Feyenoord is dieptepunt voorbij RKC is de ideale gast op titelfeest PSV ■Ajax lijkt laatste •adem uit te blazen Voetbal Knikkende knieën UAAI NDAG 1 MEI 2000 Feyenoord hoopt op Jochemsen ij rotterdam Feyenoord hoopt volgend seizoen te beschikken I over Arco Jochemsen. De middenvelder heeft inmiddels Vitesse I laten weten dat hij zijn aflopende contract bij de Arnhemmers 4 niet wil verlengen. Jochemsen raakte gistermiddag geblesseerd 3 na een ongelukkige botsing met Ajax-doelman Fred Grim. Naar 3 het zich laat aanzien heeft hij een scheurtje in de binnenband 3 van zijn rechterknie. Feyenoord wil Paul Bosvelt langer aan zich ^binden. Bij de aanvoerder van de Rotterdammers ligt op dit |moment het verzoek zijn contract open te breken en met een jaar te verlengen. De huidige verbintenis van Bosvelt bij Feyen oord loopt tot en met de zomer van 2002. Bert van Marwijk, de 4 trainer van Feyenoord volgend seizoen, heeft het bestuur van i-de Rotterdammers laten weten dat hij David Connolly graag bij N zijn selectie wil hebben. De spits speelt op dit moment op huur- basis bij Excelsior en trof in de competitie al 26 keer doel. 6 Cruz vliegt 20.000 km voor niets 9 rotterdam Julio Cruz heeft deze week dik 20.000 kilometer |door het luchtruim gevlogen, maar met Argentinië in Zuid- Amerika geen minuut gespeeld. De spits van Feyenoord werd 0 vorig weekeinde door de bondscoach op het allerlaatste mo- |ment geselecteerd voor de nationale ploeg. Cruz vertrok hals- 5 overkop voor de WK-kwalificatie-interland tegen Venezuela. 1 Voor de Feyenoorder zat er echter niet meer in dan een plaats i' op de reservebank. Tijdens de training raakte hij bovendien nog eens geblesseerd aan zijn schouder. De kwetsuur weerhield hem er echter niet van om gisteravond tegen AZ gewoon in de spits te staan. i Voetbalsters gelijk tegen Zweden varberg Het Nederlands vrouwenvoetbalelftal heeft in het EK- kwalificatieduel tegen Zweden met 1-1 gelijk gespeeld. Het team, met Ter Leede-speelsters Sarina Wiegman en Cindy Bur ger in de basis, heeft daardoor nog een kleine kans op het berei ken van het Europees kampioenschap in 2001. Nederland had in het Zweedse Varberg een overwicht, maar scoorde pas in de 62ste minuut via Shirley Smith. Het missen van andere kansen kwam de ploeg van coach Dokter duur te staan toen vijf minu ten voor tijd een verdwaald schot van de Zweedse Sjögran het doel inging. Frankrijk leidt de groep met acht punten, Neder land is vierde met drie punten. De derde plek in de groep is ge noeg om een tussenronde te bereiken. Nederland heeft het niet meer in eigen hand. Als Spanje de komende wedstrijden tegen Frankrijk en Zweden wint, is Oranje uitgeschakeld. u ma Verdediging FC Den Bosch gehalveerd 22 den bosch FC Den Bosch is gisteren de helft van zijn verdedi- 31; ging kwijtgeraakt. Mark Schenning en Rob Wielaert vielen in de wedstrijd tegen Fortuna Sittard (0-2) nog voor de rust gebles- 0TL. seerd uit en missen de resterende twee competitieduels. Een vraagteken vormt Patricio Graff, die gisteren eveneens afhaakte. ;itic Voor Schenning was het al na een dik kwartier afgelopen. Zon- j-Dun der een tegenstander in de buurt verstapte de centrumverdedi ger zich. Volgens de eerste diagnose liep hij daarbij een zweep- 33 slag op. Bij rechtsback Wielaert schoot bij een val een schouder 32 uit de kom bij een duel