'De oplossing? De spits moet beter spelen' £po>d Klassement topscorers '99- WOUT BERGEI Sport Otte wacht nog even met afscheid nemen Lancel strijkt met de Leidsch Dagblad Doelpuntenmaker van de week: Doelp. Fred Wagemaker (LFC) 03 ij) Alex Barendse (RCL) 01 30 2) Sander de Wolf (ASC) 00 29 3) Mohamed Ben Saïd (SJC) 00 21 4) Loean Kameri (Alphia) 01 21 5) Martijn van der Bos (Altior) 00 20 6) Peter Wubben (Alphense Boys) 00 16 Michel Turk (Meerburg) 00 20 8) Marcel de Bruin (Leiden) 00 15 9) Patrick van Dam (Noordwijk) 03 14 10) Erwin Oudshoorn (Stompwijk'92) 01 15 Pr Wout Bergers stelt voor de topscorer van de week een waardebon van vijftig gulden beschikbaar. De bon wordt naar de club gestuurd. De Topscorer van de maand ont vangt een bon van honderd vijftig gulden. Voor de drie voetballers die aan het einde van het seizoen het totaalklas sement aanvoeren, zijn aan trekkelijke prijzenpakketten beschikbaar gesteld. Wim van Duivenbode is dagelijks tussen 10.00 en 16.00 uur bereikbaar LEIDEN NOORDWIJK VOORSCHOTEI voor vragen en opmerl over het topscorersl ment, tel. 071-5356461 leiden Na loting is Roodenburg-routinier Amo Lancel winnaar den van de maandprijs in de Topscorerscompetitie. Met Patrick y Dam (Noordwijk) en Raymond Kroeze (Alkmania) scoorde hij punten in de maand maart. Onder toezicht van zijn kinderen W« (15) en Giovanni (5) heeft Lancel de waardebonnen bij Wout in ontvangst genomen. foto henk VRIJDAG 21 APRIL 2000 'Ze kunnen me voor voetbal wakker maken SJC'er Edwin Otte voelt zich fit, heeft zoals hij zelf zegt een enorm eergevoel en speelt in een leuke groep voor een erg leuke vereniging. Natuurlijk gaat hij nog een jaartje door. Dat de Haarlemmer 38 jaar ge leden is geboren doet dan hele maal niet ter zake. Met SJC zit Otte, die in totaal drie keer algemeen landskampioen bij de amateurs werd, in de nacompetitie voor promo tie naar de tweede klasse. Op paasmaandag spelen IL de Noordwijkers in eigen huis de return tegen Con- cordia Delft. De uitwed- q strijd won SJC met 3-1 Q Heb je er lang over nage- dacht om nog een seizoen I door te gaan? „Nee. Eigenlijk heb ik er Cd geen moment het idee ge- had dat ik zou stoppen. Het is dan ook een heel leuk G2 seizoen geweest. De domper van vorig jaar is helemaal O weggewist. Na de degrada- tie is de selectie versterkt en O er zit nu meer balans in de ploeg. Met dit team waren C~\ we nooit gedegradeerd. [sg Maar om het feest com pleet te maken, moet er gepromoveerd worden? „Ja, maar dat kan een las tig verhaal worden, want de weg is nog lang. We heb ben dan wel de eerste wed strijd tegen Concordia met 3-1 gewonnen en iedereen denkt dat we al in de volgende ronde zit ten. Ze vergeten dat we in dat duel vreselijk veel geluk hebben gehad. Als we een ronde verder komen, spelen we waarschijn lijk uit en thuis tegen Altior. Als we dat winnen zijn we een wed strijd van de tweede klasse af. In totaal dus vier moeilijke potjes voetbal. Jij hebt jarenlang op het hoog ste amateurniveau gevoetbald. Hoe is het dan om in de derde klasse te spelen? Over het algemeen zie je dat het niveau achteruit gaat. In de derde klasse waren er grote krachtsverschillen. Niet alleen tussen de kop en de staart, maar ook tussen nummer een, tivee en drie. Er zat telkens tien punten tussen en dat is nooit een goed teken. Bij veel wedstrijden was het alleen maar de vraag met hoe groot verschil we zouden winnen. Het is dus erg belang rijk dat we promoveren. Dat is mijn eer te na, ik ben er ontzet tend op gebrand om er aan mee te helpen om SJC op het niveau te brengen waar de club thuis hoort. Dat zou een mooi slot van een mooie voetballoopbaan zijn." Hoe ben je bij SJC terechtge komen? Dat kwam door Ben van Leeu wen, die toen SJC trainde. Ik speelde bij RCH samen met Ben, waar we in 1989 Nederlands kampioen mee werden. Stephan