Jutter moet met tijd meegaan TV- WEER Muzikale Walrus Hogere flipperkunde sterft uit MAANDAG 8 MEI 2000 COMMENTAAR Loveletter-virus De inslag van de digitale liefdesbom 'I love you' trilt wereldwijd nog na. Naar schatting zo'n 45 miljoen computers raakten door het virus besmet. De omvang van de schade is moeilijk te bepalen. Vast staat dat de onbekende virus-maker, volgens deskundigen ze ker geen gehaaide expert, ongehinderd via internet tot in het Pen tagon aan toe digitale dood en verderf kon zaaien. De vraag rijst wie aansprakelijk kan worden gesteld voor geleden schade? De FBI heeft de jacht op de dader reeds geopend. Hoewel het virus in Manilla is geactiveerd, betekent dat nog niet dat de digitale ter rorist van Filipijnse afkomst is. Aangezien het virus vrij simpel in elkaar stak, zal de FBI er vroeg of laat in slagen de identiteit van de dader te achterhalen. Maar omdat de meeste virus-makers tieners, studenten of werknemers in loondienst zijn, zal de schade, die in de miljarden kan lopen, moeilijk zo niet onmogelijk in zijn geheel op deze personen te verhalen zijn. Op wie dan wel? Zeker is dat de makers van antivirussoftware niet helemaal vrijuit gaan. Het Lovelettervirus was opgebouwd uit een reeks bestaande en dus bekende virussen. Hoe het virus door de anti-virus netten kon glippen, is nog een raadsel. Maar dat de anti virussen absoluut niet de beloofde bescherming bieden, geeft te denken en kan de ontwerpers veel geld gaan kosten. Dan is er nog de maker van de software: Microsoft. Het Loveletter virus verspreidde zich uitsluitend via de e-mailprogramma's Mi crosoft Outlook en Outlook Express. Microsoft heeft echter onmid dellijk alle verantwoordelijkheid van de hand gewezen. Op zich is zo'n houding natuurlijk begrijpelijk. Maar anderzijds stelt de sof ware van Microsoft gebruikers toch in staat om behoorlijke schade aan te richten in de bestanden van andere gebruikers. Er is een mooie parallel te trekken met de autoindustrie die meer dere keren aansprakelijk is gesteld voor de gevolgen van ernstige auto-ongelukken. Slachtoffers kregen bij de rechter gelijk toen ze beweerden dat de ernst van de geleden schade mede een gevolg was van het specifieke ontwerp van de auto. Die simpele constate ring kostte de auto-fabrikanten miljarden dollars. Datzelfde kan Microsoft overkomen. Gebruikers moeten er van op aan kunnen dat ze niet geterroriseerd worden en tegelijkertijd moeten ze er gens de geleden schade kunnen claimen. Het blijft warm De meizomer wordt deze week geprolongeerd maar de stabili teit van de atmosfeer laat enigs zins te wensen over. In vochtig warme lucht kunnen vooral in de middag en avond enkele re gen en onweersbuien tot ont wikkeling komen. Hagel en windstoten zijn daarbij niet uit gesloten. In de loop van de week ondergaat het luchtdruk maximum boven het noorden van Europa weer enige verster king. Vanaf de Atlantische Oce aan dient zich namelijk een nieuwe hogedrukcel aan. Onder invloed van het versterkte ho- gedrukgebied lijkt de atmosfeer tijdelijk te stabiliseren hetgeen tot uiting komt in een afname van de buienkansen en het op nieuw tot boven de 25 graden stijgen van de temperatuur. Het is overigens slechts twee jaar geleden dat we in deze tijd van het jaar een werkelijk fantasti sche meizomer beleefden. De Bilt meldde 7 zomerse dagen (25 graden of hoger) op rij. Op 12 mei steeg het kwik bij het KNMI tot 32,0, op Schiphol tot 31,5 graad. De tweede decade van de maand (11-20 mei) werd uiteindelijk extreem zonnig, warm en droog. Na nachtelijke temperaturen van rond 13 gra den wordt het morgenmiddag tussen 21 en 25 graden. Het weerbeeld kenmerkt zich tij dens de ochtenduren door ge regeld zon. Daarna ontstaan enkele regen en onweersbuien. De wind is veranderlijk van richting en zwak tot matig van sterkte. Een