Wereldploeg geeft cadeautjes weg avid Coulthard ontsnapt aan de dood Sport Studentenroeien verkeert in zwaar water Hiddink reageert gelaten op ontslag Guy Roux na 39 jaar weg bij Auxerre IlSDAG 3 MEI 2000 «erdei Var N Bol nbjrierink: tweede ronde in Orlando ~^j)0' Jan Siemerink heeft de tweede ronde van het tennis- ioi in Orlando bereikt. De Rijnsburger klopte de als acht- plaatste Amerikaan Justin Gimelstob met 4-6 6-2 7-5. In veede partij moet hij het opnemen tegen Paradorn Sricha- uit Thailand. Het is voor het eerst sinds februari dat Sie- k de tweede ronde van een toernooi van de ATP-tour Hij plaatste zich toen voor de tweede schifting in Rotter- Door het wegvallen uit de top-honderd van de ranglijst is rink vaak veroordeeld tot het spelen van kwalificaties en tigers. Afgelopen week bereikte hij de kwartfinales van de nger in Bermuda. enal op weg naar CL t Arsenal is bezig aan een sterk slot van de Engelse com- rè. De ploeg van Bergkamp en Overmars, die op de foto el- ijéliciteren na een doelpunt, blijft stevig op de tweede i staan na de 2-1 winst op stadgenoot West Ham United. B8.093 mensen opende Di Canio voor West Ham de score, Overmars maakte na 69 minuten gelijk. Petit bezorgde de Iers in de voorlaatste minuut de zege. Arsenal heeft met rie wedstrijden te gaan drie punten voorsprong op num- njrie Liverpool en vijf op Leeds United. Als Arsenal tweede j, speelt het in de Champions League. foto reuters adbergen wint laatste duel orp» De basketbalsters van BV Leiderdorp hebben het e duel onder leiding van coach Joris Zandbergen gewon- ian BV Hoofdddorp (65-49, rust 36-24). De productiefste r bij BVL in de eenzijdige wedstrijd voor de Elite B van de jasie duel was Mariska van Zegveld, die 25 punten aante- e en twaalf rebounds had. i tennissers uitgeschakeld et Iti iriirg Drie Nederlandse tennissers zijn gisteren in de ope- opjronde van drie verschillende toernooien uitgeschakeld. In iacfburg stuitte Seda Noorlander op de Oostenrijkse Sylvia flke, in het Kroatische Bol ging Kristie Boogert ten onder te- zijrie Wit-Russische Nadejda Ostrowskaja en in Palma de had John van Lottum niets in te brengen tegen de Noor m \jtian Ruud. heete gedood bij kogelslingeren v_ï Een 18-jarige Tsjechische atlete is gisteren aan de ver ingen overleden die ze een dag eerder opliep toen ze door ingerkogel werd getroffen. Het ongeluk gebeurde op de van Turnov, waar de 800 meterloopster Zuzana Krejcova rijf meter buiten de werpsector bevond. Bij een afzwaaier ze aan het hoofd geraakt door de slingerkogel die Vladimir a, de nummer twaalf van de laatste WK in Sevilla, had ge in. Maska liep een shock op. Op 12 april kwam de Franse iwerper Serge Avedissian om het leven toen hij een slin- ;el tegen zijn hoofd kreeg. !fgl he lilayoune breekt scheenbeen 3 jrg Mohamed Boulayoune, aanvaller van Rijnsburgse is voor langere tijd uitgeschakeld. De Gouwenaar brak gis- )nd zijn scheenbeen bij èen ongelukkig duel in de vriend- ipelijke wedstrijd tegen DWS. Boulayoune is gisteravond ireerd in het LUMC. ojiaienzwempak' is goedgekeurd J*. Naast de wereldzwemfederatie FINA heeft gisteren et internationale sportgerechtshof CAS in Lausanne het eden 'haaienzwempak' goedgekeurd. De president van 'ustralische NOC, John Coates, had het sportgerechtshof ?n oordeel gevraagd om mogelijke protesten tijdens de jpische Spelen uit te sluiten. ra beveiliging voor Galatasaray r| UL; Galatasaray krijgt voor de UEFA-Cupfinale tegen Ar- extra bescherming. Een speciale politie-eenheid begeleidt irkse club op 17 mei in Kopenhagen. Bij rellen rond de eer- edstrijd