Spruyt zat daar trouwens ook bij. Ik zat bij Quick Boys en kon niet meer op zaterdag voetbal len. Ben vroeg me om bij SJC te komen. Zijn verhaal klonk goed en hij had gelijk. De club is echt heel erg goed, gezellig en er zit ten goede mensen op de belang rijke plekken. Als afsluiting van mijn loopbaan is het dus een goede keuze geweest. Ik had nooit gedacht dat ik er zes jaar zou blijven plakken. Nou ja dat worden er dus zeven. Hoe staat voetbal er voor ver geleken met de tijd dat jij speelde bij RCH? „Dan heb je het dus over twintig jaar geleden. Die tijden kun je niet vergelijken. Ik weet nog dat ik het als 18-jarige een eer vond om bij het eerste op de bank te zitten. Dat hoef je de A-junioren van tegenwoordig niet te vra gen, die kijken je dan aan of ze water zien branden. Ik ben er aan gewend geraakt, maar ik heb er nog steeds moeite mee. Mij konden ze altijd wakker maken voor een partijtje voet bal. Nu nog trouwens. Klopt het dat je een leuke aan- Jerrel Linger staat met FC Lisse in degradatiezone bieding van Hans van der Plas hebt gehad? „Ja, hij vroeg me of ik er in Quick Boys-4 of -5 bij wilde ko men. Floor van Duyn zat er ook bij en nog wat jongens met wie ik begin jaren negentig in het eerste speelde. Een erg leuk aan bod, heel verleidelijk om met die gasten met wie we twee keer landskampioen zijn geworden te gaan spelen. Maar ik kan niet vanwege mijn werk. Ik heb met mijn broer een tapijt- en gordij nenzaak en op zaterdag moet de winkel open. Hans zal zijn aan bod dus wat moeten verrui men." Naam: Wils van Oosten. Wils komt van Wilhelmus Jose- phus. Ooit heb ik iemand ont moet die ook zo heette. Men sen spellen het vaak met twee li-en of zoals het land 'Wales'. Bijnaam: Ik heb er twee, 'wit te' en 'IJslander', omdat ik blond haar heb. Geboren: 13 december 1973. Te: Leiderdorp. Gewicht en lengte: 73 kilo bij 1.70 meter. Ik ben wat aan de forse kant, maar geen gram metje vet hoor. Woonplaats: bij mijn vader en moeder in Leiderdorp. Broers/zussen: een twee jaar oudere zus, Wendy. Clubs: Ik begon bij RCL. Op mijn vijftiende ging ik naar Roodenburg. In 1996 ben ik voor een jaartje naar Sleutels gegaan. Daarna weer naar Roodenburg. Beroep: ik ben timmerman. Nu zijn we een winkel in de Breestraat aan het verbouwen, een tijdje geleden werkte ik aan een villa in Wassenaar. Nu is dat het mooiste huis in het dorp. Partner: sinds twee jaar en een paar weken Linda, mijn vriendin. Positie: ik was altijd linkshalf. Nu ben ik een van de twee spitsen. Het gaat goed, ik scoor regelmatig. Sterke punt: mijn wilskracht. Zwakke punt: ik ben niet zo technisch. Beste trainers: Eelco Fiele- mon, Marco van Alphen en Bob van Boheemen. Van alle drie heb ik veel geleerd. Slechtste trainen 'slechtste' is het woord niet, maar ik kon het op voetbalgebied niet zo vinden met Siem van der Lin den, die Sleutels trainde toen ik er speelde. Hoogtepunt: ooit zat ik in de A-junioren in een hele goede lichting. We werden vierde in een sterke competitie met alle maal profclubs. Dieptepunt: de degradatie van de derde naar de vierde klasse met Roodenburg. En dat we vorig jaar net de promotie mis ten. Blessures: ik ben er dit jaar een tijd tussenuit geweest door een schouderblessure die ik opliep op wintersport. Daar vóór heb ik vaak zelf mijn arm in de kom moeten zetten. Jerrel Linger schuift de schuld van de slechte pres taties van FC Lisse in zijn eigen schoenen. Zeventig procent van de oorzaak ligt bij hem, zegt de behendige spits. ,,Als ik beter in vorm was, had Lisse meer pun ten gehad. Dat durf ik wel te zeggen." lisse janet van duk Een beetje glanzend lichtgrijs pak met een glimmend T-shirt, zwarte kunststof schoenen. Twee sigaretten in een uur, hogelijk verbaasd dat er in Lisse bussen rijden. Ook buiten het veld is Jer rel Linger (Amsterdam, 31 jaar, assistent-accountant) een