Katwijk loopt Lisse aan alle kanten voorl Het is fantastisch hoe het voetbal hier Van Der Katwijk kampioen DINSDAG 25 APRIL 2000 Kampioen kan raak schieten tegen tobbende tegenstander: 5-0 Een jeugdige fan feliciteert Peter van Duyn met zijn twee de doelpunt. FOTO KEES VAN HOOGDALEM Katwijk hoefde niet eens optimaal te presteren om te la ten zien dat de kampioen zeker twee klassen beter is dan de mogelijke degradant uit de hoofdklasse A. Het ziello ze, moedeloze, hulpeloze en machteloze FC Lisse werd aan alle kanten voorbij gelopen, getikt en gezet door de Katwijkers, die zaterdag de titel veroverden. ,,Het leek wel alsof we tegen twintig man speelden", zei linkermid denvelder Richard Groeneweg van FC Lisse. hadden een gemakkelijke mid dag tegen de twee diepe Lissese spitsen, van wie de een, Jerrel Linger, hopeloos uit vorm is en de ander, Aad Bozuwa, niet wist wat hij moest doen. Op het Lis sese middenveld was vooral Kee Hoei Tan een zwakke scha kel. Ook Murat Böke, Richard Groeneweg en Nick Schnater hadden het zwaar. Schnater was een van de weinige Lisse- naren die in de richting van het andere doel durfde te gaan, maar hij kreeg later wel het ver wijt dat hij zich niet aan zijn verdedigende opdracht had ge houden, waardoor Peter van Duyn te veel kansen kreeg om KATWUK JANET VAN PUK Katwijk wisselde dit goede wedstrijden af met slech te en dat weerspiegelde zich in de met 5-0 gewonnen kampi oenswedstrijd. De gespannen spelers leden te veel balverlies, gingen vaak mee in het gezapi ge spel van de Lissenaren, bak ten er soms helemaal niets van, maar combineerden bij vlagen de sterren van de hemel. FC Lisse kon maar een minuut of twintig aardig meedoen en moest uiteindelijk voor de der de achtereenvolgende competi tiewedstrijd vijf tegendoelpun ten incasseren. De vier Katwijkse verdedigers naar voren te gaan. De Katwijkse aanvallers Björn Raven, Barry Dubbeldeman en Marco de Ridder konden an ders dan hun Lissese collega's in de spits rekenen op goede initiatieven van en combinaties met de middenvelders en dat leidde tot heel aardige momen ten in de wedstrijd. En tot vijf doelpunten, want de Lissese verdediging was na het eerste doelpunt geen knip voor de neus meer waard, zeker nadat de teruggehaalde routi nier Stephan Spruyt na een uur was gewisseld voor spits Ar mando Luxenburg. Het eerste doelpunt viel in de 32ste minuut, nadat in de mati ge periode daarvoor Van Duyn, Vincent Bon en nogmaals Van Duyn voor Katwijk en Schnater en Erwin van der Lugt voor FC Lisse redelijke kansen hadden gehad om de score te openen. Peter van Duyn scoorde uit eindelijk nadat Barry Dubbel deman een hoge voorzet van Marco de Ridder goed had doorgekopt. Direct daarna hield Katwijk-keeper Hugo van Duyn een schot van Bozuwa en voor kwam zijn voet dat Linger in de rebound kon scoren. Gevaarlij ker zou Lisse niet worden. Een vloeiende aanval over links van Danny Guyt en Marco van der Plas was de inleiding voor het tweede Katwijkse doel punt, dat werd gemaakt door Marco de Ridder die op een uit stekende positie, drie meter voor het doel, vrij stond. Direct na rust schoot Böke na een goede soloactie door het midden net naast het Katwijkse doel. Dat was het wel zo'n beet je wat Lisse betreft, en Katwijk deed eigenlijk ook niks meer. Tot Vincent Bon zijn ingedutte ploeggenoten wakker riep: ,,Hee! Katwijk! Wat willen we nou?" Vlak daarna redde Lisse-kee- per Ron Bouman goed bij een schot van De Ridder, na een goede combinatie met Danny Guyt. De Katwijkse aanhang had evenwel genoeg reden tot juichen, want uit Maassluis kwam het bericht dat het plaat selijke Excelsior op voorsprong was gekomen tegen Rijnsburgse Boys, dat moest winnen om Katwijk van de titel af te hou den. Katwijk scoorde het derde doelpunt uit een corner van Björn Raven, die op het hoofd van De Ridder terechtkwam. Bouman stond te ver weg, Groeneweg sloeg de kopbal in het doel. Alex Redel, in het veld geko men voor De Ridder, kreeg daarna twee levensgrote kansen om het vierde Katwijkse doel punt te maken. Hij stond hele maal vrij voor de keeper, toen hij de bal van Björn Raven ont ving. Eerst maaide hij erover heen, vervolgens schoot hij te gen Bouman op. Barry Dubbeldeman schoot een vrije trap over het doel en verprutste daarna een kans na een goede combinatie met de voor Danny Guyt ingevallen Wilfred Kwestro. Een minuut later kreeg diens teruggelegde bal op Van Duyn wel een pas send vervolg: de Katwijkse mid denvelder schoot vanaf dertig meter keihard raak: 4- Vier minuten later s zaterdagmiddag wein lende topscorer Dubl het vijfde doelpunt. T( de het nog tot een p minuten na het laatst naai voordat Katwijk pagneflessen kon o De speaker moest een de hossende menigti veld vertellen dat de van Rijnsburgse Boys niet was afgelope Redel en de trick Heymans haddei meer om daar op te Ze pakten het jongst van Wim van Zwam men, gaven het kint moeder en namen de de trainer