tussen de twee clubs in Istanbul kwamen twee En- supporters om het leven. Galatasaray vreest nu dat Engel- oligans tijdens de finale in Kopenhagen wraak nemen. o ;h eist leven van piloot en co-piloot leiderdorp peter van der hulst De Leidse studentenroeivereni gingen hebben de stroom te gen. Nauwere samenwerking tussen Asopos De Vliet, Njord en ook de 'burgerroeivereni ging' Die Leythe is noodzake lijk om de terugloop in nieuwe leden een halt toe te roepen en verzekerd te blijven van kwali tatief goede roeiers. Na een fo rumdiscussie over de toekomst van het Leidse studentenroeien waren vertegenwoordigers van alledrie de verenigingen het daarover eens. In het clubgebouw van het organiserende Asopos De Vliet werd aanvankelijk een weinig rooskleurige situatie geschetst. Zo zeer zelfs dat Thomas Stolk, preses van Njord, er een beetje moedeloos van werd. „Wat een klaagzang. Het lijkt er een beet je op dat ik de boeman ben." Een beeld dat niet klopte. De discussie leidde allesbehalve tot een aanklacht tegen de be sturen van de beide studenten roeiverenigingen, maar wel tot de conclusie dat zij veel tegen wind ondervinden. Het verkorten van de studie duur leidt er toe dat ervaren coaches al snel de club verla ten. Bovendien hebben de Leidse studenten in vergelij king met collega-studenten el ders in het land met strengere eisen te maken. Halen ze in het eerste jaar de landelijk voorge schreven studienorm niet, dan blijft het niet alleen bij een om zetting van de studiebeurs in een schuld, maar mogen ze van de Leidse Universiteit ook hun studie niet voortzetten. Ze krijgen een zogeheten 'bindend studie advies'. Zonder daarvoor harde be wijzen te hebben vermoeden de organisatoren van de fo rumavond dat die strenge re gels beginnende studenten er van weerhouden om voor Lei den te kiezen, laat staan dat ze de studie in het eerste jaar combineren met een intensie ve sport als het wedstrijdroei en. De instroom van nieuwe le den loopt dan ook terug. Toch gelooft Hans van Rooijen, directeur van het Leids Universitair Sportcen trum, dat de teruglopende be langstelling andere oorzaken heeft. Studenten moeten geld verdienen om hun studie te be kostigen en hebben andere in teresses. Ze kiezen voor spor ten als aerobics en tae-bo, waarbij minder discipline is vereist. Van wedstrijdroeiers wordt namelijk geëist dat ze ze ven dagen per week trainen. Niet later dan half 12 naar bed gaan en goed eten. „Ik heb het idee dat de term 'bindend stu die advies' veel te gemakkelijk als kapstok wordt gebruikt om het er te bij laten zitten. Met een goede planning en goede begeleiding is veel meer moge lijk", aldus Van Rooijen. De studentenroeiverenigin gen denken er iets anders over. „Het 'bindend studie advies' is zeker in het eerste jaar een pro bleem", meent Stolk. Zijn ver eniging heeft dan ook de mo gelijkheid geschapen om eerst te kiezen voor het wat vrijblij vendere competitieroeien. Om de problemen het hoofd te kunnen bieden moet er meer samenwerking worden ge zocht. Het aanbod van Die Leythe om jonge coaches van de studentenroeiverenigingen te begeleiden, werd gister avond met instemming be groet. Zoals de studentenclubs ook beseffen dat het houden van gezamenlijke trainingen en het bij de oudejaars samenstel len van gemengde boten (roei ers van Njord en Asopos De Vliet), kunnen bijdragen tot be tere wedstrijdteams. Bondscoach Jan Klerks hield de roeiers zelf ook een spiegel voor. Hij ergerde zich er een beetje aan dat erover geklaagd werd dat er een tekort is aan goede opleidingen voor coa ches. „Ik zie bijna nooit ie