jPORT 'Voetbal gaat boven realiteitszin' atwijk heeft meer voetbal in huis 'Geen :i" om tkmk'te worden venoord verliest Cruz Phoenix Suns en Utah Jazz leven nog in Gaal en Nunez stappen op' Louis van GaaJ client zijn contract bij Barcelona niet Joi )at meldt De Volkskrant vanmorgen. De krant baseert zich De (spraken van voorzitter Nunez in de Catalaanse krant La Sp uardia. De preses stelt dat Van Gaal hem heeft medege- fin Iniet in een dergelijke vijandige sfeer te willen werken. Nu- loudt het zelf na 22 jaar ook voor gezien. Hij treedt in juli Gaal wilde gisteren niet reageren. ng 1 lier Martel naar Vitesse Vitesse heeft met FC Utrecht overeenstemming bereikt de transfer van Didier Martel. Als de 28-jarige aanvaller van trecht vandaag de medische keuring doorstaat, dan speelt t komende vier seizoenen voor Vitesse. Vitesse betaalt FC :ht ruim zeven miljoen gulden. Vitesse verwacht ook Tim leüsse (RKC) op korte termijn te kunnen presenteren. Lisse speelt tegen Marken Marken is zaterdag de tegenstander van FC Lisse. Op het staat een plek in de hoofdklasse. Lisse eindigde in de com- ie op de twaalfde plaats en is daardoor veroordeeld tot het en van een beslissingsduel tegen de klasseperiodekampioen IA. Marken was in de nacompetitie sterker dan mede-pe- kampioenen Ajax en Zwaluwen '30. Het beslissingsduel 3ü n FC Lisse en Marken begint zaterdag om 18.00 uur en hf ltgespeeld op het veld van voetbalvereniging Noordwijk. 2 sdioten '97 speelt zondag om 14.00 uur op het veld van dwijk tegen Delft om een plek in de derde klasse. iri n Kesteren nieuwe preses KRV [uk Niek-Jan van Kesteren is de nieuwe voorzitter van olgt zijn vader Cees van Kesteren öp, die onlangs leed. Van Kesteren sr. leidde de club bijna 50 jaar. KRV 1 dit jaar kampioen in de tweede klasse zaterdag. Henk van Stee slaat de handen ineen van vreugde. De interim-trainer van Feyenoord heeft de ploeg naar de voorronden van de Champions League geleid. foto anp er 'v e. [DAM ANP/GPD icardo Cruz heeft gister- wellicht zijn laatste rijd voor Feyenoord ge- Hij vertrekt mogelijk Real Zaragoza. „We gaan uit dat hij weg gaat", al- lanager technische zaken jv Baan van Feyenoord. „Ik geen club noemen, maar uit van een ver uit Zuid-Europa." loord zou 17 miljoen wil- l(( itvangen voor de spits, kwam in de zomer van voor een recordbedrag uim 10 miljoen gulden )e kuip. De inmiddels 25- Argentijn is in drie sei- n altijd omstreden ge- „ln potentie een gewei pils, maar het moet er een itkomen", aldus Baan. richt Feyenoord zich reden opnieuw op de op- van Cruz. De Zweedse spits Johan Elmander staat bo venaan het verlanglijstje van Feyenoord. De boomlange jeugd-international komt van avond in actie tegen A1K Stock holm. Na afloop van dat duel hoopt Feyenoord zaken te kun nen doen met het bestuur van Elmanders club Ogryte. Omdat Kalou en Somalia in elk geval blijven, hoeft Feyen oord zich niet al te veel zorgen te maken over de spitspositie. Dat doen de Rotterdammers wel over de «vacature die ont staat als Bert Konterman ver trekt. Feyenoords bestuur gaf gisteravond na een weekje jok ken eindelijk toe dat er wel de gelijk onderhandelingen wor den gevoerd over de transfer van Konterman. Baan: ,,Dick Advocaat heeft mij inderdaad gebeld. Maar het bedrag van twaalf miljoen dat hij heeft ge boden is echter niet genoeg om Konterman weg te halen." Wel spelen, niet spelen. De spelers van Feyenoord en FC Twente hielden in de bijna 24 uur voorafgaand aan de aftrap in de Kuip rekening met beide oplossingen. Som migen hadden het zelfs niet vreemd gevonden als het programma van de laatste wedstrijddag was uitgesteld. Toch rolde de bal om twee minuten over half drie in Rotterdam-Zuid. ROTTERDAM SJOERD BOOTSMA Bijna een dag eerder hoorden de spelers van FC Twente de luide knal tijdens de afsluitende training nabij het vliegveld Twente. Op dat moment wisten de voetballers nog niet wat zich in Enschede had