Ajax speelt tranentrekkend slecht nancieel drama eigt voor ADO verspeelt laatste kans op UEFA-voetbal De droom van de Friezen komt uit Voetbal overbodig bij Ajax Dani zal het seizoen in het tweede van Ajax afma- Portugese middenvelder is door interim-trainer Hans c 1 ïof uit de selectie verbannen. Inmiddels zijn ook de con- k iprekingen met Dani opgeschort. Ajax wilde aanvanke- n contract met de Portugees openbreken. De maatregelen op een vertrek van de voetballer. Volgens Westerhof lig- 11 illeen voetbaltechnische oorzaken ten grondslag aan de ïing. „Met wat er allemaal buiten het veld gebeurt, heb te maken. Ik beoordeel een speler alleen op zijn inzet trainingen en wedstrijden." Die liet te wensen over, vol- Siy esterhof. Dani is al jaren onderwerp van felle twisten bij v jn inzet zou niet gelijk zijn aan zijn talenten. Bovendien de beoordeling te vaak zijn privéleven meegewogen, u van invloed kunnen zijn op zijn spel", beaamde Wes- ,maar dat kan ik niet goed beoordelen." enwerking Ajax en Willem II Ajax en Willem II gaan een samenwerkingsverband s arbij gaat het om talentvolle spelers die in Amsterdam Irr'i t aan de bak komen en in Tilburg wel aan spelen zouden en. De clubs hebben met Hans Westerhof, de nieuwe att; van Willem II, geen overleg gevoerd over de samenwer- )at is op zich wel gek", aldus Westerhof. „Maar bij Wil- oudt technisch directeur Martin van Geel zich nu met bezig. Het gaat zeker door in elk geval. Hoewel de clubs e grote lijnen hebben besproken en nog niet de concre- ling." De bedoeling is dat per seizoen maximaal twee van Ajax naar Willem II gaan. Westerhof: „Meer niet, moet geen ploeg hebben met louter huurlingen. Dat is ;d. Talentvolle spelers van Ajax rijpen het beste in de en bovendien heeft Willem II dezelfde speelwijze als wij dat zullen doen, weet ik nog niet. Ik weet wel dat een belangrijk deel binnen het be drijf er voorstander van is om de samenwerking aan het eind van dit seizoen te beëindi gen." Het opstappen van de Cti- lemborgse hoofdsponsor zou voor ADO Den Haag een fi nancieel drama zijn, omdat de club volgend seizoen al ruim anderhalf miljoen gulden moet bezuinigen, waardoor de begroting daalt naar circa vier miljoen gulden. „Zakelijk gezien is het beter om te stoppen", weet de di recteur. „De baten wegen een voudigweg niet op tegen de kosten. In het begin van dit seizoen waren we redelijk po sitief. ADO Den Haag kreeg toen ruim aandacht, maar naarmate de prestaties min der werden kwam de club en dus onze naam minder op te levisie. Bovendien waren wij een aantal malen minder ge lukkig met de acties van men sen die zich ADO Den Haag supporters noemen. Dat is ze ker niet bevorderend voor het imago van ons bedrijf." MW pas drie minuten voor tijd geveld is groot dat Solidium één seizoen al terug- hoofdsponsor van de kot club ADO Den Haag. Irijf, dat 450.000 gul jaar betaalt, heeft in :ejarige contract een dat er tussentijds op- can worden als de eer- iieclub niet bij de eer- >n op de ranglijst ein- ie positie is voor de 2 in trainer Rob Meppe- 2tn ir het 1-0 verlies zater- id in de uitwedstrijd ;pj lordrecht'90 onbereik- 'to eworden. ADO