oeterwoude iet af van ouwen flat f Brief BBL over hangplek zet kwaad bloed bij Zonnevylle Dure verbouwing van basisschool De Kring gaat door Ex-kroegbaas mijdt café De Koning ^aimeteo'>'s Regio m Botel Warmond Buurt hekelt overlast rond Toko Buitenzorg ERDAG 29 APRIL 2000 OJH ■ie maanden cel voor inbreekster haag/oegstgeest Voor drie woninginbraken in Oegstgeest is 30-jarige verslaafde vrouw uit Rotterdam in hoger beroep het gerechtshof in Den Haag veroordeeld tot drie maan- cel. Het vonnis is gelijk aan de eis van de procureur-gene- I. Eerder werd de vrouw door de politierechter eveneens tot maanden gevangenisstraf veroordeeld. De inbraken had- plaats in woningen aan de Spaargarenstraat, Nassaulaan en ■ersstraat. De drugsverslaafde vrouw stal jassen en tassen. Ideobewaking in Does en Wedde ■rdorp/voorschoten In de zwembaden De Does in Leider en Het Wedde in Voorschoten worden badgasten voortaan videocamera's in de gaten gehouden. De Does hangt er vier Het Wedde negen. De baden willen zo diefstal en vandalis- [voorkomen. „De camera's hebben zuiver een preventieve tie", benadrukt manager R. Pielstroom van De Does. „Is er aan de hand, dan dragen wij de banden over aan de poli- De camera's zijn geen vervanging van het personeel. Tegenstanders van de jongerenont moetingsplaats (JOP) aan de Buiten hoflaan hoeven hun bezwaren niet op papier te zetten. Dat heeft BurgerBe- langen Leiderdorp (BBL) al voor hen gedaan. Deze week viel het concept-be zwaarschrift bij alle bewoners van de Buitenhoflaan, de Cor Gordijnsingel, de Poortershof en de Zomerkade in de bus. Wie tegen de JOP is, hoeft het protest alleen nog maar te onderteke nen. Burgemeester Zonnevylle rea geert geïrriteerd op de actie van BBL: „Partijprofilering mag, maar dan moet dat wel op basis van feiten gebeuren." Op het eilandje in de Buitenhofvijver komt een JOP, met zitbankjes, twee betonnen poefs en een overkapping tegen wind en regen. Het Leiderdorpse college heeft dat eerder deze week be sloten. Het gaat om een proef tot 1 no vember. Daarna breekt de gemeente het bouwwerk af en bepaalt zij na een evaluatie wat de beste plek is voor de JOP. Mocht blijken dat de Buitenhof vijver daarvoor toch de meest geschik te plek is, dan moet eerst een bestem mingsplanwijziging worden aange vraagd. BBL vindt dat de gemeente omwo nenden van de Buitenhofvijver door dit besluit schoffeert. Fractievoorzitter Van Dijk: „Er is vooraf geen fatsoenlijk overleg gevoerd met buurtbewoners. Nu ligt er plotseling een principebe sluit en als je daar problemen mee hebt, mag je bezwaar aantekenen. Dat is heel wat anders dan vooraf met be langhebbenden praten. Juist voor dit soort zaken is de inspraakverordening bedoeld." BBL heeft ook inhoudelijke bezwa ren. Van Dijk: „Op die plek spelen klei ne kinderen overdag in het water. Dat laat zich niet combineren met jonge ren op brommers, die bier drinken en harde muziek maken. En dan heb ik het nog niet eens over spuiten, want dat doen ze ook." De partij roept buurtbewoners op om, voor het ver strijken van de wettelijke termijn, de voorgedrukte bezwarenlijst te onderte kenen en te retourneren aan de ge meente. Wethouder Kolman, verantwoorde lijk voor het jeugdbeleid in Leiderdorp, is niet te spreken over de actie van Van Dijk. „Jammer dat BBL op deze nega tieve manier een bijdrage aan de op lossing van het probleem denkt te le veren. Liever hoor ik van deze partij hoe het dan wel moet." Bovendien be strijdt zij dat er vooraf geen overleg met buurtbewoners is geweest: „Er zijn juist verschillende gesprekken ge voerd met bewoners, jongeren en met de politie. Toen een aantal van de om wonenden toch bezwaren bleef hou den, hebben we gevraagd het experi ment een kans te geven." Ook Zonnevylle heeft als voorzitter van de gemeenteraad geen goed woord over voor de brief: „Hier zet een raadslid burgers op het verkeerde been om zijn eigen partij te profileren. Dat is in niemands belang. De