afgespeeld. Daarom reed de bus toch naar Naaldwijk, waar de selectie zich zou voorbereiden op het duel met Feyenoord. Pas in het Westlandse hotel drong de ernst van de situatie door. ,,We gingen er ook vanuit dat we niet hoefden te spelen," vertel de Berthil ter Avest. „Het hoofd van de spelers stond zeker niet naar voetbal len," vertelde FC Twente-voor zitter Wessels. „Maar we heb ben contact gehad met de be trokken partijen. Toen vanoch tend bleek dat supporters on derweg waren, is besloten om wel te spelen. Uiteraard hadden we dat niet kunnen doen. In overleg met de spelers is er voor gekozen om te voetballen." ,,Er was in deze kwestie geen goede oplossing te bedenken, alle opties hadden voors en te- gens", aldus KNVB-voorlichter Rob de Leede. „Dit was de bes te optie, tussen aanhalingste kens. We hadden gerust kun nen zeggen: het gaat niet door. Maar dan? Die wedstrijd moest worden gespeeld. In Enschede worden straks diverse herden kingsdiensten en natuurlijk be grafenissen gehouden. Als daar tussendoor een wedstrijd wordt gespeeld, is dat natuurlijk ook niet gepast." Geen van de Twente-spelers had direct betrokkenen in de omgeving van het ongeluk. De woning van Cees Paauwe, re- serve-doelman van de Tukkers en broer van Feyenoorder Pa trick, in het centrum van En schede bleef onbeschadigd. „Heel anders was het met het appartement van een neef," wist de Rotterdamse midden velder. „Het was maar goed dat zijn vriendin en hij niet thuis waren, want het hele apparte ment zat vol met glassplinters. Toen ik dat verhaal hoorde en de beelden zag, heb ik rekening gehouden met het niet door gaan van de wedstrijd. Toch rolde de bal in de Kuip. Na een minuut bijna stilte - on derbroken door enkele onnoze- len die net als voor de wedstrijd toch vuurpijlgeluiden maakten of schreeuwden - bleef de Twentse aanhang zeer timide. Naar later bleek gepaste rust, want nadat de klok op vijftien minuten sprong, werden de trommels wel bediend. Feyen oord had toen reeds gescoord en iedereen leek alle ellende vergeten. De vuurwerkbom in de gracht was het luide en dui delijke bewijs. Gelukkig bleven de spreekkoren beschaafd, al wisten de toeschouwers in het stadion dat het aanheffen van kwetsende koren tot directe verwijdering zou leiden. Het bleef de hele wedstrijd, op die irritante vuurpijlgeluiden na, ook rustig. Na afloop was daar wel de uitbarsting, toen bleek dat Feyenoord zich met het gelijkspel had gekwalifi ceerd voor de voorronde van de Champions League. Voor Twente geen Europees voetbal. Na de douche bedankten de spelers hun aanhang luid ap- plaudiserend voor hun steun en als teken van medeleven. Zij, die de hele middag alleen hun benen konden laten spreken, wilden na afloop graag hun ge- 'voelens kwijt. „Als het aan mij lag hadden we niet gespeeld," zei aanvoerder Erik ten Hag. „Ik ben professional, maar nog meer mens. Dat we wel moes ten spelen getuigt van weinig respect. Voetbal gaat blijkbaar boven elke realiteitszin." Feyenoord: Dudek; Gvan, Van Won deren, Konterman en Tininho; Bosvelt (57. De Visser). De liaan. Toraasson (72. Van Vossen) en Paauwe; Kornejev H0. Kalou) en Cruz. FC Twente: Boschkcr; üucdraono. Grujic. Hulshoff en Heubach (46. De Witte); Van der Meyde (64. Houwing) Van der l aan. Ten Hag en I er Avest; Booth en Vennegoor of Hesselink. Berzin doet niet aan Giro mee Nog voor het startschot van de proloog kende de Ronde van Italië het eerste schandaal. Jev- geni Berzin werd zaterdag in Rome van deelneming aan de Giro uitgesloten wegens een te hoge hematocrietwaarde. De 30-jarige Rus, kopman van de Mobilvetta-ploeg, kwam enkele uren voor de start niet door de keuring. Zijn hemato crietwaarde lag boven de toege stane 50 procent. Berzin won de Giro in 1994. Vorig jaar eindigde de Ronde van Italië in mineur. Toen werd de zekere winnaar Marco Pan- tani in de slotdagen van de Ronde gediskwalificeerd. In Rome ondergingen zater dagochtend alle 