Galatasaray schrijft geschiedenis Sport k heb geen ontslag genomen' 'Cruijff nieuwe voorzitter van Barcelona' Bekerfinale laatste test Euro 2000 Zoete wraak van Mooie Mario Derde overwinning voor Miami Sampras en Schalken verliezen in vierde etappe Masters Series jkaard wil Krol als assistent ADAM Bondscoach Frank Rijkaard wil Ruud Krol voor Eu- [00 toevoegen aan de technische staf van het Nederlands 1 De bedoeling is dat de recordintemational (83 interlands) iient wordt. Krol wordt de tweede assistent, naast Johan <j,ens. Krol is al als scout werkzaam voor Rijkaard, samen ïonny Bruins Slot. „Die werkzaamheden blijft Ruud doen", ^Rijkaard. „Ruud bekijkt tegenstanders en maakt analyses, ijl Bruins Slot de coördinator is van de scouting." Krol loopt age bij het tweede van Ajax. derland klopt Zweden in Fed Cup De Nederlandse tennisploeg heeft gisteren tijdens het jficatietoernooi voor de wereldgroep van de Fed Cup in a een beslissende 2-0-voorsprong genomen op Zweden, n Oremans versloeg Sofia Arvidsson: 6-3 6-1Seda Noor- was te sterk voor Diana Majkic: 6-2 7-5. Nederland was ig tijdens de eerste wedstrijd al met 3-0 te sterk voor Tur- Vandaag staat de laatste wedstrijd van de poule tegen Bul- ijeop het programma. Alleen de winnnaar van de groep tst zich voor de halve finale die voor zaterdag op het pro staat. De winnaar van de finale op zondag maakt vol- d seizoen zijn opwachting in de wereldgroep. :roep Lanzaat op 31 mei jffURT De Duitse voetbalbond behandelt op woensdag 31 ihet hoger beroep in zaak van voetballer Quido Lanzaat. De itcommissie legde de speler van Borussia Mönchenglad- h vorige maand een schorsing van acht weken op voor het ruik van cannabis. De controlecommissie pleit echter net als ]ub SpVgg Greuther Fürth voor zwaardere sancties. Beiden Jen het onjuist dat de tuchtcommissie van de Duitse voet- Kind het de overtreding van de voormalig Ajacied niet als gebruik van doping zag. Daarop staat een zwaardere straf. ites koopt historische graszode jen Ken Bates, voorzitter van de Engelse voetbalclub Chel- heeft gisteren in Londen een historische graszode gekocht. om het stukje gras uit Wembley, waarop de bal stuitte f2 voor Engeland, in de verlenging van de WK-finale 1966 nWest-Duitsland. Het doelpunt van Geoff Hurst was altijd ibetwist. Bates had er zo'n 70.000 gulden voor over. jdina mag naar Sydney mal Mia Audina mag voor Nederland uitkomen in het ïpisch badmintontoernooi van Sydney. Het Internationaal npisch Comité heeft bepaald dat de van oorsprong Indone- ?aan de eisen voldoet. De 20-jarige Audina is sinds een id in het bezit van een Nederlands paspoort. Ze is ge ld met een Nederlander. NOCNSF beijverde zich voor toe- iming van het Olympisch Comité van Indonesië en de we- idmintonfedetatie. Na de vrijgave door deze partijen kon IOC een beslissing nemen. hene zet vaart in Spelen 2004 Athene maakt eindelijk haast met de organisatie van llympische Spelen in 2004. Onlangs kreeg het organisatie- nité Athoc van het IOC een officiële waarschuwing VQor laks- dbij de voorbereidingen op het grote sportevenement. Athe- iereikte binnen enkele weken een akkoord met de hoteliers stad over het onderdak voor sporters, begeleiders, offi- sponsors en andere officiële bezoekers. Volgens Nikos itodoulakis, de Griekse minister voor toerisme, is er over stemming over 25.000 kamers voor olympiërs. ereldrecord 200 