in de 39ste minuut. Trainer Mark Wotte j 32 verwacht op beide verdedigers geen beroep meer te kunnen doen in de wedstrijden tegen Heerenveen en Sparta. Wotte denlct nog wel dat Graff, die een binnenband van de knie ver rekte, inzetbaar is. Rotterdammers hebben derde plaats weer in handen en lonken naar Champions League BETAALD VOETBAL EREDIVISIE Op sensationele wijze heeft Feyenoord dit week einde de jacht op een plaats in de Champions League heropend. Nadat Ajax in de middaguren alle troeven uit handen had ge geven, zetten de Rotter dammers een paar uur la ter tegen AZ (5-3) de Kuip op stelten. rotterdam marcel van der kraan Met 60 punten uit 32 duels heeft Feyenoord twee ronden voor het einde van de competi tie de derde plaats weer in han den. Vitesse en Ajax zitten de ploeg van Henk van Stee op de hielen, maar kunnen alleen nog passeren of op gelijke hoogte komen als Feyenoord in de twee resterende wedstrijden te gen NEC (uit) en FC Twente (thuis) in de fout gaat. De derde plek geeft geen recht op rechtstreekse deelna me aan de Champions League. Buiten kampioen PSV heeft al leen Heerenveen, dat gisteren zo goed als zeker werd van de tweede plaats, dat ticket straks op zak. Feyenoord moet begin augustus, als het er tenminste in slaagt om Ajax en Vitesse van zich af te houden, eerst een voorronde spelen voor de Champions League. Maai- die eventuele klus neemt de Stadionclub met veel plezier op zich. ,,Een paar we ken geleden leek het al een hele toer om sowieso nog Europees voetbal binnen te halen", zei Kees van Wonderen, voor het eerst sinds maanden weer aan voerder van Feyenoord. „Nu staan we opeens vier punten los van FC Twente en zelfs vijf punten voor op AZ. Met Euro pees voetbal zit het dus wel snor. Het gaat er nu om dat we die derde plaats niet meer uit handen geven." Het slot van de vaderlandse competitie kent een krankzin nig einde. De strijd om UEFA Cup- en Champions League- Kornejev en Cruz vieren de treffer van de rus. voetbal is de laatste jaren zel den zo bizar en afwisselend ge weest. In die sfeer hoorde Feyenoord-AZ perfect thuis. Voor rust zaten de 31.500 toe schouwers met samengekne pen billen op de tribune, waar bij AZ de kansen op een ruime voorsprong liet liggen. Na de pauze (1-2 voor AZ dank zij El Hadrioui en Fernando Ricksen) zag het legioen een ontketend Feyenoord. Gangmakers bij de thuisclub waren Igor Kornejev en Peter van Vossen. De Rus was na een half uur al in het veld gekomen voor de geblesseerde Jon Dahl Tomasson, Van Vossen verving in de rust Patrick Paauwe. Met twee extra aanvallers in de buurt van Cruz en Kalou bracht Feyenoord veel meer dan in het eerste bedrijf. Cruz, Kalou, Kornejev en Van Vossen gaven Feyenoord letter lijk en figuurlijk vleugels. AZ zag geen kans het viertal af te stop pen. Kornejev zorgde kort na de pauze voor 2-2 (afgeketste bal van Kalou), Cruz schoot 3-2 binnen na een 'circus-act' tus sen Kornejev, Kalou en de Ar gentijn zelf. Vervolgens knalde Van Vossen 4-2 binnen, nadat Kalou de paal had geraakt en in de slotfase zorgde de Zeeuw ook voor nummer vijf. Met een volley rondde hij een op maat gesneden voorzet van Kornejev af: 5-3. Tussen de bedrijven door had Fernando Ricksen nog iets teruggedaan voor AZ. „Kornejev viel fantastisch in", zei Van Wonderen. „Van Vos sen natuurlijk ook. Als je ze zo ziet voetballen, vraag