SJZ werkt zich onnodig in het zweet DIOK verliest ook bekerfinale in verloren jaar Sport Euro Cup op losse schroeven Van Nes wint in skiff MSV lijdt logische nederlaag 1 Vrouwen Alphians delen winst g MAANDAG 1 MEI 2000 DIOK wil financiële tegemoetkoming amsterdam' pieter van der vliet Als verliezend Analist van de nationale bekercompetitie zou DIOK recht hebben op een plaats in het Euro Rugby Cup Toernooi. Zou, want het voortbestaan van de Euro Cup staat op losse schroeven. Dat meldde voorzitter Eddy Bicker van de rugbybond gis teren na aAoop van de beker- Anale tussen DIOK en Castri- cum. De Euro Cup, een alter natief Europees toernooi voor Nederland, Belgie en Duits land, werd vijf jaar geleden door de internationale bond in het leven geroepen om zo aansluiting te zoeken met Groot Brittanië, Ierland en Frankrijk. Volgens Bicker hebben de Nederlandse deelnemers geen zin meer in een dergelijk eve nement. „Uit gesprekken met de clubs heb ik begrepen dat er nogal wat vraagtekens zijn. Ze staan niet te springen om in te schrijven." DIOK-preses Gerard Kemps nuanceert de uitlatingen van Bicker. Volgens hem willen de clubs maar al te graag. „Maar niet op de manier zoals het tot nu toe is gegaan. Nu kost het gewoon geld. Daar moe ten sponsors voor komen, want anders begin je aan de clubreserves te knagen en dat is niet goed", meent Kemps. „Wij als clubs (DIOK, HRC en Castricum) willen onder twee voorwaarden meedoen aan het Euro Cup toernooi. Het mag geen overbelasting veroorzaken en dus moet het nationale competitieschema worden aangepast. Daarbij moet er een financiële tege moetkoming van de interna tionale bond FIRA komen. Niet alleen nu, maar juist als ze deze internationale compe titie willen uitbreiden met nog eens twee landen. Dat be tekent nog meer reizen en dus nog meer kosten", zegt Kemps. In juni valt de beslis sing als in Israël de interna tionale bond dit vraagstuk op de agenda heeft staan. Hoofdklassers willen in één poule leiden De clubs in de zaterdaghoofdklasse willen ook volgend seizoen in één poule uitkomen. FC Lisse, ARC, Quick Boys, Kat wijk, Noordwijk, Rijnsburgse Boys en Ter Leede hebben dat in een brief aan de competitieleider laten weten. Wel hebben zij aangedrongen op in een indeling met clubs uit de Veluwe. De kans daarop is groot nu ook de Rotterdamse clubs hebben aan gegeven met elkaar in één klasse te willen spelen. Alphia loopt rood aan derde klasse zaterdag Alphia is de nacompetitie tegen het Maaslandse MW'27 slecht begonnen. De ploeg van Hen Beerenfenger werd met 3-1 verslagen en kreeg bovendien drie rode kaarten. Ondanks de nederlaag denkt Beerenfenger dat Al phia in de return niet kansloos is. „Toen wij met acht man moesten spelen, kregen wij nog kansen, zij niet. Daarom zie ik nog perspectief." Arbiter De Graaf stuurde eerst Angelo Lever- ock met twee gele kaarten van het veld, gevolgd door Ben Kleij- nenburg, die eveneens tweemaal geel kreeg voorgehouden. MW'27 maakte dankbaar van de verwarring bij Alphia gebruik. Door Arno van Nierop en Ruud den Engelsman ging MW met een 2-0 voorsprong de rust in. De Graaf, die aan de Maaslan- ders drie gele kaarten toonde, spaarde Alphia na rust niet. Na treffers van MW'er Van Nierop en Alphenaar Loean Kameri mocht laatstgenoemde eveneens met zijn tweede gele kaart naar de kleedkamer vertrekken. Koudekerk scoort niet genoeg e klasse zaterdag Koudekerk r de nacompetitie van de vierde klasse na het verlies tegen MVKV met tenminste twee doelpunten verschil van BSC'68 winnen. De ploeg van David Brandt won in Benthuizen de aantrekkelijke pot wel, maar met slechts 1-2. De zege kwam mede tot stand doordat BSC'68 door twee rode kaarten met negen man moest spelen. De Koude- kerkse treffers kwamen op naam van Andres van der Bom en Dennis van der Voort. MVKV heeft zaterdag aan