Krajicek en Schalken schitteren in Monaco Van der Kooij geniet na van sterk optreden in Frankrijk Sport BLESSURETIJD Ronald van Dijk revalideert SPORT&SPEL SPORTagenda IDERDAG 20 APRIL 2000 ternationaal rugbytoernooi bij DIOK Aan het traditionele Paastoernooi bij DIOK doen dit ook mannenteams mee. De vrouwen en mannen van de |se rugbyclub spelen tegen teams uit Engeland, België en iserland. Het zevende Paastoernooi begint op zaterdag en dag om 11.00 uur op het terrein van DIOK aan de Smaragd - ien op naastgelegen velden van Docos. Het Sportbedrijf van remeente legt voor deze gelegenheid een loopbrug over het er tussen de beide complexen. SVB eert Alphense vrijwilliger maan den run» Alphenaar Jan van der Linde is 'eregast' bij lefeninterland van het Nederlands elftal tegen Schotland op pril. Hij is met een aantal andere vrijwilligers door de KNVB E enodigd. Van der Linde is sinds 1963 actief als scheidsrech- rapporteur, begeleider en docent. De eregasten, gekozen uit ;ntig genomineerden, krijgen voor de wedstrijd een diner jbij ook John Blankenstein aanschuift. eri van Dijk surft in Hyères lar De Teraarse windsurfer Joeri van Dijk probeert in het ïse Hyères een stap richting Sydney te zetten. De wedstrijd |l als selectie-evenement voor de Olympische Spelen. Van komt uit in de Mistral-klasse, net als Michel l'Amie uit Al ii aan den Rijn. Bij de vrouwen doet in deze klasse de Al- nse Petra van der Linden mee. Carolijn Brouwer uit Voor- t is in Frankrijk met Alexandra Verbeek om kwalificatie af te ngen in de '470'. In de Soling-klasse zeilt oud-Alphenaar Pe- ran Niekerk, samen met Dirk de Ridder in de boot van Roy ner. De Semaine Olympique Hyeres begint zondag. jfde NK snooker in Warmond ^Bj40ND_» Voor de vijfde keer op rij wordt de komende paasda- ™7jnei iNederlands kampioenschap snooker afgewerkt in War- rïtHlid. Bij Jumbo in de Veerpolder staan de 'overlevenden' van lie-fcwalifïcatieronden die de afgelopen weken in hele land zijn ice perkt en waar 900 biljarters aan hebben deelgenomen. Het is onderverdeeld in vijf categoriën: mannen, vrouwen, kop- junioren en veteranen. De finales worden maandag afge- kt. Bij de mannen verdedigt Roy Stolk uit Zeist zijn titel, bij rouwen de Eindhovense Saskia Smits. Bijna traditioneel is escheiden inbreng van snookerspelers uit Leiden en om- ten. Slechts een handvol regiogenoten wist zich te plaatsen Ie kans is klein dat die op tweede paasdag nog actief zijn. Hdger Ramondt in Oranje lid van Dijk (25) raakte op zaterdag 4 maart zwaar geblesseerd in de wedstrijd lARC. De Katwijkse verdediger, die op zijn 17de in het eerste van Quick Boys teerde, wacht een lang revalidatieproces. Het Leidsch Dagblad volgt Ronald )ijk de komende maanden, tot zijn terugkeer. Vandaag aflevering 2: Afwachten "en niet te veel nadenken. aan den run» Vincent Ramondt is voor het eerst in zijn grot '^re 8eselecteer<i voor het Nederlands team. De bridger uit len aan den Rijn speelt samen met zijn vaste partner Anton is uit Amstelveen op de Bridge Olympiade. Deze wordt van ugustus tot 9 september in Maastricht gehouden. De overi- aren van Oranje zijn Wubbo de Boer/Bauke Muller en b Bertens/Bart Nab. De laatstgenoemden behoren tot het te team van landskampioen Crash uit Leiden. 