je je wel eens af waarom het niet altijd zo kan." Beide spelers hebben de bijnaam 'supersub'. Van Wonderen: „De trainer moet keuzes maken. Als een speler elke week zo presteert, staat-ie er vanzelf in." Het legioen smulde van het wei-velende optreden in de tweede helft. Ook omdat Euro pees voetbal in diezelfde fase nog aan een zijden draadje hing. Bij de stand 4-3 schoot Barry van Galen van zo'n twin tig meter nog steenhard op de lat. Henk van Stee denkt dat Feyenoord het dieptepunt van dit seizoen achter zich heeft lig- FOTO GPD/IOEP VAN DER PAL gen. Hij ziet de laatste twee duels met vertrouwen tege moet. „De groep is groeiende. De spelers zijn weer bereid fou ten van elkaar goed te maken. Kees van Wonderen verslikte zich bij de eerste tegengoal. Als ik dan zie hoe hij in de rust door de rest van de spelers in de kleedkamer wordt opgevan gen en hoe hij zichzelf over zo'n tegenslag heenzet, dan weet ik dat het mentaal wel weer goed zit bij Feyenoord." Feyenoord: Dudek: Gyan. Konterman. De Haan en Rzasa; Van Wonderen. Tomasson (30. Kornejev). Paauwe (46. Van Vossen) en De Vissen Kalou (84 Van Dieren) en Cruz. AZ: Moens; lx*e. Wijker, )pdam en El Hadrioui; Ricksen. Van Galen en Lin- debergh (77. Fertout); Boussatta, Bos man (58. Canigia) en Hernandez. Eindhoven anp .r^.,,.b, .C was zondagmiddagTp :Ein4bQn 'ën de ideale gast om het uitgestelde 3<Jitelfeest van PSV op te fleuren. De 3 Waal wij kers, sinds de winterstop al llroetballend zonder degradatiezorgen 35>f Europese ambities, kwamen bin den met een bloemetje en hielden liet verder vooral gezellig. PSV kon tonder moeite uitlopen naar 7-1. F IC A luc Njjjs iiet nog maar eens zien - Nejlat zijn vertrek een forse aderlating s,öbetekent voor PSV. Zijn ploeg scoor- n 3-jle voor rust drie keer, twee keer Stond Nilis aan de basis. Na vier mi- jiuten schoot Nikiforov uit een vrije trap van de Belg raak. Ooijer kopte in de 26ste minuut op aangeven van Ni- m, de derde Eindhovense treffer bin nen. Tussendoor had Van Bommel irCvoorzet Kolkka) de wedstrijd al van elke spanning ontdaan. Het vijfmans verdedigingsblok van de Waalwijkers bleek ook na rust geen al te grote hindernis. Nilis pikte in de 52ste minuut zijn doelpunt mee, niet veel later gevolgd door Vo gel. RKC kon niet voorkomen dat Van der Weerden het honderdste compe- titiedoelpunt voor PSV scoorde, voor dat Petrov de Waalwijkse eer redde. In de slotfase zorgde Jan Heintze nog voor 7-1. Den Bosch - Fortuna S. 0-2 FC Den Bosch presenteerde een nieuw clubartikel: het FC Den Bosch Eau de Parfum. Dikke kans dat de Bossche voetbalsupporters hun neus er massaal voor ophalen na de wan vertoning in eigen huis tegen Fortuna Sittard. Routinier Arnold Scholten maakte na een blessureperiode van vier maanden zijn rentree bij FC Den Bosch maar kon geen lijn brengen in het zwalkende team, dat zich in de eerste helft precies één goede kans (Van der Laan) schiep. In de tweede helft veranderde het beeld door het wanhopige lange-halen-naar-voren- spel. Schoten van Jones (naast) en Verhagen (op de lat) konden de wed strijd niet kantelen in Bosch' voor deel zodat Fortuna Sittard, al enkele weken veilig, met een onbelangrijke zege ging strijken. Heering (tiende Utrecht - Willem II1-1 Voor FC Utrecht en Willem II stond er niets meer op het spel. De wed strijd had er ernstig onder te