Manchester wel de beste in Engeland Fitte Alfred Nijhuis lijdt met Dortmund Deportivo bezwijkt n onder druk van Bar<; Sport DINSDAG 25 APRIL 2000 Anderlecht viert titel bij Genk genk Uitgerekend bij de onttroonde kampioen Racing Genk vierde de nieuwe Belgische voetbalkampioen Anderlecht zater dag het feestje: 1-4. Door een misstap van concurrent Club Brugge, vrijdag bij Lierse (1-0), wist de ploeg uit Brussel al sinds een dag dat de 25ste titel binnen was. Koller, Radzinski (2) en Goor verzorgden de productie van Anderlecht. Ronduit sensa tioneel was Westerlo - KV Mechelen (8-0). Behalve de doelpun ten van Brogno (4), Serneels, Pelic (2) en Thoelen zagen de toe schouwers ook nog eens twee spelers van Mechelen de rode kaart krijgen. Remco Torken kon niet verhinderen dat zijn ploeg Beveren op eigen veld ten onder ging tegen Sint-Truiden: 3-4. De Leidenaar scoorde wel twee maal. Ook landgenoot René Klomp (oud-PSV) scoorde, voor Harelbeke in de uitwedstrijd bij AA Gent. Klomp maakte de 0-2, maar uiteindelijk verloor Harel beke toch met 4-2. Rangers weer kampioen Glasgow Glasgow Rangers is kampioen van Schotland. De ploeg van trainer Dick Advocaat kreeg zaterdag de titel al in handen door het gelijke spel van Celtic tegen Hibernian (1-1). Een dag na dat gelijke spel gaven de Rangers de titel zelf extra glans door de uitwedstrijd tegen St. Johnstone met 2-0 te win nen. Beide treffers waren van Dodds. Het is de tweede landstitel voor Advocaat in zijn tweede jaar bij de Rangers. Voor de club is het de 49ste titel, de elfde in de laatste twaalf jaar. Voor een halfvol stadion (33.229) kwam C.eltic tegen Hibernian niet ver der dan 1-1. Lovell gaf Hibernian de leiding na een half uur, Mahe nam tien minuten voor het einde de gelijkmaker voor zijn rekening. Effenberg jaar langer bij Bayern münchen Stefan Effenberg heeft zijn contract bij Bayern Mün- chen met een jaar verlengd, tot medio 2002. De 31-jarige aan voerder wil daarna zijn loopbaan afsluiten in de Amerikaanse competitie. Effenberg wil in de wedstrijd tegen Real Madrid op 3 mei in de halve finales van de Champions League zijn rentree maken bij Bayern. De middenvelder scheurde op 15 maart in de locale derby tegen München 1860 een spier in het kuitbeen. Zes maal rood in Rio Rio de Janeiro Romario scoorde drie maal, maar zijn hattrick veroorzaakte weinig opwinding in het duel tussen Vasco da Ga- ma en Flamengo (5-1). De zes rode kaarten des te meer. Evenals het vuurgevecht vóór de wedstrijd tussen twee supportersgroe- pen waarna twee fans voor behandeling naar ziekenhuis moes ten. De doelpunten van Romario hadden een pikant tintje. De spits werd zes maanden geleden ontslagen door Flamengo. Hij verliet zonder permissie het trainingskamp voor een nachtje stappen. De wispelturige aanvaller nam sportief wraak op zijn oude club en op bondscoach Luxemburgo die hem niet opnam in de selectie voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Ecuador. De vechtpartijen op het veld begonnen al na 20 minuten. Op de tribunes bleef het onder de Vasco-aanhangers opvallend rustig. Misschien door de ludieke actie van Vasco-voorzitter Miranda die 40.000 paaseieren liet verdelen onder de trouwe supporters. Lawal en Kanu succesvol voor Nigeria lagos Nigeria heeft zaterdag voor eigen publiek het kwalifica tieduel tegen Eritrea met 4-0 gewonnen. Aanvaller Lawal van Roda JC en voormalig Ajacied Kanu namen allebei een doelpunt voor hun rekening. Bondscoach Westerhof zag Akwuegu en Ak- poborie ook scoren. Dankzij de zege kwalificeerde Nigeria zich voor de tweede ronde. Eritrea was in de eerste wedstrijd op 0-0 gehouden. Fans gestikt bij kwalificatieduel Monrovia Drie voetbalsupporters zijn maandag in Monrovia om het leven gekomen door verstikking. Een onbekend aantal fans raakte gewond. De slachtoffers waren