lichte voorkeur voor de oosthoek lijkt echter het meest waarschijnlijk. Tij dens het afgelopen weekeinde is het bijzonder fraai weer geweest met zowel zater dag als zondag tempera turen boven de 25 graden. De maxima waren: Nieuw- Vennep 27,0/27,1 graad, Schiphol 26,5/26,9 en Valkenburg 25,9 en 27,2 graad. Gister avond ontstonden re gen en onweersbuien maar ik had niet de indruk dat de buien in onze regio veel om het lijf hadden. Elders was dat wel het geval blijkens de berichten over wateroverlast in Zeeuws Vlaanderen en Tilburg. Daar viel in korte tijd tussen de 15 en 20 mm. 'Als er iets drijft, pak ik mijn boot' Geen toekomst meer voor de jutterij? Kom nou! Door de moderne containerschepen mag er dan minder aanspoelen op de stranden, voor de echte jutter is er altijd wat te vinden. Die conclusie trekken zaterdag op Texel de meeste aanwezigen tijdens de eerste Dag van de Nederlandse Strandjutters. „Het jutten is veranderd", zegt Leen van Duijn uit Katwijk, met zijn 33 jaar een van de jongste aanwezigen. „Zonder terreinwagen redden we het niet meer. Als ik hoor dat er iets op zee drijft, ga ik er gewoon met mijn boot op af." MENSELIfai Vladimir Vladimirovitsj Poetin De mooiste klanken van het weekend, gehoord in het NOS-jour- tiaal van gisteren: 'Vladimir Vladimirovitsj Poetin'. Plechtig uitgesproken. Door een man met een bronzen galm in zijn stem. Als van een kerkklok. Vladimir Vladimirovistj Poetin zal hem ongetwijfeld zelf hebben uitgezocht. Of een van zijn vazallen daar toe opdracht hebben gegeven. Om zijn dag, de dag dat hij wordt in gezworen als president van Rusland, nog wat extra glans mee te ge ven. Extra glans ja, want alles in de feestzaal glanst al volop. Niet alleen de Sint Pieter in Rome zit blijkbaar zo bartsensvol met goud. Glim mende en blinkende deuren, pilaren die bijna gloeien. Mooie rode loper ook, waarop Vladimir Vladimirovitsj Poetin naar binnen mag wandelen. Maar niet voordat de man met de klokkenstem zijn naam luid en duidelijk heeft uitgesproken. En niet voordat er trom petgeschal heeft geklonken en tivee soldaten in die typische stram me pas, als roestige scharen, heen en weer hebben geknipt. Ja, daar in Rusland weten ze wel wat een plechtigheid inhoudt. Ook Jeltsin mag, samen met nog duizend andere genodigden, het moment van Vladmir Vladimirovitsj Poetin meemaken. Zeer oud geworden, die Jeltsin. Mat, dof hoofd. Vermoeide ogen. En ook al beheers ik het Russisch niet, ik kan me niet aan de indruk onttrek ken dat hij nog even hakkelt ook, in de drie zinnen die hij mag uit spreken. Uitgeblust, die man. Vladimir Vladimirovitsj Poetin niet. Maar dat is het hem nou juist. Zijn naam mag dan klinken als een sprookje (wel eentje overigens met donkere wouden, veel sneeuw en een arreslee), de man heeft iets angstaanjagends. Het is zijn blik. Ogen als gloeiende kooltjes. Strakke wangen, de mond een streep. Uiterlijk zonder emoties. Ook zijn zinnen klinken monotoon. Strak. Zeg je daar dat jij gaat strij den voor de democratische waarden kameraad? Mijn zolen, daar geloof ik geen snars van. De correspondent van het NOS-journaal, Peter d'Hamecourt (ook geen onaardige naam) had het vorige week al gezegd. Dat de Russi sche overheid onder Poetin de greep op de pers had verstevigd. Zou hij zelf nou ook klem zitten? Op de achtergrond is achter het Krem lin vuurwerk te zien. Alsof er talloze kristallen bolletjes uit elkaar spatten. Kijk, daar gaat de toekomst van Rusland, denk ik. Die Poe tin deugt niet. Nu luidt de vraag: zit Peter voor een groot glazen raam en is er wer kelijk vuurwerk op de achtergrond te zien? Of projecteren de hand langers van Vladmimir Vladimirovitsj Poetin dat op een groot scherm achter Peters hoofd, terwijl de politie de eerste voorzichtig protesterende tegenstanders van het plein ranselt? Net zoals vroe- Het