I Luc Nilis koestert het gouden moment lOjfPoasy^JjL* Sport AZ ziet MVV als plicht Scheringa's schaatsploeg staat zo vast als een huis in Nistelrooy heet 'Van the Man' Bond wijst protest af Alphians mikken op titel van BEfTimELEfi IDAC 22 APRIL 2000 it"1 del Maase maakt rentree ijNGENKamiel Maase maakt maandag na drie maanden intree in het Nederlands (club)kampioenschap Ekiden ettemarathon). De Wageninger van Leiden Atletiek is her van klachten aan de voet en knie die hem deden afzeggen ie wereldkampioenschappen cross en de Rotterdam Ma li. Maase heeft een olympische nominatie voor de 10.000 en de marathon, maar moet nog wel vormbehoud tonen. istige blessure voor Corrie de Bruin jXVELD Corrie de Bruin is uitgeschakeld voor de eerste maanden van het wedstrijdseizoen. De atlete uit Hardinx- ïeeft een ernstige aandoening aan de schildklier. De Bruin igstwaarschijnlijk al langere tijd ziek. De Bruin, die nog voldoen aan de olympische kogelstootlimiet van 18,40 rekent erop in juli en augustus alsnog in actie te komen. mi blijft Costa de baas carlo Albert Costa vond in de kwartfinale van het toer- 11 Monte Carlo zijn meerdere in de Marokkaan Karim Ala- e zegevierde met 6-4 7-5'. Dominik Hrbaty serveerde Alex tja in drie sets af, de Argentijn Gaston Gaudio was snel met Juan Carlos Ferrero. Cedric Pioline was te sterk voor Kucera. In Boedapest drong Kristie Boogert door tot de finales. De als zevende geplaatste Nederlandse tennisster an de Hongaarse Katalin Marosi (3-6 6-4 6-4). In de halve trijd staat ze tegenover de Spaanse Angeles Montolio. ierlecht pakt 25ste titel Anderlecht is gisteravond kampioen van België gewor- onder zelf in actie te komen. De enige concurrent, Club e, beging een misstap door in Lierse met 1 -0 te verliezen. 15 werd Anderlecht onder leiding van de Nederlander Jan imp voor de laatste keer kampioen van België. De titel van izoen is de 25ste in de historie van de club. nnen winnen, vrouwen verliezen Het Nederlands mannenteam heeft bij het EK tafelten- Bremen de eerste groepswedstrijd gewonnen. Oranje ver in de hoofdcategorie Tsjechië met 4-2. Trinko Keen (twee) fiy Heister en het dubbelspel Keen/Heister brachten de punten binnen. Het vrouwenteam is begonnen met twee lagen. De vernieuwde en verjongde ploeg van bondscoach Vlieg ging met 0-4 en 3-4 onderuit tegen respectievelijk en Engeland. se straf voor Alphense Bl-speler iaan den run De KNVB heeft een B1 -speler van Alphen Ine jaar geschorst. De Alphenaar mag tot 9 februari 2003 ietballen vanwege zijn betrokkenheid bij de molestatie i 53-jarige Leiderdorpse scheidsrechter in het duel tegen in februari. De arbiter werd na het laatste fluitsignaal allen door Alphenaren, die meenden dat de speeltijd nog s verstreken. Hij raakte even buiten bewustzijn en liep iplash op. De politierechter veroordeelde de leider van BI vorige week tot 2000 gulden boete en een voorwaar- celstraf van twee maanden. Tegen de straf van de bond, ns een schorsing van drie jaar, ging de 40-jarige begelei- jeroep. rschoten '97 speelt thuis hoten Het zaterdagteam van Voorschoten'97 begin t de ïpetitie voor promotie naar de eerste klasse met een uel tegen NSW uit Numansdorp. De wedstrijd begint om uur op Sportpark Adegeest. Volgende week