McLaren slaat voor de tweede keer t Bloemendaal prolongeert titel na hockeyshow Sport Rittsel en Savoldelli winnen etappekoers Ajax opent goed t( Haagse hardhitter! Waterpoloërs hebben zicht op tweede ronde kwalificatietoernooi Noordwijk in kruisfi| MAANDAG 8 MEI 2000 'Kernploegen commercieel maken' Amersfoort Gerard Kemkers, een van de twee bondscoaches van de KNSB, pleit voor commercialisering van de twee schaatskernploegen. De afgelopen jaren verruilden veel top- schaatsers de KNSB voor een commerciële ploeg. „Wij bieden de schaatsers een fantastisch programma, met een prima orga nisatie. Toch kiest er niemand voor ons. Daar schrik ik van." Kemkers staat daarom een nieuw model voor, waarin de twee kernploegen met een sponsor los komen te staan van de bond en net als Spaar Select, DSB Groep en TVM zelfstandig worden. Van Rees ongenaakbaar deurne Motorcrosser Remy van Rees heeft in Deurne opnieuw zijn klasse getoond in de 250/500cc. De Alphenaar won beide manches van de Open NK met grote overmacht. Van Rees wacht nu een operatie aan zijn gekwetste pols. Volgens hem is het afwachten of hij over twee weken in Varsseveld, dan is de derde wedstrijd, voluit kan gaan. Leon Giesbers bleef met een vierde en twaalfde plaats in Deurne tweede in het tussenklasse- ment. Hij staat met 97 punten zes punten achter op koploper Van Rees (103 punten). Aalsmeer en AAC pakken beker nieuwegein De handballers van Aalsmeer hebben zaterdag de nationale beker gewonnen. De club versloeg in Nieuwegein Ta- chos met 26-20. Bij rust keek Aalsmeer nog tegen een achter stand van 11-12 aan. Tijdens de bekerfinale bij de vrouwen be schikte AAC 1899 over een langere adem dan Swift Roermond. Na twee verlengingen van twee keer vijf minuten won de ploeg uit Arnhem met 37-33. Goud voor Lourens patras Virginia Lourens heeft gisteren bij de EK taekwondo in de Griekse plaats Patras in de klasse tot 59 kilo als enige deel neemster haar titel geprolongeerd. Het was de eerste gouden medaille voor de zevenkoppige Nederlandse afvaardiging, die ook nog twee zilveren en een bronzen plak meepakte. Daarmee waren de EK de succesvolste voor Nederland in de afgelopen vijftien jaar. Carla Hoitinga heeft tijdens de Europese titelstrijd karate in Istanbul brons veroverd in de klasse tot 60 kilo. Dynamo pakt troostprijs den bosch De volleyballers van Piet Zoomers/Dynamo hebben het seizoen afgesloten met een troostprijs. De ploeg won giste ren in Den Bosch de nationale beker. Tegenstander Vrevok werd in vier sets aan de kant gezet. Dynamo had eerder de na tionale titel verspeeld aan Vrevok. De finale bij de vrouwen leek snel in het voordeel van Facoba/Weert uit te vallen. De Lim burgse ploeg won de eerste twee sets. Daarna kwam tegenstan der Arke/Pollux goed terug. In de beslissende vijfde set was het echter met Pollux gedaan. Zege en topnotering voor Hingis hamburg Dubbel succes was er dit weekeinde voor Martina Hingis. Zaterdag heroverde ze de nummer één-positie op de wereldranglijst, gisteren won ze het toernooi om de Hamburg Cup. In de finale versloeg de Zwitserse Arantxa Sanchez Vicario, 6-3 6-3. Franco Squillari versloeg in de finale van München Tommy Haas met 6-4 6-4. Derde titel op rij voor Den Bosch den bosch De hockeysters van Den Bosch zijn voor de derde keer op rij landskampioen geworden. Na de simpele zege van zaterdag (4-0) klopte de ploeg Amsterdam gisteren in eigen huis aan de Oosterpias opnieuw (2-0, goals van Ageeth Boomgaard en Dillianne van den Boogaard). Den Bosch was daarmee in de best-of-three de sterkste en prolongeerde de titel. Voor Amster dam, de ploeg van coach Carel Roessingh, was het de vierde achtereenvolgende finale die verloren ging. bloemendaal gpd Bloed, zweet, tranen én een ze nuwslopende strafballenserie had Bloemendaal vorig seizoen nodig om de landstitel naar 't Kopje te halen. Dit jaar heeft de ploeg van Bert Bunnik er geen enkele twijfel