snelle jongen. Hij heeft niet echt een IL idee hoe het komt dat hij - 2 publiekslieveling, voorma lig Voetballer van het Jaar q - dit seizoen niet in top- S vorm steekt. ,,De verdedi- gers zijn goed en houden mij meer in de gaten. En l het heeft ook met de re- sultaten te maken. Als het CQ goed gaat, zit het ook goed in je koppie. Misschien kan ik het niet opbrengen om voor een midden- mootplaats optimaal te O presteren." Zijn matige presteren en o de tegenvallende resulta at ten waren de reden dat hij D-J in januari terugkwam op het besluit om na dit sei- zoen, vooral vanwege tijd- gebrek, te stoppen. Linger plakt er een vijfde jaar aan vast, want hij wil zijn ver blijf op Ter Specke waar dig afsluiten. Zijn ervaring is dat de vorm, dat ongrijpbare, in eens weer terug kan zijn. Voor de wedstrijd heeft de spits geen idee, na het eerste balcontact weet hij of het een topwedstrijd wordt of niet. Is de eerste actie geen geslaagde, dan kan het gebeuren dat hij twee of drie keer scoort, zonder echt goed in de wedstrijd te hebben gezeten. ,,Dan is iedereen blij, maar dan ben ik niet blij. Want een wedstrijd is voor mij meer dan alleen maar scoren." Linger zoekt alles eerst bij zichzelf. Hij vindt zichzelf geen speler die alleen uitblinkt in een goed draaiend team. Het is juist andersom. Als hij goed pres teert, kan hij anderen beter la ten voetballen, laten scoren. Zo Jerrel Linger, hier in duel met Ronald van Dijk van Quick Boys: „Als mij om advies gevraagd wordt, dan stel ik mijn eigen functioneren aan de or de. foto kees van hoogdalem moet hij ook zijn ervaring ge bruiken in het redelijk onerva ren elftal. „Ik moet het met de bal laten zien, niet door woor den." FC Lisse, dat morgen speelt tegen kampioenskandidaat Kat wijk, is na de winterstop pijl snel naar de degradatiezone ge daald.. Als het waar zou zijn, dat Linger voor zeventig procent de oorzaak is van de tegenvallende resultaten, dan blijft er nog al tijd dertig procent over voor an dere factoren. Linger wijt het geringe aantal punten verder aan een gebrek aan geluk, de bijna geheel ver nieuwde selectie en het voortij dige vertrek van de ervaren nieuwkomers Gilbert Taument (weggestuurd nadat hij op de training een kopstoot had uit gedeeld) en Arne van den Berg (vertrokken naar Oostenrijk). Als de selectie intact was geble ven, was FC Lisse bij de eerste vijf geëindigd, is zijn overtui ging- Het is volgens Linger niet zo dat de groep geen eenheid is op het veld en daarbuiten. Trainer Wim Schaap (ook nieuw) en elftalbegeleider Stephan Spruyt hebben er volgens hem alles aan gedaan om groepjesvor ming te voorkomen, en dat is, mede dankzij de opstelling van de nieuwkomers, ook gelukt. „Persoonlijk maakt het mij niet uit of een groep een vrien- denploeg is. Ik kom om te voet ballen, niet meer en niet min der. Elke donderdag zitten we na de training verplicht bij el kaar om koffie te drinken. Een keer in de maand hebben we dan een maaltijd. Persoonlijk vind ik dat niet zo leuk, ik ga het liefst direct naar huis. Maar ze doen het voor de teambuil ding, en als het in het groeps belang is, zet ik mijn eigen be lang opzij." Linger vindt dat Wim Schaap ook verder niets valt te verwij ten. (Vraag: Zou je het zeggen als het wel zo was? Antwoord: Nee). „De trainer stopt er heel veel tijd en energie in. Ik vind dat de jongens hem moeten be lonen daarvoor. En als ze dat niet doen, dan moeten ze de schuld bij zichzelf zoeken. Dat doe ik zelf ook. Natuurlijk zijn er wel wissels geweest of spe lers opgesteld waarvan je je achteraf kunt vragen of dat goed is geweekt, maar dat is al tijd achteraf." De van Tonegido afkomstige oefenmeester stapte van het vertrouwde Lissese 4-3-3-sys- teem over naar een speelwijze met twee spitsen. Linger vindt dat voor zichzelf geen pro bleem, voor de ploeg ook niet. „Ik