zaterdag is de wedstrijd. ir geleden, na zijn over- Heerenveen, knipper- 1 van Nistelrooy - kij- ar teletekst - een aantal et de ogen. In één klap le duurste aankoop ooit Nu, nog geen etmaal bliksemtransfer naar rster United, keek Ruud telrooy als in een droom 'eloof naar zichzelf. In p de duurste speler uit hiedenis van het Neder- voetbal. „Soms had ik dat het niet over mij Nistelrooy, in Engeland doopt tot Van the Man - rwijzing naar de Ierse Van Morisson - werd aanstaande overgang idhoven naar Manches- ;én klap multimiljonair, n 'vet' vijfjarig contract zei zaakwaarnemer Linse: „Ruud wordt in archie van United in de ischaald." aam van Van Nistelrooy aarmee op Old Trafford adem genoemd met die vid Beckham, Roy Kea- y Cole en Jaap Stam. De van de 'Red Devils' zijn lor een weeksalaris van ïabij 50.000 Engels pon eer dan 150.000 gulden, ■k. Van Nistelrooy zal er ijfeld niet ver vanaf zit- :t enorme prijskaartje, Jaap Stam in Manches- ankelijk als een molen- a, zaterdag 22 april, koers: Nieke Meers wal, ie, Marianne Dragon. koers:] airzinho Lion, Lochties, Neil Dragon. Derde koers: Ontara D, Noali Frisiana.Nadine Zed. Vierde koers: Ocari na Hanover, Norman Jea- iet, Magistraat Kade- Naughty but Nice. Vijfde koers: koncorde S, No- Alki, Joe Lee Evalee. Zesde koers: Mariebelle S, Lex Anderen, Nuclear Groenhof. Zevende koers: Oprah Buitenzorg. Olga Dragon, Oneway Furnitu re Achtste koers: Leen vanCamstra. Kelsea Boko, DC Gil. Negende koers: Mine Iron, Koko Dijkhoe- ve, Hislron Horse. Duindigt, zondag 23 april. Eerste koers: Nero Bui- Novia Lady GJ, Nicky B. koers: OtteyBoko, Orien- gon. Nanette d'Almere. coers: Najibb, Gio, BenG- erde koers: Mach Groen- ja Beuckenswvk, Laamira ,Nacido. Vijfde koers: Quinto, Spirit Landzicht, Move the Mouse. Zesde koers:Maestro Vica, Tassel Tara. Legend Limbur- gia. Zevende koers: Frederik the- Fierce, Gravy Boat, Select Lady. Achtste koers: Crown Storrh, Scout Volo, Ducdu Bossis. Negen de koers: Max Wielinga, Key Jubi lee, Joint Thirteen. Tiendekoers: Hadji, Limited B, Lopez de Leuk. Alkmaar, maandag 24 april. Eerste koers: Lerov Buitenzorg, Egil Fro, Victory Hallinck. Tweede koers:Makker W, Norma, Nifty Space. Derde koers: Mireille K, Naikey Transs R, JackDaniels. Vierde koers: Moosmagic S. Niels Jeanet. Meg Ryan Boko. Vijfde- koers: Allen Quick. Aleby Ike. Kel ler Limburgia. Zesde koers: Out- runningRenka, Nol H, Mister Nin- ja. Zevende koers: Larissa Boko, Lefkas Oldeson.llorin. Achtste koers: Iywin L, Lucky of Wiba, Ki- bo Wix, Jimmy Scimitar.Negende koers*. Keep Fair Meadow, Killing Star. Space Runner. Tiende,koers: Ivan Sigero, Kid of Flora, Te'Lega. Elfde koers: Oxana Starlake. OverdriveHunter, New York Yan kee. Twaalfde koers: Kaptein Crown, Inter Attack.Kentaur Renka. 