Rijnsburg loopt bij Excelsior in de val Ik weet niet of dat op dit niveau wel kan' Amateurvoetbal in Duyn en Van Duyn iden het mooi geweest Noordwijk neemt in de rust vakantie Collectieve wanprestatie ARC AG 25 APRIL 2000 LAS] >LUIS (2C N LEEFMANS -3 titel bleek uiteindelijk toch te -Hovgegrepen. Met nog twee duels de boeg was de achterstand 'LASit punten) op Katwijk niet on- )S (31 komelijk en met de leuze 'Het is '°n niet gedaan', hielden ze bij iburgse Boys de afgelopen da- Je moed erin. De Katwijkse kop- moest tot op de laatste speel- onder druk worden gehouden denbu50 °P me' tot een enerverend Liate komen van een toch al bui- (4B1 swoon spannende competitie, opzet mislukte zaterdag falie- in Maassluis. Een wilskrachtig onsamenhangend Rijnsburg bij Excelsior in de val. Eén ge- ;d countertje, halverwege de de helft, dompelde geelzwart in (1-0) en leverde Katwijk het pioenschap op. :ect na afloop overheerste de frustratie. Sarrende Excelsior-aan- hangers en -spelers vroegen de af druipende Rijnsburgers of ze met hun spelersbus mee mochten om in Katwijk te gaan feesten. Dat werd enkele Rijnsburgers te veel, maar verder dan wat schelden over en weer bij het verlaten van het veld kwam het niet. De woede ging al snel over in be rusting. Keeper Lennert Hegie ont trok zich aan zijn teamgenoten in de kleedkamer en zocht teleurgesteld de eenzaamheid op aan de rand van het verlaten veld. Daar hing hij mi nutenlang tegen een reclamebord. Hoofdschuddend analyseerde hij de voorafgaande negentig minuten. ,,Er zat bij ons duidelijk spanning op. Zeker na rust domineerden we en kregen we toch voldoende kansen. Ik had het meer dan terecht gevon den als we hadden gewonnen. Al moet ik toegeven dat we erg ongeor ganiseerd voetbalden. En dan ma ken zij zo'n goal. Die vent raakte hem helemaal verkeerd." 'Die vent' was Excelsior-invaller Harold Loeve. Terwijl Rijnsburg in de 69ste minuut met man en macht aanviel en aanvoerder Martin den Haan een kopbal op de paal zag be landen, kneep Loeve er direct daar na alleen tussenuit. Op het moment dat hij op twintig meter van het doel dreigde te worden ingehaald, haalde hij hard en doeltreffend uit, precies in de kruising. De lacherige felicita ties van zijn medespelers bevestig den dat Loeve de bal heel anders toucheerde dan hij van plan was. De voorsprong was op dat mo ment zwaar tegen de verhouding in. Rijnsburgse Boys speelde nerveus. Soms ging het te gehaast naar voren terwijl meestal het tempo in de op bouw juist te laag lag om Excelsior uit te spelen. Toch had Rijnsburg van de thuisploeg, die met zes inval lers aantrad, tot de 69ste minuut al leen in de openingsfase wat te duch ten. De bezoekers hadden de over hand maar het probleem was dat centrale verdediger Edwin Berveling en keeper Rob Grauwmeijer van Ex celsior in een bloedvorm staken. Dat zij konden uitgroeien tot de uitblin kers van de middag had veel te ma ken met het falen van de Rijnsburgse vleugelaanvallers Mohamed Boulay- oune en Wesley Slingerland. Omdat zij niet of nauwelijks loskwamen van hun directe tegenstanders, restte Rijnsburg in de aanvalsopzet slechts de