Albert Heijn on-line: slordige kruidenier WEER Het Gesprek van de Dag Lintje Van Buitenen Dik voor Mekaarshow terug op de radio VRIJDAG 28 APRIL 2000 -AG COMMENTAAR De Nederlandse 'klokkenluider' Paul van Buitenen is benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Ruim een jaar nadat hij frau duleus gedrag binnen de Europese Commissie aan de kaak stelde, krijgt de euro-ambtenaar eindelijk erkenning. En meer nog dan er kenning is er sprake van eerherstel. Daar hoefde hij bij de Europe se Unie niet op te rekenen. Sinds Van Buitenen als ambtenaar in dienst van de Europese Unie eind 1998 melding maakte van fraude binnen de commissie is hij op een zijspoor gezet. Hij raakte z'n baan als financieel controleur in Brussel kwijt en werkt sinds kort in een andere functie voor de EU in Luxemburg. Dat de voltallige commissie na de onthullingen moest aftreden veranderde niets aan de paria-status van Van Bui tenen. Het lintje is een teken dat Nederland wél trots is op de klokkenlui der. Van Buitenen heeft een belangrijke aanzet gegeven tot de ver dere democratisering van Europa en dat moet beloond worden. Of zoals de Nederlandse europarlementariër Lagendijk opmerkt: 'Lintjes zijn voor helden en daar is Van Buitenen er één van'. Een klein zwart randje aan het oranje lintje is het feit dat Van Bui tenen niet is voorgedragen door politici, Nederlands noch Euro pees, maar door burgers. Zelfs de europarlementariërs, de enige Europeanen die Van Buitenen wél op handen dragen, lieten de ge legenheid aan zich voorbij gaan. Zij kregen immers de kans om met de informatie van Van Buitenen hun tanden aan de commis sie te laten zien. Een bedankje in de vorm van een voordracht voor de koninklijke onderscheiding was wel op zijn plaats geweest. Bewolkte Koninginnedag De mondiale warmte duurt on verminderd voort. Over de eer ste drie maanden van het jaar bedroeg de wereldwijde tempe- ratuurafwijking, gebaseerd op landstations, 0,9 graad. Na de temperatuursprong aan het einde van de jaren tachtig was de afwijking over de periode ja- nuari-maart alleen in 1998 nog iets groter. De warmte werd in 1998 deels geweten aan een op vallend sterke El Nino. Dat is de warme fase van een grootscha lig klimaatverschijnsel op de Stille Oceaan. Grote delen van het equatoriale deel van deze omvangrijke waterplas worden gedurende lange tijd veel war mer dan normaal. Dat mist ui teraard z'n uitwerking op de at mosfeer niet. In 1999 en ook dit jaar worden we geconfronteerd met de kou de fase van het klimaatfeno meen: La Nina. Om die reden zou de temperatuurafwijking minder groot moeten zijn..Dat is dus niet het geval: kennelijk is het verband tussen de mon diale temperatuurafwijkingen en El Nino/La Nifïa minder eenvoudig als wel eens wordt gesuggereerd. Ik kom daar bin nenkort nog wat uitvoeriger op terug. Het weer op Koninginnedag wordt lang niet zo fraai als van daag. Over het algemeen is er meer bewolking en de tempera turen blijven hoogstwaarschijn lijk bij 15-16 graden steken. Bo vendien kan er, vooral in de middag en avond, plaatselijk een bui tot ontwikkeling ko men. Er staat een zwakke, meest west- tot zuidwesten wind. Ook op zondag en maan dag komen er langs een front dat de overgang markeert tus sen warme en koele lucht buien tot ontwikkeling. Zware onweersbuien zijn gis teravond over het zuidwesten van het land getrokken. In het Zeeuwse Kamperland viel 20 mm en Hoek van Holland maakte gewag van windsto ten tot 96 kilometer per uur. Bij ons stelde de onweers activiteit weinig voor. Overdag had tijdens de ochtenduren de zon nog geschenen: daar- na raakte het be wolkt. De tempe ratuur steeg Boodschappen doen bij Albert Heijn via internet is duurder dan de spullen zelf in de winkel ha len. Daar moet gemak en tijdwinst tegenover staan. Maar hoe ideaal is