Geen plaat' voor Duits* toeristen 'Ik heb het lied nog nooit beter gezongen' Hulpdiensten werken nauwer samen Duin Bollenstreek Lisse maakt parkeerde Blokhuis toegankelijke Oer-Hollands programma voor Japanse scholieren el Neem een proefabonnement, BEL 071-5128030 WEKEN VOOR/41,00 DINSDAG 25 APRIL 2000 Hillegommer krijgt bierglas in gezicht hillegomEen 20-jarige Hillegommer kreeg zondagmorgen bij een ruzie in een café in de Molenstraat in Hillegom een bierglas in zijn gezicht gedrukt. De man werd met een forse snijwond overgebracht naar het Spaarneziekenhuis in Haarlem. De poli tie heeft vanwege deze mishandeling twee Bennebroekers, 20 en 21 jaar. aangehouden. Zij zijn zondagmiddag na verhoor vrijgelaten. Noordwijkerhouters mishandeld noordwijkerhout» Vier jongeren hebben zaterdagmorgen op de Zeestraat in Noordwijkerhout twee Noordwijkerhouters van 27 en 17 jaar oud mishandeld. De 27-jarige moest met verwondin gen aan gezicht, hoofd en rug naar het LUMC in Leiden worden overgebracht. De 17-jarige moest zich onder doktersbehande ling stellen. Over het motief van de ruzie tast de politie nog in het duister. Hillegomse meisjes aangereden hillegom/beinsdorpTwee Hillegomse meisjes van 13 en 16 jaar zijn zaterdagavond gewond geraakt bij een aanrijding op de Hil- legommerdijk in Beinsdorp. Het duo fietste rond zeven uur over de dijk toen een 58-jarige automobilist uit Lisse hen wilde pas seren. Op hetzelfde moment kwam er een auto van de andere kant. De man reed de meisjes van achteren aan. Ze zijn met ver wondingen aan rug en benen naar een ziekenhuis in Haarlem gebracht. Echtpaar uit Rijnsburg afgeranseld noordwijkEen echtpaar uit Rijnsburg heeft zondag op de Grent in Noordwijk blauwe plekken en kneuzingen opgelopen. De Rijnsburgers, beiden 35, sprak vier jongens aan op hun ge drag. De jongens vielen drie meisjes lastig. Daarop begonnen de jongens te schoppen en te slaan. Toen de politie verscheen, gin gen de jongens er als een haas vandoor. De politie heeft het viertal niet meer kunnen achterhalen. Katwijkse inbreker gevangen rünsburg/noordwukEen 19-jarige Katwijker is zaterdag over meesterd na het plegen van een inbraak bij een bedrijf aan de Voorhouterweg in Rijnsburg. De Katwijker nam geld weg uit het kantoor. De eigenaar betrapte hem en achtervolgde de inbreker. Op de Vinkenweg kreeg hij hem te pakken. tSi Lisse gaat de bereikbaarheid van het parkeerdek in het Blok huis verbeteren. De draaicirkel naar de parkeergelegenheid wordt vergroot. Daarvoor heeft de gemeente twee huizen in de Blokhuisstraat aangekocht. Die gaan binnenkort tegen de vlak te. Komende donderdag maakt wethouder Van Zijl de plannen bekend tijdens de raadsverga dering. Het parkeerdek bij het win kelcentrum wordt nauwelijks gebruikt omdat autobestuur ders de 'draai' naar de park plaats niet durven te maken fp draaicirkel is kort en de loopt steil omhoog, vrachtwagens is de korte di cirkel helemaal een probli )FC Die kunnen het parkeei nauwelijks of niet bereiken. 7 rdc Zijl ergert zich aan die situ „Het parkeerdek staat nooil Daar moeten we wat doen." De verbetering van de di cirkel horen bij de serie ma; gelen om 'Blokhuis 3' af te ken. Ook de bestrating aangepakt. T Ook komende weekeinde streek 'vol' lisse wim van wanrooy Een groep Japanse scholieren uit Tonami is deze week voor de vierde keer op bezoek in Lis se. Dat gebeurt in het kader van een uitwisseling tussen beide gemeenten, die in 1992 een ju- melage aangingen. Het verblijf wordt voor een deel mogelijk gemaakt door de stichting Hol land Tonami, die de vriend schapsbanden sinds vier jaar ondersteunt. De uitwisseling heeft tot doel samen te werken op het gebied van scholing, cul tuur, handel en industrie tus sen de beide gemeenten. De Japanse scholieren, van 14 en 15 jaar oud, zijn zaterdag of ficieel welkom geheten door burgemeester Van Zon en doorliepen daarna een oer-Hol- lands programma. Gisteren hebben zij samen met leerlin gen van het Fioretticollege, die zelf vorig jaar te gast waren in Tonami, een bezoek gebracht aan het Anne Frankhuis in Am sterdam, een rondvaart ge maakt door de grachten en een klompenmakerij bezocht. Van daag brachten ze een bezoek aan de Keukenhof, de Zaanse Schans en Haarlem. Vanaf morgen is Lisse na drukkelijker in beeld. Woens dag wordt het gezelschap ont vangen in het Fioretticollege, waar zij verschillende lessen volgen, 's Middags gaat de groep van zes leerlingen en twee begeleiders op eigen gele genheid naar Den Haag. Donderdag helpen de scho lieren bij het opbouwen van de gemeentelijke praalwagen voor het Bloemencorso van de Bol lenstreek. Dat gebeurt in de Hobahohallen. 