waarde van de woningen zal te lijden hebben door de aantasting van het woongenot, schrijft hij in dat concept-bezwaar schrift. Dan rijst bij mij de vraag of dit soms samenhangt met het feit dat de heer Van Dijk zélf één van die omwo nenden is." Het college heeft gisteren als ant woord op het BBL-bezwaarschrift eveneens een brief laten verspreiden in de omgeving van de Buitenhof-vij ver. Daarin wordt de geschiedenis rond de totstandkoming van de [OP nog eens uit de doeken gedaan. „Dat wij vooraf duidelijke afspraken met betrokkenen zullen maken, moge voor zich spreken", benadrukken burge meester en wethouders nogmaals. „Wij hopen dit experiment in goed overleg met alle partijen tot een succes te laten uitgroeien." 517 douw van een appartementencomplex op de hoek de Van Swietenstraat/Van Alkemadestraat in Zoeter- ondede-Dorp gaat niet door. Na het CDA verzet nu ook dagiressief Zoeterwoude zich tegen de plannen van bur- a.v. eester en wethouders om het gebouw van de teken- taamchildersgroep Kameleon en het naastgelegen speel - je te vervangen door huizen. Wethouder Stuijt van shuisvesting legt zich teleurgesteld neer bij het D ildpunt van de meerderheid van de raad. Omwonen- zijn blij. Zij hebben steeds gepleit voor behoud van speelveldje. (rwoude en tweepersoonshoudens en op reenen het feit dat Zoeterwoude heeft besloten om het Groene Hart niet aan te tasten. „We moeten daarom locaties binnen de be bouwde kom zoeken en we dachten er in elk geval één ge vonden te hebben." Zijn partij genoot Ooijendijk beseft dat en noemt onder meer de omge ving van de Dr. Kortmannstraat en de voetbalvelden van Meer burg langs de A4. Zoeterwoude wil de terreinen opschuiven en er huizen neerzetten. Met de opbrengst wil de gemeente de snelweg in samenwerking met onder andere Leiden en Leider dorp opnieuw, maar dan ver diept aanleggen. ankelijk waren twaalf ap- menten gepland op de van de Van Swietenstragt. :r druk van de politiek is antal in juni vorig jaar te- •bracht tot acht. PZ en stelden daarbij als voor de dat de projectontwikke- ;n de bewoners het met el- eens zouden worden over ieuwe opzet. Het CDA wil- it B en W helemaal van de zouden afzien, niddels is PZ tot de con- gekomen dat een ak- d tussen bewoners en bou- niet haalbaar is. „Wij voe- :r niets voor elk plekje in jrwoude vol te bouwen", fractievoorzitter Ooijen- Zeker niet als omwonen daar tegen zijn. Dan moet annen niet doordrukken, weerstand is terecht. Zij >en reële argumenten. De waar zij wonen (Westwout, is al slecht bedeeld met Wij vinden dat Zoeter- de zuinig moet zijn met het in de wijken", aldus Ooij- Terwijl B en W zich op de nieuwe situatie beraden en de Kameleon in elk geval niet hoeft te verhuizen naar het sportpark Haasbroek reageren de bewo ners van de Van Alkemade straat en de Van Swietenstraat verrast en verheugd op de ont wikkelingen. „Dit is fantastisch en reden voor een feest. We hebben zes weken geleden nog een brief gestuurd naar het col lege waarin we erop aandron gen van de bouw af te zien. Daar hebben we niets op ge hoord, maar dat zal binnenkort tat't Wel wijst hij op de be- wel gebeuren", aldus woord- :e aan woningen voor één- voerder D. Beekhuizen. warmond 'Op zijn vroegst volgend jaar' denkt de Oegstgeestse projectontwikkelaar M. Smitsloo zijn 'botel' met haven te gaan bou wen in de Warmondse Veerpolder. Smitsloo is van plan de verschil lende appartementen in het complex te verkopen aan particulieren, die hun bezit vervolgens kunnen verhuren. Smitsloo omschrijft het botel als een 'hotel-appartement met meerdere eigenaren'. In het complex komt ook een restaurant. De gemeente Warmond heeft vorig jaar het groene licht gegeven voor het botel op voorwaarde dat pas santen er kunnen overnachten. Op mensen die in Warmond een tweede huis kopen, zit de gemeente niet te wachten. „Dat passanten er een appartement kunnen boeken, is ook voor ons voorwaarde", zegt Smitsloo. „Permanente