een gelijkspel genoeg om naar de derde klasse te promoveren. UVS laatste; degradatie nog niet zeker vrouwenvoetbal eerste klasse UVS heeft in de thuiswedstrijd te gen RKVCL opnieuw niet kunnen overtuigen: 0-2. De Leidsen leverden wel volop strijd, maar misten zoals zo vaak dit seizoen een afmaker. Mogelijkheden voor Nancy de Graaf en Tamara Schaafstra hadden een beter lot verdiend. De individuele klasse van de RKVCL-spits zorgde ervoor dat de drie punten mee naar Maastricht gingen. De ploeg van Albert van de Berg, die door deze nederlaag op de laatste plaats is geëindigd, weet nog niet of ze daadwerkelijk gedegradeerd is omdat de KNVB een herin deling wil doorvoeren. De selectie van UVS blijft intact. Eeke van Nes heeft zaterdag bij de 24ste Randstad Regatta op de Amsterdamse Bosbaan de skiff gewonnen. Zij versloeg in de Anale Piëta van Dishoeck met een bootlengte verschil. Van Nes revancheerde hier mee haar nederlaag in de Skif- head op de Amstel begin april. In het langeafstandskampioen- schap onttroonde haar ploeg genote uit de dubbellwee en de acht haar zeer tegen haar zin. Op de eerste olympische 2 kilo meter van het seizoen haalde zij haar gram. „Dit had ik no dig", zei Van Nes die veel moti vatie haalt uit onderlinge wed strijden. De vrouwenacht toonde met een tijd van 6.25,39 een flinke sprong voorwaarts te hebben gemaakt. Coach René Mijnders, de man achter het goud van de mannen in 1996, maakte pal voor het weekeinde de min of meer definitieve selectie. Hij koos voor veel olympische rou tine. In de acht zitten er zes met ervaring van Atlanta: Eline Meijer, Marieke Westerhof, Nel- leke Penninx, Eeke van Nes, Anneke Venema en Tessa Ap peldoorn. Piëta van Dishoeck en Annemieke Eijgelaar debute ren. Mijnders houdt Christine Vink en de Leidse Hadewych Jansen erbij voor de trainingen als Van Nes en Van Dishoeck actief zijn in de dubbeltwee. De mannen in de Holland Acht II waren met 5.46,83 de verwachte 40 seconden sneller dan de vrouwen en nog niet eens tien tellen sneller dan de dubbelvier van (Verberne, Lip- pits, Simon en Bartman) die in de uitstekende tijd van 5.55,63 finishte. De overmacht van Rienks' ploeg op de zogenoem de instap-acht met onder meer de van een blessure herstelde Derk Fontein en de uitgeselec teerde Gijs Kind was slechts één bootlengte. De boot was volge hangen met tv-camera's en lag niet aqua- en aërodynamisch op het water. DIOK is er in Amsterdam niet in geslaagd de nationale rugby- beker te winnen. Tegen Castri cum werd in het nationale rug- bystadion met 29-15 verloren. Door dit resultaat blijft de Leid se rugbyclub dit seizoen met le ge handen achter. De Euro Cup ging na een eenzijdige finale in en tegen Hannover naar de Duitse kampioen en de natio nale titel is voor Castricum, net als de nationale beker. Volgen de week kan DIOK het seizoen nog een beetje glans geven door goed te presteren tijdens de nationale kampioenschap pen zevenmansrugby in Hilver- Met een bezweet hoofd staat Frank Beers op de omloop in de catacomben van het stadion en evalueert met teamgenoot Gi deon Devilee de wedstrijd. Het enige wat hij wil is een biertje. Voor de bonkige Sassenheimer nale strijd beeld stop r ?ns zijn laatste wed- or DIOK. Het boeg- i de Leidse rugbyclub zijn favoriete sport. „Het is genoeg geweest. Ik heb me altijd kapot gespeeld en m'n lichaam zegt nu 'stop'. Blessuretjes worden tegen woordig blessures, en m'n rug kan de rust wel gebruiken. Ik vind dat de jonge spelers zich maar eens moeten bewijzen." Naast Beers (37) stoppen ook Thomas Suring, Iain Krysztofiak en Yves Kummer, terwijl het aanblijven van routinier Marcel van Loon niet zeker is. DIOK onderging in de beker finale hetzelfde lot als drie we ken eerder in Castricum. Door de bliksemstart van de Noord- Hollanders stonden de Leide- naars binnen een