PKC helpt Trigon een handje Pernix blijft bibberen na verlies tegen GKV Gerben van der Reep op het podium in België Sport Gefrustreerd Alphians komt soeverein terug Vrouwen LZ 1886 komen tekort voor hoofdklasse Roomburg houdt kan; lijfsbehoud in eigen hi Forescate komt te van 0-3 achterstal MAANDAG 8 MEI 2000 Leidse atletes lopen pr moskou Vier atletes van Leiden Atletiek hebben gisteren allen een persoonlijk record gelopen op de vijftien kilometer tijdens de Europacup Road Race in Moskou. Met de totaaltijd eindigde de ploeg van Leiden Atletiek als twaalfde. Miranda Boonstra was de snelste van het viertal. Ze werd 24ste in de individuele eindrankschikking in 54.29 uur. Haar oude toptijd was 55.20 uur. Monique Bruins werd 35ste, Iris Wullems 46ste en Brigitte Pletting 54ste. De wedstrijd werd gewonnen door de Portugese loopster Machado, gevolgd door vier Russinnen. De Russische ploeg ging daardoor met de eindzege aan de haal. Totaal deden er vijftien teams mee aan de wedstrijd in Moskou. Leiden Atle tiek liep mee omdat het vorig jaar de nationale titel Ekiden (ma rathonestafette) veroverde. DIOK maakt geen indruk Hilversum DIOK is er niet in geslaagd indruk te maken tijdens de 47ste editie van de nationale kampioenschappen 'sevens'- rugby. In de poulewedstrijden ging het al mis voor de Leide- naars. Na verlies tegen Dukes uit Den Bosch won DIOK nog wel van het Utrechtse SRC, maar de wedstrijd voor plaatsing voor de volgende ronde tegen Roosendaal werd verloren. The Bas sets haalde de volgende ronde wel, zij het in de B-groep. De Sassenheimers rekenden af met Hilversum en Haarlem, maar verloren de finale van Dukes. De nationale titel ging naar Castri- cum, dat in de eindstrijd Roosendaal versloeg met 42-19 (21-7). Leidenaars hebben nog een punt nodig honk- en softbal pieter van der vliet De honkballers van Alphians kijken terug op een bewogen weekeinde. Op vrijdagavond verloren zij met 11-1 in acht in nings van het Rotterdamse Tri dents. In de openingsinning van de return stond de teller al op 4-0. De Rotterdammers kwamen nog terug tot 5-5, maar een home-run van Evert Jan 't Hoen leverde twee pun ten op en de volgende honkslag betekende 8-5. Alphians speel de soeverein en liet de teller pas bij 17-6 stoppen. De vrouwen van Alphians kwamen met lege handen uit Hoofddorp terug. Na een kans loze 2-0 nederlaag, waarbij Al phians het vooral aan slag liet liggen, kwamen de Alphensen in de tweede wedstrijd eerst met 3-0 achter. In de zesde in ning liepen de honken vol en er kon worden geoogst. Omdat twee nullen gemaakt werden op de thuisplaat, kwam Alphians niet verder dan 3-3. In de gelijk makende zevende slagbeurt trok Pioniers de winst met 4-3 naar zich toe. De softballers van Alphians herstelden zich na een 8-0 ver lies in de opening tegen Storks. Dankzij een 3-6 overwinning in Kijkduin bleef de schade voor Alphians beperkt. Lijfsbehoud is voor Spor ting Trigon een stap dich terbij gekomen na de sen sationele overwinning op PKC. De Leidse korfballers wonnen met 20-18. Door het gelijkspel van concur rent Refleks heeft Trigon uit de resterende twee duels één punt nodig om ook volgend seizoen op het veld in de hoofdklasse uit te komen. leiden maarten dekker „Veilig zijn we nog lang niet", bagatelliseerde trainer Peter Schallenberg de overwinning van zijn team. „We moeten na tuurlijk wel realistisch blijven. Er is dit seizoen te veel fout ge gaan om de degradatiezorgen nu al uit mijn hoofd te zetten. Natuurlijk ben ik tevreden over de wedstrijd van vandaag, want van PKC win je niet zomaar. Maar er volgen nog twee erg