Weer prijs voor Gerbe van de Ree Oegstgeest '80 verliest titelstrijd Vrouwen Leiden Atletiek hebben uitzicht op stunt di a li Sport West geest twijfelt over voortzetting boksloopbaan Veelbelovende sta voor Van den Bur: MAANDAG 15 MEI 2000 HONK- EN SOFTBAL Alphians komt van ver terug phenaren uit naar 10-6. Bij 10- 10 sloeg Dennis Maat (.600) een home-run. Hij bracht, met zijn broer Auke (.600) op de hon ken, de winnende 12-10 op het scorebord. De softbalsters moesten ge noegen nemen met een pun- tendeling na de wedstrijd tegen Terrasvogels. Bijna traditioneel verloren de Alphensen de ope ningswedstrijd, dit keer met 3- 16. Pitcher Claudia Ansems werd flink geraakt. Ook haar veld liet steken vallen. In het tweede duel herstelde de ploeg van coach lloyd Todman zich met Celeste Rooswinkel (.600) als releave pitcher. Na een 4-0 voorsprong bouwde Alphians aan een uiteindelijke 8-1 over winning. Na afloop maakte werpster Ansems bekend te stoppen. Ook de heren softballers deelden de punten. Thamen was in het eerste treffen met Al phians oppermachtig en won met 14-3. In het tweede duel won Alphians met 8-3. De honkballers van Alphians hebben een apart weekeinde achter de rug. In Hilversum werd met 22-23 gewonnen van de reserves van HCAVV. Na zes innings leek de positie van de Alphenaren kansloos (20-9), maar zij wisten de avondwed strijd om te draaien om in ruim vier uur nipt te winnen. Alphians-coach Henk Jan van Keulen: ,,We begonnen onge lukkig, omdat onze pitcher Jelle Brugman hard geraakt werd. Niels Burger nam het daarna goed over en je zag dat HCAW veel meer moeite kreeg om ons te stoppen." Uiteindelijk won Alphians met 22-23. Auke Maat (.800), Dennis Maat (.750) en Mike Ba tist (.667) waren het beste aan slag. In de return van gisteren liet Alphians wederom zien onder druk goed te kunnen presteren. In de derde inning liepen de Al- SCHAKEN JAN BEY Het is de schaakvereniging Oegstgeest '80 niet gelukt om te promoveren naar het ultie me schaakwalhalla, de Mees terklasse. Maar ze kwam er in een goed seizoen heel dicht bij. De confrontatie met medekop loper Schaakstad Apeldoorn werd kansloos met 2-8 verlo ren. De spelers van het tweede team van het Leidsch Schaak genootschap (LSG) konden hun persoonlijke scores niet verbeteren. Tegen Sopsweps '29 werd het slechts 4-4. Bij de derdeklassers is het vijfde team van LSG er alsnog in geslaagd het kampioenschap van klasse 3D te behalen. Concurrent De Zwarte Pion (Lisse) verloor te leurstellend van het reeds ge degradeerde ZSC/Saende II. Al le overige 'Leidse' derdeklas sers waren of speelden zich in veiligheid. In uitgerekend de belangrijk ste wedstrijd van het seizoen kon Oegstgeest '80 niet be- LSG V kampioen schikken over Predrag en Ne- bosja Nikolic en dat scheelt een slok op een borrel. Concurrent Schaakstad Apeldoorn speelde met een legertje meesterlijke huurlingen (Rawson, Hartoch, Afek, Gustafsson, Kabatianski en Knoppert) en liet de Oegst- geestenaren kansloos. De in schakerskringen bekende 're miseschuiver' Rob Hartoch presteerde het om reeds na vijf zetten met Fred Slingerland te remiseren. Na drie speeluren kwam Oegstgeest heel even op voorsprong toen Genna Soson- ko Erik Knoppert wist te ver slaan. Sosonko was de enige van Oegstgeest die een surplus aan rating had ten opzichte van z'n opponent. Maar toen was al duidelijk dat Oegstgeest geen kampioen zou worden. Op vrijwel alle resterende bor den had Apeldoorn stellings voordeel. Eric van 't Hof werd aan bord één ge (slacht) offerd tegen de Schotse grootmeester Rawson en vervolgens gingen er in de tijdnoodfase veel par tijen voor Oegstgeest verloren. Er werden hier en daar wel nog wel kansen gemist (Anne Reedijk gaf remise in gewon nen stand), maar de zege van Apeldoorn was, hoewel geflat teerd, terecht. LSG II speelde het hele sei zoen wisselvallig. Werd in de vorige ronde de koploper ver slagen, nu kwamen de LSG'ers tegen het immer dolende schaakteam Sopsweps niet ver der dan een moeizaam 4-4 ge lijkspel. Winstpartijen van 'su persub' Cees Beekhuis, Chris Roosendaal en Mare Ervvich (hij wint op 't moment alles) en de remises van Eelco Kuipers en Henk van Putten zorgden voor de LSG-score. In de derde klasse C had de Alphense Schaak Club (ASC) zich reeds veiliggespeeld. De Alphenaren leden een 5.5-2.5 nederlaag tegen het nog niet geheel veilige Amersfoort. ASC eindigde op een gedeelde ze vende positie. Messemaker 1847 behaalde het kampioen schap. In de derde klasse D bleef LSG V de zenuwen de baas. Door een 4.5-3.5 zege op HWP Haarlem werd het Leidse team kampioen. Het vijfde speelt volgend seizoen in de tweede klasse als LSG III. In diezelfde klasse klom Voorschoten via een goede 3-5 zege op Nieuwendam naar een met Bloemendaal en De Zwar te Pion (Lisse) gedeelde tweede positie. Voorschoten nam door snelle winstpartijen van Frans Erwich en Erik Bongers een be langrijke voorsprong en gaf die niet meer uit handen. Na enige remises maakte Frank den Her der er met een zwaar bevoch ten winstpartij, in een paard- tegen-loper-eindspel, er uitein delijk 3-5 van. De Zwarte Pion eindigde in die klasse zeer teleurstellend. In de vorige ronde werden de titelkansen om zeep geholpen door het verlies van Voorscho ten en nu verloor het Lissese team volkomen onnodig van het reeds gedegradeerde encomi ZSC/Saende II met 3.5-4 In de derde klasse E nlanne de slotronde de Leidst en LSG III tegen Philidor yynimc op de rol. Het ging slet te wij de eer. De kopmannen partij de teams, Nico Kuyf ei [}]avin( Michiel de Niet, gav( j^gges thuis en namen al snel ie\ek gen met een remise. 1 van Leiden was flink gehai var door het missen va ei steunpilaren. De drie P cnkcls invallers konden slech ,pZegg remises inbrengen, w cn v? het derde LSG-team n een ei 3.5 aan het langste eind jn de Leiderdorp bracht 1 veelste 4-4 gelijke spel ,eblev scorebord. Dit keer kon iaar o< stander DSC II op van ademhalen, want het o ,end a te met dit matchpun dank aan Leiderdorp, gradatie. LSG IV kreeg l m burgse Brunssum op v Brunssummers kwamei pelsgewijs achter de 1 De LSG'ers stuurden ze le afstand weer terug t 6.5-1.5 nederlaag aan de Wassenaarder is niet meer 'de oude Fred' WASSENAAR GPD Fred Westgeest is er zaterdag avond niet in geslaagd de Bene- lux-titel in het zwaargewicht in de wacht te slepen. De 29-jarige Wassenaarse boksprof verloor in een teleurstellend gevecht in zijn eigen woonplaats over tien ronden op punten van de 35-ja- rige Belg Dirk Wallijn. Na afloop van de partij, zijn derde verlies in negentien ge vechten, sprak Fred Westgeest zijn twijfel uit over een verdere voortzetting van zijn begin 1995 begonnen profloopbaan. ..Ik moet nu eens heel goed naden ken over hoe het verder moet gaan. Of het nog wel zin heeft om door te gaan. Ik heb van avond gemerkt dat ik de oude Fred niet meer ben". ,,Ik heb de laatste jaren aan beide kanten een eHeboogope- ratie ondergaan. Daardoor kan ik mijn beide armen niet meer voluit strekken. Ik kom daar door gewoon tien centimeter