aanwezig bij de in terland Liberia - Tsjaad. Het vak waarin de fans zaten, was niet berekend op het grote aantal. De supporters drongen massaal het vak in, waardoor de kijkers vooraan tegen de hekken wer den verpletterd. De wedstrijd vond plaats in de pré-kwalificatie voor het WK 2002 in Japan en Zuid-Korea. Ruud van Nistelrooij ziet concurrentie scoren ■U Onttroond als beste club van Europa, maar nog wel oppermachtig in Enge land. Drie dagen na de uit schakeling in de Cham pions League door Real Madrid prolongeerde Manchester United door een overwinning (1-3) bij Southampton de nationale titel. Maar liefst vier duels voor het einde van de competitie liet de club het dertiende landskampioen schap noteren. SOUTHAMPTON ANP Het is de zesde titel in acht jaar tijd voor de ploeg van trainer Alex Ferguson. Alleen Black burn Rovers (1995) en Arsenal (1997) slaagden er de laatste ja ren in de hegemonie van de Red Devils te verstoren. De in drukwekkende cijfers verbleken bij de resultaten van vorig sei zoen, toen Manchester United naast de landstitel en de Cham pions League ook de FA-Cup wist te winnen. Door de vroeg tijdige uitschakeling in de na tionale en Europese beker moet de nieuwe werkgever van Ruud van Nistelrooy zich deze keer tevreden stellen met de landsti tel. Trainer Alex Ferguson luister de het dertiende titelfeest van de club op door te verklaren dat de huidige ploeg de beste ver zameling spelers is die hij de laatste 14 jaar onder zijn hoede heeft gehad. „Daar hoeven we niet over te twisten", zei hij stellig. „Heel veel individuele kwaliteiten en een eenheid die door vriendschap is gesmeed", omschreef hij het succes. „Vooral in mentaal opzicht zijn we dit seizoen verder ge gloeid", aldus de trainer die dit seizoen het meest een beroep deed op Jaap Stam. De voor stopper speelde tot dusver 46 officiële wedstrijden. „We hebben weliswaar niet zo veel gewonnen als vorig jaar", erkende Ferguson, „maar dat heeft niets met onze huidi ge kracht te maken. Een sei zoen als vorig jaar maak je maar één keer in je leven mee. Dat is echt heel speciaal", vond de trainer die tijdens de kampi oenswedstrijd tegen Southamp ton Stam en doelman Raimond van der Gouw opstelde. Ferguson sluit niet uit dat zijn ploeg nog sterker kan worden. „Dat zou best eens kunnen. We Westerlo-Mechelen 8-0, Stands 1, Charleroi - GB Antwerp 3-f Verbroedering Geel 1-1, Severe 1 den 3-4, -Moeskroen-Lokeren Harelbeke 4-2, RC Genk- Andt Stand aan Anderlecht 32-71 Moeskro. Brugge 32-61 Lierse Gent 32-60 GB Antvi Standard 32-56 Westerlo Wolfsburg - Kaiserslautern 3-, -Hertha BSC 0-1 Freiburg - 2-1, Rostock - Duisburg 3-1, chen - Stuttgart 1-1, Bielefeli chingl-0 Dortmund - Bi Stand aan kop: Leverkusen 31-67 Wolfsbui ,a7 Bayern M. 31-64 KaiserslT HSV 31-55 Bremen, Hertha BSC 31-49 Stuttgart nd 31-48 Unterhai1(je 1860 M. Derby County - Southampton tite .United-Chelsea 3-2, Sunde »n ford 0-1. F Stand: Man.United 35-82 Leicesteefl Liverpool 34-66 Newcast ,tAI Arsenal 33-63 Middles! Leeds 34-61 Coventry DC Chelsea 35-59 Southan iya Aston Vil. 35-56 Derby C. West Ham 34-54 Wimblei Sunderland 35-54 Bradford! Everton 35-49 Sheff.W Tottenham 35-49 Watford Man.United kampioen. Bologna-Perugia 2-1, Inter-Bi, ventus-Fiorentina 1-0, Lecce-( Piacenza-Lazio 0-2, Venezia-' Udinese-Torino 0-0, Roma- Reggina-AC Milan 1-2. Juventus 31-68 Perugia Lazio 31-63 Bologna [e( Dwight Yorke van United vliegt van vreugde nadat hij gescoord heeft tegen Chelsea. hebben veel jonge spelers in onze selectie. Bovendien proef ik bij de jongens nog steeds een natuurlijke honger naar suc ces." Manchester United mag zich voorlopig nog geen recordkam pioen noemen. Die eer valt te beurt aan Liverpool die acht tien landstitels achter zijn naam heeft staan. Ruud van Nistel rooij is volgens Ryan Giggs een van