opties van de lange bal of combi naties door het midden. En daar heerste Berveling. Na de gelukstreffer wisselde trai ner Henk Wisman direct drie keer. Smerko Kroszynski, Patrick Heems kerk en de niet geheel fitte Michael de Roode vervingen Slingerland, Jo- han Boer en Raymond Buis, die op het middenveld veel balverlies leed. Na de vervangingen voerde Rijns burg de druk op, maar aan eerdere kansen voor spits Jimmy Simons (die een bal op twee meter afstand tegen Grauwmeier schoot) en Den Haan (die niet alleen een kopbal maar ook een vrije trap op de paal mikte) werden geen nieuwe, grote mogelijkheden toegevoegd. Hegie hield zijn ploeg in blessuretijd van een grotere tegenvaller af door een counter van linksback Leo Letworry onschadelijk te maken. Den Haan zocht lang na het laat ste fluitsignaal Hegie aan de zijlijn op. De aanvoerder en de keeper, twee van de smaakmakers van de voorbije jaargang op Middelmors, deelden hun smart. Den Haan: „Na tuurlijk kunnen we, als je het afgelo pen seizoen bekijkt, zeggen dat we weer vooruit zijn gegaan. Dat we zelfs niet voor de kampioen onder doen, dat het een goed leerjaar is ge weest en we volgend jaar nog een stapje hoger willen komen. Aardig gezegd, maar als je zo dichtbij bent geweest, dan baal je toch verschrik kelijk." Rijnsburgse Boys: Hegie, Van de Velde, Roodakkers, Roest, Van Lochem, Buis, (70. De Roode) Boer (71. Kroszynski), Den Haan, Slingerland (70. Heemskerk), Simons, Bou- layoune. k Boys viert het andere Katwijkse feestje IM GERTJAN VAN GEEN knallend Sassenheims af- feest voor Floor van Duyn moest liep uit op een vrolijk Katwijks Jijn. Na afloop van het treffen 11 Ter Leede en Quick Boys (2-3) supporters en spelers van Quick et voortbestaan van de roem- ^"wereniging op het hoogste ni- le hoofdrolspeler van de middag A paste afstand op het moment dat vijkse polonaise bezit nam van rk De Roodemolen. Hij - Floor \yn, ex-speler van Quick Boys - de vreugde en lachte minzaam bijna onder de voet gelopen escheiden als altijd, irlijk deed de geelrode gelegen- nvoerder Van Duyn even een ipzij op het moment dat de spe- Quick Boys de kleedruimte ver- im de supporters te bedanken, iben het slecht gehad hoor, dit ;i de 34-jarige Katwijker Valken - Sassenheimer, doelend op de I se aanhang, was het ook. Hun club begon de ma itie als een van de grootste kans- voor de titel, maar 25 wedstrij- ongeveer evenveel teleurstellin- stelijer overheerste het geluksgevoel nipte behoud van het hoofd- 1ij jj chap. Dat aartsvijand Katwijk e dag kampioen was geworden, stemming niet. De ongeluk- 1g hj an het hele stel, de zwaar gebles- :n voor lange tijd uitgeschakelde hjj 2 ger Ronald van Dijk, ging op de I ers en juichte het hardst. Clubge- üjt het best als slechte tijden ten gommen. -Im-trainer Arie van Duyn kon en. Met een flesje bier in de han- ïet zweet van zijn voorhoofd pa- hij gelukkig over de positie- p. Sinds het ontslag van hoofd- Cees Tempelaar scoorde van istien punten uit zeven wedstrij- is een gemiddelde waarmee het :nschap zou zijn behaald, leek slechts voldoende om een jipgiortie leed te voorkomen. Van 50df iagateliiseerde