Lisse veroordeeld tot herkansing Geen waardig afscheid voor redder in nood MVKV is nodig aan promotie toe Jn Campfens houdt s in Barendrecht Amateurvoetbal Strafschop en rode kaart nekken Alphia -jAC8 HOo 5ïjv blijft vierdeklasser assf zaterdag 0 heeft het vierdekJasserschap behouden. De Leidse stu- 4 wonnen in en van Abbenes met 1-5. Voor rust scoorden 7 1 f'ers Joost van der Burg, Arthur Sitee en Peter van der det elftal uit de Haarlemmermeer miste de geschorste 9 Kattenberg en tijdens de wedstrijd vielen Erik Katten- q 1 bert Oosting en Joep Zwartelee uit met blessures. LSW 8 i a de 0-3 voorsprong veel kansen. Van der Broek en Niels ia scoorden wel voor de Leidse ploeg. Marcel Dijkstra het enige doelpunt voor de thuisploeg. Abbenes moet in 5 i ;rende duel van Woubrugge winnen om in de vierde blijven. TioAccF 7ATERDACVCL is de nacompetitie slecht begonnen, rste wedstrijd tegen Blauw Zwart verloren de Vlietbewo- eigen veld met 1-2. Joffrey Hoogenboom en Pascal van Ie scoorden voor Blauw Zwart. Voor VCL maakte Ingmar :Tl ff het doelpunt. wint met 8-0 fn tweede en derde divisie UVS kende geen pardon met dia: 8-0. Door doelpunten van Lionel Haft (2x), Zev Da- in Raymond van Es stond het bij rust al 4-0. Na rust de- v )erto Boom (2x), keeper Jean Paul Meeder (penalty) en Limon het nog dunnetjes over. Paul Pikaar is volgend 'RDi rainer van UVS. Door het 4-4 gelijkspel tegen Excelsior B )SR nog steeds niet veilig. Na de 2-0 voorsprong kwam h se ploeg 4-2 achter. B-junior Mark Bisschops werkte e doelpunten de achterstand weg. De eerste twee tref- 'RU men °P naam van Dennis Schouten. Donderdag speelt hote Dor lijfsbehoud tegen Nieuwerkerk. Alphense Boys ver- het Almeerse AS '80 met 0-1. n eede kan opnieuw niet scoren jvoetbal. hoofdklasse Het door blessures geplaagde begint met verlies rkw de had in de uitwedstrijd bij ODC wederom veel moeite To01 ren. De Sassenheimsen hadden de gehele wedstrijd een ;radt rwicht, maar moesten uiteindelijk genoeg nemen met gelijkspel. Voor de rust kwam Ter Leede zelfs nog op -RD. and. Laat in de tweede helft werd de score door Jannie alsnog recht getrokken. Donderdag wacht de finale om iN-cup tegen tweedeklasser RCL, waarbij trainer Michel ve e wegens werkzaamheden moet stoppen, afscheid kan met een prijs. Boer wordt opgevolgd door oud-Meer- lonald Vermond. gunt Zwaluwen de titel ivoETBAL tweede klasse RCL hoopte van tevoren op een dï egen Zwaluwen, dat bij winst de titel kon binnenhalen, erdorpsen konden een half uurtje weerstand bieden, oesten diep buigen: 8-1. In de slotfase redde Marjolijn e de eer voor RCL. In de tweede klasse B kwam kampi- mania niet in actiè door een afzegging van DEH, dat oeg speelsters op de been kon brengen. SJC, dat af- P h leeft genomen van trainer Gert van Iterson, was vorige ;t 1 uitgespeeld. Nancy Knijnenburg wordt de nieuwe 1 ra m de ploeg uit Noordwijk. ben •ede wint met 3-1 tzi at! ■Ph e boekte een overtui- rerwinning op Baren- -3. De zege was voor ïgrijk gedeelte te dan- spits Alan Campfens, :er scoorde. :de kende een moeilijk* vartier. De thuisploeg zinnen gezet op de lats en begon geïnspi- het duel. In de 15de ipende Dennis Reu score voor Baren- Vijf minuten later 1de Sassenheimers ge- ifens krulde