de Thuisservice? Bericht uit de werkelijkheid van virtueel kopen. De Oranje spanning Zulke spannende dagen als nu hebben we met de Oranjes nog niet beleefd. Willem Alexander die morgen wel of niet Maxima mee neemt, en die de discussie over de monarchie een prinselijk fiat geeft. Juliana die wel of niet in het ziekenhuis ligt, en misschien roet in het eten gooit, zaterdag. Zelfs Wil Buys kreeg een wanhopig tele foontje van het NOS-journaal: of hij soms wist of de geruchten waar zijn of niet? De lucht zindert. Ook ik ben aangestoken en zoek overal wat achter. Zelfs in zoiets onschuldigs in het Koninginnedagconcert, gister avond, meende ikallerei voortekenen te ontwaren van het soort ge morst zout en zwarte kat. Zo heet het eerste stuk dat de 'veelbelovende jonge musici' voor Bea trix en haar gevolg speelden La Reine. Toepasselijk, niets aan de hand, zou je zeggen. Niets is minder waar. Die Reine was namelijk niemand minder dan Marie Antoinette. Inderdaad, die zo smade lijk op de guillottine eindigde. Nietzo'n prettige verwijzing dezer dagen. Zeker niet als je weet dat een anarchistische club morgen een oranje guillotine ronddraagt, door dezelfde stad waar Beatrix rood wit blauwe vlaggetjes gaat tellen. Het tweede muziekstuk dan. Pulcinella, van Strawinski. De ency clopedie vertelt me dat Pulcinella een 'vrolijke twistzoeker met een bult van voren en van achteren' is. Dat moet op Thom de Graaf slaan. Niet dat van die bult, maar dat van die twistzoeker. La Reine en Pulcinella. Een onthoofde Beatrix en een lachende De Graaf. Vraagje. Wie heeft het programma samengesteld? Er was meer. De uitzending begon met een filmpje over twee van de 'veelbelovende jonge musici'. De jongen heette Tim, OK. Maar het meisje, waarom moest dat nou net Emily heten? Zal Maxima leuk vinden. En ik was nog zo van plan er niets achter te zoeken dat de uitzen ding in de eerste minuut werd onderbroken, omdat er iets mis was met de band. Waardoor we Neêrlands enige echte royalty-verslag geefster Maartje van Weegen temidden van het feestgedruis twee maal op precies dezelfde wijze haar introductiepraatje zagen afste ken. Live was het dus ook al niet. Na alle verdere toevalligheden begin ik te denken: dat kan niet pluis zijn. Ze zagen er wel vrolijk en gezond uit, Beatrix en Willem Alexander, maar waren ze dat op het tijdstip van uitzending wel echt? Of ben ik nou gek? Drie keer gebeld, een tientje armer en nog geen pakje boter kunnen kopen. Wie zich op internet wil aanmelden voor de Albert Heijn Thuisservice, moet er wat voor over hebben. Klanten in spe zoeken op www.ah.nl tevergeefs naar praktische informatie. Geen antwoord op vragen over kosten en bezorgtijden. Dan maar de klantenservice bellen, die hopelijk ook enig licht in de duisternis van het aanmeldingsformulier kan wer pen. Dat formulier moet worden ge print, ondertekend en opgestuurd en het zegt: 'Door het plaatsen van de handtekening machtigt u Albert Heijn Thuisservice om eenmalig tien gulden af te schrijven van uw rekening'. Waar dat tientje voor dient? De klanten hulp-mevrouw geeft een verrassend ant woord. Het is bedoeld om de drempel te verhogen: Opdat niet Jan en Alleman zich aanmeldt. De Thuisservice kent na melijk nog geen landelijke dekking. Als mensen eerst een tientje moeten beta len, zullen alleen serieuze klanten zich melden, zo redeneert AH. Daar staat tegenover dat de eerste be stelling gratis wordt afgeleverd. Nou ja, bijna gratis: de bezorgkosten bedragen zes of negen gulden, dus AH pikt toch sowieso één tot vier gulden van dat tien tje in. Of het hele tientje als je nooit wat bestelt. En die kans is aanwezig omdat pas na aanmelding duidelijk is of de mo gelijke 'bezorgmomenten' de klant ook schikken. Het pakket dat na enkele dagen in de bus ligt, bevat een boodschappengids