belangrijke wedstrijden." Voor PKC was het treffen met Trigon juist totaal onbelangrijk. De Papendrechters richten zich elk seizoen volledig op de zaal competitie. Het veldkorfbal wordt door coach Jan-Sjouke van de Bos niet voor vol aange zien. Die instelling is terug te zien in de klassering van PKC. De £>loeg komt niet meer in aanmerking voor het kampi oenschap en kan ook niet de graderen. Sporting Trigon trof het, want Trigon-speler Tim van der Horst controleert de bal in de wedstrijd tegen PKC. foto eric taal PKC liet eigenlijk geen moment zien waarom het in de zaal een van de topploegen in Neder land is. Van de gevreesde broers André, Erik en Leon Si mons ging weinig uit. Alleen Ben Verburgt stak er met kop en schouders bovenuit. De Bel gisch international speelde bij korfbal michel van gent Zelfs zonder groots spel behaalde TOP een afgeteken de 16-9 overwinning op Swift(M). Na twintig minuten stond het pas 2-2. Steven Baart (5), Mirjam de Kleijn (2) Peter Boeren en Stanley Lardé bouwden een 11-5 voorsprong op. Deze tussenspurt was beslissend. De Danaïden was niet opgewassen tegen BEP en verloor afgetekend met 15-8. De Danaïden hield de achterstand tot 5-3 beperkt, maar daarna maakte de thuisclub het verschil (13-4). Met een kwartier te gaan zag Crescendo KVA een strafworp missen, zodat het 9-11 bleef. Trainer Robin Sommeling zette gelijk Debbie Blogg in de aanval om naast Ilone Kooloos voor de paal te gaan schieten. Blogg scoorde met haar vierde schot en forceerde een vrije bal, waaruit Peter Baak 11-11 maakte. Crescendo wordt volgend jaar getraind door Ron van der Berg. De voormalige korfballer van HKV (Den Haag) was eerder in dienst bij onder meer ALO, Weidevogels, Avanti en De Meervogels. Tijdens de eerste helft was Pernix goed op dreef te gen GKV(G). De Leidenaars namen na 3-3 een voor sprong van vier punten met 5-9. Zij maakten echter rondom de rust (7-9) enige plaatsfouten, waardoor het 9-9 werd. Robin Arnoldus maakte een 16-14 achter stand nog goed, maar daarna werd het 18-16. Dit dwong de verdediging tot risico's om balbezit te krij gen, wat prompt werd afgestraft: 20-17. Arnoldus maakte net als Saar Karstens, Raymond Boerman, Sjoerd van der Kooij en Bert Vanhaelen drie goals. Aanvallend viel Tempo in de laatste twintig minuten bij Excelsior helemaal stil, hetgeen fataal afliep: 14-10 verlies. De geelhemden hadden lange tijd op voor sprong gestaan, dankzij doelpunten van Edwin Visser (4), Marcel Hanegraaff (3), Suzanne Zeilstra (2) en Ro nald Drieduite. De promotiekansen van Fiks zijn zo goed als verke ken na de 20-18 nederlaag tegen De Dijkvogels: De Oegstgeestenaren hadden wel kans op een overwin ning. Matthijs de Visser (5), Theo Vreeken (4), Henrik Hooimeijer (2) en Saskia van der Does zetten 7-3 om in 8-10 (rust) en zelfs 11-15. Hekkensluiter Madjoe probeerde in het spoor te blij ven van OWO, maar dat lukte niet: 12-20 verlies. Velocitas kreeg in de eerste helft slechts twee goals van Thor(H) tegen en dat waren nog strafworpen ook. De thuisploeg werkte voor rust slecht af (2-3), kwamen daarna nog terug tot 7-5, maar in het resterende kwar tier was het echt over: 11-5 verlies. Het al gedegradeerde Fluks zakte na een 6-2 voor sprong tegen Valto ver terug. Alleen Petra Both kwam in deze zwakke periode nog eens tot scoren: 7-11. Een doelpunt van KZ Leiden-speler Mark Zierikzee tegen koploper Oosterkwartier werd afgekeurd, omdat luttele seconden tevoren het rustsignaal was gegeven. Dit betekende dat de treffer van Ed Dubbeldeman di rect na rust niet 4-4 opleverde, maar slechts 4-3. De Leidenaars