's Middags staat in het kader van de 400-jarige betrekkingen tussen Nederland en Japan een bezoek aan het Sieboithuis in Leiden te wach ten. Vrijdagavond vieren zij het feest van het 'Corsofestival mee. Een dag later wordt het bloe mencorso bekeken. Zondag vertrekken de Japanse scholie ren weer naar huis. runsburg Het Rijnsburgse gemeentehuis, gezien vanaf de toren van de Laurentiuskerk. Op de plek waar ooit een monumentale abdij te vin den was, staat nu het uitgebreide raadhuis. Van bovenaf gezien doet dat gebouw een beetje denken aan een kazerne. Rechts is de uitbrei dingsvleugel te zien, die onlangs gereed kwam. Het linkerdeel is het oude raadhuis, dat destijds werd gebouwd met het symbolische aantal van zeven daken. foto hielco kuipers Brandweer en ambulance-verpleegkundigen kruipen in eikaars huid Vervolg van voorpagina Een aantal Duitse toeristen dat het afgelopen weekeiud» in Katwijk en Noordwijk wilde overnachten, is uiteii ard lijk teruggegaan naar Duitsland. De toeristenstroom zo groot dat in beide plaatsen op een gegeven mon J geen bed meer te krijgen was. Ook in de directe or ving was er geen slaapplaats meer te vinden. Zelfs h< g in plaatsen als Zoetermeer en Voorburg waren v< boekt. duin en bollenstreek noordwukerhout monique witteman De Noordwijkerhoutse brand weer en de verpleegkundigen van de ambulancedienst Zuid- Holland Noord hebben zater dag als proef eikaars werk over genomen tijdens de oefening in de kazerne. Het ging er daarbij om dat de twee hulpdiensten van elkaar weten wat ze ze pre cies doen bij ongelukken om zo beter op elkaar ingespeeld te raken. Het is de bedoeling dat ze in toekomst meer gaan sa menwerken, om zo de hulpver lening efficiënter te laten verlo pen. In het land zijn er nu twee re gio's waar brandweer en ambu lance echt samen en tegelijk uitrukken bij grotere ongeval len. Die kant lijkt het ook voor deze regio op te gaan, is de me ning van de Noordwijkerhoutse brandweercommandant C. Lie- beton. „Waar het nu echt om gaat, is eens goed te weten te komen wat het werk van de an der inhoudt", zegt Liebeton. En zo kon het zaterdag voor komen dat de verpleegkundi gen auto's aan het openknip pen waren, terwijl de .brand weermensen nep-slachtoffers moesten intuberen, stabiliseren en nekkragen omdoen. Daarbij was het niet de bedoeling dat de beide hulpdiensten voortaan eikaars werk moeten kunnen overnemen, maar wel werd bij voorbeeld heel goed duidelijk dat de ambulancemensen ruimte nodig hebben om de slachtoffers te kunnen behan delen. Het ambulancepersoneel kwam er aan de andere kant achter hoe zwaar het materiaal is waar de brandweer mee werkt. Ook zijn er afspraken ge maakt om elkaar duidelijk te maken wat er moet gebeuren als de toestand van een slacht offer achteruitgaat. Liebeton: „Die hadden we nog niet, maar nu komen er tekens, als Wij bij voorbeeld sneller moeten gaan werken." Volgens de directeur van de ambulancedienst D. Opstelten is het een goede zaak dat er steeds meer en steeds intensie: ver met de brandweer wordt sa mengewerkt. Liebeton: „Na een ongeval heb je altijd een 'gou den uur'. Binnen die tijd moe- Katwijkse vijfde in Soundmixshowfinale aalsmeer/katwuk natasja augustinus „Mijn doel was om bij de beste vijf te horen en dat is gelukt", zegt een opgeluchte en tevre den Gerlinde Vliegenthart (19) uit Katwijk na afloop van de fi nale van de Soundmixshow za terdagavond. Bart Schwertman uit Kiel Windeweer, Groningen, won als lan