vlinder O'Neill fff* Susan O'Neill heeft in Sydney bij de Australische natio- zwemkampioenschappen het wereldrecord op de 200 me- vlinderslag verbeterd. De 26-jarige kwam tot 2.05,81. Daar- ïwas ze sneller dan de Amerikaanse Mary T. Meagher in II in Brown Deer was geweest: 2.05,96. Het record was al ja- een obsessie voor O'Neill. De Australische won de wereld- olympische titel maar slaagde er maar niet in de legendari- an Meagher te verbeteren. „Misschien stop ik na de mpische Spelen met zwemmen", zei ze. „Nu ik dit record verbeterd, is het makkelijker om zo'n moeilijke beslissing te ick Beekman naar ARC ct aan den run Rick Beekman komt het komende seizoen toor zaterdaghoofdklasser ARC. De Alphense ploeg was nog zoek naar een aanvaller. De 21-jarige speler is afkomstig van esterlo-spelers geven omkoping toe iruk' Twee spelers van Westerlo hebben tegenover de Kort- f. officier van justitie Denecker toegegeven 25.000 frank '5 gulden) te hebben aangepakt om het resultaat van de ipetitiewedstrijd tegen Kortrijk (2-4) te beïnvloeden. Neder- ise criminelen, actief in de drugswereld en het illegele gok- ait, zouden achter de omkoping zitten. Volgens de Belgische taeur gaat het in het geval Westerlo om een eenmalige ge- irtenis. Het onderzoek is in handen van de Nederlandse jus- De verdachten ontkennen elke betrokkenheid. rouwenelftal uitgeschakeld voor EK IRDam Het Nederlands vrouwenelftal is uitgeschakeld side eindronde van het EK voetbal in 2001. Oranje verloor leravond op Spangen in Rotterdam de laatste kwalificatie- Jstrijd in groep 1. De ploeg van bondscoach Dokter werd iklast door Zweden, 0-3. Door de nederlaag, de derde in de li van zes, werd Nederland kansloos voor het EK. Slechts bij overwinning had Oranje nog enige aanspraak kunnen ma- iop de tussenronde waarvoor de nummers twee en drie van poep zich kwalificeren. [ERDAM GPD Zwamborn heeft ver- gereageerd op het com- lique van NAC, waarin dat de trainer ontslag k genomen bij de kampi- *van de eerste divisie. „Ik helemaal geen ontslag ge nen. Ik had de laatste da- alleen geen energie meer de laatste trainingen te lei- De pijp is leeg bij mij. lom heb ik de kwestie tndag bij technisch direc- lan Rab aangekaart. Di- ^ur Oltmans was er niet. heb ik later wel gespro- Hij begreep de zaak en mij nog terugbellen, heb ik niets meer ge ul. tot ik vernam dat ik zijn opgestapt. Dat is niet Ik begrijp de handelwijze Oltmans niet", vervolgt de °ner van Kloetinge. ..Dit de laatste week bij NAC. ?derdag speelt het tegen de profs, een dag later het af- want de bijna comple- Pelersgroep gaat volgende week gezamenlijk op vakantie. Het gaat dus om twee dagen. Ik pik dit in elk geval niet. Waarom? Ik laat mij niet zes weken salaris door de neus boren." Zwamborn werd twaalf da gen geleden met NAC kampi oen van de eerste divisie. On danks die prestatie, zo was reeds eind februari door de Bredase clubleiding besloten, werd het contract van de trai ner niet verlengd, hef was geen geheim dat hij het niet kon vinden met enkele spe lers. De oefenmeester maakte wel het seizoen af. „Maar het spitsroeden lopen heeft mij veel kracht gekost. Dat merkte ik vorige week nog tijdens een feestavond. Ik voelde mij niet meer op mijn gemak. Daarom heb ik de zaak aan Rab voor gelegd. Ik had mij ook ziek kunnen melden, steek ik niet in elkaar. Maar ik heb niet mijn functie neergelegd of ontslag