LOV pleit voor markt op zaterdag 'Het Rode Kruis is niet zonder waarschuwing op straat gezet' Regio 'College Voorschoten een weekeinde de hei op' 'Salonboot is gat in de markt' Buitenbad Voorschoten alleen juli en augustus open niiimiii Hulshoff DAG 22 APRIL 2000 973 voorschoten jan preenen De kans bestaat dat burge meester en wethouders van Voorschoten zich binnenkort een weekendje ergens op de hei terugtrekken. Fractievoor zitter Molenkamp van D66 deed deze suggestie deze week tijdens de raadsvergade ring. „Dat is dé manier om het vastgelopen proces weer vlot te trekken", zei ze naar aanlei ding van de problemen rond de verkeersnota en de Visie op Voorschoten. In beide geval len veegde de raad onlangs de voorstellen van B en W van ta fel. Molenkamp haastte zich om eraan toe te voegen dat de schuld daarvoor niet alleen bij het college ligt, maar dat de hele gemeenteraad daarvoor door gebrek aan besluitvaar digheid verantwoordelijk is. VVD'er A. Jonk haakte daar op in: „Ik vind het wel een span nende uitnodiging. Maar waarom alleen het college en niet de rest van de raad de hei opsturen? Wij hoeven als ge wone raadsleden toch niet van afstand toe te kijken?" Burgemeester Cannegieter gaat zich beraden op de sug gesties. warmond Twintig jaar is ze en nu al heeft Marieke Ouwehand haar eigen bedrijf: Warckerleede. Marieke is schipper en gastvrouw aan boord van de antieke salonboot 'De Heere Schouten', die vanaf van daag gaat varen. Op de bijna honderd jaar oude boot is plek voor maximaal twaalf personen. Vader Nico Ouwehand bracht het schip in originele staat terug. Marieke hoopt dat haar 'nostalgische vaartoch ten', waarbij ook een lunch- of dinerarrangement mogelijk is, zullen aanslaan. „Je weet nooit van tevoren hoe het gaat lopen, of er klan ten op af komen. Maar ik kan er goed mee varen en aan boord met de gasten zal ik ook mijn mannetje wel staan." VW-voorzitter Jan de Winter vindt het initiatief van de familie Ouwehand een goede aan vulling op het toeristische aanbod van Warmond. „Dit is een gat in de markt. Met zoveel mensen en bedrijven op een steenworp afstand moet het wel gaan lopen." foto henk bouwman b: in heeft u zich in de af week geërgerd? in ligenlijk weinig ergenis- in leen zondag, toen ik op tv, heb ik me ma il ;eïrriteerd aan het pu- Ajax. Dat was toen die AZ zo verschrikkelijk gescholden. Dan zie je scheidsrechter besluit edstrijd te staken, maar ns begint het publiek weer van voren af aan. ig ik me af waarom er niet voor kiest de itrijd af te blazen. Dan t nminste een daad. or kunnen we u 's vakker maken? «n levensgenieter. Geef 1/1 ir een bord verse asper- '™t een eenvoudig boter- een paar plakken ham glas Êlzas-wijn er- antwoord zal overigens jaJ|d in Leiderdorp verha ag it zo kennen ze me hier jng rhand wel. ez01 u doen met een mil- il, denk ik. Ik vind het wel best zo. En mijn 1 hebben het ook goed. zou ik een gedeelte van 1 in een potje willen om medisch onder- stimuleren. Mijn vrouw is namelijk ms-patiënte. Dan leer je wel dat geld niet zo ver schrikkelijk belangrijk is. Willem Alexander of Beatrix? Willem Alexander. Laat hij het land maar van zijn moeder overnemen. Die jongen is er klaar voor. Als ik zie hoe hij zich profileert, dan heb ik er alle ver trouwen in. Het leukste zou het natuurlijk zijn als hij de troons bestijging kan koppelen aan een huwelijk met de mooie Maxima. Dan is het dubbel feest. Wie is uw held of heldin? Mijn vrouw. Ms hebben en er dan op zo'n geweldige manier mee omgaan, daar heb ik diep respect voor. Ze leidt een leven met heel wat beperkingen, maar elke keer bewijst ze dat zo'n bestaan ook heel waarde vol kan zijn. Een uitstapje naar de Winkelhof, dat lukt nog net. Maar bij een bezoekje aan de stad moet de rolstoel al van stal