Maase maakt sterke rentree bij NK Ekidei Pernix heeft de wind in de rug Engelse winst in juniorentoernooi BV Leiderdorp NOVO maakt het de kampioen lasti Alphians laat maar half zien wat het waard is Sport Van der Kooij komt zwaar ten val op Muur van Geraardsbergen DINSDAG 25 APRIL 2000 Beunder slingert Nederlands record Apeldoorn Renate Beunder heeft zaterdag in Apeldoorn haar eigen Nederlands record kogelslingeren verbeterd. In haar eer ste wedstrijd van het seizoen bereikte de werpster van Leiden Atletiek een afstand van 60,11 meter. Dat was veertig centimeter verder dan op 17 juli 1999 op dezelfde Gelderse baan. Beunder moet 65 meter werpen om zich te kwalificeren voor de Olympi sche Spelen in Sydney. DIOK speelt zondag bekerfinale rugby DIOK speelt op 30 april in het nationaal rugbystadion de finale om de Nederlandse rugbybeker tegen landskampioen Castricum. De Noord-Hollanders waren in de halve eindstrijd met 50-7 veel te sterk voor het Amsterdamse AAC. Castricum, dat in 1993, 1995 en 1998 de beker won, scoorde tegen AAC maar liefst acht try's. Het meespelen van Obbe Winkels in dat duel is onzeker. De international van Castricum ondervindt nog steeds last van de hersenschudding die hij opliep tijdens de in terland van Oranje tegen Portugal. DIOK-vrouwen verliezen 'eigen' finale rugby Het internationale vrouwen-rugbytoernooi van DIOK is gewonnen door Crewe Alsager College uit Engeland. In een zin derende finale werd DIOK met 12-10 verslagen. Op de derde plaats eindigde Cheltenham Glouchester University. Bij de mannen ging de toernooizege naar ASUB Waterloo uit België. In de finale werd met 28-21 gewonnen van RFC Southwell. DI OK werd derde. In Sassenheim werd het internationale toernooi bij de mannen gewonnen door het Schotse DIS, dat in de finale met 37-10 veel te sterk was voor RFC Hamilton uit Engeland. The Bassets ein digde op de vijfde plaats. Bij de vrouwen werd de thuisclub in de halve finale uitgeschakeld door Leo's Ladies, dat later in de eindstrijd verloor van Foreign Fields Select. Admirals winnen na verlenging winning het Duitse Rhein Fire in de ArenA met 23-20 na verlenging ver slagen. Rhein Fire nam voor de rust de leiding door een fieldgoal van ex-voetbalinternational Manfred Burgsmüller, 0-3. In de tweede helft boog Amsterdam de achterstand om in de voorsprong van 14-3. Eerst onderschepte cornerback Levings- ton een pass voor een touchdown over 45 yards, 7-3. In het vierde kwart wierp quarterback Kubiak een TD-pass op Stevens, 14-3. In de slotfase slaagde de Amsterdamse ploeg er niet in die voorsprong vast te houden, 14-17. Acht seconden voor het ein de maakte Silvio Diliberto met een fieldgoal gelijk, 17-17. In de verlenging bezorgde Burgsmüller de Duitsers de leiding, 17-20. Veteraan Jason Shelley tekende voor de overwinning. Hij ving in de endzone de pass van spelverdeler Kubiak voor de beslissen de touchdown, 23-20. Play Fair is boos op concurrent tafeltennis De tafeltennissers v Play Fair kwamen tijdens het inhaalduel tegen hekkensluiter HTC 2 matig voor de dag. Door de nipte 6-4 overwinning zijn de Leimuidenaren in een lasüg parket gekomen. Met 46 punten uit negen duels staat Play Fair voorlaatste, een degradatieplaats. De Leimuidense ploeg over weegt een klacht in te dienen bij de bond, vanwege de slechte omstandigheden waaronder de wedstrijd tegen de degradant werd afgewerkt. De tafel was slecht, het licht was niet goed en de ruimte was te klein. Dick Hoogendam, Fred Mollers en Björn van der Voort moeten het laatste duel tegen koploper Treffers met ruime cijfers winnen om in de vierde divisie te blijven. pieter van der vliet In de mannen softballeague liet Alphians alleen in de eerste wedstrijd van de dubbelont- moeting zien waar het dit sei zoen toe het in staat is. De 3-13 overwinning op Kokolishi was fraai en met Wendell Antonie als pitcher was het spel van de Alphenaren goed verzorgd. In de tweede wedstrijd ging het volledig mis (0-10). „De knop ging niet om", zei coach Frank lin Mauritio. De nieuwe techni sche man bij de Alphenaren, die Stanley Boutisma als coach opvolgt en ervaring opdeed bij ondermeer Quick Amersfoort en Thamen. Maurito zag ook de zonnige kant van de zeperd. „Ik heb lie ver dat dit nu gebeurt dan straks in de play-offs." Pitcher Sharwin Gertruda werd door zijn veld in de steek gelaten en aan slag leek ieder een enkel en alleen bezig om de bal over de hekken te jagen. „Dat is niet slim, omdat het veld van Kokolishi erg open is. 