Weg droomtransfer, weg 65 miljoen Sport De Straathof en Straathof van de eeuw SCOREbord iiemerink uitgeschakeld op Bermuda ■ermudaJan Siemerink is uitgeschakeld op het Challenger- lernooi van Bermuda. De Rijnsburger verloor in de tweede Dnde van Jason Stoltenberg: 6-4, 6-4. Met Leander Paes bereik- hij wel de halve finales van het dubbelspel. Het toernooi op errnuda, gedoteerd met 100.000 dollar, is sterk bezet. Het toer- ooi staat bekend om zijn idyllische entourage. Nogal wat rofspelers combineren deelname met een vakantie op het ei- ind. larry Opdam verlengt contract sse Barry Opdam heeft zijn contract met AZ verlengd. Het ?er ontract met de voormalig speler van FC Lisse liep tot 2002. De vereenkomst is opengebroken en geldt nu tot 2005. Opdam is ■er blij met het nieuwe contract. ,,In september hebben we er ter gesproken, toen kwamen we er niet uit. Vorige maand zijn -e weer om tafel gaan zitten. Nu zijn we wel rond gekomen." ipdam maakt een zeer goed seizoen door. Onder trainer Ge- ird van der Lem is hij vaste keus in de verdediging van de Alk- ïaarse eredivisieclub. jmiet voor Carolijn Brouwer yeres Carolijn Brouwer heeft in de Olympische zeilweek in uii et Franse Hyeres de Olympische limiet gehaald. Met haar part- er Alexandra Verbeek sloot de Voorhoutse in de 470-klasse de 'eek dankzij een prima laatste dag af op de zesde plaats. Met ie klassering voldeed Brouwer aan de internationale eisen. En assant passeerde het duo de Nederlandse concurrentes voor jn ticket voor Sydney. Lisa Westerhof en Ardis Bollweg vielen ■rug naar de negende plaats. De onderlinge selectiestrijd gaat oor bij de Spa Regatta. Als Brouwer ook daar haar rivale voor- lijft of als het koppel Westerhof/Bollweg de Olympische limiet iet haalt, dan komen de Spelen heel dichtbij. Het team van oy Heiner won de Solingklasse in Hyeres. 'iket en Tkachiev spelen gelijk mnes In Cannes is de tweekamp tussen Leiderdorper Jeroen iket en Vladislav Tkachiev geëindigd in een 4-4 onbeslist. Het aitijverloop was zeer onderhoudend. Bij een 2.5-2.5 stand ver- >or Jeroen Piket de zesde partij heel ongelukkig. Na een over- ïigend dameoffer van Piket, ging een beter staand eindspel oor tijdnood verloren. Partij zeven eindigde in remise, maar iket bracht in de achtste en laatste partij de stand (alweer via in dameoffer voor twee stukken) in evenwicht. kierde nederlaag op rij FC Twente •rkrade Roda JC heeft gisteren in Kerkrade FC Twente met 3- erslagen. Het was de vierde nederlaag op rij voor de Tukkers, ie het zicht op Europees voetbal dreigen te verliezen. FC ivente nam tweemaal de leiding, via Arjan van der Laan (foto) Booth. Voor bekerfinalist Roda scoorden Rudge, Tchoutang Van Houdt. foto anp lartin van Beelen naar KRV MwijKKRV, dat volgend jaar uitkomt in de eerste klasse van et zaterdagvoetbal, heeft zich versterkt met drie spelers van uick Boys. Martin van Beelen, Jaco de Jong en Arjan Barn- Dorn spelen volgend seizoen bij KRV. Ook Kees Brouwer van VSB speelt volgend seizoen op De Kooltuin. uba Classic trekt toppers