Onwaarheden in stukken over mijn opstappen Respect voor Van Rij voorbij Legbatterij-ei blijft populair Schrijvende Lezers Nieuwste klucht: Amerikanen die agenten leren fietsen Niet iedereen \)T hanengekraai t 4; DONDERDAG 18 MEI 2000 -DE Met grote ergenis heb ik het in terview met Tjeerd van Rij gele zen over de stadhuiskwestie. Wat een onbeschoftheid! Mijn respect voor iemand die zich tien jaar voor de publieke zaak heeft ingezet, en daarbij onte genzeggelijk goede zaken voor Leiden heeft gedaan, is voor goed voorbij. Zo uit te halen naar oud-wethouder Vos, die ziek thuis zit, tart iedere fat soensnorm. Dit heeft niets met politiek te maken, maar hier spreekt een gefrustreerde, zieli ge man. Laat de PvdA maar hem dat grote afscheid geven dat partij leden willen. De arrogantie van de macht spreekt in Leiden. Ik zou me diep schamen als par^ tijlid of kiezer. Of we er met zijn opvolger Hillebrand op vooruitgaan? De wijze waarop hij Van Rij verde digt, dat voorspelt niets goeds. Burgers verwachten politici die fouten durven toe te geven, geen regenten die zich verhe ven voelen boven de massa. Ik wens Berry Vos veel sterkte toe. Michael Sijbom, Leiden. Volgens een peiling in Neder land is zo'n driekwart van de bevolking tegen legbatterijen. De consequentie van die pei ling zou mijns inziens moeten zijn dat driekwart van alle in ons land verkochte eieren scharreleieren zijn. Maar als ik het aanbod in de supermarkt zie, denk ik dat de scharrelei- eters nog ver in de minder heid zijn. Het met de mond belijden het beste met de dieren voor te hebben, wordt lang niet al tijd in daden omgezet. Want een scharrelei is nu eenmaal een paar cent duurder dan een ei van een biokip. En als het op de portemonnee aan komt, gaan veel mensen ken nelijk toch liever op de goed kope toer. Dan kunnen ze meer besteden aan nutteloze zaken die hun door de recla me worden aangepraat. Maar laten we dan niet doen alsof het welzijn van deze weerloze dieren ons echt zo ter harte gaat. M. Verboon, Oude Wetering. In het Leidsch Dagblad van 10 en 11 mei las ik met ver bazing dat de nieuwste poldermodelklucht door Hanneke Brouwers van de politie hier wordt geïntro duceerd. Deze dame heeft in Amerika het 'fenomeen' fietsende surveillanceagen ten ontdekt en dit gaat men nu in Leiden van die Amerikanen leren. Nou, volgens mij bestaat dit al jaren. Wat deze lessen inhou den, is mij een raadsel en wat het kost weet ik niet. Op ludieke wijze probeert men ons wijs te maken dat het geen fietslessen zijn. Wat dan wel? Ons land, met de meeste fietsers ter wereld, krijgt van Amerika nen les in deze materie. Ik hoop dat men daar de Are na voor afhuurt. Dat scheelt in de kosten en we hebben er meteen een pretpark bij. Uit betrouwbare bron heb ik inmiddels verno men dat men ook de 'Klok kenluiders van de Notre Dame' inhuurt, om de he ren en dames goed te leren bellen. H.J. Maas, Leiden. Nederlandse agenten krijgen op een parkeerplaats in Noordwijk mountainbike-les van hun collega's uit de Verenigde Staten, foto wfa Jammer dat we op de parkeerplaa Zichten in de toekomst geen kipj ffei kunnen zien die aandoenlijk kuikens zorgen. Nooit gewet mensen zijn die 's nacht gillend dian rennen. Niet voor het verkeerslanZ de rondweg van de Merenwijk, djr0' gens om 06.00 uur stevig op gajet Niet voor de overtrekkende vj van de Kaagbaan. Nee, ze renni uit om een paar hanen die met hi gjf lijke geluid een nieuwe daj het zwijgen op te leggen. Na zoveel afkeuring beloofde 0'' de gemeentelijke plantsoenendiier- moedig - volgens de woordvoe gens het 'poldermodel' - tot oj over te gaan van de kippen en h pp overigens geen gemeentelijk 1 zijn. Door opkopers zullen zij ini zakken worden gevangen waarin idel den geslacht. De voorstanders - en die zijn deze charme van de Merenwijk laas nauwelijks aanwezig bij di it n Hoezo poldermodel? sar In een tijd dat kalfjes in een kis sri opgesloten, vanwege de gewen etc kleur van het vlees, is er geen mi top voor de eigenheid van dieren maatschappij, behalve uiteraard gen kat en hond. Inderdaad: eei is het leukst aan het spit en een |EK| als leghen in een kooitje. Ik vind het laf dat er geen naam stond bij de column van 15 mei en een slechte zaak dat deze journalistieke onwaarheden be vatte. Zo kon men de afgelopen twee jaar in de commissie constateren dat ik, in tegen stelling tot het beweerde, niet op een geïrri teerde wijze heb bestuurd. Zo blijkt ook juist uit het bovenmatige aantal artikelen dat over mijn vertrek in het Leidsch Dagblad is geschreven dat ik mijn successen door de communicatie met het publiek boekte. De raad, de ambtenaren, het platform en het college zullen alleen maar bevestigen dat ik geen ruzie maakte maar wel ver in de brede communicatie ging om gezamenlijk tot kwaliteit te komen. Waar