lijden. Zoals gewoonlijk had Co Adriaanse een geheel eigen kijk op het duel. De Willem li-coach repte van een 'cruci aal duel om de negende plek'. „Iede re speler speelt voor zichzelf, de pre mie en de punten. Prikkels voldoen de." Daarvan was op het veld bar weinig terug te zien. De Tilburgers speelden flegmatiek, vertrouwden op hun be tere positiespel en op de genialiteit van Ramzi. De Marokkaan, weer aan wezig na een reeks interlandverplich tingen, kopte inderdaad vlak na rust de openingstreffer in. Vlak voor tijd kwam Utrecht alsnog op gelijke hoogte. Oliseh stuurde een projectiel de bovenhoek in. MVV - NEC 2-0 MW hoopt de nacompetitie nog te ontlopen. De overwinning op NEC was daarom broodnodig. De Maas trichtse ploeg veroverde de belangrij ke drie punten door doelpunten van Tomasic en Emerson en zag de ach terstand op de bekerfinalist vermin deren tot drie punten. Zeventig seconden was de wed strijd aan de gang en NEC stond met tien man op het veld. Pothuizen leg de MW-aanvaller Van der'Weert neer en kon direct de kleedkamer opzoe ken. Na dertig minuten kon Tomasic ongehinderd een voorzet van Emer son inkoppen, op slag van rust was Emerson zelf koelbloedig: 2-0. Graafschap - Sparta 2-3 Sparta heeft tegen De Graafschap eindelijk weer eens gewonnen. In Doetinchem werd het 2-3. Fuchs van De Graafschap kon er in de 85ste mi nuut af na zijn tweede gele kaart. De thuisploeg kwam voor rust op 1-0 via Ax, die daarna ook 2-0 maak te. De Rotterdammers kwamen in de 58ste minuut terug door Zijm. Inval ler Elkhattabi zorgde vervolgens voor de gelijkmaker. Zijm scoorde tien mi nuten voor tijd 3-2. FEITEN 32e speeldag: 9 wedstrijden. Toeschouwers: 140.067, totaal: 4.032.727. Best bezochte wedstrijd: Feyenoord - AZ 32.000. Slechtst bezochte wedstrijd: FC Den Bosch - Fortuna 4467. Rode kaarten 3 (Touzam/Utrecht/2x geel, Pothuizen/NEC, Fuch/Graaf schap/2x geel), totaal: 57. Gele kaarten: 24. totaal 866 Meeste kaarten MW - NEC (Van Beek). 8(7xgeel. lx rood). Doelpunten 37. totaal: 944 Hoogste score Feyenoord - AZ 5-3. PSV - RKC 7-1 Snelste treffer 4. Nikitorov (PSV). Topscorer van de dag Ricksen (AZ). Ax (De Graafschap), Van Vossen (Feyen oord), Van Hooijdonk (Vitesse), Zijm (Sparta) 2. Cambuur - Heerenveen 0-2 (0-0). 69. Popovitsj 0-1, 87. Nurmela 0-2. Scheidsrechter: Uilenberg Toeschou wers: 10.000. Gele kaart: Goudmijn (Cambuur). FC Den Bosch - Fortuna Sittard 0-2 (0- 1). 10. Heering 0-1, 72. Gerritsen 0-2. Scheidsrechter: Van Egmond. Toe schouwers 4467 Gele kaart: Verhagen (FC Den Bosch). De Graafschap - Sparta 2-3 (1-0). 6. Ax 1-0, 48 Ax 2-0. 58. Zijm 2-1. 69. Elk hattabi 2-2. 80 Zijm 2-3 Scheidsrech ter: Van Meerkerk Toeschouwers 9200 Rode kaart 85. Fuchs (De Graaf schap/2xgeel) Gele kaart Berendsen (De Graafschap), Goossen, Mendes (Sparta). MVV - NEC 2-0 (2-0). 30 Tomasic 1-0, 45. Emerson 2-0 Scheidsrechter Van Beek Toeschouwers 9000 Rode kaart 2. Pothuizen (NEC) Gele kaart: Caers, Gud|onsson. Taiwo (MW), De Gier. Hesp. Koning. Latuheru (NEC). PSV - RKC 7-1 (3-0). 4. Nikiforov 1-0. 10. Van Bommel 2-0. 26. Ooijer 3-0. 52. Nilis 4-0. Vogel 5-0, 71. Van der Weerden 6-0. 72. Petrov 6-188. Hein tze 7-1 Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 29.000 Vitesse - Ajax 3-0 (3-0). 9. Van Hooi) donk 1-0, 27. Van den Brom 2-0, 39. Van Hooi|donk 3-0. Scheidsrechter Bossen. Toeschouwers: 26.500. Gele kaart Veldman (Vitesse), Winter (Ajax). FC Utrecht - Willem II 1-1 (0-0). 