de bal om in de hoek: 1-1. Vlak werd het 1-2. Martin kopte de bal door en ;evi s scoorde met een dia- idfhot. :ede helft kwam Ter st Jwelijks nog in de pro- Ikti Als Barendrecht ge- 'erd, grepen voorstop- van Zeist en doelman Waasdorp goed in. nots 'iet nog een vrije trap belanden, waarna hij - een vrije trap - de 1-3 Jan katwuk nick verwoerd Het optreden van Arie van Duijn als trainer van het eerste elftal van Quick Boys zit erop. Zaterdag zat de 'redder in nood' voor de laatste keer als hoofdverantwoordelijke op de bank. Een waardig afscheid zat er voor hem niet in. Na een potje zomeravondvoetbal moesten de Katwijkers de pun ten aan Excelsior Maassluis la ten: 1-3. De nederlaag beteken de voor Van Duijn een teleur stellend slot van een succesvol le periode. Op het moment dat de oefen- meester van het tweede team de leiding bij het standaardelf tal overnam van de ontslagen Cees Tempelaar was Quick Boys met 17 punten uit 18 duels rijp voor degradatie. Met Van Duijn aan het roer krabbel den de Katwijkers overeind. In de resterende acht competitie wedstrijden, inclusief de ver- liespartij van dit weekeinde te gen Excelsior, behaalde blauw wit 16 punten. Een moyenne van twee. Dat is hoger dan het gemiddelde van kampioen Kat wijk (1,8). Niet zo vreemd dus dat voor zitter Cees de Best geen spijt heeft van het ontslag van Tem pelaar en de aanstelling van Van Duijn: „We hebben altijd prettig gewerkt met Cees Tem pelaar, maar als de resultaten uitblijven komt er een moment dat je iets moet doen. Zijn ver trek heeft voor een schokeffect gezorgd. De spelers kregen het besef dat er echt iets moest ge beuren. Arie heeft dat de groep op zijn manier steeds voorge houden. Hij is wat extraverter dan Cees en heeft er zo voor ge zorgd dat de spelers wakker bleven." Aanvaller Peter Kruit onder schrijft de mening van de pre ses: „Toen Cees weg was, zijn wij bij onszelf te rade gegaan. Arie heeft de verantwoordelijk heid ook duidelijk bij de groep gelegd. Hij hamerde steeds op saamhorigheid en beleving. Met elkaar hebben we de schouders eronder gezet en de punten gepakt. Jammer alleen dat we op zo'n manier eindi gen. Dit was een blamage." Het verlies tegen de Maas- sluizenaren zat Van Duijn even min lekker: „Ik wil altijd win nen. We speelden vandaag op ons eigen veld en dan moet je de punten thuis houden. Dat is helaas niet gelukt. Het is op. We hebben de laatste maanden ook elke week op onze tenen moe ten lopen, dus het is wel begrij pelijk. Daar komt nog bij dat we een aantal steunpilaren misten. We kunnen moeilijk zonder Raymond Flaton, Hans van der Plas en Michel van Hooy. Ik lig niet wakker van deze nederlaag, maar vooral voor onze trouwe supporters en vrijwilligers vind ik het sneu. Dat neemt niet weg dat ik met een tevreden gevoel terugblik. Ik heb de spelers ook bedankt. Toen ik het overnam, dachten zij nog: 'Quick Boys kan toch niet degraderen'. Ik heb geprobeerd om ze ervan te overtuigen dat Quick Boys wel degelijk zou kunnen degrade ren. Het duppie is gelukkig de goede kant op gevallen. Acht weken lang heeft bij de groep alles in dienst gestaan van Quick Boys. Het individu telde niet. Geen gemekker van spe lers als ze het ergens niet mee eens waren. Alleen Quick Boys