'Ik ben hier zes jaar supergelukkig geweest' Langs de lijn stond hij trappelend van ongeduld en in een innige omhelzing met zijn voorzitter Harry van Raaij. Ruud van Nistelrooy, met het vertrouwde uitshirt met rugnummer 9, rende na het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Roelof Luinge het veld in, keek, zocht en vond Luc Nilis. De maatjes van de afgelopen twee jaar, die beiden naar Engeland vertrekken, sloegen de armen om elkaar en koesterden het gouden moment. Maar het brengt ook gemengde gevoelens met zich mee." De knuffel met Van Raaij, bijvoor beeld? „Absoluut. Zo'n emotio neel moment met de voorzitter koester ik de rest van mijn le ven." Van Raaij, die in één etmaal van het ene uiterste (verkoop Van Nistelrooy) in het andere (landstitel) viel: „Het waren in derdaad twee bizarre dagen. Daarom denk ik nu ook alleen aan het kampioenschap, dat ik toch wil omschrijven als het kampioenschap van de jeugd, het kampioenschap van de ver nieuwing en het kampioen schap van het PSV-gevoel. Dat is in het afgelopen jaar ver sterkt." Voor landstitel nummer 15 moest flink wat kubieke liter water door de Rijn. PSV ont snapte in Enschede en mocht Ronald Waterreus - opnieuw - en Bruggink dankzeggen. Afge zien van de eigen lankmoedige opstelling - PSV verzuimde FC Twente al binnen twintig minu ten op de knieën te duwen - pa reerde de Limburgse doelman twintig minuten voor tijd een cruciale strafschop van Arjan van der Laan. Bruggink nam, op zijn beurt, alle Eindhovense treffers voor mark caldenhoven Tot achter hen plots een Tukker opdook. Arnold Bruggink, goed voor drie puntgave doelpunten in de kampioenswedstrijd tegen FC Twente (1-3) bestormde het duo. Het koningskoppel heeft in elk geval al één troonopvol ger. Nilis: „Mooi moment, hè? En symbolisch. De twee gaan en er komt er één voor terug. PSV gaat nog mooie tijden bele ven met Arnold. Nilis was zes jaar lang een lichtend voorbeeld in Eindho ven. Een modelprof van het zuiverste soort. Gisteravond zette de Belg een tweede kroon op het ranke hoofd. Op de dag dat het langverwachte nieuws van zijn rentree bij de Rode Duivels door bondscoach Ro bert Waseige werd bevestigd, pakte hij met PSV, na 1997, zijn tweede titel. In het felle licht van lichtmas ten en met een glimlach die klasse verried, nam Nilis uit handen van Henk Kesler de schaal der schalen in ontvangst. „Fantastisch. Een kampioen schap is sowieso mooi, maar als dat gebeurt in één van je laatste wedstrijden voor je club.... Daar kan je alleen maar van dromen. Luc Nilis heeft de kampioensschaal. Eric Gerets staat klaar om hem over te nemen. FOTO REUTERS zijn rekening. Zijn beoogde sende van Bruggink, nummer maatje in de spits van PSV, Jan drie, viel kort na de heldendaad Vennegoor of Hesselink, de eni- van Waterreus. En na een blun ge Twentse treffer. De beslis- der van Sander Boschker. De ene keeper is de andere niet. Boschker weet het, Waterreus weet het en zijn beoogde opvol ger Ivica Kralj weet het. In de kleedkamer 'zoog' Wa terreus aan een reusachtige Ha vana. Na vreugdedansjes op het veld kirde hij tevreden van vol doening. Het was meer dan ge noeg. Woorden waren overbo dig. Waar Dennis Rommedahl en Wilfred Bouma, twee van PSV's youngsters, zich in de reusachtige sigaar verslikten, deden de oudjes het goed. PSV danste en walste van geluk. Nilis: „Dit is het beste bewijs van ons seizoen. De saamhorig heid, de vriendschap zelfs." Ni lis is op weg naar Engeland, ge volgd door Van Nistelrooy. De Belg naar Aston Villa, de Bra bander naar Manchester Uni ted. Ze zullen elkaar tegenkomen, in de Premiership, en ongetwij feld terugdenken aan de Eind hovense gemoedelijkheid. De sfeer waarin Nilis het beste ge dijde. „Ik ben hier de