Den aat met nog één wed- gaan op de elfde J um-directeur Anton evestigt dat er vandaag ;prek is met Govard de algemeen direc- in ADO Den Haag. dzal meer duidelijk- nen over het komende Ik begrijp dat ADO tl ag geen negende kan waardoor wij het kunnen opzeggen. Of Bobby Haarms nam giste ren, na een leven voor Ajax, afscheid van zijn gro te liefde. De hersteltrainer huilde. Door het indruk wekkende, emotionele vaarwel, maar zonder twij fel ook door één van de verschrikkelijkste voetbal wedstrijden die hij in 29 ja ren als trainer van zijn club heeft moeten aanschou wen. Maar het was géén toeval dat alle Ajacieden juist hém kwamen felicite ren met de 1-0 'triomf op MW. AMSTERDAM VPE MINKEMA Ajax doet nog mee. Al lang niet meer voor het kampioenschap, ook niet meer voor een vaste plek in de Champions League, en waarschijnlijk zelfs niet meer om plek drie, de achter deur naar het grote geld. Voor de Amsterdammers is het 'ge wone' UEFA cup-toernooi het hoogst haalbare. Met twee pun ten voorsprong op Twente, dat naar Feyenoord moet, en de laatste (uit-)wedstrijd tegen Utrecht, is er een redelijke kans op succes. Maar wat is nog ze ker bij Ajax, in een rampjaar dat iedere beschrijving tart? Dat spelers en supporters tot wan hoop drijft? Dat zelfs bijna het afscheid van Bobby Haarms nog verpestte? Een overwinning op MW, de nummer zestien van de eredivisie, was niet eens normaal. Een merkwaardige, zelfs nog omstreden treffer van Cristian Chivu, drie minuten voor tijd, bracht Ajax een niet meer gedachte zege. Het kan dus nog best misgaan met Ajax. Maar dan is er altijd nog de In- tertoto. Dat zou eigenlijk een passende doornenkroon zijn na een van de zwaarste martelgan gen uit de geschiedenis. Bobby Haarms, dik vijftig jaar lid, bijna dertig jaar trainer, winnaar van alle grote prijzen, zag dit seizoen één van de ar moedigste elftallen voorbijko men die hij ooit heeft begeleid. Hij zal dat zelf nooit toegeven. Daarvoor klopt het rood-witte hart nog steeds te vurig. Maar het gebaar, vlak voor het einde van de voorlaatste competitie wedstrijd, was tekenend. Na de goal van Chivu stond de her steltrainer voor de dug out. Hij slaakte een zucht die onder zijn schoenzolen vandaan moet zijn gekomen. Hersteltrainer Bobby Haarms neemt op de schouders van de F-side afscheid van de supporters. De armoe zit, na jaren van verval, inmiddels overal. In alle linies, in alle spelers, in alle ac ties. In alle poriën van de club. Het elftal van nu is het resultaat van rijf jaren van neergang. Van Fred Grim, de ideale reserve keeper, die het eindelijk na ja ren zelf mocht doen. En het niet kan. Van Aron Winter, die nog een paar pleintjes in Am sterdam wilde meepikken in zijn laatste, vooral gezellige voetbaljaren. Van Frank Verlaat, voor wie het spelen met Ajax ongeveer een eerste ruimte wandeling is geworden. Van Brian Laudrup, die na twee weigeringen, dit seizoen Ajax ineens wel een aantrekkelijke club vond. En van Jan van Halst, die zo trots is op het shirt dat een maatje te groot blijft voor de noeste werker. Zeventig miljoen gulden kostte dit elftal. Het is weggegooid geld geble ken. Met dit spel kan Ajax