bewoning mag niet. Dan krijg je een boete. Als een eigenaar zijn appartement niet wil verhuren? Dan moeten we daar over praten." tekening hans van egmond leiderdorp eric went De parkeeroverlast in de Dr. de Bruijnestraat neemt hand over hand toe. Sinds afhaaltoko Bui tenzorg op 1 april ook een In donesisch restaurant is begon nen, staan de auto's er op op de stoep. Toch hebben verschil lende omwonenden bezwaar gemaakt tegen de aanleg van zes extra parkeerplaatsen rond het pand. Het is de zoveelste aflevering in een slepende zaak. Buurtbe woners verzetten zich al ander half jaar tegen de komst van het eethuis annex afhaalrestaurant, omdat zij bang zijn voor geur-, geluids- en parkeeroverlast. Eerder tekenden zij al bezwaar aan tegen de komst van het res taurant. Gisteren verschenen zij voor de commissie beroep- en bezwaarschriften om hun be zwaren tegen de aanleg van de zes parkeerplaatsen toe te lich ten. „De zorgen die wij vooraf hadden, worden alleen maar bevestigd", gaf M. Bakker na mens de omwonenden aan. „Het restaurant draait goed, maar daarmee neemt de over last toe. De afzuiginstallatie stinkt en maakt herrie. Overal staan auto's dubbel geparkeerd, vooral in het weekend. Niet zo maar een beetje, maar vol op de stoep. En dan klaag ik nog niet eens over al die mensen, die na afloop van een avondje copieus tafelen hun afspraken zo nodig schreeuwend over de hele straat moeten bevestigen." Hij maakte er geen geheim van dat het restaurant, wat hem betreft, zo snel mogelijk uit het straat beeld verdwijnt. „Maar als u dan klachten heeft over foutparkeerders, dan moet u toch juist blij zijn met die extra parkeerplaatsen", vroeg commissievoorzitter A. van Essen verbaasd. „Dan heeft u het echt niet goed begrepen", sneerde Bakker direct terug. „Wij zijn falikant tegen een ho recagelegenheid in deze woon wijk. Een neveneffect daarvan is de parkeeroverlast. Door nu te stellen dat alle problemen als sneeuw voor de zon verdwijnen door een paar extra parkeer plaatsen aan te leggen, is na tuurlijk grote onzin. Bovendien blijft het een druppel op een gloeiende plaat." Volgens gemeentewoord voerder D. van Leeuwen zijn er zo'n twaalf parkeerplaatsen no dig rond de toko: „Vijf waren er al, en daar komen er nu zes bij. En we hebben ook een proce dure in gang gezet voor tien ex tra parkeerplaatsen, verderop in de straat. Wij zijn van me ning dat dit de parkeeroverlast in de wijk kan terugdringen." De commissie komt binnen zes weken met een advies aan burgemeester en wethouders. thouder Stuijt stelt vast je je erbij moet neerleggen !e politiek de andere kant. suzanne barbier Kleuterschool 't Mierennest aan de Rembrandt van Rijnlaan in Oegstgeest gaat tegen de vlakte. De kleuters verhuizen naar het hoofdgebouw: Jenaplanschool De Kring in dezelfde straat. Een meerderheid van de Oegst geestse gemeenteraad gaat ak koord met de, bouw van een etage met drie lokalen bovenop het gebouw van De Kring. Die verbouwing kost 3,6 miljoen gulden. De 2000 vierkante me un: Liesbeth Langen ctie: Vrijwilliger in :hogeriatrisch cen- _n Mariënhaven in ■mond ■tijd: 71 ■gerlijke staat: Ge- ïwd, 4 kinderen >nplaats: Warmond |bl is uw grootste verdienste? :ou ik niet weten. Je zou 25 mjwilligerswerk kunnen als een verdienste, maar loe ik niet. Het geeft wel oening, ik heb het altijd plezier gedaan. De mensen verpleging, die verdienen respect. Hoe die zich soms Feren! Dat verplegen, dat me, het zit in mijn natuur, plezier doen waar je goed int, dat lijkt mij geen ver ste. s uw grootste wens? elke moeder wil ik alleen leste voor mijn kinderen en ikinderen. Dat ze gelukkig n alles wat ze doen, dat het ied gaat. Dat vind ik het al- langrijkste. Verder gun ik lensen in de gezondheids- betere arbeidsomstandig- :n. Minder zwaar, een beet- ter betaald. Het is zo be- rijk wat ze doen. bent u in het vrijwilligers- beland? iger woonden wij altijd in 'huizen. Voor niet al te lan- I jd, en dan verhuisden wij