zijn inbreng van tickite weken. „Er moet er een voor ooip staan, maar de spelers moeten 3e B n", zei Van Duyn even clichéma- ealistisch. „Ik kan wel praten als orgg n, maar de spelers moesten het haj tijgen dat degradatie dichtbij i laatste zes weken ben ik elke van de dag bezig geweest met Quick Boys. De druk was groot en daar om volgt nu deze ontlading." Het als kampioensfeest gevierde ont lopen van degradatie gaf de enorme last op de Katwijkse schouders van afgelo pen weken aan. „Niemand weet wat er allemaal is gebeurd", stelde Van Duyn. „Daarbij wonnen wij de laatste weken wel, maar ARC ook en dat was natuurlijk strontvervelend. Dat maakte het alleen maar moeilijker." Het afscheid van naamgenoot Floor maakte het er zaterdag niet gemakkelij ker op. De kleine, grote man speelde zijn laatste wedstrijd van zeventien seizoe nen op het hoogste niveau. De spelers van Quick Boys applaudisseerden voor het duel op gepaste wijze voor hun ge wezen clubgenoot. Het respect voor zijn daden bleef aanvankelijk ook na het be- ginsignaal voortduren. De linkermid denvelder van Ter Leede kreeg al na drie minuten een grote kans. Van Duyn be sloot echter tot een voorzet, waar een schot meer voor de hand lag. Tien minuten later was het wel raak. Ditmaal schatte Van Duyn de positie van Erwin Beltman wel goed in. De rechtsbuiten ontliep buitenspel en mik te koelbloedig raak: 1-0. Quick Boys reageerde als door een wesp gestoken. Ineens kwam de overtui ging over het eigen kunnen terug. Ter Leede nam gas terug en moest het initi atief uit handen geven. Eerst profiteerde Peter Kruit van de geboden ruimte. Jef frey Rutten zag zijn collega in de aanval vrij opduiken bij de eerste paal en be diende hem op maat: 1-1. Vlak voor rust kwam een tweede beloning voor de Kat wijkse veerkracht. Peter Timmermans, stand-in voor de zieke Marnix van der Gun, won een sprintduel van Jack Hons- beek, die aan de noodrem moest trek ken. Timmermans zeeg ter aarde als een routinier en vond in scheidsrechter Jan sen eentheaterliefhebber. Raymond Flaton, penaltyspecialist sinds Hans van der Plas twee keer faalde van de stip, schoof het cadeautje binnen: 1-2. Na rust bleef Quick Boys de betere kansen creëren, maar was het Ter Leede 'dat scoorde. Emiel Wajer, koud in het veld voor de inmiddels definitief afge zwaaide Floor van Duyn, kopte een vrije trap van Dennis Kramer steenhard in: 2- 2. Quick Boys, in de wetenschap dat slechts een overwinning degradatiezor- gen definitief zou uitbannen, zette nog aan, maar moest lang wachten op ver lossing. Die kwam in de 86ste minuut. Hicham Rbii van Ter Leede springt over de benen van Martin Bekx van Quick Boys. foto hielco kuipers Jeffrey Stolk hield Peter Kruit binnen de beruchte lijnen te opzichtig vast en dit maal kon Jansen wel terecht naar de stip wijzen. Wederom was het Flaton die de verantwoordelijkheid nam en het ver trouwen niet beschaamde: 2-3. Het vormde de aanleiding tot de voortdurende feestelijkheden van de dag. Arie van Duyn stond erbij en keek ernaar, wetende dat hij komend seizoen 'gewoon' weer assistent is. „Ik heb mijn nek uitgestoken en dat