worden gehaald. En dan toch opgewekt blijven. Ga er maar aan staan. Supermarkt, buurtwinkel of marktkraam? Ik zie graag een combinatie van alle drie, maar dan wel op een juiste manier gereguleerd. De verhoudingen moeten goed zijn. Dus niet te veel van het één of te weinig van het ander. Iedereen moet een eerlijke kans krijgen om een redelijk bestaan op te bouwen. In Leiderdorp zie je dat dit niet goed gaat. Daar heb je nu drie kwijnende markten. En de kleine reguliere detailhandel vangt de klappen op. Aan wie zou u een lintje uitrei ken? Eigenlijk zou ik nu Bart Keizer moeten noemen van het Meu belplein. Hij heeft namelijk ooit beweerd dat ik er één zou moe ten krijgen. Maar alle gekheid op een stokje: mijn echte kan didaat is Wim van der Velden, de vroegere eigenaar van Fau- naland. Die man is al jaren ern stig ziek, en ondanks dat blijft hij zich geweldig inzetten voor de Leiderdorpse Ondernemers Vereniging en voor de Stichting Winkelhof. Wat is uw grootste verdienste? Dan moet ik terug naar de be gindagen van de Winkelhof. Ik zat toen ook al in het bestuur van de LOV en heb het voor el kaar gekregen dat 25 van onze leden een vestiging in het win kelcentrum konden beginnen. En dat terwijl de projectontwik kelaar helemaal geen zin had om met lokale middenstanders in zee te gaan. Hij wilde het liefst van die grote franchise-za- ken aantrekken. Maar via aller lei procedures heb ik toch mijn zin gekregen. En daar ben ik soms nog trots op. Wat is uw favoriete plekje in Leiderdorp? Mijn eigen terras aan de Oude Rijn. In de zomer vaart hier van alles voorbij. Dan geniet ik met volle teugen. De Achthovener- polder, ook zo verschrikkelijk mooi. Daar ben ik als kind op gegroeid. Ook daar kom ik nog regelmatig, om te wandelen of om te fietsen. Wat mag er niet komen in Lei derdorp? Periferieke detailhandel. Van die grote supermarkten op in dustrieterreinen. Dat is de doodsteek voor de detailhandel en voor het centrum van het dorp. Nooit doen dus. tekst: eric went Leiderdorpse ondernemers willen af van verbrokkeling Het buitenbad van zwembad Het Wedde in Voorschoten gaat dit jaar niet op 1 mei open, maar pas op 1 juli. Op 3 september gaat het bad weer dicht. De late openstelling heeft te maken met steeds strengere eisen die de provincie Zuid-Holland stelt aan zwembaden. Hier aan kan het Voorschotense openluchtbad in mei en juni niet voldoen. Omdat de buitenkleedkamers buiten ge bruik zijn, zijn de buitenzwemmers aan gewezen op de kleedkamers bij het bin nenbad, waar tot 1 juli nog gewoon wordt lesgegeven. De provincie wil uit hygiensch oogpunt niet dat de leszwemmers en de buitenzwemmers van dezelfde kleedacco- modatie gebruik maken. In de maanden juli en augustus speelt dat probleem niet. Het openluchtbad zou alleen in mei open kunnen als de buitenkleedkamers een opknapbeurt krijgen. De gemeente heeft becijferd dat zo'n face-lift minstens 50.000 gulden kost. Dat is de gemeente te gortig, omdat niet duidelijk is wat er met het buitenbad gaat gebeuren. Sinds vorig jaar wordt gedacht aan slui ting van het openluchtbad. Oegstgeestenaar Kooloos zegt al in maart brieven aan organisatie te hebben gestuurd oegstgeest suzanne barbier Ton Kooloos is boos. Dat laat hij weten vanaf zijn vakantie adres. De Oegstgeestenaar ont kent dat hij het Rode Kruis maandag zonder waarschuwing op straat heeft gezet. Die aantij ging raakt volgens hem kant noch wal. „Het is flauwekul dat het Rode Kruis verrast is door een nieuw slot op de deur van de opslagruimte. In maart en april heb ik brieven gestuurd dat ze de garage leeg moesten halen. De kantonrechter heeft deze zomer beslist dat de orga nisatie in maart zou moeten verhuizen uit het bedrijfspand. Daar hoort ook de garage bij. Op dat moment kregen ze tien