Leidsch Dagblad Sloop dreigt voor 3.100 huizen Paasvoord M 21/4 t/m 29/4! K:b\M r Oefenen op uitzwaaien Stiekeme DNA-test OM in zaak-Vaatstra Keuken Kampioen Prins Claus laat verstek gaan op Koninginnedag Op Koninginnedag is het centrum tot 13.00 uur geopend WINKELHOF IDERDAG 27 APRIL 2000 OPGERICHT 1 MAART 1860 13 De Holland 6 gaat weer /fir en Kunst Zif en Samenleving. rek van de Dag_ 113,15,16,17,18 je/Strips10 17 Katwijk wil prinsen hartje zomer laten priksleeën 18 Alphense bruggen langer maar minder vaak open LOSSE NUMMERS 2,00 ZATERDAG 2,50 Sport in beweging in Haags Museon, een expositie om vooral te doen 12 Cocktail in Japan: VIP's zat in hotel New Nagasaki )n SGP'er van ucht verdacht olitie in Hoofddorp heeft en de 24-jarige zoon van secretaris D. Nieuwen- aangehouden en in verze- g gesteld. Hij wordt ver van ontucht met zijn Eerder deze maand de 54-jarige secretaris ■houden op verdenking eksueel misbruik van zijn ter. nhard jr. iwt op 6 juli Bernhard jr. en Annette ve trouwen op 6 juli voor t in Utrecht. Twee dagen wordt het huwelijk in de cerk ingezegend. De 30- Bernhard jr. is de twee- on van prinses Margriet ter van Vollenhoven. ierzoek naar bruik kinderen oot-Brittannië lijkt een schandaal op handen misbruik van kinderen, ilitie onderzoekt seksueel sychisch misbruik van lijk vierduizend kinderen luizen en op openbare in in Devon. De zaak zou liebben afgespeeld over eriode van dertig jaar. ii den Broek r Schiphol van den Broek (63) is he il tot lid van de raad van tissarissen van Schiphol Hij was minister van tlandse zaken en euro- tissaris verantwoordelijk buitenlandse betrekkin- Van den Broek volgt F. •nhoff op, die met pensi- laat. der militie ïor gepakt ^kltoriteiten in het Indone- West-Timor hebben Eu- I ^uterres gearresteerd, de j van de pro-Indonesi- Aitarak-militie die vorig ood en verderf zaaide in Timor. Guterres werd houden omdat hij in be is van een verboden au- isch wapen. acalt blijft het voord op files el tolheffing in de spits gedeeltelijke oplossing gaan bieden voor het fi- - ileem, is veel meer asfalt langrijkste uitkomst van innen die minister Nete- s wil presenteren. Het et besloot tot twee we- uitstel omdat de WD r e heeft met de plannen. klDAAG 26 PAGINA'S Leidse corporaties hebben nog geen concrete plannen De Leidse woningcorporaties moeten in de komende tien jaar zeker 3.100 huizen slopen. Het gaat daarbij vooral om kleine, moeilijk ver huurbare appartementen die kort na de oorlog zijn gebouwd. Dat staat in de 'Beleidsvisie wonen Leidse regio', een nog vertrouwelijk en nu al omstreden stuk dat in opdracht van de gemeenten en de verhuurders in de regio is opgesteld. dat tot 2010 moeten worden afgebroken op tot 3.700. Bij het aanwijzen van de complexen is uitgegaan van de landelijke trend dat kleine, gestapelde woningen zonder lift steeds moeilijker zijn te verhuren. Con crete sloopplannen hebben de corpora ties in Leiden en de regio nog nauwe lijks, al wordt bijvoorbeeld in het wijk- leiden ruud sep De te slopen complexen staan vooral in Leiden-Noord, Zuid-West, de Hoge en de Lage Mors, maar ook in de Meren- wijk. Buiten Leiden moet er met name in Voorschoten en Leiderdorp worden gesloopt. Voor de hele regio, dus inclu sief Leiden, loopt het aantal woningen ontwikkelingsplan voor Leiden-Noord de omgeving van de Van Hogendorp- straat al