telde. Daardoor en door de ge leverde strijd op het veld zijn we erin gebleven." Van de strijdlust die de Kat wijkers in de beslissende fase van de competitie uitstraalden was zaterdag op het zonovergo ten Nieuw Zuid weinig te zien. Bij 26 graden Celsius werkten de blauw-witten plichtmatig de laatste wedstrijd af. Bij Excelsi or Maassluis, dat met een handvol invallers aantrad, was het al niet anders. In het geza pige potje vyaren de twee ploe gen aardig aan elkaar gewaagd. Over en weer deden zich kan sen voor. Na ruim een half uur was Roscoe Viereck de eerste die er een benutte. Hij rondde voorbereidend werk van Gert Aandewiel af. Nadat Viereck vlak daarna had verzuimd de Katwijkse voorsprong te ver dubbelen, kwam Excelsior in de slotminuut van de eerste helft op gelijke hoogte. Raymond Frehé benutte een strafschop, toegekend na een overtreding van Jurgen Faerber op Kees Starmans. Na de rust waren de beste mogelijkheden aanvankelijk voor de thuisploeg. Viereck strandde een keer op doelman Rob Grauwmeijer en trof even later met een kopbal de onder kant van de lat. Een riante kop- kans voor invaller Martin Bekx sorteerde evenmin effect. In het laatste kwartier kreeg Quick Boys de rekening gepresen teerd. Kee,s Starmans en Michel Dumont schoten de formatie van coach Eric Gudde naar een 1-3 zege. Quick Boys: Van der 'Niet (25 Guijt): De Mol (46. Van der Plas), Dijkdrent, Faerber. Van Darn; Timmermans, Aandewiel, Schaap: Viereck, Van der Gun (60. Bekx), Kruit. Aangeslagen hoofdklasser vijzelt met ruime zege zelfvertrouwen weer op iddagvoetbal' noemde trainer Wim van Zwam het spel van zijn kampioensploeg tegen Capelle. „We kregen een paar kansen om te scoren, maar misten die. We gaven erg ge makkelijk twee doelpunten weg." Katwijk speelde zonder Vin cent Bon, John van der Meer en Danny Guyt, voor wie een gele kaart een schorsing zou opleve ren in de strijd op het algemeen amateurkampioenschap. Arno van der Horst bracht Capelle op 1-0. Arne van Gelder maakte er 2-0 van. Noordwijk Noordwijk had alleen het eerste kwartier wat te stellen mei: Scheveningen. Voorstopper Sander Klapwijk opende de score voor de thuisploeg. Noordwijk kwam echter goed terug. Jelle Korbee maakte vlak voor rust met een kopbal gelijk. Na rust kreeg Noordwijk een veldoverwicht. Dat werd ook nog in de score uitgedrukt. Pa trick van Dam schoot een kwar tier voor tijd zijn 16de van het seizoen binnen en hielp zijn ploeg aan de drie punten. Noordwijk eindigde daardoor op de tweede plaats van de hoofdklasse A, Niets lijkt FC Lisse dit sei zoen bespaard te blijven. Spelers die om uiteenlo pende redenen vertrekken, zware nederlagen en een morrende achterban. Het beslissingsduel waartoe de zaterdaghoofdklasser is veroordeeld, past volledig in dat beeld. De 5-0 zege op Zwart Wit '28 deed daar niets aan af. Enige concur rent ARC won immers ook bij Rijnsburgse Boys. Lisse kan slechts hopen dat de gifbeker nu tot op de laat ste druppel is leeggedron ken. lisse peter van der hulst Zelden is er zo gesold met de gevoelens van het publiek als zaterdag in Lisse. De euforie kende halverwege de qerste helft geen grenzen. Het duel met Zwart Wit '28 was op dat moment al een gelopen koers (2-0) en in Rijnsburg stond