unior heeft zijn 'balgevoel' verloren oekstra vertrekt na vijf jaar bij Grasshoppers Sport Vijf negens in afgelopen weekeinde IlSDAG 19 APRIL 2000 Collé heeft in hardlopen een nieuwe uitdaging gevonden Collé senior ging door tot het bittere einde. Tot zijn n hem bijna letterlijk niet meer konden dragen. De onverzettelijke eerste-elftalspeler van weleer te pas vorig seizoen met voetballen in het vetera- eam van Lugdunum. Zoon Gijs Collé junior speelde ipen zaterdag zijn laatste partij. Hij houdt het al op ge leeftijd voor gezien. „Ik kan er niet meer tegen, veel zaken in het huidige voetbal erger ik me. Laat iaar lekker trainen voor de Leidse marathon bij de Runners." i LOM AN LEEFMANS Gijs', zoals hij bij Lugdu- ivordt genoemd, gold eind tachtig als een van de ste Leidse talenten. Op negentiende verruilde hij P I Kikkers' voor Rijnsburgse Hen hij stapte daarna over FC Sloterplas, het huidige w Flevoland dat tussen- ook nog Zwarte Schapen Uti-J e. „Dat was toen nog een duidend vierdeklassertje rrote ambities. Een aardige etervergoeding trok me le streep. Ik vind dat toch s dan wat tegenwoordig ïrt: Jongens die voor een ientjes bijna elk jaar voor nder cluppie spelen." ter Arie Lagendijk haalde luit Amsterdam terug naar po. Bij w Katwijk, waar de 'Ier drie jaar voetbalde, (VJte hij in zijn laatste sei- Wkampioenschap in de mee, al kwam hij :gang door een slepende lessure niet veel aan spe- le. Uiteindelijk keerde hij bij zijn oude liefde Lug- n. Daar startte hij vijf jaar in met een paar vrienden iterdagteam en dat bleek een groot succes. Onder tiding steeg het elftal bin- en paar seizoenen van de van de KNVB naar de tweede klasse, waar het een paar weken geleden ook weer uit degradeerde. Het zaterdagelftal kreeg voor al bekendheid omdat het met een minimum aan trainigsar- beid en een torenhoge barom- zet toch aansprekende presta ties neerzette. „Mooie jaren", blikt Collé terug. „We bleven al tijd tot laat in de kantine han gen, maar op zaterdag vochten we voor elkaar. Ik schiep er ge noegen in de spitsen Pieter van Schie en later Brian Fraser in stelling te brengen. Ze schopten er toch elk jaar minimaal een stuk of twintig in." Afgelopen seizoen stokte de opmars van Collés geesteskind. De tweede klasse bleek voor het relatief oude elftal een brug te ver. De degradatie heeft volgens de Leidenaar geen invloed ge had op zijn besluit om te stop pen. „Het heeft er veel meer mee te maken dat ik nog altijd fanatiek ben, maar toch niet meer het niveau haal van vroe ger. Ik kan niet meer waarma ken wat mijn teamgenoten van me verwachten." Ook een 'oude junior' kan door zijn inzicht en ervaring nog best van grote waarde zijn. Desondanks zet hij er rigoureus een punt achter. „Wat me voor al stoort, is de huidige mentali teit en dan heb ik het dus niet over de trainingsopkomst van mijn eigen team. Het afgelopen jaar waren we ingedeeld met een paar Haagse ploegen. Die slingerden wekelijks de meest verschrikkelijke ziektes naar je hoofd. Dat soort zaken werd me te veel. Wat ben ik blij dat ik daar niet meer heen hoef. Als spits ben je sowieso vogelvrij. Ik