53 omburg tegen oud-Oranje Ni Een wedstrijd tussen een selectie van jeugd- en heren- elers en een team van oud-internationals en hoofdklasse- ers vormt zaterdag het hoogtepunt van het lustrumtoemooi e Leidse hockeyclub Roomburg. In het kader van het 65-ja- ïbileum zijn er de hele dag activiteiten aan de Van Vollen- inkade. Om 10.00 uur start een jeugdtoernooi met als deel- ïende verenigingen Alecto, Forescate, LOHC en Roomburg. 16.30 uur is er een strafcornerclinic, verzorgd door HCKZ- erTaeke Taekema uit Oegstgeest, waarna om 17.00 uur het 'tussen de selectie en het team van voormalig intematio- en hoofdJclassespelers begint. In die ploeg is onder anderen plaatsje ingeruimd voor Taekema en Rogier van 't Hek. Vincent van der Kooij is teruggekeerd op vader landse bodem met een extra dosis zelfvertrou wen in zijn bagage. De 20-jarige wielrenner van de Rabobank Amateurploeg eindigde afgelopen zondag als vijfde in de loodzware Franse etappe wedstrijd Tour De Loir-Et-Cher. De Leiderdorper eiste ook de (gedeelde) tweede plaats in het berg- klassement op én de derde stek in de ranglijst voor espoirs (renners jonger dan 23 jaar). In het sprintklassement behaalde hij verrassend de ze vende klassering. De prestatie van Van der Kooij is des te opmer kelijker, omdat hij daarvoor al in een driedaagse UCI-koers in België, behorend tot de reeks we reldbekerwedstrijden voor espoirs, schitterde met de bronzen plaats in het eindklassement. „Ik heb altijd geweten, dat ik het kan. Maar dit sce nario had ik niet kunnen bedenken. Aan het be gin van het seizoen had ik hiervoor natuurlijk ge tekend. Het herstel is goed gegaan. Ik heb ner gens last van en ook dat verbaast me", vertelt de coureur twee dagen na de laatste etappe van de Van der Kooij, afgereisd met vijf andere neo- amateurs en onder anderen ex-prof Frans Maas- sen als begeleider, kreeg vorige week meer dan 800 wedstrijdkilometers voorgeschoteld. In de openingsrit van Blois naar St-Laurent-sur-Nouan over 178.1 kilometer legde Van der Kooij de basis voor zijn hoge eindnotering. Hij ontsnapte met elf collega-renners uit het meer dan honderd deelnemers rijke startersveld. „We hebben het peloton toen op dik vijf minuten gereden. Daar mee was het al voor negentig procent zeker dat de eindwinnaar uit die groep zou komen. Omdat je de enige Rabo-renner daarin bent, komt de druk van de hele ploeg op jouw schouders te lig gen." „Ik heb die druk ook steeds gevoeld. Dat maakt je toch onzeker, want ik heb nooit echt in zo'n si tuatie gezeten." Het verdedigen van de Koge klassering was extra zwaar, omdat alle etappes nauwelijks vlakke stukken kenden. Regen en ha gel zorgden daarnaast voor de nodige uitvallers. „Je grootste angst is, dat je