180 coureurs een bloedtest. Van hen kwam alleen Berzin niet door de con trole. Zijn ploegleider Stefano Giulani stond perplex. „Hij heeft mij verteld dat hij van nacht ziek is geworden. Ik weet niet wat ik civan moet denken. Hij wist dat hij gecontroleerd zou worden, hij kende het re glement." „Van de andere kant", ver volgde de aangeslagen Giulani, „heb ik geen reden te twijfelen aan zijn verklaring. Ik weet echt niet wat ik ervan moet den ken", herhaalde hij nog eens. „Eerlijk gezegd word ik een beetje moe van dit soort za ken." Vorig jaar werd in Agrigento een startverbod opgelegd aan de Spanjaard Javier Ochoa en de Italiaan Nicola Loda. Een te hoge hematocrietwaarde kan wijzen op het gebruik van EPO. Berzin werd beroepsrenner in 1993. In '94 had hij zijn beste jaar. Rijdend voor Gewiss won hij Luik-Bastenaken-Luik en de Giro. Het jaar erop eindigde hij als tweede in de Ronde van Ita lië. In '96 was hij korte tijd dra ger van de gele trui in de Tour de France. De Italiaan Ivan Quaranta heeft gisteren de eerste etappe naar zich toegetrokken. In het algemeen klassement nam de Italiaan Mario Cipollini de lei derstrui over van de Tsjech Jan Hruska, die zaterdag de proloog had gewonnen. kenburg voelt zich bestolen Waterpoloërs verrassen met ticket voor Sydney WILLEM SPIERDIJK Mihci, de gevaarlijke van Spakenburg, had Kat- een wedstrijd lang dwars en. Hij creëerde kansen, keer omgeduikeld om trafschop te versieren en kermend neergegaan na 'tje in zijn nek van zijn di- tegenstander Eric Bouw- ler. In de laatste minuut e wedstrijd, bij de stand 2- Katwijk, haalde Mihci, )lgend seizoen bij FC Den speelt, zijn laatste kunst- Hij liet Bouwmeester zijn - zien en leek op weg naar :n charge van de Katwijk- diger voorkwam dat. 'Pe- vond Spakenburg, 'een ilbe' vond Katwijk. Spa- irg had gelijk, bewezen de en van TV West oen dag afloop hadden de spelers ipakenburg het over niets 6 dan het optreden van Isrechter Vos. De 'blau- vonden dat ze ook nog bij de tweede treffer van i|k waren benadeeld. Aan doelpunt ging een scher ing tussen Bouwmeester lihci vooraf. De Katwijker Ie uiteindelijk zijn oppo- hard tegen de grond. De dsrechter liet doorspelen wijl Mihci deed alsof hjj was getroffen, ging Vin- Ion met de bal aan de Hij stuurde Barry Dubbel- 'n de vrije ruimte in, die pi doel gekomen even ruzie met de bal. De spits be- echter het overzicht en de breed naar Karim Hajji, de bal in het lege doel bt: 2-0. woede van de spelers van enburg was enorm. „We uesiolenvond iedereen en blauwwit shirt droeg, ben benieuwd wat de 'dsrechter straks mee naar ijgt", brieste aanvoerder de Bruvn. „Ik 'heb wel betere scheidsrechters ge merkte trainer Tijs per droogjes op. spelers in oranje shirts 'en weinig woorden vuil het optreden van de 'dsrechter. Zij hadden ge- dat hun ploeggenoot zui- f bal speelde. Trainer Wim wam legde Bouwmeester 'm na de wedstrijd uit. dat De emoties liepen soms hoog op tijdens Katwijk - Spakenburg. Links pakt Spakenburg-doelman Marco Verhoeven Katwijker Barry Dubbeldeman bij de keel. Rechts maakt Katwijk-keeper Hugo van Duyn zich boos op Hilmi Mihci die neer is gegaan na een duw van verdediger Eric Bouwmees ter. foto s kees van hoocdalem hij Mihci nooit het penaltyge- bied in had mogen laten ko men. „Je moet 'm veel eerder een duwtje geven. Zo'n loop duel verlies je", vond Van Zwam. De Katwijkers hadden zich verbaasd over de tactiek van Spakenburg. De ploeg, die spel maker Gerard van der Nooij miste, bleek op sportpark De Kioin maar over één speelwijze te beschikken. Bij balbezit werd de bal met een lange haal rich ting de twee spitsen Paul Lief- tink en Mihci gestuurd. „Een kampioen onwaardig' vond Barry Dubbeldeman, de spits van Katwijk die een sterke wed strijd speelde. Katwijk had vooral de eerste 20 minuten de handen meer dan vol aan dit simpele spelle tje. Vanuit de Spakenburgse achterhoede werd de bal een paar keer loepzuiver bij