de spelers die de club nog beter kunnen maken. „Naast Ruud komen er denk ik nog een paar heel goede en jonge voet ballers bij", zei de man uit Wales. „Met Van Nistelrooij hebben we in iedër geval al een speler van wereldklasse in het elftal", zei zijn ploeggenoot Phil Neville. Beckham opende zaterdag te gen Southampton met een schitterend genomen vrije trap na zeven minuten de score voor de nieuwe werkgever van Ruud van Nistelrooij. Door een eigen doelpunt van Southampton- speler Benali en een treffer van Solskjaer was prolongatie van de landstitel eigenlijk al na 29 minuten een feit. Pahars redde zeven minuten voor tijd de eer voor Southampton. In de race om deelname aan de Champions League verloor Chelsea zaterdag en gisteren vijf dure punten. De ploeg speelde eerst met 1-1 gelijk te gen Middlesbrough en verloor twee dagen later van Manches ter United. Bij de Londenaren stond Mario Melchiot na bijna een jaar blessureleed zaterdag voor het eerst in de basis. De voormalige verdediger van Ajax speelde net als maandag tijdens de uitwedstrijd bij Manchester United als rechtsback. Ruud van Nistelrooij zat tij dens de wedstrijd van zijn nieu we werkgever tegen Chelsea op de tribune en werd direct ge confronteerd met de moorden de concurrentie tussen de aan vallers van de Engelse kampi oen. Tegen Chelsea bewezen Yorke met twee doelpunten en Solskjaer met een treffer hun waarde als aanvaller. Petrescu en Zola deden namens Chelsea iets terug voor de club die in middels is afgezakt naar vijfde plaats op de ranglijst. Arsenal deed wat Chelsea na liet. De ploeg van Bergkamp en Overmars won zondag bij Wat ford met 3-2. Arsenal staat drie punten achter op nummer twee Liverpool, dat wijdag niet ver der kwam dan 0-0 bij Everton. Bovendien hebben de Gunners een wedstrijd minder gespeeld. Arsenal maakte het zich bij hekkensluiter Watford onnodig moeilijk. Bij de rust leidden de Londenaren met 3-0 door Hen ry (2) en Parlour. Henry staat nu op 23 doelpunten. In de tweede helft kwam Watford te rug via Helguson en Hyde, maar verder liet Arsenal het niet komen. Sheffield Wednesday heeft niet kunnen profiteren van de 2-0-nederlaag van Wimbledon bij Tottenham. Met Wim Jonk en Gilles de Bilde in de basis verloor de club met 0-2 van Sunderland. Topscorer Philips vierde in de slotfase van het duel zijn 28ste en 29ste treffer van het seizoen. Met nog vier duels te gaan heeft Sheffield vijf punten minder dan Wimble don, dat net boven de rode streep staat. Sheffield heeft een duel minder gespeeld dan Wimbledon. 31-54 Verona 31-54 Lecce 1 31-52 Bari 31-51 Torino 31-46 Venezia c 31-42 Cagliari 31-39 Piacenz n/vi les erd Alverca - Amadora 0-1, Boavian a 2-0, Belenenses - Salg ot Campomaiorense - St. Clara I Setubal 4-1, Braga - Farense Stand aan kop': n 31-71 G. Vio 31-69 Guimar 31-60 Maritim 31-51 Amadoi /me- Aberdeen - Motherwell 2-, Kilmarnock 1-2, Hearts - Du 1-2, Celtic - Hibernian 1-1 Rangers 0-2. Stand: 31-78 Mothen, 31-58 Dundee 32-47 Hiberni Rangers Celtic Hearts Rangers kampioen Barcelona - Sevilla 2-0, Nun ragoza 1-2,- Valencia 2-0, Malaga - Vallecano 2- Celta 1-0, Valladolid - Es( Real Madrid - Santander 2- Mallorca 0-0, Deportivo -So Betis - Alaves 0-1. Stand: Deportivo 34-64 Mallo Barcelona 34-59 Celta Zaragoza 34-58 Bilbao R. Madrid Valencia Valladolid Espanyol Malaga Vallecano 34-56 Santan! 34-54 Socied. 