één dag de slag mist." Dat gebeurde Van der Kooij echter niet. Op de slotdag maakte hij nog het sprongetje van plaats zeven naar vijf door opnieuw zijn reputatie als tijdritspecialist waar te maken. Hij klaarde het parcours over 8,2 kilometer, inclusief een klim van 1500 meter, in 11 minuten en 38 seconden. Daarmee scoorde hij de vijfde tijd met slechts 17 seconden achterstand op de snelste coureur. In de afsluitende etappe over 93 kilometer, met start en finish in Blois, consolideerde Van der Kooij (20ste op vier seconden) zijn positie in het alge meen klassement. Het eerstvolgende echte doel voor Van der Kooij is de prestigieuze Olympia's Tour, die in de tweede helft van mei wordt verreden. „De wed strijden daaraan voorafgaand zijn minder be langrijk." Wel belangrijk is Adrie van Diemen, dé ver trouwensman van de Leiderdorper, die hem al vijf jaar achtereen van adviezen voorziet. „Mijn ploegleider, Nico Verhoeven, treedt net als ande re mensen van Rabo natuurlijk regelmatig met hem in contact, maar ikzelf ook zo'n twee keer in de week. Adrie heeft een hele goede kijk op de in tensiteit waarmee je een training moet afwerken. Na Olympia's Tour neem ik wat rust om goed te kunnen presteren tijdens het Nederlands kampi oenschap." Nederlanders presteren onverwacht sterlc tegen Enqvist en Moya Het Nederlandse tennis manifesteerde zich in de Mas- dj. Van mij kom je niet zo snel ters Series te Monte Carlo eindelijk weer eens in groot heid. Richard Krajicek sloopte de Zweedse gigant Tho mas Enqvist: 7-5 6-1. Sjeng Schalken schoffelde de Span jaard Carlos Moya onderuit op het gravel: 6-4 4-6 6-1. Het waren onafhankelijk van elkaar twee topprestaties. Een verhaal van twee wonderen in het belastingparadijs. backhand. Het totaal was van Sjeng Schalken lijkt er op los te hakken in zijn partij tegen Carlos Moya. monte carlo anp De instant topvorm na drie maanden inactiviteit verbaasde zelfs Richard Krajicek: „Zo goed had ik hier niet verwacht", gaf hij toe. De Nederlandse tennis- gigant vernederde in de Mas ters Series te Monte Carlo de Zweed Thomas Enqvist, zesde geplaatst, achtste in de Cham pions Race en zijn overwinnaar in de Super 9 van Stuttgart 1999 toen hij op zijn best speelde. Krajicek herrees dit voorjaar uit de operatiekamer en tennis te na één aanloop bijna zo goed als in zijn glorietijd: 7-5 6-1 te gen een der besten ter wereld van het moment. De cijfers wa ren exact dezelfde als in de eer ste ronde tegen de Catalaan Fernando Vicente. De inhoud verschilde enorm. De wisselval ligheid was weg, de missers ble ken verdwenen, alle forehand slagen waren dodelijk precies, hij sloeg zelfs winners met de begin tot eind van vijfsterren- kwaliteit. Voor Sjeng Schalken was de Masters Serie in Monte Carlo geslaagd nadat hij in drie sets van Carlos Moya won. „Een van mijn mooiste overwinningen vond de Limburger, „vooral omdat ik hem pakte op gravel, zijn specialiteit. Moya is toch een van de allergrootste jon gens van het circuit en hij