Hasselbaink mag het laten zien n de voetsporen van Bettine Vriesekoop Sport HOK vindt in Belg Luc heunsens nieuwe coach .OENSDAG 26 APRIL 2000 lermes naar FC Den Bosch iden Erwin Hermes speelt volgend seizoen voor FC Den l osch, de club waar Mark Wotte trainer is. De 30-jarige spits, ie een seizoen voetbalde bij FC Lisse en drie bij Rijnsburgse oys, kwam niet in aanmerking voor contractverlenging bij zijn uidige club Willem II. Bij de Tilburgers stond Hermes, die loont in Berkel en Rodenrijs, twee jaar onder contract. Het af- elopen seizoen kwam Hermes nauwelijks aan voetballen in de oofdmacht toe. „Den Bosch was de eerste en enige vereniging iaar ik mee gepraat heb. Wotte wil een selectie waarbij iedere ositie dubbel is bezet", aldus Hermes die zich in eerste instan- e zal richten op de linksbuitenplaats. Irubesch toegevoegd aan trainersstaf VEiBRUCKEN Horst Hrubesch is toegevoegd aan de Duitse trai- ersstaf. De voormalige spits van het nationale elftal en HSV ordt in de voorbereiding op het EK in Nederland en België erde assistent van bondscoach Erich Ribbeek. De trainers- loeg bestaat verder uit Uli Stielike en Sepp Maier. itiayern dreigt met reserves te spelen Cinchen Bayern München dreigt de Duitse bekerfinale tegen 'erder Bremen met zijn reserveteam te spelen. Dit zegt de ma- ,e' ager van Bayern, Uli Hoeness. De bekerfinale moet gespeeld orden op 6 mei. Dit is precies tussen de beide wedstrijden in e Bayern speelt in de halve finale van de Champions Leage te rn Real Madrid. Die halve finale heeft de prioriteit bij Bayern, •gt Hoeness. dlllessure Van der Kooij valt mee den De blessure van Vincent van der Kooij is niet zo erg als it zich bij de eerste blik liet aanzien. De 20-jarige Leidse wiel- nner, die afgelopen zaterdag was gevallen in de Ronde van aanderen voor espoirs (renners jonger dan 23 jaar), heeft zelfs steren alweer getraind. Van der Kooij kan zich alleen nog niet te zeer inspannen omdat zijn linkerhand nog gevoelig is. L Trekken en sleuren aan het stuur lukt dus niet, maar er is zeker iets gebroken", aldus zijn vader. „Vincent moet twee weken ien aankijken hoe de pijn aan zijn hand zich ontwikkelt. Zijn oegarts verwachtte dat dat vanzelf zal overgaan. Het is zelfs logelijk dat Vincent komend weekeinde alweer koerst." loom valt af voor waterpoloselectie ist» Björn Boom is afgevallen voor de waterpoloselectie, die ilgende maand in Hannover een gooi doet naar Olympische 'alificatie. De AZC'er gaat wel mee naar een trainingskamp in :t Duitse Warensdorf. Alphenaren Kimmo Thomas, Bobby rebde, Niels Zuidweg en Wim Vermeulen maken wel deel uit in de selectie van bondscoach Johan Aantjes. Kluivert blijft onaantastbaar en pieter van der vliet :-S| Leidse rugbyclub DIOK >ft voor het volgende seizoen nieuwe trainer/coach. De jarige Belg Luc Theunsens, nog verbonden aan het Am- damse Ascrum, volgt per ;ustus Iain Krysztofiak op. lunsens was in Nederland al "sder coach van onder meer ,j isendaal en is tevens de as- ;nt van bondscoach Geoff Volgens bestuurslid tech- :he zaken Frank Beers heeft sztofiak te kennen gegeven drie jaar aan een nieuwe uit- jng toe te zijn. "heunsens is een hele goede ize voor DIOK. De man is maal idolaat van het spelle- en is erg ambitieus. Hij was n gesprek met HRC, maar r gaf men de voorkeur aan reel Eman en bij Castricum waren er nog twijfels. Dus heeft DIOK hem na twee gesprekken een contract aangeboden en vandaag kregen wij een e-mail met zijn jawoord." Theunsens verblijft op dit moment in Zuid-Afrika, waar hij aan de Universiteit van Stel- lenbosch een trainersstage van vier maanden volgt. „Wij hebben bij diverse clubs en spelers geïnformeerd naar de ervaringen met Theunsens en iedereen was zeer positief over zijn manier van werken. Ook onze selectie is enthousi ast." De huidige coach van DIOK blijft mischien behouden voor 1 dë Leidse club. Als zijn contract aan de Britse