SJC heeft de sterkste zenuwen iden staat met twee )eten in het moeras heveningen wint tnultueuze finale RKAVV heeft te veel ambitie voor 'de Boys' Amateurvoetbal JAG 15 MEI 2000 enes degradeert, Woubrugge niet zaterdag Abbenes is gedegradeerd naar de vijfde A Hoewel de mannen van trainer Joop Lamers zich tot het '|t e verzetten, verloren zij in en tegen Woubrugge met 2-0. ugge beschikte over iets meer voetballend vernuft én >erv ihny Schijf. De spits nam beide doelpunten voor zijn re- Daarmee verzekerde hij Woubrugge van weer een jaar DKfklassevoetbal. blijft in vijfde klasse a«f zaterdag VCL heeft het niet gered. De Leidse ploeg »met 2-2 gelijk tegen WSB, dat volgende week van We Zwart moet winnen om naar de vierde klasse te promo- De Wassenaarders hebben aan een gelijkspel genoeg romotie. Nadat Marco Bakker de Leidenaars op voor had gezet, draaiden Richard van den Berg en Ruud War- n de stand om in Noordwijkerhouts voordeel. Dat leek 111Istand te gaan worden tot WSB'er Marcel Luyenberg ge s N ;rd uitviel en er geen reserves voor handen waren. Casper le>11 ander zorgde ervoor dat VCL, na de nederlaag tegen Zwart, toch nog een punt overhield aan de nacompetitie. ha rschoten '97 (zo) naar finale hoten De zondagtak van Voorschoten '97 is nog één irwijderd van lijfsbehoud. De derdeklasser speelde giste- •t 2-2 gelijk tegen Forum Sport uit Voorburg en dat was oldoende na de 4-0 op eigen veld van vorige week. Fo- wo' >ort stond na twintig minuten op een 2-0 voorsprong en va kdus nog even spannend te worden voor de Voorschote- Björn Canter Visschers trok met twee treffers nog voor de stand gelijk. In de finale van de nacompetitie ont- de geelgroenen Delft, dat Vredenburch de baas bleef. 'or ale is aanstaande zondag op het terrein van w Naaldwijk, Zlc ie 14.00 uur. jro 0 Noordwijkers promoveren na strafschoppenreeks ZATERDAG HOOFDKLASSE Nacompetitie (Zaterdagtitel): Katwijk-Spakenburg 2-1 (1-0). 33. Barry Dubbeldeman 1-0, 68. Karim Hajji 2-0, 75. Edwin Robbers (ed) 2-1 Scheidsrechter: Vos. Toeschouwers: 5000. Gele kaarten: Karim Hajji (Kat wijk), Niels Creutzberg (Spakenburg). Bijzonderheden: Katwijk wint de serie strafschoppen met 4-3. e, >n niet, ik ben nog niet om te praten." Vijf mi eter is Wim van Laar wel noi m de tumultueus verlo- lekerfinale Tonegido- dngen (1-2) van com- te voorzien. De woede g na in de ogen van de van de verliezende liet door de nederlaag, de bepalende rol die echter Siebert daarin hem speelde. ben woedend, vind je i Er zijn twee doelpun- ons ten onrechte afge- n aan die rode kaart chael Scholten ging een ling van Asrih vooraf. v eken zijn we bezig met rbereiding. We hebben de hele ploeg alles aan en dan wordt het je zo le en." 'an Laar zijn pijlen op richtte, was begrijpelijk. f Ise arbiter - die overi- nominatie staat om seizoen in het betaalde ïte debuteren - strooide e kaarten en floot voor issewasje. Maar Siebert allesbepalend voor de .ji het duel. Schevenin- ^l zonder meer recht op De jdeklasser kan degradatie bijna niet meer ontlopen de districtsbeker. Het duel ontvlamde pas wer kelijk na de openingstreffer van Scheveningen. Jim Charité be reikte Asrih in buurt van de cor- nervlag. Diens voorzet was hard en zuiver, de afwerking van de uitblinkende Hans Tellier won derschoon: 1-0. Op slag van rust misten Ype Haytema en Tellier de kans om de marge te verdubbelen. Naarmate de tweede helft vorderde, raakten de gemoede ren, zowel op als langs het veld, steeds verhitter. De eerste die onder de druk en de opgefokte sfeer bezweek was Sander Klap wijk. De Scheveningen-verdedi- ger maakte een slaande bewe ging naar een.tegenstander en ontving rood. Ook Tonegido moest even later met tien man verder; Michael