verloren uiteindelijk met 13-7. Peter Bie- rens is de nieuwe trainer. waterpolo dirk kloos De vrouwen van LZ 1886 blij ven nog een jaar in de eerste klasse. In de strijd om een plaats in de hoofdldasse bleek ZPB, vooral fysiek, tweemaal net te sterk. Zaterdag in Leiden werd het 8-10 en gisteren in Ba- rendrecht won ZPB met 10-7. Trainer Marc Olde Olthof was niet echt teleurgesteld. „We hebben er een goede ervaring bij en zijn zeker niet wegge speeld." Zaterdag had LZ 1886 het moeilijk met de Barendrechtse press. Toch had LZ de winst kunnen binnenhalen. Als de vrouw-meer-situaties, die door de scheidsrechters over en weer kwistig werden uitgedeeld, wat beter waren benut had de Leid se equipe zeker voor een ver rassing kunnen zorgen. Twee maal poetste de ploeg van Mare Olde Olthof een achterstand weg. Van 0-2 werd het 3-2 en van 3-6 werd het 6-6 halverwe ge de derde periode. Deze fase was beslissend voor het eindre sultaat. LZ drukte ZPB naar achteren, maar bij 6-7 liep top- scoorster Noeki Klein tegen een derde persoonlijke fout op en kreeg Yvonne Flippo een klap op haar oog die verder spelen onmogelijk maakte. Toen even later ook Natasja Sierag met drie persoonlijke fouten- naar de kant moest was het pleit be slecht. Het zeker niet groots spelend ZPB profiteerde en liep in het begin van de vierde pe riode weg naar 7-10. LZ had niet meer de kracht om terug te komen. Nancy Remkes bepaal de de eindstand op 8-10. In Barendrecht moest er dus gewonnen worden om een der de wedstrijd af te dwingen. De ploeg speelde beter dan een dag eerder. Toch ging het ook Noeki Klein (witte cap) is voor LZ 1886 in balbezit. ZPB was dit weekeinde tweemaal te sterk en blijft in de nu op het beslissende moment hoofdklasse. foto eric taal net mis. In de eerste periode nam LZ hielden de ploegen elkaar in een 1-2 voorsprong. Het betere evenwicht (4-4), daarna gaf de aanvalsspel van de Leidsen grotere routine van ZPB de bracht ZPB herhaaldelijk in doorslag. Via 8-6 werd de 10-7 moeilijkheden. Tot halverwege eindstand bereikt. ZPB speelt volgend seizoen in de hoofd klasse en LZ een klasse lager. Periodestanden zaterdag: 1-2, 3-6, 7-8 en 8-10. Doelpunten LZ 1886: Noeki Klein (2). Mar)o Boonstoppel (2), Yvonne Flippo (2) en Nancy Remkes (2) Periodestanden zondag: 1-2, 4-4, 8-6 en 10-7 Doelpunten: Noeki Klein (4), Natasja Sierag (2) en Nancy Rem- Van der Kooij licht gewond bij ongeluk wielrennen Gerben van der Reep heeft hoge ogen gegooid in VVer- vershoof. De 19-jarige Hillegommer, die uitkomt voor de sterke Van Vliet/Weba/Gazelle-formatie, finishte na 150 kilometer in de sprint om de Theo Koomen Pla quette als derde. Swift-renster Suzanne de Goede (Zoe- terwoude-Dorp) werd derde in de etappewedstrijd voor nieuwelingen. In de openingsfase scheidde zich al een grote waaier af. Maar een goede samenwerking ontbrak. Van der Reep: „De meeste ploegen keken naar ons, waardoor er weer kon worden aangesloten." De angst voor de kracht van Van Vliet bleek terecht. Het beslissende mo ment in de koers werd immers door één van de ploeg leden ingeluid: Leiderdorper Ewoud van der Kooij. Hij trok flink door op de beruchte Kwelweg, een tien kilo meter lange straat met ongelijke klinkers. Toen in de staart van de grote kopgroep de eerste espoirs (renners onder 23 jaar) moesten passen, reed een negental weg. Van der Reep wist zich in het gezelschap van ploeg- makker Jens Mouris. Het duo speelde het spel knap uit. In de laatste van twee plaatselijke ronden sprong eerst Mouris weg. Op het moment van hergroepering de marreerde Van der Reep, die drie renners met zich