aangewezen als rijp voor de sloop. ,,Ik denk dat daar vrij snel een be sluit zal worden genomen", laat direc teur De Greef van woningbouwvereni ging Leiden (WBL) weten. Voor de WBL staat inmiddels als een paal boven water dat sloop hier de enige oplossing is. De Greef bevestigt het voornemen tot grootschalige sloop, maar relativeert wel de omvang ervan. „Als je in Leiden 40.000 woningen hebt en je gaat ervan uit dat ze gemiddeld honderd jaar mee gaan, dan moet je jaarlijks vierhonderd woningen slopen. En dan is die honderd jaar nog erg optimistisch. De meeste Meer tests voor Van Nistelrooy londen harm harkema Ruud van Nistelrooy is gister avond voorlopig teruggekeerd naar Eindhoven, in afwachting van nieuwe tests in Engeland. Na twee dagen medisch onder zoek naar de knie van de 23-ja rige spits zei financieel direc teur David Gill van Manchester United gisteravond dat de. tests nog niet waren afgerond en dat ze op een later tijdstip zullen worden voortgezet. Volgens verschillende Britse ochtendbladen wordt de PSV- spits over een paar weken, als hij volledig is aangesterkt, weer in Manchester verwacht voor het afleggen van tests die hij nu niet kon doen. Zolang Man chester United er niet helemaal van overtuigd is dat Van Nistel rooy geheel zal herstellen, wordt er ook geen contract ge tekend. Van Nistelrooy liep de knie blessure zes weken geleden op tijdens een training. Na twee weken gips en viér weken steun van een brace is de PSV-spits pas vorige week weer in trai ning gegaan. Britse media wek ten gisteren aanvankelijk de in druk dat de transfer aan een zij den draadje zou hangen, maar sloegen na contact met PSV- vertegenwoordigers een wat minder dramatische toon aan. PSV-woordvoerder Pedro Sa- lazar Hewitt beklemtoonde gis teravond er alle vertrouwen in te hebben dat de transfer, waar mee zo'n 65 miljoen gulden is gemoeid, gewoon doorgaat. katwijk Honderden kinderen uit de groepen drie en vier van de Kat- wijkse basisscholen bereiden zich deze week voor op de komst van koningin Beatrix. De kinderen zwaaien en zingen Beatrix en gevolg komende zaterdag na het bezoek aan Katwijk uit voordat zij de bus pakt en naar Leiden afreist. Het afscheid werd gisteren alvast geoe fend op een laatste generale repetitie bij de sporthal Cleijn Duin. De koninklijke familie komt komende zaterdag om kwart voor tien in de kustplaats aan en vertrekt om 11.00 uur naar Leiden, waar zij om half twaalf haar bezoek begint met een rondvaart. foto anp jasper juinen Man uit Driesum neemt advocaat in de arm leeuwarden anp Het openbaar ministerie (OM) in Leeuwarden heeft stiekem een DNA-test laten uitvoeren in de zaak-Vaatstra. Tegen een 52- jarige man uit Driesum die wei gerde aan het grootscheepse DNA-onderzoek mee te doen, waren volgens justitie nieuwe verdenkingen gerezen. Het on derzoek wees overigens uit dat het DNA-profiel van de man niet overeenkomt met dat van de dader. De Driesummer heeft advo caat Heidanus in de arm geno men, die vandaag opheldering vraagt over het onderzoek. Hei danus stelt dat justitie 'door schiet' in het onderzoek naar de moord op de 16-jarige Mari anne Vaatstra. De Driesummer vraagt zich af hoe de politie aan zijn DNA-materiaal is gekomen. „Misschien hebben ze zitten rommelen in de huisvuilcontai ner of een haar van me in het schuurtje gevonden." Volgens officier van justitie