Scholten sloeg de bal weg om te voorkomen dat Asrih door zou breken. Halverwege de tweede om loop vestigde Siebert opnieuw de aandacht op zich door de gelijkmaker van Cees Thies af te keuren. Twee minuten later zorgde Petrici voor de 2-0. Dick Boereboom bracht in de slotfase het fanatiek aanvallen de Tonegido nog terug naar 2- 1, maar Scheveningen weigerde halsstarrig de enige prijs van het seizoen af te staan. Katwijk 1-3 Spakenburg 1-0 EERSTE KLASSE A Nacompetitie: Ajax-Marken 2-2. Marken 2-4 Zwaluwen 2-3 TWEEDE KLASSE C-D Nacompetitie: NSW-RWH(IB) 1-1 (NSW wns), Stellendam-Monster 0-1 Resterend programma: NSW-Monster (finale). DERDE KLASSE A-B VIERDE KLASSE A Nacompetitie (degradatie): Woubrugge- -Abbenes 3-0. LSW'70 2-4 Woubrugge 2-4 Abbenes 2-0 Abbenes degradeert naar de 5de Klas- VIJFDE KLASSE A Nacompetitie: VVSB-VCL 2-2. Blauw Zwart 1-3 WSB 1-1 i: Blauw Zwart-WSB. ZONDAG HOOFDKLASSE Bijna leek Mohamed Ben Saïd het weer te flikken. Vlak voor het verstrijken van de reguliere speeltijd in de na- competitiefinale tegen Alkmania kreeg de topscorer van SJC een enorme kans op de openingstreffer, maar zijn nonchalante tikje met de binnenkant van de rechtervoet miste het doel op een haar. Via strafschoppen kregen SJC en Ben Saïd alsnog de beloning voor een sterk sei zoen: promotie naar de tweede klasse. de slotminuut schoot de Tune siër SJC naar de 1-0 overwin ning, waarna strafschoppen volgden. SJC ging uiteindelijk door naar de finale tegen Alk mania. Dit keer kwam Ben Saïd nau welijks in het spel voor. Op neutraal terrein (De Roodemo- len in Sassenheim) had SJC- trainer Fer Nijhuis gekozen voor een iets behoudender tac tiek, waardoor de aanvallers weinig ballen kregen. Ben Saïd ging bovendien veel te egoïs tisch om met de schaarse bal len die wel voor zijn voeten kwamen. Nijhuis was gedwon gen tot een aanpassing in zijn elftal door het ontbreken van MAARTEN DEKKER De druiven waren zuur voor Alkmania. De Oude Weterin- gers waren bezig aan een goede afsluiting van het seizoen. Vori ge week rekenden ze in de na competitie af met Blauw Zwart en dinsdag werd verrassend ge wonnen van hoofdklasser Quick Boys in de strijd om de NUON Cup. Die zege kwam tot stand na een reeks strafschop pen. Ook SJC had recentelijk nog ervaring opgedaan met elf- meterschieten. In het tweede duel tegen Altior was Ben Saïd voor de zoveelste keer het goudhaantje van zijn ploeg. In routinier Edwin Otte. Otte kreeg vorige week tegen Altior een ge le kaart, wat hem een schorsing opleverde. Nijhuis: „Paul van der Berg speelde nu centraal achterin, maar zonder de offen sieve inbreng die we van Otte gewend zijn." Nijhuis vond desalniettemin dat zijn ploeg het beste van het spel had gehad en de verdiende winnaar was. „We speelden wel behoudender dan normaal, ook met het oog op de gevaarlijke counters van Alkmania. Toch kregen we een paar redelijke kansen. Ik heb van meerdere mensen gehoord dat een van onze hoekschoppen in de eer ste helft duidelijk over de doel lijn was. En Ben Saïd had de wedstrijd vlak voor tijd gewoon moeten beslissen. Dat was echt een heel grote kans." Verder kwamen de Noordwij kers eigenlijk nauwelijks in de buurt van een doelpunt. Moha med Ait-el Houssi was tot drie keer toe gevaarlijk met het hoofd. Tweemaal mikte hij iets te hoog en de derde werd door de uitblinkende Alk- mania-doelman Loek Hendriks over de lat getikt. Daar tegen over stond een stel scherpe uit vallen van Alkmania. Charly Hogenboom was nog het dichtst bij een treffer. Uit een hoekschop van Rob Opdam raakte hij de lat. In de verlen ging eindigde ook een vrije trap van SJC'er Van der Berg op het aluminium. Dat was meteen het enige ge vaarlijke moment in de toege voegde