Forescate heeft pech Verliezend Roomburg redt het vege lijf Trigon en KZ Leiden doen 't op eigen kracht Studs komen punt tekort voor promotie Wisselvallig Ajax wint to Sport DIOK sti in kwartf The Bass degradee MSV laat Groene Uilen misgrijj MAANDAG 15 MEI 2000 MANNENHOCKEY RONNO BROEKHOF Leidse Studenten komt één punt tekort om te promoveren naar de eerste klasse. Zelf won nen de studs wel met 3-2 van Spanderbosch, maar door de zege van nummer twee Haar lem op nummer één Leusden eindigden de Leidenaars op de derde plaats. In de eerste klasse boekte Alecto de grootste overwinning van het seizoen door staartploeg PSV Tegen- bosch met 0-12 te verslaan. LOHC speelde met 4-4 gelijk in en tegen Son. Omdat beide ploegen vol op de aanval speelden, was het publiek getuige van een aantrekkelijke, open wedstrijd. Volgens ma nager Jef Gardeniers kon dat ook niet anders: ,,Het ging nergens meer om, maar beide ploegen hadden er toch best nog zin in en speelden achterin één tegen één. Dan wordt het vanzelf leuk." Tot twee minuten voor tijd leidde LOHC nog met 3-4. Een strafbal van Son bracht de remise. Voor de Leidse ploeg scoorden Siebe Winnubst, Maarten Swart, Friso van Deursen en Elmo Ferrier. Alecto maakte met 0-12 gehakt van PSV Tegenbosch, dat geen enkel punt wist te be halen in de eerste klasse. De Leiderdorpers eindigden in de middenmoot. Alecto stond bij de rust reeds met 0-8 voor. Dirk van der Belt (3x), Richard Soetens (2x), Jasper Staal (2x), Guido van der Laar (2x), Merijn Kuyper, Maarten Memelink en Wynand Hacker ver zorgden de monsterscore. Noordwijk won met 2-3 van Gouda. Schei dend coach Arthur van der Horst vond het belangrijk dat zijn ploeg waardig, en dus met een overwinning, het seizoen zou besluiten. Zijn ploeg vond dat ook en heerste, op de slotfase na, de hele wedstrijd. Eric Verdoom, Bob Sinke en Lennon Wiarda troffen doel. Alphen, dat volgend jaar in de derde klasse uitkomt, verloor met 0-2 van Bennebroek. De Alphense ploeg kreeg vijf opgelegde kansen. Maar het scorend onvermogen van Alphen speelde de ploeg het hele seizoen al parten en daar kwam op de laatste dag geen veran dering in. Roomburg ging met 4-3 onderuit in Via- nen. De Leidse coach Frank van Nunen was blij dat zijn ploeg heelhuids de eindstreep haalde. „Vianen leek wel gedrogeerd, zo hard speelden ze", zei hij. David Berg, jeugdspeler Daan Arends en topscorer Elroy van Nunen (speelt volgend volgend jaar bij Amsterdam) scoorden voor Alphen. Leidse Studenten moest zelf winnen van Spandersbosch en was verder afhankelijk van puntverlies van Haarlem. Bij een gelijkspel van de Haarlemmers en winst voor de studs zou promotie naar de eerste klasse een feit zijn. Het gebeurde niet. Leidse Studenten won wel (3-2), maar koploper Leusden ver loor van Haarlem, waardoor de Leidse ploeg een punt te kort kwam. Roelof de Swart, Da vid Duprac en Wouter Plantenga troffen doel voor Leidse Studenten. Catwijck won in de derde klasse met 5-2 van het reeds gedegradeerde Rijswijk en was blij met de zege. ,,De laatste wedstrijd van het seizoen blijft altijd hangen", zei aanvoer der Dem Graaff, die zelf twee keer scoorde. Dat deed ook Wouter de Mol. Martijn Houw- aart nam de eerste treffer voor zijn rekening. Hisalis verloor met 1-7 van Hermes. Ramp beïnvloedt degradatiestrijd De beste ploeg van