De Luba Classic, een wielerklassieker voor vrouwen met art en finish op de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noord- ijk, krijgt een sterk deelnemersveld. De wedstrijd staat voor msdag 30 mei op de kalender. Niet alleen wereldkampioene ;ontien van Moorsel komt naar Noordwijk, ook de Zweedse impioen Susanne Ljungskog en de kampioen van Denemar- m Rikke Sandhoy Olsen hebben hun komst naar Nederland ingekondigd. Verder maken de Zweedse Madaleine Lindberg ivinnaar van de Ronde van Drenthe) en de nationale selectie in Jean Paul van Poppel deel uit van het peloton. De organisa- de Stichting Wielerbelangen Leiden, hoopt nog enkele top- :rs aan het deelnemersveld toe te voegen. )riebergen preses Rijnsburgse Boys insburgCees Driebergen wordt de nieuwe voorzitter van ijnsburgse Boys. Hij volgt Dick Heemskerk op die slechts een e ar de voorzittershamer hanteerde. Driebergen zat al in het be- alle uur als verantwoordelijke man voor de sponsoring en de pr. >kz<avratilova wil ook naar Parijs ir)irijsMartina Navratilova wil haar rentree al op Roland Garros eren. De 43-jarige voormalige nummer één van de wereld ondigde woensdag aan op Wimbledon uit te komen in het ubbelspel. Gisteren zei ze te hopen dat ze met haar Zuid-Afri- vaI aanse partner Mariaan de Swardt al bij het grandslamtoernooi voor in Parijs mag spelen. revok landskampioen IEUwegein De volleyballers van Vrevok zijn gisteravond in lieuwegein landskampioen geworden. Ze versloegen Dynamo iet 3-1 (27-25 18-25 27-25 26-24). Vrevok won de best-of-five- :rie met dezelfde cijfers. In het duel moest de Bosnische diago- aalaanvaller Dukic van Vrevok in de derde set met een achil- ispeesblessure per brancard het veld verlaten. tegel tegen commentaar in Engeland indenScheidsrechters in de Engelse Premier League hebben inaf volgend seizoen een nieuwe sanctie om spelers die pro- steren tegen een toegekende vrije trap, te straffen. De '10- ,ev' ird- regel' staat arbiters toe de bal tien meter dichter bij het Del van de protesterende speler te leggen. hinees van doping vrijgesproken Lemen De Chinese tafeltennisser Liu Guoliang is vrijgesproken in dopinggebruik toen hij augustus vorig jaar de wereldtitel in indhoven won. De internationale tafelten nisfederatie ITTF n jf ïrklaarde dat er geen bewijs was dat de 24-jarige olympisch impioen verboden middelen heeft gebruikt. Bij de Chinees aren hoge concentraties epitestosteron gevonden, maar uit ïalyses bleek dat een natuurlijke oorzaak te hebben. lockey-doelman Jansen geschorst LNNik Doelman Ronald Jansen van Den Bosch mist de finale m de strijd om de nationale hockeytitel. De sluitpost kreeg van i tuchtcommissie een schorsing van drie duels opgelegd we- 'ns ernstig wangedrag in de halve eindstrijd tegen Amsterdam, nsen wierp op 20 april in het beslissende duel een stick van na*n tegenstander weg, die vervolgens in het publiek belandde. in toeschouwer raakte daardoor gewond. De tuchtcommissie eet Drdeelde dat er sprake was van ernstig verwijtbaar wangedrag. U In de oerkreet van Van