school in Voor schoten, waar hij leraar is, ver lengd wordt, gaat Krysztofiak zich intensief bezighouden met de jeugdopleiding. Patrick Kluivert staat vanavond zijn plaats in de spits van het Nederlands elftal af aan Jerrel Hasselbaink. In de aanloop naar het EK heeft bondscoach Frank Rijkaard nog een paar momenten om zich te vergewissen van de mogelijkheden binnen zijn ruime Oranje-selectie. Has selbaink was al tijden beloofd dat hij nog een keer zou mogen starten. Tegen de Schotten heeft Rijkaard hem nu gekoppeld aan Dennis Bergkamp. der jaren. En dat hij als spits zo af en toe in een dalletje belandt, neemt Kluivert voor lief. „Als ik naar dit seizoen kijk, is het niet voortdurend over rozen gegaan. Maar zo'n wedstrijd als tegen Chelsea, waardoor we de halve finale van de Champions League haalden, maakt voor mij weer een hoop goed. Ik droom nu nog slechts van één ding en dat is het winnen van de Champions League. Die prijs gaat boven alles. Als ik ervoor kan zorgen dat Barcelona straks met de Cup staat, heb ik een geweldig gevoel. Tot op heden ben ik niet ontevreden, maar die laatste paar weken van het seizoen kunnen me dit jaar op nieuw naar een hoogtepunt in mijn carrière brengen." Het achter elkaar veroveren van grote prijzen draagt bij tot erkenning. Op dat vlak heeft Hasselbaink minder geluk. Kluivert weet dat hij, pas 23 jaar, de komende jaren nog veel meer kan binnenhalen. Daarbij voelt hij zich nog elk seizoen sterker worden. „Ook beter ja, maar vooral sterker. Ik voel me zo goed, zo fit. Alles wat ik in huis heb, wil ik op het veld eruit gooien." Kluivert oogt als een bonk spieren. Z'n brede schouders, zijn forse body boezemen te genwoordig angst in bij verde digers. Hij lacht en zegt: „Ik ga voor niemand meer opzij. Ze krijgen me ook niet meer opzij. Bij AC Milan ben ik begonnen met krachttraining. Voor m'n bovenbenen, maai' ook voor m'n bovenlichaam. Daar heb ik nu profijt van. Het is nu een kwestie van bijhouden. Ik merk dat het goed is om zo sterk te zijn, want je krijgt in zo'n sei zoen als dit heel wat klappen van verdedigers te verwerken. Ze rammen van alle kanten te gen je op. In de Spaanse com petitie, maar ook in de Cham: pions League." Kluivert zegt zuinig te zijn op zijn lichaam. Daarom is hij ook kieskeurig waar het gaat om de mensen die zijn spieren en ge wrichten betasten en kraken. Het woord is emit: Leo Echteld. De man die door Frank Rijk aard is binnengehaald en wiens entree leidde tot het vertrek van andere fysiotherapeuten. Kluivert: „Al bij het WK in Frankrijk liet ik me door hem amsterdam marcel van der kraan Laat het maar zien, is het motto van de bondscoach. Laat maar zien dat je kunt concurreren met de beste spits - Kluivert - die Nederland heeft. Een uiterst merkwaardige en bijzondere concurrentiestrijd eigenlijk. In de ogen van het grote publiek, in de ogen van de media en de kenners is Kluivert onomstre den, valt er aan zijn status niet te tornen en zal hij door elke trainer worden opgesteld in het droomelftal van Oranje. Op papier valt er voor Hassel baink, tijdens het WK in Frank rijk ook niet meer dan pinchhit- ter, weinig eer te behalen. Maar in de praktijk ziet de ster van Atletico Madrid kans om Klui vert voortdurend te verslaan. In Spanje staat Hasselbaink een straatlengte voor op zijn ri vaal. Bij het worstelende Atleti co maakt hij veel meer doel punten dan Kluivert bij de top club Barcelona. Dat de laatste internationaal toch een grotere naam heeft, dankt hij aan zijn sterke optredens in Oranje, bij Ajax en bij Barcelona in de loop Kluivert blijft bij Barcelona amsterdam gpd Patrick Kluivert zegt dat hij ook volgend seizoen nog bij Barcelona speelt. De 23-jari- ge aanvaller ziet geen aanlei ding om voor, het einde van zijn contract over te stappen naar een Engelse topclub. „Ik weet dat er grote belang stelling is", zegt Kluivert. Arsenal heeft de spits