meekreeg. Het vluchterskwartet werd op 500 meter voor de meet ingerekend. Mouris had inmiddels weer voldoende macht in de stilgehouden benen om de ze ge te pakken. Dankzij de dubbele podiumbezetting en de tiende plaats van Van der Kooij, die in de finale met een concurrent was weggesprongen uit de achtervol gende groep, won Van Vliet het ploegenklassement. De Rabobank Amateurploeg greep met zeven neo- amateurs, onder wie Vincent van der Kooij, in België de eerste plaats in het Circuit du Hainaut, een één- daagse wereldbekerwedstrijd die mede bepalend is voor de mondiale espoirsranking. Van der Kooij maak te al deel uit van de eerste vluchtgroep van zeven cou reurs en reed vervolgens ruim 150 kilometer in wisse lend gezelschap aan de leiding. „Vlak na de bevoorrading viel de beslissende slag", aldus Van der Kooij. „We kwamen met elf man vooruit. Daarbij zaten ook mijn ploeggenoten Bram de Waard en Laurens ten Dam. Ik had goede benen. Alleen tij dens de vier plaatselijke ronden met een klim van ze ventien procent moest ik passen." De Leiderdorper fi nishte uiteindelijk als negende en deed daarmee goede zaken voor de wereldbekerstand, waarin hij hoog staat genoteerd. Maar toen hij terugkwam van de doping controle werd hij geschept door een auto. De Leider dorper belandde op de motorkap. Zijn linkerkuit kreeg 'een optater'. Ook de vijfde wedstrijd in het kader van de clubcom petitie in Regio Noord heeft de formaties van wieler vereniging Avanti en RTV De Bollenstreek niet tot aan sprekende daden kunnen inspireren. De 48ste editie van de Wielerronde van de Haarlemmermeer leverde zowel de Alphenaren van ploegleider Piet van der Meer als de Lissese afvaardiging van ex-prof Martin Schal- kers precies nul punten op. Martijn Lust tekende voor de eindoverwinning. De clubploeg van De Bollenstreek had zaterdag zijn hoop gevestigd op Guido Vessaz. De 20-jarige Voor houten student economie, is in vorm maar reed lek, net als Erik Spring in 't Veld en Ferry den Elzen. Alleen Niels Groenendijk en Bart Kuijpers voltooiden voor De Bollenstreek de 157 kilometer lange koers. Ploegleider Martin Schalkers: „Enkele jongens laten toch echt vooruitgang zien. Het gaat gewoon langzaam en je moet als club in de breedte sterker worden, wil je ooit iets kunnen betekenen. Deze jongens moeten eerst ervaring opdoen." Mare Erwich wint titel op z'n sloffen schaken jan bey De 13-jarige Mare Erwich heeft met grote overmacht, in de leeftijdscategorie tot veertien jaar, het Nederlands jeugdkampioenschap scha ken gewonnen. Leidenaar Jan Smeets eindigde ook als eerste in zijn leeftijdscatego rie (tot 16 jaar), maar werd reglementair naar de tweede plaats verwezen. Koen Leen- houts kreeg, zonder de ge bruikelijke beslissingsmatch, de titel toegewezen. De A- jongeren zijn gevorderd tot ronde acht. zij spelen nog vandaag en morgen in De Waag. Nederlands kampioen Joost Berkvens kan z'n titel prolongeren, maar heeft een paar lastige (Leidse) klippen te omzeilen. Leidenaar Tho mas Willemze moet vandaag en morgen zijn partijen win nen om op het podium te komen. Met zijn onbewogen, ge dreven speelwijze won Mare Erwich bijna al zijn partijen. Hij stond alleen zijn naaste belager Joost Michielsen een remise toe. De voor Katwijk uitkomende Sassenheimer Jeffrey van Vliet eindigde op de gedeelde vierde plaats. Frank Erwich stortte men taal in, nadat hij in de vijfde ronde van Jan Smeets had verloren. Hij eindigde teleur stellend in de middenmoot. Smeets speelde in de achtste ronde tegen Joris de Wind remise, waardoor Koen Leenhouts alleen op kop kwam. In de slotronde kwam Leenhouts, na het doen van één hele zet, remise overeen (op l.e4 speelde hij ..