heb ik gedaan omdat Quick Boys mijn club is. Ik heb de papieren niet om hier hoofdtrainer te worden en die ga ik niet halen ook. Het is best leuk, maar vorig jaar werd ik niet op de cursus toegelaten, omdat ik assis- FC Lisse likt de wonden elatenheid en verslagenheid lagen terdagmiddag dicht bij elkaar op om, waar Katwijk het kampioens- vierde en FC Lisse de derde grote laag op rij verwerkte. Het is goed iet Lisse, dat geluk had dat Zwart zaterdag na Strijen de tweede itreekse degradant werd. Maar de lat FC Lisse een promotie-/degra- vedstrijd moet spelen, blijft groot. oerder Erwin van der Lugt: LCtie e hebben veel te gemakkelijk kan- 'e b reggegeven, er wordt niet mee- Floen. De eerste helft toonden we ïeer inzet dan vorige week, maar tweede helft was dat ook weg. We opeisn positief blijven en ons richten nacompetitie. Het vertrouwen gewoon terugkomen. Er zijn nu lelers die zeggen: ik ga weg. Maar m ujoe ik niet. Ik voel me verantwoor- voor deze situatie." van der Zwet, keek met een rghi ebeiirtje in de kuitspier 'machteloos' eei ist gitwijk was niet zo overheersend snki fe een pak slaag van 5-0 verdien- Us je bij 2-0 de schouders eronder an er nog van alles gebeuren, die 3-, 4- en 5-0 vielen wel zo ver- verdikelijk makkelijk, ik weet niet of plof p dit niveau wel kan. Het gaat om dingetjes. Als bij ons iemand uitgespeeld, dan kon de tegen- er zo doorlopen. Bij Katwijk wordt ko even iemand vastgehouden, grote probleem is dat we het hele iten een team zijn geweest. Er zijn zo- risselingen geweest, en nu zijn er allerlei blessures. Het ligt niet aan liner, dat is altijd zo gemakkelijk zeggen. Het gaat om de instelling spelers." rmiddenvelder Richard Groene- ;t tv Keeper Ron Bouman van FC Lisse verbergt zijn verdriet. foto kees van hoogdalem weg: „We zijn een beetje de weg kwijt. We moeten blij zijn dat we voor de winter stop veel punten hebben gehaald. We hebben met veel wisselingen te maken gehad. Er zijn spelers weggegaan en ge blesseerd geraakt. Zo krijg je geen goed draaiend team. Ik weet niet of ik bij Lis se blijf. Ik heb geen contact met andere clubs. Ik heb vier mooie jaren bij Lisse gehad, maar ik ben 24 jaar, ik wil wel op het hoogste niveau blijven spelen. Dat geldt voor de meeste jongens." Trainer Wim Schaap: „Het is heel moeilijk om het tij te ke ren. We hoopten dat we de nul konden houden en dat Katwijk nerveus zou worden. Of dit team hoofdklassewaar dig is? Daar kun je je vraagtekens bij zetten. Nee, ik twijfel geen moment aan mezelf, als ik dat wel zou doen, dan zou ik gelijk opstappen. Ik weet dat ik er al les aan doe om de boel weer op de rails te krijgen. Het enige wat we kunnen doen is heel hard trainen en mensen het vertrouwen geven. Nu zijn er te veel spelers die liever de bal niet hebben dan wel omdat ze bang zijn om 'm kwijt te raken. Je weet dat bij een club in deze situa tie spelers vaak roepen dat ze weggaan, maar dat doen ze niet tegen mij. Majid Darazzi wel, die kon meteen vertrek ken. En Saïd Elmahdadi ook. Op don derdagavond was hij geblesseerd en op vrijdag heeft hij Ruud de Groot gebeld. Hij gaat naar Quick Boys. Ik wil