Ridd<^ Björn Raven John van der Meer Hugo van Duijn Wilfred Kwesti De amateurs van w Katwijk VRIJDAG 12 MEI 2000 rtjes v comm dubt iloreer [ar toe Beroep: croupier Woonplaats: Nootdorp Leeftijd: 24 jaar Positie: rechtsbuiten Beroep: slager Woonplaats: Roelofarendsveen Leeftijd: 27 Positie: centrale verdediger Ons bedrijf is een familiebe drijf, mijn overgrootvader 'was al slager. M'n ouders wer ken in de zaak, m'n broer en ik. M'n jongere broertje is er nu pas bijgekomen. M'n oudere broer doet de voorbewerking, bet uitbenen, ik sta hoofdzake lijk in de winkel. In totaal heb ben we 15, 16 man rondlopen. Ik heb van jongsafaan in de slagerij moeten helpen, ik ben er zo ingegroeid. Als ik vroeger inde jeugd had gespeeld op za terdag, moest ik meteen naar huis om te helpen. Op een gege ven moment ging ik vervroegd naar de senioren, ik had nog twee jaar jeugd mogen spelen. Maar het kwam goed uit, want dan had ik zaterdag de tijd om te helpen. Na school heb ik de slagersvak school gedaan. Op een gegeven moment was het vanzelfspre kend dat ik in de zaak zou blij ven. Het is een slagerij en worstmakerij, weieveren ook aan andere slagerijen en super markten. Het bedrijf loopt goed, we zijn elk jaar goed gegroeid. Langzamerhand heb ik meer verantwoordelijkheid gekregen. Elk jaar denk ik erover na om weer op zondag te gaan spelen, maar ik ben blij dat ik het nog niet heb gedaan. Stel je voor dat ik vorig jaar hier was gestopt, dan had ik dit kampioenschap gemist en je doet het toch om kampioen te worden. Natuur lijk is het lastig dat ik op druk ste dag van de week er niet ben, maar m'n ouders staan er hele maal achter dat ik het doe. Ze vinden het leuk dat ik op dit ni veau kan spelen. M'n vader probeert altijd te komen kijken, maar als het druk is blijft hij gewoon. Zaterdag begin ik om half zes. Het is beter op tijd te beginnen anders loop je de hele dag ach ter jezelf aan. Het is wel zwaar want vrijdagavond is het koop avond, dan ben ik ook tot tien uur bezig geweest. Of dit de ide ale wedstrijdvoorbereu :n 011 weet ik niet. Het voordt Jitem ik geen tijd heb om me v maken over de wedstrij n'et v bent zo met je werk bei moda Beroep: schilder Woonplaats: Katwijk Leeftijd: 27 Positie: keeper Ik ben schilder vanaf m'n 17de. Ik heb alleen de lts metaal afgemaakt. Ik ben in dienst bij Hans 'van der Plas, die in het eerste van Quick Boys voet balt. Als we tegen elkaar voetballen maken we al tijd even een dolletje. Ik doe allerlei verschillende dingen, schilderen, be hangen, glaszetten. Ik vind het allemaal leuk, ik ga graag naar m'n werk. Sommige dingen zijn min der, schuren en schrappen, maar meestal ben je daar snel mee klaar. Tegenwoordig wordt er in ons vak ook op de gezondheid gelet. Binnen mag je al leen nog maar verf op waterbasis gebruiken. Maar ik maak me er geen zorgen om, binnen op een kan toor zitten is ook niet gezond. En er zijn schilders 100 geworden. Er wordt veel over voetbal gepraat op het werk. M'n maatje is Leen van der Plas, die heeft ook bij Kat wijk gevoetbald. Als ik bezig ben, denk ik ook wel eens aan het voetbal. Met de wedstrijd tegen Spa kenburg ben ik nu al zo'n anderhalve week bezig. Dat komt ook omdat m'n collega's het er veel over hebben. Ze komen ook kijken zaterdag, ook al zijn sommigen voor Quick Boys. Een enkele keer heb ik op werk verstek moeten la ten gaan door een voetbalblessure. M'n baas maakt daar nooit een probleem van. Toen ik vorig seizoen m 'n kaak brak, was hij de eerste die aan m'n bed stond, dat zegt genoeg denk ik. Ik wil dit werk voorlopig nog blijven doen. Zeker zolang ik voetbal. Het is namelijk goed te combine ren. En daarna? Dat weet ik nog niet. Ik leef voorlo pig met de dag. ben nog steeds opper, de bedoeling is dat je langzamerhand het vak leert. Ik vind het leuk om te doen, vooral ook omdat je altijd resul taat ziet van je werk. Het is in mijn geval raar gelopen. Ik heb nog een wedstrijd in Feyenoord 1 gespeeld. Dan denk je niet dat je twee jaar later stratenma ker bent. Maar zo kan het gaan. De straten makerij is fysiek zwaar. Als ik een dag hard heb gewerkt, bijvoorbeeld met het stellen van trottoirbanden, en daarna een kat dac Beroep: stoffeerder Woonplaats: Oegstgeest Leeftijd: 28 Positie: linksachter Beroep: postbode Woonplaats: Noordwijk Leeftijd: 32 Positie: linksbuiten Ik heb vijfjaar in een bakkerij gewerkt. De nachtdiensten gingei breken. M'n vrouw werkte overdag en ik 's nachts, je zag elkaar meer. Een vriend van me vroeg me of een baantje bij de post niks vc was. Zo ben ik bij de PTT gekomen. Ik was meteen enthousiast over dit werk. Het is lekker buiten, je be\ L] beetje eigen baas. Ik zou niets anders willen. Ik