laatste zes jaar supergelukkig geweest. De ze titel is een absolute bekro ning van een mooi verblijf bij PSV." Nilis, nat van het zweet en de rondspuitende champagne, hoste mee in de onüading na PSV's titel. Dronken van geluk werd hij op zijn rug geslagen door Eric Gerets, de trainer die PSV in zijn eerste seizoen het landskampioenschap loodste. Hij, de Belg, ging voor in de po lonaise. FC Twente: Boschker: Hulshoff. Gru- jic, Ouedraogo en lleubach; Booth- ,Ten Hag en Van der Laan; Van der Meyde (56. De Witte). Vennegoor of Hesselink en Ter Avest. PSV: Waterreus; Van der Weerden, Nikiforov, Ooijer en Heintze; Romme dahl (81. Kolkka), Van Bommel. Vogel (89. Van der Doelen) en Bouma (86. Iwan); Nilis en Bruggink. alkmaar anp AZ heeft zich gisteravond plichtmatig langs MW ge- - wurmd: 2-0. De eerste helft was slaapverwekkend, het voetbal niet om aan te zien. Pas in de 45ste minuut veerden de toeschouwers in de Alk maarder Hout op door toe doen van John Bosman. Hij liet zijn zeventiende doelpunt van het seizoen aantekenen voor AZ. Ook MW werd er wakker van. Dat leidde bijna tot de ge lijkmaker. De jeugdige invaller Dave Hollanders, in het veld gekomen voor Mutsaers, was er tot twee keer toe dicht bij. Fortuna Fortuna Sittard heeft een sim- AZ controleerde daarna de pele 3-0-overwinning behaald wedstrijd en kwam eenvoudig op FC Utrecht. In een wed strijd die voor beide clubs niet echt meer van belang was, zet te Marco Heering de Limbur gers na 22 minuten op een 1-0- voorsprong. FC Utrecht had nog voor rust een goede kans op de gelijkmaker. Robbem- ond miste echter een straf schop, nadat Roest Utrecht speler De Jong had neerge haald. In de tweede helft liep Fortuna via doelpunten van Gerritsen en Amoah verder uit. steen om zijn nek hing, is voor Van Nistelrooy echter geen en- kel beletsel. „Ach, dat ga je toch krijgen. PSV betaalde een fors bedrag voor me aan Heerein- veen, terwijl ik maar één keer iin Jong Oranje had gespeeld. Ie dereen viel er over. Ik zal ze ook nu het tegendeel bewijzen." Engeland moest het worden, Engeland werd het. Al in febru ari maakte Van Nistelrooy zijn voorkeur voor 'de overkant' duidelijk. Had hij PSV in een eerder stadium laten weten dal: hij alleen bij interesse van 'een gigantische club' zou vertrek ken, verkleinde hij zelf het vij vertje met Europa's grootsten door te verklaren dat alleen En gelse topclubs bij PSV mochten aankloppen. Dat was niet han dig, vond Linse. „Zakelijk ge zien was het niet verstandig om de deur naar Spanje en Italië meteen dicht te doen." Van Nistelrooy was niet te vermurwen: Engeland. „De sfeer, de mentaliteit, de wil om te winnen, het voetbal, het trekt me." Interesse liet lang op zich wachten. Alleen Arsenal infor meerde daadwerkelijk bij PSV, Chelsea en Leeds United deden mee in 'het circuit'. Met de week werd het rustiger, zelfs angstig stil toen Van Nistelrooy begin maart een ernstige knie blessure opliep. Een keerpunt? „Ik schrok. Ineens besefte ik dat het wel eens van invloed kon zijn op mijn toekomst." PSV vernam maanden niets meer van Arsenal,"maar Man chester United liet zich niet af schrikken door Van Nistelrooys blessure. Martin Edwards, pre ses van United, meldde zich vo rige week maandag - ruim schoots