Nistelrooij 'aaaaaaah!!!zat alles opgesloten Vervolg van voorpagina De schreeuw waarmee Ruud van Nistelrooij giste ren ter aarde stortte, was er een van pijn, afschuw en wanhoop. Hij ging door merg en been bij omstan ders, bij hersteltrainer Luc van Agt en bij de camera mensen van de BBC die voor de duurste voetballer in de geschiedenis van En geland speciaal naar Ne derland waren gevlogen. Zij waren getuige van het meest dramatische mo ment van het voetbalsei zoen 1999-2000. eindhoven marcel van der kraan In die ene oerkreet ('aaaaaaa- aah!!!') van Van Nistelrooij zat alles opgesloten. Het was de cli max van een horrorfilm, die be gin deze week in een ziekenhuis in Manchester begon en op vrijdagmiddag op de operatie tafel van het St. Anna-zieken- huis in Eindhoven eindigde. Kruisband van de rechterknie gescheurd, meniscus kapot en, volgens trainer Erik Gerets, ,,nog veel meer kapot." Weg droomcarrière op Old Trafford, weg 65 miljoen gulden, weg jaarsalaris van vier miljoen gul den en weg EK 2000. Een paar minuten bleef de 23-jarige spits op het gras van de Herdgang, PSV's fraaie com plex in de bossen bij Eindho ven, liggen. Hij trok van ellende en van emotie het shirt over z'n hoofd, sloeg daarna de handen voor het gezicht. Van Nistel rooij wist dat het 'foute boel' was. „Ik kwam neer en voelde een verschrikkelijke pijn. Die pijn hield zo'n twee minuten aan, daarna trok het weg. Op een gegeven moment kon ik weer opstaan en was ik zelfs in staat om naar de kleedkamer te lopen. Maar daar besloten we eigenlijk direct dat ik naar het ziekenhuis moest," zei Van Ni stelrooij gisteravond. Het duur de uren voordat hij een beetje aanspreekbaar was. Volgens Frank Arnesen (directeur voet balzaken) en voorzitter Harry van Raaij was de speler 'over mand door emoties'. Van Nistelrooij zit op dit mo ment mentaal volledig stuk. Dat is niet zo vreemd voor een jon ge voetballer, die anderhalve week lang elke dag alle came ra's en microfoons op zich ge richt wist. De PSV'er stond on der een immense druk, voelde de hele wereld bij elke bewe ging en elke handtekening over zijn schouder meekijken omdat hij 'toevallig' de duurste voet baller van Nederland en Enge land werd. Het is ook de vraag of Van Ni stelrooij door alle problemen bij zijn medische keuring, de enorme sommen geld die er met zijn transfer waren ge moeid en de conflictsituatie met Manchester United zich zelf niet onder een te grote druk heeft geplaatst. De speler had donderdag bij terugkeer in Ne derland een geweldige haast om fit te worden. Hij wilde een eind aan de onzekerheid over zijn toekomst bij United maken en snakte naar het groene licht van de Britse artsen. Wie Van Nistelrooij gister morgen bij PSV aan het werk zag, kon nauwelijks geloven dat hij begin vorige week nog met zijn been in een brace zat. Hoge sprongen, kopballen, met het volle gewicht neerkomen op een hard veld. Van Nistelrooij - of zijn medische begeleider - dacht het allemaal te kunnen. Als er geen EK voor de deur had gestaan en als er geen transfer van