51. Ramzi 0-1, 85. Oliseh 1- 1. Scheids rechter Haverkort. Toeschouwers 13.600 Rode kaart 78. Touzam (FC Utrecht/2x geel) Gele kaart: Bosschaart (FC Utrecht) Feyenoord - AZ 5-3 (1-2). 7 Tomasson 1-0, 8. El Hadrioui 1-1. 11. Ricksen 1 2, 53. Korneiev 2-2. 64. Cruz 3-2, 74 Van Vossen 4-2, 78. Ricksen 4-3, 80 Van Vossen 5-3 Scheidsrechter: Lum ge Toeschouwers 32 000 Gele kaart Paauwe. Kornejev (Feyenoord). Van Ga len (AZ). Topscorers: 1. Van Nistelrooij (PSV) 29. 2. Van Hooijdonk (Vitesse) 24. 3. Brug gink (PSV) 19. 4 Lurling (Heerenveen) 18, 5. Bosman (AZ). Vennegoor of Hes selink (FC Twente). Nilis (PSV) 17, 8 Peeters (Roda JC) 15. 9. Knopper (Ajax) Machlas (Ajax), Cruz (Feyenoord) 14. Programma: zondag: Ajax MVV, AZ Vitesse, Fort'uria S. - Roda JC, Heeren veen - FC Den Bosch. NEC - Feyenoord. RKC - FC Utrecht, Sparta - PSV, FC Twente1- De Graafschap. Willem II Cambuur L. PSV Heerenveen Feyenoord Vitesse FC Twente AZ Roda JC Willem II FC Utrecht RKC Fortuna S. Sparta Graafschap 32 25 3 32 21 3 32 17 9 32 17 8 32 17 7 32 15 11 32 17 4 32 14 7 32 13 8 32 13 4 32 11 6 32 10 7 32 11 4 32 8 8 32 7 6 4 78101-24 8 66 63-34 6 60 63 41 7 59 64-41 8 58 70-48 6 56 52-36 11 55 67-55 11 49 57-50 11 47 53-60 15 43 52-58 15 39 41-65 15 37 44-50 17 37 48-66 16 32 40-56 19 27 35 58 20 24 37-66 21 19 29-64 19 19 28-73 'artelgang gaat door met 3-0 nederlaag bij Vitesse Cl» tnhem henk houtink De martelgang voerde Ajax gisteren naar lter<liet Gelderse land, waar de kwijnende et 5>loeg, naar de keel gegrepen in de be- a 'dompte sferen onder het dak van het Gelredome, ogenschijnlijk de laatste rislcadem uitblies. Pierre van Hooijdonk en Pl:ijn makkers van Vitesse namen het fi- ;ns eermes ter hand en al halverwege was e }et bloed voor de rijkste én ongelukkig- 1 Ye ite club van Nederland niet meer te stel- jen: 3-0. a' Ajax deed gisteren niet alleen afstand z®jfyan de derde plaats, het raakte het zicht oc" twijt op de positie die straks toegang en biedt tot de kwalificatieronden van de Champions League. Nog niet in .cijfer- 5lt)I batig opzicht, wel in psychologische sPezin. Het resterende programma van Ajax euvbogt weliswaar niet al te zwaar (MVV .e^ihuis en FC Utrecht uit), maar dat mag 1 Je ontredderde en onpeilbare ploeg ^nauwelijks hoop bieden. Voor Ajax zijn le laatste zekerheden al maanden gele den weggevallen, en misschien nog wel ery berder. S Je zult er als tijdelijke trainer, machte- s: .3oos en steeds weer onaangenaam ver- nsl rast, nog iets over moeten zeggen. Of 1 ^rHans Westerhof nog gelooft in plaatsing en. rvoor de Champions League? „Zolang je Ulthet zelf in de hand hebt, kun je erin ge- n 'Noven. Nu zijn we afhankelijk van andere ereiploegen." Maar zo beroerd was het toch Paniet geweest? Westerhof had Ajax in de achterliggende weken wel eens slechter •j" zien spelen dan gisteren. Zonder de per- 0 soonlijke fouten die Vitesse nog voor y111 rust aan een 3-0 voorsprong hielpen, P viel het allemaal wel mee, betoogde A"Westerhof vrij vertaald. !n J Zo krom moet tegenwoordig dè trai- ~|ner van Ajax praten. Het zij Hans Wes- Prflterhof, doorgaans (en volgend seizoen 'en (bij Willem II ongetwijfeld ook weer) zeer realistisch, in deze situatie vergeven. Wat deze man in zijn kortstondige func tie