op de schot Katwijk: Hugo van Duijn; ter, Robbers, Bon, Van dei weg (80. Leen van van Duyn, Guyt (69. Kvves Dubbeldeman, De Ridden Lisse: Bouman, Langevei Lugt, Spruyt (58. Luxenbui tijn; Scnnater, Böke, Tan ring), Groeneweg; Bozuwa, Katwijkers roemen teamgeest KATWUK WILLEM SPIERDUK In de bespreekkamer van w Katwijk hangt een artikel uit het Leidsch Dagblad van 17 maart. Daarin geven verschillende 'deskundigen' hun mening over de titelstrijd in de hoofdklasse A. Niemand van de ondervraag den tipt Katwijk als nummer één. Passages waarin minder lovend over de Katwijkse ploeg is geschreven, zijn onder streept. Een krantenartikel als doping, het is een cliché, maar ook bij de w Katwijk heeft het gewerkt. ,,Nog bedankt Leidsch Dagblad", zegt trainer Wim van Zwam terwijl hij het shirtje met 'Katwijk kampioen' over de schouders trekt. Op de gang trekt Vincent Bon zijn eerste biertje van de dag open. „Je gaat toch niet vertel len dat wij de 'kampioen van de armoe' zijn, hè. Dat wil een aantal mensen graag horen. Spakenburg en Urk zijn in de andere hoofdklasse wel met ruime voorsprong kampioen geworden, maar laten we maar eens afwachten hoe die kampi oenswedstrijden lopen." Bon is 25 jaar en viert zijn eerste kampioenschap. „Ik ben ooit met Abcoude 2 kampioen geworden, maar dat haalt het niet bij deze titel." De midden velder heeft een simpele verkla ring voor de titel van zijn ploeg. „We kunnen goed voetballen, al vind ik wel dat wij dat maar vier of vijf keer dit seizoen hebben laten zien. Dat komt ook omdat we vaak in een andere samen stelling moesten spelen." Bon is nog onder de indruk van de manier waarop het Kat wijkse kampioensfeest op het veld is begonnen. „Het is fan tastisch hoe het voetbal hier leeft. Ik blijf hier zelfs op maan dagavond tot één uur hangen; in de kroeg hier, want zo noem ik de kantine." De druk was de laatste weken hoog voor w Katwijk. Bon: „Te gen Zwart Wit'28 kwamen we er niet doorheen, maar ook Barce lona heeft het moeilijk met een tegenstander die met tien man verdedigt. Vandaag hadden we geluk dat de tegenstand van FC Lisse vrij snel knakte." Bon verheugt zich al op de wedstrijden in de nacompetitie tegen Spakenburg en Urk. „Dat wil iedereen natuurlijk beleven, je maakt dat maar één keer mee." Peter van Duyn viert het kampioenschap uitgebreid mee. Hij kan tevreden zijn over de kampioenswedstrijd tegen FC Lisse met twee doelpunten. Toch? „Voor mij was het een waardeloos seizoen. Eerst was ik 13 weken uit de roulatie door een hersenschudding, toen raakte ik twee keer geblesseerd aan m'n hamstring. Vorige week was ik fit, maar kreeg ik geen basisplaats. De trainer heeft het me uitgelegd; ik be greep 'm wel, maar ik was het niet met 'm eens. Ik vind dat ik moet spelen." Van Duyn roemt de team geest van zijn ploeg. „Laten we eerlijk zijn, ik ben een 'mooi- weervoetballer'. Ik moet een bal in m'n voeten krijgen en een actie maken. Verdedigend laat ik het soms afweten. Het mooie is dat dat kan in dit elftal. Ieder een wil voor elkaar werken." Linkerspits Marco de Ridder is bij vlagen uitgelaten. Toch is het al zijn vierde titel. „Zoals dat eerste kampioenschap uit doelpunt. FOTO KEES VAN HOOGDALEM bij Rijnsburgse Boys, zo wordt het nooit weer. Toen we voor de derde keer kampioen wer den, was het eigenlijk al woon. Maar dit is ook een hele mooie." De Ridder wijst op z'n arm, waar het kippenvel nog op zit. „Ik was bloednerveus voor de wedstrijd, ik stond te beven als een rietje, ik liet de eerste vijf ballen zo maar van m'n voeten springen." Maar toen hij had gescoord, viel alles van de rou tinier af. Er ging nog maar één ding mis: hij kon de kurk niet van de champagnefles krijgen. Cruciaal dit seizoen noemt trainer Wim van Zwam op nieuw het moment waarop spelers van het tweede zeiden dat hij zich maar op het eerste moest concentreren, omdat de reserves geen belangen meer hadden in de competitie. „En ook de verloren wedstrijd tegen Excelsior Maassluis, half maart, was belangrijk. Daar hebben we een paai' lessen uit getrokken. Ik zelf heb ervan geleerd 'nog scherper te zijn, er nog feller op te zijn dat afspraken in het veld worden nagekomen." Van Zwam doet op ingetogen manier mee aan de festiviteiten na het kampioenschap. Zijn vo rige kampioenschap hoste hij nog vrolijk mee. Dat was toen Quick Boys kampioen werd in de (toenmalige) eerste klasse. „Je bent nu ervarener, dat scheelt in de beleving. Toen wilde ik graag het middelpunt zijn; omdat ik het jaar daarvoor met GVW een beslissingswed strijd verloor, omdat ik weg moest bij Quick Boys. Nu kon ik het afstandelijker bekijken, kon ik rustig zien hoe de anderen het kampioenschap vierden." Bany Dubbeldeman is opgetogen over zijn eerste en Katwijks vijfde Trainer Wim van Zwam (rechts) en zijn assistent Piet van Duyn zijn het al tijdens de wedstrijd eens: Katwijk is kampioen.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 28