kwartier al 10-0 achter. Een mislukte drop goal, die onder de dwarsligger verdween, van uitblinker Hen- dre van der Merwe werd door Stompwijk opnieuw met lege handen vufde klasse zondag' Uithuilen en opnieuw be- ginnen. Er zit niets anders op voor de voetballers 1 Stompwijk '92. Nadat i paar weken geleden het kampioenschap van de vijf de klasse in een recht- nj1£1 streeks duel op eigen ter- r rein met het Oegstgeestse ASC niet werd behaald, nu ook de nacompetitie v< een teleurstellend seizot op een deceptie uitge draaid. Gisteren verloren de Stompwijkers met 3-0 het Wassenaarse Graaf Wil- 1 lem II /VAC, dat daardoor c promoveert naar de vierde klasse. Op neutraal terrein (het complex van tweedeklasser RKAW in Leidschendam) begon Stompwijk '92 ge handicapt aan het duel. Door verschillende kwetsu- ren stonden drie krachten aan de kant. Trai ner Charl van Goozen moest ook een aantal ande re geblesseerden noodge dwongen toch opstellen. „Dat kwam de prestatie i teraard niet ten goede", dus de geplaagde oefen- meester. Bij rust was het nog 0-0, maar in de tweede helft v de strijd met drie treffers al 1 snel in Wassenaars deel beslist. Van Goozen: „In de competitie eindig den we op de slotdag als 1 tweede. Graaf Willem - II/VAC was vijfde, met vijf tien punten minder, wint nu wel de nacompeti tie. Zij hebben zich duide lijk beter opgeladen vc deze serie wedstrijden." Stompwijk was vooraf al 1' uitgeschakeld, maar kon 1 Bi gisteren het Zoeterwoudse j'spl SJZ nog een goede dienst s bewijzen. Bij winst van de 111 s 'witten' en als SJZ w Al- wis phen opzij zou schuiven, C dan gingen de Zoeterwou- |aar denaars met de eer strijken. Het lukte allebei niet. Graaf Willem Il/VAC lachende derde Sydney lonkt voor Van Eupen en Van der Kolck Voor Kirsten van der Kolck en Marit van Eupen is de Randstad Regatta op de Amsterdamse Bosbaan een mogelijke opstap naar de Olympische Spelen in Sydney. De lichtgewicht dub beltwee van Nereus verdiende met een overwinning in de uit stekende tijd van 7.06,83 over de twee kilometer alvast een af vaardiging naar de Wedau Re gatta in Duisburg op 13 en 14 mei. Bij een goede internatio nale prestatie komt Sydney na derbij. Nederland heeft zich al ge plaatst voor de lichte dubbelt wee vrouwen in Sydney door Hedi Poot en Laurien Vermulst. Poot heeft bij de trainingen een dubbele ribbreuk opgelopen en is daardoor zes weken uitge schakeld. Het duo Poot/Ver- mulst kan daardoor niet in de aangewezen wedstrijden het noodzakelijke vormbehoud to nen. De twee aangewezen wed strijden zijn Duisburg en Mün- chen (wereldbeker 1-3 juni). N.a München is er tussen Van der Kolck/Van Eupen en Poot- /Vermulst nog een timetrial, waarna de commissie toproei- en van de KNRB in overleg met het team de mission van NOCNSF beslist over de afvaar diging. Drie van de DIOK-routiniers die na dit seizoen stoppen. Yves Kummer (links) en Robert Broers (rechts) kwa men het afgelopen jaar al weinig in actie. Marcel van Loon houdt het nu ook voor gezien. ARCHIEFFOTO LOEK ZUYDERDUIN referee Henri de Ruiter toch ge honoreerd met drie punten. Tot aan de rust scoorde Castricum nog tweemaal: 3-22. Na rust deelde Joe Hutana namens Castricum binnen vijf minuten de knock-out uit, door op snelheid de Leidse defensie te omzeilen. DIOK speelde te veel met tien man en de bal werd te vaak terug in de voor- waartsen gespeeld, waar de ruimte uiterst beperkt was. Door scores van Sander Huis man en Alex Keizer in de laatste tien minuten werd de eind stand iets draaglijker: 29-15. „En toch hadden we vandaag hier kunnen winnen", zegt Beers nog altijd strijdvaardig. „Als we maar slimmer hadden gespeeld. Het hele seizoen ver loren we de eigen 'line-outs' en gaven we het balbezit weg. We hadden kunnen weten dat Cas tricum scherper is en die kan sen afmaakt." basketbal joris MSV