als interim-trainer moet meemaken, tart het voorstellingsvermogen. Hoe moet hij bijvoorbeeld gisteren, bij 3-0 na 45 minuten, in de kleedkamer hebben gestaan? Wat heeft hij gezegd? Wat heeft hij nog kunnen zeggen? Misschien heeft hij gezegd wat hij na afloop ook zei: dat de fatale verdedigen de misgrepen 'incidenten' waren. Hij zal zichzelf niet hebben geloofd. Maar mis schien, niets is bij dit Ajax uitgesloten, heeft een enkele Ajacied het wel geloofd. En misschien kan hij er net dat laatste beetje moed uit putten waardoor bij voorbeeld in de laatste twee competitie ronden kan worden voorkomen dat Ajax zijn vijftigste tegendoelpunt moet in casseren. Al in de derde minuut lag de bal giste ren achter Ajax-doelman Fred Grim. Het doelpunt van Arco Jochemsen werd we gens buitenspel afgekeurd, maar het was tekenend genoeg. Elke tegenstander, zelfs FC Den Bosch onlangs met een vroege treffer, slaagt er vandaag de dag in Ajax al kort na de aftrap te ontmante len. Vitesse sloeg drie bressen in de eerste helft. Minuut negen: Pierre van Hooij donk troeft Cristian Chivu af na een voorzet van Mamadou Zongo (1-0). Mi nuut 27: Grim, in het nauw gebracht door Van Hooijdonk, stompt de bal voor de voet van John van den Brom (2-0). Minuut 39: Richard Witschge en Frank Verlaat tollen door hun eigen straf schopgebied na een vrije trap van Mi chel Kreek, Van Hooijdonk profiteert glimlachend (3-0). En, hoe ontluisterend voor Ajax, Vites se speelde verre van groots. De Arnhem se ploeg dankte de klinkende overwin ning aan enkele doorslaggevende ele mentaire voetbalkwaliteiten. Vooral Mi chel Kreek, Marc van Hintum en Louis Laros toonden een voorbeeldige wed strijdinstelling en Van Hooijdonk gaf het effectieve spel vorm door zijn kopkracht en balbeheersing. Goede, taakbewuste aangevers en een heersende centrum spits - het was voor Vitesse tegen dit Ajax meer dan genoeg. Zo eenvoudig was deze wedstrijd te analyseren. Moet dan nog worden aan gestipt dat Verlaat, tegen de reusachtige Van Hooijdonk, opnieuw tekort schoot als mandekker? Dat Grim Ajax geen ze kerheid biedt? Dat aanvoerder Aron Winter zich voortsleept naar het einde, gisteren weer onwennig als rechtsachter met de als basisspeler debuterende Ya- kubu voor zich? Dat het contrast tussen de spitsen Van Hooijdonk en Arveladze in Arnhem schrijnde? Nee, over het dolende Ajax is alles al lang gezegd en geschreven. Nog twee wedstrijden en dan, als Ajax met hangen en wurgen UEFA Cup-voetbal heeft vei liggesteld of heel misschien wel het voorportaal van de Champions League binnen is gestruikeld, zou de tijdelijke trainer voor één keer helemaal niets moeten zeggen. Vitesse: Icvric: Veldman, Kreek. Wisgerhof '46. Nanuj en Van Hintum. Jochemsen (19. Diarrai. Van den Brom i70. (.rozdic) en Laros: Zongo. Naam die al wéken niet meer met Ruud van Nistelrooij in verband is gebracht is Coen Dillen. Coenraad Hendrik Dillen, van beroep schilder en midvoor uit liefliebberij, maakte in één jaar 43 eredivisiedoelpunten. Een nimmer geëvenaarde of bena derde prestatie. Johan Cruijff, Ove Kindvall, Willy van der Kuijlen, Kees Kist. Ray Clarke, Gerdo Hazel - hekke en Ad van de Wiel maakten ook veel goals, maar niet zoveel in één seizoen als Dillen. Ja, Joop Schaman van Heracles. 