Lazio en Juve stellen beslissing uit KAMPIOEN TOTO NAC kampioen na moeizaam seizoen Sport Herkansing Heracles Coach Fritz Korbach gaat ver over de rooie MAANDAG 8 MEI 2000 Doek valt voor Lommei brugge Lommei is op de voorlaatste speeldag van de Belgische competitie gedegradeerd. De hekkensluiter verloor met 3-1 bij Club Brugge dat volgend jaar net als Gent aan de voorronde van de UEFA Cup mag deelnemen. Gent bleef Mechelen met 0-2 de baas. In de strijd tegen degradatie boekte Charleroi een belang rijke zege bij Eendracht Aalst: 0-3. De club heeft nu twee punten meer dan nummer voorlaatst Verbroêdering Geel dat met 4-1 bij Westerlo onderuit ging. Remco Torken was namens Beveren opnieuw op schot. Ondanks twee doelpunten van de Leidenaar verloor Beveren met 5-2 van Lokeren. Kampioen Anderlecht bleef Standard Luik met 2-0 de baas. Standard ontslaat trainer luik Standard Luik heeft gistermiddag trainer Jean Thissen op straat gezet. Volgens de directie werd hiertoe besloten na over leg met de spelersraad. Standard, dat volgende week in de be kerfinale staat, leed in de laatste zeven wedstrijden zes nederla gen. Op 19 september vorig jaar ontsloeg Luik Tomislav Ivic. De spelers willen hem nu terughalen. Bekerfinale eindigt slecht voor Calais parijs De sensatie had enorm kunnen zijn. Calais, een ama teurclubje uit de Franse vierde divisie, wint de nationale beker. Lange tijd leek het gisteren in de finale tegen de professionele 'eredivisionist' en titelverdediger Nantes mogelijk. Tot het grote Nantes in de slotminuut van de wedstrijd een strafschop kreeg en benutte: 2-1. Zelfs in de bekerfinale, waar toch veel op het spel staat, was het voor Nantes niet eenvoudig Calais opzij te zetten. Voor rust leek de dappere cupfighter zelfs de ultieme stunt te gaan leveren. Jerome Dutitre had namelijk na een half uur Calais aan de voorsprong geholpen. Antoine Sibierski was vervolgens verantwoordelijk voor de deceptie van Calais. Vijf minuten na rust en in de slotminuut trof hij doel. Calais had zich als eerste amateurclub geplaatst voor de finale van de Franse beker. Dode bij voetbalrel in Engeland londen Bij ongeregeldheden rond de kampioenswedstrijd in de Britse derde divisie tussen Rotherham United en Swansea City is zaterdag een 41-jarige supporter van Swansea om het le ven gekomen. Hij werd vertrapt door een politiepaard toen hij per ongeluk op diens pad kwam. Politieman en paard waren net op weg naar een groep van tientallen Rotherham-supporters die een groep van honderd Swansea-fans bekogelden met on der meer straatstenen en flessen. Het slachtoffer stond niet be kend als een vechterbaas, hij probeerde juist altijd uit de buurt van rellen te blijven. De politie arresteerde negentien mensen wegens dronkenschap, vechten of vernieling. De wedstrijd was vooraf al bestempeld als risicowedstrijd en werd begeleid door 119 politiemensen. Hoeness wil Matthaus niet terug berlun Managar Uli Hoeness van Bayern München begrijpt nog steeds niet waarom Lothar Matthaus zijn loopbaan bij het Amerikaanse New York-New Jersey Metrostars heeft voortgezet. „Het is grootste fout van zijn leven", aldus Hoeness, die verze kerde dat de recordinternational niet meer op een terugkeer bij de Beierse club hoeft te rekenen. De 39-jarige Matthaus, die in maart bij Bayern vertrok, speelt in mei een afscheidswedstrijd in München. „Ik kijk daar naar uit", aldus Hoeness. „Maar