Israël staakt acties onder voorwaarden Buitenland Duitse president Rau: Nederland tweeslachtig tegenover Wenen Gezegende bommenwerper Labour uiterlijk onaangedaan na verlies Schotten zochten daders aanslag onder Palestijnen Blunderende Chirac na vijfjaar populairder dan ooit Weer geweld in Zimbabwe RDAG 6 MEI 2000 itelliet voorspelt uitbraak cholera taph IH( v, ihington Satellieten kunnen het gevaar op een uitbraak van v lera vroegtijdig waarnemen, waardoor de autoriteiten het tijdig kunnen waarschuwen. Onderzoekers van de univer- it van Maryland en de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie JA hebben vastgesteld dat aan een stijging van de tempera- en het niveau van het zeewater voor de kust van Bangla- tussen 1992 en 1995 dikwijls een plotselinge groei vooraf van plantaardig en dierlijk plankton, dat de cholerabacterie ich droeg. Zulk plankton is te traceren door satellietwaarne- K0 ig van de temperatuur van het zeewater, het peil van de oce- n en andere variabelen, zoals de kleur van het water. Chole- een vaak dodelijke infectie van de dikke darm, die kan re- eren in hevige buikloop, braken en vochtverlies. Krijgt het :htoffer niet snel vocht, dan sterft het aan uitdroging. euk veroorzaakte inferno in tunnel' iSi Een achteloos weggeworpen sigarettenpeuk is mogelijk iorzaak van de brand in een Belgische vrachtwagen, die in tr vorig jaar leidde tot de ramp in de Mont-Blanctunnel. Dat ft het Franse blad Le Parisien gisteren gemeld. De vuurzee in unnel op de Frans-Italiaanse grens kostte het leven aan 39 isen. De Belgische chauffeur is eerder in staat van beschul- g gesteld. Volgens de krant is een aantal experts tot de on- vachte en nog geheim gehouden conclusie gekomen na een wkeurig onderzoek van het wrak van de vrachtwagen. Een mlende peuk zou in de luchttoevoer van de vrachtwagen te lt zijn gekomen, en het luchtfïlter in brand hebben gesto- Het vuur zou zijn overgeslagen naar de motor, en zich van- r geleidelijk naar de achterkant van de truck hebben uitge- id tot aan de oplegger met meel en margarine. uik journalist nekt Dewi Soekarno rta Door een handgemeen met een journalist in een hotel e Indonesische hoofdstad Jakarta heeft de weduwe van wij- ipresident Soekarno donderdag een gescheurde lip opgelo- flf Dat deelde de politie gisteren mee. Het incident deed zich r op een expositie in het hotel. De van oorsprong Japanse f luwe Dewi (60) zegt door de journalist te zijn geslagen. De Tialist zit nog vast. Dewi had volgens de politie ruzie met sito Wahono gekregen over een artikel over haar. Uit woede r__*;p zij naar Warsito's haren, maar sloeg daarbij tegen de L"Tid, omdat Warsito een pruik bleek te dragen. „Ik heb haar geslagenaldus Warsito. „Ik ken haar al 25 jaar. Als haar niet bevalt, grijpt zij graag naar iemands haar, of morst ze k op iemands kleding." Enkele jaren geleden schokte Dewi mesië door naakt te poseren. Igen hindert hulpverlening Ethiopië HOBiDe hulpverlening aan het zuidoosten van Ethiopië, %r hongersnood heerst die het gevolg is van droogte, is in ge- t gekomen door hevige regenval. Dat meldde het Rode Kruis leren. De distributie van voedselhulp in het gebied, waar er dan een miljoen mensen in nood verkeren, is al twee da- I onmogelijk als gevolg van de regen. Hulpvliegtuigen kun- 1 niet landen en vrachtwagens bereiken door de slechte we- 'I afgelegen gebieden niet. Het Rode Kruis voerde de afgelo- I tijd drie voedselvluchten per week uit. Op de lange termijn r juist regen nodig om de nood in het gebied te lenigen, r op de korte termijn wordt de situatie van de bevolking er It door verslechterd. phl haalt negen miljoen vóór CDU op De Duitse ex-bondskanselier Helmut Kohl heeft met particuliere inzamelingsactie voor de CDU om en nabij ne- miljoen gulden bijeen gekregen. Het geld zou al aan de par- "P ijn overgemaakt. Dat maakte Kohl