besef natuurlijk dat de scheids rechters niet beter zijn dan het niveau waarop wij spelen. Ze delen af en toe een gele kaart uit, maar daar blijft het bij. Op een gegeven moment is het ge noeg. Ik wil even helemaal niets meer met voetbal te maken hebben. Ook achter het trainen van de C-tjes bij Lugdunum zet ik een punt." Voetbal is voor hem een ge sloten boek, waar hij nog slechts sporadisch in gaat te rugbladeren. „Ik heb het diplo ma Oefenmeester II. Toch zal je mij niet als trainer ergens aan het werk zien. De zaterdagtak wil ik volgend jaar een beetje begeleiden: sponsortjes zoeken en helpen bij de organisatie. Het een beetje leuk maken voor die jongens. Dat is mijn manier om nog betrokken te blijven. Het is het enige wat me nog leuk lijkt om te doen." Een nieuwe sportieve uitda ging heeft hij in het hardlopen gevonden. Hoewel hij het pro totype is van een beweeglijke maar stevige spits die het nut van scheenkappen nooit inzag, begeeft hij zich nu op het licht voetige pad van de marathons. „Dit jaar nog de halve en mijn doel is natuurlijk om uiteinde lijk een hele marathon te lopen. Het zal heus nog wel eens voor komen dat ik een bal zie en daar weer tegenaan wil trap pen. Dat zien we dan wel weer. Voorlopig heb ik dat gevoel niet meer." Gijs Collé: „Aan te veel zaken in het huidige voetbal erger ik me." ARCHIEFFOTO TACO VAN DER EB in papegaai moet ook aandacht hebben ■GERTJAN VAN GEEN i Martin Hoekstra vertrekt et eind van dit seizoen bij asketbalsters van Grass es. De 36-jarige Oegst- inaar vindt het na vijf jaar ïg. Rick Driessen, nu nu van de meisjes junioren, de opvolger bij de eredi- ist. „Ik ben gewoon aan inde van de rit", aldus •tra. „Op een gegeven mo- heb je het wel gezien." ikstra, die veertien jaar ge- als spelend lid naar Kat- wam, wilde in eerste in- slechts drie jaar de vrou- :oachen. „Het is normaal i na drie jaar een jaartje of wat anders gaat doen. ik heb steeds gezegd dat beroep op me konden als er niemand anders be- iaar was. Nu ben ik niet honderd procent gemoti- Ik heb op dit moment e prioriteiten." rijn eerste jaar als hoofd- pikte Hoekstra het staart- e van'de 'gouden' periode ïrasshoppers. De ploeg de voorgaande jaren keer de nationale beker gewonnen en draaide nadruk kelijk mee in de landelijke top. Hoekstra bereikte met zijn ploeg de play-offs, waarin ze na een beslissingswedstrijd werd uitgeschakeld door Jolly Jum pers. „Ondanks dat hebben we toen wel het enige play-off duel in de geschiedenis van Grass hoppers gewonnen." Hoekstra kreeg in dat jaar zelfs een uitnodiging om in de All-stargame te coachen, een waardering voor de geleverde prestatie. Het leverde nog een klein relletje op, omdat Hoek stra nog niet over de juiste pa pieren beschikte. De NBB ont nam hem de eer, maar via een omweg kon hij alsnog op het jaarlijkse basketbalfeestje aan wezig zijn. De laatste jaren moest Grass hoppers weer nagenoeg op het nulpunt beginnen. De Katwijk- sen verjongden uit pure nood en dat had tot gevolg dat er niet wekelijks een vaste groep stond. De juniorenploeg, vorig jaar Nederlands kampioen, legde ook