genomen. Laat dat duidelijk zijn", aldus Zwam born, die per 1 juli directeur opleidingen bij Ajax wordt. barcelona afp Koeman en Beguristain genoemd als nieuwe trainers Josep Lluis Nunez heeft gister avond bevestigd te zullen op stappen als voorzitter van FC Barcelona. Zijn vertrek is defi nitief. Dit is meegedeeld door Jose Maria Antras, woordvoer der van de club. Nunez bevestigde zijn terug treden gisteravond tijdens een buitengewone vergadering van FC Barcelona's clubleiding. Het was zijn laatste actie voor de club die hij twintig jaar diende. De Spaanse kranten speculeren intussen druk over de mogelijke opvolger van Nunez. Johan Cruijff wordt genoemd als kan didaat voor het voorzitterschap. De technische leiding van de club zou in handen moeten ko men van Ronald Koeman en en andere oud-speler Beguristain. Het vertrek van Nunez ver zwakt in elk geval de positie van Louis van Gaal als hoofdtrainer. Vice-voorzitter Joan Gaspart gaf deze week indicaties van een eind aan het dienstverband van de Amsterdamse trainer-coach. „Van Gaal heeft goed werk ge leverd bij Barca, maar hij heeft geen band kunnen krijgen met onze aanhangers." In eerder crisissituaties, wan neer de fans met witte zakdoek jes wapperden, hield Nunez de trainer altijd overeind. Gaspart is een van de kandidaten om Nunez op te volgen. Als hij ge kozen wordt, neemt hij wellicht een ander technisch team in dienst, zo is de verwachting. De termijn van Nunez (68) liep af in 2002. Na de uitschakeling in de Champions League door Valencia werd hij in de voorzit tersbox door 300 supporters belaagd. Nunez vergaarde een fortuin in onroerend goed. Hij werd in 1968 voorzitter en werd de machtigste man van Catalonië achter gouverneur Pujol. Hij haalde Johan Cruijff naar Bar celona, eerst als speler en in 1988 als trainer. Nunez was ook de man die Maradona (1982) en Ronaldo (1996) naar de club haalde. Tijdens zijn voorzitter schap won Barcelona zeven keer de landstitel, zes keer de Spaanse beker en één keer de Europese beker voor landskam pioenen, in 1992 onder Cruijff. kopenhagen anp Galatasaray mag de UEFA Cup in triomf door de straten van Istanbul rijden. De nationale kampioen veroverde voor het eerst in bestaan van het Turkse voetbal een Eu ropese hoofdprijs. met de situatie. Arsenal kwam vlak na de her vatting opnieuw met de schrik vrij. Hakan kreeg een enorme kans, maar knalde van tien me ter tegen de paal. In de aanslui tende tegenaanval hadden de Engelse supporters de juich kreet al op de lippen, toen de voorzet van Thierry Henry de opgekomen Martin Keown op maat bereikte. Deze slaagde er echter niet in de bal van dicht bij in het Turkse doel te werken. Henry zelf had in de verlen ging voor de beslissing moeten zorgen. Hij kwam goed omhoog op aangeven van de vleugel door Ray Parlour, kopte krach tig in, maar trof toch Taffarel nog op zijn weg naar succes. De Braziliaan tuimelde zelf het doel in, maar voorkwam de treffer. Bergkamp en Hagi maakten dat niet meer actief mee. De Nederlandse spits maakte een kwartier voor tijd plaats voor de Nigeriaan Kanu. Hagi vocht in het begin van de eerste verlen ging een onbeheerst robbertje uit met Adams. De Roemeen kneep, trok, duwde en sloeg de verdediger uiteindelijk in de nek. Dat leverde hem een rode kaart op. Adams kreeg voor zijn aandeel in het 'gevecht' geel. Het personele overwicht le verde Arsenal amper