Forse kritii op Boskoo bedrijfslef oeverloos WL - m s\ Opknapbeurt Gooiland een afknapper Bijval voor uitbreiding van betaald parkeren Rijn Veenstreek Vernieuwing sportvelden Alkemade valt drie ton duurder r Honderden nieuwe tegels langs Zuidweg Gevecht om huizen in t Groenendijk duurt vof Half miljoen voor herstel van Alphense Julianabrug r RBHML 1 Alphense op stoep mishandeld alphen aan den run Een 24-jarige Alphenaar is aangehouden na een uit de hand gelopen ruzie met een 39-jarige plaatsgenote. De man gebruikte gisteren het trottoir als fietspad waar de vrouw met haar 11-jarige zoon liep. Een woordenwisseling ont aardde in een handgemeen. De vrouw deed vervolgens aangifte van mishandeling en bedreiging, waarna de politie de verdachte opspoorde en aanhield. Zorgen om landbouwverkeer runwoude» De Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie maakt zich zorgen over de toekomstige doorgang van het landbouw verkeer ter hoogte van de Hoogeveenseweg en de HSL in Benthuizen. G. Knibbe vtoeg de politici gisteravond om zich sterk te maken voor een goede oplossing. Om van de ene kant van de HSL naar de andere te komen, is nu alleen een fiets- en wandeltunnel gepland. Knibbe pleit voor een grotere en brede re tunnel, zodat tractoren deze weg ook kunnen nemen. Anders moeten ze enkele kilometers omrijden over de drukke autoweg om de HSL te passeren. Wethouder Uljee zei dat het probleem bij hem bekend is. ,,Wij vragen er aandacht voor bij het project bureau HSL-zuid en de provincie." Grond voor volkstuinders nieuwe wetering De Alkemadese volkstuinders kunnen defini tief naar Nieuwe Wetering. De gemeente Alkemade kan in pol der Het Noordveen een stuk grond huren van het Hoogheem raadschap van Rijnland. Die grond ligt naast het perceel dat de gemeente eerder kocht voor de tuinders. De provincie gaf daar voor echter geen toestemming, omdat het grond met een hoge natuurwaarde was. Alkemade onderhandelt op dit moment met rijkswaterstaat over het tijdstip van de ontsluiting van het be drijventerrein Veenderveld. Dan moeten de volkstuinders daar weg. Wethouder Beelen verwacht dat de tuinders in het najaar naar Nieuwe Wetering kunnen, zoals ze zelf graag willen. Kaaswinkel winkel van het jaar alphen aan den run Het Alphense publiek heeft kaaswinkel Re- horst uitgeroepen tot winkel van het jaar. Burgemeester Schoof reikte de prijs gistermiddag uit aan de eigenaar van de winkel aan de Pieter Doelmanstraat. Rehorst is veertien jaar gevestigd in Alphen aan den Rijn. De verkiezing was dit jaar voor de derde keer. alphen aan den run saskia buitelaar De Alphense politici zijn blij met de aanpak van de par keerproblemen rond het centrum. De meeste partijen hadden tijdens de gemeen telijke commissievergadering gisteravond enkel pluimen voor het voorstel daartoe van wethouder Groen in 't Wout. Hij wil nog dit jaar betaald parkeren invoeren voor be zoekers en bewoners van het gebied tussen de Prins Ber- nardlaan, de Julianabrug, de Oranje Nassausingel en de Swaenswijkbrug. Nu geldt dat in slechts een kwart van dit deel van het centrum. Daardoor hebben aangren zende wijken last van auto mobilisten die gratis willen parkeren. „Het is een goede zaak dat we de contouren nu al vaststellen", zo verwoord de CDA-er De Haan de me ning van de meerderheid. De vervroegde uitvoering van maatregelen is 'flexibiliteit van bestuur', voegde Tige- laar (RPF/GPV) toe. De SP sprak nog geen goedkeuring uit. Fractievoorzitter Gronert vindt dat de wethouder er veel straten bij betrekt. Hij herhaalde het SP-standpunt dat parkeren voor bewoners in het centrum