beslag op speelsters. „Ik kan er best trots op zijn dat ik jonge basketbalsters eeri kans heb gegeven. Die zijn uitge groeid tot volwaardige eredivi siespeelsters, hoewel dat ook met het dalende niveau in Ne derland te maken heeft. Vorig jaar hebben we met een uitge dunde selectie toch de 'final four' gehaald. Het probleem al leen was, dat ik elke week weer moest afwachten of de junioren mee konden doen, zodat we weer eens konden winnen. Vo rig jaar nog moest ik zelfs speel sters uit dames 3 laten mee doen en dit jaar heb ik zeven junioren laten spelen. Het lijkt me daarom verstandig dat Tinka Bröring, Carola de Jong en Corinda Guyt volgend jaar vast bij het eerste komen. Dan is dat probleem opgelost. Er is nu een redelijke basis om de komende jaren mee te draaien in de eredivisie. Met het kader zit het ook wel goed. De toe- DUIVENtil Wilt u iets melden? Bel 071-5356461 (Wim van Duivenbode) da gelijks tussen 10.00 en 14.00 uur. Faxen mag ook: 071-5321921. E-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl Voetbalclub VCL krijgt wat meer kans op behoud in de vierde klasse (zondag). De KNVB heeft bekend gemaakt dat niet drie maar twee clubs degraderen uit de na-competi- tie tussen Teylingen, Toofan, WIK en VCL Mark van de Hom, nu nog jeugdtrainer bij VUC, wordt de nieuwe trainer van de A-jeugd van DOSR. Ook Noordwijk heeft de technische staf rond. Oscar Alkemade en Alfred van der Plas gaan het tweede en derde elftal van trai ning en begeleiding voorzien. Valesca van Rees heeft weer een club. De Noordwijkse gaat de B-jeugd van Honselersdijk trai nen. Het contract met keepers trainer Chris Hoogewey bij Rijnsburgse Boys is met een jaar verlengd In de Hoofdklas se versterking voor GVW. Jan Gaasbeek (37) verlaat NAC en wil nog een jaartje in de zater- dagtop meedraaien. Cees van Ee, spits van Hilversum, gaat het nieuwe seizoen voetballen bij Quick Amersfoort. Marcel Peeper (Wuppertal) is in ge sprek met het Zeeuwse Hoek De finale om de districtsbeker (vrouwen) gaat tussen Ter Leede en RCL. Op zaterdag 29 april wordt om 17.00 uur bij RKAW afgetrapt Trimeur en Westlandia spelen de finale om de districtsbeker zaalvoetbal. Trimeur won met 18-17 van het eigen reserveteam (Trimeur 2) en Westlandia was na straf schoppen (5-5) beter dan te genstander Koudekerk. De fina le is op maandagavond 1 mei Ronald Nieuwenhuizen heeft besloten te stoppen als selectie speler bij RCL. Op 11 mei krijgt de 33-jarige Leiderdorper een afscheidswedstrijd op De Bloe- merd SV Bemardus houdt in het paasweekend een interna tionaal C-D-jeugdvoetbaltoer- nooi met clubs uit Denemar ken, Engeland, Duitsland en Nederland. De club heeft het contract met sponsor Carrier tot 2003 verlengd LFC pakt wanbetalers hard aan. Onlangs stond een clubbestuurder oog in oog met een oud-lid bij de kantonrechter Meer nieuws over de locaties waar de deel nemende teams van Euro 2000 verblijven: Soestduinen (Slove nië), Ermelo (Portugal), Hoen- derloo (Nederland), Oisterwijk (Zweden), Tegelen (Spanje), Brunssum (Denemarken), Vaals! (Duitsland), Spa (Engeland), Kasterlee (België), Edegem 