had het gevoel dat ik niet nodig was' oorschoten is op tijd wakker Sport Klassement topscorers '99-'00 UIT DE DEKKING HG 19 MEI 2000 tiit Böke wil een moeizaam seizoen mooi afsluiten Leidsch Dagblad Böke heeft wel leukere seizoenen meegemaakt, "iiddenvelder, die vorig jaar een dubbele beenbreuk pna een grove charge van Quick Boysspeler Martin leelen, voelde zich aan het begin van de competitie sterk genoeg om zijn plek in de hoofdmacht van FC op te eisen. Hij kreeg echter het vertrouwen van de ir niet. Op de tribune stond hij zich meer dan eens [bijten over het niveau van het eerste. Als meest lit geschoven middenvelder bewijst hij inmiddels volop waartoe hij in staat is. S|)t S ijl DER HULST jatste twee wedstrijden hij de rol van 'schaduw- FC Lisse scoorde il tien doelpunten. Böke wel vertrouwen in het be- jsduel met Marken. Hij 'tegenstander het afgelo- «ekeinde in actie tegen gelooft niet dat FC Lisse e ploeg verliest, i-jarige speler wil er niet al te diep op ingaan waarom hij aan het be- van de voetbaljaar- l in de hoofdmacht ontbrak. „De trainer was nieuw en kende mij nog niet. Het was een beetje een moeizame start, ik had het gevoel dat hij me niet nodig had." Bö ke dacht even aan stop pen, maar besloot in het tweede verder aan zijn vorm te werken. „Ik wil- eerst weer honderd procent worden. Op het moment dat ik dat ni veau weer aankon, heb ik aan de trainersstaf ge waagd of ik bij het eerste mocht meetrainen. Ik ben toen stukken voor uit gegaan." Böke zette zijn zinnen op een terugkeer na de winterstop. Vooral ook omdat de pin die in zijn been was gezet om de breuk beter te laten he len, nog moest worden verwijderd. Eerder dan verwacht kreeg hij zijn kans. Hij begon als rechtsback en schoof ge leidelijk op. Eerst als ver- 'e middenvel der en de laatste weken dus als aangever van de Jerrel Linger en Aad Bo- iet wegvallen van de ge- :de Remco van Bemmel gaf hij in een gesprek met aan voerder Leon van der Zwet al aan Van Bemmels positie te ambiëren. „Ik zei tegen Leon 'zet mij daar maar neer'. Ik kan niet én verdedigen, inspelen én ook nog eens aansluiten." Aan vankelijk kreeg Nick Schnater de voorkeur. De duels met Kat wijk en Noordwijk gingen beide met 5-0 verloren. Böke had het als verdedigende middenvelder niet echt naar de zin. „Die spit sen konden zo gemakkelijk op bouwen en ik werd ondertus sen van het kastje naar de muur gestuurd. Fysiek voelde ik me erg sterk, maar als je zo'n wed strijd speelt komt het er nooit uit. Als aanvallende middenvel der kan ik een balletje inspelen en veel makkelijker aansluiten. En met mij hebben ze ook ie mand voorin die de bal kan vasthouden." Een schril contrast met het begin. Toen stond Böke zich meer dan eens langs de zijlijn op te vreten. „Ik ergerde me rot. Als je weet wat je kan en dan ziet hoe sommige jongens voet ballen. Je hebt het gevoel dat je het kan en wordt dan kwaad op de dingen die dat belemmeren; de blessure, de fysieke gesteld heid, de vorm, de trainer. Alle maal factoren waardoor je er niet bij kan komen." Böke heeft zo zijn eigen idee- en over waai' het is misgegaan dit seizoen. „Van veel nieuwe spelers is de discipline me te gengevallen. Te vaak hebben we ook niet met hetzelfde team gespeeld. Als dat dan een keer wel gebeurde dan stond niet ie dereen op dezelfde positie. Daardoor hebben we niet echt aan elkaar kunnen wennen. Dat er drie of vier spelers afhaken voordat de competitie is begon nen, gebeurt wel vaker, maar dat er steeds meer afvallen naarmate het seizoen vordert, had ik nog niet eerder meege maakt." „Bovendien is het een hele vindt dat SHO opeens een goed rare competitie geweest, slo- seizoen heeft gedraaid, maar pend voor alle teams. Iedereen een aantal wedstrijden voor het koach Han Berger heeft 11 lie Cler uit de selectie van ilympisch elftal gezet. Dat n telt de Leidse AjaciedVnet 'flfer, Van der Vlag (beiden idani) en Zafarin (Roda JC) viertal moet zich 'stand- :ouden voor het geval een de twintig geselecteerde De Cler uit Olympische selectie idei voetballers geblesseerd raakt. De Cler was