Ivoornamelijk vanwege j verk van mijn man. En het altijd druk met onze kinde- dus ik kwam er niet aan i Ik had mij altijd voorgeno- dat als wij een huis zou ter die vrijkomt door de sloop van de kleuterschool, wordt speelplaats van de naastgelegen school Poelweyde. Daarin wordt vanaf september volgend jaar de Montessori basisschool gehuisvest die weg moet van de Lange Voort vanwege de mo dernisering van gelijknamige winkelcentrum. Voor collegepartij WD gaf de samenhang tussen de De Kring en de modernisering van het winkelcentrum uiteindelijk de doorslag om in te stemmen met de dure verbouwing van de school. Uitstel van de bouw plannen betekent grote vertra ging in de plannen van de Lan ge Voort, het project van WD- wethouder Smitsloo. Volgens WD'er Van den Brandeler stemde haar partij in 'met het pistool op de borst'. Zij is bang dat van de dure verbouwing een precedentwerking uitgaat en dat meer scholen een dure verbouwing gaan claimen. Progressief Oegstgeest stem de als enige partij tegen de ver bouwing van De Kring. Fractie voorzitter Noort protesteerde tegen wat hij het 'dominobe- leid' noemde. Hij vond het ui termate vreemd dat wethouder Steens (onderwijs) de verbou wing koppelt aan de plannen voor het winkelcentrum. Noort vond dat de wethouder de raadsleden het dure plan de raadsleden 'door de strot duwt'. „Dit is onbegrijpelijk. Over een bedrag van tienduizend gul dens praten we maanden, en hier moeten we in acht dagen een besluit over nemen." Noort daagde de gemeente uit om een 'creatiever' plan te bedenken. „Voor het bedrag waarvoor nu een etage met drie lokalen wordt gebouwd, kan de gemeente bijna een gloednieu we Montessorischool neerzet ten", zei hij. De gemeente doet er verstandiger aan om de kleu ter- en basisschool van De Kring op aparte locaties te hou den en slechts te investeren in het onderhoud. In Poelweyde kunnen alle basisscholen die binnenkort extra ruimte nodig hebben een of meerdere loka len gebruiken, opperde de PrO'er. De gemeente krijgt on herroepelijk met een grote vraag naar meer lokalen te ma ken, omdat binnenkort een klassenverkleining verplicht wordt. Wethouder Smitsloo van fi nanciën en onderwijswethou der Steens wezen het alternatie ve plan van PrO resoluut van de hand. „U vergeet dat we ook nog voor de grond moeten betalen. Een nieuwe Montessorischool gaat nog veel meer kosten", al dus Smitsloo den kópen, ik vrijwilligerswerk zou gaan doen. En zo ging het. Vijfentwintig jaar geleden koch ten we dit huis in Warmond en toen ben ik bij Mariënhaven begonnen. Bent u gelovig? Ja.Tk ben van huis uit rooms- katholiek. Ik ben niet alleen ge lovig omdat ik zo ben opge voed. Ik ben echt overtuigd. Ik heb er veel steun aan. Maar ik ben wel van het blije geloof. Niet zo zwaar. Het maakt mij ook niet uit of mensen protes tant of katholiek zijn. Iedereen heeft steun aan het geloof, daar gaat het om. Wat is de mooiste plek in War mond? Het huis waarin ik woon en on ze tuin. Echt waar. Heel War mond vind ik erg mooi. Zo groen. Ik ben heel graag in de natuur. Maar alleen thuis vind je echt rust. Vindt u het ook zo erg dat bur gemeester Van der Wel weg gaat? Ja, het is wel jammer. Het was een goede burgemeester, vol gens mij. Bovendien is het nog maar de vraag of we een nieu we burgemeester krijgen. Op gaan in Leiden als gemeente Warmond, lijkt mij niet goed. Dat zal wel geld gaan kosten. Met wie zou u een week willen ruilen? Met niemand. Ik heb het beter dan heel veel andere mensen in de rest van de wereld. Met ons huis, onze tuin en Warmond ben ik heel gelukkig. Vroeger leek het mij wel eens leuk om een jongen te zijn. Ik ben opge groeid in Heerlen, met drie broers en zeven zussen. Die jongens mochten altijd veel meer, doorstuderen en zo... Wie is uw grote voorbeeld? Mijn ouders. In de opvoeding van mijn eigen kinderen heb ik vaak een voorbeeld aan ze kun nen nemen. Ze waren altijd vrolijk en aardig. Wij woonden met een heel