met alle artikelen gerubriceerd, een pa pier met je pincode en de bezorgtijden en drie diskettes voor het installeren van het pc-programma Teleshoppen De handleiding bij dit laatste bestaat uit een povere kopie van een tekening van een beeldscherm, met warrige instructies. De boodschappengids meldt dat de Te- leshopper vijf gulden kost, maar daar over stond op het aanmeldingsformulier niets. De Teleshopper blijft in elk geval ongebruikt, want met anderhalve disket te geïnstalleerd lopen we vast. Voor be zitters van een ISDN-lijn moest eerst de technische klantenservice worden ge beld, lezen we wat te laat op de achter kant van het stencil. Dan maar rechtstreeks via internet be stellen. Klantnummer en pincode inge vuld, shoppen maar. Er dient minimaal tachtig gulden te worden besteed, want voor minder komt AH niet in actie. Er zijn zo'n zevenduizend artikelen te krij gen. Jammer: van het eerste boodschap penlijstje blijken al drie 'basisfavorieten' In één oogopslag is duidelijk dat de krat veel te leeg is. in de sectoren chocola, yoghurt en thee niet uitverkoren voor een plaats in de virtuele schappen. Ten slotte belanden er toch elf verschillende artikelen in de bestelkolom. Intussen is het dan een uur later. Dat komt omdat klantenservice enkele malen om raad moet worden ge waagd. Hoe je iets moet bestellen is wel duidelijk, maar hoe je een artikel weer kan schrappen staat nergens. En waar om wijken de op papier opgegeven be zorgtijden af van de mogelijkheden die de computer ons nu geeft? 'Die tijden wijken niet af, u heeft niet goed gelezen', is het antwoord. Dom. In de gids staat het immers: wil je op dins dagochtend tussen negen en één uur je boodschappen krijgen, dan moet je za terdag vóór vijf uur 's middags je lijstje hebben doorgegeven. Het 'bestelmo- ment' bestaat dus deze week niet meer. Nadat we een andere bezorgtijd hebben gekozen en definitief een bestelling heb ben geplaatst, willen we ons lijstje op slaan of printen. Dat blijkt echter onmo gelijk. Er komt alleen nog een 'Bedankt en Tot Ziens'-boodschap' voorbij. Terug kan niet. Bij opnieuw inloggen blijkt de functie 'Bewaar bestelling' zijn werk niet te hebben gedaan. Er rest ons niets dan, gelijk deelnemers in een quiz, razend snel op te schrijven wat we aan bestelde boodschappen nog hebben bnthouden. De spullen zullen de volgende dag tus sen één en drie uur 's middags worden afgeleverd. Maar reeds om vijf over twaalf staat er een bezorger met een boodschappenkrat (statiegeld 7,50 gul den) voor de deur. In één oogopslag is duidelijk dat de krat veel te leeg is. Waar zijn de bestelde zes flessen wijn? De man kijkt op de bon. Code 01 staat er: uitverkocht. Tja, wijn vormt wel va ker een probleem, zegt hij. In de boodschappengids staat wel iets over aanschaf van grote hoeveelheden drank, namelijk dat je die beter mini maal twee werkdagen van-te voren kunt bestellen. Alleen vindt AH niet zes, maar twaalf flessen een grote hoeveelheid. Iets geleerd en dus de volgende keer in gezet op drie flessen. Het bestellen gaat deze keer wat sneller, want de indeling en werking van de winkel is bekender. Maar als we op 'Verzend bestelling' heb ben gedrukt, staan we ineens in een lege winkel. Niemand vraagt naar de gewen ste bezorgtijd of wenst ons 'Bedankt en Tot ziens'. Opnieuw inloggen levert een blanco bestelkolom op. De bewaarfunc tie heeft het andermaal laten afweten. Een medewerkster van de onvolprezen klantenhulp zegt dat ze pas een uur later kan zien of de bestelling wel of niet is binnengekomen. Anderhalf uur later zegt een andere medewerkër dat dit 'al na een half had gekund hoor'. En nee, de bestelling is helaas niet binnen en ja, nu moet u weer opnieuw beginnen. Intussen ernstig toe aan hetzij de wijn hetzij de aspirines uit de mislukte be stelling, laten we