Dag van de slippertjes TV WEER Goede mop vertellen is hele kunst Het Gesprek van de Dag Elian hoort bij vader Harrods he bij bedrieg! gulle geve| DINSDAG 25 APRIL 2000 COMMENTAAR Met grof geweld is het Cubaanse jongetje Elian uit de woning van zijn familie in Little Havana gehaald en bij zijn vader in Washing ton afgeleverd. De familie, een relatief klein aantal Cubaanse bal lingen in Miami en een hele stoet Republikeinse politici schreeu wen nu moord en brand om de bliksemactie van agenten van de immigratiedienst. De regering Clinton - en in het bijzonder minis ter van justitie Janet Reno - wordt beticht van kindermishandeling. Het optreden van de federale agenten wordt in dezelfde categorie geplaatst als dat van communisten in Cuba. CNN kon er in het Paasweekeinde in elk geval niet genoeg van krij gen. Bijna non-stop werden alle verwikkelingen in de zaak-Elian uitgezonden. Van de spectaculaire bevrijdingsactie en de hereni ging met vader Juan Miguel Gonzalez tot de rellen en de hysterie- aanvallen van Elians nicht en surrogaat-moeder Marisleysis Gon zalez. Toch restte minister Reno geen andere optie. De familie in Miami was niet voor rede vatbaar en traineerde voortdurend de onder handelingen. De familie weigerde het jongetje terug te geven aan zijn vader en negeerde zelfs een gerechtelijk bevel daartoe. Elian fungeerde als speelbal in de strijd tussen de Cubaanse ballingen in Florida en hun aartsvijand Fidel Castro in Cuba. Het knulletje is meerdere malen op schaamteloze wijze aan de wereldpers gepre senteerd, terwijl hij door de familie voorgekookte hartekreten slaakte om in de VS te mogen blijven. Er was zo langzamerhand sprake van een ordinaire ontvoering. Dat de agenten bewapend het huis binnendrongen is begrijpelijk, gezien de onrust op straat. De Cubaanse ballingen dreigden met verzet tegen elke vorm van ingrijpen, en hadden rond het huis een menselijk cordon gevormd. Het zou onverantwoord zijn geweest om de agenten onvoorbereid op pad te sturen in een land waar wapens tot de huishoudelijke apparatuur worden gerekend. De zaak is simpel. Elian hoort bij zijn vader, een man die het fat soen heeft opgebracht om in de Verenigde Staten te blijven totdat de hele kwestie juridisch is dichtgetimmerd. De door verkiezings koorts ingegeven kritiek op de bevrijdingsactie van prominente Republikeinen raakt kant noch wal. Het mooie van televisie „Dat is nou het mooie van televisie", zei de Amerikaanse minister van justitie Reno tegen de verzamelde pers. „Dat je precies kunt zien wat er echt aan de hand is. Reno keek hier wel verschrikkelijk ongelukkig bij. En geen wonder: de hele dag hadden niet alleen CNN, CBS en ABC, maar ook BBC, Nederland 3, KetNet, Südwest3, het plaatselijke televisiestation van Werchne Kolymsk in Noord-Oost Siberië, alsmede de onafhankelij ke omroep in Windhoek, Namibië, die ene verschrikkelijk onge wenste foto uitgezonden. Die van die gewelddadig uitgedoste poli tieman met geweer, een levensgroot dreigend monster tegenover het jongetje Elian, angstig weggedoken in de armen van de man die hem uit zee had gered. Dan sta je er fraai op, als verantwoordelijk minister. Toch: Dat is nou het mooie van televisie." Uitleg. „Als je goed kijkt, zie je dat die gun niet op Elian gericht is, en dat de politieman de vinger niet aan de trekker heeft. Heel de wereld tuurt met Reno mee naar de gewraakte foto, dit keer een versie met een wit cirkeltje rond die vinger en die trekker. (Daar moet een heel gevecht met haar PR-medewerkers aan vooraf zijn gegaan. „U wilt die foto toch niet nog een keer aan de massa's tonen?!" „Jazeker, moet wel, om te laten zien.." „Bent u nu helemaal gek geworden of zoiets?") Iedereen tuurt met Reno mee. Hm. Ze kan gelijk hebben. Maar ze kan ook ongelijk hebben. Kwestie van perspectief. Nee, dan