zeventig miljoen boven zijn hoofd had gehangen, zou Van Nistelrooij nooit zo overhaast en roekeloos te werk zijn ge gaan. PSV-coach Erik Gerets zei gis teravond 'kapot' te zijn van de nieuwe blessure van Van Ni stelrooij. „Ik vind dit heel erg voor hem. Ik was natuurlijk niet blij dat ik hem moest kwijtra ken. Maar het was onmogelijk om hem te behouden. Als de club dan meewerkt aan een transfer, gun je zo'n jongen het allerbeste. Manchester United was een droomtransfer voor Ruud. Nu zit hij hier met de brokken." Ook PSV-preses Harry van Raaij was aangeslagen. „Dit is een verschrikking voor Ruud. Ik heb hem gesproken. Die jongen zit er helemaal door heen. Ge lukkig heeft hij een sterk karak ter. Hij zei me dat hij zondag al weer bij het kampioensfeest wil zijn." Voor Van Raaij was het een dag eerder al duidelijk gewor den dat de transfer van zijn 'su- perspits' van de baan was. „De standpunten van PSV en Man chester waren zo verschillend. Daar zouden we niet meer uit komen. Ik ging er al vanuit dat Ruud bij ons zou blijven," al dus de PSV-preses. Van Raaij wilde om die reden gisteren met Van Nistelrooij over een verbeterde aanbieding van PSV spreken. Zijn contract loopt tot Peter van Duyn stopt, Wesley Slingerland gaat naar Katwijk leiden» willem spierdijk Peter van Duyn stopt met voetballen. De middenvelder van w Katwijk kan zijn sport niet meer combineren met studie en gezin. De 27-jarige Rijnsburger wordt als een van de betere spelers in het zater dagvoetbal beschouwd. Kat wijk trok inmiddels een ver vanger aan. Wesley Slinger land van' Rijnsburgse Boys komt komend jaar voor de kampioen van de hoofdklasse A uit. Van Duyn, die fysiothera peut is, zegt er de voorkeur aan te geven 'verder te gaan in z'n vak'. „Ik volg een opleiding manueel therapie, het examen is naar voren geschoven. Daar door heb ik alle tijd voor m'n studie nodig. Het lukt me niet meer om twee keer in de week te trainen, terwijl een trainer eigenlijk wil dat je drie keer komt." Vorig jaar stond Van Duyn ook al op het punt om te stop pen. „Het is goed dat ik ben doorgegaan. Ik maak nu een kampioenschap mee. Voor mij was het geen geweldig jaar door blessures, maar voor Katwijk was het een topjaar." Van Duyn, die vier jaar gele den van Rijnsburgse Boys naar Katwijk ging omdat hij het ge mopper van de Rijnsburgse supporters zat was, is blij dat hij een keuze heeft gemaakt. „Ik voetbal vanaf m'n zesde. Ik speel al negen jaar in de hoofdklasse. Dat waren jaren van rennen en vliegen. Eigen lijk weet ik niet eens wat vrije tijd is. Maar ik weet wel zeker dat ik het voetbal ga missen. Het was ook een moeilijke be slissing. Eigenlijk liggen m'n topjaren als voetballer nog voor me." De middenvelder blijft wel lid van Katwijk, mogelijk blijft hij één keer in de week met de reserves meetrainen. Van Duyn sluit niet uit dat hij na een jaar weer terugkeert op sportpark De Krom. Wesley Slingerland (22) moet Van Duyn gaan vervan gen bij Katwijk. Slingerland speelde dit seizoen voor Rijns burgse Boys. In de jeugd kwam hij uit