hem er niet meer bij hebben." Begeleider/speler Stephan Spruyt: „In het begin speelden we te vaak ge lijk, dat is slecht voor het vertrouwen, zeker als je in zes gevallen de winst vlak voor tijd weggeeft. We hebben een nieuwe ploeg en we komen fysieke kracht tekort. Na de winterstop konden wij altijd de knop goed omdraaien, dat is jaren goed gegaan, maar dit jaar niet. Je komt in een negatieve spiraal te recht: mensen staan op andere plek ken, hebben minder vertrouwen, je past je aan aan de tegenstander, we krijgen onverwachte blessures, het loopt niet. Sommige jongens zijn al met volgend jaar bezig, dat kun je niet hard maken, maar het is wel zo. En wat gebeurt er dan vaak, dan wijzen ze naar de ander. We proberen iedereen positief te bena deren, maar je kunt niet iedereen een aai over z'n bol geven in zo'n situatie. En daji blijkt dat sommigen maar heel moeilijk tegen kritiek kunnen. Als je zelf niet ziet wat je fout doet, of je wilt het niet zien, dan wordt het een moeilijk verhaal. Maar er is genoeg kwaliteit om de dans te ontspringen. Op papier." LISSE-JANET VAN DDK Vervangende periodetitel in gevaar tent was en niet op eigen benen stond. Daarom heb ik de aanmeldingsformu lieren voor volgend jaar al verscheurd. Ik ben een tevreden mens. Ik heb zelf in Quick Boys 1 gevoetbald en ik ben hier hoofdtrainer geweest. Het is mooi zo." Floor van Duyn, als feestvarken welis waar in een bijrol gedrukt, sloot zich daar bij aan. Ter Leede: Waasdorp; Geijsman, Van Zeist, Bloemheuvel (34. De Louw), Honsbeek; Stolk, Kramer (85. Rovers), Van Duyn (62. Wajer); Belt man, Campfens, Rbii. Quick Boys: Van der Niet; Van Dam, Dijkdrent, Faerber, Hans van der Plas (75. Matthijs van der Plas); Van Schijndel (38. Van Hooij), Aandewiel, Flaton; Timmermans (66. Bekx), Rutten, Kruit. NOORDWUK RONNO BROEKHOF Noordwijktrainer Ruud Bröring baalde stevig na de 1-2 neder laag tegen Capelle. Dat het voor de zesde keer dit seizoen was dat zijn ploeg in eigen huis het onderspit dolf, interesseerde hem niets. „Hier gebeurt ten minste altijd wat. Of je krijgt een hoop doelpunten te zien, of een hoop kansen, maar voor het publiek is er altijd wat te ge nieten", vertelde Bröring, die terecht opmerkte dat zijn ploeg het in de eerste helft liet liggen. Dat hij baalde had te maken met het feit dat de derde plaats - en daarmee de vervangende periodetitel - met de uitbeurt tegen Scheveningen nog voor de boeg in gevaar komt. Dat er (club)mensen of sup porters bestaan die liever een matige wedstrijd zien mét drie punten dan prachtig voetbal zónder punten, kan er bij de oud-spits niet in. 'Cluppies- mensen' noemt Bröring dat. „Daar heb ik het niet op. Daar maken we het voetbal mee ka pot. Ik wil en kan niet bij een club werken die alleen resultaat wil zien. Ik weiger de boel dicht te spijkeren als we voor ko men." In de eerste helft, Noordwijk leidde met 1-0, maakte op het middenveld Capellenaar Den zei Jubitana zich klein in een kopduel met Cees Smit. De ver dediger duikelde over Jubitana heen en kreeg de vrije trap te gen. „Smit had zijn nek wel kunnen breken. We hadden juist een vrije schop mee