de spit sen bezorgd. Die zorgden voor veel dreiging, kregen een paai halve kansen en één hele mooie. Vrij voor doelman Hugo van Duijn schoot Mihci naast. De thuisploeg kwam halver wege de eerste helft steeds be ter in het spel. In die fase liet de ploeg zien veel meer 'voetbal' in huis te hebben. John van der Meer, de vrije verdediger die voor zijn defensie speelde en middenvelder Vincent Bon, zet ten een paar fraaie aanvallen op. Van der Meer schoot vanaf de rand van het strafschopge bied net naast, Dubbeldeman trapte de bal vrij voor doelman Marco Verhoeven recht op de keeper af. De spits van Katwijk schoot in de 35ste minuut wel raak, eerst raakte hij vanaf de penaltystip wat Spakenburgse benen. De bal kwam links op de achterlijn bij Björn Raven die Dubbeldeman op maat bedien de: 1 -0. De tweede helft ging Katwijk nigj door met dat goede combi natievoetbal uit de eerste helft. De ploeg raakte de bal steeds vlot weer kwijt en Spakenburg kreeg een flink veldoverwicht. De tweede treffer van Katwijk - in de 67ste minuut - verander de weinig aan dit spelbeeld. Spakenburg werd echter alleen gevaarlijk bij vrije trappen en corners, vooral omdat de lange verdedigers Patrick Leeflang en Maurice Pot mee naar voren kwamen. Zo ontstond ook de enige treffer van de ploeg uit Spakenburg. De bal stuiterde uit een corner via wat hoofden op die van Paul Liefrink. „Ik raakte 'm als laatste", beweerde verdediger Edwin' Robbers na afloop. „Dat gun ik Katwijk nu net niet", reageerde Spaken burg-trainer Schipper. Dit keer gaf de televisie Katwijk gelijk. Er volgden nog enkele span nende momenten, steeds als Spakenburg een corner mocht nemen. Die had Katwijk zich kunnen besparen als een paar counters goed waren uitge speeld. De beste kans kreeg Ka rim Hajji. Toen hij de keeper was gepasseerd, zag hij Danny' Guyt, die vrij voor het doel stond, over het hoofd; nu schoot hij in het zijnet. Na afloop bleek dat niet al leen de vraag of Spakenburg een strafschop had verdiend de partijen verdeeld hield. „Ik vond dat wij het beste van het spel hadden", zei Spakenburg- aanvoerder De Bruyn. „Ik denk dat wij sterker waren", oordeel de Barry Dubbeldeman. Beiden waren het er wel over eens dat zeven punten wel eens genoeg kunnen zijn voor de titel in de ze competitie van vier wedstrij den per ploeg. Katwijk: Hugo van Duijn; Robbers, Van der Meer, Bouwmeester (90. Kwestro); Pronk, Bon, Peter van Duijn (73. Guyt), Marco van der Plas; Raven (56. Hajji), Dubbeldeman. De Ridder. Pagina 23: Vuurwerk, barbe cue en soms een beetje rottig heid HANNOVER GPD Johan Aantjes was helemaal leeg. Hij kon geen pap meer zeggen. Door emoties over mand zocht de bondscoach naar een rustig plekje voor een sigaret. Luttele tellen eerder was hij het stralende middel punt van een groep brullende, lachende en grienende water poloërs. Nederland plaatste zich verrassend als laatste land voor de Olympische Spelen van Sydney. Aantjes is enkele minuten van de film kwijt. De bonds coach van de Nederlandse wa- terpoloploeg wist even niet meer wat hij deed, waar hij was en wat hij dacht. „Ik loop hier wezenloos rond", pruttelde Aantjes na de 7-5 overwinning tegen Roemenië. „Laat me maar even. Ik moet even tot rust komen. Het is fantastisch." Niemand had eigenlijk seri eus rekening gehouden met plaatsing voor de Olympische Spelen. Nederland werd als een van de laatste landen aan het olympisch kwalificatietoernooi in Hannover toegevoegd. De alerte Daniël Bikkel, die later buiten de selectie werd gehou den. zag op het Internet enkele gaten in het schema van Han nover en seinde de bond in. Aantjes had vervolgens maar enkele weken van voorberei- ding. „Het traject was zo kort", wist ook uitblinker Arie van de Bunt. „In het achterhoofd had den we meer zoiets van we pro beren het dan dat we een echte kans dachten te hebben. Ja, en als je het dan zo haalt is natuur lijk fantastisch." De 30-jarige doelman