con current ARC met gelijke cijfers achter. De tussenstanden in Rijnsburg waren dan ook vele malen interessanter dan de ver richtingen van de FC in Lisse. De tombola enkele kilometers verderop slingerde het gemoed heen en weer; van hoop naar vrees. Heel geel-blauw baalde bij het bekend worden van de 2-2. Bij 4-2 had de aanhang weer volop praatjes. Uiteinde lijk werd het onder de 1500 toe schouwers angstig stil. ARC ver oordeelde met een 4-5 zege in Rijnsburg FC Lisse tot het spe len van een beslissingswed strijd. De sfeer was kil. Stephan Spruyt die de laatste competi tiewedstrijden van stal was ge haald om de zwalkende ploeg weer in het gareel te krijgen, toonde zich teleurgesteld in Rijnsburgse Boys. Vooral de wissels die coach Henk Wisman in de 70ste minuut toepaste zetten kwaad bloed. „Je ver wacht toch niet meer dat Rijns burg die 4-2 voorsprong weg geeft. Wissel dan maar vijf mi nuten voor tijd." De verwijten waren begrijpelijk, maar niet helemaal terecht. ARC mocht namelijk net zo hard een be schuldigende vinger in de rich ting van Zwart Wit '28 maken. De uitspraak van een van de Rotterdamse spelers in de rich ting van Wim Schaap zei wat Lisse-spits Jerrel Linger schudt een Rotterdamse verdedigei dat betreft voldoende. „Trainer aan ons lag het niet. Wij heb ben er alles aan gedaan." De Rotterdamse ploeg lever de in Lisse een wanprestatie, met trainer/speler John de Wolf voorop. De robuuste verdediger sjokte als een 80-jarige over het veld. Moe van het nietsdoen wisselde hij zichzelf maar tij dens de rust. De schade voor zijn ploeg had hij op dat mo ment al aangericht. Na acht mi nuten stond hij erbij en keek er naar hoe Aad Bozuwa simpel doelman Jan Flokstra omspeel de. Daarmee maakte de spits een einde aan een doelpuntloze periode van 223 minuten voet bal. Het zegt alles over de vrije val waarin FC Lisse de laatste we ken terecht is gekomen. Na de 21ste speeldag bedroeg de voorsprong van FC Lisse nog negen punten op ARC. Lisse had zich het vege lijf kunnen redden als in het daaropvolgen de duel niet was verloren van ARC, maar die nederlaag bleek er uiteindelijk een met verstrek kende gevolgen. Lisse verloor sindsdien alles, terwijl de Al- phenaren genoeg punten ver zamelden om de ploeg van Schaap op de ranglijst te passe ren. „We hebben het in de laatste vijf weken vergooid", besefte Schaap. Hij wilde niets weten van verwijten richting Rijns burgse Boys. „We hebben ons zelf in deze benarde positie ge bracht en moeten daar zelf ook weer uit zien te komen. Van daag hebben we in ieder geval aan onze verplichtingen vol daan. Zoals we speelden geeft weer zelfvertrouwen." Daarmee zei hij niets te veel. De 5-0 zege mag niet alleen worden toegeschreven aan de laakbare instelling van Zwart Wit. Lisse toonde vechtlust, combineerde met name voor rust goed en kwam met creatie ve oplossingen. De doelpunten van Nick Schnater en Murat Böke waren daarvan wel het beste bewijs. Nadat Leon van der Zwet uit een vrije trap Lisse op 2-0 had gezet, rondde Schnater een één-twee met Jer rel Linger op schitterende wijze af. Böke deed het van afstand. Bij een counter wist hij Linger en Groeneweg naast zich, maar koos voor het schot. Het gaatje tussen de doelman en de paal was voor