voor het nieuwe seizoen is Matthaus niet meer in beeld. Dan gaan we maar eens iets nieuws proberen." Stieleke ontslagen als assistent Ribbeek berlun Uli Stielike is ontslagen als assistent-trainer van het Duitse nationale voetbalelftal. Oud-international Stielike kreeg zijn congé, omdat volgens de Duitse voetbalbond DFB „zijn op vattingen te zeer afweken" van die van bondscoach Erich Rib beek. De DFB meldde dat Ribbeek op beëindiging van de sa menwerking had aangedrongen. Stielike staat bekend als een. harde trainer. Hij leverde felle kritiek op de Duitse spelers, die met het nationale team tegenvallende prestaties boeken maar komende zomer wel op het EK present zijn. ruswuk anp Het kampioenschap is aan NAC vergeven en FC Zwolle, FC Gro ningen, RBC, Emmen en Excel sior zijn al zeker zijn van deel name aan de nacompetitie. Daarom levert de laatste speel dag in de eerste divisie volgen de week nog één beslissing op. Heracles of Eindhoven wordt de zesde club uit de eerste divi sie die via de nacompetitie een kans krijgt om zich in de eredi visie te voetballen. Heracles heeft de beste pa pieren. De ploeg bekleedt on danks de thuisnederlaag tegen Excelsior (1-3) nog steeds de vereiste zevende plaats. De ploeg van trainer Korbach heeft een punt meer dan Eindhoven, dat zaterdag een dure neder laag bij Telstar leed: 2-1. Eind hoven ontvangt volgende week kampioen NAC. Heracles moet op bezoek bij RBC. De ploeg uit Almelo zal in Roosendaal geen beroep kun nen doen op Godee en Van der Mije. Zij liepen tijdens de slot fase van het duel tegen Excelsi or tegen een tweede gele kaart aan. Heracles keek na een half uur door doelpunten van Con nolly en Mtiliga al tegen een 0-2 achterstand aan. Godee bracht de thuisploeg in de 51ste minuut vanaf de strafschopstip terug in de wed strijd. Den Ouden herstelde na mens Excelsior even later de marge van twee doelpunten: 1- 3. Ook Eindhoven keek na der tig minuten tegen een 2-0-ach- terstand aan. Ommel en Levant staken namens Telstar Heracles de helpende hand toe. Eindho ven kwam in de tweede helft niet verder dan een doelpunt van Ayaz waardoor de achter stand van een punt op Heracles blijft gehandhaafd. gpd Fritz Korbach was niet te hou den. Niet door de vierde man, door niemand. 'Paardenlul', riep de trainer van Heracles tegen scheidsrechter Van der Pas tijdens de wedstrijd tegen Excelsior. Eerst in het Turks, vervolgens in het Nederlands. Het leverde de coach een veldverwijzing op en straks ongetwijfeld een flinke boete. „Die neem ik graag op de koop toe", zei hij na afloop. Korbach kan er maar niet aan wennen, aan de arbitrage in de eerste divisie. Wilfred van der Pas spande, wat de trainer betreft, zaterdag de kroon. „Ik ben het veld ingelopen om hem dat even te vertellen. Jij hoort niet op het veld, zei hij tegen mij. En jij ook niet, heb ik hem geantwoord." Korbach had naderhand geen spijt van zijn actie. „Ik zou het zo weer doen. Ze moeten in Neder land een systeem gaan beden ken dat ook een scheidsrech ter voor een wedstrijd ge schorst kan worden. Ik heb nu al te doen met de ploegen die volgende week met Van der Pas van doen krijgen. Hij is geen knip voor de neus waard. Hij heeft niets te zoeken op een voetbalveld, in ieder geval niet met een fluit in zijn muil." Ook de Heracles-aanhang, normaal een toonbeeld van gedrag, leek zich niet meer te kunnen beheersen. Maar met de nodige moeite werd de op