maar een avondje voorbij gaan om het de volgende dag met frisse moed nog een keer te probe- Danser moet vloer betalen Een iets te fanatie ke Duitse flamen codanser moet 4000 mark op hoesten, omdat zijn driftige passen de parketvloer van een vriend hebben vernield. Volgens een rechtbank in Bonn had de man beter moeten be oordelen of zijn dansschoenen wel geschikt waren voor de houten vloer. De energie ke danser bewerk te het parket tij dens de afgelopen jaarwisseling. Van af middernacht danste hij de fla menco dat het een lieve lust was. De legendarische Dik voor Mekaarshow keert in september te rug op de radio. André van Duin en Ferry de Groot hebben daar toe deze week een contract met de TROS getekend. Van Duin en De Groot waren de afgelopen weken ook met de NCRV in onder handeling over een terugkeer van het roemruchte radiopro gramma. Dat uiteindelijk voor de TROS is gekozen, had volgens Van Duin te maken met het feit dat die omroep kon garanderen dat de Dik voor Mekaarshow op zaterdagochtend op de populai re zender Radio 3FM wordt uitgezonden. ,,Dat is voor ons van doorslaggevend belang geweest. We willen namelijk met ons programma een zo breed mogelijk publiek be reiken. Dus niet alleen de mensen die destijds al naar ons luis terden, maar ook jongeren die ons nog nooit gehoord hebben. Op 3FM moet dat gaan lukken." Volgens Van Duin zal de opzet van de Dik voor Mekaarshow het zelfde zijn als destijds bij de NCRV, de omroep waar het pro gramma vijftien jaar geleden voor het laatst te horen was. „Ome Joop, Dik voor Mekaar, Harrie Nak en Bep en Toos zullen zeker terugkeren. Maar Ferry en ik zullen waarschijnlijk ook nog een aantal nieuwe typetjes introduceren. De komende maanden gaan we die ontwikkelen." Overigens was de Dik voor Mekaarshow eind februari van dit jaar al even te horen op Radio 3FM. Op uitnodiging van diskjoc key Edwin Evers mochten Van Duin en De Groot toen in het ochtendprogramma Evers staat op een uur lang hun oude crea ties uit de kast halen. Meerkeuzedilemmci Je hebt in het leven van die eigenaardige dilemma's. Scheer ik mij nat, of scheer ik mij droog. Trouw ik, of blijf ik vrijgezel. Nemen we kinderen, of blijven we met z'n tweeën. Bij sommige dilemma's kun je maar één keer en keuze maken. Nakroost kan nooit ongedaan gemaakt worden. Trouwen wel. Bij andere dilemma's kun je zelfs kiezen voor een f derde optie. Scheer ik mij nat, of scheer ik mij droog kun je ook oplossen door je baard te laten staan. Zo'n meerkeuzedilemma doet zich ook voor bij de vraag: smeer ik boter op mijn brood of margarine? In mijn jeugd werd de vraag zelfs nooit gesteld. Eenmaal in de week be gaf ik mij naar een kaasboer waar je voor f 3,38 acht pakjes Bleu Band kon aanschaffen. Met z'n vijven joegen wij er indertijd dus acht pakjes per week doorheen! Het is een wonder dat we, op mijn vader na, allemaal nog leven. Zo barslecht kan margarine dus niet zijn. Toch lees je de vreselijkste dingen over dat alternatief voor boter. In Vitale vetten, Fatale vet ten van Üdo Erasmus bijvoorbeeld: 'De verkoop van margarine levert grote winsten op en daar mee kunnen enorme advertentiecampagnes wor den betaald. Consumenten die meer op koopjes let ten dan op hun gezondheid, kopen margarine. Ad vertentiecampagnes misleiden onwetende mensen, zodat ze gaan denken dat margarine beter is dan boter. De margarines die in supermarkten en re formwinkels worden verkocht bevatten meestal de zelfde slechte vetten. Over Becel is Udo Erasmus wat beter te spreken: hij zegt er van: 'Het wordt gemaakt van geraffineerde zonnebloemolie en tropische vetten. Deze laatste ver hogen het cholesterolgehalte, maar Becel kan accep tabel worden genoemd, wanneer het in kleine hoe veelheden wordt gebruikt.' Toen ik dat had gelezen had ik toch meteen geen zin meer om ooit