zijn voornamelijk 'krasse knarren', die zich op het terrein van het Texelse 'Schipbreuk- en juttersmuseum Flora' verzame len voor de eerste nationale jut- tersdag. In totaal zo'n honderd aan het strand verknochte figu ren groepen samen, wisselen ervaringen uit en dissen vooral sterke verhalen op. Het grote aantal grijzende hoof den brengt Jan Uitgeest van Flora tot de vaststelling dat het eigenlijk gebeurd is met het jut ten. Leuke vondsten zijn er nauwelijks meer. Gingen vroe ger tijdens zwaar weer nog wel eens een complete deklast overboord, de containersche pen van tegenwoordig verliezen zelden wat van hun lading. Het jutten is bekeken. Je gaat tien keer naar het strand en je vindt tien keer niks", consta teert Uitgeest. Katwijker Van Duijn schudt het hoofd. „Onzin. Er is nog zat te jutten", zegt hij. De afgelopen winter haalde hij weer allerlei zaken van het strand. „Red dingsboeien, hout, noem maar op." Volgens Van Duijn is het wel zaak dat een jutter met zijn tijd meegaat. Wie zoals vroeger nog steeds vertrouwt op fiets of benenwagen kan het vergeten. „Dan ben je natuurlijk altijd te laat. Bovendien heb je dan een beperkt bereik en vind je dus niet veel. Maar ik heb als mede werker van een vogelasiel ver gunning om op het strand te rijden met een auto. Per dag bestrijk ik een gebied van 66 ki lometer strand. Daar ligt altijd wel iets." Desnoods gaat Van Duijn er met zijn snelle motorboot op af, nog voor in zee drijvende goederen het strand hebben bereikt. Het toppunt van de moderne jutterij. „Dan stellen we snel een bergingscontractje op. Het levert me jaarlijks toch zo'n zesduizend gulden vinder sloon op. Laatst vond ik nog een transponder die bij elektri sche voorzieningen wordt ge bruikt. Dat ding bleek 96.000 gulden waard te zijn. Ik kreeg vijftienhonderd piek vinders loon." Piet Hof uit Groet maakt dat soort dingen nog maar zelden mee. „Je vindt niet veel meer tegenwoordig", zegt Hof, die vaak te vinden is op het strand tussen Bergen en Camperduin. „Een hele tijd geleden lag het hele strand nog bezaaid met pvc-buizen. Daar heb je dus ook niks aan, of je moet lood gieter zijn." Elders lijkt het jutten echter springlevend. In Zandvoort opent Victor Bol binnenkort het MuZeeum, een museum waar jutterspullen ten toon worden gesteld. En op Ameland bestaat een officiële jutvereniging die maar liefst 160 leden telt. Voor zitter Pieter Jan Borsch (48) re lativeert meteen. „Een boel mensen is lid omdat de over heid enkele jaren geleden het berijden van het strand met ter- Jutten blijft mensen boeien. Victor Bol toont de spullen die in het Zandvoorste juttersmuseum te zien zijn. FOTO UNITED PHOTOS DE BOER POPPE DE BOER reinwagens aan banden willen leggen. Daar gaan wij tegenin." Op de vraag of het jutten nog leuk is, antwoorden Borsch en zijn eilandgenoot Cor de Boer (58) met een volmondig 'ja'. „Er gebeurt altijd wel wat. Laatst had ik nog een stuk hout van zestien meter. Dat zijn toch leu ke dingen", zegt De Boer. „Het leeft ook nog steeds. Ga 's mor gens vroeg maar eens naar het strand: zeker weten dat er al sporen in het zand staan. Is er al weer iemand een rondje ge weest." De vondst van een flinke partij 'cocaïne' staat het duo nog heel goed bij. „Dat is van het strand gehaald en door iemand ge proefd. Die wist zeker dat het coke was, want het tintelde op zijn tandvlees. Dat was dus een mooie vondst. Bleek het uitein delijk gewoon Koopmans bak meel te zijn, door een paar kwajongens in van die kleine zakjes gestopt. Die knapen heb ben de lol van hun leven gehad, moetje maar denken", zegt Borsch. Gezamenlijk vinden de jutters dat ze eigenlijk best goed werk doen. Met enige regelmaat wer ken de jutters nauw samen met de overheid. Meer dan eens worden gevaarlijke substanties zoals drugs door jutters veilig gesteld. Dat daar niet of