0oe-" goslavië), Brugge (Noorwegen), Knokke (Tsjechië), Grimbergen (Roemenië) en Genval (Frank- rijk). De locatie van Italië en Turkije is nog niet bekend Mi- quel van Kessel is nog niet ze ker van deelname aan de Am- stel Gold Race. De profrenner uit Ter Aar moet concurreren met Koos Moerenhout en de Belgen Steven Kleynen en Wim Vansevenant om twee start plaatsen Tijdens limietwed strijden in zwembad De Does (Leiderdorp) heeft de Leidse Iefke van Belkum (dochter van Alex) met een tijd van 4.50.41 op de 400 meter vrije slag de li miet gehaald voor het NK jeugd in Drachten Succes voor gym nastiekvereniging Slank en Kwiek (Voorschoten). In Rotter dam is Loek van der Kallen kampioen van de KNGU gewor den bij het toestelturnen en lange mat «Ton Verbeek, trai ner van handbalvereniging Stompwijk'92/Fairplay, moet zijn activiteiten vanwege zijn gezondheid staken Een jeugd - team van de Leidse rugbyclub DIOK neemt van 21 tot en met 23 april deel aan het jeugdwe reldkampioenschap in het Franse Montbard. Er nemen teams deel uit 18 landen Lei denaar Wim van Dam is in Alk maar Nederlands kampioen powerliften in de categorie lichtgewicht tot en met 75 kg geworden SCOREbord Lucky Day van dinsdag 18 april. 1-4-9 12-14- 17 -26-29-32-34 -36-40 44-47-51-52-56-57-64-72. (onder voorbehoud) komst van Grasshoppers als eredivisieploeg is voorlopig ge waarborgd." Morgen speelt Grasshoppers in Utrecht tegen Prisma Colle ge, volgende week volgt nog de streekderby tegen BV Leider dorp. Het zijn wedstrijden om des keizers baard. Grasshop pers kwam net tekort om na de splitsing van de eredivisie met de bovenste zes ploegen mee te doen en sluit de competitie af als winnaar van de tweede groep. „Spelen in de elite B draagt ook niet bij aan de moti vatie. Na een lekkere wedstrijd dacht ik nog wel even: 'Ik plak er nog een jaartje aan vast', maar dat was snel weer voorbij. Het is mooi geweest." Voorlopig ziet Hoekstra uit naar een jaartje rust. „Het zal wel lekker zijn om niet drie avonden in de week weg te zijn voor een training. Ik heb een papegaai en die moet ook aan dacht hebben. Maar als er een ploeg uit de regio Leiden komt met een goed en overtuigend verhaal, kan ik me best weer Ia- ten verleiden. Ik ben open for business, zoals ze dat zeggen." Kwartfinales, tweede wedstrijd. Barcelona (Spa) - Chelsea (Eng) 5-1 n.v. (3-1, 2-0). 24. Rivaldo 1-0. 45. Figo 2-0, 60. Flo 2-1, 83. Dani 3-1, 99. Rivaldo 4-1 (strafschop), 105. Kluivert 5-1. Scheids rechter: Frisk (Zwe). Toeschouwers: 98.109. Rode kaart: 98. Babayaro (Chel sea). Gele kaart: Figo (Barcelona), Ferrer, Wise (Chelsea). Lazio Roma (Ita) - Valencia (Spa) 1-0 (0-0) 52. Veron 1-0. Scheidsrechter: Jol (Ned), Toeschouwers: 75.000. Gele kaart: Panca- ro (Lazio), Gonzales (Valencia), Canizares (Valencia). BASKETBAL PRIJSVRAGEN Eerste ronde: Krajicek (Ned) - Vicente (Spa) 7-5 6-1, Schalken (Ned) - Bjorkman (Zwe) 6-4 6-2, Kafelnikov (Rus/1) - Vacek (Tsj) 6-3 6-3, Kucera (Slw) - Kuerten (Bra/2) 3-6 6-0 6-2, Norman (Zwe/3) - Portas (Spa) 3-6 6-3 6-4, Squillari (Arg) Lapentti (Ecu/4) 6-2 7-6, Mantilla (Spa) - Rios (Chi/5) 6-0 