Leiden en omstreken. Dat mochten de mannen van Forescate zich twee seizoenen lang noe men. Gisteren kwam na een dramatisch verlopen duel met MOP in Vught een vrijwel zeker einde aan het over gangsklasseschap. De Voorschotenaren zagen een glas- zuivere goal niet toegekend en moesten in de laatste mi nuut het beslissende doelpunt toestaan: 4-3. VUGHT LOMAN LEEFMANS Voor Forescate heeft de ramp in Enschede in sportief opzicht vervelende gevolgen. De con frontatie tussen de twee con currenten om één degradatie plaats - EHV uit Enschede en Doorn - ging om begrijpelijke redenen gisteren niet door. Omdat wij hebben verloren is EHV nu al veilig. Die houden het voor gezien en krijgen vol gende week natuurlijk een op en top gemotiveerd Doorn te genover zich. Ik denk dat het voor ons over en sluiten is", al dus aanvaller Rutger van Scha- ik. De frustratie bij de bezoekers direct na het laatste fluitsignaal was begrijpelijk. Forescate speelde een van de beste wed strijden van het seizoen, maar trok uiteindelijk toch aan het langste eind. Sticks werden kwaad tegen het kunstgras en de reclameborden gesmeten. Aanvoerder Bernhard Thieme probeerde zijn uitgebluste ploeggenoten tevergeefs op te beuren: „Het gebeurt zelfs op het WK-voetbal. Dan kan het bij ons zeker voorkomen dat ze een zuivere goal over het hoofd zien." Thieme doelde op een spel moment in de tiende minuut van de tweede helft. Een vrije slag werd snoeihard de cirkel van MOP ingeslagen en de bal belandde via de stick van Jasper Visser achter de Vughtse goalie. De arbiters was het balcontact van Visser ontgaan en ondanks crisisberaad van de twee scheidsrechters bleef de toe- kerming uit. Dat bleek uiteinde lijk fataal voor Forescate. De equipe van Erik Kruismul- der toonde in de rest van de partij karakter. Een uitzichtloze 3-1 achterstand op tien minu ten van het einde, werd in de zinderende hitte van het Noord-Brabantse platteland weggewerkt. Een alles-of-niets offensief leverde twee treffers op van Olivier Kist. Aan een punt had het strijdlustige Fo rescate genoeg voor nog een jaar overgangsklasse, maar de ploeg dacht dat er meer in zat en bleef op de aanval spelen. Dat werd de bezoekers nood lottig. In de laatste minuut scoorde MOP uit een snelle te genstoot. Twee jaar terug, vierde Fores cate promotie met een 'oude' vriendenploeg. Inmiddels is een aantal jeugdspelers zoals Reinout Baaten, Frank Vos, kee per Koen Husmann en uitblin ker Jasper Visser tot de basis doorgedrongen. Ook zij blijken het niveau aan te kunnen. Het aantal talenten is echter be perkt bij de club uit Adegeest en Kruismulder vreest dat de laatste routiniers stoppen. ,,Ik hoop dat er een stuk of vier blij ven om de jongeren verder te brengen. Het liefst weer rich ting overgangsklasse." MOP - Forescate 4-3 (2-1). 5. Visser 0- 1.14. Salem (sc) 1-1, 27. Damman 2-1. 