mand die eens zegt: Ik ga eens kijken in de keuken van de bondscoach. Als ik me wil ver beteren ga ik op zoek naar een plek waar dat kan. Dat is beter dan het zeuren over een gebrek aan cursussen." Barcelona moet hopen op wonder De finale van de Champions League op 24 mei in het Stade de France in Saint-Denis is voor Barcelona een utopie na de 4-1 nederlaag tegen Valencia. „We contro leerden de wedstrijd, maar we waren niet scherp en ge vaarlijk genoeg en gaven in de eerste helft drie cadeau tjes weg", oordeelde Frank de Boer. valencia anp Met de 3-1 had Barcelona nog vrede, zei De Boer, doelend op de 3-1 nederlaag tegen Chelsea in Londen in de eerste kwartfi nalewedstrijd. In eigen stadion won Barca met 5-1. Zo'n uitslag zal op 10 mei in de return een schier onmogelijke opgave zijn. „Vooral doordat we in de laatste minuut nog een goal te- genkregen", sprak De Boer. „De 4-1 was fataal en kwam nog het hardst aan. Nu moeten we zeker drie keer scoren, maar Valencia is ook als het uit speelt lastig en levensgevaarlijk We hebben dit aan onszelf te wij ten. We waren niet scherp en alert en dat is dodelijk tegen een counterploeg als Valencia. En in de tweede helft kregen we ook amper kansen. Het zou een ramp zijn als we de finale niet halen." Trainer Louis van Gaal weet de nederlaag aan persoonlijke fouten, vooral in de verdediging was het volgens de coach chaos troef. „We hebben niet slecht gespeeld, integendeel. Maar in het voetbal is alles mogelijk. Ie dereen dacht dat Barcelona al zeker was van de finale. Ik heb wel gewaarschuwd voor de kracht van Valencia, maai- dat wilde men niet geloven. Valen cia is zeer sterk op de counter en heeft een aantal uitstekende spelers." Van Gaal liet in het midden of hij nog gelooft in de kansen van zijn ploeg. „Er zou weer een mirakel moeten gebeuren", verwees hij naar de 5-1 tegen Chelsea in Camp Nou. „Maar ook dat is nu weer mogelijk. Dat moet ik als coach wel den ken, anders kunnen we beter stoppen. Drie keer scoren is niet onoverkomelijk." Bij Valencia zijn ze nog niet helemaal gerust op de goede af loop. Angulo, die twee keer scoorde en Puyol een nacht merrie bezorgde, zei dat zijn ploeg ten minste met 5-1 had moeten winnen om zeker te zijn van de eindstrijd. „Geluk kig werd het nog 4-1, waardoor Barcelona drie keer moet sco ren. Wij krijgen echter ook wel weer kansen en zullen dit niet uit handen geven. Maar Barce lona blijft een wereldploeg. Wij speelden onze beste wedstrijd van het seizoen." Bij de rust leidde Valencia al met 3-1. Angulo scoorde twee keer en Mendieta maakte vlak voor rust de derde treffer uit een strafschop. Barcelona kwam tussendoor nog wel op 1- 1 dankzij een eigen doelpunt van Pellegrino na een voorzet van Zenden. In de blessuretijd zorgde Lopez voor 4-1. Valencia: Canizares; Angioma, Djukic, Pellegrino en Carboni; Farinos, Gerard (83. Sanchez), Mendieta en Gonzalez; Angulo (78. Albelda) en Claudio Lopez (90. Hie). FC Barcelona: Hesp; Reiziger. Frank de Boer en Puyol (46. Bogarde); Guar- diola, Gabri, Cocu en Rivaldo; Dani (61. Litmanen), Kluivert en Zenden (75. Simao). De Argentijn Claudio Lopez (links) viert zijn doelpunt met landgenoot Kily Gonzalez. Lopez bracht de eind stand op 4-1 voor Valencia. foto a Titelverdediger Spurs verliest in eerste ronde new york rtr/anp De Phoenix Suns en de Port land Trailblazers hebben zich geplaatst voor de twee de ronde van de playoffs van de Noord-Amerikaanse bas ketbalcompetitie NBA. In de Western Conference haalden de Suns voor eigen publiek de derde en beslissende overwinning in de best-of-fi- veserie