niet nog een seizoen voor de dag ko men. het zal botweg niet wor den gepikt in Amsterdam. Co Adriaanse, de nieuwe trainer, zal dan ook flink willen en moe ten investeren. Hij heeft een voordeel. De directeur betaal voetbal heeft straks geen last meer van een directeur spelers- beleid. De elf die de laatste zware stappen van het seizoen moe ten zetten, vechten voor een kans op Europees voetbal. Met nog twee duels te gaan was nog niets zeker. Vier clubs knokken om drie plaatsen. Ajax niet. Ajax leek de witte vlag al te hebben gehesen. Zonder inspiratie, zonder overtuiging, werd MW tegemoet getreden. Bijna alle duels, zo de Ajacieden ze al aan gingen, werden verloren. In de laatste linie keerde Vierklau na maanden blessureleed terug. De verdediger bracht volgens trainer Westerhof wel meer snelheid, en dus zekerheid, in de laatste lijn. Maar wat is ze kerheid als Aron Winter, in het hart van de defensie, zonder doel en overtuiging tegenstan ders probeert uit te kappen. Het prutswerk leverde MW nog bij na een halve kans op. De armoe van Ajax stond aan de linkervleugel. Alle ballen op Gronkjaer, want die was im mers in vorm. De Deen werd kort en dubbel gedekt. Hij had bovendien zijn dag niet. Laud rup genoot vooral van het zon netje dat door het dak naar bin nen gluurde. En Shota Arvelad- ze liet bij twee mooie kansen de bal van zijn voet springen. Zo als zijn geblesseerde voorgan ger Machlas dat ook zo mooi kon doen. MW bleef zo lang op de been. Een schotje van Mutsaers werd zowaar nog net geblokt door Knopper. Die dreiging bleef heel lang hangen. Ar- veladze werd vervangen, Laud rup werd gewisseld, Vierklau kon niet meer verder. Ajax zwoegde verder. In een slaap verwekkend tempo. Er kwam nog leven in de brouwerij. Fred Grim werd door zijn eigen fans bij iedere terugspeelbal nóg on- FOTO RON PICHEL zekerder gemaakt. Hij bedankte voor de hatelijkheden met een opzichtig applaus. Yakubu, een jong, nog wat onhandig talent, en Babangida, een oudere, af gedankte international, rolle bolden met bal en al over de zijlijn. Vonden de supporters ook best leuk. Het is het lot van de topclub in verval. Billen bij elkaar, kie zen op elkaar en wachten, ho pen op betere tijden. Meer zit er waarschijnlijk niet in. Bobby Haarms heeft dat goed begre pen. Na een leven voor Ajax nam hij gisteren afscheid van zijn eigen publiek. Je zag hem denken: hier is, ook voor een hersteltrainer, niets meer aan te herstellen. Babangida), Arveladze (-16. Wambi en Gronkjaer. MW: Snelders: Van Bogaert, Vonk (75. Moonen), Tomasic en Vaessen (27. Nuyts); Mutsaers, Meert, Falix (81 Heymans) en Taiwo; Van der Weert en tste thuiswedstrijd van het sei- ft AZ de laatste kansen op een het UEFA-toemooi verspeeld, aarse club verloor met 0-1 van 1 let Arnhemse team verzekerde 1 mee vrijwel zeker van Europees 'laar ook de derde plaats is nog goed voor deelname aan de e van de Champions League, loei van AZ ontbrak Moens. De itpost haakte vlak voor de wed- wegens een rugblessufe. Zijn was de jeugdige Robert van de zoon van de materiaalman linuten voor de rust kwam Vi- rrassend op voorsprong. Van ik draaide een vrije trap mees- iter de kansloze Van Westerop. orer van Vitesse haalde daar- jortieve wijze zijn gram op AZ. tarvoor was hij zowel van te ers als van publiek nog het van spot en kritiek nadat zijn Wijker in het strafschopgebied 'gegaan. 