nog Becel op m'n boterham te smeren. Temeer daar ik 't toch al vies vond. Maar wat dan? Toch boter? Maar dat bevat, hoe lek ker het ook is, een akelige hoeveelheid vet. In alle ge zondheidsboekjes kun je lezen dat je in ieder geval veel beter boter kunt gebruiken dan margarine, maar dat je die boter dan wel onmetelijk dun moet smeren. En daar zit 'm nu juist de kneep. Want boter kun je alleen dun smeren als je 't niet in de koelkast bewaart, maar op een warm plekje. Dan is het zacht, en laat het zich gemakkelijk in een flinterdun laagje over je boterham uitspreiden. Maar als je bo ter warm bewaart, wordt ze razendsnel ranzig. Het dilemma boter of margarine is dus moeilijk op losbaar. Of toch niet? Mij viel alweer een poosje gele den opeens in: het is een meerkeuzedilemma, net als nat of droog scheren, er is nog een alternatief. Je kunt doodgewoon helemaal niks op je boterham smeren. Het eigenaardige is: je bent er zo van kinds been af aan aan gewend om tussen je beleg en je bo terham een laagje smeersel aan te brengen dat je die eigenaardige gewoonte maar heel moeilijk terzijde kunt schuiven. In 't begin heb ik echt iets moeten overwinnen als ik een dun plakje kaas op m'n kale bruine Vikorn-boterham legde. Maar na een maand was ik er aan gewend en nu is het besef dat je iets op je boterham kunt smeren zo volledig vervaagd dat ik vorige week bij een paasbrunch vol verbazing zat te kijken naar al die mensen die hun boterhammen driftig besmeerden. Beste mensen, laat die boter hammen toch schoon. Je hoeft helemaal niet te kie zen tussen ongezonde margarine en harde of ranzige boter. Zonder smeersel smaakt een bruine boterham ook heerlijk. Prinses St« bstv ren. Groot is de verbazing als de verlo ren gewaande boodschappenlijst de vol gende dag wél in de bestelkolom staat. En die willen we dan ook eindelijk ge print. Klantenservice nog maar eens ge beld. Het advies helpt niets. Nog een keer bellen. Nu komt een wat omslachti ge, maar bruikbare oplossing uit de bus. Omdat er een dag langer tijd tussen be stellen en afleveren zit, moet de wijn de ze keer vast en zeker aankomen. En in derdaad, de drie flessen zitten keurig in de krat. 't Is alleen zo onhandig dat de boodschappen, af te leveren op kantoor, een dag te vroeg komen. Een collega is zo vriendelijk de bestelling aan te ne men en te betalen, anders zou de boel mee teruggaan en zouden de niet-houd- bare spullen en extra bezorgkosten in rekening worden gebracht. Een discussie of de fout bij AH of de computer zit, blijkt niet te voeren. De drempel begint zo langzaamaan de hoogte van een dijk te krijgen. Klanten service houdt bij hoog en bij laag vol dat wij bij het bestellen het verkeerde 'be- zorgmoment' hebben geselecteerd en nou ja, dan hébben we de boodschap pen een dag eerder... Hoezee dan maar voor de kantoorkoelkast, die de mozza rella redt. Maar de volgens ooggetuigen toch al in verlepte staat aangeleverde basilicum is reddeloos verloren. En wat is de prijs van dit quasi-gemak? Zeventien verschillende artikelen kost ten on-line 125,69 gulden en negen daarvan waren licht tot ernstig duurder dan in de winkel. Voor het mozzarel- lakaasje, in de gewone winkel 2,59 gul den, moet dertig cent extra worden be taald. Een fles port is on-line twee gul den duurder. Gemiddeld legden we voor de negen duurdere spullen bijna 49 cent ofwel 8 procent meer neer dan in de winkel. Dat is twee procent meer dan de klantenservice in het vooruitzicht had gesteld. De volledigheid gebiedt te mel den dat Edet Soft toiletpapier vierlaags on-line vier cent goedkoper is. Ook kwijt: veel (telefoon)tijd. 