niet helemaal verrast door het besluit van Berger. „Het ging tussen mij en Pascal Bosschaart van FC Utrecht. Omdat ik de laatste weken niet in de basis stond, 'zag ik de bui al een beetje han gen. Ondanks dat ben ik er ab soluut niet blij mee", aldus de Leidenaar. „Als de ploeg zich plaatst voor de Olympische Spelen hoop ik me weer in de selectie te spelen. Daarvoor zal ik waarschijnlijk mijn basis plaats bij Ajax terug moeten krijgen." Oranje, met Katwijker Dirk Kuijt, bereidt zich voor op het Europees kampioenschap, dat eind deze maand in Slowakije gehouden wordt. De ploeg is geplaatst als de halve finale wordt bereikt. Aan het EK doen acht landen mee. van trainer Ronald Rosdoiff vlamt pas in de nacompetitie 10ten loman leefmans sorschoten '97 zich zon- «eet te handhaven in de klasse, dan is dat volgens i Ronald Rosdorff een w ie prestatie. De 34-jarige udekerk woonachtige Lei- die komend seizoen lapt naar Kickers '69 uit aaden heeft in de afgelo- Wee seizoenen op sport- j Idegeest veel sportieve te lers te verwerken gehad, nacompetitie presteert de Stak plotseling naar be- tie f" an dat? ing een deel is het te verkla- Kt de terugkeer van routi- Ron den Hollander en Björn Canter Visscher. Het is voor een jong elf belangrijk dat er mensen zijn die aanwij zingen geven, rust bewa ren en in het geval van Björn ook nog een goal- tje meepikken. Ik was in eerste instantie een beetje bang voor de paar weken noodgedwongen rust na afloop van de competitie. We speelden een paar matige oefen wedstrijden, maar als het er om gaat, dan ko men kwaliteiten boven drijven die ik heb probe ren aan te boren. Daar mee geef ik al aan wat er schort. Het elftal is zo ontzettend onvoorspel- Ais zondag de nacom- duiale tegen vierdeklas- m ewonnen wordt, Voorschoten '97 in de klasse. Is dat terecht? het spelerspotentieel is fb 3oud een grote prestatie, gj 'Ongeveer vijftien spelers die samen in potentie een mid denmoter kunnen vormen. Maar vijftien is te weinig. Daar bij zit de verdediging wel aardig in elkaar, maar missen we sco rend vermogen. Verder is het elftal mentaal kwetsbaar. Ik ben nog niet zo oud, maar in mijn tijd dronken we op zaterdag ook een biertje en was het op een training ook wel eens drie keer niks. Daar stapte je over heen. Tegenwoordig zeurt een inci dent nog weken na. De onder linge acceptatie is matig en ik heb in gesprekken met trainers collega's niet de indruk gekre gen dat het een typisch Voor- schoten-probleem is. Als je ziet hoe de scheidsrechter wordt benaderd. Dat eeuwige gemek ker heb ik er niet uit weten te krijgen." Je hebt zelf aangegeven geen derde jaar op Adegeest te wil len blijven? „Het leek mij inderdaad niet verstandig om door te gaan. Ik kan het met zeker tachtig pro cent van de spelersgroep goed vinden en over de entourage, faciliteiten en het complex heb ik niets te klagen. Toch heb ik bewust gekozen om eens naar een, met respect, boerenclup- pie te gaan. De beleving bij zo'n vereniging, waar de hele plaat selijke gemeenschap achter staat, wilde ik ook eens meema ken. Zo'n club waarover op 1 juni in de krant staat: geko men: geen, vertrokken: geen'. Kickers '69 heeft een naar sei zoen gehad (gedegradeerd met slechts twee punten, red.) en daarom opperde ik het idee om voor aanvang van het nieuwe einde van de competitie was die ploeg nog steeds niet veilig. SHO heeft alleen de laatste vijf wedstrijden goed gedraaid. Het was een kwestie van net even die wedstrijd winnen die nodig is voor het zelfvertrouwen." „Ik heb zo'n seizoen als dit jaar in de hoofdklasse een keer eerder meegemaakt in de vier de klasse bij United. Zeven tot acht ploegen konden toen kam pioen worden. Wij eindigden derde of vierde van onderen, maar pakten wel een vervan gende periodetitel en werden uiteindelijk nog winnaar van de klasse. We promoveerden net niet omdat de partij tegen de beste van een andere klasse verloren ging." Geduld Böke weet dus wat het is om beslissingswedstrijden te spe len. De wedstrijd van morgen (18.00 uur) op het terrein van Noordwijk, met als inzet het be