'Longhits' hebben dan weinig zin." In slechts vijf innings werd Alphians in de tweede wedstrijd met 10-0 vernederd. De vrouwen van Alphians maakten een valse start met twee verliespartijen tegen het Haarlemse Onze Gazellen. In Alphen werd in de eerste wed strijd wel goed gespeeld, on danks de 4-2 overwinning van OG. In de tweede ontmoeting viel Alphians ver terug door een gebrek aan concentratie: 8-12. „Het lag aan onszelf', zei pit cher Celeste Rooswinkel. „We hebben teveel individuele fou ten gemaakt en daardoor werd de achterstand te groot om nog iets te kunnen ondernemen. Jammer, want Onze Gazellen is een team van gelijke sterkte. We moeten de komende weken la ten zien wat we waard zijn en dat is meer dat dit." Voor de honkballers van Al phians betekende de dubbel te gen Sparks twee zeges. Auke Maat werd in beide partijen de grote man aan Alphense zijde. De spannenste wedstrijd was de uitwedstrijd bij Sparks. In de laatste innings haalde Maat, bij een 10-10 stand, met een verre klap twee punten binnen. Een dag later hield pitcher Je roen Hollander de slagmensen van Sparks onder controle. In de achtste inning sloeg weder om Maat zijn ploeg met een home-run naar een 10-0 over winning en zo blijven de Alphe naren op koers richting de top drie. Leidse vrouwenploeg wint De vrouwenploeg van Leiden Atletiek is zaterdag in Amersfoort Nederlands kampioen Ekiden (marathon-es tafette) geworden. De meeste aandacht ging echter uit naar het mannenteam. Niet zozeer om hun tweede plaats, als wel om de rentree van Kamiel Maase. De ach terstand op de koploper was te groot om die nog hele maal goed te maken, maar Maase liep wel een ijzersterke 7,2 kilometer. te mogen reizen. Bert van Galen opende de wedstrijd voor Leiden Atletiek. Hij legde vijf kilometer af in 16.23 minuut. Jan Kortekaas was de volgende loper. Hij deed 32.28 minuut over tien kilome ter. Jeroen van Dijke, vrijdag nog winnaar van de Singelloop, liep de vijf kilometer vervolgens in 15.19 minuut. Tim Brouwer de Koning en Jan-Hendrik van Steensd kwamen over tien en vijf kilometer tot tijden van 32.57 en 15.17 minuut. Het was vervolgens aan Maa se om met 7,295 kilometer de volledige marathonafstand vol te maken. De achterstand op maarten dekker Pas vier weken geleden hervatte Maase de training, nadat zijn winterseizoen geheel verloren was gegaan door blessures. Zijn deelname aan het NK Ekiden met Leiden Atletiek was feitelijk niet meer dan een eerste test. In juni wil Maase pas weer echt wedstrijden gaan lopen. Zijn einddoel zijn de Olympische Spelen in Sydney, waar hij de marathon wil gaan lopen. Maa se heeft inmiddels een officiële nominatie op zak en moet al leen nog vormbehoud tonen om definitief naar Australië af het team van Prins Hendrik was toen al te groot om de eindzege nog binnen te halen. Maase maakte nog wel anderhalve mi nuut goed op slotloper Stan Rij ken van Prins Hendrik. De eindtijd van Maase cs. was 2.13.22 uur. Het tweede team van Leiden Atletiek eindigde als negende, ruim een kwartier na de hoofdmacht. De Leidse vrouwenploeg greep net als in de voorgaande jaren de hoofdprijs, vooral ook door het sterke optreden van slotloopster Marianne Vlasveld. De triatlete verhuisde enige tijd geleden van Oud Ade naar Friesland, maar is nog altijd lid van Leiden Atletiek. Normaliter loopt Vlasveld geen wedstrijden meer voor haar club, maar voor het NK Ekiden maakte ze een uitzondering. Ze