voor Rooden- burg. „Ik had het goed naar m'n zin in Rijnsburg", aldus Slingerland. .Alleen wil ik graag in de as spelen en daar kom ik in Rijnsburg niet voor in aanmerking. Bovendien wilde ik na vier jaar weer eens wat anders." BARCELONA RTR Barcelona dreigt met rechtszaak ting voor volgend seizoen te be grijpen. „Dit is een idiote ver gissing. De bond heeft geen re den opgegeven voor de straf. We gaan door deze beslissing ongedaan te krijgen. Doet de bond dat niet, dan stappen we naar de rechter", zei Gaspart. Barcelona dreigt de Spaanse voetbalbond met een rechts zaak na de uitsluiting voor de bekerstrijd van volgend jaar. Vice-voorzitter Joan Gaspart verklaarde niets van de uitslui- zoeterwoude-dorpHij is de enige Zoeterwoude- naar die deelnam aan de Olympische Spelen, zij stak er bovenuit bij de vrouwen. Jeroen en Judith Straathof zijn uitgeroepen tot de Zoeterwoudse sporters van de twintigste eeuw. De schaatsende neef en nicht kregen als beloning daarvoor een speciaal geslagen legpenning. Die werd hun gis teravond in de raadszaal van het gemeentehuis van het dorp uitgereikt door burgemeester Koopman schap. Jeroen Straathof werd door de jury, onder voorzit terschap van oud-tennisprof Louk Sanders, tot sportman van de eeuw gekozen omdat hij jaren lang op mondiaal niveau presteerde in de schaats sport. Hij was in de jaren negentig van de vorige eeuw onder meer wereldkampioen bij de junioren en wereldkampioen op de 1500 meter. Op de Olympische schaatsmijt in Hamar werd hij negen de. Straathof liet Peter van der Velde, wereldkampioen schorttrack en meervoudig nationaal kampioen veldrijden Cock van der Hulst, in die volgorde ach ter zich. Veelvoudig tafeltenniskampioen Bert van der Helm werd vierde, vijfde werd surfer Mike Kok. Bij de mannen waren voor de verkiezingen veertig sporters genomineerd, bij de vrouwen slechts vijf tien. Judith Straathof sprong er in die categorie bo venuit. Zij dankte haar benoeming tot sportvrouw van de eeuw onder meer aan haar jeugdtitels all round, sprint en supersprint en haar titel bij de neo-senioren. foto mark lamers PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 28 april: 7-14-16- 20-29-33-35-42-46-47-50-51-52-54- 56-57-65-67-79-80. (onder voorbehoud). VOETBAL Roda JC - FC Twente 3-2 (0-1). 31 Van der Laan 0-1, 58. Rudge 1-1, 58. Booth 1-2, 72. Tchoutang 2-2, 81Van Houdt 3- 2. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschou wers: 6700. Gele kaart: Rudge (Roda JC), Rahim (FC Twente). Roda JC: Kalac; Senden (46. 't Hart), Lum pers, Rudge en Van Haaren; Tchoutang, Valgaeren (82. Soetaers), Van der Luer en Lawal (66. Van Dessel); Van Houdt en Pee- ters. FC Twente: Boschker, Hulshoff, Grujic, Karnebeek (83. Verlinden) en Heubach (68 Rahim); Van der Meyde (65. De Wit te), Ten Hag, Van der Laan en Ter Avest; Booth en Vennegoor of Hesselink. Stand: PSV 31-75, Heerenveen 31-63, Ajax 31-58, Feyenoord 31-57, Vitesse 31- 56, FC Twente 32-56, AZ 31-55, Roda JC 32-49, Willem II 31-46, FC Utrecht 31- 42, RKC 31-39, Fortuna S. 31-34, Sparta 31-34, Graafschap 31-32, NEC 31-27, MVV 31-21, Cambuur L. 31-19, Den Bosch 31-19 Duitsland: Eintracht - Wolfsburg 4-0, Her- tha BSC - Freiburg 0-0 Stand aan kop: Leverkusen 31-67, Bayern M. 31-64, HSV 31-55, Hertha BSC 32- 50, 1860 Munch 31-48, Kaisersl 31-46. Wolfsburg 32-46, Bremen 31-44, Stutt gart 31-44, Unterhach. 