nauwe lijks een financiële vergoeding tegenover staat, stoort de jut ters. Op Terschelling leverde iemand enkele jaren geleden voor een miljoen gulden aan cocaïne af op het politiebureau. Gevonden op het strand. De politiecom- mandant liet weten dat het niet de gewoonte was een vinder te belonen, maar maakte in dit ge val een uitzondering. „Die man werd 'afgestiekeld' met een bosje bloemen van vijftien gul den. Dat is toch belachelijk", zegt Jan Uitgeest. „Ze hadden 'm beter tien procent kunnen geven", schampert zijn broer Klaas. Een woordvoerder van de jut ters laat even later breed grijn zend weten dat de eilanders er van geleerd hebben. „Toen er laatst weer op veel eilanden drugs aanspoelden, werd er op Terschelling helemaal niets ge vonden. Maar de jutters reden er even later wel allemaal in een iets grotere jeep." marten visser Walrus Moko vermaakt de bezoekers van een zee-aquarium in Japan met een deuntje op de Alpenhoorn. De 300 kilo zware walrus maakte vorige maand haar debuut en is sindsdien een enorme publiekstrekker voor het aquarium. FOTO EPA YOSHIKAZU TSUNO Ze drinken priklimonade, zijn vaak hoger opgeleid en van een uitstervende soort: flipperaars. Op een stralende zondag doken ze gisteren voor de Nederland se kampioenschappen de zalen in van centrum de Torenstee in Numansdorp. Neerlands be roemdste flipperaars, minister Zalm en concertpianist Daniël Waaijenberg, lieten verstek gaan, maar 's werelds beste 'pinballer' was er wel: Albert Nomden uit Wildervank, sinds 1998 wereldkampioen. Super geconcentreerd spelen de deelnemers hun spel. Sire nes loeien, monsters schreeu wen en lampen flitsen aan en uit. Voor Nomden hoeft die he le kermis niet. „Het liefst zet ik het geluid uit", aldus Nomden, die twintig uur per week flip pert. Het gaat hem om 'de bal- beheersing, spelvariatie en het vervullen van de opdrachten die de kast je geeft'. Want flip peren is niet eenvoudigweg de bal zolang mogelijk in het spel houden. „Het flipperspel kent diepere lagen. En dat is meteen het probleem van de moderne flipperkast. Veel mensen begrij pen er niets van. Op de kasten zelf staat slechts een minimale uitleg. Daar kun je als passant in een snackbar of café nauwe lijks mee uit de voeten. Dat is het voordeel als je een kast thuis hebt. Dan kun je je er he lemaal in verdiepen. Er zijn kasten met een uitleg van twin tig A4-tjes!" Secretaris Jurgen van de Peppel van de Neder landse Flipper Vereniging (750 leden) heeft thuis op zolder ze ven kasten staan. „Zodra dat balletje gaat rollen, is het alsof ik in een film zit. Een film bo vendien die ik zelf regisseer", aldus Van de Peppel. Er zijn ook leden met vijftig kasten. En in Limburg woont een meneer die zijn inpandige zwembad heeft laten leeglopen om er flip perkasten te plaatsen. In sportkantines, snackbars, ca fés en studentensociëteiten zijn de flipperkasten nauwelijks meer te vinden. Van de Peppel: „Het aantal kasten neemt dra matisch af. Stonden er in '92 nog zo'n tienduizend flipper kasten in Nederland, nu zijn het er nog hooguit tweedui zend. Gokautomaten leveren nu eenmaal veel meer geld op voor de exploitanten. Ze vergen ook minder onderhoud dan de mechanische flipperkasten." Kundig brengt Van de Peppel het balletje over van de ene naar de andere flipper. En ja, zachtjes de kast schudden mag. Moet zelfs. „Elke topper doet dat. Het is de kunst de bal net dat zetje in de goede richting te geven zonder dat de kast op tilt slaat." Tot grote verrassing van de or ganisatie was hef een vrouw die gisteren de Open Nederlandse Kampioenschappen op haar naam schreef. De Duitse Clau dia Gerlach versloeg iedereen, inclusief regerend wereldkam pioen Nomden. De Nederland se Flipper Vereniging telt slechts honderd vrouwelijke le den en had een speciale wed strijd voor vrouwen uitgeschre ven omdat vrouwen