speeltijd. Twee keer een kwartier verlenging was duide lijk te veel van het goede in de zomerse weersomstandighe den. Bij beide ploegen was de scherpte er al ruim voor het eindsignaal af. In de afsluitende strafschoppenserie bleek SJC over de sterkste zenuwen te be schikken. Al na de vierde SJC- penalty was het pleit beslecht, omdat bij Alkmania alleen in valler Peter Drost een penalty wist te benutten. Ait-el Houssi maakte aan alle onzekerheid een einde. De promotie werd door de Noordwijkers gevierd als een kampioenschap. Nijhuis: „Wij zijn er als ploeg aan toe om het op een hoger niveau te gaan proberen." De teleurstelling in het Alkmania-kamp was groot, vooral door de dramatische ontknoping van de wedstrijd. „Als SJC gewoon had gewon nen, hadden we daar veel min der moeite mee gehad dan na deze loterij", aldus voorzitter Jac. Haazebroek. SJC-Alkmania 0-0, na verlenging. SJC wint na strafschoppen. Strafschop penserie: Drost 0-1, Van der Berg 1-1, C. Hogenboom mist, Van Kestcren 2- 1, Van der Meer mist, Hoogeveen mist, Opdam mist, Ait el Houssi 3-1 Toe schouwers: 600. Scheidsrechter: Wag ner. Geel: Ait el Houssi, Van der Berg (SJC), Ouwerkerk, T. Hendriks, Van der Meer, Boers (Alkmania). SJC: Vink, Van der Berg, W. de Ridder, Van Kesteren, Went. A. de Ridder (55. Hazenoot), Verver, Hoogeveen, Ben Saïd, Ait el Houssi, J. de Ridder (68. Turenhout). Alkmania: L Hendriks, Van der Meer, T. Hendriks, Van Battum, Ouwerkerk, R. Hogenboom. C. Hogenboom. Meynders (98. Straathof), Bouwmees ter (68. Kroeze), Opdam. Boers (103. Drost). UDI'19 1-3 Achilles'94 0-0 Hollandia 1-0 EERSTE KLASSE A-B TWEEDE KLASSE C-D i: DHC-RKAW (finale). DERDE KLASSE A-B Nacompetitie (finale): Alkmania-SJC 0-0 (SJC wns). SJC promoveert naar de 2de Klasse VIERDE KLASSE A-B Nacompetitie: Forum Sport-Voorscho- ten'97 2-2, Vredenburch-Delft 2-0 (Delft wns) tbalvereniging heeft alvast een week rennen aan het idee: Leiden 1 speelt tii lende jaar weer in de derde klasse. Of een wonder gebeuren. De machtelo- van trainer Arjan van der Werf ver erdag met alleszeggende cijfers (1-3) kei. Leiden moet komend weekeinde de uitwedstrijd winnen om zicht te op lijfsbehoud. Daarvoor is dan wel ha amoifose nodig. ichtig informeerden bestuursleden kei tijdens de rust naar de tussen- j het duel DSO - MW '27. De winnaar tweekamp tussen Leiden en Berkel amelijk tegen de sterkste van dat on- treffen, met als inzet een plek in de klasse. De drang naar informatie had ai et hoogmoed te maken. Het moest de es sleden van Berkel op dat moment ook t ilijk zijn dat een overwinning bij Lei- ja; ?r dan een reële optie was. moment leek Leiden te beseffen wel- og 'gen er zaterdag op het spel stonden, rr ek, inzet en beleving liet de ploeg zich rkel aftroeven. Op de vraag wat er al- goed ging bij Leiden was het ant- nel gevonden: weinig. De waslijst met 5 groeide met de minuut. Alleen in de [sfase, vlak voor rust, en in de periode Kisluitingstreffer van Marcel de Bruin enigszins ergens naar. Voor de rest —iden als een kip zonder kop achter ïstander aan. ilend vandaag was dat te veel mensen liet in vorm waren. We hebben enke- Je i stil gestaan. We speelden wel oefen- 'P den, maar het ging niet om het Eerst dacht ik dat zo'n rustperiode le rdeel zou zijn, maar het schijnt toch eel te zijn", reageerde Van der Werf. het was niet alleen de vorm waar het aan schortte. Het gebrek aan bele- nog wel het meest stuitend. Berkel le opbouw van Leiden vroegtijdig, Ie bezoekers alle tijd kregen om rustig vrije man te zoeken. Persoonlijke 3 Jigen veelal verloren en op de mo- dat Leiden eruit kwam, volgde een peer' naar voren. De Morschploeg ichzelf niet de rust om de bal even in te houden en te wachten op aanslui