Brouwer is het materiaal op le gale wijze verkregen, al wil hij niet zeggen hoe. „Bovendien heeft de rechter-commissaris ons toestemming gegeven." Het OM heeft 170 mannen gevraagd wangslijm af te staan op basis van vrijwilligheid. De Driesummer is één van de acht mensen die weigerde. sBien zijn er in de Koninginnedagloterij nog eens 50 hoofdprijzen van f 100.000,-. Kortom, er hangt Emaal een grote prijs boven het hoofd. Koop dus snel een lot, de trekking is al 29 april! er kans, meer geld, in de Staatsloterij. - Proef met 'weg op palen' op Al en A4 den haag gpd Ook boven de autosnelweg A4, tussen het knooppunt Burger veen en Leiden, kan een etage worden gebouwd, een extra rij- laag op poten. Dit is een onderdeel van het gisteren gepresenteerde plan van de stichting HogeSnelWeg, dat in eerste instantie voorziet in een 'snelweg op palen' bo ven de Al tussen Muiden en Laren. In een later stadium zou het gedeelte van de A4 in aan merking komen voor een extra rij laag. Het gaat om een proef, voor uitlopend op een project om meer snelwegen in de Randstad van etages te voorzien. Zo'n 'etage' bestaat uit twee rijbanen en één wisselstrook. Het geheel komt te steunen op betonnen palen die elke twintig meter in de middenberm wor den 'geschroefd'. De HSW zal op een hoogte van 5,5 meter het landschap doorkruisen. Au tomobilisten moeten zo'n elf gulden (vijf euro) betalen om van de verhoogde weg gebruik te maken. Oud-verkeersminister Wes terterp, voorzitter van de stich ting HogeSnelWeg, presenteeo- de de plannen voor het proef project gisteren in Den Haag. Een bedrijvenconsortium van Heerema, Strukton en Imtech is tot conclusie gekomen dat het plan haalbaar is. De verhoogde snelweg zou tevens als energie bron kunnen dienen. Vijf vier kante meter asfalt levert net zo veel energie op als één vierkan te meter zonnepaneel. UniekepaafaHf,; Gratis montage^ r_ Bij aankoop van een complett keuken tijdens de paasshow i in combinatie met andere acties. itfic) B De goedkoopste ter wereld e.o.! KAATSHEUVEL MIJDRECHT ALMERE UTRECHT DELFT NUMANSDORP ROTTERDAM TV:1 C. I J hl 7 18 Organisatoren Sassenheims popfestival willen zich nie Remco Campert weigert lintje ruswuk- anp VRAGEN 4/ Ei 15) iBM 071-5128030 HET WOORD IS AAN Victor Hugo Fatsoen Is de waarheid in volle bloei. woningen die in de jaren vijftig zijn ge bouwd, halen die honderd jaar nooit." Tegenover de grote aantallen wonin gen die op de nominatie staan te wor den gesloopt, staan ook ambitieuze bouwplannen. Zo komen de regioge meenten en de corporaties in de be leidsvisie tot de conclusie dat in ieder geval vliegkamp Valkenburg of de Grote Polder moet worden bebouwd. De ge meente Zoeterwoude, die het absoluut niet eens is met deze conclusie, heeft in middels opdracht gegeven tot een te genonderzoek. Pagina Leiden: Tweedeling reden voor sloop Schrijver en dichter Remco Campert neemt geen hoge ko ninklijke onderscheiding in ontvangst. De Volkskrant meldt vandaag dat Campert in aan merking komt voor het ridder schap in de orde van de Neder landse Leeuw. Campert heeft een brief aan burgemeester en wethouders van Amsterdam ge schreven. „De gedachten die ik koester aangaande de functie van de monarchie staan mij niet toe een koninklijke onder scheiding te aanvaarden", ci teert de krant uit de brief. „Ik moet u antwoorden dat ik de koninklijke