JC moet zijn ware gezicht tonen Olympische aftrap in Lisse >ean Kameri, Limburgse verrassing van Alphia Hermens wacht tevergeefs op sponsors ir Sport Vrouwen Leiden Atletiek lopen op het Rode Plein jjgBF uitde DEKKING - [DAG 6 MEI 2000 em de Ridder heeft volste vertrouwen in promotie [inkert naar promotie. De tweede club van Noord- het aan zijn stand verplicht om de schande van laar - de afdaling naar de derde klasse - in een keer I wissen. In het reguliere seizoen frustreerde het Je VUC de dadendrang van Sint Jeroen en in de na- fetitie moeten de Noordwijkers morgen een 1-0 [stand op Altior goed maken. De weg naar eerher- I vol valkuilen. Mandekker Willem de Ridder heeft danks het volste vertrouwen in een goed resultaat prspelt met een grimmige woordkeus een span- J maar weinig fraai treffen aan de Lageweg. „Ik pat Altior zich gaat ingraven en dat valt ze niet eens rijten. In het eerste duel schortte het bij ons aan Dat mag nu niet meer gebeuren. Elf 'moordenaars' In nu opstaan. klWUK LOMAN LEEFMANS angs verbouwde com- i SJC straalt de allure uit geslaagde hoofdklasser, datree van het clubhuis ^lipet glazen wanden, na- ien vloer en strakge- de lambrizering meer 1 de lobby van een hotel :ba ingang van een voetbal- De hoeveelheid recla- eborden die het hoofd- reld omzomen en de bij- ia permanente aanwe- gheid van vrijwilligers •n trainers - herkenbaar tan hun zwarte sportjas- ten - verraadt dat het zo- rPljvel financieel als organi satorisch voor de wind ;aat. Niemand zou een Jerdeklassertje verwach ten achter dit beeld van eelde. Het is niet voor iets dat de club hoger- Ip wil. i Dat gegeven legt druk ev p de schouders van de lannen die dat moeten obealiseren, maar De Rid er haalt daar diezelfde chouders voor op. „We ehoorden al vanaf het legin van het seizoen tot Ie favorieten dus over lie druk zijn we wel leen." De Ridder voetbalt, ondanks dan hij bijna 28 jaar oud is, pas drie seizoenen in het eerste elf tal. Jeugdige onstuimigheid, zo als hij het zelf omschrijft, stond een eerdere selectie in de weg. „Toen ik overkwam uit de juni oren, had ik in vijf wedstrijden al twee rode kaarten te pakken. Ik was nog wat te wild. Als kind was ik al een driftig baasje. Op mijn zesde wilde ik bij SJC gaan voetballen, maar ik moest eerst gaan judoën om mijn drift te temperen." Rust kwam met de jaren en leverde de verdediger een vaste plaats op in de hoofd macht van SJC, waar inmiddels ook zijn broer Jan deel van uit maakt. „Dat is toch apart. Twee broers in één elftal is niets bij zonders, maar wij verschillen negen jaar. Hij heeft vroeger aan mijn arm heel wat veldjes afgelopen. Mijn moeder zei al tijd dat ze trots zou zijn als we samen in het eerste elftal zou den spelen. Die hebben we ge lukkig gemaakt." Broer Jan is een van een handvol nieuwkomers die SJC het afgelopen seizoen versterk ten. Mohamed Ben Said, Mi chael Verver en de broers Van Kesteren maakten de selectie er bepaald niet zwakker op. „Met het huidige team waren we nooit gedegradeerd. Het elftal is Een ploeg van vier atletes van Leiden Atletiek doet mor gen mee aan de Europacup Road Race voor club teams in Moskou. Het Leidse team wordt gevormd door Miranda Boonstra, Monique Bruins. Iris Wul- lems en Brigitte Pletting, die vorige week nog Neder lands kampioen Ekiden (maratho