door San Antonio Spurs met 89-78 te verslaan. Het is voor het eerst in zestien jaar dat de titelverde diger in de eerste ronde wordt uitgeschakeld. De Spurs hebben vooral het ver lies van hun geblesseerde ster Tim Duncan (knie) in de playoffs niet kunnen opvan gen. „Dit is zeer teleurstel lend", zei David Robinson, die zonder Duncan aan zijn zijde het team probeerde te dragen. Robinson kwam tot 21 punten, maar zijn productie stokte in het laatste kwart. Ook zijn teamgenoten leken al hun energie te hebben verspeeld. „Ik had gehoopt dat we het als één ploeg zou den redden. Met de rentree van Tim in de tweede ronde had het alleen maar beter kunnen gaan, maar dat heeft nu geen zin meer", sprak Robinson. De Portland Trailblazers wonnen met 85-77 van de Minnesota Timberwolves en beslisten de best-of-five serie met 3-1. De strijd tussen de Sacra mento Kings en de Los An geles Lakers is nog open. De Kings trokken de stand met een 101-88 overwinning ge lijk. 2-2. barcelona henk van den boom Zichtbaar niet al te zeer aangeslagen nam Guus Hiddink gisteren afscheid van zijn spelers, waar mee hij maar amper twee maanden lief maar vooral leed heeft gedeeld. „Je voelt je natuurlijk nooit echt vrolijk als zoiets gebeurt, maar ik heb me hier meer als een interim-trainer be schouwd." Maandagavond kreeg de Nederlander van voorzitter Ruiz de Lopera van de Spaanse voet balclub Betis Sevilla te horen dat hij de laatste drie wedstrijden van de competitie niet meer ge wenst is. Hiddink werd een paar maanden gele den naar Andalusië gehaald om de club uit Sevil la club uit de scores te helpen. Hiddink liet gisteren duidelijk merken dat hij nooit erg veel vertrouwen heeft gehad in zijn op dracht. „Ik heb natuurlijk gedaan wat ik kon", maar de coach zette openlijk vraagtekens bij het beleid van Betis. „Als een club zo snel van trainer wisselt, ga je natuurlijk wel vragen stellen." De verhouding tussen Betis en voorzitter De Lopera was de laatste weken al aanzienlijk ver slechterd door verschillen van mening over een aantal technische beslissingen van de trainer. Bovendien had Hiddink openlijk zijn aspiraties voor een werkkring bij een andere club (Celtic) laten merken. Dit viel verkeerd bij Ruiz de Lope ra. „Een trainer moet zich alleen, en voor de volle honderd procent inzetten voor de club bij wie hij op dat moment in dienst is", aldus de voorzitter. licht gewond geraakt bij liegtuigongeluk in Mid- ankrijk. De piloot en de >ot kwamen om het Ie le verloofde van Coul- een lijfwacht kwamen s als de coureur vanaf met .Verwondingen. Irie werden naar een zie- b is vervoerd, maar zij :n niet te worden opge- In de vroege avond en ze weer gaan. privé-vliegtuig van de 29- Schotse Formule-1-cou- :en zogenoemde Learjet, I- nderweg van Brookland Zuid-Engelse graafschap laar Nice en moest we- motorproblemen een inding maken op het :ld Satolas bij Lyon. Op e hoogte raakte de piloot j^ntrole over het toestel Het vliegtuig smakte te- ,,e landingsbaan en vloog ind. De brandweer, die lalarmeerd, had het vuur ader controle. lthard, zijn verloofde en wacht werden voor on- k overgebracht naar het ird-Herriot ziekenhuis in Volgens een woordvoer- Het vliegtuig van David Coulthard, dat gechrasht is op het Lyon-Satolas de piloot en de co-piloot om het leven. der van het ziekenhuis was hun huis opgelucht te zijn dat hij er -toestand niet verontrustend, met verloofde en lijfwacht zon- „Het ergste was de schrik van der kleerscheuren vanaf was het ongeluk", zei hij. Het on- gekomen. „Mijn diepe meele- derzoek wees geen ernstige ven gaan uit naar de familie