op het oog, nu de Londense club de slag om Ruud van Nistelrooij heeft verloren. De Britten hebben miljoenen over voor de man die de af gelopen weken overhoop leek te liggen met Van Gaal, waardoor de speculaties over een mogelijk vertrek toena men. Maar Kluivert heeft de boel snel gesust en is niet van plan op te stappen. De nummer negen van Oranje maakt er geen ge heim van dat hij vroeg of laat de verhuiswagen wél rich ting Engeland wil sturen. Jerrel Hasselbaink (rechts) vecht op de training een duel uit met Pierre van Hooijdonk. behandelen. Vraag je me nu waarom, dan zeg ik dat zijn werk bij mij vruchten afwerpt. En dat is het enige wat voor mij telt. Hij heeft een behandelwij ze die verschilt van anderen. Het is een bepaalde techniek. Als ik een enkelblessure heb, begint hij bijvoorbeeld te zoe ken in mijn kuitspieren. Dan pakt hij alles aan. De blessure komt ergens vandaan, zegt Ech teld. Hij kijkt hoe m'n been staat. Het is allemaal net wat anders. Als ik me er 'happy' bij voel, vind ik dat ik me door hem moet kunnen laten behan delen." Voor de spits van Barga hoeft de rel rond de medische staf niet tot een conflict te leiden. Hij heeft sowieso een hekel aan herrie in zijn omgeving. Klui vert is blij dat hij privé en spor tief gezien rustigere tijden doormaakt. „Daarom zat dat gevalletje met Louis van Gaal me ook dwars. In de Spaanse - pers ben ik gebruikt. Er werden me uitspraken in de mond ge legd, terwijl ik me nooit op een kritische manier over Van Gaal FOTO ANP had uitgelaten. Tja, hoe gaat dat. Van Gaal krijgt de krant, leest een paar dingen en krijgt er de pest in. Moest ik hem eerst het radio-interview laten horen, waarin ik echt geen on vertogen woord zeg. De trainer had er begrip voor, maar het kostte me intussen wel een wedstrijd. Daar was ik doodziek van." De opstelling: Van der Sar; Ooijer, Konterman, Frank de Boer en Numan; Makaay, Bos- velt, Davids en Overmars; Has selbaink en Bergkamp. Van Nistelrooij zakt voor zijn medische toets manchester gpd PSV's clubarts Cees-Rein van den Hoogenband is vanmor gen in allerijl naar Manches ter vertrokken om de plaat selijke United helderheid te verschaffen over de kniebles sure van Ruud van Nistel rooij. De aanvaller, voor wie United 65 miljoen gulden aan PSV wil overmaken, zak te gisteren op Old Trafford voor het medische examen. Het nieuws sloeg in Man chester in als een bom. De presentatie van Van Nistel rooij, voor de massaal uitge lopen Engelse media, en de ondertekening van de vijfja rige verbintenis werden voor onbepaalde tijd opgeschort. De kersverse Engelse lands kampioen heeft de kersverse Nederlandse landskampioen inmiddels van de ontwikke lingen op de hoogte gesteld. PSV heeft Van Nistelrooij toestemming gegeven zijn verblijf in Engeland met mi nimaal één dag te verlengen. Volgens Van den Hoogen band waren de problemen te veiwachten én te voorkomen geweest. „Ik heb het niet ver zonnen dat een speler wordt gekeurd die vorige week nog met een brace rondliep. Ie dereen, dus ook Manchester United, weet toch dat hij eerst moet revalideren. Ruud heeft nog geen bal geraakt! Vind je het gek dat iemand dan niet door de medische keuring komt. United had gewoon enige reserves moe ten inbouwen, even geduld moeten hebben en hem pas na een paar weken moeten keuren en presenteren." Vorige week hervatte Van Nistelrooij de looptraining. Vrijdag zei hij nog dat de blessure volledig was gene zen. „Ik moet alleen wed- strijdfit worden." De spits hoopt op 14 mei in de laatste competitiewedstrijd van PSV zijn rentree te maken en af scheid te nemen van het Eindhovense publiek. Voor Van Nistelrooij was gistermiddag op Old Traf ford, Uniteds thuisbasis, een groots welkom voorbereid. Na de medische keuring zou de in Engeland als '19-mil- lion-pound-man' geaffi cheerde spits worden gepre senteerd. De media waren uitgelopen, maar troffen tot hun verbazing alleen