voor de afgesproken deadline van 1 rrei - bij Van Raaij c.s. Van Nistelrooy: „Dat was dus echt een droomclub." Linse: „Toen ik er afgelopen weekeinde was, werd me dui delijk dat Manchester United al scoutingsrapporten van Ruud bijhield toen hij nog bij FC Den Bosch speelde. Ze struinen na tuurlijk intensief de markt af, maar het zegt genoeg over Uni ted. Ze wilden hem per se heb ben. Dat gevoel kon Arsenal, als ze al wilden, nooit overbren- 'Theatre of Dreams', zoals Old Trafford wordt genoemd, hoef de Van Nistelrooy uiteraard niet te worden. Voor de laatste ins en outs zorgde Jaap Stam wel, die twee jaar geleden voor 35 miljoen gulden van PSV naar Manchester United verkaste. Ze hadden bij Oranje wel eens een kamer gedeeld. Bij het Neder lands elftal werd Stam in elk ge val duidelijk dat de spits gereed was voor het grote werk. Met zestig competitiedoelpunten in twee seizoenen als bewijs. Van Nistelrooy: „Bij PSV had ik wel het idee dat ik klaar was. In mijn filosofie achtte ik de tijd rijp om het nu op een nog ho ger niveau te proberen. Nou, Manchester United is duidelijk een stap voorwaarts. Eric Ge rets heeft me dit seizoen ook herhaaldelijk gezegd dat ik rijp was voor het grote werk." Bij Manchester United kan Van Nistelrooy zijn borst nat maken. Andy Cole, Dwight Yor- ke, Teddy Sheringham en Ole- Gunnar Solskjaer zijn concur renten van formaat voor twee plaatsen in de aanval van Man chester United. Van Nistelrooy haalt zijn schouders op. „Toen ik bij PSV kwam, waren Peter Möller, Gilles de Bilde, Luc Ni lis, Claudio en Arnold Bruggink er al. Ik kreeg steeds te horen: je begint op de bank. Ik heb daar nooit een uitspraak over ge daan. Dat zal ik ook nu niet doen." BUNNIK ANP Het protest van hockeyclub Amsterdam tegen de gang van zaken bij de beslissende play- offwedstrijd tegen Den Bosch is afgewezen. Het duel wordt niet overgespeeld. De uitslag, 3-2 in het voordeel van de Bosschenaren, blijft gehand haafd. Den Bosch staat daar om in de finale om het lands kampioenschap tegenover Bloemendaal. De hockeybond erkende dat Amsterdam een glaszuiver doelpunt is onthouden. De scheidsrechter beoordeelde een rake strafcorner van de Pakistaan Abbas verkeerd en liet doorspelen. De tegenaan val leverde Den Bosch een strafbal op die werd benut. De KNHB kwam tot de slotsom dat dit niet kan worden recht gezet omdat de reglementen daarin niet voorzien. Het bondsbestuur nam ook kennis van mogelijk wange drag van Den Bosch-doelman Ronald Jansen. Deze zou in de consternatie de stick van een Amsterdamse speler in het pu bliek hebben geslingerd, waar bij een toeschouwer lichtge wond raakte. Gezien de ernst van dit vergrijp is besloten een tuchtzaak aanhangig te ma ken. Behalve dit hebben ook nog andere ontoelaatbare in cidenten het beslissingsduel in de halve finale van de playoff ontsierd. KNHB-voorzitter An- dré Bolhuis sprak hierover zijn verontrusting uit en ge lastte een nader onderzoek. alkmaar gus van oosten Het had niet veel gescheeld of Peter Mueller, Erben Wenne- mars, Jan Bos en Jakko Jan Leeuwangh zouden gistermid dag zijn aangeschoven bij de presentatie van de nieuwe schaatsploeg van DSB Groep. Vorige week bereikte het viertal met sponsor Dirk Scheringa een mondelinge