van kwetsuren aan. de omgekomen piloten", zei Coulthard verklaarde direct hij. „Ik ga niet in details treden na het verlaten van het zieken- over het gebeurde. We hebben vliegveld. Bij het ongeluk kwamen foto ap ontzettend veel geluk gehad." De manager van de Brit, Ian Cunningham, verklaarde dins dagavond dat Coulthard ko mend weekeinde in Barcelona normaal zal deelnemen aan de race om de Grote Prijs van Spanje. auxerre sid De langst zittende trainer van een profvoetbalclub, Guy Roux bij het Franse Auxerre, houdt er na dit sei zoen mee op. Hij heeft er dan 39 jaar coachen bij de zelfde club opzitten. In 1961 nam Roux Auxerre, dat toen nog in de zesde klasse speel de, onder zijn hoede. De 61-jarige Roux kondig de gisteren voor de televisie aan dat hij het ondanks het feit dat zijn contract nog een jaar doorloopt, welletjes vindt. „Afgelopen winter had ik een behoorlijke inzin king", aldus Roux. „Ik heb me hersteld, maar uit wees voor een nieuwe terugslag heb ik de voorzitter gevraagd mijn verbintenis een jaar eerder te beëindigen." Bonfrère Bondscoach Jo Bonfrère blijft werkzaam in Nigeria. De aanbieding die de Turkse topclub Galatasaray hem heeft gedaan is van de baan. „De keuze is moeilijk, maar ik blijf in Nigeria," aldus de Limburger. „Na de Spelen hou ik de deur weer open." De lopers van de Leidsch Dagblad Marathongroep tel len af. Zo'n tweehonderd sportievelingen bereiden zich onder leiding van Han Kulker en andere trainers voor op de Leidse Marathon (11 juni). Ze leggen dan 10 of 21 kilometer af. Wekelijks komt op deze plaats een van de deelnemers aan het woord. Naam: Marijke van Meeteren Leeftijd: 41 jaar Woonplaats: Voorhout Beroep: assistent-program mamanager Afstand: 21 kilometer Waarom heeft u gekozen voor de halve marathon? Die afstand lieb ik altijd al willen lopen. Normaalgespro ken is het te ver voor me. zo wel fysiek als mentaal. Op een gegeven moment denk ik dan 'bekijk het maar'. Doordat ik nu bij de Leidsch Dagblad Marathongroep zit, heb ik al lerlei schema's en trainings programma's tot mijn be schikking. Behalve verbetering van mijn conditie schept het ook een soort verplichting naar mezelf toe. Ik kan het nu niet maken om af te haken. Wat is uw doel bij die halve marathon? O X Zoals ik al zei wordt dit de eerste keer dat ik zo'n grote af stand ga lopen. Het belang rijkste is dus dat ik de finish haal. Heeft u anderhalve week ge leden ook meegedaan aan de Singelloop? ,,Ja. Het ging op zich best goed. Ik deed er ongeveer 35 minuten over. Dat mag nog wel ietsje sneller, maar het was dan ook erg warm en ook de drukte kwam mijn presta tie niet ten goede. Het duurde een tijd voordat je echt kon beginnen met lopen, omdat je bij de start helemaal ingeslo ten staat. Persoonlijk houd ik niet zo van dat massale. Ik loop altijd het liefst in m'n eentje." Is hardlopen in de Leidsch Dagblad Marathongroep dan wel iets voor u? „Zonder die 'groepsdwang' zou ik de 21 kilometer nooit uit kunnen lopen. Daar gaat het in principe om. Ik heb an deren nodig om me aan op te trekken. Het is ook goed voor regelmaat en opbouw in de trainingen. Ik doe al jaren aan hardlopen; vroeger ging ik vaak met familieleden hardlo pen in de duinen. Maar dat was altijd erg losjes. Als het re gende, liet ik het vaak al afive- Wat trekt u aan in het lopen? Enerzijds is er het conditio nele aspect. Ik vind een goede conditie erg belangrijk. Maar ik beleef er zeker ook plezier aan. Ik vind het heerlijk om één te zijn met de natuur en de elementen. tekst maarten dekker foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21