Economie Beurs Nutreco bekijkt tweede notering op beurs Oslo Winstverwachting van Boskalis opgeschroefd 'Rover praat met Honda' Unilever hoogvlieger WOENSDAG 10 MEI 2000 ÏDAC Winst en omzet Cisco Systems stijgen san jose Cisco Systems, 's werelds grootste leverancier van net werken voor het internet, heeft het afgelopen kwartaal een net towinst behaald van 2,45 miljard gulden, 59 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. De omzet steeg met 55 procent tot ruim twaalf miljard. De afgelopen maanden kocht Cisco Ai- ronet Wireless en Pirelli Optical Systems voor zeven miljard gul den. Vrijdag maakte het concern de overname bekend van Ar- rowpoint Communications, waarvoor veertien miljard in aan delen werd betaald. Een van 's werelds grootste ondernemingen in beurswaarde raakte bij beleggers uit de gratie. Maandag daal de het aandeel 7,4 procent door het zakenblad Barron's dat Cis co zware kritiek leverde over zijn manier van boekhouden en agressieve overnamestrategie. Gisteren bleef de koers stabiel. Belgische Persgroep naar de beurs brussel» De Belgische Persgroep, uitgever van onder andere de kranten Het Laatste Nieuws en De Morgen, gaat naar de beurs. De uitgever wil met de extra middelen een eventuele expansie in Wallonië of het buitenland financieren. Wegens haar interna tionale ambities gaat de Persgroep van naam veranderen. Ver der treedt oud-eurocommissaris Van Miert toe tot de raad van bestuur. Ook wil de uitgeverij internetactiviteiten ontplooien. Het gaat vooral om ondersteunende diensten. De Persgroep is na Roularta het tweede grote Vlaamse mediabedrijf dat een beursnotering aanvraagt. De groep is verder voor de helft eige naar van de Vlaamse Media Maatschappij (VMM), het bedrijf van de commerciële tv-zend'ers VTM en Kanaal 2. Weer bescheiden winst voor Grundig bonn De Duitse elektronicafabrikant Grundig heeft opnieuw een bescheiden winst geboekt. In 1999 bedroeg het resultaat 17,4 miljoen gulden bij een omzet van bijna drie miljard gulden. Dat is vrijwel gelijk aan 1998, het jaar waarin de vroegere Phi- lips-dochter voor het eerst in zeven jaar winst boekte. Reden voor de stagnatie van de omzet- en winstgroei zijn flinke inves teringen, die de omzet dit jaar met tien procent omhoog moe ten stuwen tot 3,4 miljard. sta vanger anp De Boxmeerse vee- en visvoer- fabrikant Nutreco onderzoekt de mogelijkheden van een tweede notering van het aan deel aan de beurs van Oslo. Nu- teco is al in Amstrerdam geno teerd. Topman Dekker maakte dat gisteren bekend op een bij eenkomst in Stavanger. Nutreco wil met de notering aangeven dat het langer in Noorwegen actief wil blijven. Niet vreemd, na de overname begin april van het Noorse Hy dro Seafood. Daarmee werd het Boxmeerse concern 's werelds grootste zalmkweker. Een investeringsbank bestu deert momenteel de wenselijk heid van een notering. Ook laat Nutreco de gang naar de beurs van Olso afhangen van wat de concurrenten doen. Enkele van hen hebben aangegeven ook naar de beurs te willen. Met de notering van een aan tal 'aqua-fondsen' in Oslo kan de realisatie van een kenniscen trum in Noorwegen dichterbij brengen, schat Dekker. De Noorse regering ziet de groot schalige viskweek en visverwer king als een belangrijke indu strie voor de toekomst. Ook als eigenaar van een groot minderheidsbelang in Hydro Seafoods onderzoeken de Noorse autoriteiten nog de overname door Nutreco. Dek ker verwacht dat de overname na de zomer kan worden afge rond. papendrecht anp Koninklijke Boskalis Westmin ster heeft zijn winstverwachting voor dit jaar verhoogd van tien naar vijftien procent. Voorzitter Van Gelder van de raad van be stuur maakte dat gisteren be kend op een algemene aandeel houdersvergadering. Bij de presentatie van de jaar cijfers in maart ging het bagger bedrijf nog uit van een winst stijging van ten minste tien pro cent. Boskalis komt tot de aan passing, omdat de orderporte feuille van de baggeraar goed is gevuld. Ook de uitvoering van projecten verliep de eerste maanden van dit jaar succesvol. Verder denkt het bedrijf dit jaar op de groeiende wereldbagger- markt goede zaken te kunnen doen. Van Gelder wilde niet nader ingaan op een mogelijke fusie met Hollandsche Beton Groep (HBG), maar liet weten voor zichtig optimistisch gestemd te zijn. Hij zei een mogelijke parti cipatie in het Belgische bagger bedrijf Deme te verwelkomen, vooral in het licht van de goede vooruitzichten op de wereld- baggermarkt. londen dpa-bridge Het Phoenix-consortium, dat gisteren de Britse autofabrikant Rover voor een symbolisch be drag van 37 gulden van BMW overnam, onderhandelt met Honda over een alliantie. Dit berichtten Britse kranten van daag. Volgens de pers zoekt Phoe- nix-topman Towers naar een sterke partner voor een langdu rige samenwerking. Als de par tijen tot overeenstemming ko men, worden in de toekomst ook Japanse auto's gebouwd en ontwikkeld in de Roverfabriek in Longbridge. The Times meldt dat Rover ook in gesprek is met een andere grote autofabrikant. Towers bevestigt in The Guardian dat er gesprekken zijn geweest met de Japanners, die hij als 'prettig en positief omschrijft. Honda ontkent, maar voegde eraan toe:Honda is een commercieel bedrijf en wij verwelkomen altijd de mo gelijkheid nieuwe zaken te doen." Voor de overname van Rover door BMW in 1994 had den de Japanners een deelne ming van 20 procent in het Britse autobedrijf. VAN DE BEURSVLOER amsterdam anp Unilever was vanmorgen de smaakmaker op Beursplein 5 dankzij de kwartaalcijfers. Be leggers stortten zich massaal op het aandeel uit de oude econo mie. Na twee uur handel no teerde Unilever zes procent ho ger op 51,65 euro. De AEX-in- dex bleef met 663,55 bijna op de plaats. De technologie- en telecom- fondsen waren uit de gratie. Daarmee volgden .zij de Ameri kaanse IT-graadmeter Nasdaq, die gisteren 2,3 procent lager sloot. ASM Lithography zakte 0,75 euro naar 38,45, Kabelaar UPC ging 0,87 euro naar bene den tot 38,70. En KPN verloor 1,70 euro op 109.60. De vrees voor een renteverho ging in de VS haalde de Nikkei index vandaag onderuit. De graadmeter zakte 143,07 pun ten (0,8 procent) tot 17.701,47 punten. Het verlies viel uitein delijk nog mee, gezien de neer gang van 2,1 procent in de och- tendhandel. De Koreaanse index hield het verlies beperkt tot 0,2 procent, terwijl de Australische koersen 1,4 procent daalden. Hang- Seng, de beursgraadmeter van Hong Kong stond op een verlies van 2,3 procent. Aanhoudende mineurstem ming op de Nasdaq duwde gis teren ook de Dow Jones in de min. De index van dertig indu striële aandelen volgde met een verlies van 66,55 punten op 10.537,08. amsterdam anp-bridge

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 8