liep 28.07 mi nuten over ruim 7 kilometer. Claartje Raadts, Monique Bruins, Brigitte Pletting, Miran da Boonstra en Iris Wullems legden de basis voor de over winning van het vrouwenteam Kamiel Maase. in een tijd van 2.38.52 uur. Erika van der Bilt was afwezig in Amersfoort. De wedstrijd paste niet in haar seizoensplan- Madjoe degradeert zonder te spelen korfbal michel van gent TOP heeft een goede generale gehad voor de bekerontmoe ting van vanavond met Spor ting Trigon. De Sassenheimse overgangsklasser zegevierde met 23-17 over Avanti. Pernix behaalde in de strijd om hand having in de eerste klasse dure punten, in tegenstelling tot Tempo. Madjoe was dit week einde vrij, maar de Rijnsburgse club degradeerde zonder te spelen. De beginverdediging van TOP begon om tactische rede nen als eerste aanval tegen Avanti. Het vak speelde met twee invallers, namelijk Mascha Nieuwenhuijsen en Benjamin van Tol voor Mirjam de Kleijn en Peter Boeren. Het ging in de eerste beurt voor nul aan de kant (2-0), maar scoorde vervol gens wel steeds goed mee. Dat had tot gevolg dat er na 5-5 een 6-10 voorsprong werd opge bouwd. Bij 11-12 was het even moeilijk, maar goals van Petra van Niekerk, Mascha Nieuwen huijsen, Steven Baart, Stanley Lardé en Jeróen van der Wolf brachten uitkomst (12-17). Dat bleek een solide fundament voor een afgetekende 23-17 overwinning. Pernix koos bewust in de eer ste helft voor windvoordeel om een voorsprong tegen Vrien- denschaar(H) te pakken. Dat lukte uitstekend, mede door strak verdedigen. Saar Karstens, Raymond Boerman, Bert Van- haelen (2), Lian Olsthoorn, Ine ke van der Vegte, Robin Ar- noldus en Sjoerd van der Kooij zorgden namelijk voor 10-3. Deze marge bleef tot 14-7 in tact, maar slonk vervolgens tot vier (14-10). Saar Karstens ont popte zich toen als afinaakster (15-10) en aangeefster voor Sjoerd van der Kooij (16-10). Haar dubbelslag kwam de te genstander niet meer te boven: 18-11 winst. De verdediging van Tempo hield zich niet aan de opdrach ten en gaf te gemakkelijk kan sen weg aan Fortis in de paal- zone. De Alphenaren kwamen zelf moeilijk tot scoren, blijkens hun eerste veldgoal na 23 mi nuten (2-5). Marcel Haagsman, Edwin Visser (2) en Margriet Lemkes hielden hun club tot 5- 8 in het spoor van de bezoe kers, maar daarna was het over (5-11). Ook de invallers Ben Nikkels en Wouter Keizer kon- i Bert Vanhaelen van Pernix (rechts) gaat met volle inzet een sprongduel aan met zijn tegenstander van Vrien- denschaarfH). foto eric taal den het tij niet meer keren, zo dat er kansloos met 9-17 werd verloren. De twee beste korfbalclubs uit de regio staan vanavond te genover elkaar in de kwartfina- Vincent van der Kooij heeft opnieuw met pech te kampen. De 20-jarige ren ner van de Rabobank Amateurploeg kwam afgelopen zaterdag tijdens de Ronde van Vlaanderen voor espoirs (onder 23 jaar) in de afdaling van de gevreesde Muur van Geraardsbergen zwaar ten val. Hij hield een bocht niet, trok noodgedwongen zijn fiets de stoep op en tuimelde vervolgens over een muurtje een paar meter naar be neden. De Leiderdorper, die 80 kilo meter lang aan de kop gereden had en nog twee mede-vluchters bij zich had. werd naar het ziekenhuis gebracht. „Ik viel over de kop in een soort gat en ben daar blijven liggen. In het zie kenhuis hebben ze foto's gemaakt, maar ze konden gelukkig geen breu ken ontdekken", aldus de in grootse vorm stekende Van der Kooij, die in ie der geval niet kan deelnemen aan de Franse meerdaagse wedstrijd Circuit des Mines (26 april tot en met 1 mei). „Het is nog onzeker wat er met mijn linkerhand mis is. Die is flink opgezet en ik heb er veel last van. Ik heb be perkte bewegingsvrijheid, omdat ik er geen druk op kan zetten. Het is goed mogelijk dat er een middenhands- beentje gebroken is. Maandag bezoek ik onze ploegarts, Peter Verstappen, in Den Haag om duidelijkheid te krij gen." De Ronde van Vlaanderen was na de Giro dei 6 Comuni (Zwitserland), de