voordeel, al had Kanu na Henry de 1-0 op de schoen. Maar ook zijn scho ten, na een befaamde slinger gang in het strafschopgebied, eindigden bij Taffarel. Davor Suker die in de slotfase Over- mars afloste vond het gaatje evenmin. Zelfs niet van elf me ter in de beslissende straf- schoppenserie. De ervaren Kroaat schoot te gen de binnenkant van de paal. De even gelouterde Fransman Vieira knalde vervolgens tegen de lat. Tegenover die twee mis sers - slechts Parlour bedwong de zenuwen wel - stelde de Tur ken vier, onberispelijke geno men penalty's. De meest beju belde was van oud-PSV'er Po- pescu. Arsenal: Seaman: Dixon, Keown, Adams en Silvinho; Parlour, Vieira en Petit; Henry. Bergkamp (75. Kanu) en Overmars (115. Suker). Galatasaray: Taffarel: Capone. Popes- cu. Bülent en Umit; Suat (94. Ahmet), Hagi. Okan (84. Hakan önsal) en Er- gun; Arif (95. Hasan) en Hakan Sükür. De ploeg, die gedurende het toernooi voor menig verrassing zorgde, deed dat gisteravond in Kopenhagen opnieuw. Favoriet Arsenal speelde in Denemarken niet clever genoeg en werd daarvoor na 120 minuten doel puntloos voetbal in de beslis sende strafschoppenserie afge straft. De Turken toonden zelf beheersing, Arsenal niet: 1 -4. In vergelijking met de toe standen buiten het stadion ging het er op het veld heel lang veel minder verhit aan toe. Vrij eer lijk zelfs, hoewel de Spaanse scheidsrechter Lopez Nieto een rode en acht gele kaarten uit deelde. Arsenal-coach Arsène Wenger had vooraf ook al aan gekondigd dat beide ploegen het goede voorbeeld moesten geven. Zijn team deed dat in tweeër lei opzicht. Sportief maar ook door goed voetbal, beter dan Galatasaray, in de beginfase tenminste. Wenger legde daar voor de basis door een takti- sche vondst. Hij koppelde Sil vinho aan routinier Gheorghe Hagi. De actieradius van de Roemeense spelbepaler werd daardoor aanzienlijk beperkt. Arsenal dicteerde de wed strijd in de eerste helft door een overwicht op het middenveld. Voor het gevaar voorin zorgde vooral Mark Overmars, die zijn snelheid optimaal benutte. Het leidde tot kansen, maar niet tot doelpunten. De eerste moge lijkheid was na acht minuten voor Dennis Bergkamp. Capone kon de Nederlandse aanvalslei der ternauwernood van scoren afhouden. Doordat de Londenaren ver zuimden het beter spel in de stand tot uitdrukking te bren gen, kreeg Galatasaray allengs hoop op een nieuwe stunt. Doelman Seaman hoefde voor alsnog niet echt in actie te ko men. Erdem Arif schoot net over, de Turkse lieveling Hakan Sükür met een omhaal naast. Taffarel moest aan de overzij de tien minuten voor rust hele maal gestrekt bij een geplaatste schuiver van Overmars. De Bra ziliaan tikte de inzet met moeite corner. Even later had Arsenal alle geluk dat Arif zich geheel vrij voor Seaman geen raad wist rotterdam gpd De spelers van Galatasaray vieren dat zij als eerste Turkse club een Europa Cup hebben gewonnen. De finale van de Amstelcup, aanstaande zondag in de Rot terdamse Kuip tussen NEC en Roda JC wordt voor de Rotter damse autoriteiten een laatste Euro 2000-test. De nadruk zal daarbij liggen op openbare or de en veiligheid, alhoewel met name de transport van de tien duizenden fans aandacht zal krijgen. „Terecht", aldus Peter de Witte van de verkeerspolitie Rotterdam-Rijnmond. „Ik denk dat het verkeer toch wel het be langrijkste aspect is". Tiendui zenden voetbalsupporters ko men