ting uit de verdediging. Van der Werf: „De spelers wilden dolgraag, alleen durfden ze niet te voetballen. Bij balbezit bleven er veel te veel mensen staan in plaats van mee te voetballen. Dat moetje durven." Berkel deed voor hoe je als ploeg in balbe zet snel kan omschakelen van verdediging naar aanval. De ploeg heeft daarbij het geluk dat het in Jan van der Lugt en Jeroen Buiten huis twee goede voorhoedespelers heeft. Van der Lugt heeft er dit seizoen al dertig treffers inliggen en mag het komende jaar zijn kun sten bij hoofdklasser Baiendrecht vertonen. Het eerste plaagstootje deelde hij al na acht minuten uit. De kopbal van de aanvoerder kon Peter Selier nog tegenhouden. Selier was kansloos toen Richard van der Kraan na een kwartier spelen in de verdedi ging over de bal maaide. Jeroen Buitenhuis liep alleen op Selier af en scoorde. Vlak daar na kreeg Buitenhuis nog een niet te missen kans. Zes meter van het doel stond hij volle dig vrij, maar mikte naast. Leiden kon er voor rust slechts twee schoten van afstand, van Marcel de Bruin en Marco de la Rie, tegen over stellen. De schaarse voorzetten kwamen niet aan, want in het strafschopgebied waren de lange verdedigers van Berkel heer en meester. Even leek het erop dat Leiden het tij nog kon keren. Na veertig minuten bracht Van der Werf de met een vormcrisis kampende top scorer Jan Peter Stahlie alsnog in het veld voor de zwaar teleurstellende Henk Buyn. Hij posteerde Stahlie rechts op het middenveld om de aanvalsdrang van Berkel op die vleugel te beteugelen. Het succes van die ingreep was slechts van korte duur. Nadat Selier vlak na rust een kopbal van Patrick Boerkamp nog knap redde, was hij in de 55ste minuut kansloos op de inzet van Van der Lugt. Zelfs de 0-3 had hij op zijn slof, maar hij verprutste de opgelegde kans. De doorgebroken Buitenhuis volgde even later het voorbeeld van zijn aanvoerder. Leiden kwam niet verder dan een schot van De la Rie en een herkansing van Alex Leeflang. De bes te mogelijkheid kreeg Stahlie. Hij stifte de bal over keeper Leo van de Ende, maar ook over de lat. Pas nadat De Bruin vanaf elf meter diep in de tweede helft 1-2 maakte, kwam er weer enig geloof in de ploeg van Van der Werf. Het leidde nog tot een mogelijkheid voor Laurier. In blessuretijd zette Van der Lugt de verhou- Marcel de Bruin probeert Berkel-verdediger Rein Buitenhuis te omspelen. De spits scoorde uit een penalty de enige treffer van Leiden. foto henk bouwman dingen alsnog recht. Hij rondde een prachti ge solo, waarbij hij vier Leidenaars omspeel de, simpel af: 1-3. Ondanks de nederlaag gelooft Van der Werf nog in de kansen van zijn ploeg. „We zijn pas verslagen als het laatste fluitsignaal heeft ge klonken." Erg overtuigend kwamen die woor den niet uit zijn mond. Ook Van der Werf be seft dat er dan in een week tijd veel moet ver anderen. „Als we spelen zoals vandaag hoe ven we er niet eens naartoe. Dan kunnen we beter hier blijven en naar het strand gaan." Leiden - Berkel 1-3 (0-115. Jeroen Buitenhuis 0-155 Jan van der Lugt 0-2, 81. Marcel de Bruin 1-2 (penalty), 91. Jan van der Lugt 1-3. Geel: Marco de la Rie, Richard van der Kraan (beiden Leiden), Rein Buitenhuis en Kees Nelis (beiden Berkel). Scheidsrechter Schaafsma. Toeschouwers: -100. Leiden: Selier; Kriek, Van der Kraan, Maurice Barends: Ranion Barends. Buyn (40. Stahlie), Leeflang, Henzing (46. Van Leeuwen); De la Rie (76. Laurier), De Bruin. alphen aan den rijn gerard baas Voor de returnwedstrijd tegen RKA VV was begonnen, zagen de Alphe- naren de bui al hangen. 