GP Waregem (België) en Le Triptyque des Monts et Chateaux (België) de vierde zware koers in het kader van de wereldbeker voor beloften. Van der Kooij stond in de mondiale ranglijst op de vierde plaats en leek afgelopen za terdag hard op weg om opnieuw en hoge klassering te scoren. Hij ontsnap te al na 20 kilometer met vijf concur renten. Uit de groep vluchters viel er steeds één af. „Na 105 kilometer waren we nog met drie man. Ik voelde me echt heel goed. Ik reed zelfs nog lek en had toen de keuze: af laten zakken of terug naar de kop. Ik dichtte het gat van dertig seconden al op het eerste klimmetje." Bobbie Traksel, ploegge noot van Van der Kooij, won overi gens, voor de Belgen Frederik Willems en Yoeri Beyens. Een aansprekende prestatie was op Eerste Paasdag weggelegd voor André van der Reep. De 22-jarige Hillegom- mer finishte als achtste tijdens de Ba- tavus Ronde van Zuid-Friesland. De 26ste editie over 175 kilometer maakte onderdeel uit van het Koga Miyata Wielerweekend, dat in Heerenveen op het programma stond. Van der Reep, die uitkomt voor de sterke Van Vliet- /Weba/Gazelle-ploeg van leider Henk Zonneveld, moest onder andere het hoofd buigen voor zijn ploegmaat (en winnaar) Arthur Farenhout. De erva ren coureur uit Spijkenisse kreeg Er- meloër Jan de Leeuw (tweede) en Mi chel Stobbelaar (eveneens van de Van Vliet/Weba/Gazelle-ploeg) naast zich op het ereschavot. In Diemen zegevierde afgelopen za terdag Cees Vernooij. De Leimuide- naar nam deel aan de combi-wedstrijd voor sportklasse B en veteranen. Na 50 kilometer was hij op de René Cassin- laan het duo Brouwer/Voorn de baas. Ook Noordwijker Leo Berg (achtste), Hans Egberts (negende) uit Leiderdorp en Noordenaar Johan Goes (tiende) schaarden zich bij de toptien. In Wad- dinxveen lukte het zowel Nieuwvener Hans van Leeuwen (Swift) als zijn voormalig clubgenote Irma van der Salm (Stompwijk) net niet om het po dium te halen. Beiden drukten hun wiel als vierde over de meet. Leidenaar Werner Altewischer toonde gisteren in Waddinxveen door zijn zesde plaats tijdens de 80 kilometer lange wedstrijd mng. Ook de veteranenwedstrijd Ekiden werd in Leids voordeel beslist. Arnold Schipper, Mar les van de Rijndelfland-beker. TOP ontvangt in Sassenheim om 19.00 uur Sporting Trigon. De Goede pakt podiumplaats in Omloop van de Alblasserwaard voor elite-renners en neo-amateurs opnieuw dat hij in goede vorm steekt. Suzanne de Goede heeft een knappe klassering aan haar erelijst toege voegd. De talentvolle nieuweling uit Zoeterwoude-Dorp schreef zich in voor de 17de Omloop van de Alblas serwaard, waarvoor zowel junior-da- mes als nieuweling-dames aan de start verschenen. De wedstrijd over 74 kilo meter werd opgeschrikt door twee val partijen. Minke van Dongen brak haar pols bij een massale valpartij op een vlak, maar nauw bruggetje. Een onbe kend gebleven nieuweling bezeerde binnen vier kilometer na de neutrali satie haar knieschijf bij een buiteling tussen de materiaalwagens. De Goede moest een kopgroep van zeven ren- sters, waarin zes junioren van de na tionale selectie van Monique Knol, la ten gaan. Ze won de sprint van de ach tervolgende groep en finishte daar door als tweede nieuweling. tien Hogenboom, Dirk van len, Dré de Wit, Han Bourrii en Stan Klink kwamen tot tijd van 2.39.10 uur. basketbal joris zandbergen Het Engelse East Durham heeft het internationale juniorentoei nooi van BV Leiderdorp gewonnen. De ploeg van coach Crai Lynch versloeg in de finale het Voorschotense Blitz. East Durham en Blitz waren de smaakmakers van het toe *- nooi, waaraan ook Leiderdorp, BS Leiden en Arnhemia Eagli deelnamen. Blitz moest tussendoor ook nog een competitii 1 wedstrijd afwerken, waardoor de formatie van coach René Mu der vermoeid aan de finale begon. Onder leiding van de voor rust onhoudbare Cees Aanhane^ bleef Blitz lang in het spoor van de Engelsen. Lastig werd hl voor de Voorschotenaren toen Bram Moinat, uitgeroepen