'Heel' Alkmaar ver- i Hooijdonk meteen van 'los- armen. „Het was een ongeluk enloop van omstandigheden", •trainer Van der Lem later ieyenoord :ale toeschouwers in de Nij- ioffert vreven na afloop van het en NEC en Feyenoord de ver- it de ogen. Na een draak van trijd staken de spelers van bei- n de armen tevreden de lucht tterdammers wisten zich na de weer iets dichter bij een ticket voorronde van de Champions t voor de Nijmegenaren kwam nieuws uit de ArenA waar Ajax van het lijf hield. NEC voetbalde Feyenoord als laatste duels onder Beenhak- en af en toe briljante Kornejev óelpunt van Konterman in de minuut na viel er voor de sde aanhang niets te genieten. ?v dankte zijn basisplaats aan e optreden van vorige week te- Ie Rus bewees opnieuw te goed n or de bank van de Rotterdam- |J altijd zijn momenten heeft", ordde van Stee. Hij kreeg zeven e voor tijd gelijk toen de Argen- e van de weinige goede dingen "iddag deed door de bal na een Heerenveen in Champions League voorzet van de ingevallen Tininho ach ter doelman Roorda te tikken. Willem II - Cambuur De spelersbus van Heerenveen maakte zondag extra krachten los bij Cambuur Leeuwarden. De Friezen reisden na technische problemen naar Tilburg af met de touringcar van de buurtgenoot en pakten tegen Willem II drie belangrij ke punten in het gevecht tegen degrada tie: 1-4. „Een grof schandaal voor het Neder landse voetbal en mijn excuses aan FC Den Bosch", waren de enige woorden die Willem Il-trainer Co Adriaanse in zijn voorlaatste persconferentie namens Willem II aan de sof besteedde. Daarna beende hij weg zonder collega Gert Kruys een hand te geven. De Tilburgers kwamen nog wel snel op voorsprong via Ramzi (5de minuut) maar liep daarna zo ongeïnspireerd rond dat de Friezen hun kans roken, Ro bin Nelisse bracht Cambuur nog voor rust op gelijke hoogte, waarna de straf expeditie zich in de tweede helft voltrok. Het was opnieuw Nelisse die Cam buur op voorsprong bracht toen hij een uittrap van De Ron oppikte, zich vrij speelde en de bal in de 69ste minuut achter De Vlieger schoot. Willem II was daarna niet meer vooruit te branden. Met scherpe counters sloeg Cambuur via Rook en Van der Heide nog twee maal toe: 1-4. Fortuna - Roda JC Op eigen veld heeft Fortuna de derby te gen Roda JC verloren, 2-1. De nederlaag was onterecht. Gezien het spelbeeld was een puntendeling meer op zijn plaats geweest. De eindstand was al bij de rust be reikt. Valgaeren zette Roda op voor sprong, Amoah maakte gelijk, vervol gens kwam de naar later bleek beslissen de treffer op naam van La wal. Sparta - PSV PSV heeft zich tegen Sparta een koel bloedige landskampioen getoond. De Eindhovenaren wonnen in Rotterdam met 2-0. Na de rust kwam PSV met veel geluk op voorsprong. Spartaan Kayis maaide in de 55ste minuut volledig over de bal heen. Kolkka stuitte nog op Kooiman, maar Nilis tikte vervolgens binnen. Fn de 63ste minuut had Noorlander de thuis