hem genoeg. Bozuwa, Linger, Böke, Schnater, Kee- Hoei Tan en René van Wierin- gen hadden de score nog verder kunnen opvoeren als zij zuini ger met de kansen waren om gesprongen. Alleen invaller Ar mando Luxenburg slaagde er nog een keer in Flokstra te pas seren. Het vertrouwen is daardoor weer enigszins gegroeid. „Als we in de beslissingswedstrijd net zo spelen als in de eerste helft hoeven we niet bang te zijn", denkt Spruyt. Voorlopig moet Lisse nog even geduld hebben. De tegenstander voor HOOFDKLASSE A FC Lisse-Zwart Wit '28 5-0 (4-0) 8 Aad Bozuwa 1-0, 19 Leon van der Zwet 2-0, 25 Nick Schnater 3-0, 45 Murat Böke 4-0, 62 Armando Luxenburg 5-0. Scheidsrechter: Van Ewijk Toe schouwers: 1500 Gele kaarten: geen Capelle-Katwijk 2-0 (1-0) 10 Arno van der Horst 1-0, 76 Arne van Gelder 2-0 Scheidsrechter: 01de Olthof Toe schouwers: 1200 Gele kaarten: geen Scheveningen-Noordwijk 1-2 (1-1) 20 Sander Klapwi|k 1-0, 44 Jelle Korbee 1-1,80 Patrick van Dam 1-2 Scheids rechter: Kamphorst Toeschouwers: 400' Gele kaarten: Ron Cramer, Jos van Rijn (Scheveningen). Cees Smit (Noordwi|k) Strijen-SHO 0-4 (0-2) 12 Shamir Am- raoui 0-1 (eigen doel), 20 Dino Lima 0-2, 46 Lennaert van Kalker 0-3. 62 Patrick End 0-4 Scheidsrechter: Vos Toeschouwers: 1200 Rijnsburgse Boys-ARC 4-5 (3-2) 6 Jimmy Simons 1-0, 13 Martin den Haan 2-0 (strafschop). 28 Rene van Meggelen 2-1. 36 Ruud Bos 2-2. 43 Jimmy Simons 3-2, 49 Martin den Haan 4-2, 66 Ruud Bos 4-3, 70 Ruud Bos 4-4, 85 Gidon Reinders-Folmer 4-5 Scheidsrechter: Kruize Toeschou wers: 2500 Gele kaarten: geen Quick Boys-Excelsior M 1-1 (1-3) 34 Roscoe Viereck 1-0, 45 Raymond Fre- he 1-1 (strafschop), 77 Cees Starmans 1-2, 90 Michel Dumont 1-3 Scheids rechter: Van Waveren Toeschouwers: 1400 Gele kaarten: Jurgen Faerber (Quick Boys) Leo Letworry (Excelsior M) Barendrecht-Ter Leede 1-2 (1-3) 12 Dennis Reurings 1-0, 32 Alan Cam pfens 1 -134 Alan Campfens 1 -2, 90 Alan Campfens 1-3 Scheidsrechter: Belksma-Konmk Toeschouwers: 1000 Gele kaarten: geen. 13 8 5 47 43-22 12 6 8 42 52-34 11 9 6 42 47-36 12 5 9 41 50-52 12 4 10 40 40-39 9 11 6 38 46-32 10 7 9 37 37-32 10 7 9 37 34-34 10 4 12 34 36-36 33 36-38 26 8 9 9 7 11 8 5 10 11 2 6 18 33 32-34 32 45-46 25 22-47 12 25-63 foto taco van der eb het beslissingsduel komt uit IA, maar is nog niet bekend. Mar ken staat er voorlopig het beste voor, maar zowel Ajax als Zwa luwen '30 uit Hoorn zijn nog niet kansloos. Schaap maakt het niet uit welke ploeg Lisse loot, maar een aantal selectie spelers ontloopt liever Ajax en Marken. Het duel wordt ver moedelijk op 20 mei gespeeld. De coach ziet het niet als een nadeel dat zijn ploeg enkele weken moet wachten. „De af gelopen twee weken stonden we voor de competitie ook stil en dat was juist een voordeel. Ik kreeg daardoor de gelegenheid om de ploeg, na de zware ne derlaag bij Katwijk, uit het dal te halen. En dat is gelukt." Spruyt baalde niettemin stevig. „Ik had liever gezien dat het voor ons vandaag bevrijdings dag was geweest." FC Lisse: Bouman; Langeveld. Van der Lugt, Spruijt, Schnater: Van VVienngen (72. Tan), Van der Zwet (70. Koerten), Böke, Groeneweg; Bozuwa (56. Luxen burg), Linger. Katwijk kampioen FC Lisse speelt P/D- -duel Zwart Wit'28 en Strijen gedegradeerd. Topscorers: 1) Patrick van Dam (Noord wijk) 16 doelpunten 2) Alan Campfens (Ter Leede) 14 doelpunten 3) Barry Dubbeldeman Katwijk), Steven Faber (Rijnsburgse Boys). Martin de Louw (Ter Leede) 13 doelpunten 6) Arne vanGel- der (Capelle). Lennart van Kalker (SHO) Marco de Ridder (Katwijk) 11 doel punten. 