straks bij de vijf EK-wed strijden in de Kuip met de auto naar Rotterdam. Aan De Witte en zijn mensen de taak om het verkeer in en rond de Maasstad in goede banen te leiden. Parkeren op afstand, heet de oplossing. Automobilisten moeten hun wagens buiten de stad parkeren op speciale plaat sen. Vandaar rijden gratis pen delbussen naar het stadion. Bij de finale om de Amstel Cup wordt hiermee geoefend. „Er worden ruim 30.000 toeschou wers verwacht," weet Willem Sterk van de verkeerspolitie. „Dus is deze wedstrijd te verge lijken met Nederland-België van vorig jaar toen we ook zo'n test deden. Toen maakten 2800 automobilisten daarvan ge bruik." De bezoekers van de Amstel Cup-finale kunnen hun voer tuig zondag parkeren op de noordoever van de Maas in de buurt van de Erasmus Universi teit. Op de zuidoever kan ge parkeerd worden bij het Zuid- plein en op een bedrijfsterrein bij Barendrecht. „Veel fans ko men echter met bussen, boven dien zijn er veel genodigden van de KNVB." De verkeerspolitie Rotter dam-Rijnmond zet zondag 22 motorrijders, 40 agenten en 45 verkeersregelaars in. Dat zal bij de EURO 2000-duels hetzelfde zijn. Vanaf zondagmiddag 15.00 uur worden de wijken rond De Kuip afgesloten. Wie niet in de buurt woont, komt er niet in. Buurtbewoners en midden standers hebben stikkers gekre gen waarmee zij de wijken wel in kunnen. matera anp Binnen een etmaal haalde Ci- pollini zijn gram. Mooie Mario zegevierde gisteren iri de vierde etappe van de Ronde van Italië en bracht zijn totaalaantal ritze- ges in de Giro op dertig. In Matera was er voor de wedstrijdleiding geen aanlei ding de Italiaanse macho na de massasprint te deklasseren, zo als dinsdag na een elleboogje tegen de Slowaak Jan Svorada. De Rus Dimitri Konisjev eindig de woensdag na een rit van 227 kilometer uit Scalea als tweede, zijn landgenoot Silvio Martinel- lo als derde. Van Jeroen Blijle- vens geen spoor. De Italiaan Christian Moreno behield flui tend op het zadel de roze lei derstrui. Cipollini is naoorlogs record houder in de Giro d'Italia. De sprinter blijft zijn status meer en meer vergulden. Over de ge hele eeuw is hij bijna tweede. Learco Guerra haalde tussen 1930 en 1937 31 etappezeges. Of Cipollini, 33 inmiddels, lei der Alfredo Binda nog te pak ken krijgt is zeer de vraag. Bin da heeft er 41 achter zijn naam staan uit de periode 1925-35. Cipollini had gisteren alles mee. Geen valpartij op twintig kilometer van de streep zoals dinsdag. Zijn ploeg sleepte hem naar de finale en hij won op su perieure wijze. De etappe was er verder een zonder geschiede nis. Of het zou de aanrijding van Daniel Schnider moeten zijn. De Zwitser was net ont snapt en reed 150 meter voor het peloton uit toen hij omver werd gereden door een motor rijder uit de karavaan. Schnider viel en bracht het peloton in paniek, de motorrijder tufte door. miami anp De Miami Heat is één overwin ning verwijderd van een plaats in de finale van de Eastern Conference in de playoffs van het Amerikaanse basketbal. Miami versloeg in eigen huis voor 20.021 toeschouwers de New York Knicks met 87-81 in de vijfde wedstrijd in de best- of-seven en nam daarmee een 3-2 voorsprong. Grote man bij Miami was Dan Majerle. Hij gaf Houston zo weinig ruimte dat de Knicks- schutter slechts 10 punten scoorde. Zelf mikte hij in de laatste drie minuten twee cruci ale driepunters raak. Majerle, een