reikwijdte tekort. Daardoor ben ik mijn gevaarlijkste wapen, de linkse directe, kwijt. Ik kan een gevecht niet meer dirigeren. Als je dat, zoals vanavond voor ei gen publiek weer vaststelt, moet je toch bij je zelf te rade gaan." Het sierde en typeerde Fred Westgeest als mens en sport man dat hij niet direct in een emotionele bui repte van stop pen. De Wassenaarse zwaarge wicht, wie tegenslag de laatste jaren bepaald niet bespaard zijn gebleven, analyseerde naar omstandigheden koel en be heerst. En kwam ook tot de conclusie dat het ditmaal niet aan de conditie had gelegen, zoals op 11 maart in Maagden burg tegen de Duitser Rene Monse. ..Ik was fysiek in top vorm. Negen kilo lichter dan twee maanden geleden. Maar het verloop van de partij was al niet lekker. Ik kwam niet in het gevecht. In de laatste ronde heb ik nog geprobeerd er een slotof- fensief uit te persen. Toen ik de uitslag van 2-1 hoorde, hoopte Fred Westgeest reageert teleurgesteld, de Belg Dirk Wallijn juicht. Hij won op punten van de Wassenaarder (2-1) in het gevecht om de Beneluxtitel. ik nog even dat de puntenzege voor mij was. Maar het was he laas niet zo." Twee juryleden zagen de 35- jarige Belg als winnaar, een ringrechter vond Westgeest be ter. De lange vuistvechter leed zijn derde nederlaag in twintig profpartijen. Wallijn boekte zijn 37ste overwinning in 45 duels. Nordin Ben Salah (28) be hield zijn Benelux-titel in het middengewicht door een aan val van de Belgische straatvech ter 'Iron' Mike Algoet af te slaan. De 29-jarige uitdager werd na de vierde ronde gedis kwalificeerd wegens herhaalde lijk doorslaan na het luiden van de gong. Voor Nordin was het zijn 26ste overwinning in zijn 27ste profduel. „Hier was geen eer aan te be halen", verzuchtte Nordin Ben Salah, die op termijn een gooi wil doen naar de IBF-wereldti- tel. „Ik wilde er een mooi ge vecht van maken, maar voor een echte wedstrijd heb je twee goedwillende boksers nodig. Die Belg maakte er gewoon een potje van. Hij was bovendien zo glad als een aal. Hij was volgens mij met een soort olie inge smeerd, waardoor ik nauwelijks greep op hem kreeg. Nee, van dit gevecht heb ik niets geleerd. Er is ook geen enkele reden tot tevredenheid wat mij betreft." Record Beunder leidt atletiekploeg naar top-3 Favoriete Leidse ploeg gehavend naar de finale ROTTERDAM WILMAR KORTLEEVER Leiden Atletiek kon zich gisteren in Uden zelfs enige misstappen veroorloven om toch nog af getekend de voorrondes te winnen van de eer ste divisie atletiekcompetitie. De mannen kun nen die overmacht goed gebruiken, want in de promotiefinale ontbreekt mogelijk een aantal atleten. De Spartaan zal over vijf weken in ieder geval vol aan de bak moeten, want de gehaven de ploegen konden een plaats in de degradatie finale niet ontlopen. De winst van Leiden Atletiek werd vooral op het conto geschreven van de hardlopers, die vijf van de zeven onderdelen sprint en middenlan ge afstand wonnen plus de beide estafettes (4x100 en 4x400 meter). Een aantal zwakke nummers nam echter veel van het voordeel weg dat was verdiend door Martijn Ungerer (10,60 op de 100 meter), Ger Wessel (49,08 op de 400 meter), Jeroen van Dijke (3.48,88 op de 1500 meter). Jan-Hendrik van Steensel (15.13,03 op de 5000 meter) en steeplechaser Ramses Bek- kenk (9.02,96 over 3000 meter). Een grote te genvaller was de blessure van Bouwe Pieterse, die bij het inwerken voor het polsstokhoog springen op zijn schouder terecht kwam. „Het zag er ernstig uit", aldus ploegleider