45. In de eerste divi sie. Telt niet. Als ooit een speler in staat werd geacht in één jaar meer te scoren dan Dillen, was hel Ruud van Nistelrooij. Eind fe bruari maakte hij zijn laatste, in Kerkrade. Dat bracht Ruud's totaal op 29. Van PSVs 24 wedstrijden tot dan toe miste Ruud er één. Hij scoorde dus per duel gemiddeld 1,26 doel punt - een schema van 41 d 42. Nog zeer de vraag dus of Ruud Coen had overtroffen, maar een goaltje extra heren der en het had gekund. Ruud is a Red, kopten Engelse kranten vorige week. Tegen een vergoeding van 19 miljoen pond, zo rond de 65.000.000 gulden, nam Manchester United de goalgetter over van PSV. 'Onze Ruud' ging 150.000 gulden (bruto of netto, wat maakt het uit?) per week verdienen - premies nog bui ten beschouwing gelaten natuurlijk, alaafl Anderhalve ton. Per week. Je leest cle getallen en een soort van trots vervult je, alsof je zélf net de loterij gewonnen hebt. Je probeert je de omvang van het fortuin voor te stellen in briefjes van 25, lukt niet. Zou United per dag uitbetalen? We gaan er eens voorzitten en proberen ons in te denken wat we na onze eerste werkdag van onze ponden zullen kopen. Valt niet mee. Behalve eindelijk die tafellamp (maar wat dan morgen nog te kopen?) schiet ons a la minute niets te binnen. Nee, eigenlijk is Ruud niet te benijden. Uit „80 Jaar PSV" van W. Wich: ,.37 jaar oud be ëindigde Dillen zijn carrière. Hij is nog vier jaar trainer van Nuenen geweest, maar dat was ten slotte niet le combineren met zijn werk, op de af deling schildercalculatie van Philips, en zijn ge zin. Vraag: in welke Philipssectorzal Ruud (voorzo ver bekend niet zoals Coen een groot schilder) na het verstrijken van zijn loop baan zijn toekomst zeker kun nen stellen? Tip: de afdeling klantenservice! Ruudje heeft er de voorkomendheid voor. Dillen maakte in het seizoen 1956-1957 43 competitiegoals, scoorde eenmaal in het beker toernooi en 23 stuks in oefen duels: 67 goals dus in één - voor PSV zelf teleurstellend verlopen - jaar. (Op 34 wed strijden leed PSV 13 nederla gen. De zesde plaats slechts, na Ajax, Fortuna '54, Spel. En schede, MW en Feyenoord, meer zat er niet in. Het Eind hovense doelsaldo sprak boek delen, 93 voor en 71 tegen). Dillen had de tijd tegen. Het was de tijd van clubliefde, Zeeuwsch Meisje en roomijs voor een kwartje, niet die van mobiele telefonie en zaakwaarnemers. Toon Hermans was nog jong: de Champions League bestond niet en aan het toernooi dat bestond mocht PSV wegens ge brek aan een Jaarbeurs in Eindhoven niet mee doen In Manchester was Sir Matt Busby ongewis van Dillen's bestaan, laat staan zijn talent. Dil len is derhalve nooit door de medische staf van United voor keuring uitgenodigd. Zo'n keuring heeft weinig om hel lijf en is overal hetzelfde: ogentest, wegen, een vragenlijst over onbekende ziekten en 10 kniebuigingen tot be sluit. Ruud kwam tot vijf. 's Anderendaags nog een herkansing. Na drie buiginkjes zat Ruud er doorheen. Gezakt. Dat zou Dillen niet zijn gebeurd. Coen maakte z'n goals met de ogen dicht, had in zijn nadagen wat last van zijn rug maar van knikkende knie- en nooit. Coen had de keuring in 1957 glansrijk doorstaan. (Èn was dan in februari 1958 óók aan boord geweest van het ramptoestel dat in Miinchen zoveel United-carrières en levens in de knop brak). Bij nader inzien had Dillen dus toch de tijd mee. Frank Snoeks

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23