Gewone Dirk heeft geen geld op de bank Femke Dekker roeit met de riemen die ze he# NNY h Sport AZ welkom in Zaanstad SCOREbord WOENSDAG 3 MEI 2000 Dirk Scheringa is het Noord-Hollandse equivalent van de Amerikaanse droom. Op zijn vijftiende begonnen als leerling handzetter bij de Kollumer Courant klom hij via de politie en boekhouding op tot geslaagd ondernemer. Zijn zakelijk imperium is op zijn minst een miljard waard. Visionair zakenman, met veel voeten in tal van geitenwollen sokken. DSB, AZ, het Frisia Museum en een aantal schaatsploegen. ALKMAAR ANDRE HOOGENBOOM Het einde van zijn expansiedrift is nog niet in zicht. Internet komt er aan, Scheringa wil marktleider worden op het gè- bied van virtueel bankieren, en heeft zijn zinnen gezet op een eigen tv-station. Dirk Scheringa (49) heeft iets met de gewone man en laat niet na te melden dat ook hij zo gewoon is geble ven. ,,Ik ben laagdrempelig. Net als mijn bedrijf, net als de spor ten waarvan ik houd. Ik ben Dirk en heb eigenlijk geen geld op de bank." De geboren Fries heeft leren genieten van het leven en dat is een hele doorbraak gezien zijn gereformeerde achtergrond. „Als je hard werkt", heeft hij eens gezegd, „doe je iets niet goed." Daarom werkt Dirk nog slechts parttime. Vijf dagdelen in de week zijn bestemd voor de DSB-activiteiten, twee voor AZ, een voor het Museum en twee om zelf te sporten. Fietsen in de zomer, schaatsen in de winter. Of eenzaam te toeren over Noord-Hollands dreven op zijn Harley Davidson. „Een goed gevoel zit niet in de hoogte van je bankrekening. Ik ben nu 49 jaar en kan inmid dels bogen op een zekere le venswijsheid. Als je wat ouder bent, word je emotioneel een rijper mens. Dan weet je ook dat je lekker in je vel moet zit ten om gelukkig te zijn. Dat je evenwichtig met de omgeving omgaat, met je kinderen, dat je van jezelf moet houden, voor dat je van iemand anders kunt houden. Kijk naar diep onge lukkige sterren, mensen die al les hebben, maar een leeg be staan leiden. Je kunt geen geluk kopen, je kunt het niet afdwin gen. Geld heeft helemaal niets met geluk te maken. Het gevoel is het fundamentele van de mens." „Genieten. Van een mooi vo gelnestje gevuld met eieren, van het voorjaar in Wognum. Kijk eens om je heen, hoe mooi de bomen hier in bloei staan. Als je daar oog voor hebt kun je gelukkig zijn. Dat heeft niets met geld te maken, want dat is allemaal gratis. Ik rijd geen Rolls Royce of een Ferrari, ik heb maar één motor. Ik houd van goede spullen, maar niet van 'overdone'." Daarom draagt Scheringa geen Armani- pakken en er hangt geen zware Rolex aan zijn pols. Geitenwol len sokken in de schoenen zijn zijn handelsmerk. Zelfs in het voorjaar. Toch kun je moeilijk om Dirk heen. Hij vraagt zich wel eens af waarom de media hem zo vaak opzoeken. De cameraploegen lossen elkaar af in het klooster ZAANDAM ANP De gemeente Zaanstad zal AZ-voorzitter Scheringa niet de deur wijzen als hij wil praten over de bouw van een voetbalstadion. Dit zegt PvdA-wethouder D. Sanders. De opmerkingen van San ders volgen op het dreige ment dat Scheringa vorige week uitte om Alkmaar te verlaten. In principe hebben Alkmaar en de voetbalclub overeenstemming bereikt over de bouw van een nieuw stadion langs de A9, aan de zuidkant van de stad. Sche ringa wil in het stadion 10.000 vierkante meter kan toorruimte inrichten. De provincie is daar echter te gen en AZ vindt dat de ge meente Alkmaar zich onvol doende inzet om Gedepu teerde Staten op andere ge dachten te