4-6 6-2, Enqvist (Zwe/6) - Saulnier (Fra) 6-3 6-2, Henman (GBr/7) - Rosset (Zwi) 6-3 6-2, Corretja (Spa/9) - CHAMPIONS LEAGUE Werkendam. Playoffs NK, mannen. Tweede wedstrijd. Virtus Werkendam - As tronauts Amsterdam 58-61 (26-38). Stand in best-of-seven; 2-0 voor Amster- DAMMEN - Schüttler (Dui) 6-4 6-4, Arazi (Mar) Haas (Dui/13) 3-6 6-1 6-1, Moya (Spa) - - Koubek (Oos/16) 1-6 6-3 6-0, Alami (Mar) - Johansson (Zwe) 6-2 6-4, Chela (Arg) Lopez-Moron (Spa) 7-5 1-6 7-6, Medvedev (Oek) - Grosjean (Fra) 2-6 6-0 6-3, Clé- ment (Fra) - Ivanisevic (Kro) 6-0 6-7 6-4, Meligeni (Bra) - Gaudenzi (Ita) 7-6 6-4, Ferrero (Spa) - Clavet (Spa) 6-2 6-4, Bout- Ier (Fra) Chang (V'.l) 4, lliluly (Slw) - Di Pasquale (Spa) 6-2 7-5, Za baleta (Arg) - Spadea (VSt) 6-2 1-6 7-5, Gaudio (Arg) - Safin (Oek) 7-6 6-0, Gol- mard (Fra) - Woodruff (VSt) 6-4 6-2. WIELRENNEN Hengelo. NK. Derde ronde: Oudshoorn - Clerc 1-1, Kem perman - Meijer 1-1, Stokkel - Van den Ak ker 1-1, Dolfing - Gérard Jansen 1-1, Heusdens - Drent 1-1, Scholma - Van Bal- legooijen 1-1, Van Leeuwen - Hans Jansen 1-1. Stand: 1. Heusdens 5 punten, 2. Van den Akker, Van Ballegooijen, Clerc, Dolfing, Hans Jansen, Gérard Jansen, Kemperman, Van Leeuwen, Meiier, Oudshoorn, Stokkel 3, 13. Drent, Scholma 2. Wolfsburg. Ronde van Nedersaksen. Achtste etappe: 1. Müller (Dui) 156,3 km in 3.41.00, 2. Ackermann (Dui), 3. Fulst (Dui), 4. Scholz (Dui), 5. Kastenhuber (Dui) 0.08, 6. Hansen (Den), 7. Pollack (Dui) 2.04, 8. Dietz(Dui). Algemeen klassement: 1. Schmidt (Dui) 34.09.45, 2. Grabsch (Dui) 0.29, 3. Ro driguez (VSt) 0.314. Pollack 0.41, 5. Ho- lestol (Noo) 0.52. IJSHOCKEY Katowice. WK B-landen. Vijfde dag: Nederland - Slovenië 2-2 (1-0 0-1 1-1), Duitsland - Kazachstan 5-2 (4-0 1-0 0-2), Estland - Polen 1-5(1-1 0-1 0- 3), Denemarken - Groot-Brittannië 4-5 (3- 2 1-1 0-2). Stand: 1. Kazachstan 5-8 (25-16), 2. Duitsland 5-8 (22-13), 3. Groot-Brittannië 5-7 (28-17), 4. Denemarken 5-6(17-12), 5. Polen 5-5 (20-17), 6. Estland 5-2(11 21), 7. Slovenië 5-2 (13-25), 8. Neder land 5-2 (8-23). im hoge en extreem lage cijfers werden afgelopen weekeinde eerd op de voetbalvelden van de hoofdklassers. Maar liefst elers, Martin van Kins en Patrick van Dam (Noordwijk), Ray- Flayton en Gert Aandewiel (Quick Boys) en Martin den (Rijnsburgse Boys), ontvingen een hoog rapportcijfer in de van een 9. Het wekt geen verbazing dat FC Lisse (verlies met gen Noordwijk) veel onvoldoendes scoorde. Negen spelers i onder de maat met uitschieters naar beneden van Nick iter, Peter Koerten en voormalig voetballer van het jaar Jerrel Het drietal kreeg een 4. SPELER van het JAAR ■ers Velt -|fioo( Den Haan Slingerland 81. Kroszynski Simons Boulayoune 81. Heemskerk Beltman Van Duyn De Louw Campfens FC Lisse-Noordwijk 0-5 FC Lisse: Bouman Böke Van derZwet Van der Lugt Schnater Noordwijk: Korff Van Kins 76. Ten Brinke Korbee P. de Jong 57. Van der Niet 62. Groeneweg Herbert Langeveld 59. Boekestein Luxenburg 9 Reinders 8 60. Scheurwater - Van der Laan 8 Kleijn 7 70. Hajji 7 Van der Plas 7 Raven 7 Peter van Duijn - Dubbeldeman 7 De Ridder tys-Barendrecht 