Pe ter Veldhuijsen. „Hoewel hij nog wel knap de 110 meter horden gelopen heeft. We hopen dat hij er voigende keer toch bij is." Leiden Atletiek moet dan namelijk ook Jeroen Kolnaar missen. De lange atleet kwam bijzonder sterk terug bij zijn oude club met 6,48 meter verspringen en 12,86 meter hinkstap, maar is op 18 juni op hu welijksreis. „En we kunnen alleen maar hopen dat Kamiel (Maase) beschikbaar is in zijn olym pisch jaar", aldus Veldhuijsen. „Hoewel het op een aantal nummers altijd nog beter kan." De Spartaan Zonder pech op het laatste moment had De Spartaan uit Lisse zich bij Leiden Atletiek kun nen voegen voor de eenmalig erg grote promo tiefinale van twaalf ploegen in de eerste divisie. Met slechts 89 punten verschil ging het dit keer echter net verkeerd, wat vooral veroorzaakt werd doordat één van de steunpilaren op de ochtend van de wedstrijd zelf ziek moest afbel len. De afwezigheid van Roel Boon op de 400 meter horden, sprintestafette en het versprin gen kon slechts met kunst- en vliegwerk wor den opgevangen. Peter van Noort (54,91 meter kogelslingeren), Dennis Verhaar (3,90 meter polsstokhoogsprin gen) en Vincent van Blitterswijk (22,78 op de 200 meter) deden met overwinningen wat ze konden, maar er stonden te veel laatste plaat sen tegenover. „Ontzettend jammer", meldden ploegleiders Hans Righolt en John van der Zwet. „Maar met Roel erbij en Marcel Waaning tegen die tijd weer in betere vorm moet het makkelijk kunnen lukken." Dan zal ook de waarde van de nieuwe aanwinst Rick Wasse naar beter uitkomen, de meerkamper die zeer verdienstelijk kogelstootte (14,60 meter) en met de speer wierp (56,29 meter). De Lissese vrouwenploeg kwam zonder Nico le van Grieken en Debby van der Kraan (tijdens de estafette geblesseerd geraakt) kwaliteit tekort en eindigde in de achterhoede. Juist in 2000 is dat bijzonder ongelukkig, omdat er met de nieuwe competitieopzet extra ploegen degrade ren uit de eerste divisie. ROTTERDAM WILMAR KORTLEEVER De vrouwenploeg van Leiden Atletiek is ver boven de eigen verwachting als derde geëin digd in de eerste en enige voor ronde van de eredivisie atletiek competitie. De nieuwkomers, vorig jaar gepromoveerd, had den met de totaalscore van 16.410 slechts 399 punten min der dan regerend kampioen AAC uit Amsterdam. Deel neemsters en ploegleiding rea geerden stomverbaasd: de Leidse equipe was nog niet eens op volle sterkte. Renate Beunder zette in de eerste poging van het eerste on derdeel de toon voor de Leidse prestaties. Het eigen Neder lands record kogelslingeren werd door de worp van 60,59 meter meteen met bijna een halve meter aangescherpt. De assistent-chirurge uit Kromme nie reageerde zonder veel mis baar: „Dit is momenteel een normale afstand voor mij." Trainingsprogressie wijst uit dat de zestig metergrens voor Beunder geen probleem meer hoeft te zijn. Toch slechtte ze die barrière pas één keer eer der: in Apeldoorn op 22 april (60,11). Voor Beunder (ook goed voor veel punten met 43,13 meter discuswerpen) is dit genoeg: ze gaat nog een paar weken hard trainen om in de volgende maanden echt te pieken. De olympische limiet is vastgesteld op 65 meter, maar daar staarde de pupil van Man fred Sahner (uit Hazerswoude) zich ook vorige week al niet blind op: „Ik wil graag ver over de 63 meter gooien, maar kan waarschijnlijk niet zomaar vier pogingen aanwijzen waar dat dan kan gebeuren." Na de fusie tussen AV Hol land en De Bataven profiteert Leiden Atletiek eindelijk ook in de competitie van complemen taire meerwaarde van de beide oorspronkelijke verenigingen, gekoppeld aan een aantal waar devolle nieuwe aüeten bij de club. Een uitstekende midden afstand wordt nu gekoppeld aan goed bezette technische onderdelen en redelijke sprints. Erika van de Bilt vervulde een glansrol door op de 3000 meter de meeste punten op een on derdeel te behalen. 