overeenkomst, maar afgelopen maandag trok ken Mueller en zijn kornuiten zich onverwacht terug. De sprintploeg van Mueller blijft nog ten minste een jaar onder de vlag van SpaarSelect schaat sen. SpaarSelect-directeur Jan Willem van Dijk repareerde schielijk de aanstaande breuk door de contracten meteen te verhogen. De ploeg die DSB Groep - in 1999 goed voor een nettowinst van ruim 75 miljoen gulden - gisteren in het sponsorhome van het AZ-stadion presenteer de staat ondanks de afwezig heid van de schaatsers van Mueller als een huis. De olym pische kampioenen Ids Postma (26) en Marianne Timmer (25) zijn de twee blikvangers die in Erik Bouwman en André Zon derland twee secondanten heb ben gevonden. Leen Pfrommer (64) is de trainer-coach en Eg- bert van 't Oever neemt de lo gistieke zaken voor zijn reke ning. In het geval dat het wed strijdprogramma van Timmer afwijkt van dat van Postma, zal Van 't Oever (72) als coach met Timmer meegaan. Het DSB-team zal nog fors wor den uitgebreid. Ids Postma re kent op 'vier of vijf personen uit binnen- en buitenland' die de ploeg zullen versterken. leiden gerard baas De softballers van Alphians hebben hooggespannen ver wachtingen voor dit seizoen. De voormalig Europees kampi oen, die vorig jaar in de play offs strandde, ziet in Thamen en Domstad Dodgers de voor naamste tegenstanders. De be langrijkste wijziging bij Alphi ans is het vertrek van pitcher Shannon van den Bergh. Het was voor de Zuid-Afrikaan niet mogelijk om ook voor dit sei zoen een verblijfs- en werkver gunning te regelen. Zijn beoogde vervanger, Tony Moyo, komt ook uit Zuid-Afri- ka, maar is nog niet inzetbaar. „De reglementen van de soft- balbond zeggen dat een speler drie dagen voor het begin van de competitie spelgerechtigd moet zijn", verklaart Alphians- bestuurslid Loek Venker, „en omdat we voor Tony nog niet de nodige papieren hebben ge regeld moeten we hopen op een soepele behandeling van de bond. Met hem erbij zijn we een echte titelkandidaat." De vrouwen-softbalsters spe len een klasse onder de natio nale top. „Dat is voor het derde achtereenvolgende jaar", vertelt Venken. „Zij moeten op dit ni veau blijven om op afzienbare termijn plaats te maken voor de veelbelovende lichting. Onze groep tot en met 16 jaar is erg talentvol, maar nog net niet goed genoeg." De honkbalafdeling van Al phians speelt ook in de op een na hoogste klasse van Neder land. En dat is voor het eerst in de clubgeschiedenis. „De ploeg is ten opzichte van vorig sei zoen niet versterkt en dus zal handhaving waarschijnlijk het hoogst bereikbare zijn." Eredivisie AZ - MW 2-0 (1-0). 45. Bosman 1-0, 76. Ricksen 2-0. Fortuna Sittard - FC Utrecht 3-0 (1-0). 22 Heering 1-0, 46. Gerritsen 2-0, 76. Amoah 3-0. FC Twente - PSV 1-3 (1-2). 6. Bruggink 0-1. 20 Bruggink 0-2. 24 Vennegoor of Hesse link 1-2, 71. Bruggink 1-3 Scheidsrechter: Luinge Toeschouwers: 13.400. SCOREbord Vitesse Feyenoord FC Twente AZ Roda JC Willem II FC Utrecht RKC Sparta Fortuna S. Graafschap 31 24 30 19 30 17 30 16 30 16 31 15 31 17 30 13 3:0 12 31 13 30 11 30 10 31 9 30 8 30 6 31 5 30 3 30 3 3 4 75 94-23 3 8 60 56-33 6 7 57 69-44 8 6 56 61-40 8 6 56 57-37 11 5 56 50-33 4 10 55 64-50 7 10 46 53-43 7 11 43 47-56 3 15 42 51-57 5 14 38 39-57 4 16 34 44-62 7 15 34 42-50 8 14 32 35-47 6 18 24 34-56 6 20 21 35-66 9 18 18 27-70 7 20 16 27-61 Stand aan kop: Manchester United 33-76, Liverpool 34-66, Arsenal 32-60, Leeds 33-60, Chelsea 33-58 België. Lierse - Brugge 1 - 0. Stand aan kop.