over laten bestaan wie zich de onbetwiste num mer één van het vaderlandse hockey mag noemen. Na een valse start in de best-of-three- finale (3-1 verlies) stelden de oranjehemden orde op zaken. Na de 5-0 zege van vorige week werd tegenstander Den Bosch in het beslissingsduel van afge lopen zaterdag met dezelfde score vernederd. Als de spelers van Bloemen daal goed bij de les zijn en ge concentreerd hockeyen, is de formatie van Bert Bunnik en Cees Jan Diepeveen ongrijp baar voor de concurrentie. Zo heeft ook mede-finalist en rege rend Europees clubkampioen Den Bosch aan de lijve moeten ondervinden. De enige tegen stander die de landskampioen dit seizoen uit het spel heeft kunnen halen, was Bloemen daal zelf. Vlak voor de eerste van drie finalewedstrijden gaven de Bloemendalers nog een fraai staaltje van hun grote manco ten beste. De titelverdediger viel weer eens ten prooi aan on derschatting van de tegenstan der en overschatting van zich zelf. Voordat er in de eindstrijd ook nog maar één bal was ge slagen, waren de spelers al in hun hoofd bezig met het vieren duinkerken afp De Zweed Martin Rittsel heeft gisteren zijn belangrijkste over winning uit zijn loopbaan be haald. De 27-jarige wielrenner zegevierde in de Vierdaagse van Duinkerken. Hij verdedig de zijn leidende positie in de tijdrit en de afsluitende etappe met succes. De laatste rit werd gewonnen door de Est Jaan Kirsipuu. De eindzege in de Ronde van Romandië ging naar de Italiaan Paolo Savoldelli, die zijn ploeg Saeco een dubbel slag bezorgde. Teamgenoot Ci- pollini sprintte naar de dagze ge- Rittsel is een relatief onbe kende coureur, bezig aan zijn derde profseizoen. Hij begon in Italië bij Cantina Tollo, om ver volgens naar Denemarken over te stappen. Dit seizoen rijdt hij voor Memory Card. Als begenadigd tijdrijder kan hij zich redelijk in het peloton staande houden. In Duinker ken won hij geen etappe, maar de eindzege was voldoende. Gistermorgen moest Rittsel zijn bekwaamheid laten zien in de korte tijdrit. Hij verdedigde zijn voorsprong op de Litouwer Kasputis voorbeeldig. De Zweed werd vierde op negen seconden van winnaar Dylan Casey. Kasputis zag zijn achter stand groeien van twee naar 24 tellen. Die kon hij in de slotrit - een prooi voor Jaan Kirsipuu - niet meer goedmaken. Savoldelli vierde zijn 27ste verjaardag met de eindover winning in de Ronde van Ro mandië. De Italiaan had in de proloog al toegeslagen. De nummer twee van de Giro d'Italia van vorig jaar bouwde voldoende marge op om zich aan kop te houden. Met Savol delli kreeg Italië eindelijk een opvolger voor Giuseppe Saron- ni, die Romandië in 1979 won. De Poolse wielrenner Piotr Wadecki heeft de leiding geno men in de Vredeskoers. Zijn derde plaats in de individuele tijdrit gistermiddag was vol doende om de Duitser Danilo Hondo, winnaar van de och tendetappe, van de eerste plaats te verdringen. De zege in de tijdj kilometer ging naar d Steffen Wesemann. I Hondo lid van de st^ komploeg. Die bleefj binnen de 50 minutej Voor Wesemann wast zeventiende dagzege I schiedenis van de i voorsprong op de I Belohvosciks bedroi conden. Wadecki minuut en negen teil Verstappen valt uit met kapotte koppeling barcelona gpd Het is 3-2 voor Ferrari, maar McLaren is aan een inhaal slag begonnen. De eerste drie Grand Prix' waren voor de Italiaanse renstal van Michael Schumacher, de laatste twee voor het team van regerend wereldkampioen Mika Hakkinen. In de Spaanse Grand Prix, die vol spanning en incidenten zat, pakte de Fin zijn eerste seizoenzege, werd teamgenoot David Coulthard tweede en moest Ferrari diep buigen. Rubens Barrichello hield de eer van het team nog een beetje hoog met een derde plaats, maar de vijfde plek van Michael Schumacher was een fikse tegenvaller. een monteur van zijn sokken werd gereden. Rubens Barri chello stond vervolgens veel te lang binnen en Schumacher zelf voor zijn tweede stop ook. Het