9) Pieter Batenburg (SHO) 10 doelpun ten 10) Remco Blok (ARC) 9 doelpun ten 11) Patrick End (SHO) 8 doelpun ten 12) Ramon Barendregt (SHO). Ma rio Biervliet (Excelsior M), Martin den Haan (Rijnsburgse Boys). Jerrel Linger (FC Lisse). Patrick Petrici (Schevenin gen), Pieter Vermaas (Barendrecht) 7 doelpunten. EERSTE KLASSE A Nacompetitie: Zwaluwen-AJAX 2-0 Marken 1-3 Zwaluwen 2-3 Resterend programma: Ajax-Marken, klas- seppr^de^ajn^ioen^p^elt tegen FC Lisse Mil II f nil r li' EERSTE KLASSE B Nacompetitie: 's-Gravenzande-Beursben- leursbengels 1-3 Spijkenisse 1-3 Gravenzande 2-0 Resterend programma: Beursbengels-Spi|- kemsse, klasseperiodekampioen speelt te gen Olympia'28 (nr 12 Hoofdklasse C). TWEEDE KLASSE C-D Nacompetitie: RWH(1B)-NSW 2-2. Monster-Stellendam 2-2 Resterend programma NSW-RWHGB), Stellendam-Monster (returns). DERDE KLASSE A-B Nacompetitie: Berkel (3B)-SEV (3A) 3-1, Maasdi|k <3B)-DS0 (3A) 3-2 (DS0 wns) Alphia (3A)-MW'27 (3B) 1-2 Resterend programma: Leiden (2C)-Ber- Lol nQn_M\/W97 kei, DSO-MVV 27. VIERDE KLASSE A Nacompetitie (promotie): MVKV-BSC'68 1-1 MVKV 2-4 Koudekerk 2-3 BSC'68 2-1 Resterend programma. MVKV speelt tegen de klasseperiodekam pioen van de 4e klasse B VIERDE KLASSE A Nacompetitie (degradatie): Abbenes-LS- VV'70 1-5 LSW'70 2-4 Woubrugge 1-1 Abbenes i-0 Woubrugge-Ab- Resterend progra VIJFDE KLASSE A Nacompetitie: VCL-Blauw Zwart 1-2 katwuk raymond grimbergen e bij Jaap Kloos na de treffer van MVKV. foto taco v Oogstrelend was het allemaal niet wat MVKV en BSC'68 afgelopen zaterdag in hun laatste nacompetitieduel lieten zien. Maar voor de thuisploeg is de buit binnen: dankzij het 1-1 gelijkspel kunnen de Kat wijkers zich opmaken voor de promotie wedstrijd op 20 mei. De winnaar daarvan komt het volgend seizoen in de derde klas se uit. „Het moet nu maar gaan lukken", zei MVKV-trainer Frank van der Kroft. „We hebben nu zo'n hechte groep, met al lemaal pure clubjongens, dus het zou fan tastisch zijn natuurlijk." Omdat de Katwijkers door de goede re sultaten in de voorgaande duels hadden gezorgd voor een prima uitgangspositie - zelfs bij verlies met één doelpunt verschil was MVKV zeker van de promotiewed strijd - kon er eigenlijk niet zo veel meer mis gaan. Zeker niet toen al snel bleek dat de bezoekers amper bij machte waren om het de Katwijkse keeper Peter Plug moei lijk te maken. De ploeg was gebrand op een vroege treffer, maar het te gehaaste spel leidde in de eerste helft vaak tot pas ses waar de voorhoede geen raad mee wist. MVKV, dat in het eerste half uur veel overtredingen nodig had, liet zich meesle pen en kwam in de beginfase eigenlijk al leen maar tot een handjevol schoten uit de tweede lijn. Vooral MVKV-speler Willem Klinken berg was niet op dreef. Drie keer had de spits de openingstreffer voor het intikken, maar alle keren faalde hij. Zijn eerste schot op doel werd nog goed gepakt door keeper Hugo Hoek, maar op de