ploeg langszij moeten brengen, maar hij tikte een vrije trap van Nielsen op de paal. PSV ging meteen in de tegenaanval en dat betekende via Bouma de tweede treffer. Twente - Graafschap FC Twente houdt nog een klein kansje op het bereiken van de rijfde plaats én Europees voetbal. Het sprankje hoop werd in stand gehouden door een ruime overwinning op De Graafschap, 4-0. Het was de eerste zege in zes wedstrijden. „We leven nog", zei coach Rutten na derhand. De Doetiachemmers waren slechts in de openingsfase gelijkwaardig. Na een treffer van Vennegoor of Hesse- link heerste Twente. Vennegoor scoorde twee keer, evenals Booth. RKC - Utrecht De aanhang van FC Utrecht heeft gister middag voor meer actie gezorgd dan de voetballers uit de Domstad. De 'fans' baalden zo van de prestatie van hun ploeg in Waalwijk (2-0 verlies bij RKC), dat ze het veld op liepen en het duel 17 minuten moest worden onderbroken. De chaos ontstond nadat Yuri Corne- lisse in de 78ste minuut de thuisploeg op 2-0 had gezet. Een tiental supporters klom over de afrastering met spandoe ken waarop het vertrek van voorzitter Herremans werd geëist. Even later sloopten zo'n tweehonderd fans het hekwerk en namen bezit van de mid denstip. De mobiele eenheid kwam er uiteindelijk aan te pas om de grasmat weer leeg te vegen. Na ruim een kwartier kon scheidsrechter Uilenberg het duel weer hervatten, maar in de stand veran derde niets meer. De kuif van de legendarische Abe Lenstra vliegt samen met de pompeblêden defini tief over de Europese velden van de Champions League. De spelers van SC Heeren veen, die zondag voor het eerst in het shirt met het Abe-logo acteerden, hebben zich in eigen stadion na het gelijkspel tegen Den Bosch (1-1) verzekerd van deelna me aan de Europese top- competitie. De Brabanders lijken nu kansloos om de status van eredivisieclub te behouden. De droom van Friesland is toch uitgekomen: Cham pions League. Maar wie de wedstrijd tegen Den Bosch heeft gezien, moet toch vast stellen dat er gisteren geen verschil was tussen de num mer twee en de hekkenslui ter van de eredivisie. Hee renveen speelde slecht. „Vandaag konden we niet goed met de druk omgaan", oordeelde trainer Foppe de Haan. Het initiatiefloze Heeren veen kwam na een half uur op achterstand. Door wan orde in de defensie zette Den Bosch-aanvaller Mourad vier verdedigers op het verkeerde been. De Ma rokkaan liet vervolgens doel man Vonk kansloos. Het enige Friese hoogte punt volgde 30 seconden na de openingstreffer. Poporitsj kreeg een droomkans die hij na aangeven van Nurmela met genoegen verzilverde. „Voor Popovitsj moet er een standbeeld komen. Die man heeft veel belangrijke doel punten voor onze club ge maakt", sprak De Haan over de Rus, die mogelijk een nieuw contract krijgt bij Heerenveen. Poporitsj is ei gendom van het Finse FC Haka. In de tweede helft leek het alsof de spelers van Den Bosch een toeristische trip in het Friese haagje moch ten maken. Twee keer werd er op de paal van doelman van doelman Vonk gescho ten: door Uneken en Vos. Heerenveen kon daar nage noeg niets tegenover zetten. „Dat verbaasde me", rea geerde Den Bosch-trainer