dertigplusser met een jaar salaris van vijf miljoen dollar, eindigde met 16 punten en 5 rebounds. Bruce Bowen bracht Miami 35 seconden voor het einde met een driepunter in veilig heid, 83-77. Bowen werd in fe bruari ontslagen door de Chi cago Bulls. Zowel Miami als New York wilde dé forward in lijven. Hij ging naar Miami om dat die club op dat moment er in de competitie slechter voor stond dan New York. Topscorer bij Miami werd Jamal Mashburn met 21 pun ten. Center Mourning kwam tot 18 en 5 rebounds. Zijn tegen strever Ewing bij New York tot 16 punten en 11 rebounds. Sprewell werd topscorer voor de Knicks met 24 punten. hamburg anp/sid In de Midi Libre kwam het eveneens tot een massasprint met eveneens een Italiaanse winnaar. Na een tocht door de regen van Port Barcares over 185 kilometer was Nicola Loda de snelste voor Stuart O'Grady. De Australiër onttroonde de Fransman Damien Nazon, vijf de, als leider in het klassement. In Burghausen begon giste ren de Bayern Rundfahrt met een overwinning van de Duitser Sven Teutenberg. Hij kwarti na 124 kilometer met 16 seconden voorsprong op de Italiaan Ales- sandro Cortinovis over de streep. Pete Sampras vloog eruit en zo ook Sjeng Schal ken. De Amerikaan ontbeerde wedstrijdritme te gen de Fransman Arnaud di Pascuale. De Lim burger was minder gravelspecialist dan zijn Ar gentijnse opponent Mariano Puerta. De cijfers waren in beide tennispartijen en alle vier sets 4-6. Hamburg, vierde etappe van de Masters Series en gedoteerd met 7 miljoen gulden, ontsnapte gisteren aan nog een sensatie. De Duitser Rainer Schüttler stond op winst tegen Magnus Norman, leider in de Champions Race. In de derde set liet hij de Zweed ontsnappen: 6-3 3-6 1-6. Met Schüttler verdween trouwens de laatste Duitser al in de tweede ronde. Duitsland kende betere tennistijden dan in 2000. Sjeng Schalken was door het afhaken van Ri chard Krajicek (nieuw knieleed) de enige Neder lander in Hamburg. Nederlands beste speler dit jaar begon weergaloos met winst op de tweede geplaatste Jevgeni Kafelnikov. Mariano Puerta uit Buenos Aires was van ander kaliber dan de Rus sische allrounder. De pas 21-jarige Argentijn is een gravelbijter pur sang. Na de Australian Open op hardcourt, met een afdroging in de eerste ronde door de latere kampioen Andre Agassi, speelde hij niets dan graveltoernooien. Met suc ces. Puerta zegevierde in Bogota en was verlie zend finalist in Santiago de Chili en Mexico Stad. Onlangs in Rome haalde hij nog de kwartfinale. Sjeng Schalken is meer allrounder la Kafelni kov dan specialist op het langzame zand, hoewel hij er dit jaar serieus werk van maakte met twee weken specifieke voorbereiding. Hij kon daar door in Monte Carlo enkele mooie resultaten boeken al kwam hij in Barcelona en Rome niet door de eerste ronde. Tegen de ingespeelde Puerta, die veruit zijn beste jaar aan het maken is, vocht Schalken voor zijn kansen. Hij kreeg ze niet. Pete Sampras had evenmin fortuin. De Frans man Arnaud di Pascuale was op zijn best aan de overzijde van het net, sloeg talloze returns zuiver tegen de lijn en finishte sterk in 77 minuten. „Het was koel en nat, dit maakte de baan nog trager", zei Sampras die dat een nadeel vond in zijn eer ste toernooi sinds vijf weken. „Ik heb te weinig ritme. Maar er resteert nog enige tijd voor Roland Garros begint."

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23