nestafette) werden. De wedstrijd over een afstand van 15 kilometer wordt zondag gehouden op en rond het Ro de Plein in de Rus sische hoofdstad. Willem de Ridder: „Elf 'moordenaars' moeten nu opstaan. nu veel meer in balans en vormt een goede combinatie van jeugd en ervaring. Met 51 punten word je normaal ge sproken kampioen. Wij hadden de pech dat VUC ons voorbleef. Op een gegeven moment won nen we twaalf wedstijden op rij, maar liepen toch maar twee punten op ze in." De Ridder, pensioenadviseur van beroep, is net als iedereen bij de zwartwitten van mening dat zijn club niet in de derde klasse thuishoort. „Als je kijkt naar de accommodatie, het le dental, de organisatie en het ni veau van ons elftal, dan mag je het gerust een schande noemen dat we in de derde klasse rond lopen. Een afdeling waar toch veel ploegen het van fysiek voetbal moeten hebben. Neem Altior: minimaal negen man achter de bal. Verdedigers van het type sokken omlaag, mou wen opgestroopt en schoen maatje 47. Je hebt het idee dat je tegen een muur oploopt. En je zal toch minimaal dezelfde inzet moeten tonen, wil je dat onze voetbalkwaliteiten de wedstrijd beslissen. Dat ont brak afgelopen zondag en zorg de voor een domper. We zullen ons ware gezicht moeten to nen." Als SJC zondag de lastige Langeraarse horde neemt, wacht één beslissingduel tegen de winnaar van de strijd tussen Alkmania en Blauw Zwart. „Als FOTO MARK LAMERS het ons uiteindelijk niet lukt, dan zal ik daar doodziek van zijn. Toch mogen we niet kla gen. We hebben een goed sei zoen gedraaid, de sfeer is uit stekend en de groep blijft voor zover ik weet intact. Het is toch al weer jaren geleden dat we echt ergens om speelden. In oe fenduels wonnen we van twee deklassers als Docos, Blauw Zwart en Lugdunum. We zijn dus echt rijp voor een stap ver der." Ter Specke Bokaal in teken Sydney Met de 18de Ter Specke Bo kaal begint vandaag in Lisse het olympische kwalificatie seizoen in de atletiek. Op een vijftal genomineerden na hebben Nederlandse atleten maximaal vier pogingen om op hun onderdelen te vol doen aan scherpe limieten. Omdat de wedstrijd van De Spartaan in Lisse de ope ningswedstrijd is van het Na tionaal Baancircuit, geldt zij als olympische kwalificatie wedstrijd. Een enkeling als Pieter van der Kruk zal deze kans daad werkelijk aangrijpen, anderen zullen het seizoen in Lisse starten om later één van de kostbare pogingen in te zet ten. De bekendste deelnemers op het sportpark aan de Spekkelaan zijn morgen Van der Kruk (vorig jaar 66 meter met de discus), de meerkam- pers Chiel Warners en Jack Rosendaal (die begin juni in het Oostenrijkse Götzis hun limietpoging doen) en pols stokhoogspringer Laurens Looije. Al deze mannen doen een gooi naar de hoofdprijs, maar een goede kans maken ook de kogelslingeraars die een nummer beoefenen dat van oudsher sterk bezet is in Lis se. Renate Beunder van Lei den Atletiek gaf vorige week in Apeldoorn haar visitekaart je al af met het Nederlandse record van 60,11 meter. Bij de mannen naderde Ronald Gram in dezelfde wedstrijd al het Nederlands record van zijn rivaal Frank van den Dool, die in Lisse wel met hem de ring zal betreden. Uit de regio moeten verder Erika van de Bilt van Leiden Atletiek (3000 meter) en de sprinters Martijn Ungerer (Leiden Atletiek) en