t( waardevolste speler van het toernooi, met een enkelblessui ve uitviel. Het vlot combinerende East Durham leek de aantrekkijp lijke wedstrijd toen te gaan beslissen. Blitz knokte zich echter terug en pas in de slotminuut nam c 'basketball-academy' uit het noorden van Engeland de beslij 35 sende voorsprong. De pressieverdediging ging zijn vruchten a Jas werpen en East Durham won met 71-66. Junioren-competitie llle In de competitie hebben de junioren van Blitz na het 67-75 ve lies tegen Akrides vrijwel geen zicht meer op plaatsing voor play-offs. De Voorschotenaren zijn nu afhankelijk van wat concurrentie doet. In Sporthal de Vliethorst keek Blitz na tiefo* minuten al tegèh een 10-25 achterstand aan. Pas in de tweec helft kwam de ploeg van coach René Mulder langszij (48-48). de slotfase kreeg de thuisploeg nog de kans om de wedstrijd beslissen, maar het missen van twee opgelegde kansen beti kende 62-62 en verlenging. In de extra tijd verloor Blitz Cei Aanhaanen met vijf fouten en vervolgens de wedstrijd vanaf gK( vrijë-worplijn. De junioren-meisjes van Grasshoppers hebben zich met 71 63 tegen Shooters de sterkste getoond. De Katwijkse lijstaan voerder hield de nummer drie van de ranglijst de hele wedstri op ruime achterstand. volleybal chris hartman Graag hadden de volleyballers van NOVO het seizoen afgeslo ten met een overwinning op kampioen VOC-Maarssen. De kansen daartoe waren zeker aanwezig, maar op de beslis sende momenten lieten de Noordwijkers het afweten. Het meisjes A-team van Gemini- /Kangeroes eindigde in de fina le van de open clubkampioen schappen als achtste. Onder leiding van Kees van de Meent, de opvolger van Frans van den Berg, speelde NOVO een sterke wedstrijd tegen VOC-Maarssen. De kampioen wilde niet verliezen,maar ba lanceerde wel enkele keren op de rand van de afgrond. Nadat NOVO de eerste reeks aan zijn tegenstander had gelaten, won het de tweede en derde met 15- 7 en 16-14. In het vierde spel- deel bleef de balans tot 11-11 in evenwicht. Daarna leidden en kele domme fouten aan NOVO- zijde tot een 11-5 score. Ook in de beslissende rps-set deed NOVO de winst cadeau aan VOC-Maarssen. Bij 14-11 had het Noordwijkse team alle kans de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. Opnieuw ging het echter mis door persoonlijke fouten (14-16). NOVO-aanvoerder Erik de Muinck: „Dat was erg slordig en bovendien niet nodig. Een 14-11 voorsprong in de vijfde set mag je niet weggeven. We baalden daar dan ook behoor lijk van." Bij NOVO vertrekken Robert Jan Batenburg en Wilco Saab. De laatste verhuist naar Lim- op burg. Batenburg heeft om doende tijd om regelmatig trainen. De inhaalwedstrijd die volleyballers van RW in Haag tegen het tweede te Zenzero/Sovicos zouq?1111 spelen, ging niet door. Rijnsburgse equipe, al gede( deerd naar de promotiekla kon voor de doordeweekse moeting slechts vier man op been brengen. Eerder werd wedstrijd afgelast omdat de spelerskaarten vergeten w In de finale van de o[ nc< clubkampioenschappen is het meisjes A-team van Gei ni/Kangeroes niet gelukt hi ogen te gooien. De Voorsc tense ploeg, met vijf leden het eerste vrouwenteam in gelederen, was in de ee poulewedstrijden kansloos gen Nefit/Orion (Doetinchi en Wiechers/DOK (Dwingeliiml Gemini-coach Nico Halse^' „Vooral Wiechers/DOK sterk. Vijf leden van dat jeuzoa team komen wekelijks op stedivisieniveau uit." Met Up '65 uit Ootmarsum, de de tegenstander in de po et deelde Gemini de punten (1 fiei In de strijd om de zeve ak plaats speelde Gemini n P d maals gelijk. Ditmaal tegen Zoomers/Dynamo doom. Omdat Dynamo de ste set met 15-12 won en Ge ni de tweede met 16-14, eim ts de het Apeldoornse team als vende en Gemini als achtft v Halsema: „We troffen het met de poule-indeling, wanl nlij de kruisfinales mochten B te en Orion de finale spelen. 1 e V was het een leerzame dag." md en. itel sp jst: i ilee A| e e

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 30