maanden uitstel om een andere opslagruimte te zoeken. Ze doen nu echt alsof hun neus bloedt. Ze zijn gewoon boos over het gedwongen vertrek." Gisteren kondigde Rode Kruispenningmeester E. Groe nendijk aan naar de rechter te stappen als Kooloos niet snel een nieuwe sleutel geeft van de opslagruimte aan de Rhijngees- terstraatweg. Volgens het Rode Kruis is er een wettige huur overeenkomst. Volgens Kooloos niet. „Als ze er een zaak van willen maken moeten ze dat maar doen, want volgens mijn advocaat sta ik volledig in mijn recht." Het stoort de eigenaar van partycentrum La France ook dat Groenendijk beweert dat er onmisbare materialen in de ga rage liggen waar in het geval van een ramp niemand bij kan. „Die opslagruimte is praktisch leeg. De ambulance bijvoor beeld staat ergens anders. Er staan alleen wat elektrische stoeltjes en wat klein spul. Niets dat ze niet in een keer kunnen verhuizen." De Oegstgeestenaar vindt het allemaal 'te triest voor woor den'. Hij zou keer op keer heb ben aangedrongen op een ge sprek over een redelijke oplos sing. Maar nooit kreeg hij enige reactie van de hulporganisatie op zijn brieven en verzoeken. Hij heeft zelfs aangeboden om een schikking te treffen over een energierekening van drie duizend gulden die nog steeds niet is betaald. Maar ook hier kwam geen reactie op. „Ik vind dit erg jammer. Je bent toch wat coulanter omdat het om het Rode Kruis gaat. Maar: dan had iemand maar moeten rea geren." De Leiderdorpse Onderne mers Vereniging (LOV) wil het aantal markten in het dorp terugbrengen naar één. Deze nieuwe week markt moet uit zestig kra men bestaan en elke zater dag gehouden worden. Als locatie denken de onder nemers aan het plein voor winkelcentrum Santhorst. Wethouder A. Roest is aan genaam verrast over het voorstel. C. Verplancke van de Vereniging voor ambu lante handel is ronduit ne gatief: „Dit is pure lucht fietserij." leiderdorp' eric went De LOV neemt met haar stand punt een voorschot op de dis cussie die de komende maan den in de raadzaal gevoerd wordt. Voor het einde van het jaar moet Leiderdorp namelijk een nieuw standplaatsenbeleid hebben. Centrale vraag is of de huidige markten op donderdag (Laan van Ouderzorg), vrijdag (Hoofdstraat) voldoen en of de losse kramen die zaterdag op de Statendaalder staan, mogen blijven. Wat de ondernemers betreft, worden deze vragen met een volmondig 'nee' beantwoord. Minnee: „Er is een enorme te rugloop van het aantal kramen, op donderdag aan de Laan van Ouderzorg, en op vrijdag aan de Hoofdstraat. Beide markten leiden een kwijnend bestaan. Aan de Laan van Ouderzorg vind je op een goede dag hoog Op de markt op de Laan van Ouderzorg is plaats voor zestig kramen, maar er staan er hooguit een stuk of zestien. uit zestien tot twintig kramen. Terwijl er oorspronkelijk zestig gepland waren. Als de gemeen te desondanks toch vergunnin gen blijft uitgeven voor een plek als de Statendaalder, dan vraag ik me af waar ze in godsnaam mee bezig is." Een grote geconcentreerde zaterdagmarkt is een goed al ternatief voor de huidige ver brokkelde situatie, denken de Leiderdorpse ondernemers. Minnee: „Nu heeft elk van de markten te weinig overlevings kansen. Concentreer je de boel, dan krijg je een heel ander ver haal. Dan versterken de ver schillende ondernemers el kaar." De LOV-bestuurder heeft een voorkeur voor de zaterdag als vaste marktdag, omdat de kans op succes dan het grootst is: „Loop je op de donderdag- of de vrijdagmarkt, dan tref je vooral bejaarden aan. Maar op zaterdag trek je ook tweeverdie ners, die nu nog massaal naar Leiden uitwijken." Bijkomend voordeel van het ondernemersplan, is dat de Lei derdorpse winkelier ook met een weet waar hij aan toe is. Minnee: „Door dit gespreide marktsysteem vangen de