Leidsch Dagblad ÏÜÜ0TÉ Onrust over splitsing van Microsoft PasvoordRN Gewoon doen Katwijk kleurt Katwijk alvast oranje Topdrukte in Keukenhof Er-op-uit 4 daagse verkopen 2 WEKEN GRATIS LEIDSCH DAGBLAD Keuken Kampioen® gj ISDAG 25 APRIL 2000 OPGERICHT 1 MAART 1860 m edt"- Qpn Hermans j Verleden cabaretier, schilder, zanger schrijver Toon Hermans is 83-jarige leeftijd overleden, mans vormde jarenlang Wim Kan en Wim Sonne- de Grote Drie van het Ne- tojlandse cabaret. De in Sit- i geboren Hermans debu- de in 1942 in het Leidse- oei n Theater in Amsterdam. 1955 introduceerde hij in Ierland de 'one-man-show\ mans vond zichzelf overi geen cabaretier, maar entertainer. In 1992 zei ,Ik ben geen clown, geen ïiek, geen causeur, maar oon een grote ouwehoer." j (ilitieke partijen (ijzen kroonprins urdvoerders van D66, PvdA CDA hebben zich lovend elaten over kroonprins em-Alexander. De prins gisteren in Japan aan dat voorstander is van een dis- sie over de inhoud van de narchie. Hij heeft daarmee 'goed signaal' afgegeven len de partijen, na 3 ivik-Fit eist rgoeding Patijn garagebedrijf Kwik-Fit eist een civiele procedure een idevergoeding van burge- ;ster Patijn van Amsterdam, garagebedrijf sloot eind no- ïber de deuren bij winkel- Irum Kraaiennest in de Bijl wegens de criminaliteit. Fit houdt Patijn er voor ntwoordelijk dat het bedrijf eiligheid voor werknemers lanten niet kon garanderen. Complete volksoploop rond de kinderwagen 15 Gehandicapten wonen met begeleiding 'zelfstandig' 19 Café Keijzer vergaapt zich aan legende Ceulemans SvOCi Ajax wacht met smart °Pkomst V •O- Adriaanse 24 22 Manchester Erik Zabel nu United blijkt favoriet in alle wel de beste grote eendaagse 1 van Engeland wielerkoersen ANDAAG 34 PAGINA'S lenland enland tuur en Kunst, riomie sof en Samenleving prek van de 13,15,17,18,19 rt23 t/m 33 visieprogramma's11 ids/Strips10 Man redt invalide uit Leidse singel leiden ad van kaam Een 45-jarige Leidenaar heeft gisteravond een invalide man van een wisse dood gered door hem uit het water van de Witte Singel te halen. De gehandicap te, een 70-jarige Leidenaar, be landde door nog onbekende oorzaak met zijn invalidewagen te water. Dat gebeurde ter hoogte van de Boisotkade. De passerende Leidenaar be dacht zich geen moment en dook de spartelende man, die inmiddels naar het midden van de singel was afgedreven, ach terna. Hij wist hem vrij snel op het droge te krijgen. Medische hulp van het inmiddels gealar meerde ambulancepersoneel bleek niet nodig. Filipijnse groep gijzelt toeristen in Maleisië kuala lumpur ap Zes zwaar bewapende mannen hebben zondag twintig men sen, onder wie buitenlandse toeristen, in gijzeling genomen op het Maleisische eiland Sipa- dan. De extremistische moslim organisatie Abu Sayyaf heeft vandaag de verantwoordelijk heid voor de actie opgeëist, maar stichtte daarover later weer verwarring. Abu Sayyaf wil in het zuiden van de Filipijnen een moslimstaat vestigen. De gijzelaars zijn meegenomen naar dat gebied. Onder de gijzelaars zijn zeven Europeanen, maar geen Neder landers. Twee Amerikaanse toe risten wisten aan de overvallers te ontsnappen. Sipadan is een populair toeristeneiland voor de noordoostkust van Sabah, een provincie in het Maleisi sche deel van het eiland Bor neo. Sipadan is vooral in trek bij duikers. De overvallers dwongen hun gijzelaars een stukje te zwem men naar twee klaar liggende vissersboten. Ze hadden de gij zelaars tevoren al hun geld en sieraden afgenomen. Dat maakte de Maleisische politie gisteren bekend. Abu Sayyaf houdt momenteel op het Zuid-Filipijnse eiland Basilan 27 mensen, onder wie schoolkinderen, gegijzeld. 4 Dagen lang 10% kOI"tinCJ op zomerse afdelingen Damespantalons, Yes or No tassen, canvas lames-, heren- en kinderschoenen, zonnebrillen tuinartikelen, korte broeken voor heren en kinderen, heren- en kinderkleding met korte mouw, herensportjacks, campingartikelen en outdoor Trail kleding 9." naar katwuk janet van duk Een week voor de komst van de koninklijke familie kleurde Katwijk Katwijk alvast oranje. De voetbalver eniging veroverde zaterdagmiddag voor de vierde keer in haar geschiedenis de titel in de hoogste amateuraf deling. De Katwijkers beslisten de spannende slotfase van de competitie in hun voordeel dankzij het tobben de FC Lisse, dat Katwijk een 5-0 zege schonk. En dank zij het nerveuze Rijnsburgse Boys. De enige ploeg