Louis van Dijk en Vader Abraham geridderd Koninklijke onderscheidingen in de regio Binnenland li t>AG 28 APRIL 2000 ANP Algemeen Nederlands Persbureau GPD Geassocieerde Pers Dienstr h 2.200 Nederlanders puitenlanders hebben laag ter gelegenheid Koninginnedag een nklijke onderschei- ontvangen. De tradi- Jle jaarlijkse lintjesre- faalde dit jaar neer op '4r anderen de auteurs jne Keuls, Rudy Kous- i |k en Kader Abdolah, vter-dominee Willem 'i|ard (pseudoniem: aume van der Graft), ist Louis van Dijk, vio- .^hristiaan Bor, zanger Jkstdichter Pierre Kart- [Vader Abraham), zan- Koos Alberts, het Ro- ierg Trio, radio- en tv- pntator Hans van Wil- (burg, actrice Nel Kars eïnger Frank Boeijen. it^AG GPD-ANP e \&e laatstgenoemde werden gmd tot Ridder in de Orde ^ranje-Nassau. De overi- j )erden mede vanwege hun insten voor de Nederland- nenleving als geheel Rid- de Orde van de Neder- -e Leeuw. ■c Remco Campert was tot tr in de Orde van de Ne- -fidse Leeuw benoemd, de zeventig-jarige schrij- ichter weigerde deze on- heiding in ontvangst te n. Hij zou vanochtend in imsterdamse muziekthea- t handen van burgemees- itijn de bijbehorende ver- len ontvangen, maar ef afgelopen woensdag in irief aan B en W van Am- im dat hij de decoratie >p prijs stelt. ,,De gedach- ie ik koester aangaande de ie van de monarchie staan iet toe een koninklijke on- heiding te aanvaarden", de auteur. ^ier in de Orde van de Ne- idse Leeuw werden van- ook violist Christiaan Bor, r/regisseur Carol Linssen, -itse artistiek leider van de rlandse Opera Pierre Audi e Utrechtse prof. dr. S. sma, die als geriater en in- |t enkele malen betrokken weest bij behandelingen Drinses Juliana en prins lard. van de hoogste onder- iingen, die van Comman- in de Orde van Oranje- u, is weggelegd voor mr. an der Weel, lid van de eigen beheer lading wilde gaan vervoeren. Minister Smit-Kroes moest eraan te pas komen om het conflict tussen Granaria en andere binnenvaartschippers op te lossen en betaalde Grana ria 9,4 miljoen gulden. Andere zakenlieden die een lintje hebben gekregen zijn A. van Groeningen, directeur-ei genaar van restaurant en hotel Kaatje bij de Sluis in Blokzijl, H. Keijer, directeur van de Metaal unie en de Japanner Y. Kuroda, managing director van Yakult Europa BV. Tot de gedecoreerden beho ren verder H. Heemskerk, voor zitter van de raad van bestuur van F. van Lanschot Bankiers NV, F. van der Meulen, voorzit ter van de Hout- en Bouwbond CNV, K. Noordzij, algemeen voorzitter bij Transport en Lo gistiek Nederland, boomchirurg J. Copijn, P. Span, ontwikke- lingspyscholoog, met name be kend op het gebied van hoog begaafdheid en P. Coumou, vi ce-voorzitter van de Nationale Federatieve Raad van het voor malig verzet. J. Weck, directeur-generaal L.M. Munninghoff-Huls. Kerk, tevens oud-leerling van de Ichtuskerk aldaar; J.H.M. van Huut uit Leiderdorp; H. Imthoorn uit Valkenburg; mevrouw A. de Jong uit Leiden, ouderling van de Bevrijdings kerkgemeente, tevens afgevaar digde naar en scriba van de Centrale Kerkenraad van de Hervormde Gemeente aldaar; J.W. van Klink uit Oude Wete ring; A.J.M. Koek uit Noordwijk; mevrouw J. Kooistra-Brink uit Alphen aan den Rijn, vrijwillig ster mevrouw J. Kralt-van Geen uit Rijnsburg, vrijwilligster voor de dienst Welfare van het Neder landse Rode Kruis aldaar; J.W. Kret uit Roelofarendsveen; C. Kroon uit Hazerswoude- Dorp; G.D. van Kruistum uit Katwijk; T. Langerak uit Rijnsburg; A.W. Lankhout uit Leiden; G. van der