moe ten krijgen", foeterde de Noordwijk-coach. Capelle nam de vrije trap snel. Arno van der Horst rondde af nadat Harold van der Ent op de paal had ge schoten. Daarmee werd de voorsprong door treffer van Patrick van Dam uitgevlakt. Van Dam scoorde zijn vijftiende competi- tiedoelpunt na een knappe aanval, opgezet door Rocky Pit- ti en Patrick de Jong. Dat het op dat moment slechts 1-0 stond, had Noord wijk aan zichzelf te wijten. De roodwitten zetten aanvankelijk het goede spel van vorige week voort toen zij FC Lisse met 0-5 deklasseerden. Rocky Pitti, Pa trick van Dam en Geerlig Azier lieten een vijftal mogelijkheden onbenut om de strijd al in de eerste helft te beslissen. Daar veranderde een bal op de lat van Arne van Gelder niets aan. In het eerste kwartier na rust gaf Noordwijk de wedstrijd uit handen. Bröring wilde er niets van weten ('je kan niet zes kwartier goed spelen'), maar het had er veel van weg dat er iemand tijdens de rust in de Noordwijkse kleedkamer had verteld dat de vakantie was be gonnen. De Noordwijkers speelden ongeïnspireerd, verlo ren elk duel en leden om het hardst balverlies. Het geploeter bleef niet zonder gevolgen. Tien minuten na de hervatting scoorde Arne van Gelder 1-2. Noordwijk zette in het vervolg aan, kreeg opnieuw controle over de wedstrijd, maar bleek niet meer in staat te scoren. Ca pelle, op dat moment nog in degradatiezorgen, trok een haag van spelers rond het eigen strafschopgebied en koesterde de drie punten. Dat hadden er uiteindelijk zeker twee minder moeten zijn. Jelle Korbee kreeg kort voor tijd nog de grootste kans Noordwijk langszij te brengen. Op twee meter van het doel miste hij. i; Kleijn, Van Dam, Pitti. S.V. Bernardus zoekt voor het seizoen 2000/2001 een ambitieuze trainer/coach voor de BI (trainingen op maandag en woensdag en begeleiding op zaterdag) en een trainer voor de hoogste F-teams (op de woensdagmiddag). Sollicitaties/inlichtingen: C. van Dam, Valeriusstraat 23, 2394 XS Hazerswoude. Tel. 071 -3415959 HOOFDKLASSE A Katwijk-FC Lisse 5-0 (2-0). 32. Peter van Duyn 1-0, 38. Marco de Ridder 2-0, 70. Marco de Ridder 3-0, 84. Pe ter van Duyn 4-0, 88 Barry Dubbelde- man 5-0. Scheidsrechter: Kramer. Toe schouwers: 3000. Gele kaart: Erwin Boekestijn (FC Lisse). Noordwijk - Capelle 1-2 (1-1). 26. Pa trick van Dam 1-0, 38. Arno van der Horst 1-1, 55. Arne van Gelder 1-2. Scheidsrechter: Kleiker. Toeschouwers: 700 Gele kaarten: geen SHO-Scheveningen 2-0(1-0). 9. Ra mon Barendregt 1-0, 56. Pieter Baten burg 2-0. Scheidsrechter: Van Empel Toeschouwers: 1100. Gele kaart: Pa trick End (SHO), ARC-Strijen 1-1 (0-0). 53. Mark Jan sen 1-0, 70. Serge da Cruz Lopez 1-1 Scheidsrechter: Van de Ketterij. Toe schouwers: 700 Gele kaarten: Fabian Gelderblom, Arthur van Orssagen (ARC) Excelsior M-Rijnsburgse Boys 1-0 (1-0). 69. Harold Loeve 1-0. Scheids rechter: Van Heusden Toeschouwers: 500. Gele kaarten: Richard Rasens, Ivo Reemnet, Edgar van der Roer, Adis Sa lie, Robert Visser (Excelsior M), Wesley Slingerland (Rijnsburgse Boys) Ter Leede-Quick Boys 2-3 (1-2). 