heeft die Amerikaanse familie van Elian (heeft iemand het alleenrecht op die naam al vast laten leggen? Snel doen!) het beter begrepen. Die zeggen niet: „Dat is nou het mooie van televisie", op het moment dat er foto's worden uitgezonden van een breed lachen de Elian in de armen van zijn papa. Die produceren niet vervolgens een versie met een wit cirkeltje rond de hand waarmee papa Gonza les - „Ziet u het niet? Beter kijken!" - zijn zoontje in z'n zij kietelt. Die zeggen gewoon: die foto's zijn getruct. Wat een drama's. Wat een soap. Heerlijk. Ddt is nou het mooie van televisie. Zachter met buien Het werd gisteren een dag met flink wat ruimte voor de zon en ongeveer normale temperatu ren voor dit seizoen. In de regio werd het het zachtst op Schip hol, met een maximum van 15.4C. Ook afgelopen nacht was het eerst licht bewolkt, maar te gen de ochtend ontstond er meer middelbare en hogere be wolking. Het bleef wel vrij zacht, met een laagste tempera tuur van 8.0C in Bloemendaal. De hogere bewolking hangt sa men met een zwak warmtefront van een Britse depressie, dat via Nederland naar Denemarken trekt. Erachter wordt vandaag warmere lucht over onze re gio's aangevoerd. De bewolking die is verbonden aan het kou front van het Britse laag bereikt ons morgen, waardoor de kans op buien, mogelijk met onweer, dan toeneemt. Vanavond en vannacht wisselen velden mid delbare bewolking en enkele opklaringen elkaar af en het blijft overwegend droog, al is wat gedruppel niet geheel uit te sluiten. Het blijft wel zacht met een minimumtemperatuur rond 10 of 11C. De wind is zwak, aan zee soms matig uit het zuidoosten. Morgen over dag wordt het half tot zwaar be wolkt weer, met van het zuiden uit een toenemende kans op enkele regen- of onweersbuien. Later op de dag ruimt de wind stilaan naar het zuidwesten, en wordt het droger met enkele opklaringen. De maxima schommelen tussen 15C op het strand tot rond 18 of 19C op Schiphol. Morgennacht ver dwijnen de laatste buien en wordt het licht of half bewolkt, maar nevelig weer. De minima schommelen tussen 10 en 12C bij een zwakke zuidelij ke wind. Donderdag wordt het eerst zwaar bewolkt weer met kans op wat re gen, later op de dag wordt het wisse lend bewolkt met kans op een regen- of onweersbui. De maxima liggen tus sen 16 en 19C en he wordt in toenemen de mate zwoel weer bij een naar zuidoost krim- 1 pende wind. De dagen daarna lijken zwoel en on- weersachtig te zullen verlopen. METEOSERVICES Publiek geniet op Circuit Park Zandvoort van Paasraces 'En met nummer vijftig hebben we Hans Bolten, die in de Alfa 156 Challenge ais gastrijder deel neemt', galmt het door de luidsprekers op het Circuit Park Zandvoort. De mededeling maakt weinig reacties los bij het publiek dat op de Paasraces is afgekomen. Als de speaker er echter aan toevoegt dat Bolten de privé-chauffeur van prins Bernhard is, zijn de grappen snel gemaakt. „Nu weet ik meteen waarom die leden van het Koninklijk huis zo hard rijden", zegt één van de 14.000 aanwezigen lachend. Tweede Paasdag, kwart over tien. Het Circuit Park Zandvoort maakt zich op voor de eerste racedag van het nieuwe seizoen. Terwijl de hospitality-stands van de sjieke sponsors langzaam voldruppelen en de toe schouwers zich verspreiden over de vele duintoppen en tribunes, maken de rijders van de Formula Arcoba- leno zich op voor de openingsrace. De bolides, die gebruikt worden door karters die de overstap naar de wegracerij willen maken, zien er be paald niet indrukwekkend uit. Veel meer dan een Ma- durodam-uitvoering van een Formule 1-wagen is het niet. „Maar die Arcobalenootjes gaan nog best wel hard", merkt een bezoeker vlak na de start op. „Alleen een beetje dom van die nummer elf, dat-ie bij het in gaan vdn de Tarzanbocht in de rondte gaat. Hij had toch