die Katwijk nog van de titel kon afhouden, verloor met 1-0 van Excelsior Maassluis. Nadat het kampioenschap al vrolijk gevierd was op sportpark De Krom, maakten spelers, aanhang en be geleiding een rondrit door de kustplaats. De kampioe nen werden op het bordes van het gemeentehuis toe gesproken en toegejuicht. In Sassenheim, vierde de andere Katwijkse club Quick Boys ook een feestje. De ploeg van interim-trai ner Arie van Duyn is door de 2-3 zege op Ter Leede eindelijk uit de degradatiezorgen. FOTO HENK BOUWMAN i Ook voor steeds meer Nederlanders wordt Keukenhof een dagje-uit. duin en bollenstreek Meer dan honderdduizend be zoekers passeerden het afgelo pen weekeinde de kassa's van de Lissese Keukenhof. Opval lend veel Nederlanders brach ten de bloementuin een be zoekje. Zo veel zelfs dat bij Keu kenhof van een nieuwe trend wordt gesproken. „Vroeger kwamen Nederlanders alleen als ze buitenlanders op bezoek hadden. Nu zie je dat velen zelf de Keukenhof kiezen voor een dagje-uit", vertelt voorlichter M. de Keizer. Het was het afgelopen week einde niet alleen druk in Keu kenhof. Ook de kustplaatsen Noordwijk en Katwijk waren in trek. Slaapplaatsen waren niet meer te krijgen en met name in Noordwijk waren de dagjes mensen niet te tellen. Ook voor attractieparken als Avifauna, Archeon en Duinrell was het een topweekeinde. Bij Archeon was het gisteren zelfs zo druk dat directeur Jack Veldman om drie uur 's mid dags overwoog de poort te slui ten. „De hele dag stond er een rij voor de kassa, het park was overvol. We hebben ons even afgevraagd of het niet te druk zou worden voor de spijspot, het moment dat iedereen aan het Middeleeuwse feestmaal kan aanschuiven. Dat hebben we dus een uurtje uitgesteld, zodat we het park toch niet dicht hoefden te gooien." Zo'n tweeduizend bezoekers kwa men op maandag naar de rid der- en gladiatorengevechten in Archeon. „Voor attractieparken is dat aantal niets, maar voor ons is dat heel veel." Ook vogel park Avifauna in Alphen had tweede paasdag een topdag met meer dan zevenduizend bezoekers. Tienduizenden mensen na men een duik in het Tikibad in Duinrell dat er dit seizoen weer een paar glijbanen bij heeft. De allernieuwste permanente at tractie van het park, de Rem- brandtshow voor jong en oud met een 'levende nachtwacht', trok duizenden belangstellen den. Pagina 18: Duitse toeristen te rug naar huis Veilig Verkeer Nederland (WN) wil dat alle auto mobilisten die bij een alcoholcontrole een alco holpromillage van tussen de 0,5 en 0,7 hebben, direct een tijdelijk rijverbod van enkele uren krij gen. Met meer dan 0,5 promille alcohol in het bloed is een automobilist strafbaar. In de appara tuur is echter een marge ingebouwd tot 0,7 om foutpercentages in de apparatuur te ondervan gen. washington-amsterdam anp De Nasdaq-index van vooral technologiefondsen in de VS stond gisteren een half uur voor sluiting nog op een verlies van acht procent. Uiteindelijk bleef het verlies beperkt tot 161,50 punten, ofwel 4,4 procent, op 3.482,38. Aanleiding waren de berichten in de Amerikaanse media dat de autoriteiten in de antitrustzaak tegen Microsoft aansturen op opsplitsing van de softwarereus. Gedacht wordt aan twee of drie aparte bedrij ven, een voor het besturings programma Windows en een voor softwaretoepassingen. Volgens kranten in de VS, waaronder de Washington Post, die zich baseren op bronnen rondom het Amerikaanse mi nisterie van justitie, zal het mi nisterie nog deze week een der gelijk voorstel doen. Dit is het gevolg van het mislukken van gesprekken over een schikking NR. 42292 LOSSE NUMMERS/ 2,00 ZATERDAG 2,50 071-5143545 Bewaking bij huis minister Netelenbos hoofddorp De woning van minister Nete lenbos (PvdA) van verkeer en waterstaat wordt sinds afgelo pen vrijdagochtend bewaakt door de Haarlemmermeerse politie. Zowel aan de voor- als aan de achterkant van haar huis in de Hoofddorpse wijk Pax houden agenten de wacht. Een helikopter vliegt regelmatig over de villawijk om toezicht te houden. Over de aanleiding van de bewaking worden door de politie en door het ministerie geen mededelingen gedaan. Ook buurtbewoners zijn niet geïnformeerd. HET WOORD 15 AAN Nina Yomerowska Een wijs iemand wil altijd leren. Een dom iemand wil altijd onderwijzen. Aandeelkoersen technologiefondsen dalen In navolging van de zware averij die de Amerikaanse schermenbeurs Nasdaq gisteren