Wotte. „Eigenlijk hadden we moeten winnen. Maar dat was ook weer te veel van het goede geweest. Degraderen? Ja, het draadje van ons is heel dun na het positieve re sultaat van Cambuur tegen Willem II. Het beroerde is dat als we degraderen ik nie mand de schuld kan geven. Ik ben nu negen weken bij Den Bosch in dienst. Ieder een werkt er keihard voor. Het is jammer dat het zo triest met ons afloopt." „Dit is de mooiste dag van mijn leven" sprak De Haan. Constant sprongen de tra nen bij de Friese trainer in de ogen. „Ik ben onvoorstel baar blij. Fantastisch is het. De blik moet nu naar de Champions League worden gericht. Ja, we zullen wat minder ingewikkeld moeten spelen. Champions League voetbal is simpel. We kun nen in een poule midden moter worden. Maar eerst wil ik genieten van het mooie moment. De ereron- de en de huldiging." Aanvoerder Johan Hans- ma besefte lange tijd niet dat Champions League een feit was. „De loting moeten we eerst hebben gehad. Er is bij mij nu een gevoel van ontla ding, want vandaag kwamen we op het veld maar niet over het dode punt heen." EREDIVISIE RKC Waalwijk - FC Utrecht 2-0 (1-0). 23 DeGraef 1-0, 78 Y Cornelisse2- 0. Scheidsrechter: Uilenberg Toe schouwers 5.800 Bijzonderheid duel 17 minuten gestaakt in verband met protesten Utrecht-supporters. AZ - Vitesse 0-1 (0-1). 43 Van Hooi|- donkO-1 Scheidsrechter: Van Di|k. Toeschouwers 7489. Gele kaart lin- denbergh. Lee, Ricksen (AZ), Stefano- vic. Van Hintum. Kreek (Vitesse). Willem II - Cambuur Leeuwarden 1-4 (1-1). 5. Ramzi 1-0, 30. Nelisse 1-1. 69. Nelisse 1-2, 86. Rook 1-3, 88. Van der Heide 1-4. Scheidsrechter Van Beek Toeschouwers 14.150. Gele kaart: Scharrenburg (Cambuur Leeu warden). NEC - Feyenoord 0-2 (0-1). 16. Konter man 0-1, 83. Cruz 0-2. Scheidsrechter Bossen Toeschouwers 11.000. Gele kaart Goulooze (NEC). Sparta - PSV 0-2 (0-0). 55. Nilis 0-1, 63. Bouma 0-2. Scheidsrechter Luy- ten. Toeschouwers 9118. Gele kaart Van der Doelen, Nikiforov (PSV). Ajax - MW 1-0 (0-0). 87. Chivu 1-0. Scheidsrechter Luinge. Toeschouwers 37.500. Gele kaart: Babangida (Ajax), Vonk, Meert, Van Bogaert, Mutsaers (MW). Fortuna - Roda JC 1-2 (1-2). Valgaeren 0-1, 35. Amoah 1-1, 43. Lawal 1-2. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers 8000 Gele kaart: Zegrean (Fortuna), Kalac (Roda), Tchoutang. SC Heerenveen - FC Den Bosch 1-1(1- 1). 30. Mourad 0-1, 30. Popovitsj 1-1. Scheidsrechter Temmink. Toeschou wers 13.850 FC Twente - De Graafschap 4-0 (1-0). 7 Vennegoor of Hesselink 1-0, 58. Booth 2-0, 61 Vennegoor of Hesselink 3-0, 90. Booth 4-0. Scheidsrechter Van Huiten. Toeschouwers 13.200. Topscorers: 1. Van Nistelrooy (PSV) 29, 2. Van Hooijdonk (Vitesse) 25, 3 Brug- gink (PSV). Vennegoor of Hesselink (FC Twente) 19, 5. Nilis (PSV). Lurling (Heerenveen) 18. 7 Bosman (AZ) 17. 