groentespeciaalzaken, de kaas winkels, de warme bakkers en de bloemenzaken nu te vaak de klappen op. In de nieuwe situa tie is dat anders. Dan is zater dag de dag van de weekmarkt. En op andere dagen kunnen de reguliere winkeliers hun slag slaan." Wethouder Roest is aange naam verrast over het LOV- voorstel: „Dat er wat moet ge beuren is duidelijk. Want het vorige marktbesluit was een ui terst ongelukkig besluit. Dan is dit zeker geen slecht idee. Maar ik voorzie wel problemen: de meeste marktkooplui hebben namelijk al een plek op zater dag en komen dus niet naar Leiderdorp. Maar ik ben blij dat de LOV meedenkt, en ik ga het idee zeker op haalbaarheid on derzoeken." Wat Verplancke van de ver eniging voor ambulante handel betreft is dat niet nodig: „Zo'n markt op zaterdag zal toch nooit van de grond komen. Pu re luchtfietserij, meer is het niet. Om te beginnen zullen wij het college al een negatief ad vies geven. Want er zijn al vol doende van dit soort markten in de regio." En marktkooplui zijn er niet. „Ze hebben de bes te markten voor het uitzoeken. Dan moet je er minimaal een zak met geld tegenover kunnen stellen. Ik denk dus dat Leider dorp zich maar tevreden moet stellen met de huidige donder- dagmarkt. Meer zit er eenvou digweg niet in." Jjan Minnee kapper in ruste e: vice-voorzitter Leiderdorpse On- t ners Vereniging ™d: 64 jaar lijke staat: ge- 1, één zoon en twee L$rs ilaats: Leiderdorp irschoten koopt school tl choten De Protestants Christelijke Schoolvereniging choten en de gemeente hebben overeenstemming bereikt le verkoop van de Gevers Deynootschool aan de Voor- De gemeente betaalt ongeveer zeven ton. Het pand is 1,6 in gulden waard, maar daar gaat het bedrag vanaf dat er de overheid in de loop der jaren in is geïnvesteerd. De Ge- v°i)eynootschool verhuist naar verwachting medio 2001 naar :en ininklijke Marinelaan. De gemeente wil de vrijkomende 'nde ian de Voorstraat opvullen met winkels en appartementen. Tetl ibrengst steekt de gemeente grotendeels in het nieuwe rs 6 Igebouw. tificaat voor firma Paardekooper woupe Het Zoeterwoudse bouwbedrijf Paardekooper is •un oepen tot Erkend Hoofdaannemer. Het bedrijf, waar vijf- iensen werken, is heel erg trots op de kwalificatie. „We een ien voldoen aan een vijftigtal strenge normen van het Ne- ïren icjs Verbond van Ondernemers in de Bouwnijverheid", lerman Paardekooper. Een onafhankelijke instelling gaat K natig controleren of de aannemer aan de normen blijft en. Bouwbedrijf Paardekooper bestaat sinds 1881. er 1 itraal loket ouderen Voorschoten choten Voorschoten moet zo snel mogelijk een centraal ijgen voor ouderen, zodat zij niet langer van het kastje muur worden gestuurd. Alle politieke partijen dringen iïl p 'helderheid, doelmatigheid, overzichtelijkheid en flexibi- bij het wegwijs maken van ouderen. Het college van bur- ester en wethouders hoopt nog dit jaar aan het verzoek 1 te voldoen. Op korte termijn pleegt de gemeente g met het Gecoördineerd Ouderenwerk Voorschoten over en de taken van het centrale loket. en zoeken in Mors en Stevenshof Kinderen tot en met 12 jaar kunnen op tweede paasdag i zoeken op de dierenweides in de Mors en Stevenshof in De dierenweide in de Mors ligt vlakbij het Kweeklust- nan de Lage Morsweg. In de Stevenshof ligt de dierenweide Stevenspark. Zowel verse kippeneieren als een aantal n eieren zijn verstopt. De vinders van deze gouden eieren n bij inlevering een paaspresentje. De hekken gaan om uur open, anderhalf uur later gaan ze weer dicht. Vanaf tl e paasdag zijn beide dierenweides ook weer elke woens- ddag geopend voor publiek. De vrijwilligersgroep in de ïshof zorgt ervoor dat de dierenweide in het Stevenspark zondagmiddag open is.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 17