opliep daalden vanoch tend ook de technologiefondsen op het Damrak hard. Vooral ASML, Baan en UPC kregen het direct flink te ver duren. De mineurstemming bij de Nieuwe Economie fondsen werd vooral veroorzaakt door de bezorgdheid over de toekomst van Microsoft. De softwaregigant uit Redmond (Seattle) ging gisteren 'kopje onder' op de beurs in New York. Het aandeel duikelde met ruim zes tien procent tot 66 dollar. tussen Microsoft en de autori teiten over vermeend misbruik van zijn dominante positie op de softwaremarkt. Volgens één van de aange haalde bronnen is van een defi nitief voorstel nog geen sprake. „Maar dit is veel meer dan een ballonnetje", zo zei hij. Tegenvallende kwartaalcijfers spelen het concern ook parten. De beurswaarde bedraagt nu ruim 340 miljard dollar, op het hoogtepunt eind december was die 624 miljard dollar. Rechter Penfield Jackson oor deelde kort na het mislukken van een eventuele schikking dat het bedrijf uit Redmond (Seatt le) de monopolieregels heeft overtreden. Hij moet nu bepa len welke sancties volgen. Begin april werd bepaald dat daar zestig dagen voor wordt uitge trokken. Pagina 7: Microsoft kan markt wil opleggen 77200 13722° 10718° 30% 30% 40% 40% 40% 30% Rustige Pasen voor Elian en zijn vader washington anp Het Cubaanse drenkelingetje Elian heeft een rustige Pasen doorgebracht met zijn vader, zijn halfbroertje en de nieuwe vrouw van zijn vader. Het 6-ja- rige knaapje werd zaterdag met zijn vader herenigd, nadat agenten hem met een omstre den actie hadden weggehaald bij zijn familie in de Ameri kaanse stad Miami. Bewapende agenten drongen zaterdagmorgen het huis bin nen van Elians oudoom in Mia mi. Daar verbleef de kleuter sinds zijn overtocht naar de Verenigde Staten. Elian werd in november uit zee opgepikt, na dat de boot waarmee hij naar de VS vluchtte, was vergaan. Bij die schipbreuk verdronk zijn moeder. De vader van Elian, de Cu baan Juan Miquel Gonzales, wachtte sinds 6 april in Was hington op zijn zoon. De in Miami wonende familieleden weigerden de jongen over te dragen. Zij vreesden dat de mascotte van hun anti-commu nistische strijd dan onmiddel lijk zou worden overgevlogen naar Cuba. Elian, zijn vader en de andere gezinsleden zullen in de VS blij ven om de beroepsprocedure over Elians status af te wachten. Pagina 5: Gemengde gevoelens over 'bevrijding' Elian Ja, Ik wil «en abonnement Baby gehaald voor stervende vader op het Leidsch Dagblad. Britse artsen hebben de geboorte van een kind twee weken voor de uitrekendatum opgewekt, zodat de doodzieke vader het nog in zijn handen kon houden. De 31-jarige Angela Moon uit het Engelse Bolden Colliery vroeg de artsen om hulp, nadat zij had vernomen dat haar 29-jarige echtgenoot Gavin, die longkanker had, voor de dag waarop zij was uitgerekend zou sterven. De artsen stemden met het verzoek in en dochter Imogen werd op 14 april geboren. Haar vader stierf drie dagen later, nadat hij zijn kind eenmaal in zijn armen had mogen houden. Unieke Gratis montas^^, Veilig Verkeer wil rijverbod bij promillage 0,7 huizen anp Ujt onderzoek van de Stichting Wetenschappe lijk Onderzoek Verkeersveiligheid van afgelopen najaar blijkt dat 35 procent van bestuurders die te veel hebben gedronken, een promillage heeft van tussen de 0,5 en 0,7 procent. Zij hebben dui delijk te veel drank op, maar mogen in de prak tijk ongehinderd hun weg achter het stuur ver volgen, aldus WN. De organisatie vindt dat het laten voortduren van deze situatie niet te accep teren risico's voor de verkeersveiligheid met zich meebrengt. Na de eerste twee weken betaal Ik j ml]n abonnement: Per maand automatisch (ƒ34,80) Per kwartaal automatisch (ƒ99,90) Per kwartaal acceptgiro (ƒ100,90) Bij aankoop van een complete keuken tijdens de paasshow en nicl in combinatie incl andere acties. r i i l i i Bank/giro nr: Handtekening Bij machtiging tot automatische betaling krijgt u bovendien een 1/5 staatslot met I jackpot cadeau. I Leidsch Dagblad DE WERELD OM JE HEEN. Stuur deze bon In een envelop, zonder postzegel, naar: 'Mf <tt— De goedkoopste ter werelde.o.! V,,w KAATSHEUVEL MIJDRECHT ALMERE UTRECHT DELFT NUHANSDORP ROTTERDAM Leidsch Dagblad, abonnee service, Antwoordnummer 10050, 2300 VB Lelden. Bellon kan ook: 071- 5128 030 of abonneren vla: www.leldschdagblad.nl 712141 maandag t/. 400114 i vrijdag

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 1