15 Erwin Beltman 1-0, 29. Peter Kruit 1-1, 45. Raymond Flaton 1-2 (straf schop), 68. Emiel Wajer 2-2, 86, Ray mond Flaton 2-3 (strafschop). Scheids rechter: Jansen. Toeschouwers: 3000. Gele kaarten: Alan Campfens, Jack Honsbeek, Dennis Kramer, Jeffrey Stolk (Ter Leede), Gert Aandewiel, Raymond Flaton, Michel van Hooij, Hans van der Plas (Quick Boys). Zwart Wit '28-Barendrecht 1-1 (0-0). 54. Ricardo Baas 1-0, 89. Pieter Ver maas 1-1. Scheidsrechter: Bakker Toeschouwers: 1250. Gele kaarten: Jan Flokstra, Gerard Meijer, Rob Prins, Bri an Stolk, Xander van der Veeke, John de Wolf (Zwart Wit'28), Marcel Brienen, Lars van Delzen (Barendrecht). Rode kaart: Ricardo Baas (89. 2x geel - Zwart Wit'28). Katwijk 25 Rijn B 25 Noordw 25 SHO 25 Barendr 25 Excels 25 T Lee++ 25 Scheven 25 Capelle 25 Quick B 25 ARC 25 Lisse 25 Zwart W 25 Strijen 25 13 8 4 47 43-20 11 9 5 42 43-31 11 6 8 39 50-33 11 5 9 38 46-52 10 7 8 37 36-29 11 4 10 37 37-38 8 11 6 35 43-31 10 4 11 34 35-34 9 7 9 34 32-34 8 9 8 33 35-35 7 9 9 30 27-30 6 11 8 29 39-46 5 10 10 25 22-41 2 6 17 12 25-59 Katwijk kampioen, Zwart Wit'28 en Strijen gedegradeerd. Derde periode SHO 8-19 Quick Boys 8-14 Katwijk 8-17 Rijnsb B 8-14 PROGRAMMA (laatste speeldag - 6 mei): FC Lisse-Zwart Wit '28., Capelfe-Katwijk, Scheveningen-Noordwijk, Strijen-SHO, Rijnsburgse Boys-ARC, Quick Boys-Excelsior M, Barendrecht-Ter Topscorers: 1) Patrick van Dam (Noord wijk) 15 doelpunten. 2) Barry Dubbelde- man (Katwijk), Steven Faber (Rijnsburgse Boys), Martin de Louw (Ter Leede) 13 doelpunten. 5) Alan Campfens (Ter Leede) Marco de Ridder (Katwijk) 11 doelpun ten. 7) Pieter Batenburg (SHO), Arne van Gelder (Capelle), Lennart van Kalker (SHO) 10 doelpunten. 10) Remco Blok (ARC) 9 doelpunten. 11) Ramon Barend regt (SHO), Mario Biervliet (Excelsior M), Patrick End (SHO), Patrick Petrici (Sche veningen), Pieter Vermaas (Barendrecht) 7 doelpunten. TWEEDE KLASSE C-D Nacompetitie: Monster (2C) - NTVV (2D) 4-1, Voorschoten'97 (20- NSW (2D) 2- 2, Stellendam (2D)-Vitess&Delft (2C) 1-1 DERDE KLASSE A Valken'68-Aalsmeer 3-4. RCL 22-54 Aalsmeer 22-28 DSO+++ 22-47 Kagia 22-23 Alphia++ 22-40 Hazersw B 22-21 SEV 22-37 Oegstgeest 22-21 Valken'68 22-32 Duinoord 22-18 TAVV 22-31 UVS 22-12 RCL kampioen. SEV le periode (vervan gend), Duinoord P/D-duel en UVS gede gradeerd. Derde periode DS0+++ 7-14 SEV 7-12 Aalsmeer 7-14 TAVV 7-12 DERDE KLASSE A-B Beslissingswedstrijd: Duinoord (3a)-Loos- duinen (3b) 0-1 Duinoord is gedegra- VIERDE KLASSE A Nacompetitie (promotie): Koudekerk- -MVKV 1-2. MVKV 1-3 Koudekerk 1-0 BSC'68 0-0 Resterend programma: BSC'68-Koude- kerk, MVKV-BSC'68. Nacompetitie (degradatie): LSVV'70-Woubrugge 1-1. Resterend programma: Abbenes-LS- W'70, Woubrugge-Abbenes. LSW'70 1-1 Abbenes 1-0 Woubrugge 1-1 'Man van de Wedstrijd' is iemand die nooit speelt zichtig met de hand dat hij een gele kaart kreeg. Strijen probeerde het voornamelijk met lange trappen in de richting van de spitsen Serge da Cruz Lopez en Alwin van Bruggen. De eerste, een lastige rommelaar, zocht het Alphense doel tot twee keer toe op de verkeerde plaats. In de twee de helft trachtte ARC met Gidon Reinders Folmer op de plaats van Stefan