gisteren bekend. De oud- selier heeft altijd gezegd dat hij de schade die het mede door veroorzaakte financiële schandaal de CDU heeft toege- U :ht, wil vergoeden. Met negen miljoen gulden zit hij ruim Wen het bedrag van zeven miljoen dat de partij waarschijnlijk de schatkist zal moeten terugbetalen als straf voor de ruim e miljoen gulden aan illegale giften waarvoor Kohl persoon- hr de verantwoordelijkheid heeft genomen. Kohl sprak gisteren £j| in dat de miljoenen die de CDU op buitenlandse rekeningen ^^k te hebben staan afkomstig zijn uit de vroegere DDR, zoals voormalige agent van de West-Duitse inlichtingendienst beweerd. Kohl noemde het bericht gisteren 'volstrekte on- vjbc J geeft Mozambique 148,5 miljoen >sel De Europese Commissie stelt 148,5 miljoen gulden be- ikbaar voor de wederopbouw van het onlangs door overstro- ïgen en tropische storijien getroffen Mozambique. Deze gift, imstig uit het Europees Ontwikkelingsfonds, komt bovenop - 55,2 miljoen gulden die al eerder ter beschikking werd ge- d. Van dat bedrag was 22 miljoen gulden bestemd voor on- Idellijke noodhulp. De Europese Commissie had voor dit al 330 miljoen gulden uitgetrokken voor steun aan het Afri- nse land, dat weken onder water stond. Die donatie was ter al gereserveerd voordat de natuurramp plaatsvond. Tij- s een deze week gehouden donorconferentie in Rome vroeg egering van Mozambique in totaal om ruim een miljard r de wederopbouw van het land. Daarvan neemt eurocom- saris Nielsen (ontwikkelingshulp) nu vijftien procent voor rekening. zer nieuwe president Turkije ftra» Ahmet Necdet Sezer is de nieuwe president van Tur- De hervormingsgezinde politicus werd van tevoren als to- ioog favoriet gezien, maar hij had evenwel drie stemrondes iet parlement nodig om gekozen te worden. Veel Turken ben hoge verwachtingen van Sezer. Ondanks zijn vooral ce- ïoniële functie hopen veel van zijn landgenoten dat Sezer de tor zal zijn achter hervormingen, en dat hij de zo gewenste ladering tot de Europese Unie tot stand kan brengen. Sezer (t half mei zittend president Demirel op. Die mocht zich vol- s de Turkse grondwet niet herkiesbaar stellen. In Afyon, de oorteplaats van Sezer in het westen van Turkije, gingen 11 isen de straat op om de overwinning te vieren. Honderden sende en zingende personen verzamelden zich voor het ge- ïntehuis. oedgolf verzwelgt Indonesisch eiland 'Rta De vloedgolf die donderdag ontstond door een zware l--v dbeving in de centraal-Indonesische provincie Sulawesi, ,ft een heel eiland met daarop vijf dorpen verzwolgen. Dat Idde een Indonesische televisiezender gisteren op gezag van i hooggeplaatste functionaris op Sulawesi. Volgens plaatsver- Igend gouverneur Kisman Abdullah was het officiële doden- ?isteravond opgelopen tot 22. Daarbij zijn de slachtoffers op kleine eiland nog niet meegerekend. De beving bij het ei- J Sulawesi had een kracht van 6,5 op de schaal van Richter, ing gepaard met een tsunami, een grote vloedgolf. Indone- :he media meldden gisteren dat reddingswerkers er tot nu niet in zijn geslaagd de afgelegen gebieden te bereiken. 1 athalie Geijsbregts blijft spoorloos 5Sel» Een zoektocht naar het verdwenen Belgische meisje -e halie Geijsbregts in het Franse Saverne nabij Straatsburg is eren zonder resultaat gebleven. Vorig jaar leverde een verge- Jare zoektocht in Maastricht evenmin resultaat op. De Belgi- e justitie gaat een in Alkmaar vastzittende vrachtwagen- I uffeur, die wordt verdacht van de moord op het meisje, later jaar wel ondervragen. Nathalie Geijsbregts verdween in 1991 eefdaal, nabij Leuven. In 1996 dacht justitie dat zij ook n totoffer was geworden van Mare Dutroux. Vorig jaar concen- ïéPrde justitie zich echter op een Nederlandse vrachtwagen- iuffeur van Belgische origine, die nu vastzit wegens misbruik i minderjarigen. Deze man werd begin jaren negentig ook al te