gratis moet zijn, net als voor andere Al- phenaren. Ook de PvdA wacht tot de raadsvergade ring met de verkondiging van een standpunt. Volgens Groen in 't Wout is de groot te van het gebied juist de kracht van het voorstel. „Het is daardoor niet meer aan trekkelijk om net buiten het gebied te parkeren en naar het centrum te gaan lopen. En wat de bewoners betreft: als je op het juiste moment en op de juiste toon met ze praat, komt het wel goed." WOENSDAG 10 MEI 2000 974 janneke de jonge De vernieuwing van de sportvelden in Alkemade kost drie ton meer dan verwacht. De totale kos ten van het plan waar de betrokken sportclubs én de gemeenteraad achter staan belopen nu 3,1 miljoen gulden. De laatste variant waarmee de raad akkoord ging, kostte 2,8 miljoen. Hoewel diverse fracties eerder niet meer dan 2,3 miljoen wilden uitgeven, verwacht wethouder Nagtegaal dat ze toch akkoord gaan. „Voor dit plan is gekozen in overleg met de fractievoorzit ters. Het zou flauw zijn als ze nu zouden afha ken." In maart kwam het overleg over de sportvelden na jarenlange discussies plotseling in een stroomversnelling. De spanningen tussen de be trokken sportclubs liepen steeds hoger op. Daar door waren de clubs geneigd voor een minder goede oplossing te kiezen, als ze elkaar maar niet tegen hoefden te komen op de sportvelden. De drie Alkemadese fractievoorzitters (van CDA, WD en PvdA) riepen dat een halt toe door met de drie voetbalverenigingen (DOSR, Alkmania en ROAC '79) en hockeyclub Alkemade om tafel te gaan zitten. Daaruit rolde het laatste plan. Wethouder Nag tegaal verklaart de hogere kosten onder andere uit aanpassingen aan het Hertogspark in Rijpwe- tering. Het hockeyveld krijgt voetbal vf gen, zodat ROAC er ook gebruik van Per Bovendien kost de voormalige ligwePP' lofarendsveen meer, nu DOSR evenveel uren gebruik gaan maken Deze twee clubs krijgen verder nieu' len ter waarde van 3 ton. De raadscommissie welzijn vei avond over het voorstel van burgèi^y wethouders. |0p Boelen haalt uit naar sierteeltpli De wijze waarop het bedrijfsleven van de regif' de regioheffing onder boomkwekers erdoor j krijgen 'verdient geen schoonheidsprijs'. Bu Boelen van Rijnwoude haalde gisteravond in| missievergadering uit naar het bedrijfsleven j enigd in het Platform Sierteeltregio Boskoop, gelukkig met hun werkwijze." runwoude marieta kroft Boelen zei dat als voorzitter van de stuurgroep Werken aan werk. Deze groep bestaat uit gemeentebestuurders van Bos koop, Waddinxveen, Reeuwijk en Rijnwoude en gedeputeerde Hallensleben. Zowel de stuur groep als het platform streeft naar een verbetering van de concurrentiepositie van Bos koop. Het stoort Boelen dat het platform kwekers over de streep haalt om regioheffing te betalen door te zeggen dat het geld al leen voor nieuwe wegen is be doeld. Het geld is, aldus Boelen, ook bedoeld voor bijvoorbeeld het binnenhalen van kennis en de organisatie van een efficiën ter vervoer van sierteeltproduc ten in de Boskoopse regio. Eer der liet hij zich ook al negatief uit over de publicatie door het platform van een erelijst' in een huis-aan-huisblad. Het gaat hier om een regelmatig te rugkerende lijst met namen van kwekers die bereid zijn de hef fing te betalen. De stuurgroep onder leiding van Boelen is al bijna drie jaar actief om de concurrentieposi tie van Boskoop te verstevigen. Boskoop dreigt de positie van hét sierteeltcentn pa te verliezen, liep de afgelopen ja| na 100 procent tei procent. Een belangrijk on| de actie is het dichtslibbende weg( Boskoop te verbetef bedrijfsleven door 1 de regioheffing gulden op