brengen. SPELERvan het JA AR UVS was de enige regionale hoofdklasser die het afgelopen weekeinde voor de competitie in actie kwam. Bij de Leide- naars, die nog altijd niet zeker zijn van lijfsbehoud, scoorde spits Berry Charité een acht voor het klassement PRIJSVRAGEN Lucky day van dinsdag 2 mei. 1-2-10-19- 20-21 -28-36-45-47-48-53-56-59-65- 68-72-73-77-78. (onder voorbehoud) Toto-13, nummer 17. Eerste prijs: 1 win naar. bruto f. 30.544,40. Tweede prijs: 39 winnaars, elk f. 182.40. Derde prijs: 438 winnaars, f. 40.60. VOETBAL Champions League. Halve finales, heen wedstrijd. Valencia - FC Barcelona 4-1 (3-1). 10. An- gulo 1-0, 27 Pellegrino 1-1 e.d. 43 An- gulo 2-1. 45. Mendieta 3-1 (strafschop). 90. Claudio Lopez 4-1. Scheidsrechter Meier (Zwi). Toeschouwers: 46.000. Gele kaart Farinos (Valencia). Puyol, Gabri (Barcelona). Engeland. Arsenal - West Ham United 2-1 Middlesbrough - Newcastle United 2-2. Stand aan kop: Man.United 36-85 Leeds 35-64 Arsenal 35-69 Chelsea 36-62 Liverpool 35-66 Aston Vil. 36-57 Schotland. Saint Johnstone - Aberdeen 2- 1Dundee United - Celtic 0-1 Stand aan kop: Rangers 32-81 Motherwell 33-43 Celtic 33-62 Hibernian 32-41 Hearts 33-50 Johnstone 33-40 Nuon-Cup. Achtste finale: Hazerswoudse Boys Docos 1-2 (1-2). 0-1Marcel Werk, 0-2. Herman van Marwijk. 1-2. Ernst-Jan Pels BASKETBAL Eredivisie. Vrouwen. Elite b. BV Leider dorp - Hoofddorp 65-49 New York. NBA. Western Conference. Min nesota Timberwolves - Portland Trailbla- zers 77-85. Eindstand best-of-five serie 1- 3. Phoenix Suns - San Antonio Spurs 89- 78. Eindstand best-of-five serie: 3-1 Sa cramento Kings - Los Angeles Lakers 101 - 88. Stand best-of-five serie: 2-2. TENNIS München. Mannen. 900.000 gulden. Eer ste ronde El Aynaoui (Mar/2) - Di Pasqua- le (Fra) 7-5 6-4, Meligeni (Bra/6) - Rosset (Zwi) 6-3 4-6 6-3, Ulihrach (Tsj) - Dewulf (Bel) 6-3 6-1, Bjorkman (Zwe) - Medvedev (0ek/5) 6-0 2-6 6-4, Mirnyi (WRu) - Za- baleta (Arg) 6-7 6-3 7-5, Novak (Tsj) - Schüttler (Dui) 6-1 3-2 opgave. Etlis (Arg) - Ivanisevic (Kro) 7-6 6-1, Dosedel (Tsj/8) - Gross (Dui) 6-3 6-2, Dosedel (Tsj/8) - Gross (Dui) 6-3 6-2, Haas (Dui) - Prinosil (Dui) 6-1 4-2 opgave, Ljubicic (Kro) - Fahlke (Dui) 6-3 6-4, Browne (Arg) - Behrend (Dui) 4-6 6-4 7-6, El Aynaoui (Mar/2) - Di Pasquale (Fra) 7-5 6-4. Palma de Mallorca. Mannen, 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde: Ruud (Noo) - Van Lottum (Ned) 6-3 6-2, Portas (Spa) - Gau- denzi (Ita) 6-2 6-2, Safm (Rus'4) - Voinea (Roe) 6-4 7-6, Chela (Arg) - Gustafsson (Zwe) 4-6 7-5 6-3, Blanco (Spa) - Stanojt- sjev (Bul) 6-1 6-4, Moya (Spa/5) - Göllner (Dui) 6-3 6-4, Tillström (Zwe) - Clavet (Spa/7) 6-4 6-3, Marin (CRi) - Diaz (Spa) 7-6 6-3. Orlando. Mannen, 800.000 gulden. Eerste ronde: Goldstein (Vst/5) - Agenor (Hai) 6-2 6-1, Sabau (Roe) - Sa (7/Bra) 6-3 7-5. Gonzalez (Chi) - Mamiit (Vst) 6-2 7-5, Rus sell (Vst) - Armando (Vst) 6-4 6-2, Kroslak (Slo) - Jonsson (Zwe) 6-1 3-6 7-6, Hant- schk (Dui) - Zib (Tsj) 4-6 6-4 6-4, Rodri guez (Arg) - Manta (Zwi) 6-7 7-6 7-6, Va- nek (Tsj) - Arthurs (Aus) 6-7 6-4 6-3. Hamburg. Vrouwen, 1,2 miljoen gulden. Eerste ronde. Plischke (Oos) - Noorlander (Ned) 6-4 4-6 6-1, Coetzer (ZAf) - Drago- mir (Roe) 6-0 6-4, Sidot (Fra) - Weingart- ner 5-7 6-2 7-6, Spirlea (Roe) - Zvereva (WRu) 6-2 6-3. Bol. Vrouwen, 400.000 gulden. Eerste ronde: Ostrowskaia (WRu) - Boogert (Ned) 6-4 6-4, Pisnik (Slv) - Wartusch (Oos) 6-1 6-0, Razzano (Fra) - Abramovic (Kro) 6-2 6-1. Srebotnik (Slo) - Gersi (Tsj) 