roer in het stadion in de kiem gesmoord. En kon arbiter Van der Pas het veld zonder kleer scheuren verlaten. De actie van Korbach viel niet goed te praten, maar de leidsman was wel met afstand de slechtste man van het veld. Op de meest vreemde mo menten blies hij op zijn fluit, gaf hij een doeltrap waar een corner op zijn plaats was en stuurde hij nog eens twee He- raclieden van het veld. Hasselbaink degradeert met Atletico Juventus versloeg Parma (1-0) en Lazio won van Bo logna (3-2). Dat betekent dat pas op de laatste speel dag de beslissing valt in de Italiaanse competitie. Juve behoudt twee punten voorsprong. rome» reuters/anp Del Piero was de matchwinner bij Juventus. Het was zijn eerste „velddoelpunt" in de Serie A sinds oktober 1998. Sinds een ernstige knieblessure hem lang buitenspel hield, scoorde hij slechts van de strafschopstip. Davids raakte met een prachtig schot nog de lat voor Juve. De 'Oude Dame' speelt ko mende zondag bij Penigia. La zio ontvangt in het eigen Olym pisch stadion van Rome Reggi- na. Eindigen de clubs gelijk, dan volgt er voor het eerst sinds 1964 een play off. Vorig seizoen verspeelde Lazio op de slotdag de titel aan Milan. Conceigao, Simeone en Salas scoorden voor Lazio. Signori, oud-speler van Lazio, maakte er twee voor Bologna, waarvan de laatste pas drie minuten voor tijd. Roma en Milan speelden ge lijk, 1-1. Milan dankte het punt aan een benutte strafschop van Sjevsjenko, kort voor tijd. Inter werd op eigen veld vernederd door Fiorentina (4-0). Hier scoorden Chiesa (2), Batistuta en Bressan. In 92 jaar verloor Inter niet eerder met dergelijke cijfers in het Giusseppe Meaz- za-stadion. Milan heeft nu 58 punten, In- ter en Parma 55. Ze strijden om plaats nummer drie, die recht geeft op deelname aan de Champions League. Torino ver loor bij Lecce en degradeerde. Datzelfde gebeurde eerder met Venezia, Cagliari en Piacenza. Engeland Chelsea ontbreekt volgend sei zoen in de Champions League. De club verloor zaterdag met 2- 1 bij Arsenal en moet zich troosten met een ticket voor de minder lucratieve UEFA Cup. Zelfs een zege op Aston Villa in de finale van de FA-Cup kan het seizoen voor Chelsea, dat nu vijfde staat, niet meer goed maken. De clubleiding van The Blues roept al weken dat het alleen dankzij de miljoenen van de Champions League verder kan groeien. Ook vreest Chelsea dat een aantal 'belangrijke spelers de club de rug toekeert wan neer de club verstoken blijft van voetbal op het hoogste Europe se toernooi. Chelsea riep de nederlaag in de stadsderby tegen Arsenal over zichzelf af. De club verde digde uiterst slordig. Ondanks een sterk keepende Ed de Goey keek Chelsea bij na 48 minuten tegen een 2-0 achterstand aan. De Franse spits Henry profi teerde twee keer van misver standen in de verdediging van Chelsea waar Mario Melchiot opnieuw als rechtsback optrad. De treffer van Poyet elf minuten Dupdee-Dundee Utd 3-C ne 0-0, Motherwell-Hibe Aberdeen 5-1, Kilmarnock-S Stand ai Rangers 34-87 Moti Toltir qd.KR Inhn Alessandro Del Piero van Juventus scoort met een kopbal tegen Parma. voor tijd kwam te laat voor Chelsea. Bij Arsenal begonnen Berg kamp en Overmars in de basis. Beide internationals maakten het duel niet vol. Overmars bleef in de rust in de kleedka mer achter. Bergkamp, die de assist op de tweede treffer van Henry verzond, werd twintig-» minuten voor tijd afgelost door Kanu. Arsenal is, na