tafel legi verschillende overlj ties de overige 1 gulden. Met een grif dat geld kunnen we^ aangepakt. Het zoekt alle boomkwej vraag of ze bereid I fing te betalen. Alsl van de kwekers insf heffing, komt die erL Volgens Boelen isf van de stuurgroep I len die de gemeen Rijnwoude eerder u erelijst, bij het platfA Drie weken geledenT een gesprek met Booij. Of dat weet hij niet. In ellj de publicaties door. Nog voor de i bekend of de regl komt. Platform-vooP'o was vanmorgen nief voor commentaar. D |rh in alphen aan den run» saskia buitelaar hjet broodnodige herstelwerk aan de Alphense Julianabrug kan worden uitgevoerd. De politieke partijen zijn bereid om vijf ton vrij te maken voor spoedeisende reparaties en vast te gaan sparen voor ver vanging van de metaalcon structie (3 miljoen gulden). Het is noodzakelijk, conclu deerden de fracties gister avond tijdens de gemeentelij ke commissievergadering. Al leen de SP was het daar niet mee eens. Die vindt het een hoop geld voor noodrepara- ties en vraagt zich af of er niet beter meteen een nieuwe brug kan komen. „Die kost tussen de 42 en 57 miljoen gulden", zo veegde wethouder Groen in 't Wout het idee van tafel. „Een tunnel is minstens 80 miljoen. Daar- Precies 55 jaar na de be vrijding bezetten Engel se ridders een klein stukje Alphen. In tegenstelling tot mensen met een handicap krijgen zij er ruim baan. Oorlogje Eens in de vijf jaar is 5 mei be vrijdingsdag een vrije dag. Waar kun je die plezieriger doorbren gen dan in het knusse Archeon? Onder een stralende zon vredig rondbanjeren in lang vervlogen tijden. Kijken welke attracties directeur Jack Veldman nu weer heeft bedacht aan het be gin van een stralend lang drie daags weekend. Maar deze keer heeft mister Ar cheon zijn dag niet. De toelich ting op zijn lokkertje gaat ge heel en al verloren door het ge bulder van kanonnen. Uitgere kend op bevrijdingsdag komen The Duke of Somerset's Engi neers laten zien hoe zij in Enge land oorlogje spelen. Toegege ven, bloed vloeit er niet en de krijgshandelingen van de man netjesputters ogen nog ouder wetser dan de weg naar Kralin gen. Maar hun oude strijdwijze komt ongetwijfeld vreemd over bij oud-strijders en aanverwan ten. Veldman zou Veldman niet zijn als hij geen verklaring voor de veldslagen zou verzinnen. Onze Sommerset knights zijn ge screend op hun vredelievend heid, meldt hij met een poker face. Hij slikt nog net in dat hij zijn Britse gasten voor een vriendenprijs heeft gecharterd. Want voor het gewone week endtarief kan hij zijn gasten drie in plaats van twee dagen laten opdraven. En mocht een toevallige bezoe- hazerswoude/den haag janneke de jonge J. de Wit van het gelijknamige sierteeltbedrijf in Hazerswou- de-Rijndijk en de gemeente Rijnwoude liggen nog steeds met elkaar in de clinch. Twee weken geleden meldde wethou der Uljee dat er overeenstem ming was bereikt over de bouw van 25 huizen naast het bedrijf van De Wit. Volgens de wet houder zou de teler zijn be zwaar bij de Raad van State in trekken. Hij deed dat echter niet: gisteren behandelde de raad de zaak. De strijd om het woonwijkje dat Rijnwoude in de kern Groe nendijk wil bouwen, duurt al jaren. De Wit is tegen de bouw van de huizen, omdat hij bang is voor klagende buren. Zij zou den last kunnen hebben van zijn gewasbeschermingsmidde len en lawaai van zijn machi nes. Daarom stapte hij een jaar geleden oqk al naar de Raad van State. Die kon toen geen definitief oordeel vellen. Inmiddels heeft Rijnwoude geprobeerd om De Wit tege moet te komen. i_ strook tussen het drijf en de huizen gf meente vult het lik openbaar