31-38, Schal- ke'04 31-37, Freiburg 32-37, Eintracht 32-36 BASKETBAL Mannen, promotiedivisie: ASVU - Aris 77- 67, Gr. Uilen - Wyba 82 - 68, Orca's - Akri- des 68-96 Eerste divisie B: Cady '73 - Challengers 84-87 Vrouwen, eerste divisie, kampioensgroep: Quo Vadis - Lely A'dam 72-54 DAMMEN Hengelo. NK. Twaalfde ronde: Meijer - Gérard Jansen 1- 1, Oudshoorn - Drent 2-0, Kemperman - Van Ballegooijen 2-0, Stokkel - Hans Jan sen 1-1, Dolfing - Van Leeuwen 1-1, Heus- dens - Scholma 2-0, Clerc - Van den Akker 1-1. Stand: 1. Heusdens, Hans Jansen 15, 3. Dolfing, Clerc, Van Leeuwen 14, 6. Gé rard Jansen, Meijer 13, 8 Kemperman, GEWICHTHEFFEN Sofia. EK. Vrouwen, 75 kg: 1. Rudenok (Oek) 250,0 kg (trekken 112,5/stoten 137,5), 2. Riesterer (Dui) 245 (110+135), 3. Cho- mitsj (Rus) 237,5 (110+127,5). Trekken: 1. Rudenok 112,5, 2. Chmoitsj 110, 3. Riesterer 110. Stoten: 1 Wrobel (Pol) 160 (wereldrecord), 2. Rudenok 137,5, 3. Riesterer 135. Mannen, tot 77 kg: 1. Va- nev (Bul) 372,5 kg (wereldrecord) (trekken 165/stoten 207,5), 2 Jeliazkov (Bul) 365 (162,5+202,5), 3. Suli (Alb) 360 (165 +195), Kruisselbrink 255 (Ned. junioren record). Trekken: 1. Vanev 165, 2. Suli 165, 3. Kjapanaktsjan (Arm) 162,5. Sto ten: 1. Vanev 207,5 (wereldrecord), 2. Je liazkov 202,5, 3. Suli 195. GOLF Gerona. Spaans Open, 2,2 miljoen gulden, Europese Tour. Stand na 1ste ronde: 1 Robertson (Sch) 65 slagen (-7), 2. 0'Hern (Aus), Quiros (Spa), Quirici (Zwi) 66, 5. Hamerton (Eng) Montgomerie (Sch) 67, 112. Muntz, La- febe'r 75. SQUASH Wenen. EK landenteams. Vrouwen, halve finale: Nederland - Enge land 0-3. De Den Spitse - Baily 0-9 1-9 0- 9, Albeda Jelgersma - Charman 6-9 1-9 0- 9, Atkinson - Jackman 0-9 7-9 0-9. Neder land om brons tegen Schotland. Mannen, om plaats 5-8: Nederland - Oos tenrijk 2-2 (Nederland wint dank zij beter game-gemiddelde). Marges - Rottbacher 2- 3, Cune - Czaska 1-3, Berden - Schedel- bauer 3-2, Buit - Wallishauser 3-0. TAFELTENNIS Bremen. EK. Vrouwen, enkelspel, eerste ronde: Tebbe (Ned) - Plaisant (Fra) 21-18 18-21 21-17 17-21 21-18, Sorosjynska (Oek) - Cano (Ned) 21-11 21-14 21-6, Muller (Ned) - Detrigne (Bel) 21-10 21-17 21-11; twee de ronde: Popova (Slw) - Tebbe 21-15 21- 12 21-11, Schall (Dui) - Muller 9-21 21-9 21-921-16. Mannen, enkelspel, eerst ronde: Erlandsen (Noo) - Yu (Ned) 21-14 17-21 22-20 21- 18; tweede ronde: Keen (Ned) - Winther (Noo) 21-13 21-17 21-15, Heister (Ned) - Nilsson (Zwe) 21-10 21-18 18-21 21-18. Dubbelspel, tweede ronde: Hielschef- /Keinath (Dui) - Keen/Heister (Ned) 21-18 21-19, TENNIS Barcelona. Mannen, 2,3 miljoen gulden. Kwartfinale: Safin (Rus) - Lapentti (Ecu/3) 7-6 7-5, Ferrero (Spa) - Rios (Chl/4) 6-3 6- 4, Moya (Spa) - Haas (Dui/9) 6-4 6-4, Nor