3-1 7 46. M. v/d Plas 8 Van Hooy - Kruit Schijndel 7 Flaton 8 Rutten 7 Aandewiel 8 Van der Gun Scheveningen-ARC 0-2 Admiraal 7 A. Blok Van Orssagen 7 Schaafsma Balkhoven 8 Gelderblom P. Bloemheuvel 8 75. Reinders F Burnama 7 R. Blok Jansen 7 85. M. Bloemh. Dijkman 7 UVS-ADO'20 2-2 De Heiden Van Tol 1 Van der Heiden Van Heiningen Van Grootveld Verheij Hazenoot 7 Cornelia 7 64. Bounif 8 De Kievit 7 Bennekers 7 81. Borst Martin van Kins kreeg een 9 voor zijn optreden tegen FC Lisse. ARCHIEFFOTO DICK HOGEWONING De lopers van de Leidsch Dagblad Marathongroep tellen af. Zo'n tweehonderd sportievelingen bereiden zich onder lei ding van Han Kulker en andere trainers voor op de Leidse Mara thon (11 juni). Ze leggen dan 10 of 21 kilometer af. Wekelijks komt op deze plaats een van de deelnemers aan het woord. Naam: Agaat van Leeuwen Leeftijd: 37 jaar Woonplaats: Leiden Beroep: stafmedewerker in de zwakzinnigenzorg Afstand: 10 kilometer Hoe ziet uw hardloopgeschie denis eruit? „Ik ben gewoon ooit eens wat gaan hollen. Mijn broer deed al aan hardlopen en die vroeg of ik niet eens met hem mee wilde gaan. Dat was denk ik in 1990. Een jaar la ter heb ik ongetraind de halve Leidse Marathon uit gelopen. Ook aan de Singelloop heb ik wel eens meegedaan. %>- Maar ik heb het nooit echt seri eus aangepakt. Het gaat mij vooral om dat vrije gevoel; als je wilt, kun je je spullen aan trekken en erop uitgaan, maar het hoeft niet. Waarom zit u nu dan bij deze mara- a thongroep? „Gewoon om te kij- H ken hoe het ook an - X ders kan. Maar dat georganiseerde en <D verplich te lopen is E eigenlijk niets voor mij. Ik kan me he- laas ook niet altijd aan de trainings- schema's houden. Als je na een lange O werkdag thuiskomt en je moet nog eten en wat al niet meer, dan komt het er soms gewoon niet van. Merkt u wel dat er vooruit gang in zit? „Ja, maar eigenlijk vooral ge voelsmatig. Qua tijd weet ik het niet. Ik heb dan ook geen appa ratuur aangeschaft; hartslag- meters, stopwatches en dat soort dingen. Ik loop op gevoel. De laatste keer dat het geklokt is, liep ik een uur over de tien kilometer. Dat moet nog wel beter worden. Ik wil de 55 mi nuten halen. Dat moet ook wel lukken. Ik loop altijd een vast rondje. Eerst was dat vijf kilo meter en inmiddels zit ik aan de zeven en zo ga ik de afstand ge leidelijk opvoeren. Bent u wel eens geblesseerd geweest? „Nee, zelfs niet na het lopen van die halve marathon zonder trai ning. Een blaar onder mijn gro te teen was alles. En natuurlijk heb ik wel eens een beetje stijve kuiten, maar wie niet?. Doet u vrijdag ook mee met de Singelloop? „ja, maar ook daarbij heb ik geen richttijd in gedachten. Ik ga gewoon lekker lopen, samen met een vriendin en dan zien we wel waar het schip strandt. Datzelfde geldt voor cle Leidse Marathon op 11 juni. Ik moét helemaal niets. Daarna zie ik wel hoe het verdergaat. Ik ga in ieder geval niet meer aan een halve marathon beginnen. Daar heb ik geen tijd voor en geen zin in. Het moet niet te gek worden. TEKST MAARTEN DEKKER FOTO HIELCO KUIPERS

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 27