verloor in Noordwijk met 81-93 van Amster dam 2. De nederlaag was zo logisch als het maar kon zijn, want de reserves van de kersverse landskampioen (inclusief voormalig MSV'er San- der van der Holst) zijn jong en talentvol, en trai nen veel meer dan MSV. De Noordwijkers had den tot de veertiende minuut een voorsprong, maar daarna had de ploeg van Burhan Halibego- vic geen antwoord meer op het snelle spel van de Amsterdammers, die ook zeer goed schoten van achter de driepuntslijn (70%). Ook na rust (41- 45) verzuimde de thuisploeg zijn lengteoverwicht uit te buiten. De Amsterdammers pakten net zo veel rebounds in de aanval als MSV in de verde diging. De bezoekers penetreerden telkens tot in het hart van de Noordwijkse defensie, of scoor den via de driepunter. Vlak voor tijd kwam MSV terug tot 79-83. Bij een poging om de Amster dammers onder druk te zetten ontving de thuis club echter een onsportieve fout, en wegens pro testeren daartegen een technische fout, zodat Amsterdam met een reeks vrije worpen de winst veilig kon stellen. Scores MSV: Ban Koek 20, Jan Koek 15. Van Leeuwen 13. Van derSpruijt 12. Blitz was thuis met 88-70 te sterk voor subtopper Sharks. De winst van de Voorschotenaren was des te opvallender omdat Henk-Jan Piket en Bob Vegter afwezig waren vanwege hun deelname aan een vriendschappelijk toernooi in Denemar ken. Ook moest Blitz hel doen zonder Cees Aan- hanen, die met de junioren meedeed. „Je ziet dan dat het team verandertzei coach Sid Bruinsma, die zelf de hele wedstrijd in het veld stond,. „Onze vaste afmakers waren er niet, dus nu kwam het aan op mensen die anderen kun nen vrijspelen." Na met 25-30 achtergestaan te hebben, kwam Blitz steeds beter in de partij. Bij rust leidde de ploeg met 46-40. In de tweede helft speelde Blitz met snel spel de Bredanaars weg. Vooral Roald Noort en Mark Knijnenburg profi teerden van de vlotte combinaties van Blitz. Scores Blitz, Knijnenburg 26. Bruinsma 23 (16 rebounds). Noort 13, Verwoerd 10. BS Leiden sloot de competitie af met een neder laag. BC Markt won in Utrecht met 77-71 van het team van de afscheid nemende coach Ivo Boom. Leiden, met slechts zeven spelers, nam in de eer- Coach Sid Bruinsma deed het als gelegenheidsspe ler van Blitz met 23 punten en 16 rebounds ook k g( goed. ARCHIEFFOTO DICK HOCEWONIN(heri ste helft een ruime voorsprong, vooral door pun">ei ten van de zeer actieve Erik-Paul van Weeren Drie driepunters in de laatste minuten voor rus! brachten Markt weer terug, maar Leiden kon noj }JJ met een comfortabele voorsprong gaan rusten 34-44. Markt kwam onder aanvoering van schutif ter Peter Regterschot binnen twee mini tweede helft weer helemaal terug. Leiden raakt! vermoeid en hoewel Timo Versteegen in de slol fase nog iets terugdeed, was Markt niet te halen. De junioren van Blitz redden het in eigen huil niet tegen koploper Den Helder: 58-79. Het team van René Mulder wist voor aanvang al dat hej kansloos was voor een plek bij de eerste Zonder de geblesseerde Bram Moinat werd i toch redelijk gespeeld, en nam Blitz een 23-11 voorsprong. Den Helder kwam met afstandstrel^^ fers terug en bepaalde via een 'noodschot' van d gl middenlijn de ruststand op 36-44. Tot 54-60 blei de thuisclub in de buurt. Toen zette Den Heldi een tandje bij en geloofde Blitz het verder wel. Scores Blitz: Aanhanen 22. Nicastia 19. De vrouwen van Alphians hebben tegen Haarlem de winst moeten delen. In het eerste duel, met Celeste Rooswinkel als pitcher, wonnen de Al- phensen nog wel, maar zij maakten het zichzelf in de slotinnings erg lastig. Een 0-4 voorspong werd bijna teniet gedaan, maar uiteindelijk bleef Alphians met 3-4 nog net aan de goede kant van de score. Heel anders was het tweede duel. Claudia An- sems begon als pitcher, maar kon de controle niet vasthouden en kreeg twaalf honkslagen