6-0 6-3, Suarez (Arg/7) - Llagostera (Spa) 6-2 6-1, Leon-Garcia (Spa) - Goni (Spa) 6-3 6-3, Gaghardi (Zwi) - Krizan (Slv) 6-2 2-6 6-3, Kostanic (Kro) - Maleeva (Bul) 6-3 6-0, Ta- laja (Kro/4) - Torrens-Valero (Spa) 6-3 6-0. WIELRENNEN Ronde van Romandië. Proloog, tijdrit in Locarno: 1. Savoldelli (Ita) 6,5 km in 7.31, 2. Pefia (Spa) 0.10, 3. Cuesta (Spa) 0 11. Vierdaagse van Duinkerken. Eerste etappe Duinkerken - Oostende: 1. Piziks (Let) 168,5 km in 4.16 00, 2. Backsted (Zwe) 0.113. Barthe (Fra), 6. Duijn, 8. Vries. IJSHOCKEY St. Petersburg. WK A-landen. Groep A: Wit-Rusland - Letland 3-6 (0-2 3-3 0-1), Zweden - Oekraïne 7-2 (2-1 3-1 2-0). Stand 1. Zweden 2-4, 2. Wit-Rusland 2- 2, 3. Letland 2-2, 4. Oekraïne 2-0. Zwe den geplaatst voor de volgende ronde. Groep B: Slowakije - Italië 6-2 (2-1 0-0 4- 1), Finland - Oostenrijk 3-3 (0-0 1-2 2-1). Stand: 1. Slowakije 2-4, 2. Finland 2-3, 3 Oostenrijk 2-1, 4 Italië 2-0. Slowakije en Finland geplaatst voor de volgende ronde. De Heiden Van Tol 85. V. Grootveld Buys Van der Heiden Van Heyningen Verhey 76. Bounif De Kievit Roest Bennekers Charite Cornelia Berry Charité. archieffoto henk bouwman Scheringa is voorzitter, sponsor, museiimeigenaar en miljardair DUIVENtil Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van DuivenbjTM De spelerscarrousel in de hoofdklassen draait door. Ook buiten de Leidse regio veel veranderingen. Barrv de Poor ter (DHC) speelt in het nieuwe voetbalseizoen bij Tonegido. Zwart Wit'28 haalt Ferry Seton, Michel Visser en Maurice Wil kes bij Strijen terug. Ook Bob Molendijk (Spijkenisse) kiest voor de Rotterdamse degradant Spakenburg heeft zijn zinnen gezet op Werner Kooistra, Meivin Don- leben en Maurice Li- geon van Huizen. Maar raakt zijn doel man, Mark Verhoeven, kwijt aan Babberich. Buurman IJs- selmeervogels versterkt zich met Rody van derVlist (Argon), Raymond Graanoogst en Ernesto de Mi randa (beiden Elinkwijk). Laatstgenoemde club ziet ook Salvi Cabeza naar AFC vertrek ken Michel Boerebach houdt het bij zijn oude jeugdliefde, SV Lelystad, weer voor gezien. DO- VO wordt de nieuwe club van de ex-prof Nog enkele nieuw tjes uit de het trainerswereldje: Edward Metgod wordt de nieu we trainer bij eersteklasser Tür- kiyemspor. Hij volgt in Amster dam John Kila (naar Telstar) op Forum Sport heeft een opvol ger voor Hennie de Klerk ge vonden. Oud-speler André Lou- wers wordt de nieuwe techni sche man. Edmund Claus, ex- doelman van Noordwijk, wordt jeugdtrainer bij het Ajax-filiaal in Kaapstad. Hij krijgt de func tie die nu door Henk Bodewes wordt beheerd Het landelijke Al -elftql van ADO Den Haag is terug in de eredivisie. Het won de beslissingswedstrijd tegen NEC (3-1) met twee doelpunten van Leidenaar Erwin Verkuylen (ex-Docos) Het voetbaltoer nooi tussen de oudjes van ASC, UDO en Oegstgeest is door de laatstgenoemde club gewon nen. In de Finale werd UDO met 2-1 verslagen Feest in Noord- wijk. Op vrijdag 12 mei treedt Noordwijk-aanvoerdei3 Reinders in het huweli 'e.