9.12,62 was zeker gezien de race (solo van start tot finish) en de omstan digheden (drukkend warm) een uistekende tijd. Miranda Boon stra deed nauwelijks voor haar onder met een uitstekende dubbel van 1500 (eerste in 4.33,94) en 800 meter (tweede in 2.16,53). Waardevolle dub bels waren er ook voor good old' Yvonne van Dorp (10,43 hinkstap en 5,33 ver) en nieuwe aanwinst Irene Timmers (5,05 ver en 3,20 polshoog). Met enige verbazing consta teerde het Leidse gevolg dat de tweede plaats in de Rotterdam se poule van de eredivisie lang gehandhaafd bleef. Na een ge miste aanvangshoogte door AAC werd zelfs even de leiding genomen, maar in de laatste nummers kwamen de Amster damse atletes en ook Rotter dam Atletiek alsnog voorbij. De zenuwen sloegen toe, want al leen de nummers één tot en met zes uit de beide poules ere divisie strijden op 18 juni om de landstitel. „Hebben ze wel goed gerekend?", was daarom de reactie van ploegleidster Vermond toen doorkwam dat in Haarlem geen enkele ploeg hoger had gescoord. Om met haar ploeg een klein feestje te bouwen toen de totaalstand be vestigd werd. Vermond bleef vervolgens ka rakteristiek voorzichtig: „Het eerste doel, de promotiefinale, is gehaald. Met het bijkomende voordeel dat we in ieder geval niet meer kunnen degraderen." De nationale topdrie wordt voor de kersverse eredivisionist het volgende doel. Maar zoals in de voorronde is er ook dan misschien wel meer mogelijk: „Als volgende keer Emily Ha gen en Iris Wullems. er weer bij zijn, dan kan dat zo duizend punten schelen", aldus Ver mond. En zelfs als de springster van AAC in de finalewedstrijd wel een aanvaardbare hoogte haalt, is dat met de uitslagen van gisteren precies het verschil met de landskampioen die vo rig jaar uitzending naar de Eu ropa Cup verdiende. eerst >p hi klas; len ten Gerben van de Reep heeft opnieuw bewezen dat groot wielertalent is. De pas 20-jarige Hillegomt jL de Van Vliet/Weba/Gazelle-ploeg finishte zatei tweede tijdens de prestigieuze PWZ Zuidenveld 1 180 kilometer lange wedstrijd met start en fïnisl Vaart in Nieuw-Amsterdam voerde het deelnen tweederde van de koerstijd door Duitsland. WIELRENNEN Voor de negende editie van de 'vrije eendaagse' meldden zich 170 renners aan het vertrek. Onder hen Van de Reep, zijn dorpsgenoot Arie van Oijen en Leiderdorper Ewoud van der Kooij; de drie regionale beloften van de Van Vliet-formatie. On danks de stevige wind bleef het peloton lang intact. De waaiers, die zich steeds voor even los maakten, bestonden uit te veel coureurs en waren een kort le ven beschoren. Pas in de twee afsluitende ronden over 13 kilo meter viel de beslissende slag. Eerst sprong een kwartet weg, waarbij de kort daarna gede marreerde Van der Reep en la ter nog negen renners zich aan sloten. Vlak voor de laatste ronde plaatste Bobbie Traksel van de Rabobank Amateurploeg een tempoversnelling. Alleen de sla- gerszoon uit Hillegom, zijn ploeggenoot Jorne Videier, Ha- rald Dat en Frank van Duimen konden aansluiten. Videier trok in de finale de sprint aan, waar op Van der Reep uit het wiel van Traksel sprong. De 18-jari- ge neo-amateur toonde