éL Nederland gaat digitaal. Nederland ontwikkelt zich in snel tempo tot een informatiesamenleving. Dat is mooi, want daar kan iedereen van profiteren: bedrijven zien hun markt groeien, burgers kunnen sneller informatie vergaren en beter communiceren, en de overheid verbetert haar dienstverlening en voorlichting. De nieuwe samenleving wordt mogelijk gemaakt door informatie- en communicatietechnologie, kortweg ICT. Een verzamelnaam voor allerlei technologieën zoals fax, mobiele telefoon, e-mail en toepassingen van internet. Technologieën die het zoeken, bewerken, opslaan en uitwisselen van informatie (beeld, tekst en geluid) eenvoudiger maken. Het kabinet stimuleert ICT-gebruik. Zo informeren en adviseren we ondernemers over nieuwe moge lijkheden. We werken ook mee aan een uitsteken de infrastructuur. Met wetgeving worden burgers beter beschermd als ze winkelen via internet. 'Cyber-crime' is een belangrijk onderwerp binnen de misdaadbestrij ding, dus ook de gevaren op het net worden aan gepakt. We ondersteunen gemeenten bij nieuwe dienstverlening aan burgers en helpen scholen die ICT in hun lesprogramma hebben opgenomen. Kortom: we maken echt werk van ICT. Omdat we ervan overtuigd zijn dat Nederland er beter van wordt. En denkt u nou met dat ICT alleen is voor behouden aan 'whizzkids' of 'computernerds': het is echt interessant voor iedereen. En ook toegankelijk voor iedereen. Zo worden er namelijk nog dit jaar internetcentra geopend in achter standswijken in dertig grote steden. Maar natuurlijk kunt u ook gewoon bij de bibliotheek kennismaken met internet. Het is dus niet moeilijk te ontdekken wat u voor voordeel van ICT kunt hebben. Dit is de ideale tijd en de ideale gelegenheid om ICT te leren kennen en gebruiken. Nederland is al goed bezig, maar het zou nog veel beter kunnen. Oftewel: Nederland gaat digitaal. [Tl www.nederlandgaatdigitaal.nl ^0800-1151 A. Jorritsma-Lebbink Minister van Economische Zaken R.H.LM. van Boxtel tyinister voor Grote Steden- en Integratiebeleid L.M.LH.A. Hermans Minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen A.H. Korthals Minister van Justitie J.M. de Vries Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 6