kostte Ferrari de race, al zei Hakkinen later dat hij Schuma cher evengoed wel had inge haald. „Hij had een probleem. Die auto zwabberde alle kanten op en ik kon ook veel later in de remmen." David Coulthard, die eerder deze week aan de dood was ontsnapt toen zijn vliegtuig in Lyon neerstortte, zette vervol gens aan voor de aanval op Fer rari, waarna Schumacher liet zich weer eens van zijn slecht ste kant zien. Dat was tegen het zere been van Coulthard: „Wat hij deed kon echt niet. Hij ging ver over de grens", zo zei de Schot na afloop. „Bij mijn eer ste inhaalpoging gooide hij het gat veel te laat dicht We had den bijna contact." De wraak van Coulthard volgde een ron de later, precies op hetzelfde punt. Nu dreigde hij naar bin nen, maar ging buitenom. Schumacher was kansloos, ver oordeeld tot een gevecht om de derde plaats, omdat de Meie ren veel harder ging. Uiteindelijk, leidde het tot een Door de ontwikkelingen in de laatste twee wedstrijden is het Formule 1-seizoen in ieder ge val gered. McLaren heeft zich knap hersteld, terwijl het er aanvankelijk naar uit zag dat Ferrari na drie zeges op rij on verslaanbaar was. Het team sloeg in de laatste twee races hard terug met twee dubbele overwinningen. In Engeland, veertien dagen geleden, zege vierde David Coulthard en gis teren was het de beurt aan Mi- ka Hakkinen. De Fin kon zijn geluk niet op, bedankte zijn team uitvoerig voor de uitgekiende en strak uitgevoerde tactiek, maar mocht toch eigenlijk vooral zichzelf op de schouders klop pen. Dat deed hij niet, want de titelverdediger is een verlegen man. De praktijk was dat hij een foutloze race reed. Hij zette Michael Schumacher en Ferrari vanaf de start onder zware druk. Ferrari, zo dominant eer der dit seizoen, bezweek. Dat bleek al bij de eerste pitstop. Hakkinen zat Schumacher op de hielen. Het team van Ferrari was zo opgefokt dat het 'go-sig- naal' te vroeg werd gegeven en wanhoop bij Arrows. 'Bij Jos Verstappe eerste pitstop al mis. lander kwam na 25 n nen en kreeg vervi auto niet meer in de snelling. Het was e ning, tot groot verdfr' coureur. „Het is lijk dat ik zoveel pr|i testkilometers heb dan in de wedstriji ronden uitval." Arri' beloftevol startte, sts wijl de rest vooruit^ looft weinig goeds stappen voor de re seizoen. ttd< ar Mika Hakkinen juicht na zijn eerste overwinning van dit seizoen. familie-ruzie, want broer Ralf, met de Williams/BMW, schroomde niet om ook de aan val in te zetten. Wiel aan wiel, zij aan zij gingen de Duitsers door de bocht, onder toeziend oog van papa Schumacher. Barrichello, daar vlak achter, werd de lachende derde. „Het was een mooi gevecht", zei de Braziliaan. „Zo gaat het blijk baar tussen die twee, want het is vaker gebeurd. Maar ze wis ten geJulddg donders goed hoe ver ze konden gaan." Barrichel lo kroop binnendoor en kreeg zo ruim baan naar de derde plaats. Het was zijn tweede po diumplaats voor Ferrari. Michael Schumacher wist zich te handhaven op de vijfde plaats, zelfs na een uiterst korte derde pitstop. Het leverde hem twee punten voor de moeite op. De toeschouwers genoten derhalve van een wedstrijd die uitgroeide tot een bijna-klassie- ker en dat had het seizoen hard nodig. Jos Verstappen deed er niet aan mee, want zijn team kende een rampweekeinde op het circuit waar zo uitvoerig en vol vertrouwen was getest. Teamgenoot Pedro de la Rosa had met een negende plaats een goede kwalificatie op zijn eigen circuit, maar werd door de FIA naar de laatste startrij verwezen, omdat de brandstof niet voldeed. De Spanjaard was zo fanatiek aan het inhalen ge slagen dat hij van de baan vloog, en Jean Alesi meesleu rende. De Fransman was woe dend: „De la Rosa probeerde mij in te halen op een plek waar dat nog niemand is gelukt." De actie was tekenend voor de gL!, 'Lollie vroeg oin|' barcelona gpd lg Uiteindelijk viel d t mee, maar de mof Ferrari kreeg de zijn leven toen hij i gereden