zou hem niet adviseren te rug te gaan naar 4-3-3. Als een trainer met een ander systeem speelt, en hij haalt jongens erbij die daarin passen, dan moet hij daar ook aan vasthouden. De laatste twee wedstrijden kregen we er tien tegendoelpunten bij, dat geeft geen reëel beeld van de hele competitie. Met het sys teem dat hij speelt, kun je heel kwetsbaar zijn. Maar als je het perfect uitvoert, kun je er alleen maar winst mee boeken." Nu de situatie zo penibel is, tellen alleen de resultaten. Mor gen tegen Katwijk speelt de vo rig jaar gestopte Stephan Spruyt waarschijnlijk mee om de wan kele defensie te leiden. „Op een gegeven moment bereik je een grens, dan moet er wat gebeu ren", beseft Linger. „Stephan heeft de nodige er varing, kan een mannetje neer zetten en als slot op de deur kun je hem goed gebruiken. Hij heeft vanaf de bank heel goed kunnen zien wat er aan schort, en als hij het zelf kan oplossen in het veld, waarom niet? Ik weet dat hij het hartstikke graag wil. Als ik trainer was geweest, had ik het misschien ook wel gedaan." En anders? Wat had hij an ders gedaan? „Er wordt mij niet om advies gevraagd, en als er een gesprek komt, dan stel ik mijn eigen functioneren aan de orde. Dat zou mijn oplossing zijn: de spits van Lisse beter la ten spelen." Linger vindt het niet erg dat juist Katwijk morgen de tegen stander is. Uit eigen ervaring weet hij dat de druk voor een ti telkandidaat erg groot is. En FC Lisse heeft alles nog in eigen hand, zelfs als deze wedstrijd verloren gaat. Bovendien speelt hij altijd goed in Katwijk. Dat heeft volgens hem te maken met zijn eerste (kampioens)jaar bij FC Lisse, toen het Katwijkse publiek 'niet altijd even aardig' was tegen hem en zijn even eens Surinaamse maatje in de spits Jimmy Simons. „Wij kre gen wel eens wat uitlatingen over ons heen." Linger: „Je gaat je op een ge geven moment afvragen of dat met je huidskleur te maken heeft of met je voetbalkwalitei ten. Ik ga er maar vanuit dat het vanwege mijn voetbalkwalitei ten is. Dat doe ik altijd, ook als ik dat soort dingen op het veld naar mijn hoofd krijg. Het komt heel sporadisch voor, mis schien een keer per seizoen, maar dan denk ik toch: het zal met mijn voetbalkwaliteiten te maken hebben, niet met mijn huidskleur. En ik hoop dat het bij het Katwijkse voetbalpubliek ook zo is." Edwin Otte (rechts) is 38 jaar, maar nog fit genoeg voor de tweede klasse. UIT DE DEKKING Leukste tegen stander: derby's vind ik geweldig. En Meerburg is een heel leuke club. Vervelendste tegenstander: echte boerengehuchtenclubs. Ik zal maar geen namen noe men. Favoriete club: Ajax. Favoriete voetballer: Jari Lit- manen in zijn Ajax-tijd. Kanu vind ik ook fantastisch, dat komt omdat ik zelf helemaal geen techniek heb en hij vrese lijk veel. Hobby: ik tennis af en toe. Eten: de saté met patat die ik elke zondag bij mijn ouders eet. Mijn vader maakt de saté zelf en dat doet-ie geweldig. Drinken: cola-vieux Respect voor: het groepje ou dere mensen dat bij Rooden burg altijd van alles regelt voor de spelers. Hekel aan: mensen die te lui zijn om te werken. Vakantiel ten Spanje en h vooral de ng: Excursies i h; hoeven ni Ie r mij. ;ey< Mooiste plek in de regio i hi terras van Annie's Verjaai rea in de zomer. Als ik de boi ee weer zie liggen, is voor ni d e zomer begonnen. inr Kansen van Roodenburf nsti promotie: ik zie het echt 2-2 ten. De groep is helemaa we kunnen iedereen aan hebben niet voor niets tv keer van de kampioen M |s burg gewonnen. Maanda o i gen Forum Sport moeten de eerste stap zetten. Toekomst Roodenburg: e (l er is een goede lichting j( en in de selectie heerst ei 73 ontzettend goede sfeer. Toekomst persoonlijk: ids er aan bijdragen dat Roo ie, 1 burg weer in de tweede l slan komt. 1-3. tekst gerard baas

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22