onderscheiding niet zal aanvaarden." meer zon r en warmer,' r-"-' 12721° 1°719° 9718° 30% 40% 40% onnefeftij'n 30% 40% 40% den haag anp-herman joustra Prins Claus vergezelt koningin Beatrix zaterdag niet tijdens de viering van Koninginnedag in Katwijk en Leiden. De prins woont tevens de oorlogsher denkingen op 4 en 5 mei niet bij. Zijn gezondheid laat het voorlopig niet toe dat hij aan langdurende bijeenkomsten en evenementen deelneemt. Dat maakte de Rijksvoorlichtings dienst vandaag bekend. De 73-jarige Claus heeft op dit moment last van zijn dar men en rug, zegt directeur Brouwers van de RVD. Het zijn klachten die volgens artsen nog altijd hebben te maken met de nabestralingen die de prins kreeg in de zomer van 1998 na een operatie wegens prostaat kanker. In maart had de prins al li chamelijke klachten. Hij is toen voor onderzoek in een zieken huis in Hamburg geweest. „De artsen konden destijds niets verontrustends vinden. En ook nu heb ik geen signalen van de artsen gekregen dat er iets ern stigs aan de hand is", aldus Brouwers. Op het Katwijkse gemeente huis werd het afhaken van prins Claus vanmorgen be treurd. „Het is natuurlijk in eer ste instantie triest voor hemzelf. Voor ons is het heel jammer omdat met name de prins altijd heel spontaan reageert", aldus voorzitter De Winter van Stich- Teeven: IRT'ers verzonnen Delta amsterdam anp Er heeft nooit een Delta-organi satie bestaan, officier van justi tie Snijders is de weg kwijt en douaneman De jongh was goed fout. Dat stelt de Amsterdamse officier van justitie Teeven in het boek 'De jacht op de erven Bruinsma'. Teeven zet vraagte kens bij het IRT dat destijds on derzoek deed naar de vermeen de Delta-organisatie. Volgens de officier is de Delta-organisa tie een verzinsel en diende het een 'hoger belang'. Hij beschul digt zijn voormalig onderge schikte, FIOD-man De Jongh, van fraude en onthult de naam van de politie-infiltrant. Deze man was betrokken bij het doorlaten van drugs door de politie. Teeven zegt ook dat zijn collega-officier Snijders, die de commissie-Kalsbeek vertelde van gesprekken tussen Teeven en de Amsterdamse crimineel Kok, 'de weg is kwijtgeraakt'. Prins Claus. archieffoto ting Koninginnedag 2000 in Katwijk. Ook voorzitter Langezaal van de Vereniging Koninginnedag Leiden, zegt het jammer te vin den dat prins Claus niet komt. „Hij is natuurlijk een man die geweldig populair is." Dat de prins koningin Beatrix niet zal vergezellen, komt voor de voor zitter niet als een verrassing. „We hielden er al rekening mee. We weten allemaal dat zijn gezondheid niet optimaal is. De afgelopen dagen is er ook een paar keer contact geweest over zijn gezondheid met het hof. Helaas, iedereen kan ziek worden." Ballonnen wedstrijd ISsiusriuoFisA Ruim 80 speciaalzaken onder één dak. Na de eerste twee weken betaal Ik j mijn abonnement: Per maand automatisch (ƒ34,80) J Per kwartaal automatisch 99,90) J Per kwartaal acceptgiro (ƒ100,90) J Bank/giro nr: Handtekening BIJ machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met I jackpot cadeau. I Leidsch Of Dagblad I DE WERELD OM JE HEEN. Stuur deze bon In een envelop, zonder postzegel, naar: Leidsch Dagblad, abonnee service, Antwoordnummer 100SO, 2300 VB Lelden. Bellen kan ook: 071-5128 030 of abonneren vla: w. Ieidschdagblad.nl

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 1