Schaafsma wat aanval lender te spelen. Maar ook met drie spitsen maakten de Alphenaren weinig klaar. Dat het toch 1-0 werd, dankte de kampioen van 1998 aan een verre ingooi van Ard Blok. De bal toucheerde het hoofd van Mark Jansen en ca ramboleerde via de handen van keeper Amaraou in het net. Precies zeventien minuten mocht het ploeterende ARC genieten van de 1-0 voor sprong. Toen kreeg Michel Visser van de Alphen se defensie een vrije doortocht en kon Da Cruz Lopez, die eerder verzuimd had te profiteren van een dekkingsfout van Arthur van Orssagen, de stand op 1-1 brengen. In de slotminuten liet Gel derblom nog twee kansjes onbenut. Ruud Bos, na de gelijkmaker in het veld geko men voor verdediger Paul Dijkman, zag een tref fer afgekeurd worden wegens buitenspel. Ook Strijen, dat in een uitwedstrijd nog niet gewon nen had, liet zich niet onbetuigd. Goed keepers werk van Fred Admiraal voorkwam een nog gro tere afgang voor ARC, dat morgen uitgerekend met FC Lisse de degens kruist in het toernooi om de NUON Cup. Nadat eerder al Mark Jansen, Ard Blok, Remco Blok, Ruud Bos en Edgar van Tol hun vertrek aankondigden, lieten ook René van Meggelen en Gidon Reinders Folmer weten hun geluk elders te gaan zoeken. ARC: Admiraal; Van Orssagen, Balkhoven, Bloemheuvel, Burnama; Jansen, Dijkman(80. Bos), Ard Blok (67. Van Meg gelen); Gelderblom, Remco Blok, Schaafsma (46.Reinders ALPHEN AAN DEN RUN CHRIS HARTMAN Als de reservekeeper tot man van de wedstrijd wordt gekroond 'omdat hij er elke week bij is', hebben degenen die wel hun opwachting maak ten het meestal niet best gedaan. In het geval van ARC, dat met 1-1 gelijkspeelde tegen degradant Strijen, klopte dit als een bus. De ploeg van trai ner Berckenkamp leverde een collectieve wan prestatie, die met een punt rijkelijk werd be loond. Door het veroverde punt gaat ARC de laatste competitieronde in met een minimale voor sprong op FC Lisse. Berckenkamp: „Winnen we de laatste competitiewedstrijd van Rijnsburgse Boys, dan is er niets aan de hand. Dan blijven we gewoon in de hoofdklasse." Dat zijn ploeg tegen het povere Strijen wel wat gedrevener had mogen spelen, vond ook Berckenkamp. Toch hield de trainer zich op de vlakte. „Ik neem aan dat ieder een van goede wil was. Net als iedereen heb ik gezien dat we speelden met de handrem erop. Vraag me niet waarom, want ik weet het niet." Met negen punten uit de laatste drie wedstrij den en geen enkele goal tegen begon ARC opti mistisch aan het voorlaatste competitieduel. Maar zelfs tegen een ploeg als Strijen lukte het de Alphenaren niet het spel te maken. De creativiteit was ver te zoeken, ook al omdat de hobbelige grasmat niet meewerkte. Berckenkamp: „Het speelveld was net zo slecht als wij." Toch creëer de ARC in de eerste 45 minuten drie kansen. Vleugelverdediger William Burnama en Remco Blok stuitten op doelman Samir Amaraou. Stefan Schaafsma schpot na de enige vlot lopende aan val over. Fabian Gelderblom, een van de weinige Alphe naren die nog wel eens een mannetje voorbij kwam, scoorde zelfs. Hij deed dat echter zo op-

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27