won vorige week nog Estoril." Schalken (23) won ooit op hardcourt zijn eerste partij te gen de winnaar van Roland Garros 1998 maar nadien kreeg hij vier keer klop. Hoewel hij dinsdag na zijn zege op Jonas Bjrkman gewaagde prognoses deed („Ik ga Moya van het gra vel schoffelen"), durfde hij in zijn hart niet eens te hopen op een zege op de man, die vorig jaar twee weken de nummer 1 van de wereld was. „Ik dacht al leen maar: ik bijt me in de par- af." Op zijn laatst eind volgende week, na afloop van het Barce lona Open, neemt Richard Kra jicek twee belangrijke beslissin gen over het Nederlandse ten nis. Ja of nee tegen de Davis Cup in Oezbekistan en ja of nee tegen de Olympische Spelen in Sydney. „Ik verpak twee beslui ten in één." Krajicek koestert totaal geen olympische gevtfë- lens, zoals atleten of roeiers. Hij zei dat ook hardop. Voor hem tellen de grandslams veel meer als de hoogtepunten in zijn loopbaan. Met zijn kwartfinal- plaats in de eerste Masters Serie in Indian Wells kwalificeerde ook Sjeng Schalken zich voor de Olympische Spelen. Of hij gaat, is twijfelachtig. De Davis Cup speelt hij zeker. „Sydney komt pal na de US Open. Ik heb dan een zwaar seizoen achter de rug en om voor een paar rondjes de halve wereld over te vliegen, dat trekt me niet zo. Ik ben natuurlijk ook helemaal geen medaillekandidaat. Bo vendien vind ik de Spelen niets voor tennissers. Bondscoach Schapers heeft me wel gevraagd en ik zal er nog over denken maar ik neig ernaar het niet te doen." veling slaat toe. van Dijk ligt al ken voornamelijk bed bij het raam voonkamer en hij het zat. Een beetje een beetje Inter- een filmpje kij- Canal+, alle so lgen, Koffietijd kij- wachten tot er ie- langs komt of tot d is om naar het ilveld te gaan. kan ik niet doen", j gelaten. „De dagen is het wat ir qua humeur. Ik er werken of voet- in elk geval weer II tegelijkertijd beseft hij moet 'afwach- i zich neer moet bij de situatie. „Ik og nooit wat gehad heb ik meteen zo üs, dat maanden uren of bijna een denk er maar ter na. Eerst maar lustig terugkomen, dat ik wat stapjes len. Ik moet weer leren lopen." pen donderdag het ziekenhuis fo- maakt van het rechterbeen, dat zwaar w d raakte na de trap van ARC-spits Ruud ïbroken kuitbeen, gescheurde enkelban- Bscheurd kapsel, enkel uit de kom. De fo- imden de artsen tevreden. Dat viel mee, oms maakte Ronald van Dijk zich wel eens i. Dan had -ie het gevoel dat er iets kraakte iurde. Alleen de operatiewondjes zijn nog )ed geheeld, er zitten nu speciale gaasjes indaag moet de Katwijker zich opnieuw in het ziekenhuis. Dan hoort hij waar- ijk of en wanneer er schroeven uit zijn 'orden gehaald. Pijn heeft hij niet of nau- ('ik had het erger verwacht'), alleen op za- als hij bij Quick Boys is geweest en om een zeven, acht thuiskomt, dan heeft hij 'het lad'. ft uit naar de 'uitjes' naar Nieuw Zuid op ag en donderdagavond, ook al valt het niet ni langs de kant te kijken naar zijn ploegge- die nog altijd vechten tegen degradatie, veld