het gelijk spel van Liverpool tegen Sout hampton gisteren (0-0), zeker van de Champions League. Drie Engelse clubs nemen aan dat toernooi deel. Sheffield Wednesday kan al leen in theorie nog klassebe- houd veilig stellen. De club ver loor zaterdag met 4-1 van Co ventry en heeft met nog twee duels te spelen zes punten min der dan Wimbledon en Brad ford. Sheffield heeft bovendien het slechtste doelsaldo van het trio waarvan er twee degrade ren. Bij een 4-0 achterstand redde De Bilde de eer voor Sheffield. Jonk kreeg geel en Si- bon mocht pas na een uur in vallen. Manchester United heeft za terdag het kampioensfeest in stijl gevierd. De club versloeg in eigen huis eerst Tottenham Hotspur met 3-1 alvorens de kampioensschaal in ontvangst te nemen. Solskjaer, Beckham en Sheringham waren in de eerste helft de doelpuntenma kers bij Manchester. United, dat twee weken geleden al kampi oen werd en zaterdag voor bij na 62.000 toeschouwers het ti- telfeest opvoerde. Van de negentien thuiswed strijden won Manchester er dit seizoen vijftien, vier keer werd gelijkgespeeld. Tegen Totten- ham werd de tiende opeenvol gende competitiezege behaald. Spanje Met nog twee duels te gaan heeft Barcelona drie punten minder dan Deportivo La Co- runa. De koploper in de Spaan se competitie hielp de tegen strever gisteren een handje door het thuisduel met Real Za- ragoza niet te winnen. Het werd 2-2, nadat Zaragoza de score nog had geopend. Roy Makaay maakte gelijk, waarna Djalmin- ha (Deportivo) en Aguado de eindstand op 2-2 bepaalden. Valencia raakt naarmate het einde van de competitie in zicht komt juist steeds meer op stoom. Dankzij een 4-0 zege op Real Sociedad klom de ploeg naar een voorlopige derde plaats op de ranglijst. Het moet deze positie delen met Alaves dat Real Madrid met 0-1 ver sloeg. De tegenstander van Bayern München in de Cham pions League is door de nëder- laag afgezakt naar de zesde po sitie van de ranglijst. Negenvoudig landskampioen Atlético Madrid is gedegradeerd uit de Primera Division na de 2- 2 bij Real Oviedo. De Spaanse club kwam sinds het seizoen 1933/'34 uit in de hoogste klas se en werd in 1996 nog lands kampioen. De club kan nog wel Europees voetbal halen, als het de bekerfinale wint van Es- panyol. Atlético had moeten winnen om degradatie te ontlopen, maar Jerrel'Hasselbaink miste een strafschop.. Hasselbaink is wel topscorer van. de club met 23 treffers. Hij vertrekt vrijwel zeker naar een andere club. Va- lencia heeft concrete belang stelling voor de international. Hasselbaink werd vorige zomer voor ruim 40 miljoen gulden gekbcht van Leeds United. Duitsland Valencia R. Madrid Mallorca Celta Vallecano Duitse beker gewonnen. De re gerend kampioen van Duits land en halve finalist in de Champions League nam in een met 76.000 toeschouwers uit verkocht Olympiastadion in Berlijn na rust afstand van Wer- der Bremen. Eiber, Sergio en Scholl scoorden voor Bayern. De overwinning was ver diend. De formatie uit Beieren had eigenlijk al in het eerste kwartier de wedstrijd moeten beslissen. Tarnat, Eiber (2x) en Jancker waren in kansrijke po sitie slordig in de afwerking. Na de hervatting opende Eiber in zurich sip de 57ste minuut de score. Ser gio besliste de wedstrijd in de 83ste minuut en Scholl gaf de score in de slotminuut een be ter aanzien. Veel tijd om te feesten was er voor Bayern niet. De ploeg moet morgen in het tweede duel in