'Als we het niet redden, hebben we het in de eerste wedstrijd laten liggen', klonk het uit diverse kelen. Een week gele den liet Alphense Boys immers di verse kansen onbenut, waardoor het met een 1 -0 nederlaag afdroop. Zoals de pessimisten hadden voorspeld, gebeurde het ook. De ploeg van Kees Oostermeyer miste voor rust vele aardige kansen en kon in de slotfase niet meer dan apatisch toekijken hoe de Leidschendammers een hard oor deel velden: 1-4. RKAW speelt vol gende week tegen DHC, na straf schoppen beter dan WM, om één plaats in de eerste klasse. Alphense Boys is uitgeschakeld. Die tweede helft was nog wel zo goed begonnen. Binnen twee minu ten kregen de Alphenaren drie goede mogelijkheden, waarvan de middel ste tot de gelijkmaker van Peter Wubben leidde. De aanvoerder tikte van dichtbij de 1-1 binnen en niets wees er op dat meer successen zou den uitblijven. RKAW, dat vlak voor de pauze verrassend de leiding had genomen, wist het even niet meer en stapelde fout op fout en misverstand op misverstand. Barry Wesselingh was regelmatig zijn tegenstander de baas en Wubben won de meeste van zijn lijf-aan-lijfgevechten met voor- stopper Patrick Vreeman. Het was aan doelman Dave Kraayenbrink te danken dat de ploeg van trainer Rob Kiebert kort na rust de schade be perkt hield. Een aaneenschakeling van blessu rebehandelingen brak echter het rit me bij de thuisclub. RKAW kon de defensieve afspraken weer even doornemen en kwam verder niet meer in de problemen. Het beste was er bij 'de Boys' af, ook al omdat de aalvlugge Ismael el Haddini in de 64ste minuut 1-2 had gescoord. Aan zijn doelpunt was een krachtige kop bal van Wesley Rutten voorafgegaan, die doelman Gerben Wijsman niet helemaal kon keren. Toen Wubben kort daarna gebles seerd raakte, was het duel gespeeld. De topscorer van Alphense Boys bleef nog wel in het veld staan, maar dat was omdat Oostermeyer zijn drie wissels had gebruikt. RKAW kreeg in het vervolg alle ruimte van de ver moeide Alphenaren. Kansen missen in de hitte kost veel meer energie dan kansen benutten. Uit de vele mogelijkheden scoorden de Leid schendammers nog tweemaal door Mark de Leede, die beide keren van dichtbij intikte na een vloeiende aan val. Voor RKAW was het winnen van de tweestrijd belangrijker dan voor Alphense Boys. De Alphenaren wil len rustig bouwen aan een team dat op termijn hogerop kan komen, ter wijl het voor RKAW niet snel genoeg kan. Rob Kiebert heeft van zijn be stuur in de afgelopen maanden mo gen 'winkelen' en trok een opvallend aantal amateurtoppers aan. Voetbal lers als Kees van Tongeren, Steve Fa- ber en Wilfred Kwestro zullen het niet zo op prijs stellen de overstap te maken naar een tweedeklasser. Volgens de oud-trainer van Rijns- burgse Boys loopt dat niet zo'n vaart. „Die spelers zijn aangetrokken om leiding te geven aan de grote groep jonge spelers. We hebben het dit sei zoen laten liggen vanwege een ge brek aan ervaring. Met die toppers, die je noemt, zal dat beter gaan. Maar binnen een paar jaar zullen de jongeren de kar trekken. Ze krijgen komend seizoen alleen een beetje hulp." Toch kan Kiebert er niet onderuit dat resultaat vroeg of Iaat noodzaak wordt. De eerste klasse zal slechts een tussenfase zijn. „Als we het dit jaar niet redden zal het volgend jaar wel moeten. RKAW moet kunnen uitgroeien tot een hoofdklasser. Daarvoor doen we al deze inspan ningen." Alphense Boys - RKAW 1-4 (0-1). Eerste duel ï-o. 43. v.ui Rijn 0-1, it Wübben 1-1. 64. El Haddini 1-2, 80. De Leede 1-3, 85. De Leede 1-4. Scheidsrechten Schoondervcld. Toeschouwers: 350. Gele kaart: Verschelden (Alphense Boys). Alphense Boys: Wijsman; Van Iterson, Van de Nieuwendijk (43. De Horder), De Kort. De Kruyf; Goedegebuure, De Weerd (65. Knetsch), Verschelden. Wesselingh, Wubben, AJcsoy (46. De Vries).

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23