Gillian de Sound mixshowfinale 2000 met het lied 'Gethsemane' uit de musi cal 'Jesus Christ Superstar'. Gerlinde werd vijfde met haar vertolking van Pia Douwes in de musical Elizabeth. Vorig jaar werd de Katwijkse ontdekt. Als kabeldraagster bij enkele show's van RTL 4 zat Gerlinde na afloop vaak in het café van de broer van Hennie Huisman, gevestigd in de RTL 4-studio's van Aalsmeer. Toen hij haar een keer hoorde zin gen, tipte hij zijn bekende broer die onder meer de Surprise show, miniplaybackshow en de Soundmixshow presenteert. Tijdens een uitzending van de Kanjer-Surprise-show werd de toen 18-jarige Gerlinde vanach ter de camera's gehaald. Van haar onopvallende verschijning in zwarte kleding bleef niets over toen zij in een prachtige Sissi-jurk een liedje uit de mu sical Elizabeth mocht zingen. Vervolgens vertelde Hennie Huisman haar dat de Sound mixshow haar volgende optre den was. Nadat zij door het publiek werd gekozen voor een finale plaats. was het zaterdagavond dan zover. Gerlinde Vliegen thart trad in de sporen van Eli zabeth, de laatste keizerin van Oostenrijk, in de finale van de achttiende Soundmixshow. „Pia Douwes (die Elizabeth speelt in de gelijknamige musi- Voor haar optreden als Elizabeth in de Soundmixshowfinale 2000, krijgt de Katwijkse Gerlinde Vliegenthart (19) het programmaboek van de musical 'Elizabeth' overhandigd door Hennie Huisman. Daarin wenst onder andere musical-ster Pia Douwes haar heel veel succes. foto eric taal cal) is mijn grote idool. Ik heb het liedje dan ook gekozen en gezongen als eerbetoon aan haar", zegt Gerlinde die een groot liefhebber van musicals is. De Katwijkse mag na de eer ste pauze als vierde optreden. Speciaal voor haar optreden worden geel- gouden zuilen met een heftruck naar binnen gedragen. Ook een groot gou den bed met blauw fluweel moest het leven van Sissi, zoals het Oostenrijkse volk haar nog altijd liefkozend noemt, als een sprookje onderstrepen. Dat het echter niet altijd een sprookje moet zijn geweest, liet Gerlinde zien met het lied: 'Mijn leven is van mij'. Vol overgave en dra ma zette zij de keizerin, die van 1837 tot 1898 leefde, neer. „Ik heb het liedje nog nooit beter gezongen. Ik wist: het is nu of nooit, en dat is volgens mij goed gelukt", zegt Gerlinde achteraf. Door haar ervaringen bij het Nederlands Musical En semble (NME) en met verschil lende rolletjes in de soapseries 'Goeden Tijden Slechte Tijden' en 'Onderweg naar Morgen' kon zij zich goed inleven. om hun stem uit te brengen. „Ik ben niet zo zenuwachtig, maar Gerlinde denk ik wel", zegt haar vriend Arthur, wan neer iedereen na een slopend uur zijn plaats weer inneemt. „Ze zijn allemaal zo goed, maar we duimen natuurlijk heel hard voor haar." De gouden beker staat bo venaan de trap te glimmen, ter wijl Gerlinde haar handen ste vig in elkaar houdt en naar de grond staart. „Wat was ik blij Na de twaalfde kandidaat, toen de uitslag eindelijk bekend Sylvana Djoemat als Labelle werd gemaaktzegt Gerlinde. niet het swingende nummer Als musical-freak was ze dolblij 'Lady Marmelade', begint het dat Bart had gewonnen met wachten op de uitslag. De kij- zijn vertolking van Jezus, des kers mogen een uur lang bellen tijds gezongen door de zanger van Deep Purple. Ian Gillian. Tijdens zijn tweede optreden als winnaar - hij kreeg 41.000 van de 360.000 stemmen en volgens Jacques d'Ancona was het na twee minuten al duide lijk - zingt Gerlinde dan ook met veel gevoel mee. De spanning komt er pas echt uit als haar ouders en haar vriend naar het podium komen. Huilend valt Gerlinde haar trot se vader in de armen. „Voor ons heeft ze gewonnen", zegt haar vader even later als Gerlin de in de kleedkamer uit de huid van Sissi stapt. Ze heeft daar zo overtuigend gestaan. Van te voren waren er best hoge ver wachtingen van haar, maar ze heeft zich daar niet gek door la ten maken. Dit is echt een kroon op haar werk", aldus va der en moeder Vliegenthart. Gerlinde is bijna onherken baar met haar halflange don kerblonde haren, wanneer zij zich na afloop in de menigte stort op het feestje in - hoe toe vallig - het café waar het alle maal begonnen is. Aan alle kan ten wordt zij gefeliciteerd door familie en vrienden, maar ook door haar collega-kabeldragers, die vanavond gewoon hard hebben gewerkt om de live show zo mooi mogelijk neer te zetten. „Het is echt keihard werken, maar dat is de arties tenwereld ook heb ik nu ge merkt." Toch blijft Gerlinde voorlopig nog achter de came ra's werken. ..Wat dat betreft had ik de tekst van het nummer dat ik vertolkte zelf kunnen zin gen. 