heeft zijn gewenste afscheid. „Een mooier afscheid is niet denk baar. Dit is mijn twaalfde sei zoen in Oranje en Sydney wor den mijn derde Spelen. Dan heb je een hele aardige carrière achter de rug. Ik heb ook de leeftijd om afscheid te nemen. Ik voel mijn lichaam overal en dat zal nog wel enkele weken duren." In het duel tegen Roemenië was nog een ticket voor Sydney te verdienen. Dat startbewijs is eigenlijk nooit in gevaar ge weest. Vanaf het eerste fluitsig naal domineerde Oranje met Harry van der Meer (vijf tref fers) en doelman Van de Bunt als absolute uitblinkers. Alleen in de slotfase kwamen de Roe menen nog enigszins in de buurt van Nederland, maar de zeven van Aantjes speelden de tijd geroutineerd uit. Een dag eerder kroop Nederland nog door het oog van de naald. AZ- C'er Niels Zuidweg velde Cuba met drie waardevolle treffers in de laatste periode (8-7). In de laatste minuten van het loodzware toernooi was de bank al aan het feesten. Aan tjes, zijn staf en de wisselspelers stonden op de bank te springen van vreugde. „Hier train ik mijn hele leven voor", jubelde Arno Havenga. „Dit is het ultieme ge not. Wat een heerlijk gevoel na zo'n zware week. We hebben elke dag een finale gespeeld. We hebben laten zien dat we een goede ploeg hebben. Dit is waanzinnig lekker." - Hans Nieuwenburg speelde zijn laatste interland in Han nover. „Nee, ik ga echt niet naar Sydney. Geloof me, dit was het," grijnsde hij. „Ik ga mis schien wel naar Sydney, maar dan als toeschouwer, lekker op de tribune." Nieuwenburg rea geerde uitzinnig op plaatsing. „We hebben gelukkkig laten zien dat we niet waren afge schreven. zoals hier en daar werd beweerd. Dit is hel succes van een vriendenteam of op z'n minst heel goede kennissen." Nieuwenburg kent met zijn twee olympische deelnames (Barcelona en Atlanta) ook tic andere kant van de medaille. „Ik weet hoe het is om naar de Spelen te gaan. Maar ik weet aan de andere kant ook hoe hel is om tiende te worden. Dat heb ik nu twee keer meege maakt. En dan heb ik geen zin om me een zomer lang weer in het zweet te werken. Ik kan me het overigens ook niet permit teren om vier maanden niet te werken." Voor enkele spelers doemt met plaatsing voor Sydney een ander probleem op. Zo moet Arie van de Bunt in de slag met zijn werkgever om 'iets' te rege len. „Mijn werkgever is niet zo moeilijk, maar ik zal toch meer vrije dagen moeten krijgen. Hoe? Dat weet ik nog echt niet. In Hannover waren wij de enige echte amateurploeg. We heb ben een hele goede groep. An ders hadden we Sydney nooit gehaald. Dit is al een klein won der en ik denk dat we ons zo voor de laatste keer hebben kunnen plaatsen. We moeten mee met de andere landen, dus professionalisme. Maar dat maak ik niet meer mee." Voor Nieuwenburg was de kwalifïca tie niet het enige hoogtepunt. „Mijn dochter kan lopen", riep hij lachend. „Mijn tweede hoogtepunt van dit weekein de." SALT LAKE CITY RTR In de halve finales van de playoffs in de Ameri kaanse basketbalcompetitie (NBA) hebben Utah Jazz en Phoenix Suns de laatste kans gegrepen. Jazz won in de vierde wedstrijd met 88-85 van Portland Trailblazers, de Suns waren te sterk voor LA Lakers (117-98). In beide duels (best-of-seven) van de Western Conference is de tussenstand 3-1 in het voordeel van de Trailblazers en de Lakers. Karl Malone blonk uit bij Utah Jazz. De legendarische speler bracht 27 punten, acht rebounds en zeven assists op zijn naam. Cliff Robinson was in Phoenix een klasse apart. Hij maakte 32 punten, waarvan 23 in de eerste helft. New York Knicks kwam in de Eastern Conic rence op gelijke hoogte met Miami Heat dankzij een overwinning van 91 -83. Daardoor is de stand 2-2. Charlie Ward was de grote man bij de Knicks. Hij nam de laatste negen treffers voor zijn rekening en eindigde daarmee op twintig punten, een persoonlijk record voor Ward in de playoffs.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 19