Chris- toph Kempen (uit Oegstgeest voor KAV Holland Haarlem) op hun nummers hoge ogen kunnen gooien. De 18de Ter Specke Bokaal, zaterdag 6 mei, sportpark Ter Specke, vanaf 12.30 uur (kogelslingeren vanaf 10.30). heer Bahlmann zal nu wel even slikken Avacht vanmiddag een moeilijke klphense zaterdagderdeklasser vorige week met 3-1 van MW roet dat in de return zien goed te Liefst drie Alphenaren moesten Wedstrijd het veld verlaten met Be kaart. Onder hen was Loean met 21 doelpunten topscorer loeg die het zo opvallend goed seizoen met een derde plaats in "petitie. De 30-jarige Limburger grote staat van dienst in het zui- amateurvoetbal, begreep niets ;cheidsrechterlijke dwalingen tij uitwedstrijd in Maasland. leurde er zaterdag allemaal? het een dieptriest moment. Ik lintburg nog nooit rood of geel ge- blijkbaar hebben de scheids- hier moeite met iemand die een telt op een normale manier. Dat <rdt uitgelegd als commentaar op leiding. Op de eerste plaats kre- zij een penalty, die geen penalty Dat was een aanfluiting, •rbij kreeg Angelo Leverock dis- \minerende opmerkingen naar n hoofd. Hij vroeg de scheids- ■hter daar iets van te zeggen, rop kreeg hij geel. Omdat hij op I grond ging zitten uit protest, peg hij zijn tiveede kaart voor pIbederf. Ik ben zelf een donkere figen en wil dat soort opmerkin- sg h niet horen. Toen ik er wat van j!' kreeg ik ook geel. In de tweede e<% werd ik neergelegd in het mfschopgebied. Ik vroeg waarom II geen penalty was en toen gaf hij P mijn tweede gele kaart. f lie maken een goed seizoen or. Hoe verklaar je dat? hebben een iets bredere spe- bgroep gekregen, die be[er op el- ïlefrr is afgestemd. Daarbij zijn we ik compleet op de training en Loean Kameri: „Ik mis het combinatievoetbal en het tempo in de derde klasse is iets te laag.FOTO TACO VAN DER EB hoe beter we elkaar kunnen trainen op kweken. Dat was de laatste twee jaar simpele spelletjes, des te beter gaat het in duidelijk minder. wedstrijden. We zijn niet echt een wer kende ploeg, maar eentje die wil combi- Je hebt een oriëntaalse naam. Waar neren. En Hen Beerenfenger heeft het komt die vandaan? voor elkaar gekregen om teamverband te „Mijn vader komt uit Kosovo, waar ik nog veel familie heb wonen, maar mijn roots liggen in Albanië en Italië. De ach ternaam komt uit Italië. Ik heb mijn hele leven in Zuid-Limburg gewoond, in een dorpje tussen Heerlen en Maastricht. 'La bella vita' dus. Op mijn zestiende ben ik naar hoofdklasser Voerendaal gegaan en van daaruit naar MW. Ik heb alleen in het tweede gespeeld en heb het profvoet bal niet gehaald. Ik vond mijn studie be langrijker, hoewel de trainer zei dat ik alles met een bal kon. Na MW heb ik nog jaren in de hoofdklasse gespeeld. Hoe kom je dan bij Alphia terecht? „Ik werk in Leidschendam bij een tussen persoon. Mijn vriendin woont in Alphen aan den Rijn. Ik kende hier niemand en ben eerst bij Alpheuse Boys geweest. Ze spelen tweede klasse, maar ze deden net of ze een hoofdklasser waren. De trainer wilde me wel hebben, maar ene heer Bahlmann had er andere gedachten over. Dennis Purperhart liep daar al in de spits, zei hij. Ik heb niet veel losgelaten over waar ik had gespeeld, maar ik wil maar op één positie staan. Ik wil doel punten maken, dat is mijn toegevoegde waarde voor het team. Ik heb er