- e6), omdat hij de betere progres sieve score zou hebben. Dat is de som van de persoonlij ke score na elke ronde. Jan Smeets won na lang laveren een moeilijke partij van Gris- ja Kodentsov en lcwam op gelijke hoogte. Het is gebruikelijk dat dan een beslissingsmatch volgt. Maar de KNSB heeft op het laatste moment in het toer- nooireglement opgenomen, dat bij gelijk eindigen dit keer geen beslissingspartijen volgen: de speler met de meeste PS-punten wint de ti tel. Zo kon het gebeuren dat Jan Smeets (met meer weer- standspunten en een betere Sonneborn-Bergerscore) door een half PS-puntje de titel werd onthouden. Bij de A-jeugd verloor Thomas Willemze in de vijf de ronde een partij van Nico Vink. De Leidenaar had al enige halfjes laten liggen. Omdat koploper Joost Berk vens van Jan Werle verloor, werd de achterstand niet groter. In de zesde ronde won Willemze van 'grote be lofte' Daniël Stellwagen. vlagen subliem en kwam tot ze ven doelpunten, maar hij was de enige PKC'er die een gemo tiveerde indruk maakte. Schallenberg erkende dat de lakse instelling bij de tegen stander een belangrijke rol had gespeeld in het verloop van de wedstrijd. „Als zij een keer goed aanzetten, worden wij wegge speeld. We hebben gedaan wat we konden en gelukkig bleek dat vandaag voldoende." Aan inzet bij Trigon was in derdaad geen gebrek. Vlak voor rust betaalde dat zich eindelijk uit. De hele eerste helft hadden de Leidenaars tegen een kleine achterstand aangehikt, maar door treffers van Arnoud Lam- booy, Alfred Lambooy en Tim van der Horst (twee strafwor pen) werd het van 5-7 plotse ling 9-7. Verburgt zorgde voor de 9-8 ruststand. In de tweede helft leek Trigon het heft weer uit handen te ge ven. Even kwamen de slordig heden terug in het spel en wa ren verwijtende blikken te zien. Een kwartier voor tijd leidde PKC met 11-14, maar tien mi nuten later was die voorsprong als sneeuw voor de zon verdwe nen. Van 11-14 werd het in tien minuten 19-15. Schallenberg: „Op dat moment zie je toch dat het mensen zijn en geen robots. Ze konden het niet opbrengen om door te stoten." Sporting Trigon-PKC 20-18 (9-8). Doelpunten Trigon: Tim van der Horst en Arnoud Lambooy beiden 4: Alfred Lambooy 3, Chantal van Duijn, Sander de Haas, Inge Homberg en Wendy van Hooven allen 2; Bianca Joustra 1. Scheidsrechter: Eijsink. Toeschouwers: 150. MSV ver: titelkandi basketbal joris zandbj MSV won in Wijchei kampioenskandidaat 73. Toch was coach begovic niet tevredei team. Wyba opende1 en leek op weg naai Lii kelijke zege. Na rus )i ploeg zelfs een sprong. Wyba dachi veilig te zijn, en veni tisch en solistisch s ling benutte MSV wé teoverwicht. Zes seci tijd zette Zeeger vai zijn team voor hef ee een definitief op vooi Scores MSV: Bart Koek 2 wen 19. Ian Koek 16. Blitz redde het niet den, waar Akrides m sterk was. De thuis; Leiderdorper Eric H de gelederen, speelt ken spelletje, dat fysieke kracht. Blip li aanvankelijk intimit k het gespierde spel vi èl Blitz raakte in de tv i nog verder achterop ei ploeg van Sid Bruins li om zich aan te pass spel van de thuiscli e haalrace werd ingeze gi einde kwam te vroeg Scores Blitz: Vegter 1 ll Bruinsma 10. De meisjes junioren hoppers hebben in d het Nederlands kam; met 75-66 verloren™ Helder. De ploeg I slechts zeven speelsi brak de Katwijkse I de slotfase op. Fai Helder liep eerst ve werd na rust (42-37) vooral door het goei toernooi-MVP Jacob vliet. In de slotminii r Helderse pressie de d 1 vrouwenhockey ronno broekhof Alecto-coach Han