David Gill, de financieel directeur van Manchester United. Zijn korte mededeling: „We zijn er niet in geslaagd de nood zakelijke tests tot tevreden heid te voltooien. De keurin gen zullen de komende da gen in samenwerking met PSV worden voorgezet." rtienjarige Siegrid van Ulsen jongste bediende bij EK tafeltennis aen koen de vries tine Vriesekoop heeft tijdens lange carrière vele records estigd. Sinds gisteren is ze er tje kwijt. De dertienjarige jrid van Ulsen debuteerde het EK in Bremen in het Ne- lands team en was daarmee longarije pakt K-titel af an Duitsland :t vrouwenteam van Hon- rije heeft gisteren in Bre in de Europese tafelten- ititel veroverd. De ploeg n routinier Batorfi versloeg de finale het favoriete stland met 4-2. Hongarije voor de zesde keer EK- ud. Bij de laatste twee irnooien in 1996 en 1998 rloor het land in de eind- ijd van Duitsland. In 1990 bemachtigde Hon- rije voor de laatste keer de iropese titel bij de vrou- :n. 'rinko Keen en Danny Hei- :r hebben bij het EK tafel- ïnis in Bremen een paar gen vrijaf genomen. Het zichtsbepalende duo van t Nederlands team heeft ingend behoefte aan rust de mislukte jacht op een aats in de halve finales van landentoernooi. Zonder het vaste koppel eelde Nederland gister- ond tegen Frankrijk de rste plaatsingswedstrijd, anje verloor met 4-2 van onttroonde Europese mpioen. Nederland speelt vandaag jen Oostenrijk de laatste idstrijd in het landentoer- öi, met als inzet de zeven plaats. een jaar jonger dan de Amster damse, die in april 1976 op haar veertiende voor het eerst voor Nederland speelde. Van Ulsen, uit Wythmen bij Zwolle, nam in het duel met Engeland de plaats in van Melissa Muller, die last heeft van een tennis arm. Het meisje van dertien is een van de vier aanstormende ta lenten waarover de tafeltennis- bond beschikt. Omdat zij de beste indruk maakte tijdens het trainingskamp in de buurt van Bremen, viel de keus gisteren op haar. Ze is nu nog de num mer 61 op de Nederlandse ranglijst, maar volgens bonds coach Anne Vlieg heeft ze alles in zich om naar de top Op te rukken. Ze traint 15 tot 20 uur per week, onder leiding van liefst vier verschillende trainers. Van Ulsen heeft al dezelfde verveelde blik als de grote tafel tennissers. Terwijl haar teamge note Floor Tebbe bezig is haar 'eerste wedstrijd van het toer nooi te winnen, staart ze in het niets, gaapt ze wat en kijkt ze ongeïnteresseerd in het rond. Het is allemaal schijn. Siegrid van Ulsen is doodzenuwachtig voor haar duel met de 31-jarige Kubrat Owalabi, een Nigeriaan- se in Engelse dienst, en weet zich eigenlijk geen houding te geven. Desondanks speelt ze een puike partij en verliest maar net: 15-21 19-21. Die ne derlaag past in het beeld van het treffen met Engeland, dat met 4-1 wint en het gedegra deerde Nederland naar de twaalfde en laatste plaats in de A-categorie verwijst. „Ik vond het heel erg span nend, maar ook heel leuk", zegt ze. „Melissa heeft nog een grapje gemaakt voordat ik be gon en dat was wel fijn. Tijdens .de wedstrijd werd ik steeds minder zenuwachtig. Het ging best wel goed." „Ik ben zes jaar geleden be gonnen met tafeltennissen. Mijn vader speelde ook en we oefenden heel vaak samen. Als Siegrid van Ulsen. ik van hem won kreeg ik iets leuks van hem. Eerst wilde ik op paardrijden, maar ik was nog te klein voor pony's. Later heb ik wel een pony gekregen. Hij heette Roepie. We hebben hem weer verkocht toen ik zo veel ging trainen dat ik er bijna nooit meer op kon rijden. Als ik wel eens vrije tijd heb, kijk ik tv of ga naar een vriendinnetje. Maar dat gebeurt niet erg vaak." „Mijn grote voorbeeld is Bet tine Vriesekoop. Ik heb nog nooit tegen haar gespeeld en ook nog nooit met haar gespro ken. Ik heb haar wel eens zien spelen. Ik vfil zo goed worden als ik kan en later net als Betti ne proftafeltennisster worden. Ik train alle dagen van de week. Op zondag komt Anne