* Dian van 't Wout Var i*1 halve finale NUON Bo sen UVS BI-FC LisseBi11 Tijdens de opening v nieuwe clubhuis van v n vereniging Oegstgeest n*> Wim Hoogstraten en f n*> Rij he in de lerij. leen wT nen ei sen kr aand de ve rings schappij. Eersteklasser kan ook op de steun va baas Arjan Bos rekenerL Armstrong's Ride for tl elic gaat op zondag 27 aug st; Naaldwijk van start en meer in Amsterdam. DOv le fietstocht ten bate v< ers Nederlandse kankerbe rie krijgt deelname van on rie deren Michael Boogertsj Kuiper en Gianni Rom tocht doet op die dag o terwoude en Hazerswc|(| Rijndijk aan Ondanks zware val in de amateu van de Ronde van Vlaae bezet Leiderdorper Vin]311, der Kooij nog steeds ee 'bi deelde vijfde plaats in <Usi om de wereldbeker Der phense motorcrosser R Rees is zondag in het ItQ Mantova uitgevallen in de Grand Prix 250cc. Ir JEfi. ste manche reed hij op r< plaats toen hij de macl )ur zijn Kawasaki verloor. \>ke, wijt dit voorval aan zij re V> niet herstelde blessure derde waterpoloteam :i Zijl-LGB is gepromovef de eerste klasse van he De meisjes en jongens nemen begin juni deel )Li voorronden van het Ne ing kampioenschap Ivar Leidse wil met Vrouwen Acht naar Sydney uk Femke Dekker gelooft in haar olympische missie. Ondanks te genslag en de moordende con currentie in de nationale vrou- wenploeg is de Leidse roeister er heilig van overtuigd dat ze eind augustus in het vliegtuig stapt naar Sydney, ook al is zij niet opgenomen in de voorlopi ge selectie van bondscoach Re- né Mijnders. „Zelf weet ik ge woon dat ik in die Acht thuis hoor." De wereld van Femke Dekker leek afgelopen december even in te storten. De Leidse roeister was in Oostenrijk betrokken bij een verkeersongeluk en moest worden geopereerd aan haar meniscus. „De artsen hebben de binnen-meniscus in zijn ge heel verwijderd. Daarna ben ik gaan revalideren met fysiothe rapeut Henny Hakker. Die heeft geweldig werk geleverd, waar door ik al na zes weken weer helemaal fit was. Normaal staat er een veel langere herstelpe riode voor een dergelijke bles sure." Amper een maand na de ope ratie zat Dekker al weer in de roeiboot. Dat was erg snel, maar toch had ze een behoorlij ke trainingsachterstand opgelo pen. Januari had ze moeten missen en juist die maand zat volgepland met tests en trainin gen. „Vlak na het ongeluk heb ik wel eens gedacht 'waarom moet zo'n idioot nou precies mij aanrijden', maar uiteinde lijk kom je toch tot de conclusie dat het geen zin heeft om terug te kijken. Als sporter moet je al leen maar bezig zijn met het heden en de toekomst." Die instelling hielp haar om keihard te werken aan haar co meback. „Ik heb daarbij het voordeel dat ik nog jong ben, pas twintig jaar. Daardoor gaat het allemaal wat sneller. Ik word nog elke dag sterker en ook technisch gezien roei ik steeds beter. Die voortdurende progressie heeft me op de been gehouden." De gehele sportieve carrière van de Leidse wordt overigens gekenmerkt door snelle voor uitgang. Dekker begon op haar veertiende met wedstrijdroeien bij Die Leythe. Hoogtepunt was het jeugdwereldkampioen schap in Schotland (1996), waar ze goud haalde. Vorig jaar ver huisde Dekker naar Amster dam. „Met het oog op mijn stu die Management, Economie en Recht was dat handiger." Dat was echter niet de belangrijkste reden om naar de hoofdstad te verkassen. „Het ging vooral ook om de betere trainingsmoge lijkheden in Amsterdam. De Bosbaan is een beetje het cen trale punt voor de Nederlandse roeiers." Op diezelfde Bosbaan nam Dekker afgelopen weekend met de Acht van studentenroeiver eniging Nereus deel aan de jaarlijkse Randstad Regatta. De Vrouwen Acht deed daar ook mee. Ze bestrijdt dat haar deel name met een studententeam er op wijst dat ze buiten de se lectie van de nationale Acht is gevallen. „Dat heeft er niets mee te maken. Ik ben gewoon lid van die vereniging en dat staat los van mijn positie bij de nationale ploeg. Bij Nereus gaat het er overigens ook heel seri eus aan toe. De vereniging staat