moeten weten dat hij daar niet harder dan vijftig kilometer per uur mag rijden", grapt een ander, die heus wel weet dat het bord met de opdruk '50' het aan tal meters tot aan de bocht weergeeft. Op het moment dat Vincent Broertjes als eerste win naar van het nieuwe seizoen wordt afgevlagd, hebben John en Maureen uit Leiden meer oog voor wat er om de races heen plaatsvindt. Maureen, die verklaart dat ze door een sponsor is uitgenodigd, vindt haar eerste bezoekje aan het circuit 'wel geinig'. „Ik heb wel eens op tv naar races gekeken, maar ik had het me in werke lijkheid toch iets anders voorgesteld", zegt ze. „De sfeer hier is heel gezellig. Niet alleen door het kijken naar de wedstrijden, maar ook door de dingen erom heen. Zo zijn we bijvoorbeeld net in een apparaat ge stapt, die een rallyrit door de bergen simuleert. Dat ding ging enorm heen en weer. Ik wist niet dat je tij dens het racen zo door elkaar geschud kon worden. Grappig om een keer mee te maken." Even verderop stroomt de bij de Nissanbocht gesitu eerde tribune langzaam vol. De toeschouwers zijn in afwachting van de strijd om de Citroën Saxo Cup. Toon Rutgers, één van de in totaal 14.000 belangstel lenden, stelt dat hij graag had meegedaan aan deze ra ce. „Ik heb afgelopen jaar mijn racelicentie gehaald. Maar helaas was de tijd tot de Paasraces te kort om een auto en genoeg sponsors te kunnen regelen", zegt hij. „Maar", zo belooft Rutgers, „volgend jaar gaat het er van komen. Dan zal ik toch gauw een ton op tafel moe ten leggen om met de Saxo's te kunnen meedoen." Volgens de liefhebber, die in 1973 al door zijn vader naar Zandvoort werd meegenomen om naar de For mule 1 te kijken, is racen veel meer dan een flinke dot gas geven. „De hoge snelheid geeft een kick, maar het beheersen van een auto geeft een nog veel mooier ge voel", zegt Rutgers. De Amersfoorter heeft zijn woor den nog niet uitgesproken of Ronald Morien verliest de controle over zijn Saxo, die binnen enkele seconden compleet wordt afgeschreven. „Dat bedoel ik nou. Al hoort zo'n hopie schroot natuurlijk wel bij de racerij. Het vervelende voor zo'n coureur is echter dat je die schade vrijwel altijd uit eigen zak moet betalen. Dus dat geintje kan nog aardig in de papieren lopen." Morien is niet de enige die tijdens de Paasraces brok ken maakt. De speaker van het circuit merkt terecht op dat het 'de dag van de slippertjes' is. Maar het gros van de coureurs laat zich er door een klein beetje tegenslag niet van weerhouden om door te scheuren. Wat te denken van Peter Gerhards, die na een tik van een con current de motorkap van zijn Alfa compleet naar bo ven zag klappen. „Die motorkap zit volledig tegen zijn voorruit aan en tóch rijdt-iedoor", zegt een verbaasde Rutgers. „Hij kan blijkbaar net door dat kleine gaatje Het publiek op de Nissan-tribune ziet gevarieerde en bij tijd en wijle spectaculaire races. Zo rijdt Peter Gerhards ge woon door in zijn Alfa 156 (inzet), motorkap of geen mo torkap. FOTO'S UNITED PHOTOS DE BOER POPPE DE BOER onder die kap doorkijken. Ongelooflijk." In het deelnemersveld van de Alfa 156 Challenge, de vierde race van de dag, bevinden zich drie vrouwen. En die weten zich knap staande te houden in het door stoere mannen geregeerde racewereldje. Zo won Gaby Uljee vorig seizoen zelfs vier van de zeven races. Het kampioenschap zat er destijds niet in, omdat ze een aantal domme foutjes had gemaakt. „Afgelopen jaar ging ze een keer de mist in', omdat ze nota bene een drankflesje onder haar gaspedaal had laten rollen", weet een kenner. Ook gistermiddag zag hij de rappe Uljee weer met een curieus probleem worden opgezadeld. In haar jacht op de latere winnaar Frank Kerseboom uit Haarlem werd de Alphense gehinderd door een openstaande rechter- deur. De toeschouwers konden de humor van