zou deze baan voor goud kwijt willen. We hebben een hele leuke groep in Voorhout. Iedereen leeft erg met heb ik zaterdagochtend dienst, dan zorgen m'n collega's ervoor dat voor de wedstrijd kan zijn. Dan nemen ze iets van m'n werk over, o den aan dat ik een kleinere wijk kan lopen, zodat ik eerder klaar bt vind het niet eens een slechte voorbereiding op zaterdagochtend. Je vroeg op, maar je loopt de hele ochtend rustig te wandelen, er staat druk achter. Natuurlijk wordt er ook veel over voetbal gepraat. Vroeger werkte kettist uit Scheveningen bij ons. Die stond al voor de deur te springt Scheveningen had gewonnen en wij hadden verloren. Dan had je pest in als je dan naar je werk moest. Beroep: stratenmaker Woonplaats: Leiden Leeftijd: 24 Positie: centrumspits Toen ik drie jaar geleden geen profcontract meer kreeg, moest ik werk zoeken. M'n buurman was stratenmaker en die heeft me meegenomen. Je begint in de stratenmakerij als opperman, dat betekent dat je stenen moet klaarleggen en het zand moet aanvoeren. Ik zware training heb, dan ben ik 's avonds echt kapot. Maar over het algemeen is het goed te combineren met het voetbal. Ik ben kwart over vier thuis. Dan heb ik nog tijd om even uit te rusten, te eten en rustig naar training te gaan. Ik weet niet of ik dit werk altijd blijf doen. Ik heb m'n middenstandsdiploma, ik mag een eigen zaak beginnen. Misschien dat het er ooit van komt om een sportzaak te beginnen, maar dan heb je natuurlijk kapitaal nodig." Ik leid alle spelletjes in het Casino. Amerikaans roulette, Black Jack, Poker, Punto Banco. Ik doe liet nu bijna drie jaar. Ik speelde zeven jaar betaald voetbal toen ik geblesseerd raakte aan mijn knie. Mijn contract bij FC Zwolle liep af en dat werd niet verlengd. Ik was een paar keer naar het casino ge weest en mensen zeiden tegen mij: dat is echt wat voor jou. Vanwege de glamour en dat gedoe. Ik vond het er wel leuk en het leek me ook leuk werk. Maar het is moeilijk om er binnen te komen. Er waren 600 sollicitanten en er bleven er zeventien over voor de cursus van drie maanden. Daarvan zijn er tien afgevallen. Je moet service kunnen verlenen, goed kunnen re kenen, heel erg geconcentreerd zijn, goed met je handen kunnen werken. En intussen vriendelijk zijn, want wij werken voorde tip. Twintig procent van ons salaris is afhankelijk van de fooien. Het hoogste bedrag dat er bij mij in een keer is uit gegaan was veertigduizend gulden, aan de roulette. We dragen allemaal zwarte pakken van Mart Vis ser of van Oger. Je kunt kiezen of je een giletje aan wilt of een colbert. Ik draag altijd een giletje, een colbert vind ik niks. Het is wel netjes, het past ook wel bij het casino. Wij mogen in Nederland niet zelf in casino's komen. Als ik bijvoorbeeld in Sche veningen ga gokken en ik win veel, dan zouden vaste klanten kunnen denken dat het doorgestoken kaart is. Af en toe gaan we naar België. We hebben wisselende diensten, de vroege dienst is van half twee tot acht uur, de late van acht uur tot drie uur 's nachts en de tussendiensfis van vier uur 's middags tot tivee uur 's nachts. Het is pittig, maar ik kan het combineren met het voetbal. Ik werk op vaste dagen en ik heb op dinsdag en don derdag vrij.Op zaterdag heb ik late dienst. Tijd om tijdens het werk aan voetbal te denken heb ik niet. Je kan niet verzaken, er lopen in een casino mensen rond die een ton of twee ton per dag verlie zen, je moet echt geconcentreerd blijven. Ook als het een uur 's nachts is. Er zijn niet veel overeenkomsten met voetbal. In het voetbal moet je wel geluk hebben met de trainer. De een ziet het wel in je zitten, de ander niet. Het werk wat ik doe is heel ge varieerd: opmeten, adviseren van klanten, tapijtleggen, zonwe ring aanbrengen, rolgordijnen plaatsen. Het leukste vind ik het om klanten te adviseren en om traplopers te maken. Dat is gespe cialiseerd werk, er zijn maar drie bedrijven in Leiden die het kun nen. Het is ook zelfstandig werk, als ik m'n bus in stap ben ik m'n eigen baas. Soms is het heel zwaar. Dan loop ik een dag met rollen vloerbe dekking van 50 kilo te sjouwen. Dan is het een opgave om 's avonds te trainen. Ik heb altijd geweten dat ik met m'n handen moest gau^* Ik ben handig. Dit jaar heb m'n vrienden m'n hele huis bouwd. Vroeger sloopte ik t om te kijken hoe ze in elkai ten, nu maak ik dingen. Ik hoop dat ik straks het be van m'n baas over kan nen rP. hebben het er over gehad, staat nog niets op papier. J1 iwe wel m'n diploma's, dus wal kei treft kan dat. Ik weet ook u r0n het goed als ik straks een ei, h drijf heb. Als ik me ergens l o< procent voor inzet, lukt hel ook.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24