door Mich macher na een pil £1*1 ongeval kon gebeur volgens volgens di de man met het s de 'lollipopman' het go-signaal gaf. het bord omhoog het toen weer snel neden. Ja, dan ka meer stoppen. Hi alsof ik ergens reed. Toen ik in i !jle gels keek zag ik de )C op de grond ligge over de radio gevie het met hem w y kreeg geen antwo monteur kwam er een verrekte arm. He >nd van het kampioenschap. Ge volg: de ploeg werd in het eer ste duel kansloos van het kunstgras geveegd. „Die wedstrijd heeft ons op scherp gezet", stelde aanvoer der Diederik van Weel, terwijl hij de met champagne gevulde kampioensbeker stevig in zijn rechterhand hield. „We waren geprikkeld om die misstap recht te zetten. En dan win je vervolgens twee keer met 5-0. Duidelijker kan je het verschil niet uitdrukken. Dat maakt de ze titel des te mooier." Den Bosch-aanvoerder Je roen Delmee stelde vorige week nog dat de Bloemendaalse de fensie het zwakke punt is bij de titelhouder. „Dat had Jeroen beter niet kunnen zeggen", al dus voorstopper Van Weel, die met de internationaal gelouter de laatste man Erik Jazet het centrale duo achterin vormt en in Daan Meijer en David Meuwsen twee goed ingespeel de vleugelverdedigers kent. „Delmee heeft ons bijzonder getergd om het tegendeel te be wijzen. Die Bossschenaren zijn in de beslissende wedstrijd am per in onze cirkel geweest. Dat geeft veel voldoening." Aan de overkant sloeg Bloe mendaal genadeloos toe. De in ternationals Remco van Wijk, Jaap Derk Buma (2x) en Teun de Nooijer (2x) drukten het gro te klasseverschil uit in vijf spec taculaire treffers. „Maar dit Bloemendaal drijft niet alleen op de inbreng van internationals", weet Van Weel. „Twee jaar geleden hadden we Cricketers batten sterk maar op het kleine a ge veld van Jai S\m nog alles mogelijk. D ren hadden het echts gen de Ajax-aanval, j kaan Fernando, koii gen in het land, wast warmgedraaid. De H dhitters hadden geetp, bowlerij, getuige zijn in 11. Later in de ini Ajax nog wel een p; harde zessen incassj 32ste over leek er wj ruim over de sloot ti plvast juichende hadden geen rekenl den met Adam I Staand aan de bound Westman met de 4 omhoog om de baf, hand te vangen. Dj een formaliteit. Jai sputterde nog iets tl op 195 viel het laatl wicket: 54 runs te wel Ondanks een I voorbereiding - Ajr geen enkele oefenwi de eerste stap naai seizoen in de overjj gezet. Hoeveel de vorig jaar gepromoj Swadesh waard is, zt week blijken. Danf sterke Hilversum, r tweede, op bezoek, r CRICKET «JEROEN BAL In de afgelopen jaren werd al in een vroeg stadium van de com petitie een eventueel kampi oenschap verspeeld. Dit jaar kende Ajax een betere seizoens start. Tegen Jai Swadesh legden de Ajacieden gisteren 249 runs in 50 overs op de mat, om ver volgens de Haagse tegenstan ders voor 195 uit te gooien. Voor de verandering gaf gis teren niet de sterke aanval, maar het batten de doorslag. Na een aarzelende start (26 voor 2) gaf het partnership van Mark Verbeek en Aat van de Polder de aanzet tot een hoog totaal. 92 runs duurde de sa menwerking, tot Van de Polder (42) uit ging. Vervolgens nam Ajax-coach Lanthra Fernando het heft in handen. In slechts 44 ballen voegde hij 62 runs aan het totaal toe. Opener Ver beek was de ruggegraat van de Ajax-inning. Bijna was hij nöt out gebleven, maar twee ballen voor het einde viel ook zijn wic ket na het maken van 74 runs. Niet altijd even spectaculair maar zeer gedegen dirigeerde Verbeek Ajax naar het totaal van 249 voor 8. De inning van Ajax leverde een zeer acceptabele score op, Teun de Nooijer heeft Bloemendaal op 4-0 gezet en de titel voor zijn ploeg definitief veilig gesteld. vier Oranjegangers in het team en bakten we er bijzonder wei nig van. Sindsdien is vanuit het Nederlands team alleen Jaap Derk Buma erbij gekomen. Jon gens als Jan Jom van 't Land, Menno Booij en Maarten Froger vormen de nieuwe lich ting en hebben een grote rol dit succes, de