niet opge wassen zouden zijn tegen man nelijke flipperaars. Een oneindig saaie strandwandeling Je moet aan zee geboren zijn om te kunnen verha len van de onuitsprekelijke saaiheid van een strandwandeling op zondagmiddag. Aan de ene kant de zee, aan de andere kant de duinen en ach ter je een spoor van jengelende kinderen die liever schelpen zoeken en van duintjes springen clan er behoorlijk het tempo in te houden. Daarom neem ik vandaag mijn vlieger mee. Niet zomaar een vlieger. Nee, een Spectra Sport Kite, met twee handvatten en een agressieve stroomlijn die aan een zuchtje wind voldoende heeft om als een ko meet langs de hemel te gaan. We wandelen vanuit ons huis door het duinpad naar het strand. Een loopje van een minuut of tien, maar waarom zou je niet al in de duinen je vlieger oplaten? Omdat de wind zuidwes telijk is en wij in westelijke richting lopen, is het enige ongemak dat ik achteruit moet lo pen om het nylon in de lucht te houden. Ik ben nog geen tien seconden onderweg als ik voel dat ik etgens tegenop loop, dat vervol gens omvalt en waarvan ik op het onder been, het middenrif en het rechterarmpje stap. Terwijl mijn echtgenote mijn krijsende zoontje monstert op botbreuken en ander in wendig letsel wijs ik haar op de onachtzaam heid om zo maar iemand achter mij te laten stilstaan. Nog een geluk dat ik net tien kilo ben afgevallen. Het gekrijs duurt tot aan het strand, maar ver der schijnt hij er weinig aan over te hebben ge- DICK VAN DER PLAS houden. De hobbel van de zeereep wordt, met het dundoek strak in de lucht, moeiteloos genomen, maar pas op het strand wordt het beste van de vliegeraar gevraagd. Het is hoog water, het ziet bij dit mooie weer zwart van de mensen en het strand is een meter of twintig breed. Het touw van mijn vlieger is dertig meter lang. Ik probeer hem rechts van me te houden (we lopen in noordelijke rich ting, op wat normaal het rustige gedeelte tussen twee badplaatsen moet zijn), maar omdat de wind af en toe wat wegvalt, ontkom ik soms niet aan een flinke ruk aan het draad om kunstmatig wat thermiek te creëren. Op die momenten scheert de Spectra Sport Kite met een angstaanjagend geraas tot enkele meters boven het zand, totdat ik hem met mijn andere hand weer stijl omhoog jaag. De keer dat ik dat niet op tijd doe, schampt het puntje van de linkervleugel de snor van een willekeurige passant. „Een sergeant-majoor", licht ik mijn ge geneerde echtgenote in. „Dat afschuwelijke ge vloek herinner ik me uit mijn diensttijd. Met de zuidwestelijke wind loop ik nu in elk geval recht vooruit, maar moet ik wel voortdurend om hoog kijken wat de nerveus gesneden vlieger doet. Dat is gevaarlijk voor mezelf, omdat de eerste Duitsers ook dit deel van het strand alweer hebben bezaaid met hun kuilen. Maar ook voor het vele ongedierte dat in de vorm van honden rond mijn benen cirkelt. In de film A fish called Wanda is de rode draad dat de schoothondjes van een oude da me één voor één op een verschrikkelijke j aan hun eind komen. Zo'n zelfde soort hondje stamp ik, met de blik strak op de Sport Kite, tot aan de ruggengraat in het mulle zand. „Nog een geluk dat hij tien kilo is afgevallen", probeert mijn vrouw de onthutste eigenaar duidelijk te maken dat het hier een geluk bij een ongeluk betreft. Hoe meer we op het niemandsland tussen de beide badplaatsen komen, hoe smaller het strand wordt. Dat heeft aan de ene kant te maken met een twee de duinenrij die in de wintermaanden spontaan is opgekomen, en aan de andere kant met het nog steeds wassende water. Met mijn blik strak op de hemel gericht merk ik dat pas als ik met mijn zon dagse broek en zwarte schoenen (die mijn echtge note in de loop van de week wit ziet uitbijten van het zout) tot aan mijn knieën in de branding loop. Vijftig meter verderop zie ik in mijn linkerooghoek