Lans uit Warmond; C.M.A. van der Lee uit Wasse naar; mevrouw M.A. van der Leede van der Velden uit Aarlander- veen, bestuurslid van de Buurt en Speeltuinvereniging aldaar; mevrouw M. de Leeuw-Heij uit Zwammerdam, leidster van de gymnastiekvereniging 'U.D.I.' aldaar; mevrouw C.II.A. Löwensteijn- Reijers uit Benthuizen; mevrouw C. Mak-Langeraar uit Zwammerdam, vrijwilligster; J.H. Moenen uit Leiden; A. Montanus uit Voorhout, voorzitter van de Stichting P.H. Schoute. Jeugdraad aldaar, tevens maat schappelijk actief voor de plaat selijke jeugd en gehandicapten; mevrouw L.M. Munninghoff- Huls uit Oegstgeest; G. Paauw uit Rijnsburg; J. van der Plas uit Katwijk; mevrouw H.M. Polderman uit Hazerswoude-Rijndijk; mevrouw M.A. Rusman-van Dongen uit De Zilk; mevrouw O.G.J. Savelsberg uit Lisse; I.J.W. Schonenberg uit Katwijk; W.J. van der Sleet uit Noordwij- kerhout; H.J. Slootbeek uit Noordwijker- hout; H.M. Smit uit Benthuizen; BA Stigter uit Alphen aan den Rijn; J.J. Stoter uit Alphen aan den Rijn, bestuurslid van de Gym nastiekvereniging 'U.D.I.' te Zwammerdam; T.A. Tibboel uit Lisserbroek, o.a. voorzitter van onderne mersvereniging Alverha te Lis- se; C.B. van Tol uit Leiderdorp; P.L.J. Turk uit Lisse, vrijwilliger; H.M. Ubink uit Leimuiden; S.P.T. van Veen (broeder Au- gustinus) uit Voorhout; H.T. Vergeer uit Warmond; J. Vooijs uit Sassenheim; L.L.A. van der Zwet uit Voor schoten; H.L.H. Zwetsloot uit Lisse. Rikkert Zuiderveld en EHy Nieman, van Elly en Rikkert, zijn benoemd tot lid in de orde van Oranje Nassau. De Leidse schrijver Rudy Kousbroek: Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw, foto anp arthur basti- aanse Raad van State. Hij was in 1992 al geridderd in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Het com mandeurschap is ook verleend aan de Italiaanse luchtmacht- generaal en chef defensiestaf Mario Arpino, gastheer voor de Nederlandse militairen die van uit Italiaanse bases deelnamen aan de NAVO-acties in voorma lig Joegoslavië en Kosovo. Opmerkelijk is de onder scheiding voor Paul van Buite nen, ambtenaar in dienst van de Europese Unie, die eind 1998 en begin vorig jaar als 'klokkenluider' frauduleus ge drag binnen de Europese Com missie aan de kaak stelde. Hij werd daarna op een zijspoor gezet, raakte z'n baan als finan cieel controleur in Brussel kwijt en werkt sinds kort in een an dere functie voor de EU in Luxemburg. Van Buitenen is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd Gerard Jan Reinders, artistiek leider van de Toneelgroep Am sterdam, en Maria Goos, de scenarioschrijfster van wier Zwemmer Ron Dekker: Ridder in de orde van Oranje Nassau. Telecommunicatie en Post, kwam als voormalig hoofd van de Rijksluchtvaartdienst en top ambtenaar van het ministerie van Verkeer en Waterstaat vol op in het nieuws tijdens de par lementaire enquête naar de Bijlmerramp. Hij wordt ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Het aantal lintjes dat dit jaar is uitgereikt, is een nieuw re cord. De 2221 lintjes zijn er 324 meer dan vorig jaar en sinds het vernieuwde decoratiestelsel in 1996 zijn er nooit zo veel lint jes uitgedeeld. In het nieuwe decoratiestelsel krijgt iemand niet meer automatisch een lint je bij bijvoorbeeld veertig dienstjaren, maar moet de na druk liggen op extra en vrijwilli ge diensten voor de samenle ving. Dit jaar zijn in de Orde van de Nederlandse Leeuw 21 personen gedecoreerd, in de Orde van Oranje-Nassau 2200. Opvallend is dit jaar