houd van het hoofdklasser schap, ziet hij met vertrouwen tegemoet. Afgelopen zaterdag zag hij met een groot deel van de selectie en vele Lisse-sup- porters tegenstander Marken aan het werk tegen de amateurs van Ajax. „Maar, dat soort wed strijden zeggen me niets. Er zijn namelijk maar weinig ploegen die tegen FC Lisse durven op te bouwen. Ik denk ook niet dat Marken dat morgen doet. Het zal daarom moeilijk voor ons worden. Ik hoop dat wij het ge duld op kunnen brengen om te wachten op de kansjes en geen domme dingen doen. Dan komt het wel goed." Op zijn directe tegenstander heeft hij niet gelet. „Als ik lek ker in mijn vel zit dan maakt het niet uit tegenover wie ik sta. En ik zit lekker in mijn vel. Het is een rumoerig seizoen ge weest, maar we moeten ervoor zorgen dat het einde goed ver loopt. En volgend jaar moeten we dan eens goed aan de com petitie beginnen. Dat hebben we nog nooit vertoond." Of Böke bij degradatie ook de seizoensstart in de eerste klasse meemaakt is twijfelachtig. Waarschijnlijk vertrekt hij bij degradatie naar een andere hoofdklasser. Böke wil er niet veel over kwijt. Hij lacht een beetje onschuldig en zegt: „Laat ik het zo zeggen als we degra deren dan heb ik mijn grote twijfels, maar ik ga daar niet van uit. Winnen we, dan is er geen twijfel mogelijk. Dan blijf üc bij Lisse." Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Pntn. Geen 00 1Alex Barendse (RCL) 00 30 30.00 2Sander de Wolf (ASC) 00 29 21.75 3j Mohamed Ben Said (SJC) 00 21 21.00 4) Loean Kameri (Alphia) 00 21 21.00 5j Martijn van der Bos (Altior) 00 20 20.00 Peter Wubben (Alphense Boys) 00 16 16.00 7) Patrick van Dam (Noordwijk) 00 16 16.00 8) Michel Turk (Meerburg) 00 20 15.00 9j Patrick de Hoed (Leidsche Boys) 00 15 15.00 10) Erwin Oudshoorn (Stompwijk) 00 20 15.00 leiden Andres van der Hoeven (SJZ) is, na loting, de laatste maand- winnaar van het Topscorersklassement van het Leidsch Dagblad. De Zoeterwoudenaar mocht bij Wout Bergers Sport een paar voetbal schoenen in ontvangst nemen. Van der Hoeven scoorde, net als Pa trick van Dam (Noordwijk), de laatste weken vijf goals. Alex Barendse is met 30 doelpunten wederom topscorer van de re gio geworden. De hoofdprijzen worden op 18 augustus uitgereikt tijdens het Amste! Voetbal Gala in de 3 Octoberhal. Halve finales Amstel-Cup bij Ter Leede Bij Ter Leede worden morgen de halve finales van de Amstel Cup voor amateurs gehouden. De bekerwinnaars van de districten West III (Scheveningen), West IV (Spijkenisse), Oost (HSC'21), Zuid I (OjC Rosmalen) en Zuid II (Panningen) gaan uitmaken wie zich plaatst voor de finale. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur, om 10.30 wordt door loting het wedstrijd programma bepaald. De laatste speelrohde op sportpark De Roodemoolen in Sassenheim heeft om 16.00 uur plaats. FOTO TACO VAN DER EB seizoen een trainingskamp te beleggen. Hebben ze een week je Texel georganiseerd. Van die dingen. Op weg naar mijn eer ste gesprek in Leimuiden raakte ik nog verdwaald, maar op de terugweg had ik een enorm goed gevoel. Dat is leuk, maar je doet een stapje terug. Is dat niet strijdig met je ambitie? „Natuurlijk wil je steeds hoger, maar trainer zijn is voor i*nij in eerste instantie een hobby en Kickers biedt toch een zekere uitdaging. Niet dat ik ooit spijt heb gehad dat ik naar Voor schoten ben gegaan. Ik heb er twee jaar prima gewerkt en als het zondag op het veld in Naal- dijk mocht lukken, dan weet ik dat het maximale eruit is ge haald." Naam: Dennis Wolters Geboren: 18 november 1971 te Den Haag Woonplaats: Wassenaar Lengte, gewicht: 1.96 meter, maar ik weet niet hoeveel kilo. Anderhalfjaar geleden stond ik voor het laatst op de weegschaal. Toen woog ik 88 kilo. Ik heb daarna geen reden meer gehad om mezelf te wegen. Broers, zussen: een zusje,- Angelique, ze is 21. Club: sinds mijn vijftiende Blauw Zwart en sinds vijfjaar het zaterdagteam. In mijn jeugd hebben we in Weert gewoond. Daar heb ik acht jaar bij FC Oda gevoet bald. Beroep: advocaat. Ik doe economische en fiscale strafzaken. Ik werk bij