'Mijn leven is van mij' en dat betekent dat ik gewoon mijn eigen weg wil gaan. Op den duur is dat hoop ik in grote musicals spelen, maar eerst wil ik weer even rustig het oude le ventje oppakken." ten de slachtoffers in het zie kenhuis zijn. Vaak lukt dat beter als je met vereende krachten werkt. De ambulancemensen zouden ons ook meer moeten raadplegen, hoewel dat nu al vaker is dan enige jaren gele den." Dat het tot een nog nauwere samenwerking komt tussen de verschillende hulpverleners, daarvan is Liebeton overtuigd. Een 'fusie' ligt misschien ook nog wel in het verschiet, maar dat zou wel zeer grote verande ringen met zich meebrengen. „Dan zou je een centrale brandweerpost moeten krijgen, met daarnaast een ambulance post. De brandweer moet dan overdag worden bemand door mensen die de hele dag daar beschikbaar zijn, beroepskrach ten dus. Voor de avonduren kunnen dan de vrijwilligers van de diverse korpsen dienst doen, zoals nu ook het geval is. Dat zelfde geldt voor echte brand meldingen in de eigen dorpen." De proef die zaterdag in Noordwijkerhout werd gehou den, zal zeker nog een vervolg krijgen, melden zowel Opstel ten als Liebeton. Volgens de Katwijkse VW-di- recteur Van der Burg was het terugsturen van Duitsers verve lend maar ook onvermijdelijk. ,',De gasten hebben zelf ook een verantwoordelijkheid. Als ze hier aan de vooravond van een paasweekeind om zes uur 's a- vonds aan de balie staan, dan bestaat de mogelijkheid dat we het bordje uitverkocht tonen." Het is' niet denkbeeldig dat deze situatie zich volgend weekeinde weer herhaalt. Dan rijdt het bloemencorso van de Bollenstreek en dat is traditio neel een heel druk weekeinde. Alle beschikbare slaaplaatsen zijn nu al vergeven. Ook in de Keukenhof wordt weer reke ning gehouden met heel veel drukte tijdens het komende weekeinde. „Op een corsodag ontvangen we meestal 50.000 bezoekers", aldus voorlichter M. de Keizer. Volgens haar zitten ze op Keukenhof nog 'uit te hijgen' van de drukte tijdens de paas dagen. „Het was een geweldig weekeinde." Volgens De Keizer heeft de late Pasen ongetwijfeld een rol gespeeld bij de grote toeristenstroom. Die verklaring wordt ondersteund door het Nederlands Bureau voor Toe risme (NBT) die constateert dat ecl 19 bijna één miljoen buitenlai een tijdens het paasweekeinde m 1 bezoek hebben gebracht :1 Nederland. Dat waren er li 100.000 meer dan vorig jaa ffer Daarnaast gingen 400.000 Nederlanders er zd 1 uit, tegen 375.000 in 1999ian< zoekers aan met name ati; tieparken en dierentuinen den tweede paasdag voor 1 wegen. Naast de regional a tracties als Duinrell, Are de en Avifauna had Madun erg het druk. De ruim 40.000 tc 1 ten kwamen vooral af op d n gi zondere ijssculpturen. Ook winkeliers profitee van het lange vrije weeke Tuin- en meubelcentra druk bezocht. Zo was he j Meubelplein Leiderdorp maar wel ietsje minder dan vorig jaar. Toch trok tenbeek Wooncentrum tweede paasdag nog altijd 3000 bezoekers. „Als je bet- dat we hier tien zaken he en dat een bezoeker gemii y vier winkels bezoekt, kan j geveer wel uitrekenen ho^ bezoekers hier hebben roi lopen", aldus woordvo 1 Van der Zon. Dat het toch h der druk was dan vorig jaa hij aan het mooie weer toengenomen concurrenti meubelboulevards uit de|„ trek. .Sn Damespolo, 100% katoen, piqué, in diverse kleuren, S t/m XL, van 99,95 voor 59,- Herenpolo, 100% katoen, piqué, in diverse kleuren, M t/m XL, van 129,95 voor 79," De Bijenkorf zet de toon. de Bijenkorf

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 18