groot gezin in Limburg, in een groot huis met een grote tuin. Ik heb een ge lukkige jeugd gehad. Dat is te danken aan mijn ouders. Waarover kunt u zich opwin den? Onrecht. Er is zoveel onrecht in de wereld, ongelijkheid. En het stomme is dat je er vaak niets aan kunt doen. Je bent gewoon machteloos. Ik kan er ook niet tegen als mensen niet zichzelf blijven. Zich anders voordoen dan ze zijn. Wat moet er in Warmond nooit komen? Warmond moet landelijk blij ven. Een grote supermarkt hoeft voor mij niet. De winkels die er nu zijn, daar heb ik ge noeg aan. tekst ane pieter wisse foto: hielco kuipers leiderdorp Ex-kroegbaas Mario Bolamperti (43) zal er vandaag niet bij zijn. Voor hem is het geen feest als bezoekers van zijn voormalige café in de Leiderdorpse Ko ningstraat na drie 'droge' jaren proosten op koningin Beatrix. Bolamperti heeft geen zin om de nieuwe eigenaar, de Leider dorpse projectontwikkelaar Ton Bavelaar tegen het lijf te lo pen. Diens uitspraak dat de uit bater er in de nadagen van zijn horecabestaan een potje van maakte, is hem flink in het ver keerde keelgat geschoten: „Laat. Bavelaar eerst maar eens met een goede verklaring komen. Want als het zo moet, heb ik hem niets meer te vertellen." Tot november vorig jaar lag Bolamperti nooit voor drie uur 's nachts in bed. Nu is dat vaak het tijdstip dat hij achter het stuur van zijn truck kruipt. De voormalige kroegbaas van De Bonte Koe is een nieuw leven begonnen: als vrachtwagen chauffeur. Na vijftien jaar beu len in de horeca, eerst in een pizzeria en later als eigenaar van De Bonte Koe, had hij er schoon genoeg van. Dus volgde hij cursussen, slaagde voor het groot rijbewijs en zette zijn café te koop. Zes vaste klanten on der aanvoering van Bavelaar kochten de tent op, en veran derden de kroegnaam in café De Koning. Al de klanten van Bolamperti waren al jarenlang op de hoog te van zijn heimelijke wens om trucker te worden. Daarom ver baast het hem des te meer dat Bavelaar hem vorige week in deze krant ineens als een chag rijn typeerde, die zijn kroeg moedwillig verwaarloosde 'om dat hij er geen zin meer in had'. „Mijn café had nu eenmaal een bepaalde, donkerbruine uitstra ling. Nu Bavelaar er zelf een chique, steriele tent van ge maakt heeft, zegt hij ineens dat de mijne er niet uitzag", rea geert Bolamperti emotioneel. Dat hij de laatste twee jaar met de pest in zijn lijf achter de tap stond, bestrijdt hij eveneens. „Vraag dat maar aan mijn klan ten. Bovendien: als je bezoekers als Bavelaar hebt, die keer op keer tot betaling moeten wor den gemaand, dan vergaat het lachen je wel." Als een dolksteek in de rug, zo ervaart hij de uitlatingen van de nieuwe eigenaar. Daarom zal hij er vandaag niet bij zijn, als het café na een intermezzo van drie jaar weer open gaat op Koninginnedag. „Dat ik het ca fé al die andere keren gesloten hield, was nota bene de nasleep van een vechtpartij waarin Ba velaar de hoofdrol speelde", spuwt Bolamperti zijn gal. Bavelaar betreurt het dat zijn uitlatingen zo slecht zijn geval len: „Ik kan me voorstellen dat hij zich te kijk gezet voelt. Het is misschien allemaal wat té hard aangekomen. Maar ik heb geen leugens verteld, daar blijf ik bij." Lang zal dit conflict niet voortslepen, verwacht hij. „We wonen op een steenworp af stand van elkaar. We zullen el kaar heus wel een keer tegenko men. Want dit moet natuurlijk wel opgelost worden." jk& Maxima doet haar bestTT^ nu wij nog! Maak op Koninginnedag (zaterdag 29 april) kennis met Maxima en Argentinië., Beleef het mee met Radio ér TV West in de Waag in Leiden! Kom gezellig kijken... Zaterdag 29 april tussen 8.00 en 18.00 uur in de Waag aan de Aalmarkt 21 in Leiden. Of kijk naar de liveTV-uitzending tussen 18.00 en 19.00 uur. U kunt natuurlijk ook uw radio tussen 8.00 18.00 uur afstemmen op Radio West (88.4 FM). Of vanaf 18.00 uur naar TV West kijken. RADIO TV WEST

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17