nooit minder dan 19 gemaakt in een seizoen. Toen ben ik maar naar de club ernaast gegaan. De heer Bahlmann zal nu wel even slikken. Hebben er al hoofdklassers gebeld? Andere clubs zijn wel geïnteresseerd. Maar moet ik dan drie keer in de week 40 kilometer naar Quick Boys rijden, als ik hier de fiets naar het sportpark kan pak ken? Bovendien accepteren ze bij Alphia dat ik niet altijd op tijd ben voor de trai ning, omdat ik een drukke baan heb. En zaterdag zijn de spelers bereid om voor mij een stapje extra te doen. Ik weet niet of dat bij bijvoorbeeld ARC ook zou kun nen. De hoofdklasse trekt wel. Ik mis het combinatievoetbal en het tempo in de derde klasse is iets te laag. Maar iklaat er nog niets over los. Als ik vertrek, zeg ik dat eerst tegen mijn mede spelers en dat gebeurt pas als het seizoen is afgelopen. igge biedt ricio Graff tenkansje >AM GPD Irugge heeft Patricio en uitstekende aan- gedaan. De 24-jarige jnse verdediger, door >ord uitgeleend aan 1 n Bosch, kan bij de i he club kiezen uit een ikomst die varieert T ie tot vijf jaar. Naast rugge zijn ook FC en FC Den Bosch in voor de Zuid-Ameri- De Brabantse vereni- L5feft Graff een tweejari- lintenis voorgelegd. RUSWUK ANP Jos Hermens is droef gestemd. De Amsterdamse tak van zijn succesvolle managementsbe- drijf Global Sports Communi cation, die werd aangeduid met Global Sports Marketing Events, is ter ziele. „De mara thon van Amsterdam heeft ons de kop gekost", aldus Hermens. „Het was niet meer verant woord verder te investeren in dat evenement." De teloorgang is des te pijnlij ker na het sportieve succes van de editie van de marathon van Amsterdam, half oktober vorig jaar. Toen bleven maar liefst vier atleten, de Kenianen Kiprop en Kiplagat en de Ethio- piërs Jifar en Tola, binnen de begeerde grens van 2 uur en 7 minuten. „We dachten dat daar wel een grote sponsor naast Delta Lloyd voor warm zou lo pen. Maar die kwam niet. Ons bedrijf in Amsterdam kon niet aan het investeren blijven. Eens houdt het op." Faillissement is officieel niet aangevraagd. Hermens: „Mis schien komt dat er ook hele maal niet van. Want zoiets kost ook geld. De crediteuren zijn uiteraard op de hoogte, evenals de vijf werloiemers. Het is triest dat het zo moest aflopen. We hebben vanaf 1996 onze nek uitgestoken om de marathon van Amsterdam internationaal op een hoger plan te brengen. Qua tijden is ons dat gelukt, maar nieuwe sponsors heeft dat helaas niet opgeleverd. We zijn diep gegaan, nog dieper kon niet meer." De marathon in de hoofdstad is als jaarlijks evënement in het najaar wel gered. Op 15 oktober is opnieuw een race door de Amsterdamse straten over 42 kilometer en 195 meter, met als organisator de nieuwe Stichting Amsterdam Marathon, waarbij ook Hermens is aangesloten. Delta Lloyd heeft voor de ko mende drie jaar toegezegd hoofdsponsor te blijven. Eerder moest worden beslo ten het ambitieuze project Am sterdam Athletics in het gere noveerde Olympisch Stadion van Amsterdam eind juli af te blazen. „We hadden nauwelijks de helft van de benodigde sponsorgelden binnen. Het leek ons geen haalbare kaart op nieuw een gok te nemen. Of die wedstrijden er mogelijk volgend jaar toch komen, kan ik nu nog niet zeggen." De Papendal Games, met Rob Pauel van het Amsterdamse Globalbureau als inspirator en