een klein kantoor in Hoofddorp piet drie hotemeto ten. Vergeleken met hun ervaring en ken nis ben ik een beginner, maar het is een ideale leerschool. Met de zaken die ik be handel, meestal belastingfraudezaken, kom ik regelmatig in de pers. Ze hebben dan niet zoveel aan mij, want mijn com mentaar gaat vaak niet verder dan 'geen commentaar'. Sterkte, zwakte: nu moet ik oppassen, want van mijn teamgenoten zal ik nu wel het nodige naar mijn hoofd geslingerd krijgen. Maar goed, ik denk dat ik een goede lijnkeeper ben met goede reflexen. Ik ben niet zo goed in het inschatten van hoge voorzetten. Hoogte-, dieptepunt: ik ben twee keer. ge degradeerd. Een jaar of zes geleden uit de eerste klasse met het zondagteam en vorig jaar met de zaterdag uit de vierde klasse. Dat laatste was erger, omdat het totaal onnodig was. Een jaar daarvoor speelden we ons op de laatste dag veilig door met 2-1 van Aarlanderveen te winnen. Dat duel en het feest erna waren verschrikke lijk leuk. Ik hoop volgende maand met het nationale advocatenteam de finale van het WK voor advocaten in Marokko te ha len. Favoriete tegenstander: een goed voet ballende ploeg. Vervelendste tegenstander: een hard spelende, verbaal intimiderende ploeg. Bij Blauw Zwart hebben we te veel spelers van het type 'braafste jongetje van de klas'. Hobby's: na mijn werk vind ik het wel prettig om een beetje tv te kijken. Serie als Seinfeld en Ally McBeal kijk ik graag. Die rechtbankscènes zoals bij Ally McBeal heb ik overigens nog nooit meegemaakt. Krant, tijdschrift: het Financieele Dag blad en allerlei juridische tijdschriften. Verder lees ik veel beleggingsbladen. Be leggen is ook een hobby. Website: www.aex.nl en www.emissies- .com Boek: daar heb ik echt geen tijd of rust voor. Film: ik ga regelmatig naar de bioscoop, maar de laatste keer is al zo'n half jaar ge leden. Eten, drinken: poffertjes eet ik veel te weinig. Daarnaast kun je me altijd storen voor een ijsje, het moet wel ijs uit een ijs- salon zijn en als het even kan geen mala ga. Mijn favoriete drank is frisdrank, maar koffie drink ik het vaakst. Vakantieland: Griekenland, maar dan plekjes waar niet veel toeristen komen. Op Ithaca is het lekker rustig. Respect voor: mensen die onder alle om standigheden zichzelf zijn. Hekel aan: ongedisciplineerde mensen die niet het uiterste uit zichzelf halen. Politiek: PvdA. Er moet aandacht zijn voor degenen, die het wat minder heb ben. Om Amerikaanse toestanden te voorkomen, betaal ik in Nederland graag wat meer belasting dan dat ik in de VS zou doen. Geloof: Rooms-Katholiek. Mooiste plekje in de regio: niet zozeer een plek, maar wel de stilte in Wassenaar. Ik ben een paar keer op vakantie in New York geweest. Daar is altijd lawaai. Als ik dan thuis ben, geniet ik van de rust. Wedstrijd van morgen: voor promotie naar de vierde klasse hebben we tegen WSB genoeg aan een gelijkspel. Ik ben er niet zo gerust op, want om de een of an dere reden lukt het nooit zo tegen WSB. Toch moet het kunnen. Volgend jaar wil len we een redelijke middenmoter wor den in de vierde klasse. Toekomst: ik zal voorlopig wel in het za terdagelftal blijven spelen. Het is een vriendenteam. Voor mezelf wil ik dat ik gezond en gelukkig blijf. De rest volgt dan vanzelf. WK voor advocaten: we vertrekken begin juni naar Marokko en ik heb er alle ver trouwen in. Twee jaar geleden werden we in Turkije vierde en nu is ons team, sa mengesteld uit advocaten uit het arron dissement Amsterdam, veel beter. Zo'n toernooi is een prachtige belevenis, je voelt je door alle aandacht erg interessant. Ons team bestaat voornamelijk uit jon gens die in de hoofd- en eerste klasse spe len. Bij Italië spelen profs uit de Serie B en de serie C en Spanje heeft iemand van Real Madrid. We zijn op Internet te vol gen: www.mundiavocat.nl tekst gerard baas foto taco van der eb Murat Böke: „Ik hoop dat wij het geduld hebben om te wachten op de kansjes en geen domme dingen doen." ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONINO

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23