valt de spanning van je af, erbuiten I oor en na de wedstrijd meldt hij zich in de jri amer en ook dat is 'lastig'. „Je weet dat je B| oort, maar je speelt niet. Dan is het toch fMaar ook dat is 'logisch', net zoals het 'logisch' is dat er minder aanloop is dan in het begin. Maar gelukkig zijn er nog vrienden en fa milieleden die langs komen, iets willen gaan doen of vragen of-ie komt eten. Ronald van Dijk heeft zijn eigen ma nier om met deze te genslag om te gaan. In zo'n situatie zijn er veel dingen waar je niet te veel over moet gaan naden ken, het is beter om naar de leuke dingen uit te kijken: met Pa sen gaat hij een weekendje naar Zee land en het lopen op krukken is goed voor zijn 'biceps'. Aan een fysiotherapeut heeft hij gewichten gevraagd voor om zijn knie. „Ik mag mijn enkel niet be wegen, maar zo kan ik toch wat oefenin gen met mijn been doen. Anders roest alles vast." Vast roesten, dicht "lm: groeien, het kan alle maal, maar het gebeurt niet. Ronald van Dijk heeft helemaal geen honger. „Normaal ga ik wer ken en 's avonds trainen, dan barst ik van de honger. Nu zou ik best de hele dag niet kunnen eten, maar ja, je moet wel even wat naar binnen werken." Het gebeurt onder de goede zorgen van zijn moeder. „Ik hoef maar te knippen en het wordt geregeld, terwijl ze het al druk heeft met vier kinderen, die allemaal voetballen. Alleen de was al." De verdediger van Quick Boys werkt al acht jaar bij een schilder in Oegstgeest. Ze werken met z'n tweeën en de eigenaar heeft door het ongeluk al diverse klussen moeten afzeggen. „Gelukkig komt mijn baas nog elke week langs. Hij begrijpt ook wel dat ik er niks aan kan doen. In het begin miste ik het werk niet, maar nu wel. Ik wil ge woon weer wat doen. Maar het zal nog wel even duren voordat ik weer op de ladder zal staan." Het is 'afwachten', zegt hij maar weer eens. En 'veel liggen'. „Er is veel tijd en veel rust nodig. Maar ik heb nog niet het gevoel dat ik er niets meer aan wil doen omdat het toch geen zin heeft. De tijd zal wel leren of ik weer op mijn ou de niveau terug kom." JANET VAN DUK Vincent Ramondt uit Al phen is met Anton Maas tweede geworden in de fi nale van het Tas-toemooi in Zoetermeer. Zij moesten minder dan een procent toegeven op de winnaars Erik Hirchoff en Nico Klaver. Louk Verhees uit Voor hout legde met zijn vaste partner Jan Jansma beslag op de zevende plaats. Eindstand Tas-toernooi: 1. Hirchoff/Klaver 63.00 pro cent, 2. Ramondt/Maas 62.66 procent, 3. Drijver/Ros kam 58.63 procent, 7. Jansma/Verhees 56.93 procent, 21. Heinsman/De Vaal (Leiden), 40. S. Leijnse (Al- phen)/Buket (Den Haag), 45 Van den Berg/Renqvist (Leiderdorp), 58. H. Leijnse (Alphen)/Zwerver (Leiden). Smit deed hetzelfde met 225 in de C- klasse. Onder redactie van Michel van Gent terdam) 14 pnt. 4. Dis trictsteam Waterweg 10 pnt, 5. Tobbe (Delft) 6 De jeugdspelers van BV Leiden Zuid-West hebben op de afdelingskampioen schappen in Alphen goed gepresteerd. Marcel Bruyn (C-klasse) en