59. Mol 3-1, 61. Kist 3-2, 66. Kist (sc) 3- 3, 70. De Ruiter 4-3. Forescate: Husmann, Klomp, Visser, Kist, Van der Hout, Steensma, R. Baaten, Thieme, Vos, Van Schaik, En gelen. Vliegende wissels: J. Baaten en Noordwijk-keepster Annette Haasnoot ligt klaar om de bal tegen te houden die Catwijck-aanvalster Sandra van Dijk in het doel wil slaan. De Katwijksen wonnen de derby met 0-2. foto dick hogewoning VROUWENHOCKEY RONNO BROEKHOF De hockeysters van Alecto ver loren in de overgangsklasse met 5-3 van Gooische. Een klasse la ger redde Roomburg het vege lijf ondanks het 2-0 verlies te gen Rood-Wit. LOHC won nipt met 3-2 van Bennebroek. Fo rescate verloor met 2-1 van Zwart Wit. De derby in de derde klasse tussen Noordwijk en Kat wijk werd door de bezoekers met 0-2 gewonnen. Alecto eindigde het seizoen als negende. De geelhemden verloren met 5-3 van Gooische. Bij winst hadden de Leider- dorpsen nog een positie kun nen stijgen, maar dan had Alec to wat secuurder met de kansen moeten omspringen. „Wij mis sen vijf strafcorners, terwijl Gooische er drie in knalt. Ver der maakten we te veel kleine foutjes", aldus speelster Katelij- ne Corporaal. Martje Zwegers, Maaike van Hal en Leontien Bakker scoorden voor Alecto. Forescate verloor met 2-1 van het laaggeplaatste Zwart Wit. De Voorschotense vrou wen waren al zeker van de tweede plaats. De ploeg van scheidend coach Bas Seelen kwam door een doelpunt van Masha Kimman aan de leiding. Daarna werd het rommelig. De passing werd onzuiver wat veel balverlies tot gevolg had. Toen ook het tempo omlaag ging, profiteerde Zwart Wit twee keer. LOHC won met 3-2 van Ben nebroek en eindigde als vierde. De ploeg wilde op de laatste wedstrijddag revanche nemen voor de uitwedstrijd die met 2-0 verloren ging. LOHC kwam met 3-1 voor door treffers van Kyo- ko van Tollenaar, Noortje Her mes en Anne van Geel. In de laatste minuut kwam Benne broek nog op 3-2. Roomburg blijft in de eerste klasse, al verloor het met 2-0 van Rood-Wit. Coach Bep Bot man had zich een ander af scheid voorgesteld. „Ik had graag met winst willen beslui ten, maar dat extra stapje kon den we vandaag niet opbren gen." Botman was niet alleen over het resultaat teleurgesteld. Kieviten, de ploeg die zij vol gend seizoen onder haar hoede heeft, degradeerde naar de tweede klasse. Leidse Studenten verloor met 1-0 van Westland. De studs werkten hard en compenseer den op die manier hun hockey- tecnische tekortkomingen. Speelster Quirinne den Hollan der: „In de slotfase hing de ge lijkmaker in de lucht. Jammer dat die niet viel. Maar de uitslag was eigenlijk wel terecht." Alphen verloor licht geflat teerd met 0-5 van Aeolus. Maar liefst vijf basisspeelsters ontbra ken en er stond niets meer op het spel. Noordwijk verloor de derby tegen Catwyck met 0-2. In een leuke wedstrijd had de Noord- wijkse ploeg te veel kansen no dig om te scoren. Zelfs een strafbal, al was die volgens Cat- wyck-trainer Sam Hingst dubi eus, werd gemist. Catwyck laat zulke buitenkansjes niet liggen. Alice van Duyn scoorde twee maal waarvan één keer uit een strafbal. In de vierde klasse won Hisa lis m^t 0-6 van Mijdrecht en fi nishte uiteindelijk op de derde plaats. Eén plaats te laag om te promoveren. Celeste Elzen- doorn, Monique Vastenhout (4x) en Renske Wijntjes scoor den. RUGBY PIETER VAN DERy De rugbyers van DI( ans zijn er niet in g finale te halen van di tie van de Internatioi dam Rugby Sevens, gieuze toernooi we nen door White H r ders. Zij wonnen strijd met 36-28 het deronsje van de Crus Met toppers uit i profcompetitie als N mas en Sean Bryne ley Crane (Newcastl Sparg (Saracens) ha papier een goede kaï te eindigen in Ams Barbarians, aange Tom Suring, Hendi Merwe, Mark Scho van der Walle, Alen Iain Krysztofiak woi poulewedstrijden va RC (Engeland), Illesl j en het Italiaanse I Pi het nationale team werd met 21-7 verloif' DIOK plaatste zit dat verlies als gro voor de volgende ro het Rozzano (Italii De Leidse ploeg mo met 31-14 de meen nen in de latere to naar White Hart Hierdoor was de L kwartfinaleplaats vei The Bassets uit kreeg in de poulet geen poot aan de gr ploegen uit België, land en Engeland Sassenheimers niet Ze moesten op de va Castricum zelfs noj r nederlaag slikken. RUGBY PIETER VAN DER VLIET Het protest dat The de rugbybond (NRB; de naar aanleiding strijd tegen Ascrum zen. Als gevolg van spraak degradeert J rechtstreeks naar de se. De Amsterdamme voor het duel met 1 niet alle spelerskaai Ascrum houdt hier d antwoordelijk voor. bond was te laks m e zenden van spelersl j"£ Ascrum, terwijl die i waren aangevraagd, commissie (ATC) de u ning van Ascrum. Was het protest v senheimse ploeg ge dan had een besi c met Ascrum uitsluit! gradatie moeten Bassets onderzoekt i tegen de uitspraal tuchtcommissie in KORFBAL MICHEL VAN GENT Sporting Trigon en KZ Leiden hebben zich op eigen kracht gehandhaafd door klinkende zeges op Refleks en Olympiek. De Danaïden en Crescendo zijn gedegradeerd na nederlagen te gen Futura en BEP. Pernix en Velocitas zijn nog niet veilig. Sporting Trigon dwong de 15- 11 winst op Refleks af op basis van kwaliteit en ervaring. Wen dy van Hooven zette de toon van het 'vier-puntenduel' met een razendsnelle hattrick (1-4). Deze voorsprong werd met 7-7 nog één keer ingeleverd, maar na rust (7-8) had Trigon het heft volledig in handen. Arnoud Lambooy (twee strafworpen), Chantal van Duijn, Inge Hom berg, Sander de Haas en inval ler Maarten van Vliet bouwden de voorsprong uit van 8-9 tot 8- 15. Homberg scoorde met een eenhandig genomen doorloop bal en Van Vliet met zijn eerste schot. Vijf minuten voor tijd gaf TOP in de ontmoeting met KCC een applauswissel aan Peter Boeren. De aanjager en steun pilaar van de ploeg gaat vol gend seizoen lager spelen en luisterde zijn afscheidsduel op met drie doelpunten. De Sas senheimers hadden voor rust de wedstrijd al beslist door een flitsende opening (10-4). Timon Zuurmond, de vervanger van Boeren, bepaalde de eindstand op 25-18. Voor De Danaïden is het ver blijf in de eerste klasse tot één seizoen beperkt gebleven na het 18-8 verlies tegen Futura. De verdedigers waren kwets baar bij wegtrekkende bewegin gen van hun opponenten en in één-tegen-éénduels. Arne Heij- man (3), Heiko Locher (2), Nienke Feenstra, Liesbeth Kalt- hoff en Chantal de Vries boden enig tegenwerk. Crescendo is gedegradeerd naar de tweede klasse als gevolg van de 15-20 nederlaag tegen BEP. De formatie van Robin Sommeling maakte het de titel kandidaat met achterverdedi- gen ruim een helft lastig. Edwin van der Kraan (3), Carmen Zit man (2) en Wijnand Alberts hielden het evenwicht tot 6-6 in stand, maar daarna viel het gat: 7-14. Ilone Kooloos en Peter Baak speelden hun laatste thuiswedstrijd in het hoogste achttal. Pernix raakte in het laatste kwartier van de eerste helft de aansluiting met HKC(H) kwijt, via 7-6 werd het 10-7 bij rust. De Leidenaars. met Rozemarijn Hengeveldt voor de afwezige Ineke van der Vegte, kwamen even terug in de wedstrijd. Ray mond Boerman, Sjoerd van der Kooij en Bert Vanhaelen zorg den voor 11-10, maar het lukte niet om gelijk te maken. De