kopbal een mi nuut later was de sluitpost kansloos. Klin kenberg kopte echter voorlangs. Een kwar tiertje later was de Katwijker te gehaast met zijn schot, waardoor het zuiverheid miste. Voor de tegenstander waren alleen kleine kansen weggelegd voor Stefan Gre- vers en Ferry Blonk. Solide verdedigings werk van Patrick de Jong stond een treffer in de we£ waardoor de rommelige eerst helft doelpuntloos werd afgesloten. Na de fraaie openingstreffer van Jaap Kloos duurde het niet lang voordat BSC'68 de betere ploeg werd. De gelijkmaker van Roderick van Loon, op aangeven van Ar nold Reedijk, liet dan ook niet lang op zich wachten. Beheerst schoof de spits de bal langs keeper Plug de linkerbenedenhoek in. Omdat de Katwijkers zich niet meer zo veilig waanden en de bezoekende ploeg voor haar laatste kans streed, begon de wedstrijd aan aantrekkelijkheid te winnen. Onzuivere voorzetten en veelvuldig bal verlies bleven echter de toon zetten. Voor MVKV kwam Johan Fielmieg nog dichtbij een treffer, maar zijn inzet belandde op de lat. De terugspringende bal werd vervol gens door Klinkenberg naast het doel ge mikt. BSC'68, dat alleen nog via Reedijk een aantal kleine kansen kreeg, berustte in het gelijkspel en haar plek in de vierde klasse. Voor MVKV staat over twee weken de be langrijkste wedstrijd van dit seizoen op het programma. Trainer ,Van der Kroft, die een jaar bij de Katwijkse club heeft bijgete kend, heeft vertrouwen in de goede afloop: „Ik denk dat we er aan toe zijn." MVKV - BSC '68 I -1 (0-0). 47 Kloos 1-0. 55. Van Loon 1-1 Scheidsrechter: Brant. Toeschouwers: 125. Geel: Ouwenhand. Gieben (MVKV), Van Wijk. Blonk BSC'681. MVKV: Plug: Hoek (79. Mieras), Binnendijk, Ou wenhand; Kloos, Fielmieg. De long. Kuipers, De Mol (62. Haasbroek), van Duijn, Klinkenberg Maaslanders fysiek sterker derde klasse zaterdag ruud pattiapon Alphia promoveert niet naar de tweede klasse. De Alphenaren gingen ook in de tweede na- competitiewedstrijd tegen MW '27 uit Maasland ten onder. Za terdag verloor Alphia 1-2. De bezoekers kregen in de eerste helft een penalty tegen en in de tweede helft kreeg Ni co de Gans een rode kaart we gens natrappen. In de eerste wedstrijd in Maasland kreeg Alphia drie ro de kaarten. Desondanks wist MW toen niet het spel naar zich toe te trekken. Reden voor de Leidse trainer Hen Beeren- fenger om de wedstrijd van af gelopen zaterdag met enig opti misme tegemoet te zien. Maar al vroeg in de wedstrijd werden alle mooie plannen in de war gestuurd door een over treding van Alphiaan Bas van der Ven op Arno van Nierop. Van Nierop zelf schoot MW vanaf elf meter op voorsprong. De Maaslanders toonden zich fysiek sterker dan de Alphena ren maar kwamen voor de pau ze niet meer tot doelpunten. Na de rust trok Alphia het ini tiatief naar zich toe. Topscorer Loean Kameri bracht de partij en weer in evenwicht. Alle hoop werd kort daarop de bodem in geslagen. Nico de Gans kreeg wegens natrappen de rode kaart en daardoor werd Alphia een kansloos. Van Nierop be sliste de wedstrijd met zijn tweede goal in Maaslands voor deel. MW treft in de volgende ron de DSO dat Maasdijk via een strafschoppenserie uit de na competitie wipte.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25