34-54 Numani 34-47 Oviedo 34-46 Betis 34-46 Atl .Mac 34-46 Sevilla Duitse topclub in verval den haag martin van zaanen Voormalig wereldkampioen Borussia Dortmund, de club van de Nederlandse verdediger Alfred Nijhuis (34), slaagt er maar niet in zijn vrije val in de Bundesliga te stoppen. De topclub - slechts der tig maanden geleden nog winnaar van de Wereldbeker - moet, na het 0-1 verlies tegen Bayern Mün chen zondagavond, zo langza merhand rekening houden met het 'ondenkbare': degradatie. Met nog drie wedstrijden te gaan, staat Dortmund op de vijf tiende plaats in de Bundesliga en dat is slechts één positie boven de degradatiezone waaruit drie clubs rechtstreeks degraderen. Slechts SSV Ulm, Arminia Bielefeld en het al gedegradeerde MSV Duisburg bevinden zich nog onder de West- falen, die aan een vrije val bezig zijn. Aan de andere kant van de ranglijst houdt Bayern München, halve finalist in de Champions League, door deze zege in ieder geval nog uitzicht op de landstitel als is de achterstand op koploper Bayer Leverkusen, dat 'uit' met 1- 3 van Werder Bremen won, nog steeds drie punten. Trainer Udo Lattek (65), die, ze ven jaar nadat hij met pensioen was gegaan, twee weken terug zijn trainersspullen uit de mottenbal- len haalde om in Dortmund Bernd Krauss op te volgen, had tegen Bayern een aanvallend team het veld in gestuurd. In een met 68.600 toeschouwers uitver kocht Westfalen Stadion, wist Borussia zich door Fredi Bobic (tweemaal) en Sergej Barbarez in het eerste half uur dan ook prima kansen te creëren. Maar het was het voornamelijk op de verdediging leunende Bay ern dat in de 31ste minuut op voorsprong kwant. De goal kwam tot stand op een wijze die ken merkend is voor een club die in problemen verkeert. Borussia-ver- dediger Miroslav Stevic verkeek zich op een hoge bal en maakte hands. De daaropvolgende vrije trap van Paulo Sergio werd door keeper Jens Lehmann, zijn zoveel ste blunder in de afgelopen we ken, losgelaten waarna de ingelo pen Hasan Salihamidzic geen problemen had om de bal in te tikken. Na de rust trok Bayern, dat zon der Effenberg, Eiber en Kuffour aantrad, zich voor eigen doel te rug en beperkte zich tot klinisch en kalm op de counter loeren. Ondanks de frustratie van het niet kunnen scoren, gaf Dort mund geen seconde op; de zo diep gevallen sterren bleven hartstochtelijk ten aanval trekken en vochten voor iedere meter grond. Maar de verdiende gelijk maker kwam niet. Voor de vierde keer op rij werd een thuisduel ver loren. Aan de kant van de Borussen viel één lichtpuntje waar te ne men, namelijk de terugkeer van de zeer gewaardeerde Alfred Nij huis die anderhalve maand gele den aan zijn enkel werd geope reerd. De verdediger, die nog maar net te horen had gekregen dat hij weer fit was, rekende voor af op een plaatsje op de bank. In werkelijkheid kon de fysiek sterke (1,88 meter en 86 kilogram) Nijhuis echter meteen al weer vol ledig aan de bak. Hij speelde zelfs 90 minuten: „Eigenlijk was ik nog niet voor de volle honderd pro cent fit, maar omdat Jürgen Koh ier 's ochtends last van zijn knie bleek te hebben, moest ik er toch in. Ik moet Carsten Jancker dek ken en dat ging me goed af." Nijhuis vond Dortmund-Bayern voor alles een frustrerende wed strijd: „Het was zoals het de laat ste tijd zo vaak is gegaan: wéér be ter spelen en aan het eind toch met lege handen achter blijven. Dat is ons dit seizoen al verschrik kelijk vaak overkomen. We benut ten moeilijk kansen, geven door stomme fouten goals weg en ko men daar vervolgens niet meer overheen." De teloorgang van Dortmund zit Nijhuis verschrikkelijk dwars: „Dit is echt onvoorstelbaar, met zo'n selectie hadden we bovenin Juventus nadert titel na krappe zege Thorsten Fink en Fredi Bobic in een luchtduel. moeten meedraaien. Ik voel me geven: „Dat nooit. Ondanks alle zwaar in mijn eergevoel aangetast, tegenvallers de afgelopen weken, Vooral voor al die mensen die bleven we tegen Bayern strijden naar 'de thuiswedstrijden blijven tot de laatste minuut en wisten we komen, vind ik het verschrilcke- kansen te creëren. Dat is waar we lijk." ons in de drie wedstrijden die ons Nijhuis weigert de moed op te resteren dan maai' aan vast moe- FOTO REUTERS. ten klampen." Dortmund speelt zaterdag nog uit bij