thuisclub liet zich in het restant van de wedstrijd niet meer ach terhalen: 17-14. Sjoerd van der Kooij was topscorer met zes doelpunten. Het zag er lang naar uit dat Tempo zou kunnen stunten te gen lijstaanvoerder Kinderdijk. Marcel Hanegraaff, Edwin Vis ser (3), Marloes Nieuwenhui- zen, Barbara van Rijswijk, Su zanne Zeilstra, Ronald Driedui- te en Marcel Haagsman hielden hun club zo'n 42 minuten aan de leiding met een maximaal verschil van vijf doelpunten (5- 0, 11-6). De geelhemden raak ten echter het initiatief kwijt doordat zij steeds onrustig en onzuiver gingen schieten (11- 12). Bij 13-14 claimden de Al- phenaren tevergeefs een straf- worp, toen invaller Ben Nikkels bij een doorbraak op zijn han den werd getikt. Hèt doelpunt viel vervolgens aan de andere kant, zodat de late treffer van Visser niet meer mocht baten: 14-15. De aanval van Fiks uit Oegst- geest had even tijd nodig om zich in te stellen op het achter- verdedigen van Bolnes. Mat- thijs de Visser (3), Tineke de Visser en Henrik Hooimeijer brachten na 5-4 al voor rust de ommekeer (6-9). De acht van Anke Heederik konden deze voorsprong niet vasthouden (11-11), maar raakten nooit meer op achterstand. In de voorlaatste minuut zag Saskia van der Does haar doorloopbal in de mand vallen, goed voor 15-14 winst. De Rijnsburge hekkensluiter Madjoe zat bij De Dijkvogels niet in de wedstrijd en verloor kansloos met 15-9. Andrea van Diggele (2) en Peter Star lieten de score tot 5-3 gelijk opgaan, maar daarna was het over (8-3 rust). Juniore Willeke Versloos onderscheidde zich in haar in- valsbeurt door een strafworp te forceren en Klaas Star een doel punt aan te geven. Velocitas kende in de laatste elf minuten van de eerste helft haar sterkste periode bij Atlan tis. Elsbeth de Mooij, André Bakker, Remco Glasbergen en Emanuel Vlagsma zetten in de ze fase de 7-4 achterstand om in een 7-8 ruststand. De Leider dorpers bleven hierna 25 minu ten zonder score (11-8). In de voorlaatste minuut bepaalde Leidenaars maken miserabel jielden goed aan bat CRICKET «JEROEN BAL Ajax kreeg gisteren de overwin ning onverwacht makkelijk in de schoot geworpen. Hilversum is al jaren een geducht concur rent in de strijd om de hoogste plaatsen in de overgangsklasse. Maar het team dat gisteren te gen Ajax het veld betrad, lijkt die status dit jaar niet waar te kunnen maken. De Oegstgees- tenaren passeerden het Hilver- sumse totaal van 178 runs voor het verlies van slechts één wic ket. Aanvankelijk werd het Hilver- sumse falen nog gemaskeerd door een belabberde partij fiel den van de Ajacieden. De Ajax- aanval bowlde verzorgd, maar vangen en run outs werden ge mist alsof het een trainingspar tijtje was. Vooral Adam West man leek een ongelukkige dag te krijgen. Westman, vorige week nog uitblinker in het.veld, miste liefst drie vangkansen. Daardoor konden de Hilver summers toch nog een accep tabel totaal van 178 runs op de mat leggen. Thomas Milde (4 voor 29 in 10) had geen hulp van het veld nodig. De Ajax- spinner bowlde van drie Hilver summers rechtstreeks het wic ket om. Zijn vierde wicket ver kreeg hij door een snelle stum ping van wicketkeeper Leendert Herkemij. In de jacht naar het benodig de totaal kwam Ajax niet in de problemen. Na de eerste spells van de Hilversumse openings bowlers, die één wicket ople