geschreven wordt dat het in het za kenleven anders gaat dan in de politiek, kan ik dat slechts beamen. De lat van de ethiek ligt in het bedrijfsleven hoger. Toch blijkt een ondernemer die weer een heel andere inbreng heeft uiteindelijk ook het vertrouwen te kunnen winnen en welkom te zijn. Het is gevaarlijk te stellen dat daar geen plek voor is, er komen toch al te veel politici van hetzelfde kopieerapparaat (on derwijs en de ambtenarij). Mijn belangrijkste winst aan de Lange Voort was niet het geslaagde plan zelf, niet het bijna 8 miljoen gulden betere resultaat, maar de bereikte goede communicatie en tevredenheid bij de bevolking van Oegst- geest. Waar geschreven wordt dat ik niet naar de banken van de gemeenteraad terug zou moeten, getuigt dat ervan dat niet begre pen wordt dat er ook wel eens mensen zijn die niet op het pluche of het geld uit zijn. Helaas schetste de lokale pers vaak een correcter beeld en is het misbruik van macht om, tegen beter kunnen weten in, maar wat te schrijven. Misschien hoort het erbij dat het mij door sommigen niet in dank wordt afgenomen dat ik het mij kan veroorloven tegen onjuistheden in te gaan. Zo liegt fractievoorzitter Haafkens van de WD als hij aan de ene kant zegt niet be kend te zijn met mijn vertrek, terwijl hij aan de andere kant stelt dat ik dit al vijf keer heb aangekondigd. Zo weet hij nu ineens niets van het stelselmatig onderuithalen van de fractie van Leefbaar Oegstgeest. Tot op het laatst probeerde hij de onderwijs plannen van de LO-wethouder voor de (ver)bouw van de scholen te laten struike len. Zie hiertoe ook de notulen van de commissie en de raad. Het solisme dat Haafkens mij verwijt, is onjuist, daar ik het enige fractielid ben dat in woord en ge schrift twee jaar lang probeerde afspraken te maken en vast te leggen. Hij opereerde zelf als solistisch ongeleid projectiel door, zoals door velen geconstateerd, inderdaad maar te brallen wat hem voor de voeten kwam. Dit vaak zonder enige kennis. Im mers, in tegenstelling tot wat hij beweert, is in de grootste parkeergarage onder de Lan ge Voort voorzien, maar dan voor kosten en risico van de belegger. Haafkens is nog van een generatie die er aan voorbijgaat dat een partij het niet meer van leden maar van kiezers moet hebben. Dit betekent dat je scoort op wat je daad werkelijk scoort in de praktijk en dat deed ik op veel meer fronten dan de Lange Voort alleen. Het zuilensysteem is over, dat be rust nog alleen bij kranten die het mono polie hebben. Verder opereert Haafkens zeer ondemocratisch als Heintje Davids die toch nog wil bepalen hoe het moet als hij weg is. Mogelijk kenmerkend voor iemand die dertig jaar lang zelf nooit in de politieke praktijk scoorde. Dat de situatie onfris is, zal ik op één ma nier demonstreren. Haafkens wil per se voor hij vertrekt conditioneren dat raadslid Van Bellen fractievoorzitter moet worden. Dit ondersteund door de voor iedereen moeilijke situatie dat haar man in het be stuur van de WD Oegstgeest zit en daar door zuivere behandeling van de proble men als in de afgelopen periode in de weg staat. Immers de hele fractie heeft dit alle maal laten gebeuren. Ik was de enige wet houder die in de commissie nooit door zijn eigen partij in de luwte werd gehouden. WD-raadslid Joop Verdonk moest dit doen. Haafkens weigerde al een jaar, ook op het uitdrukkelijke verzoek van tijbestuur, alleen met mij zaken u ten en verbood de fractieleden in y, met mij of het bestuur contact tt ite Hier kan niemand omheen en he dan ook het boek dicht, mogelijk de WD Oegstgeest. Voor mij is di Va de nu afgesloten tenzij de juistl kc ondersteuning behoeft. Zelfstandig raadslid Menno 0 the Naschrift redactie. Het artikel vt waar de heer Smitsloo naar geen column, maar een comma de mening van de krant weerga der verantivoordelijkheid van dt dactie verschijnt. Het oordeel da Smitsloo over zijn bestuurlijke w m heden uitspreekt, wijkt inderda sentiële punten af van dat van Dat is niet voor het eerst en waai jg ook niet voor het laatst. >4 VERWIJDERINGSBIJDRAGE HAARLEM, Nefkens Noord-Holland B.V., Munterslaan 2,(023) 524 92 01 HEEMSKERK, Autom.bedrijf Poelenburg Heemskerk B.V., Rijksstraatweg 32,(0251) 23 43 50 HEEMSTEDE, Van Schagen van 1890 B.V., Achterweg 38, (023) 529 34 50 HILLEGOM, Schoonderbeek Automobielen B.V., Olivier van Noortstraat 8, (0252) 52 43 00 HOOFDDORP, Autobedrijf Nijs den Ouden B.V., Opaallaan 2, (023) 561 50 28 KATWIJK AAN ZEE, Autobedrijf Den Hollander B.V., Kon. Julianalaan 1,(071) 402 85 54 LEIDERDORP, Auto Marestad B.V.,Van der Valk Boumanweg 2,(071) 581 23 60 SASSENHEIM, Autom.bedrijf J. Faas B.V., Oude Haven 7,(0252) 21 29 22 IJMUIDEN, Tensen IJmond B.V., Betelgeuzestraat 16,(0255) 51 72 50.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18