Stuttgart, op 13 mei is de laatste thuiswedstrijd (de Ruhr- pott-derby tegen Schalke) en op 20 mei wordt het seizoen afgeslo ten in Berlijn tegen Hertha. Barcelona hoopte zaterdag de druk op koploper Deportivo te verhogen. De Ca talanen versloegen in Nou Camp dankzij doelpunten Van Kluivert en Litmanen hekkensluiter Sevilla met 2-0. Een dag la ter herhaalde Deportivo die cijfers tegen Real Sociedad. Makaay maakte de eerste treffer. Het verschil tussen de koploper en Barcelona blijft daardoor vijf punten. Beide ploegen moeten nog vier duels spelen. Na de spectaculaire overwinning op Chelsea in de Champions League kon Barcelona het publiek niet opnieuw ver maken. De Catalanen domineerden wel iswaar de wedstrijd, maar weigerden de hekkensluiter echt op de pijnbank te leg gen. Patrick Kluivert opende in de 20ste minuut de score. De spits van Oranje was een van de zes Nederlanders die trainer Louis van Gaal in de basiself opnam. Naast Kluivert mochten ook Zenden, Cocu, Reiziger, De Boer en Hesp begin nen. Bogarde maakte elf minuten voor tijd zijn opwachting. Litmanen, in de ploeg gekomen voor de tegenvallende Ri- valdo, rondde zes minuten voor tijd een goede voorbereidende actie van Kluivert af. Deportivo ging in de jacht op de eerste titel in de geschiedenis niet in de fout. Tegen Sociedad besliste de koploper de wedstrijd al in de eerste helft. Makaay na 34 minuten en Cesar Martin vlak voor het rustsignaal zorgden voor 2-0. Deportivo hield de tegenstander in de tweede helft onder constante druk, maar scoorde niet meer. De zege van Barcelona had wel meer waarde door de 3-2 nederlaag van Real Madrid. De halve-finalist in de Cham pions League verloor op eigen veld ver rassend met 2-4 van Racing Santander. Barcelona bezet daardoor alleen de twee de plaats. Malaga vestigde zich mede dankzij Kiki Musampa steviger in de middenmoot. De voormalige middenvelder van Ajax teken de voor de tweede treffer tijdens het thuisduel tegen Rayo Vallecano: 2-0. Zonder de geschorste Jerrel Hasselbaink kon Atletico Madrid bij Valencia niet voor een verrassing zorgen. Door een 2-0 ne- bet ipi< derlaag komt degradatie voor d( voorlaatst van de competitie dichtbij. Onderaan de ranglijst verli Hiddink met Betis Sevilla voor bliek. Alaves won met 1-0 dot iet nutte strafschop van Kodro. 1 en. achttiende, net voor Atletico, wedstrijden op het programma la Italië De titelkandidaten in de Italia. 1 balcompetitie, Juventus en La geven niets op elkaar toe. Kop] won zaterdag in eigen huis vai na (1-0), Lazio won uit bij Pia< 0-2. Het verschil tussen de beic blijft daardoor vijf punten, op voor het einde. Als Juventus geen fouten m overt het binnenkort de 26ste titel. Tegen de ploeg uit Floren Alessandro del Piero de verlossjis s fer, twee minuten na rust uit schop. Lazio nam tegen proiind Piacenza één doelpunt meer a ei Simeone en Veron. Piacenza het verlies gedeeld laatste, met Parma verspeelde in de striiure derde plaats en Champions Le belangrijke punten. Uit bij AS Ftnvi het 0-0. AC Milan profiteerde d wedstrijd bij Reggina met 1-2 lig v Parma en Milan staan gezamer op veertien punten van Juvenan Milaan, dat op de ranglijst tw achter het duo staat, was op ei{ dap sterk voor Bari: 3-0. ngh Duitsland op MSV Duisburg is zaterdagmid 1-3 nederlaag tegen Hansa Ros gradeerd uit de Bundesliga. vierde keer in achttien jaar c zich moet opmaken voor de tw desliga. Met nog drie wedstrijd len dreigt ook Schalke'04 in men te komen. De ploeg van vens verloor met 1-2 van Fün staat na het zesde duel zonde op: punten boven de rode streep. Hertha BSC klom ten koste München naar de vierde positi gei lijners wonnen bij Ulm met 0-1 aaf: de tweede club van de Beierse voor eigen publiek tegen Stu verder komen dan 1-1. lub Ci ilpi De

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 24