de halve finale van de Champions League tegen Real Madrid een 2-0 achterstand on gedaan maken. Ook in de nationale competi tie heeft de ploeg nog uitzicht op de hoofdprijs. Met nog twee duels voor de boeg heeft Bay ern München drie punten ach terstand op koploper Bayer Le- verkusen. Na een jaar is NAC terug op het hoogste niveau. De promotie uit de eerste divisie werd zater dagavond definitief, door de winst (2-0) op RBC. Voor de Bredase club verliep de wed strijd moeizaam. Zoals dat ei genlijk een beetje voor het hele seizoen gold. Het legioen in het stadion vol ambiance liet in het kampi oensduel zien er klaar voor te zijn. Of dat voor de club ook geldt valt te bezien. NAC heeft onmiskenbaar versterking no dig, maar weet nog niet precies waar die vandaan te halen. En - uiteraard- hoe te betalen. Bo vendien is de kans groot dat spits Arveladze, absoluut eredi visiewaardig, binnenkort ver trekt. NAC hoopt de begroting op te voeren, komend seizoen in elk geval van vijftien naar twin tig miljoen. Steun van bedrijfs leven en supporters wordt daarbij ingeroepen. Ook moet er nog een nieuwe trainer ko men, nadat enkele maanden geleden al duidelijk werd dat Zwamborn vertrekt. Directeur Roelant Oltmans noemde eer der in de week al de naam van de meest serieuze kandidaat. Dat was die van Henk ten Cate, nu nog actief bij MTK-Boeda- pest. De ware reden voor het ver trek van Zwamborn is nooit duidelijk geworden. Zijn al aan gekondigde contractverlenging werd op het laatste moment af geblazen. De spelersgroep was op hem uitgekeken, heette het. „Niet waar", zei zaterdag Leide naar Jeffrey van As, de opval lendste man. „We hebben kri tiek gehad. Op onszelf, op de trainer. Er zijn harde woorden gevallen. Maar beslist niet meer dan dat." Van As sprak van een moei zaam jaar. „Vooral in de eerste helft van de competitie hadden we heel veel problemen. De re sultaten vielen tegen en dat kwam keihard aan. Daarom hebben we in de winterstop met z'n allen de zaken eens goed op een rijtje te zetten. Daarna is het duidelijk stukken beter gegaan." Hoewel RBC, geplaatst voor de nacompetitie, beter speelde en de meeste kansen kreeg leid de NAC bij rust. Van As kopte al vroeg raak. De verdediger ont snapte in de slotminuut van de eerste periode aan rood. Hij sloeg de bal met de hand in het doel van de tegenstander, ter wijl hij al een gele kaart op zak had. Tegen de regels in -maar in de sfeer van de wedstrijd- spaarde scheidsrechter Oskam de speler. Na de hervatting had NAC meer controle. Dat had kort voor tijd de tweede treffer tot gevolg, eveneens met het hoofd NAC viert de titel in de eerste divisie. gemaakt door invaller Salmon. „Maar dat ik het feest niet zo Voor Zwamborn aanleiding een uitbundig vier als wanneer ik showtje op te voeren. Hij hulde w;as gebleven lijkt me duidelijk, zich in een NAC-shirt en liep Desondanks heb ik een goed langs het vak met NAC's trouw- gevoel, dat wel. De waardering ste aanhang, de B-side. „Keesje van de supporters is leuk. Het bedankt", klonk het, uiteraard. gaat hier over een in het alge- Mooi, vond Zwamborn dat. meen vrij positief ingestelde groep mensen. Terugblikken wilde het nieu we hoofd opleiding van Ajax niet („Misschien later nog eens, misschien nooit"). Vooruitkij ken kon wel. „NAC heeft er drie eredivisiewaardige spelers bij nodig. Dat hadden we al uitge-

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22