man (Zwe/2) - El Aynaoui (Mar/8) 4-2 afge broken wegens regen. Dubbelspel, kwartfinales: Haarhuis/Stolle (Ned/Aus/2) - Haggard/Vanhoudt (ZAf/Bel) 6-3 6-2. Moskou. Fed Cup, wereldgroep, Poule C: 2003 en zou worden openge broken. Tegelijkertijd zou zijn salaris tot ongeveer twee mil joen gulden worden opgetrok ken. PSV moet, nu Van Nistelrooij tot begin volgend jaar langs de kant staat, alsnog op zoek naar een vervanger. Pierre van Hooijdonk staat hoog op het verlanglijstje van Erik Gerets, maar moet bij Vitesse ongeveer 14 miljoen gulden kosten. Van Raaij: „We waren al met de op volging van Van Nistelrooij be zig. Het praatte alleen wat ge makkelijker met 60 miljoen meer op de bankrekening." In Engeland stond Manches ter United-manager Alex Fergu son gistermorgen perplex toen hij het niews over de zware blessure van Van Nistelrooij hoorde. Voor Ferguson was de 'deal' nog niet van de baan. Hij ging er vanuit dat de PSV-spits in de komende weken voldoen de zou herstellen om eind mei opnieuw een medische keuring te ondergaan. „Maar dat was voordat ik hoorde van zijn nieuwe blessure. Dit is een ver schrikkelijke klap voor die jon gen. Ik heb erg met hem te doen. We wilden hem er heel graag bij hebben," zei Fergu son. Financieel directeur David Gill vertelde gisteravond dat de Britse topclub nog even wacht met het definitief afblazen van de transfer. „We waren heel erg geïnteresseerd in Van Nistel rooij, maar op dit moment kan en wil niemand bij Manchester United een beslissing nemen. We moeten deze zaak in alle rust bespreken." Feit is wel dat de medici van United bij het clubbestuur dui delijk hebben gemaakt dat zij begin deze week niet voor niets hun zorgen hebben uitgespro ken. Ook de verzekeringsmaat schappij, die Van Nistelrooij voor een miljoenenbedrag on der z'n hoede zou nemen, haal de opgelucht adem. David Gill: „Maar er zijn geen winnaars in deze zaak. Het is een heel trieste dag, vooral voor Ruud." Wolvega, zaterdag 29 april. Eerste koers: Memory Lane, Jair- zinho Lion, Lenardo Teb. Tweede koers: Le BonKievitshof, Must be Destiny, Lickety Iet. Derde koers: I'm Maggie, RoyalTouch, Peter Flukt Vierde koers: Nikki Groen hof, Niffi de Bloomerd, MelleD, ui Frankrijk - Australië 2-1: Testud - Dokic 7- 6 5-7 3-6, Dechy - Pratt 6-4 5-7 6-2, Tau- ziat/Halard - Molik/Stubbs 6-0 7-6. WATERPOLO Palermo. Olympisch kwalificatietoernooi, Groep E: Kazachstan - Duitsland 8-5, Grie kenland - Tsjechië 19-2, Italië - Verenigde Staten 10-8. Groep F: Brazilië - Frankrijk 8-3, Japan - Spanje 6-3, Hongarije - Rusland 10-9. Indeling halve finales Italië - Rusland, Hongarije - Verenigde Staten. Winnaars plaatsen zich voor Olympische Spelen. WIELRENNEN Mallorca. Vrouwen, Ronde van Mallorca, tweede etappe, Sineu - Sineu: 1. Veronesi (Ita), 2. Van der Vijver (Bel), 3. Valen (Noo), 15. Van Moorsel-Zijlaard. Hyeres. Olympische Week, eindstanden Europe vrouwen: 1 Matthijsse (Ned) 14 punten,2. Dezille (Bel) 24, 3. Robertson (GBr) 28, 12. De Koning 51, 25. Bes 112, Naughty but Nice. Vijfde koers: Spendic, Center Piece, La Corunu. Zesdekoers: O Jules S, Olympic Bo ko, Norton Frlsianu. Zevende koers: Overrule'sWish, Niels Z, Ne vada Bellwood. Achtste koers: Lucky Furniture, KoncordeS, Just Beuckenswyk. Negende koers: Normajcanme- adow, Midnljjht Flash, Noravan Cornjum. Tien de koers: Nobletilly Bos- L/0 zorg, Nepal Dan Boko, n NeveleVictory. Elfde koers: Maggie Dragon, IKelly Volomon, Makker l/l Oldeson. Twaolfdekoers: finale. Dertiende koers: Due du Bossis, Quintus Pay, Mack theButcher. ■Qi Düindigt, zondag 30 april. Z Eerste koers: Mon Ami, Nadir Wolfhorn, Longleg- ged Wanda. Tweede koers: MissBehaving, Jo- vanna, Diamond Lilly. Derde koers: Mac Select, Napal Limburgia.Litmana. Vierde koers: Lewis Transs R, Kasparov, Max Wielinea, Kroon Vis.Vijfde koers: Pats Chuta, Where's Wally, Temple Ass. Zesde koers: Obses sion,Ogmlos Robel. Oje Buiten zorg. Zevende koers: Ombra di Nube, Timm'sCassandra, Bescaby Blue. Achtste koers: Milo Wind- Dragon, Olivia le Blanc. Tiende- koers: Intact Hornline, Nine Iron, Sir Volo. Elfde koers: Manus Bui tenzorg,Imfine, Crack Pride. TwaaJule koers: Borga Elegant, Keep the Change, JurrenKroon. Alkmaar, maandag 1 mel.Eerste koers: Kniertje B, Lotte Buitenzorg, Aces Felicia. Tweede koersri.indy s Starlake, Jaguar S, Super Filli. Der de koers: Oxana Starlake, Naikev- Transs R, Nobles du Solell. Vierde koers: Jose van 't Hof, Kim Rain bow,Maldini Boko. Vijfde koers: Mistral Starlake, Laag Limburgia, Icaros vanVenlo. Zesde koers: Nib- ber F Boko, Moosmagic S, Niels Jeanet. Zevende koers:Mircille k, Maike Waterbron, Mirana B. Acht ste koers: Kaptein Crown, I-arissa- Boko, Killing Star, Mario Faunc. Negende koers: Mickey Jeanet, MimaBuilenzorg, No Secret Speed. ten, 2. Scheidt (Bra) 23, 3. Birgmark (Zwe) 24, 5. Kats 27, 30. De Haas lil. Soling: 1. Bank/Jacobsen/Blaksk|ar (Den) 29 punten, 2. Heiner/Van Niekerk/De Rid der (Ned) 29, 3, Celon/De Luca/Paoletti (Ita) 31. Matchracen: 1. Heiner 5 punten, 2. Schuemann 5, 3. Bank 4, 4. Celon 4. Finale: Heiner - Scheumann 3-1. Finn: 1. Clarke (Can) 24, 2. Loof (Zwe) 28, 3. Rohart (Fra) 29, 8. Van Muyden 73, 21. De Vries 116. 470 vrouwen: 1 Armstrong/Stowel (Aus) 27 punten, 2. Kratsjoen/Gapponovitsj (Rus) 40, 3. Salva/Sossi (Ita) 50, 6. Brou wers/Verbeek 62, 9, Westerhof/Bolweg 69. Tornado: 1. Hagara/Moser (Oos) 18 pun ten, 2, Hagara/Steinacher (Oos) 21, 3. Mourniac/Mourniac (Fra) 27, 16. Van Tey- lingen/Dercksen 101, 18. Karsenbarg/Kenbeek 115, 19. Larsen/Van Geest 118, 26. Boog/Boog 156. Mistral mannen: 1. Bontemps (Fra) 17 punten, 2. Huguet (Fra) 29, 3. Guyader (Fra) 42, 13. Corba 85. 18. Van Dyk 113, 19 Van Geemen 114. Mistral vrouwen: 1. Lux (Dui) 14 punten, 2. Stalman (Ned) 21, 3. Vaz (Spa) 35, 9. Van der Linden 60. 49-er: 1 Sundby/Arnhoff (Noo) 13 pun ten, 2. Andineau (Fra) 24, 3. Bruni/Bruni (Ita) 30, 15. Schutte/Schutte 75. 470 mannen: 1 Foerster/Merricks (VSt) 13 punten, 2. King/Turnbull (Aus) 16, 3. Phillippe/Cariou (Fra) 23, 19. Coster/Cos- ter 87

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27