Uljees probleem wel inzien. „Heb ze tenminste wat extra koe ling. Het is al warm genoeg vandaag." Ze kan nauwelijks goed een mop vertellen. Maar dat ver baast Giselinde Kuipers niets. De 28-jarige antropoloog is vrouw, en bovendien hoog op geleid. En die twee categorieën hebben volgens haar onderzoek nu eenmaal weinig op met het tappen van moppen. „Een goe de mop vertellen is heel moei lijk. Je kunt het leren, maar het belangrijkste is dat je met volle overtuiging een verhaal kunt vertellen. Je moet je eigen twij fel wegdrukken. Moppentap pers zeggen ook altijd dat zij het verhaal voor zich zien ont wikkelen." Later dit jaar hoopt Kuipers te promoveren op haar onderzoek naar de achtergronden van hu mor. Ze wil weten hoe het komt dat mensen verschillende din gen grappig vinden. Het is een vervolg op haar eerdere afstu deeronderzoek naar etnische moppen. Tot haar eigen verba zing blijkt Nederland op het terrein van de lach in tweeën gespleten. Je hebt de humor van Van Duin en Brandsteder en die van Ederveen en De Jon ge, en eigenlijk zit daar niks tus sen. Je hebt moppentappers en je hebt humoristen die streven naar een intellectuele prikke ling. „Ik denk dat dit nog de resten Giselinde Kuipers: „Op de universiteit wordt er van je verwacht dat je eigen ervaringen vertelt met een leuke pointe." FOTO CPD JEROEN POORTVLIET zijn van een klassenverdeling. Het heeft te maken met de ma nier waarop je aankijkt tegen andere mensen. Als je vraagt wat men verwacht van iemand met veel gevoel voor humor, dan blijken hoger opgeleiden het niet belangrijk te vinden dat zo iemand aardig is, als hij maar geestig is. Voor de andere groep gaat het er vooral om dat iemand gezellig is. Veel mop pentappers kun je zien als de spreekwoordelijke getapte oom op feestjes. Humor wordt door hen gebruikt binnen een soci aal gebeuren. Hier op de uni versiteit zou zoiets ondenkbaar zijn. We lachen wel, maar het gaat meer om ironie. Er wordt verwacht dat je eigen ervarin gen vertelt met een leuke pointe Kuipers vindt het niet vreemd dat vrouwen over het algemeen veel minder moppen gebrui ken. „Een vrouw communiceert anders. Vrouwen hebben meer mogelijkheden om contact te leggen. Misschien durven ze het risico ook niet aan. Een mop vertellen duurt misschien wel vijf minuten, en stel datje toehoorders dan niet lachen. In die zin is er misschien wel spra ke van risicomijdend gedrag." Voor haar onderzoek sprak ze langdurig met 34 echte mop pentappers, die ze via de studio van Van den Ende (het pro gramma 'Moppentoppers') en advertenties in de krant vond, maar ook via mensen uit haar eigen kennissenkring. Het blijkt dat er mensen zijn die onmid dellijk een mop over een trein of een vuilnisbak bij de hand hebben als hen er om wordt ge vraagd. „Veel van hen vertelden me dat het in de familie zit. Ze gebruiken de mop om contac ten te leggen. En ze vinden het belangrijk dat andere mensen om hen lachen." Het verschilt van generatie tot generatie waaróver wordt gela chen. „De meeste humor gaat over zaken die de mensen be zighouden. Nu gaan de meeste moppen over seks. Verder wordt er gelachen over onaan gepast gedrag als verstrooid- Intellectueel cabaret Dit is een gestolen stukje. In de Balie te Am sterdam vierde de grachtengordel een feestje. Er was een actrice ingehuurd om Maxima Zorreguieta te spelen, en een een vijftal lei dende intellectuelen had sketches geschre ven. waarin zij een gesprek met Maxi ma voerden. Zelf speelden zij voor Victor Halberstadt, van wie men denkt dat hij door Hare Majesteit tot Maxima's inburgeraar be noemd is. Nu staat er tussen mij en de leidende intellectue len nog een rekening open. Die rekening betreft het reflexmatige dédain waarmee de opinieleiders in mijn cabaret-jaren over het cabaret plachten te spreken, en ik moet toegeven'dat