tijd verdacht. Volgens Belgische rechercheurs staat vast de chauffeur in 1991 kort na de verdwijning van het meisje J iaverne nabij Straatsburg is gestopt. De speurtocht in Maas- ht vond plaats nadat was gebleken dat de chauffeur ook daar I gs de snelweg langere tijd had stilgestaan. washington-wen en anp De Duitse president Johannes Rau meent dat de Europese Unie het huidige tweeslachtige beleid tegen Oostenrijk niet langer kan volhouden. Als voorbeeld van een weinig eenduidige opstelling voert Rau Nederland aan, waar minister Van Aartsen van buitenlandse zaken zou hebben ge weigerd zijn Oostenrijkse collega te ontmoeten, terwijl koningin Beatrix gewoon op wintersport ging in het Alpenland. Rau suggereerde gisteren in The Washington Post dat de EU op termijn van de huidige aanpak van Wenen afmoet. De EU-lidstaten hebben sinds begin dit jaar afzonderlijk sancties ingesteld te gen de nieuwe Oostenrijkse regering, waaraan de extreem-rechtse FPÖ deelneemt. Rau, op bezoek in de VS, sprak met journalisten van de krant tijdens een ontbijt. Het interview meldt niet bij welke gelegenheid Van Aartsen zou hebben geweigerd zijn Oostenrijkse collega te ontmoeten. Een maand geleden haalde Van Aartsen zich nog de woede van op de hals van het Europees waarnemingscentrum tegen racis me in Wenen, door minister Ferrero-Waldner uit te nodigen om bij de opening aanwezig te zijn. Bij die gelegenheid schudde hij haar de hand. Volgens het ministerie van buitenlandse zaken baseert Rau zich op onjuiste informatie. „Het be zoek van de koningin aan Oostenrijk was een vol strekte privé-aangelegenheid, en minister Van Aartsen houdt zich aan de afspraken die binnen de EU zijn gemaakt, en ziet dus af varl bilaterale contacten." Er is volgens het ministerie geen sprake van tweeslachtigheid. De Duitse president wijst in het dagblad op de mogelijkheid dat Oostenrijk belangrijke Europese besluiten, waarvoor unanimiteit is vereist, kan te genhouden uit protest tegen de sancties. Hij be nadrukte wel dat het noodzakelijk is dat de Oos tenrijkse politiek voorlopig nauwgezet wordt ge volgd. De Oostenrijkse regering voerde gisteren de druk tegen de EU-sancties ook op. Kanselier Schüssel kondigde voor de herfst een nationaal referen dum aan over de sancties, als de EU-lidstaten hun acties niet vóór 30 juni staken. Op 1 juli neemt Frankrijk het Europese voorzitterschap over van Portugal. Het idee voor een volksraadpleging is eerder ge opperd door de FPÖ, maar kon toen nog niet re kenen op de steun van de andere coalitiepartij ÖVP, waaraan Schüssel leiding geeft. Het lid maatschap van de EU staat niet ter discussie, al dus de kanselier. VN-gezant: Aanvallen op Libanon ongewenst De Israëlische luchtmacht zal geen bombardements- vluchten boven Libanon meer uitvoeren, mist het rustig blijft in het noordelijke grensgebied. Het Israëlische ka binet heeft dat gisteren in spoedoverleg besloten. engels In de Zuid-Russische stad Engels verlaat een orthodoxe priester het terrein van vliegtuigbouwer Kazan, waar hij zojuist een TU-160 bom menwerper voor de Russische luchtmacht heeft gewijd. Het is het eerste vliegtuig in vijftien jaar dat de regering in Moskou bij Kazan heeft be steld. Onder de nieuwe president Poetin is het ingestorte en gedemoraliseerde Russische leger begonnen aan een wederopbouw. Poetin wordt morgen in Moskou ingewijd, onder de strengst denkbare veiligheidsmaatregelen. De geheime dienst FSB zegt aanwijzingen te hebben dat Tsje tsjeense extremisten de gelegenheid zouden willen aangrijpen om aanslagen te plegen. foto epa tel aviv ad bloemendaal correspondent Ministers zeiden na afloop dat het succes van eerdere lucht aanvallen, waarbij onder meer elektriciteitscentrales en de hoofdweg Beiroet-Damascus werden getroffen, nieuwe acties voorlopig niet nodig maakt. „Maar als Hezbollah zo door gaat, gaan we nog