hoe twee paarden spontaan beginnen te steigeren en op hol slaan, vlak nadat ik er op bewonderens waardige wijze weer in geslaagd ben om mijn vlie ger uit een steile duikvlucht te halen. „Levensgevaarlijk, als mensen op het strand ko men met dieren die ze niet in de hand hebben", mopper ik tegen mijn eega. Die zégt niks maar trekt met een resoluut gebaar de handvatten met de touwen uit mijn handen, laat de Spectra Sport Kite neerstorten, windt het touw op en laat mij de vlieger de rest van de wan deling dragen. Ik loop nog zeker een half uur te mokken voordat ik daar de redelijkheid van inzie. De universiteit van Soui na in de Verenigde Stat een eredoctoraat u itger igd ELISABETH ROSMUS wekte met haar publica het nazi-verleden van h Dpt plaats Passau zoveel on gen bij de burgers vant jj stad op dat zij zich enki geleden genoodzaakt zi rujL Verenigde Staten te vei rda Rosmus publiceerde in tachtig tegen de zin var anc meentebestuur van cumenten over de wein rol die de inwoners van onder de nazi's hadden speeld. Zij moest de tor de archieven via de ree dwingen. In Passau we|jj] mus als bevuilster vanl nest voortdurend het Ie gemaakt. :die top net ide w lor De politie van de Guate hoofdstad Guatemala-S die vrijdag een eind gemaa lijdensweg van een 36- vrouw die sinds haar 21 sloten had gezeten in cU/l, van haar ouderlijk huis. ders hadden hun 22-ja ïenj ter OLGA gevangen gez zij haar een 'SCHURFT SCHAAP' vonden. Olg zag pas weer daglicht organisatie voor de meijiaal ten had gehoord over d Na de bevrijding van h; ter vertelde Marta Mor; zij indertijd niet wist w« de geestelijk gestoorde sieve Olga aan moest, als gelovige niet hebbe Jek dochter 'de weg van de zou inslaan en haar fan epi schande zou maken. Ui ing zoek in een ziekenhuis dels gebleken dat de di tie lemaal geen psychisch! en men heeft. ten Als Linda Wagema- kers ko mende za terdag in Stock holm het Eurovisie Songfesti val wint, zal ze haar prijs niet uit han den van CHARLOTTE Itye krijgen. De winnares val jaar heeft ruzie met de jpü toren van het jaarlijkseFeS tijn. ,,Het enige wat zijfji11 nisatoren) van mij wilds^11 dat ik boeketten bloemFes reikte. Ik ben geen bloeren meisje. Als zij zo iemaiftu moeten ze maar MissZ»aa: bellen", zei Nilsson, dit jaar in Jeruzalem won liedje 'Take me to yourj Ik wil niet zeuren, malp^ tijn wordt dit jaar in Z#erl houden, omdat ik vorigp01 gewonnen. Daarom natj11 ik op een andere man8j®u1 plaats in het programrrp^ ben", aldus de zangerefHi ga ni sat ie betreurt hettfP3 de zangeres. ,,Zij vergif™ door niet deel te nemeif" het festival is niet bed#18- haar platen de wereld i| ren." De Franse fotograaf JE alias James AndansonJ bekendheid heeft gekrl zijn foto's van vorsten «T sterren, is in Midden-FÉ dood aangetroffen in zir brande auto. Andanson sinds donderdag vermi l tegen zijn vrouw gezegi c naar het postkantoor gi keerde niet terug. De p I heeft na het eerste ondl meegedeeld dat zij erv< e dat de 54-jarige fotogr| moord heeft gepleegd, i graaf begon als puber z: l ère bij een fotolaborato de jaren zestig werd hij I V graaf aangesteld bij he! kaanse persbureau Ass r Press. In de jaren zevei te hij naam maakte als c zo'. Hij kon dagen 'in h1 liggen' voor hij een fotc Andansons wist als eni I een foto te komen van ii c scheepsmagnaat Aristc assis op diens doodsbej een cameraatje te gevel schoonmaker in de zwa waakte kliniek waar hejL De Britse premier TO NY BLAIR heeft zijn melkboeren de kapper van zijn vrouw ge vraagd ge- heimhou- dingsverkla- ringen te te kenen. Daarmee wil hij cy van zijn gezin beschj gen ongewenste public] maart voorkwam Blairs Cherie dat een voormal van het echtpaar haar publiceerde. Volgens heeft iedereen die bij thuis in Downing Stree ren aflevert, de verklan kend.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 2