Jim Flande- rijn (D-klasse) behaalden de eerste plaats en Rosanna Huschka (C-klasse), Maaike van der Kwaak (E-klasse), Ri chard Wilbrink (C-klasse) en Ron Schoonderwoerd (D-klasse) werden tweede. Huschka en Schoonderwoerd wonnen ook de hoofdprijs voor de hoogste game met 193 en 207. Mare In de driebandencompeti tie heeft MSG Oegstgeest een verdienstelijk 4-4 ge lijkspel behaald bij Koffie huis in Den Haag. Trans port Van der Luijt was kansloos bij Samonda en verloor met 7-1. Kopman Ming Pan red de de Oegstgeester eer door met 30-30 gelijk te spelen in 43 beurten, 't Fort (De Kwakel) heeft net naast de gewestelijke titel voor clubteams driebanden groot gegrepen. De kampioenen van district Veen-en Rijnstreek kwamen twee pun ten tekort ten opzichte van Merwedehof, de kampioen van het district Dordrecht. Paul Sassen heeft de Beckers-vijfkamp gewonnen. De speler uit Ter Aar toonde zich de sterkste en meest veelzijdige speler in het libre, kader 38/2, kader 57/2, bandstoten en driebanden. Hij was al na de voorlaatste ronde zeker van de eerste plaats, maar versloeg in de fi nale ook titelverdediger Louis Opstal (8- 2). Eindstand Beckers-vijf kamp: 1 Paul Sassen 7 14, 2. Ben Duivenvoorde 7-10, 3. Louis Opstal 7-8, 4 Hans Borst 7-8, 5. Cas Juffermans 7-6, 6. Ronald Filip- po 7-4, 7 Peter Walgreen 7-4, 8. Frank Duivenvoorden Vier eredivisieploegen zijn doorgedrongen tot de laat ste acht van het bekertoer nooi van het district Bol lenstreek/Rijnland. De Stalgasten, de grote favoriet voor de eindzege, kwalificeerde zich via een 8-1 zege op Vierkant Dames, dat ook in de eredivisie uitkomt. Tarsal Koos Minck won het andere onderonsje van eredivi sieploegen tegen Black Adders met 7-2. Bullshit had geen moeite met Vlietwijk Darts 2 uit de derde divisie (9-0), maar De Gouwe had de handen vol aan Shitt Happens uit de tweede divisie (5-4). Uitslagen zesde bekerronde: Respons - Downstairs 2 6- 3, Bullshit - Vlietwijk Darts 2 9-0, Black Adders - Tarsal Koos Minck 2-7, De Gouwe - Shitt Happens 5-4, De Wels 3 - Flughels8-1, Stalgasten - Vierkant Dames 8-1, Schuimpies - Dart Hart 1 7-2, Countdown - De Lieverd jes 6-3. Dijkjes HWS/Car-Tex heeft in het zesde speelweekein- de van de eerste divisie Noord verloren van Zand- bergen (7-2) en gewonnen van High Five (9-0). The Pocket (Katwijk) won in de tweede divisie van Villeuneuve (7-2). Dijkjes F&M Cue Power bedwong lijst aanvoerder Rumor's (4-4), maar de tweede Leidse ploeg, The Church Snor kels, was kansloos tegen Dijkjes Wanna bees (1-8). Op 22-23 april wordt in het poolcentrum 't Dijkje aan de Hoge Rijndijk het negen de Dijkjes Leidse Open gehouden. Dit evenement behoort tot de sterkste toer nooien van Nederland. De finale is zon dag om 20.30 uur. Er zijn meer dan 120 deelnemers, onder wie regionale top pers als Robert Parlevliet, Philip van Aken, Gert-Jan Verkerk en Wim Braam. De laatstgenoemde won zondag het ze vende toernooi in de B-cyclus van het district West 2 bij Dijkjes Duinzigt (Den