organisator, gaan op 5 juli normaal door. Naam: Wilbert van der Lans. Geboren: 20 oktober 1976 te Leiden. Woonplaats: Sassenheim. Sport en club: voetbal bij Teylingen in Sassenheim. Clubs: ik ben bij Teylin gen begonnen in de F'jes, toen ik zes was. Er is nooit een andere club gekomen die een uitdaging voor mij vorm de. Opleiding: ik heb vorig jaar een HBO-opleiding afgerond, technische bedrijfskunde. Nu studeer ik bedrijfskunde aan de Erasmus Universiteit in Rotterdam. Positie: ik speel mid-mid, ik verzorg de aanvoer naar de spitsen. Sterkste punt: mijn overzicht. Zwakke punt: vechtvoetbal ligt mij minder. Beste trainen in de jeugd heb ik twee hele goede trainers gehad, René van der Krogt en Peter van Rijn. Slechtste trainen ik heb wel eens een trainer gehad waar van ik dacht 'jij kan mij toch helemaal niets bijbrengen'. Maar achteraf bekeken lag dat alleen maar aan mij. Ik zat toen zelf in een dipje. Hoogtepunt: promotie met Teylingen Cl naar de landelij ke competitie. Dieptepunt: het jaar in de vijfde klasse. Daar kwamen we teams tegen met een to taal andere mentaliteit dan de onze. Echt van die vechtploe- gen en dat botste nog wel eens. Er is toen tot twee keer toe een wedstrijd stilgelegd na een vechtpartij. Leukste tegenstander: FC Lisse en UDO. Tegen veel van die jongens heb ik in de jeugd al gespeeld. Vervelendste tegenstander: dit seizoen waren er geen na re ploegen. In voorgaande ja ren waren het WM en Posta- lia, vanwege die vechtpartij en. Favoriete club: Ajax. Co Adri- aanse is volgens mij-de aange wezen persoon om ze weer aan het voetballen te krijgen. Favoriete voetballer: Jari Lit- manen. In zijn goede tijd bij Ajax was hij de perfecte voet baller. Hij speelde met over zicht en was ook doeltreffend. Mooiste shirt: het lichtblau we van Lazio Roma. Lelijkste shirt: NEC, niet om aan te zien. Favoriet vakantieland: heb ik niet. Ik ben ook nog nooit echt ver weg geweest. Ko mende zomer ga ik twee vrienden opzoeken in Mid- den-Amerika. Dan zit ik een paar weken in Belize en Mexi co. Geloof: ik ben Rooms-Katho- liek, maar ik ga alleen op feestdagen naar de kerk. En ik bid voor en na het eten. Respect voor: mensen die uit durven te komen voor hun mening en die ook daadwerkelijk actie ondernemen. Ik heb niet echt een persoonlijk voorbeeld, maar Nelson Mandela is wel zo iemand. Hekel aan: onwaarheden. Ik vind dat je iedereen moet kunnen vertrouwen op zijn of haar woord. Helaas werkt het in de praktijk wel eens anders. Duels tegen RKWIK: we heb ben nog nooit tegen ze ge speeld en we weten dus ook niet veel van ze. Het schijnt een 'Engelse' ploeg te zijn. Lange ballen naar voren en daar 'oorlog' maken. Dat spel ligt ons niet echt. Maar we spelen zondag in een mooie ambiance bij Wilhelmus, op een breed veld. Ons spel moet daar goed uit de verf kunnen komen. Toekomst van Teylingen: dit seizoen hebben we uit oner varenheid veel punten laten liggen. Volgend jaar moeten we hoog kunnen eindigen in de vierde klasse. Op termijn moet Teylingen een stabiele derdeklasser kunnen worden. Persoonlijke toekomst: dat hangt ervan af van in hoever re studie en voetbal te combi neren blijven. Maar het liefst wil ik gewoon bij Teylingen blijven. TEKST MAARTEN DEKKER FOTO TACO VAN DER E8

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 37