niemand is benoemd tot commandeur in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Het aantal mensen dat mede wordt geridderd wegens bijzon dere verdiensten in hun be roepsuitoefening stijgt sterk. Dit jaar gaat het in deze catego rie om 748 onderscheidingen, een toename van bijna 17 pro cent ten opzichte van vorig jaar. Het Kapittel van de Civiele Orden probeert de afgelopen jaren via voorlichting meer al lochtonen, vrouwen en mensen uit het midden- en kleinbedrijf in aanmerking te laten komen voor een koninklijke onder scheiding. Het succes daarvan is dit jaar voor het eerst terug te zien, maar het Kapittel beschikt niet over exacte cijfers. In totaal werden het afgelo pen decoratiejaar (mei '99 - april 2000) 3938 mensen voor gedragen voor een lintje. Op 3392 voorstellen is positief ge reageerd. foto dick hogewoning Lid in de Orde van Oranje Nas sau: J.J.H. Bakker uit Oude Wetering; C. Barnhoorn uit Noordwijk; A. van Beelen uit Katwijk, vrij williger; mevrouw G. van Beelen-van Duuren uit Katwijk; mevrouw G.H. van den Berg uit Noordwijk, vrijwilligster voor Unicef; HA Broelman uit Voorhout, lid van de werkgroep kerkbalans, tevens administrateur van de parochie St. Bartholomeus en penningmeester van de Paro chiële Caritas Instelling; mevrouw P.J. Broer-van Arkel uit Warmond, vrijwilligster; J.J.M. Castelein uit Roelof arendsveen; I. den Dekker uit Leimuiden; mevrouw G.A.J. Drost-van Eek uit Hazerswoude-Rijndijk, be stuurslid van de Stichting Ou deren Welzijn Hazerswoude; mevrouw C. Fallaux-van Duur en uit Leiden; J. Fisser uit Leiderdorp; B.J.LA de Frankrijker uit Ha- zerswoude-Dorp; J.L. van der Geest uit Sassen heim; L. Gladpootjes uit Wassenaar; C.A. Glasbergen uit Noordwijk, o.a. bestuurslid van de Biljart club "t Wachtje' te Katwijk aan den Rijn; A. Haasnoot uit Rijnsburg; J.B. Heemskerk uit Rijnsburg; P. den Hollander uit Katwijk, medewerker van de zondags school 'Het Mosterdzaadje' van de Nederlands Hervormde Vader Abraham is benoemd tot Ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. foto anp hand onder meer de tv-series Oud Geld en Pleidooi waren. Het al zo'n dertig jaar bestaan de zangduo Elly Nieman en Rikkert Zuiderveld heeft even eens 'koninklijke erkenning' ge kregen: beiden zijn benoemd tot lid van de Orde van Oranje- Nassau. De lijst met gedeco reerden bevat dit keer slechts één nationaal bekende sporter: zwemmer Ron Dekker is be noemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Ook onderscheiden is J. Wy- ler, directeur van Granaria Hol dings. Granaria kwam eind ja ren tachtig negatief in het nieuws toen het Rotterdamse graan- en veevoederbedrijf in I Leidse regio zijn vandaag ïodige onderscheidingen eikt. Het gaat om de vol- personen: er in de Orde van Oranje .E.P. Myjer uit Leiden; I. Noordzij uit Warmond, [itter bij Transport en Lo- Nederland te Zoeter- T.M. Spieksma uit Oegst- dr. ir. T. de Vries uit Lei- ir in de Orde van Oranje ,u: van den Anker uit Voor hout; M.E. Ates uit Zoeterwoude; T.A.M. Blokland uit Voorhout; H.W. Briër uit Leiden; K.R. Chadha uit Wassenaar, president van de Mexx Group B.V. te Voorschoten; drs. J.M. Joosten uit Leiden; drs. M.J. Koornstra uit Roelof arendsveen; L. Korbee uit Noordwijk; J. Nieuwland uit Woubrugge; J. Poelstra uit Alphen aan den Rijn; A. van, Polanen uit Voorscho ten; drs. P.H. Schoute uit Wasse naar; J.W. Siebols uit Leiden; mr. J.J.L. de Soeten uit Oegst geest;

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 5