groen. Opee plek scheidt een 1,8 muur een stukje van het bedrijf af. hiermee echter g „Mijn cliënten vindj promis helemaal r baar", betoogde van De Wit en zijl Tuincentrum Alpha, daar helemaal geen e 6 int Wethouder Uljee '8' gang van zaken. ,A weten, dat De Wit *n; zou aanhouden, ha ?rs gelopen gemeenti 3S1 dering mijn mond zegt Uljee. „Welisi 0 toen nog een vooi maakt, al dacht ik ee waren. Maar aan d de eisen van De W I mogelijk voldoen, van State zich ra j moet blijven bezig! dat weer extra tijd." Het is nog niet beki staatsraad Vis uitsp K cit /lÓMAJ&t 5 ymzi een /oeA&Jj 4fSLUl~ Dubbelfrisss Extra fris door een tikkeltje koolzuui 5 frisse dubbelsmaken ffPM pij 4 pakken rupwetering Tegels van allerlei formaat sieren de Zuidweg in Rijpwetering. De weg krijgt er plaatselijk parkeervakken bij. FOTO WIM DIJKMAN mee zijn trouwens de ver keersproblemen niet opgelost. Want aan het begin en eind van de tunnel hoopt het ver keer zich ook weer op." De wethouder wil over de verschillende mogelijkheden wel discussiëren, maar pas als het Gemeentelijk Verkeer- en Vervoersplan (GWP) is be sproken. „We moeten eerst besluiten welke verkeersfunc tie we zo'n brug in het cen trum van Alphen willen geven. Moet dat een hoofdroute blij ven?" Onafhankelijk raadslid Vrij kondigde aan dat zij bin nenkort een motie indient om de Alphenaren in een referen dum te vragen wat zij willen met de Julianabrug. De SF wacht nog even met stemmen. De overige fracties gingen al akkoord met het kre- dietvoorstel dat de gemeente raad eind deze maand offici eel vaststelt. janneke de jonge Ze waren gisteravond massaal op de fiets gestapt en naar het gemeentehuis gereden, de bewoners van het Gooiland in Roelof- arendsveen. Ze vindende manier waarop hun straat is opgeknapt onaanvaardbaar. Opgeknapt willen ze het niet eens noemen. 'Hoe houd je achterstand in stand' is vol gens hun de leus van de gemeente Alkema de. Op de publieke tribune klonk dan ook boegeroep toen bleek dat de gemeenteraad geen oplossing aandroeg. De afgelopen maanden heeft de gemeen te de straten ten noorden van de Lupine- straat, zoals het Gooiland, het Amstelland en het Schieland, onder handen genomen. Zo zijn onder meer de woonerven opnieuw betegeld en planten en bomen vervangen. Het project moet volgende week af zijn. Omdat de Gooilanders hun straat abso luut niet verbeterd vinden, klopten ze in maart al aan bij de gemeente. Die liet ech ter weten dat de straat op een goede ma nier was ingericht. Daarom uitten de bewo ners hun frustraties tegenover de leden van de commissie ruimtelijke ordening. Namens haar buren somde P. Loos de klachten op. Allereerst hadden ze verwacht dat de straat zou worden opgehoogd om dat die de afgelopen 22 jaar behoorlijk is verzakt. Gevolg is een glooiend Gooiland, dat omhoog loopt naar de voordeuren. „We moeten met een trapje de voordeur in", sneerde Loos. Een andere grief is het motief van de be strating. Op de ene plek ligt die in visgraat motief, elders is het plotseling weer een rechttoe rechtaan-patroon. „Voor de herin richting was het motief mooier", aldus Loos. Ook moeten de bewoners volgens haar bij een regenbui nog steeds laarzen aan om door de plassen te waden. Voor de veranderingen aan bomen 'en planten had ze helemaal geen goed woord over. „Er heeft een complete kaalslag plaatsgehad." Op één plek is een groen strook verwijderd. In het eerste gedeelte van de straat staat nog maar één boom, volgens de bewoners omdat er geen plant- gaten voor de bomen waren gemaakt. „Die zijn toen afgevoerd naar het Delfland, maar wij hebben geen nieuwe