zich echter de rapste. „Ik wist het ei genlijk van tevoren al", zo gaf Van de Reep toe. „Bobbie pakte al snel een fietslengte. Ik heb momenteel goede benen, maar ben niet tevreden over mijn sprint." De gelegenheidsrol van kop man, aie hem zaterdag samen met Pascal Hermes (zevende) ten deel viel, vond Van de Reep prettig. „We zij met een be hoorlijk jonge ploeg van start gegaan. Als je dan zo in de wed strijd zit, dan wil je ook graag kopman zijn." Van de Reep is door: lanm ke prestaties verzeki g 1; twee buitenlandse etaj lar vi strijden. Of ook Van Oif FIci; in Nieuw-Amsterdam) nelle der Kooij (22ste) in Lu k. De en Frankrijk van start nog niet bekend. izoer Dennis van Weel hee mov> lijks zicht op het ere slee! maar slaagt er maar ni w één van de podiumpla verg zijn palmares bij te s Dit keer drukte de Hai lerde denaar zijn wiel als vie an h de meet tijdens de Wie itwij van Tilburg-Binnensta Boss ging de sportklasse A groepen van start n le a: wedstrijd over 60 ki itste Stompwijker Robert ïpo Salm (Swift) werd in he mij deelnemersveld zevend Ook Angela van Si burg boekte gistermid goede klassering. In Ve stonden het vertrek en komst gepland van de Van der Heijden Ne een criterium over 60 k voor elite-dames. Kon winnares Leontien Zijli Moorsel (Farm Frites-F nishte de Langeraarse, voor Westland Wil Vorf'oe zevende. Suzanne de Goede sti 1 per een week na hae^as plaats tijdens de Vï ^a: Wieier-Tweedaagse Sa' op het podium. De Si TO0! ster uit Zoeterwoude-D De zaterdag de Ronde vai heerenland voor niei na dames. Opmerkelijk wa h ze waarop De Goedew plaatselijke kilometers r'jd pakte. Zij demarreerde !en één ronde voor het eini 1 kopgroep en kwam solo 'r meet. teruj jerei TRIATLON WILMAR KORTLEEVER lb gramma stonden. „Ikl vanaf de eerste kilometfda uit de groep wej_ Van den Burgh, die voo Ho het water kroop. „En ik perbenen, dus kon 2.21! Casper van den Burgh is de campagne goed begonnen waarmee hij zich wil kwalifice ren voor de wereldkampioen schappen lange afstand en/of op een hele groep van begin juni voor de Europese ti telstrijd 'Olympic Distance'. In Geel werd de Leidse triatleet vierde in het open Belgisch kampioenschap OD. Van den Burgh leverde zijn prestatie weer op zijn karakte ristieke manier. In de moderne triatlon geldt solo fietsen als zelfmoord, omdat met het te genwoordig toegestane staye- ren veel voordeel kan worden behaald. Van den Burgh kan het best uit de voeten als zwemmer en wielrenner, dus is hij bij voorbaat kansloos als hij slechts de groep volgt. De Belgische wedstrijd was voor Van den Burgh bovendien vooral een voorbereidingswed strijd, voor de halve triatlon Stein, die op 28 mei bijna het dubbele bedraagt van de 1,5 ki lometer zwemmen, veertig kilo meter fietsen en tien kilometer lopen die in Geel op het pro- Van den Burgh onder 1$ tijd veel last van de war Ire dat hij bij 28 graden zijr. aai de positie niet vast kon k Met het resultaat was d nd naar tevreden: „Die vie aa toch ook nooit voor als: de groep blijf rijden Kortekaas uit Lis* le teamgenoot van Van de iel in het AA Drink team, t als zestiende op driei )e van Van den Burgh 11 achter winnaar RutgerB in; In een nationale wed di Breukelen begon ook Heidema goed aan zijn y seizoen. Niemand wist e één kilometer zwemmer iel kopgroep te ontsnappe tg Leidenaar Heidema bk Frans van Heteren wel fietser. De Amsten ek bleek een betere hard: ie liep in 10,5 kilometer tellen weg van Heideme

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 26