dat mij destijds raakte. Hoe onterecht ik dat vooroor deel ook vond, zeker waar dat het het cabaretwerk van mij en mijn twee bond genoten betrof, ik kon het moeilijk van me afzetten. Alles wat wij deden was bij voorbaat niet. leuk. uitslui tend omdat het cabaret heette, want X) heette wat Seth Gaaikema deed ook. JUSTUS VAN OEL Discussie gesloten. En toch, hoe fijn had ik het niet gevonden als bijvoorbeeld Martin van Amerongen en Max Pam en Herman Pleij eens naar de voorstel ling waren gekomen en het énig hadden gevonden. Ja. Dat geef ik gewoon toe. Maar ze hielden niet van cabaret. Bij voorbaat. Hun fijnzinnige gevoel voor humor was niet tegen cabaret bestand. Hun analy tisch vermogen en encyclopedische kennis maakte hen ongeschikt voor andermans slechte smaak. Ho ra est, heren. Ik heb de hand weten re leggen op de integrale tekst van uw vijf Balie-sketches. Max Pam denkt dat Videla (de Argentijnse juntaleider) ge schreven wordt als Fidela. Toch jammer. Maar is zijn Maxima-sketch leuk? Pam laat Victor zeggen: „En als dat tuig van de pers vraagt of je nog maagd ben, wat antwoord je dan?" Maxima: „Dat ik na tuurlijk nog maagd ben. Tot dusver heb ik altijd heerlijk gemasturbeerd." En dan Victor: „Is dat echt het antivoord dat je van Eef Brouwers uit je hoofd heb geleerd. Maxima, wil je je wel aan de tekst van de RVD houden?" Tot zover de slotgrap van Max Pamen hij is nog de geestigste van het stek Martin van Amerongen laat Victor Halberstadt zeggen: „Maxima, je bent nu in Amsterdam. Dat is de hoofdstad van Nederland. Ja. je mag hier schrijven wat je wilt. Dat heet bij ons vrijheid van meningsui ting. "Waarop Maxima vraagt: „Zonder te worden doodgeschoten?" Victor antwoordt: „Nee. daar doen wij hier niet aan." Waarop Maxima meldt dat haar oom Jorge Videla journalisten liet verdrinken met hun voeten in cement gegoten. Leuk, maar is het origineel? Intellectueel Ruben Gowricharn zet de woordspeling in. Maxima: Willem Alexander gaat toch vaak naar de Antillen om te duiken?" Victor: „Maar datis toch normaal, de prins duikt graag." Maxima: „Ja, niet alleen in zee, ook in bed! Dat doet hij op de Antillen!" Victor: „Maxima, dat klinkt ver velend maar Willem Alexander zet alleen een tradi tie voort. Zijn grootvader dook ook in alles, bij vrou wen, bij Lockheed.Harde onthullingen, maar is het geestig? Herman Pleij, tot slot, greep zijn cabaret stuip in de Balie aan om zich eens seksistisch te la ven. Hij laat Maxima zeggen: .Als Lexi mij bestijgt, dan roept hij steeds als ik hem wil omkeren: Oranje Boven!" Victor dan: „Een prinsesje keert niet om, Maxi, gewoon blijven denken aan God en vader land, dan komt de rest vanzelf.Bij nalezing van de vijf Maxima-sketches moet ik helaas concluderen dat De Groene waarschijnlijk beter af is met Bert Visscherals hoofdredacteur, en Erik van Muiswinkel lijkt me trouwens al jaren zeer geschikt als directeur van de Balie. MENSELIJK Een 23-jarige Italiaan die in passiespel de rol van JUDAS KARIOT speelde, heeft zichz tijdens het stuk echt opgeha gen, tot ontzetting van Jezus overige discipelen en het pu bliek. Het drama voltrok zich terdag in een openluchttheal in het dorpje Camerata Nuov Rome. Renato Di Paolo stone een steen, terwijl zijn hoofdj een echte strop in een echt! boom hing. Vermoedelijk hi hij zich in het vuur van het verstapt, en zijn zijn voeten' de steen gegleden. De Nederlandse Antillen en ba houden vast aan de vierin van KONINGINNEDAG op 21 dag 30 april. Zaterdag 29 ap de dag waarop wij in Nederl. feest vieren, blijft daarmee velen een gewone werkdag. Arubaanse ministerraad bes! al enige maanden geleden d alle officiële feestdagen op (BU dag zelf worden gevierd. De tillen daarentegen hebben p de afgelopen week bekendgi maakt dat zaterdag 29 april Koninginnedag is. Voornaan