'Live' langs de schappen gaat stukken sneller en er valt meteen een alternatief te kiezen als iets is uitverkocht. AH bezorgt boven dien ook op een veel goedkopere manier aan huis. Vijf piek per drie tassen rekent AH voor deze gewone bezorgdienst. Qua bezorgtijden valt er dan wel minder te kiezen, maar de klant krijgt wat hij zelf heeft gekocht en ingepakt SIMONEVAN DRIEL* MENSELIJ Het ge rechtshof in Nice heeft giste ren een Belgische stripperen twee foto grafen ver oordeeld tot voor- waardel ijke gevangenisstra van zes maanden en een ]\ra verband met een fotorepor die het huwelijk van prinsen Stephanie van Monaco enhTÈ lijfwacht Daniel Ducruet diur. 1 stranden. Ducruet had de trei sche stripper FILI HOUTE kke en fotografen YVES HOOG>n d en STEPHANE DE LISIEC gro aangeklaagd omdat ze hertrke zouden hebben geluisd mden reportage, die werd gesch<| rondom een landhuis in ZiUj/ Frankrijk. Oud-visboer Due voerde aan dat hij mogelijl^AG. drogeerd was toen de foto'iten den gemaakt. Stephanie s[in c de van Ducruet in oktober)dai enkele weken nadat twee Ivori aanse bladen met uitgebredie toreportages kwamen waa£ da cruet en Houteman naakt son stoeiend op het landgoed jsmi te zien. Houteman en Hoofing kregen elk een halfjaar vo^ioe delijk. De Lisiecki, volgens cruet het brein achter de VwJ( strik, werd veroordeeld tor jaar voorwaardelijk en eer^N van 50.000 frank (17.00derü den). in Het Amerikaanse tijdschrift People Magazine heeft de Amerikaanse actrice JULIA RO BERTS uitgeroe pen tot mooiste vrouw ter wereld. Zij is door het blad g nummer een op de lijst vaL tig mooiste en beroemdst^- sen op aarde en prijkt ookl"1 cover van het blad. De lijsj^DA/ 24 mannen en 26 vrouwe^^ erend van Ben Affleck totDUCj Chatherine Zeta-Jones. Rfo m fungeert op het ogenblik boegbeeld van de film Eri^gj Brockovic. Zij staat voor d),n de maal op de cover en voj,erc vijfde maal op de lijst van^ 'mooisten'. Op de lijst stau^j der onder anderen Tom Cijver Michelle Pfeiffer, Denzei [e hington, George Clooney, i Kidman, Brad Pitt en Clau Schiffer. Op een grotere li 2000 beroemd- en school-»*- staan ook koningin Rania"! van Jordanië, de schaatse ster Michelle Kwam (19) ^0 jongste en de zangeres Tif ner (60) als oudste. |c. Medewerkers van Sothebi ben per ongeluk een schin van LUCIAN FREUD vern|de heeft het veilinghuis gistPfj vestigd. De werknemers er j kennelijk dat het houten P1?' waarin het schilderij wercr, zorgd leeg was en gooiden, een afvalvermaalmachine! heby's zei niet om welk wj ei Freud het ging, noch wan' het werd vernietigd. De eilns die het werk in consignatror aangeboden,zal geheel sPon loos worden gesteld, zei S by's. Britse kranten haalcf teren bronnen aan die de' ei op tussen de 150.000 enf miljoen pond (564.000 ePan miljoen gulden) stelden. j?ar jlari Recordpoglte, zingen voG behoud kep In Breda wordt 5 en 6 mi r recordpoging zingen ont men. In totaal moet 200C ten (ruim 33 uur) aan ééi worden gezongen, ondeje door Marco Bakker. De ij poging is bedoeld om gem het laatje te brengen vodjori behoud van de Bredase jnis mentskerk. taa Vanaf vrijdagochtend haLrc gen zingen 42 koren in a^r j denkbare genres 2000 m)at i non-stop. Speciale gastefcuri dens het evenement zijruo/ Bakker die op vrijdagavq te enkele koren optreedt et- Daniël Smid. Hij sluit del thon zaterdag aan het ei! de middag af. 'Big BrothT Ruud' neemt op vrijdag! een uur lang de dirigeer! hand. De organisatoren van d! marathon, Ruben de Gr! (19) en Geert Siefken (2(T pen met hun evenemenl vermelding te krijgen inl iness Book of Records. I dige record zingen staat! twintig uur. Het belangij doel is echter het binnei van geld voor het Muzief tuut Breda. Deze stichtif zich tot doel gesteld eenf joen in te zamelen om c cramentskerk aan te kodj geschikt te maken als ccf podium voor met name! teurkoren. Het Muziekiif wil het gebouw ook aan! rochie verhuren om er lT diensten te kunnen blij\| houden. MAARTEN 'T HART

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 2