harder door", voegde onderminister van defensie Sneh er waarschu wend aan toe. De pro-Iraanse verzetsbewe ging Hezbollah lanceerde giste ren in de loop van de ochtend onverwacht een nieuw salvo ra ketten op steden en dorpen in het noorden van Israël. Het was de tweede aanval binnen een etmaal. Donderdagavond kwam bij een eerdere Hezbol- lah-aanval op Noord-Israël een soldaat om het leven, en raak ten 26 inwoners van het stadje Kiryat Shmona licht gewond. De inwoners van het noorden van Israël verblijven op advies van het leger nog altijd in de schuilkelders. In het gebied heerste gisteren een gespannen rust, terwijl vertegenwoordigers van westerse landen de strij dende partijen koortsachtig tot kalmte maanden. Frankrijk wil dat de bestands commissie waarvan ook Liba non, Israël, Syrië en de VS deel uitmaken, bijeen komt. Israël boycot het overleg al een aantal maanden, uit protest tegen de onmacht van de commissie op te treden tegen aanvallen die Hezbollah zou uitvoeren vanuit Zuid-Libanese dorpen. De speciale gezant van de Verenigde Naties, de Noor Roed-Larsen, was in Beiroet toen de Israëlische luchtmacht daar gisterochtend vroeg een elektriciteitscentrale zwaar be schadigde. „Dergelijke acties zijn vooral nu ongewenst", zei hij diplomatiek, na een gesprek met de Libanese president Lahoud en premier Hoss. Larsen probeert medewe. king te krijgen van de Libanese regering voor een uitbreiding van de VN-vredesmacht in het zuiden van het land, als Israël zijn bezettingsmacht in juli zal hebben teruggetrokken. Vol gens Lahoud laten de bombar dementen echter zien dat Israël niet echt van plan is Libanon te verlaten. londen harm harkema correspondent De Labourregering van de Britse premier Blair toonde zich gisteren nauwelijks aan gedaan door de zware nederlagen bij raadsverkiezingen in Engeland en Wales en bij de burgemeesterverkiezing in Lon den. „We moeten die wel in perspectief zien", aldus een regeringswoordvoerder, wijzend op de zeer lage opkomst van min der dan dertig procent van de kiezers. Die heeft in het nadeel van Labour uitgepakt. Blair gaf weliswaar toe dat Labour het in een aantal gemeenten slecht had gedaan, maar elders juist goed uit de bus was ge komen. De partij leed in Londen de ern stigste nederlaag. De kortgeleden uit de partij gezette linkse dissident Ken Livings tone werd gekozen tot burgemeester, op ruime afstand gevolgd door de Conserva tieve kandidaat Steven Norris en de offici ële Labour-kandidaat Frank Dobson. Blair, die tijdens de campagne gezegd heeft dat Livingstone 'een ramp voor Lon den' zou zijn, verklaarde gisteren die me ning nog steeds te zijn toegedaan. Maar hij voegde er aan toe dat die mening nu niet meer ter zake doet: „De mensen heb ben gekozen." Livingstone ontpopte zich gisteren als vredesduif. Over zijn verhou ding tot Labour, waarvan hij dertig jaar lid is geweest, zei hij: „Het is mijn bedoeling de wonden te helen, niet om ze te verdie pen." De forse winst van de Conservatieven in verkiezingen voor 152 gemeenteraden was slechts gedeeltelijk ingecalculeerd. Er was gerekend op 200 tot 400 zetels winst, om dat de Tories bij de vorige stembusgang in 1996 een ongekend dieptepunt in hun po pulariteit hadden bereikt. Uiteindelijk stokte de winst pas bij bijna 600 zetels, en dat leidde in het Conservatieve kamp tot groot enthousiasme. Tory-leider Hague zei: „Dit is een dramatische omslag. Onze partij herleeft. De mensen keren naar ons terug." Labour lijkt zich met haar middenkoers in toenemende mate van haar oude basis, de arbeidersklasse, te vervreemden. Bo vendien had de partij last van de dreigen de sluiting van delen van de Rover- en Fordfabrieken, waarmee vele duizenden arbeidsplaatsen zijn gemoeid. Verder heeft de partij wel een hoop veranderingen be loofd, maar valt het de kiezer vooral op dat de slecht functionerende gezondheidszorg