verden, bleek waar de zwakheid van de Noord-Hollanders dit jaar zit. De ploeg heeft met het 1 vertrek van drie vas een flinke aderlatii,e ondergaan. Hun op 1 ken niet van hetzei De change-bowlers versumse ploeg bow durend te korte of te len, en daar wisten A man en Rick Verha out) wel raad Westman kreeg de g zijn off-day in het dan goed te maken 107 ballen sloeg hij elkaar. Met gemak Ajax al in de 39ste o taal van Hilversum. Volgende week kri tweede serieuze tes de kiezen, als het gaat bij het vorig ja s deerde Asian/Shahe zal Ajax zich niet noj fielden kunnen perm Blitz sluit af met ruime winst BASKETBAL JORIS ZANDBERGEN Luciënne Bastiaans van KZ Leiden (rechts) troeft haar tegenstander van Olympiek af in een sprongduel. foto mark lamers Bakker de eindstand op 13-12. KZ Leiden was in het degra datieduel tegen Olympiek dui delijk de betere ploeg en won met 16-10. De derdeklasser stel de in de laatste zeventien mi nuten orde op zaken door de gelijke, lange aanvallen. Invaller Didier Caron (2), Angelica Jo- ziasse, Steven Kalkman en Joost Kwestro brachten hun club in veilige haven. Korfbalvereniging Fluks kwam niet in actie tegen Weidevogels. Het complete wedstrijdpro gramma van de Noordwijkse club werd afgelast in verband met het plotselinge overlijden van voormalig voorzitter Hans Passchier. Passchier (53) was 21 jaar lang preses van Fluks en verrichtte ook veel kaderwerk. Zo was hij actief als bonds- scheidsrechter. De Noordwijker werd door de korfbalbond on derscheiden met het ereschild. Passchier was de laatste jaren erevoorzitter van Fluks, waarbij hij optrad als adviseur van het huidige bestuur. Een inhaalda- tum voor Weidevogels-Fluks is nog niet vastgesteld. In Voorschoten won Blitz zijn laatste competitie wedstrijd ruim van Orca's: 85-60. Het zag er aan vankelijk niet naar uit dat de thuisclub zo makke lijk zou winnen. Beide teams begonnen slecht aan het duel en lieten na acht minuten een 7-7 tussenstand noteren. Vervolgens kwam het sco ren op gang. De bezoekers uit Urk vergaarden de meeste punten, vooral vanaf de vrije-worplijn. Na rust (35-38) nam Blitz het initiatief over. Guard Richard den Os zette met drie driepunters op rij de gasten definitief op achterstand. De an dere Voorschotenaren volgden het goede voor beeld, en met snelle aanvallen plaatste Blitz een 30-10 tussensprint. Orca's verzuimde om het lengteoverwicht te benutten, geloofde het verder wel en liet de thuisclub in de slotminuten onge hinderd naar een grote zege rennen. Scores Blitz: Noort 15, Aanhanen 12, Vegter 11, Knijnen- MSV bezorgde Akrides het kampioens promotiedivisie door thuis met 89-7' kandidaat Groene Uilen te winnen. De bezoekers, die met een bus vol supp Noordwijk waren gekomen, werden ii acht minuten van de eerste helft volle speeld door MSV. De thuisploeg liep in die fase van naar een 49-29 ruststand, vooral via en goede penetraties van Rick l'r meestal afgemaakt werden door de u Bart Koek. Na rust verwachtte MSV 1 inhaalrace van Groene Uilen. De Noordwijkers konden niet voor de tegenstander, keihard werkend, sprong halveerde. MSV kwam weer t spel en dankzij Bart Koek en junior der Holst, die een prima partij speelt voorsprong gehandhaafd. Scores MSV: Bart Koek 35, Van der Holst 13, V 12, Driessen 11.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22