bekend om z'n rijke roeitradi- tie. Het is er zeker geen 'lang le ve de lol'." Zelf moet Dekker heel veel dingen laten schieten voor het roeien: vrienden, familie, stu die, vakanties, feesten. „De leu ke dingen. Ik kom er door mijn sport nooit eens aan toe om op bezoek te gaan bij mijn opa en oma in Ierland. Maar ja, nu kan het nog. Als ik dertig ben, wil ik dit leven zeker achter me gela ten hebben. En ik heb al eens gezegd dat ik meteen stop met roeien als ik in Sydney geweest ben." De concurrentie is moor dend, maar Dekker is vol ver trouwen dat zij bij de olympi sche ploeg zal zitten. „Behalve in de Acht kan ik eventueel ook nog in de dubbeltwee naar Syd ney. In die discipline roei ik sa men met Marloes Boelman, een verenigingsmaatje bij Nereus. Voordeel van roeien in de Acht is dat die boot al zeker is van deelname aan de Spelen. Als Twee moeten we ons nog zien te kwalificeren tijdens een aan tal internationale wedstrijden. En de Acht spreekt ook veel meer aan, gewoon omdat het veel sneller gaat en omdat die boot de grootste kans op een medaille heeft." Mocht Dekker het onverhoopt toch niet halen, edt dere selectiedatum b zijn. „Het neemt missi de druk weg in de v ding, zodat iedereen nen naar de wedstri ;*.p{ kan leven. Aan de anc trainen we nu op he van de snede, juist o dereen zich nog moet 1 Dat komt de presta weer ten goede. Ik der huidige procedure vvel^s"J Zo blijven we scherp iedereen evenveel kans Bij die gelijke kanse Dekker wel meteen at het - in tegenstelling ti dere roeisters die stri een plek in de Vrouwi financieel geheel o [r^s kracht moet zien te kl< krijgen ieder bijna dri gulden per ma NOCNSF. Ik krijg niets. Omdat ik vorig WK gemist heb, heb ik teel geen status bij NO?/7 dus krijg ik geen geld dat onterecht en m< verkroppen." Door het uitblijven v ciële steun is Dekker ir vensonderhoud gehee^L kelijk van haar studietc een bijdrage van haarur< „Ik heb mij dit seizoerrr?r op het roeien gestort!, mijn studie daarvoor ae8 laag pitje gezet. Om ro an' men zou ik eigenlijk e 'ot tje erbij moeten hebbre daar heb ik absoluut d(BI} 1 voor. Er zijn wel eens momenten dat ik he J'e.rv schreeuwen: 'Mensen, !ne in hemelsnaam een bls men voor topsporters i!n 1 want anders gaat het 1- mis in Nederland'." en. Dekker zegt voor h;P™ te leven, maar de finar ^c' slommeringen maken:e" bepaald niet makkelijk kunnen haar concur» schikken over de beFaa dingssupplementen er nepillen. „Ik kan me <"\d dingen gewoon niet ven." Heel erg lijkt ze c e hl gens niet te vinden: „Ik "tri natuurlijke roeister. D genlijk altijd al zo ge e heb het gevoel dat ik 'nd uitstekend zonder di< ;aJa kan, al is het in begir ade dat er gewoon geen ge is echt roeien met d( ^.va< die je hebt." rd- Vol Dirk Scherin ga, op de fo to met Mari anne Timmer tijdens de presentatie van de DSB- schaats- ploeg: „Een beetje meer waardering zou wel pret tig zijn." van Wognum. Dat komt nu niet slecht uit, gezien de beursgang van zijn DSB-groep. Maar hij zegt zelf de publiciteit niet op te zoeken. „Jullie komen toch bij mij langs? Van mij hoeft het niet." Nog even en hij heeft zelf een tv-station. Scheringa wil iets doen met televisie in Noord- Holland. Het AZ-nieuws bestaat al. Maar er komt meer als het aan de baas ligt. „Ik sluit niets uit", zegt hij. „We zijn in ge sprek met de verschillende me dia. We hebben ook wel wat aan te bieden. Voor televisie, maar in de nabije toekomst ook voor internet. Ik kan me voor stellen dat je gewoon camera's bij een training