onder Labour alleen maar verder lijkt af te brokkelen. Verkiezingsanalisten wijzen er overigens op dat uitslagen van gemeenteraadsver kiezingen in steeds mindere mate de lan delijke verhoudingen representeren. Hoe wel de glans er na drie jaar regeren af be gint te raken, zou Labour waarschijnlijk nog steeds als overwinnaar uit de bus ko men als er nu landelijke verkiezingen zou den worden gehouden. Uit de meest re cente peilingen blijkt ook dat nog steeds 54 procent van Britten tevreden is over hun premier, terwijl slechts 31 procent Hague ziet zitten. Een verbeten kijkende Tony Blair beantwoordde gisteren in Belfast vragen over de voor zijn La- bourpartij zo ongunstig verlopen verkiezingen. FOTO REUTERS PAUL McERLANE kamp zeist anp De Schotse politie heeft de da ders van de bomaanslag op de Amerikaanse Boeing boven Lockerbie eerst gezocht onder radicale Palestijnen. De Schotse politieofficier Ferrie heeft dat gisteren bevestigd in Kamp Zeist, waar het Lockerbie-pro- ces tegen twee Libische ver dachten wordt gehouden. De advocaten van de ver dachten lieten tijdens de eerste procesdag weten dat Palestijnse extremisten de waarschijnlijke daders zijn. Zij wezen het radi cale Volksfront voor de Bevrij ding van Palestina-Algemeen Commando (PFLP-GC) en het obscure Palestijnse Volksstrijd- front (PPSF) aan. Beide groepen ontkennen el ke betrokkenheid bij de aanslag op PanAm-vlucht 103, waar door op 21 december 1988 270 doden vielen. De namen van al le slachtoffers werden gisteren door de griffier in de rechtszaal voorgelezen. Deze voordracht is parus cees van zweeden CORRESPONDENT Jacques Chirac is de enige Franse politi cus wiens roem tot over de landsgren zen reikt. Verbazingwekkend is dat niet. Chirac is geen recent verschijnsel. De man werd voor de eerste keer premier toen Richard Nixon nog oorlog voerde in Vietnam. Wel verbazingwekkend is wellicht het feit dat zijn uiterste verkoopdatum nog steeds niet is gepasseerd. Na Nixon zwaaide Amerika respectievelijk Ford, Carter, Reagan en Bush uit, maar al die tijd was Chirac in Frankrijk niet voor de camera's weg te branden. Hij werd nog een tweede keer premier, daarna burge meester van Parijs en tenslotte - van daag precies vijf jaar geleden - presi dent. En dat laatste wil hij graag blijven. Jaques Chirac stelt zich in 2002 herkies baar bij de presidentsverkiezingen, die hij zeker kan winnen. Hij zou dan in 2009 nog steeds in het Elysée-paleis hui zen, het jaar waarin Amerika al weer toe is aan de opvolger van de opvolger van de huidige president Clinton. Wat is het geheim van deze man? Chirac is geen groot denker, zoals De Gaulle. Hij wordt een enkele keer betrapt op een mening, maar niet zelden is dat de me ning van de laatste persoon met wie hij heeft gesproken. Als premier liet hij geen blijvende indruk na, als burgemeester slechts een odeur van corruptie en ne potisme. Chirac werd president met de belofte de belastingen te zullen verlagen, maar zijn eerste daad was een belastingverhoging. Daarna wekte hij de toom van de wereld door de kernproeven te hervatten die door zijn voorganger waren gestaakt. Zijn eerste regering, die van partijgenoot Juppé, was zó impopulair dat het volk de revolutie nog een keer over moest doen. Maar terwijl 700.000 mensen over het plaveisel marcheerden en de hoofd stad was verlamd, keek Chirac de andere kant op'. En de rust was nog niet weerge keerd of de president, overtuigd van de ongemene populariteit van rechts, ont bond het parlement en schreef verkie zingen uit. Die verkiezingen werden in 1997 gewon nen door links, zodat Chirac sindsdien zit opgezadeld met Lionel Jospin als pre mier, een stijve socialist die maar geen verkeerde stap wil zetten. Met een eco nomische groei van rond de vier procent produceert Frankrijk onder Jospin even veel banen als de rest van het continent. Maar Chirac