8 Peeters (Roda JC). Cruz (Feyenoord) 15, 10. Machlas (Ajax). Knopper (Ajax) 14. Programma: zondag: Cambuur - RKC, FC Den Bosch - Sparta, Feyenoord - FC Twente, De Graafschap - Heerenveen. MW - Willem II. PSV - NEC. Roda JC - AZ, Fc Utrecht - Ajax, Vitesse - Fortuna Heerenveen Feyenoord Vitesse Roda JC Willem II FC Utrecht RKC Fortuna S. Sparta Graafschap 33 26 3 4 33 21 4 8 33 18 9 6 33 18 8 7 33 18 7 8 33 16 11 6 33 17 4 12 33 15 7 11 33 13 8 12 33 13 4 16 33 12 6 15 33 10 7 16 33 11 4 18 33 8 8 17 33 7 6 20 33 6 6 21 33 5 7 21 33 3 11 19 8110324 67 64-35 63 65-41 62 65-41 61 71-48 59 56-36 55 67-56 52 59-51 47 54-64 43 52-60 42 43-65 37 45-52 37 48-68 32 40-59 27 35-60 24 37-67 22 33-65 20 29-74 -EERSTE DIVISIE Heracles - Excelsior 1-3 (0-2). 20. Con nolly 0-1, 30. Mtiliga 0-2, 51. Godee 1- 2 (strafschop), 68. Den Ouden 1-3 Scheidsrechter Van der Pas. Toeschou wers 5780. Rode kaart: 82. Godee (Heracles/2x geel), 84. Van der Mije (Heracles/2x geel). Gele kaart Kolm- schot, Te Braak (Heracles), Supusepa Connolly, Turay (Excelsior). Emmen - Helmond Sport 2-3 (0-1). 42. Van Nieuwkerk 0-1, 50 Weijers 0-2, 64. Van Oostrum 1-2, 79. Van Nieuw kerk 1-3. 85. Wolters 2-3 Scheidsrech ter: Van Egmond Toeschouwers 4850. Gele kaart: Kranz (Emmen) Go Ahead Eagles - Haarlem 1-1 (0-0). 49 Dijk 1-0. 90. Esajas 1-1 Scheids rechter Van Meerkerk Toeschouwers 3000. Gele kaart Sol, Kromkamp (Go Ahead Eagles), Holwijn. Tamerus, Oostrom. Kos (Haarlem) FC Groningen - Volendam 3-0(1-0). 42. Alberda 1 -0. 53 Gregor van Dijk 2- 0 (strafschop) 74. Dominique van Dijk 3-0 Scheidsrechter Schaap Toe schouwers 7568. Gele kaart Buys, Van Ommeren, Salden (FC Volendam). VW -Veendam 1-1 (1-0). 15. Hofstede 1-0, 69. Mulder 1-1 Scheidsrechter Buiting. Toeschouwers 2200 Gele kaart: Pander (Veendam) TOP Oss - FC Zwolle 1-3 (0-2). 8. Slot 0-1. 28. Van'den Belt 0-2, 46 Derksen 0-3. 56. De Wijs 1-3 Scheidsrechter Don. Toeschouwers: 2300. Gele kaart Fokke (TOP Oss). Telstar - Eindhoven 2-1 (2-0). 12. Om mei 1-0, 29. Levant 2-0, 70. Ayaz 2-1 Scheidsrechter Slot. Toeschouwers: 1012. Gele kaart: Van Huijksloot, La ponder, Corneille, Van Gils (Eindhoven) NAC - RBC 2-0 (1-0). 7. Van As 1-0, 87. Salmon 2-0. Scheidsrechter Os kam. Toeschouwers: 15.712 Gele kaart Van As, Steyn, Versteeg (NAC). Dordrecht'90 - ADO Den Haag 1-0 (0-0) 70. Boogers 1-0. Scheidsrechter: Van Dongen Toeschouwers: 1100. Gele kaart: Schaap, Onyeike, Van Net, Dollen (Dordrecht'90), Burgos, Boussaboun (ADO Den Haag) Topscorers: 1Connolly (Excelsior) 29. 2. Derksen (FC Zwolle) 28, 3. Drent (FC Groningen) 22, 4 Arveladze (NAC) 20, 5. Boogers (Dordrecht'90) 19, 6. Van Loenhout (RBC). Salmon (NAC), Slot (FC Zwolle), Visser (FC Groningen) 15 10. Ommel (Telstar) 14 Programma zaterdag: ADO Den Haag VW. Eindhoven - NAC. Excelsior - Em men, Haarlem - FC Groningen. Hel mond Sport - GA Eagles. RBC - Hera cles. Veendam - TOP Oss. Volendam Dordrecht'90. FC Zwolle - Telstar. NAC FC Zwolle Groningen Emmen Excelsior RBC Heracles Eindhoven Dordr. '90 Helmond Sp ADODenHaag Veendam GA Eagles Telstar WV 33 26 1 6 33 22 7 4 33 22 5 6 33 18 4 11 33 17 5 11 33 17 5 11 33 13 7 13 33 14 3 16 33 11 9 13 33 12 3 18 33 11 6 16 33 9 11 13 33 9 9 15 33 11 3 19 33 8 11 14 33 9 5 19 33 8 7 18 33 8 3 22 79 80-34 73 87-38 71 77-31 58 52-42 56 67-47 56 63-47 46 39-40 45 45-59 42 51-56 39 43-56 39 36-52 38 47-60 36 55-56 36 41-56 35 38-61 32 52-68 31 38-71 27 34-71

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23