- Anderlecht 31-68, Brugge 32-61, Gent 31-57, Standard 31-53 DAMMEN Hengelo. NK. zesde ronde: Meijer - Heus- dens 1-1. Oudshoorn - Dolfing 1-1, Kem perman - Stokkel 0-2, Drent - H Jansen 1- 1, G. Jansen - Van Leeuwen 1-1, Van den Akker - Scholma 1-1, Clerc - Van Balle- 'gooijen 2-0. Stand aan kop na zes ronden mes (Ier) 2-0, Dinamo Sumi (Oek) - Gran ge Edinburgh (Sch) 2-0. Groep B: Amster dam (Ned) - Royal Uccle Sport (Bel) 8-0, Campo Madrid (Spa) - Leicester (Eng) 0-4 TAFELTENNIS HOCKEY Terrassa. Europa Cup II, mannen. Groep A: Oranje Zwart (Ned) - Rot-Weiss Wettingen (Zwi) 4-4. Reading (Eng) - Ra cing Club de France (Fra) 4-0. Groep B: Club Atletic Terrassa (Spa) - Harvestehu- der THC (Dui) 3-2, Grunwald Poznan (Pol) - Cork (Ier) 2-0. Keulen. Europa Cup II. vrouwen. Groep A. Rot-Weiss Köln (Dui) - HC Her- Bremen. EK landentoernooi. Vrouwen. Eerste categorie, groep B, eerste ronde. Kroatië - Nederland 4-0. Hongarije - Wit-Rusland 4-0, Tsiechiè - Engeland 4- 2 Tweede ronde Engeland - Nederland 4- 3. Hongarije - Tsjechië 4-2. Kroatië - Wit- Rusland 4-1 Groep A. eerste ronde: Duits land - Zweden 4-1, Italië - Roemenië 4-2, Rusland - Frankrijk 4-2. Tweede ronde: Duitsland - Italië 4-0, Roemenië - Frank rijk 4-0, Rusland - Zweden 4-1 Mannen. Groep B, eerste ronde: Neder land - Tsjechië 4-2. Polen - Engeland 4-1 Duitsland - België 4-0. Groep A, eerste ronde. Denemarken - Frankrijk 4-2, Zwe den - Oostenrijk 4-0, Rusland - Joegosla vië 4-1. TENNIS Monte Carlo. Masters Series, mannen, 6.5 miljoen gulden. Kwartfinales: Pioline (Fra/8) - Kucera (Slw) 6-2 6-4, Gaudio (Arg) - Ferrero (Spa) 6-4 6-2, Hrbaty (Slw) - Corretja (Spa/9) 3-6 6-3 6-4, Alami (Mar) - Albert Costa (Spa/12) 6-4 7-5. Boedapest. Vrouwen, 250.000 gulden. Kwartfinale: Boogert (Ned/7) - Marosi (Hon) 3-6 6-4 6-4, Pitkowski (Fra/2) - Sanchez Lorenzo (Spa) 7-5 6-1, Montolio (Spa/4) - Vavrinec (Zwi) 6-1 6-1, Garbin (Ita) - Barabantsjikova (WRu) 4-6 6-0 6-1 Hilton Head. Vrouwen. 2.4 mil|oen gul den. Derde ronde: Pierce (Fra/1) - Smash nova (Isr) 6-1 6-2, Martinez (Spa/2) - La- bat (Arg)'6-3 6-0. Dragomir (Roe) - Koer- mkova (Rus/6) 6-7 6-3 6-3, Coetzer (ZAf/8) - Dementjeva (Rus) 6 2 6-4, Ne- jedly (Can) - Raymond (VSt) 6-2 6-3. Kwartfinale Pierce - Dokic (Aus) 6-3 6-1 IJSHOCKEY Katowice. WK B-landen. Polen - Nederland 5-1 (0-0 1-0 4-1), Slo venië - Estland 2-3, Duitsland - Groot-Brit- tannië 5-0, Kazachstan - Denemarken 4- 3. Eindstand: 1. Duitsland 7-12, 2. Ka zachstan 7-10, 3. Groot-Brittannië 7-9, 4. Polen 7-9, 5. Denemarken 7-6, 6. Estland 7-6, 7. Slovenië 7-2, 8. Nederland 7-2. PRIJSVRAGEN Lucky Day van vrijdag 21 april: 1-511- 17-21-24-25-27-28-32-36-37-40-43- 45-58-62-67-77-78. (Onder voorbehoud) Met dames- en herenteams uit o.a. Engeland en België Kom het zien, en proef de echte rvgbysfeer bij LRC DI0K Toegang gratis! ledereen is welkom aan de Smaragdlaan 101 in Leiden (tegenover CBR/3 Octoberhal) KAMPEER-WINTER RUITERSPORT

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 41