reden is de precaire financii situatie van de eilanden. •wil onl nr. LUI THAISE HONDEN kunnen b^j nenkort beschikken over eer gen bloedbank. Als de trouw sdej viervoeter een ongeluk heeft ut i had, kan hij zo aan het infuii Maar de Thaise hond moete eerst wel wat voor doen. Dei intj riteiten in de hoofdstad Ban enl hebben alle hondenbeziters ien geroepen hun huisdier langs Idp brengen om bloed te geven, die manier moet er een voon worden aangelegd. ,,Tot nu haalden wij bloed bij straatl den", zegt een woorvoerder een dierenkliniek. ,,Maar zij ii ten inmiddels dat wij uit zijl b hun bloed, waardoor het ste Ie p moeilijker is geworden de di nt< te vangen." De herenigde popgroep DOE MAAR geeft 19 mei een extra optreden in Bel gië. Na twee concerten van bescheiden om vang in Brussel en Gent, hoopt de Belgisch^ motor volgende maand het Sportpaleis in Antwerpen (c l± citeit 15.000 bezoekers) te od£ Ien. Volgens Doe Maar-mam kee Frank van der Meijden is de ic' Maar-honger van het Belgis! tin publiek onderschat. Doe Maren geeft in mei en juni zestien*ei tredens in Rotterdam Ahoy. heid, domheid, naïviteit, over buitenlanders en om zoge naamde 'zieke moppen', bij voorbeeld over Dutroux of prinses Diana. En jongeren zijn vaak grover in de mond dan ouderen." Etnische moppen doen het ook altijd. Volgens Kuipers is een et nische mop niet per se racis tisch. „VaaJc wordt die gebruikt om je eigen superioriteit te be nadrukken. Een Belgenmop hoeft niet kwaadaardig te zijn. Niet alle moppen zijn bedoeld om te schofferen. Het ligt ook altijd aan de context. Een mop pentapper kan ook nooit van te voren zeggen of hij te ver gaat." En je mag altijd moppen vertel len over.je eigen groep, zoals Max Tailleur jarenlang met veel humor duidelijk maakte. Des te opmerkelijker is het dat je nau welijks meer traditionele jo- denmoppen hoort. „Kennelijk is de associatie van Nederland met de traditionele joodse cul tuur verdwenen. Ik heb jonge ren gevraagd jodenmoppen te vertellen. Ze kwamen aan met een heleboel nare, venijnige gaskamermoppen. Over gierig heid, de grote neus of de joodse handelsgeest hoorde ik niets meer." LOUIS BURGERS de Sounf e Show 2000 gewonnen. Hij moest het opnemen tegen iijPP' taal elf deelnemers die zichie c afgelopen seizoen naar de f n.a hadden gezongen. Schwerti zong het nummer 'Gethsem In een lange slotuitzending zaterdag uiteindelijk de win bekendgemaakt, na een teil sche stemming door de kijk HEF De dure Britse warenhuize e j, Harrods en Selfridges help bruidsparen om de gevers huwelijkscadeaus te bedrif Volgens de Sunday Telegra Op helpen de warenhuizen de len bij het omzetten van naamde cadeaus in geld. Bruidsparen stellen in Gro Brittannië vaak een huweli lijst samen bij een winkel, die lijst staan artikelen die paar wel cadeau zou willenl gen, variëren van een klein heidje voor de zuinige oud l( tot een compleet servies vo t de aanstaande schoonoud Gasten van het huwelijk h( de winkel alleen maar op len, te melden hoeveel gé willen uitgeven en een bijl 5 send cadeau van de huw< lijst te kiezen, Harrods en Selfridges hel] bruidsparen nu door de o tante wel te laten geloven een fotolijstje cadeau heel daan, maar door het jonj trouwde stel in werkelijk een tegoedbon te geven, paar weet dat de oudtanti fotolijstje had willen geve kan haar vriendelijk voor cadeau bedanken, maar de tegoedbonnen aan iets anders uitgeven. Harrods seert volgens de Sunday graph zelfs bij de smoesji het paar kan vertellen als vers onverhoopt vragen het cadeautje is geblevei De geheimzinnige servic< de twee dure warenhuizei vooral populair bij stellen nog geen eigen huis hebbj jg Volgens Harrods maakt de van de bruidsparen gebrul de mogelijkheid om nog ls 8 na de trouwdag tegoedboi Zij OC

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 2