van AZ of de schaatsploegen neerzet en onli ne brengt. Kunnen de mensen alles volgen." Het is niet vaak stil rond Scheringa. Het is wel toevallig, de beursgang van DSB, die sa menvalt met al die aandacht. „De DSB-groep gaat geen recla me maken. Alleen, wij hebben wel onze marketingfilosofie. Dus staat er bij uitwedstrijden de DSB-groep op de shirts van AZ en de schaatsploeg heeft on ze naam op de tenues. Dat we naar de beurs gaan, daar geven we echt niet zoveel ruchtbaar heid aan. Ik hoef helemaal niet zo in de belangstelling te staan." Hij bestrijdt op een voetstuk te zijn gezet. „Zo voel ik het ook niet. Ik doe al die dingen ge woon omdat ik het leuk vind, omdat ik ervan hou. De schaat sploeg is ontstaan uit een men geling van liefde voor de sport, gecombineerd met een marke tingstrategie. De gedachte is langzaam gerijpt. Als ik ergens van houd, raak ik gepassio neerd en wil meer betekenen voor de sport, voor de mensen. Dan wil ik iets moois neerzet ten en ben daarin misschien wat extremer dan anderen. Dus AZ en een schaatsploeg. Of een school in Ethiopië. Ik had ook een bedrag kunnen schenken voor ontwikkelingssamenwer king, maar ik bouw er liever iets zelf. Heb ik ook alles in eigen hand. Ik heb die mensen daar leren waarderen, heb genoten van hun warmte. Toen we af scheid van elkaar namen, om helsde de buschauffeur me. Ik heb ze in mijn hart gesloten en denk dan: daar moet je iets voor doen. Ik hoef er geen school te bouwen, maar toch doe ik het. Ja, waarom, omdat je van die mensen houdt, Zo is het ook met schaatsen, kunst en voetbal. Ik vind het mooi en dan denk ik bij mezelf: wat kan ik nog meer doen?" Het wordt ook tegen hem ge bruikt. Kritische geesten vinden Scheringa al gauw een megalo maan en ijdel persoon. „Je kunt kritiek op me hebben, maar je kunt ook zeggen: leuk dat ie mand dat gedaan heeft. Wantje hebt ook miljardairs die doen helemaal niets, die sluiten zich op achter hoge muren en ver meerderen hun geld. Had ik ook kunnen doen. Ik had ook de winsten van mijn bedrijf als dividend aan mezelf kunnen uitkeren en dat weer investeren op de beurs. Was ik nog rijker geworden. Dat heb ik niet ge daan. Ik heb een bepaald ge deelte van mijn winst bestemd voor de voetbalsport, voor de schaatssport, voor kunst. Die kunst in het museum is niet voor mij alleen. Daar kan de he le Nederlandse bevolking zeven dagen per week van meegenie ten. Als je initiatieven ontwik kelt heb je ook altijd mensen die daar kritiek op hebben. Kan ik niet echt wakker van liggen. Alleen een beetje meer waarde ring zou wel prettig zijn." Femke Dekker vindt zichzelf een natuurlijk roeister. foto henkbouwman dan neemt ze eerst een sabbati cal year, zonder roeien. Daarna wil ze dan alles op alles zetten om naar de Spelen van 2004 in Athene te gaan. „Maar ik richt me nu volledig op Sydney. Zelf weet ik gewoon dat ik in die Acht thuishoor." Zover is het echter nog niet. Vooralsnog is Dekker een van de dertien gegadigden voor een plek in de Vrouwen Acht. Pas op het allerlaatste moment, eind augustus, wordt de defini tieve selectie bekend gemaakt. Er is plaats voor acht roeisters plus twee reserves. Dekker: „Ik zeg altijd maar: je bent pas ze ker van je plek als je in het vliegtuig naar Sydney zit. Er kan altijd iemand geblesseerd ra ken. Roeiers gebruiken nu een maal alle spieren in het li chaam. Als je een gebroken teen hebt, kun je onmogelijk goed roeien." Dekker weet niet of een eer-

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20