Vlieg en dan oefen ik met hem en mijn zus Marjolein in de zaal achter ons huis. De buurman en mijn vader hebben die speciaal voor ons gemaakt." „Op mijn kamer hangen twee posters van popgroepen en twee posters van tafeltennis. Op de deur hangt er eèn van Sam- sonov en boven mijn bed een van Danny Heister en Jörg Rosskopf. Vroeger stonden mijn bekers ook op mijn kamer, maar dat trok alleen maar stof aan. Nu staan ze in een kastje bij mijn club. Dat vind ik eigen lijk wel leuker." Anne Vlieg komt even tussen beide: „In jouw wiegje hing toch een balletje aan een touw tje, waar je tegenaan kon tik ken?" Van Ulsen, die net een beetje gewend begon te raken, lacht verlegen en zegt zachtjes: „Nee, natuurlijk niet." „Ik wist niet dat ik op het EK de jongste speelster was. Ik denk daar liever niet over na, anders krijg ik alleen maar meer last van zenuwen. Ik heb al gemerkt dat ze hier heel an ders spelen dan in Nederland. Ze serveren hier bijvoorbeeld veel beter en slaan veel harder. Straks in het individuele toer nooi hoef ik niet te winnen. Ik moet gewoon rustig spelen." Zo, dat was het wel zo'n beet je. „Gelukkig", zegt ze. „Ik was een beetje zenuwachtig." De lopers van de Leidsch Dagblad Marathongroep tellen af. Zo'n tweehonderd sportievelingen bereiden zich onder leiding van Han Kulker en andere trainers voor op de Leidse Marathon (11 juni). Ze leggen dan 10 of 21 kilometer af. Weke lijks komt op deze plaats een van de deelnemers aan het woord. Naam: Swie Tjiang Tan Leeftijd: 44 jaar Woonplaats: Voorschoten Beroep: Riskmanager bij een bank Afstand: 21 kilometer Heeft u vrijdag meegedaan aan de Singelloop? „Nee, helaas. Ik ga in het paas weekeinde altijd op stap met de schoonfamilie. We hebben dit jaar een bungalow gehuurd in Overloon, op de grens van Bra bant en Limburg. Ik had graag meegelopen in de Singelloop, maar bij het plannen van va kanties ben ik afhankelijk van kinderen met schoolverplich- tingen. Ik heb trouwens voor mezelf wel een cluurloop van anderhalf uur gedaan. Dat Wat trekt u aan in het hardlo pen? „Ik vind het eigenlijk niet eens zozeer leuk. Van huis uit ben ik E Z ui O X een wandelaar. Ik doe altijd mee aan de Nijmeegse Vier daagse. Via vrienden ben ik er toe gekomen om ook een keer in een hoger tempo te gaan lo pen. Door hier aan mee te doen, hoop ik clat zij straks met mij mee willen lopen in de Vierdaagse. Maar zonder gek heid, het hardlopen bevalt me uitstekend. Ik ga er na de Leid se Marathon ook zeker mee verder. Wat is uw doel bij de Leidse Marathon? „Ik doe mee aan de halve ma rathon en het belangrijkste is dat ik die uitloop. Maar dat wil ik toch wel zo snel mogelijk doen, sowieso binnen cle twee uur. Ik heb goede hoop dat dat gaat lukken. Ziet u al resultaat van uw trainingen met de Leidsch Dagblad Marathongroep? „Absoluut. Mijn conditie is er enorm op vooruit gegaan sinds het begin van de clinics. Eerst hield ik het maar tien minuten vol, maar nu gaat dat al veel beter. Dat komt voor een be langrijk gedeelte, doordat ik mijn eigen tempo over een lan ge afstand beter kan inschat ten, Ik loop nu niet meer te hard van stapel. Ik wil wel aantekenen dat het trainings programma erg intensief is en dat dat ook nadelen heeft. Zelf heb ik twee kinderen, Kai van 5 en Lisha van 2. Die staan elke dag te juichen als pappa thuis komt van zijn werk en dan is het wel eens moeilijk om je meteen weer om te gaan kleden voor een hardlooptraining. Zonder steun van het thuis front zou ik dit nooit kunnen. Hoe bevalt het verder bij de marathongroep? UitsteketulDe onderlinge sfeer is erg goed. Heel belang rijk is dat je je aan elkaar kunt optrekken. Daar word je echt beter door. In mijn eentje zou ik het nooit redden, dat weet ik zeker. Bovendien kom ik mijn tandarts nog eens legen, die zit ook bij de groep. tekst maarten dekker foto hielco kuipers

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 23