Haag). Hij zegevierde in de finale over Jasper van Arkel: 6-5 en 6-2. Eerste divisie Noord: 1. CA Paradiso 12-68, 2. S&PC 12-63, 3. WGG 12-63, 4, Zandbergen 12-62, 5. CA Arnhem 12-57, 6. Dijkjes HWS/Car-Tex (Leiden) 12 50, 7. Purple Pride 12-50, 8. High Five 12-3. Tweede divisie West 2: 1 Rumor's 19-143, 2. Dijltjes Outsiders 22-137, 3 The Pocket (Katwijk) 21-111 Hague Five leugd 19-105, 5 San Dijkjes F&M Cue Power (Leide Church Snorkels (Leiden) 21-54. BETAALD VOETBAL ant Vrijdag EREDIVISIE: Fortuna S.-FC Utrecht, FC Twente-PSV, AZ-MW Zaterdag EREDIVISIE: Sparta-Cambuur L., Heeren- veen-Roda JC, Willem ll-De Graafschap EERSTE DIVISIE: GA Eagles-FC Gronin gen, Veendam-Dordrecht'90, VW-Eindho- ven, AD0 Den Haag-FC Zwolle, TOP-RBC, NAC-Helmond Sport. Heracles-Haarlem. Telstar-Excelsior Zondag EREDIVISIE: RKC-FC Den Bosch. NEC-Vi- tesse, Feyenoord-Ajax Maandag EERSTE DIVISIE: Emmen-Volendam AMATEURVOETBAL JUNIOREN, Elite A: Blitz - Akrides (za. 20.30) Vrouwen EREDIVISIE, Elite B: Prisma College Grasshoppers (vanavond 20.30) JUNIOREN, Elite A: Grasshoppers - Shoo ters (za. 13.15) Leiderdorp: Internationaal Jeugdtoernooi BV Leiderdorp (vr. 19.00-za. 9 00 -zo. 9.00) Oegstgeest: De Roode Leeuw Halve finales LSB Beker (Katwijk-AAS, Oegstgeest'80- Daniel Noteboom (za.10.00, Finale 14.00) TAFELTENNIS Zaterdag HOOFDKLASSE A (14.30): Ter Leede- Quick Boys, Katwijk-FC Lisse (15.00), Noordwijk-Capelle, SHO-Scheveningen, ARC-Strijen (15.00), Excelsior M-Rijns- burgse Boys (15.00), Zwart Wit'28-Baren- drecht DERDE KLASSE A (14.30): Valken'68- Aalsmeer VIJFDE KLASSE A (14.30): DWO-GOL Sport. Roodenburg-Foreholte, VCL-WSB RESERVE HOOFDKLASSE A (11.00): Kat wijk 2-Rijnsburgse Boys 2-Ter Leede 2, Excelsior M 2-ARC 2 (12.00) NA-COMPETITIE TWEEDE KLASSE (14.30): NTW-Voor- schoten'97 DERDE KLASSE (16.00): Duinoord-Loos- duinen VIERDE KLASSE (14.30): LSVV'70-Wou- brugge, Koudekerk-MVKV (14.00) Maandag (na-competitie) TWEEDE KLASSE (14.00): WM-0NA, RKAW-UNI0, HOV-Alphense Boys DERDE KLASSE (14.00): VIOS-Alkmania, De Postduiven-Altior, SJC-Concordia D VIERDE KLASSE (14.00): Zaanlandia-Hil- legom VIERDE KLASSE (14.00): Teylingen-Toof- an, RKWIK-VCL. Roodenburg-Forum Sport, FC Lisse-Delft, Vredenburch-Flore- VROUWENVOETBAL HOOFDKLASSE: Braakhuizen-Ter Leede (14.30), Ter Leede-Zwart Wit'28 (wo) TWEEDE KLASSE: Zwaluwen-RCL 12.30) DERDE KLASSE: Quick Boys-Oegstgeest (12.00), Berkel 2-KRV (12.45), FC Lisse- ExcelsiorP. (13 00) Maandag HOOFDKLASSE: Stedoco-Ter Leede (14.30) EERSTE KLASSE A: KFC-Ter Leede 2 (14 30). B: Ge Ire FC-UVS (14.30) ZAALVOETBAL BIUARTEN Warmond: SC Jumbo NK Snooker (za. 10.00-zo. 12 00, ma. 12.00) Leiden: Dijkjes Leids Open Poolbiljart ('t ige Riigj|^ Dijkje Hoge Rijndijk z, Schiedam: Masters (za) 10.00) BOWLING Leiden: Singelloop (vr. 19 30) Bodegraven: Midden Hollandloop 21-12- 6-3-1 km (za. 13 45) Amstelveen: NK Ekiden (zo) Hazerswoude: Polderloop en skeelertocht 21-15-10-5-1 km (zo.11.15) Aarlanderveen: Driemolenloop 15-10-5-2 km (ma. 10.30) Leiden: PPC Loop 21-17-14-10-7-3 km (ma. 10.30) Oegstgeest: Haaswijkloop 15-10-5-2 km (ma. 11.00) AUTOSPORT KORFBAL OVERGANGSKLASSE A: Avanti - TOP EERSTE KLASSE F: Perm* - Vrienden- schaar(H) (za. 15.30). G: Tempo - Fortis (za. 15.30) Nuon Langegracht TWEEDE KLASSE F: Fiks - Madjoe (van avond 19.00) ATLETIEK MOTORSPORT Assen: Open NK wegrace PAARDENSPORT Zandvoort: Paasraces Circuit (ma) BASKETBAL EERSTE DIVISIE 1: Trefhoek - Pecos. 2: Scylla - SKF (16.00), Docos - Bergeyk (16.00) TWEEDE DIVISIE 1 Rijnsoever Odion (15.00) 3: Belcrum -Avanti. Ri|nsoever 2 - Hotak'68 2 (15.00) 4: 't Zand 2 - Pecos 2 DERDE DIVISIE 5: De Treffers - Wibats VIERDE DIVISIE 14: HTC - Play Fair, Do cos 2 - TS0 Vrouwen TWEEDE DIVISIE 2: Helden - Pecos DERDE DIVISIE 2: Docos - Maasbree 2 Maandag Gemengde Competitie HOOFDKLASSE 1: Dekker Tennis - Leimo- EERSTE KLASSE 1: Unicum - Hoorn. 4: SFA/Volley - Hillegomse TC. TWEEDE KLASSE 4: Zee Duin Bastion Baselaar 2. 5: TI0N 2 Merenwijk. 7: Iduna/Bilthoven - Unicum 2 DERDE KLASSE 1: NWTl Hillegomse TC 2. 2: Oranje - Forescate. 3: Merenwqk 2 Uden 4: OLTC - Vliegende Hollander 5: TT0 2 -Dekker Tennis 2 9: Lisse - Rapid- tas 3. VIERDE KLASSE 9: Oranje TC 3 Hille gomse TC 3; Overdam - Nieuw Vennep; Unicum 4 - Hoofddorp 2. 10: Merenwi|k 3 - Pijnacker 2; Nieuw Vennep 2 - OLTC 2; Thor RW 3 - Hillegomse TC 4; Leidse Hout - De Mets 3. 11: Hillegomse TC 5 - Leid se Hout 2; Nieuwe Sloot - Leeuwenbergh 3; Leimonias 5 - Forescate 2; Unicum 3 - TEAN. VIJFDE KLASSE 15: Uitgeest Lisse 2. 16: Lisse 3 - Sassenheimse TV 17: Uni cum 6 - Hillegomse TC 6; Sassenheimse TV 2 - Bennebroek 2; Zwaanshoek Lisse 4. 18: Lisse 5 - Thor RW 4; Oranje TC 4 Merenw.jk 4; De Munmk - Qravel 19: Nootdorp - Zee Duin 2; De Boekhorst - Zoeterwoudse TC 2 20: Forescate 3 - Gra- vellers; Merenwijk 5 - Thor RW 5; Zoeter woudse TC - Unicum 5. 21: Dekker Tennis 3 - OLTC Oegstgeest 3; TEAN 2 - De Mun- nik 2. DISTRICTSHOOFDKLASSE: LTC Lisse Unicum; Merenwi|k - Artesia; TEAN Al phen - Hillegomse TC 2; Hillegomse TC - SW Voorhout. Mannen HOOFDKLASSE 1: Zee Duin Nieuwen EERSTE KLASSE 2: Roomburg Dijk zicht. 3: Unicum - Roosendaal. 4: TEAN Mijdrecht. TWEEDE KLASSE 1: Hillegomse TC - Bos koop. 2: Lisse - Roomburg 2. 3: Ad Astra - Unicum 2; De Munnik - Zee Duin 2. DERDE KLASSE 4: Leidse Hout - Be Quick-G.; Merenwijk - De Mets 2. 5: Roomburg 3 - KSVV Schiedam; OLTC Tenniphil. DISTRICTSHOOFDKLASSE: TEAN Dek ker Tennis; Huis ter Duin - Huis ter Duin 2; Hillegomse TC Jonkers; De Boekhorst Rijnkanters. DERDE DIVISIE. NOVO - VOC/Maarsserr^ (15 00) PROMOTIEKLASSE: Gemini/K - Nesse lande 3 (15.30) WIELRENNEN Leiden: Rijnstreekrit 35-60 km (zo. 8.30- 12.00) Honselersdijk: MTB-wedstrijden fia 12.00) Groot Ammers: Omloop van de Alblasser waard (za) Maastricht: Amstel Goldrace (za. 10.00) Heerenveen: Ronde van Zuid Friesland (za) Waddinxveen: Criterium (ma. 11.00) ZEILEN De Kaag: Paaswedstrijden (za-zo-ma)

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27