hechte band binnen Bloe- Want wat heb je aan Remco mendaal. „Niet alleen op het van Wijk als hij van achteruit veld zijn wij elkaar goed gaan geen ballen krijgt? Je moet het begrijpen", zegt de twee jaar met het hele team doen." geleden van SCHC overgeko- Jan Jom van 't Land kan zich men Van 't Land. „Ook daar- prima in de woorden van zijn buiten is het contact zeer in- aanvoerder vinden. De 23-jari- tens. Iedereen belt en e-mailt ge rechtermiddenvelder roemt elkaar. Op die manier hebben we een hecht team gecreëerd, dat bereid is om voor elkaar te knokken. Bloemendaal had al tijd de naam dat het geen vechthockey kon spelen en fy siek te kort schoot. Als je nu ziet dat we Den Bosch fysiek kapot hebben gespeeld, dan zegt dat heel veel." hannover anp In de jacht op een olympisch ticket zijn de Nederlandse waterpoloërs in Hannover redelijk begonnen. De ope ningswedstrijd tegen Brazilië leverde een ruime zege op (12-6), op de twee de speeldag werd verloren van het sterke Joegoslavië (5-10). De ploeg van Johan Aantjes moet in groep B nog te gen Slovenië. Nederland heeft goede vooruitzich ten op het bereiken van de tweede ronde. De eerste drie van de groep gaan verder en strijden in de tweede ronde met drie ploegen uit groep A om twee tickets voor Sydney. In de andere groep zijn dan ook nog twee startbe wijzen te vergaren. „We wisten dat Brazilië een cruciaal duel was", ver klaarde AZC'er Bobby Brebde, die ne gen jaar geleden voor het laatst voor Oranje uitkwam en weer is terugge haald. Linkshander Brebde opende de sco re tegen de Brazilianen. Arno Havenga en Harry van der Meer waren het best op schot in het vervolg met ieder drie treffers. Oranje had negen keer een man meer in het water liggen en profi teerde daar zes keer van. Doelman Van de Bunt stopte een strafworp bij de stand 9-5. Zondagochtend bleek Joegoslavië te sterk voor de ploeg van Aantjes. Ne derland nam via Bas de Jong nog wel de leiding. Op dat moment had de ploeg een man meer in het zwembad. Ciric zorgde in de eerste periode voor 'de gelijkmaker. In de tweede periode liepen de Joegoslaven weg. Treffers van Sapic, Vujasinovic en Ikodinovic brachten het verschil op drie. Pas bij 6-1 in de derde periode vond Van der Meer het doel weer. Via 8-4 werd de eindstand van 10-5 bereikt. Nederland speelt in de groep nog te gen Slovenië, dat zaterdag van Joego slavië en zondag van Brazilië verloor. Winst betekent plaatsing voor de twee de ronde. Het puntenaantal uit de voorronde gaat dan mee. „Dus is het zaak zoveel mogelijk punten te verga ren. Derde worden in de groep is niet voldoende", vond Brebde. nales komt Noord) mei uit tegen de v de andere poule, Br( Speler Tjeerd mooie loting. Da; pen we de Koninl sche." Die ploeg w; in de finale te sterk wijk. „Broekpolder ren ploeg. Vijf jaar ze twee keer ach landskampioen Maar het moet te voor ons." De weds in Nijmegen gespeelt Ook bij de vrouwf Noordwijk het team ninklijke Haagsche. wijkse ploeg, die gastheer optrad en c in actie kwam, was i de poulewinst. Noor in de voorgaande vie geslagen en ontmi kruisfinales De Pan, sche speelt tegen R< noordwuk peter van der hulst Het golfteam van Noordwijk heeft gisteren in Almere de kruisfinales in de strijd om het landskampioenschap bereikt. Gemakkelijk ging het allemaal niet. Na de foursomes stond de finalist van vorig jaar met 5-1 achter tegen naaste concurrent Eindhoven. Maarten van den Berg en Jan Teekens zorgden voor het enige punt. Eindhoven hoefde vervolgens maar drie singles te winnen om Noord wijk te passeren. Uiteindelijk won het er maar twee. Michael Vogel en de met een vormcrisis kampende Marco van Basten verloren hun partij. De ploegen speelden daardoor gelijk. Op de ranglijst werd Noord wijk gepasseerd door De Pan. Die ploeg haalde in de laatste poule wedstrijd met 17-1 uit te gen De Dommel. In de kruisfi- 90'

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 30