gekregen." Tot slot heeft de gemeente een basketbalpaal verwijderd, omdat de buurt had aangege ven dat dat een geschikte plek was voor speeltoestellen. Die apparaten zijn er ech ter niet gekomen. „Bij het vooroverleg vroeg u ons om onze mening, maar vervolgens zijn we afge scheept", zei Loos. Wethouder Beelen zeg de toe dat hij snel contact opneemt met de buurtbewoners. De raadsleden gingen daarmee akkoord en wilden snel uitsluitsel. WD-er Uit den Boogaard: „Ik wil over een maand in deze commissie horen hoe het ervoor staat." Woordvoerster Loos was daarmee tevreden. Illustratie Maarten Wolterink; bijdragen van Tim Brouwer de Koning, Saskia Stoelinga en Annette Lameijer beginnen met de wederop bouw. Toegankelijke gebouwen ontwerpen, te beginnen in de gezondheidszorg. En als u weer in uw oude fout vervalt: denkt u aan uw vriend, neemt u uw ei gen verslag ter hand en op nieuw ziet u in dat het onder zoek van het Alphens Platform Gehandicapten zinvol is. Een voorspoedige genezing! Interruptie Veel Marokkaanse vrouwen wa ren er zaterdag niet afgekomen op de Marokkaanse discussie avond over integratie in ge bouw Nabij. Wel veel Marok kaanse mannen en Nederlan ders. De eerste groep deed nau welijks haar mond open vanwe ge een leemte in de beheersing van de Nederlandse taal. De Nederlanders daarentegen bor relden zoals gewoonlijk over van goede raad. Na lang aarzelen greep één jon ge Marokkaanse Nederlandse ineens de microfoon. Edoch, de forumleider onderbrak haar ruw. De burgemeester was net van plan iets te zeggen en die staat nu eenmaal hoger op de maatschappelijke ladder dan een dappere jongedame, zeker in Marokko. ker toch heisa maken over het misplaatste kanongebulder op bevrijdingsdag, dan heeft mis ter Jack nog één troef achter de hand. Veiligheidshalve heeft hij in het Romeinse badhuis com fortabele stoelen en tafels met schaakborden neergezet. In noodgevallen kunnen de dap pere ridders een wapenstil stand uit het verleden naspelen. In dat geval missen zij wel de boot naar Harwich, want zo'n bestand duurde doorgaans wat langer dan drie mooie dagen in mei. Handicap Waarde gezondheidswerkers en bestuurders in Alphen aan den Rijn, neem een gehandicapte als vriend. Ga mee uit rijden om te zien dat de meeste invali den-parkeerplaatsen eventjes bezet zijn. Laat uw vriend om kieperen van de veel te steile hellingbanen, over drempels stuiteren, tegen dichtslaande deuren opknallen en verzorg hem dan liefdevol. Doe dat in uw eigen, nog niet aangepaste huis. Draag hem naar de dou che, zet hem op de plee, stop hem in bed, sjouw met hem van boven naar beneden. Na een dag bent u waarschijnlijk zelf invalide. Dat is mooi. Dat is heel mooi. Zelf met de kop tegen de muur lopen werkt namelijk nog altijd het best. Schrijf de ervaringen als tijdelijk gehandicapte op. Lees ondertussen het boek 'De man die op één been stond' van de Amerikaanse neuroloog Olivier Sacks en alle aanklach ten van gehandicapten die op internet zijn verschenen. Als u weer beter bent, kunt u Alphen mag zich echter geluk kig prijzen: onze burgervader is een gentleman. Grootmoedig en nadrukkelijk gaf hij te ken nen dat hij zijn beurt volgaarne afstond aan de dame uit het publiek. Het was niet helemaal duidelijk wat ze precies zei, maar dat kwam vast van de ze nuwen. Nu de Marokkaanse meiden zich gesteund wisten door burgemeester Nico Schoof in eigen persoon lieten ze de gespreksleider voor wat hij was en gingen lekker Nederlands brutaal interrumperen. Zo hoort het ook op een discussie avond over integratie.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20