hoeft maar een blik te wer pen op de wekelijkse opiniepeilingen, en hij weet dat hij van de socialistische voorman vooralsnog weinig te duchten heeft. Eind maart genoot Jospin het ver trouwen van 54 procent der Fransen, waarmee hij een der populairste pre miers was sinds de oorlog. Alleen, Chi rac scoorde nog hoger: 65 procent. Jospin weet dat de race tegen Chirac nog lang niet is gelopen. Wat hem vooral zorgen moet baren, is dat de president na iedere blunder of tegenslag weer een ietsje in de achting van het gepeupel stijgt. Chirac kan belastingen verhogen, kemproeven doen, parlementen op het verkeerde moment ontbinden; het doet er niet toe. Maar als Jospin eens de plank misslaat, registreren de opiniepei lers meteen een duikvlucht. Het geheim van Chirac is eenvoudig: an ders dan Jospin wordt hij gezien als sympathiek. Hij mag in zijn paleis een kelder hebben met 15.000 flessen wijn, met het volk drinkt hij gewoon bier. Van Chirac is wel gezegd dat als hij kans zou zien alle kiezers de hand te drukken, hij 99 procent van de stemmen zou krijgen. Daarbij is zijn vraag aan de kiezer altijd dezelfde: „Hoe gaat het met pa, hoe gaat het met ma?" Kom daar eens om bij een Balladur, Chi racs gaullistische tegenstander bij de presidentsverkiezingen van 1995. Balla dur, een aristocratische verschijning met een onderkin als die van een peli kaan, tikte bij voorkeur de rand van zijn hoed aan om maar niet de bezoedelde handen van het gepeupel te moeten drukken. En Jospin, de stijve protestant die alles zo goed weet en de economie zo keurig runt? „Jospin", zo zou Chirac volgens een onlangs verschenen boek hebben gezegd, „Jospin is als Balladur." Die ver gelijking, zo moet voor Jospin worden gevreesd, gaat in meer dan één opzicht op. Zoals Jospin was Balladur een grijze man, die in tabletvorm als slaapmiddel kon dienen. En zoals Jospin was Balla dur een degelijke premier, die bij zich bij de presidentsverkiezingen op een mooie erfenis kon laten voorstaan. Het zal niet mogen baten. Chirac heeft na vijfjaar presidentschap dan wel niets om over te pochen, hij heeft ook niets nodig. verplicht onder Schots recht. Kort hiervoor verklaarde Fei rie dat het 'Palestijnse spoor' na zijn vertrek in 1990 uit het on derzoeksteam is verlaten, en dat daarna Libië in beeld kwam. Waarom dat is gebeurd, kon Ferrie niet zeggen. De twee Libische verdachten zeggen ook onschuldig te zijn. Ingewijden menen dat de Schotse justitie een zwakke zaak heeft tegen het duo. De Zweedse autoriteiten maakten gisteren bekend dat zij akkoord gaan met het verschij nen van de in Zweden gedeti neerde Palestijn Mohammad Abu Taleb voor het hof. Abu Taleb was verbonden aan het PFLP-GC. Hij werd al in 1988 verdacht van het (mede)plegen van de aanslag. Schotse agen ten vonden destijds in Talebs appartement in Zweden kleren die op dezelfde plaats en tijd waren gekocht als de kleding die in de koffer zal die de bom bevatte. De Palestijn heeft altijd ontkend. HARARE Rtr-AFP Blanke boeren hebben gisteren opnieuw melding gemaakt van gewelddadigheden in Zimbab we. Zwarte veteranen zouden opnieuw boerderijen hebben bezet en zwarte landarbeiders hebben aangevallen. Volgens de berichten zijn zestien land arbeiders donderdagavond ont voerd door veteranen. De Zuid-Afrikaanse president Mbeki arriveerde gisteren in Zimbabwe om overleg te voe ren met zijn ambtgenoot Muga be. De twee staatshoofden spraken met elkaar over de landcrisis. De Zuid-Afrikaan heeft zich ondanks toenemen de kritiek over zijn zwijgen nog steeds niet uitgesproken over de crisis bij de noorderbuur. In totaal zijn nu bijna 760 boerderijen bezet. Volgens de Bond van Graantelers zullen de bezettingen ertoe leiden dat de tarweproductie met veertig pro cent daalt, met als gevolg een broodgebrek en stijging van de broodprijs.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 5