Kolleman baalde na de 1-2 nederlaag te gen SCHC. „We hadden een veldoveiwicht, maar lieten ons uit de wedstrijd counteren." Margreet Brouwer scoorde na de rust de aansluitingstreffer (1- 2). Alecto forceerde de gelijk maker, maar kreeg een counter om de oren: 1-3. Forescate gaf Voorne een oorwassing. Met 7-1 declas seerde de Voorschotense ploeg de concurrent voor de tweede plaats. Bij rust leidde Forescate met 3-1 door goals van Anne- mieke Taberima, Marije Wiegant en Dominique Linge- man. Na de pauze scoorden de zusjes Lingeman (Dominique en Myriam) nog ieder twee doelpunten. LOHC verloor met 4-0 bij Al liance, waardoor de thuisploeg kampioen werd in de eerste klasse B. Op slag van rust kre gen de Leidsen de eerste tegen treffer te verwerken. In de twee de helft luisterde Alliance het kampioensfeest op met nog drie goalsv 1 Roomburg versie d dersbosch met 2-0. tweede bedrijf scoon spelende Leidse ploi g de Visser en Chariot t fen doel voor Roombre ploeg volgende weel Wit wint is het zeker houd. Leidse Studente e met 0-5 van het re moveerde Cartouch versloeg in de derde reeds gedegradeerd! met 6-0, met drie per helft. Elise Kuyt neke Speur, Chrissie Alwine Sterk scoordi 1 phen. Catwyck boog m( koploper Reigers. Noordwijk behaali gen Muiderberg eei gelijkspel, 1-1. Noord de met tien vrouwe] van Hal bracht de aan de leiding. Hisalis liep in de1 se met speels gemak os heen, 1-8. Marjol ma (2x), Renske Wi Monique Vastenhoi van der Krogt (2x) t voor de Lissese ploeg mannenhockey ronno broekhof Voor de hockeyers van Fores cate leek degradatie kort gele den slechts een kwestie van tijd. Door de sensationele 4-3 zege op Hattem hebben de blauw- hemden echter alles in eigen hand. Zij hebben volgende week tegen MOP aan een punt genoeg om voor het tweede op eenvolgende jaar op de laatste wedstrijddag degradatie te ont lopen. De ploeg van coach Erie Kruysmulder keek tien minuten voor rust tegen een 0-3 achter stand aan. Maar Olivier Kist - uit een counter - en Derk Jaap Engelen - met een schitterende lob vlak voor rust - gaven Fo rescate weer alle vertrouwen. 2-3. In de tweede helft werd Jasper Visser met twee doel punten de man van de wed strijd, hij deelde die titel met Paul de Jager, die na dertien jaar afscheid nam. Alecto zegevierde knap met 2-1 over nummer twee Hudito. Bas Brouwer in de eerste helft en Dirk van der Belt na de rust zetten Alecto op 2-0. Hudito scoorde nog wel tegen, maar de geelhemden hielden de gelede ren verder gesloten. LOHC won eenvoudig met 9- 1 van het gedegradeerde PSV Tegenbosch. De Eindhovense ploeg is pundoos en incasseer de 215 doelpunten. Sander Vinksteijn (2x), Niels van der Wall-Bake (2x), Jeroen Dubbelt (2x), Siebe Winnubst en Dirk- Jan Oomens scoorde Roomburg verloo de derby tegen Leid ten. Maurice Boon treffer voor Roombui rekening. Voor de st den Wouter Planten Jasper Luyendijk. denten, dat tweede moveert bij puntv Haarlem, dat volgeni gen Leusden speelt. Noordwijk maakt spraak meer op plaats na de 2-4 ne gen Vianen. Bob Sin bin Dobson scooi Noordwijk. Volgens kende coach Arthu Horst lukte het alli niet'. Alphen verloor m Leusden. Na de paui aan beide kanten I Alphen raakte daan wijs. Dat kostte de ploeg drie tegentrefff Een gele kaart vo< -speler Martijn Hou te Kraaien genadelo Katwijkers gaven hi 1 -2 voorsprong uit h Wouter de Mol sco treffers voor de derdi Hisalis had person men in de met 5- wedstrijd tegen Spin tal spelers kon 0| vinden en arriveert Daarom moest co Michels zelf de scoorde één doelpii Ben Blokhuizen en 1

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 26