te gen. Ook het veld liet steken vallen. Onnodige fouten en vooral het tactisch falen van de ploeg brachten coach Lloyd Todman tot wanhoop. Al phians verloor kansloos met 10-2 en Todman kondigde maatregelen aan voor de trainingen van deze week. De honkballers van Alphians moesten tegej Ji Flying Petrels ook delen. In Purmerend gingen dl Alphenaren met 4-3 onnodig onderuit. Zij kwagp men, mede door een home-run van Jos de GreeWpl op een 3-0 voorsprong, maar Flying PetreBJ kwam terug tot 3-3. Alphians had aanvallend eeHi mindere dag en liet te veel lopers achter op dKf honken. In de extra inning won de thuisclub m^H In de return wedstrijd voor eigen publiek w^H het spel van Alphians van een heel ander kalib^H Al snel gaf het scorebord 4-0 aan en door uitg^J kiend honklopen en ferme honkslagen, home-runs van Jelle Fruitema (2x) en Xaviei^M Avastia, werd het 8-0. Ook de heren softballers van Alphians deelde^larr de winst. In de leaguewedstrijd In Haarlem wen een 0-8 overwinning gevolgd door een 7-5 vei liespartij. SJZ had gisteren nog een kleine kans om promotie naar de vierde klasse af te dwingen, maar het 1-1 gelijkspel te gen Alphen verhinderde het Zoeterwoudse droomscena- rio. Op neutraal terrein in Rijpwetering speelden beide ploegen met veel inzet maar zonder raffinement, in wat achteraf een wedstrijd om niets bleek te zijn. rijpwetering maarten dekker Tijdens de wedstrijd circuleer den allerlei standen over de tri bune, vrijwel uitsluitend be volkt door SJZ-aanhangers. Per mobiele telefoon probeerden ze op de hoogte te blijven van de andere wedstrijd. „Stompwijk speelt heel goed, maar er is nog niet gescoord." Even later zou het 1-0 voor de Stompwijkers zijn geworden, maar al snel bleek het andersom te zijn. Graaf Willem II/VAC had de lei ding genomen. Een teleurstel ling leek het niet te zijn. „Mis schien is het zo maar beter ook. Stel dat Stompwijk wint en wij verliezen, dan ligt het helemaal aan jezelf." Het enige dat SJZ zichzelf nu kan verwijten, is dat zij in de eerste wedstrijd van de nacom petitie het lieten afweten in de directe confrontatie met Graaf Willem II (2-1 verlies), waar door ze op de laatste speeldag hun lot niet meer in eigen hand hadden. Graaf Willem II moest verliezen van Stompwijk en SJZ moest zelf winnen van Alphen. De grote strijdlust die de ploeg van trainer Ruud van der Lin den aan de dag legde, paste bij die uitgangspositie. Opvallend was de gemoti veerde indruk die Alphen maakte, ondanks het feit dat de ploeg al kansloos was voor pro motie. De Alphenaren namen hun sportieve plicht duidelijk heel serieus. SJZ had wel iets meer balbezit, maar tot kansen leidde dat niet. Het ontbrak de Zoeterwoudenaren aan precisie en de keren dat ze wel gevaar lijk leken te worden, stond de verdediging van Alphen succes in de weg. Met name routinier Edgar van Harskamp maakte een sterke indruk. Terwijl kansen voor SJZ uit bleven, was Alphen wel een paar keer gevaarlijk. Van Hars kamp was het dichtst bij een doelpunt. Hij schoot een afval lende bal in een keer op doel. De lat voorkwam succes voor Alphen, maar in blessuretijd van de eerste helft was het als nog raak. SJZ-doelman Dennis Berg kreeg een harde vrije trap van Van Harskamp niet onder controle. Aanvoerder Rob de Lange benutte de rebound. Na rust veranderde er weinig aan het beeld van de wedstrijd. Naarmate de tijd verstreek, leg de SJZ wel meer offensieve be doelingen aan de dag. Dat re sulteerde in een aantal goede kansen, waarvan invaller Freek Verzaal er een verzilverde. Alphen-SJZ 1-1 (1-0) 45. De Lange 1-0. 72. Verzaal 1-1 Scheidsrechten Old- Van Harskamp (67 Minnee). De Lange Van der Hulst (46. Zuidam). Van de Neut. Otte. Lie-A-Tjan, Peter Saunier van Alphen wordt achternagezeten door Jeffrey v

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24