Van Gaal is weer de voetbalkoning Spelers Galatasaray in kogelvrije vesten Hoopvolle rentree Krajicek ok Postma naar Frisia Sport Verloren seizoen dreigt voor Lazio ENSDAG 19 APRIL 2000 la p je Lenstra op Heerenveen-shirts x/ kkanaal Voetbalclub SC Heerenveen zal met ingang van nieuwe seizoen in een nieuw uniek tenue uitkomen. Zowel a de shirts als de trainingspakken zal de beeltenis en de naam Abe Lenstra duidelijk herkenbaar zijn. Volgens De Haan, gisteren een lezing hield bij Sportclub Stadskanaal, is het lenbarende idee voor de nieuwe outfit afkomstig van gele gen binnen Heerenveen, dat ook de commerciële exploitatie zijn |de kleding in eigen beheer zal houden. Dat betekent dat de oni üge kledingsponsor (Fila) een stap terug zal moeten doen da ngen van haar beeldmerk, ten jce°; siotherapeut weg bij Oranje n et ij Rob Ouderland is opgestapt als fysiotherapeut van het 'bee jerlandse elftal. De Amsterdammer is het niet eens met de Cs toeging van Leo Echteld aan de medische staf. Reinier van itzig, die in het verleden onder andere werkte met Marco Basten, volgt Ouderland op. Enkele internationals als Da- ugG Seedorf en Kluivert hadden het verzoek ingediend de me- :he staf met Echteld of Charly Heus uit te breiden. Beiden omstreden vanwege hun onorthodoxe werkwijze. j"Jea inghe naar FC Utrecht ie j' fCHT FC Utrecht heeft zich versterkt met Stefaan Tanghe. irzitter Herremans heeft dit bevestigd. De Belgische intema- goi iai heeft een contract voor vier jaar getekend. De 28-jarige |ghe speelt nu bij Excelsior Moeskroen. Hij had bij de Belgi 9°'f eclub nog een doorlopende verbintenis. Bij FC Utrecht is hij juist getrokken als opvolger van John de Jong die na dit seizoen 1 PSV vertrekt. de shockeybondscoach Mason stopt ruil wice Bondscoach Doug Mason stapt na het wereldkampi- zeto schap voor B-landen in Katowice op bij Oranje. Brian de emj in volgt Mason, die bijna zes jaar bondscoach is, na het etai nooi in Polen op. Mason kan de baan niet meer combine- _rnf met het trainerschap van het Duitse Krefeld. Hij heeft de int lersgroep gisteren na het 2-2 gelijkspel tegen Slovenië inge- L De 45-jarige De Bruin is op dit moment trainer van het in taliaanse eerste divisie uitkomende SV Ritten. Hij blijft deze ieo Reitsma terug als voorzitter bon wegein Theo Reitsma is terug als voorzitter van de honk- )er9 oftbalbond. De Studio Sport-verslaggever werd gisteravond 11 ens een buitengewone bondsraadvergadering in Nieuwegein kozen met een nieuwe ploeg bestuurders. Tegenkandidaat ban ik Michels trok zich met zijn kandidaat-bestuur voor de 1 h» nming terug, lijke lm r de oela hou ni ium anp m t ha ik. arianne Timmer en coach Pffommer is ook Ids Post- I ind met Frisia. De allroun- En chaatst de komende twee enen voor de nieuwe com- em iele ploeg. Het contract i Postma en Frisia is nog ;etekend, maar een ak- is bereikt, zo bevestigden partijen. De komst van umer was voor de Fries t' uiterst belangrijke voor- Je, waaraan dus is vol- -■ s is erg blij", aldus zijn tij- L zaakwaarnemer advocaat LD laro Knijff. ,,Aan een pro- in enkele weken is nu een er d gekomen." Frisia heeft de t ha tie om vrijdag de nieuwe w v baanploeg in Alkmaar te ekel nteren, tesamen met drie erin thonploegen. iralsnog bestaat de Frisia- baanploeg uit twee dite tsers, Timmer en Postma. elijk kunnen we vrijdag schaatsers presenteren", woordvoerder Hans van van Frisia. „Maar er zijn verd een contracten getekend." Hui|tma (26) schaatst voor het voor een commercieel ie i Tot nu toe reed de Deer- ee ïer voor de kernploeg van n NSB. Afgelopen seizoen ?r b erde de olympisch kampi- m d 1000 meter) en voormalig hie dkampioen allround de ie ht dtitel op de 1500 meter, n Pffommer werkte in het Jen al met succes samen el h Timmer en Postma. Tim- lauv Os ajicek positief do er Davis Cup Oezbekistan Pf|iïE CARLO ANP brc ïfsp ard Krajicek staat niet ïool jzend tegenover de uit en strijd van het Neder- kaai s tennisteam voor de s Cup tegen Oezbekis- Hij zei dit gisteren in leen ite Carlo na zijn over- >est ïing op de Fransman tando Vicente in de eer- to|onde van de Master Se- Krajicek beslist na het elona Open van volgen- is i reek over zijn eventuele et ree in Oranje, or ügenlijk heb ik alleen voorbehoud gemaakt Zuid-Amerika", zei Kra- (t d om er een grap op te la- ze volgen: .Achteraf was be i de beste tegenstander z eest." Chili is geschorst pi; de wereldtennisbond, san nstander Marokko is 1' tstreeks toegelaten tot ereldgroep. e promotie/degradatie- ■vij strijd van Nederland in ient tegen Oezbekistan a reet na Wimbledon in de et b de week van juli. Kraji- iee heeft er dan een flinke lan s toernooien opzitten: it, D ite Carlo, Barcelona, Ro- Frans Open, Halle, Ros- m en Wimbledon. Kraji- nog een aantal partij- n pelen voor hij zijn defi- ze ve ja-woord geeft aan arv lscoach Michiel Scha- mer behaalde onder zijn leiding in 1997 de wereldtitel op de 1000 meter. Postma eindigde in 1994 als lid van Pfrommers Jong Oranje als tweede bij de WK allround. „De relatie met beide sporters is goed", zegt de oud-militair. Met Frisia keert Pffommer te rug aan het schaatsffont. Het afgelopen seizoen was zijn rol beperkt met het begeleiden van junioren in Noorwegen. Hij was vooral actief als WD-raadslid in de gemeenteraad van Erme- lo, nadat hij vorig jaar januari zijn functie als coach van de in middels opgeheven ploeg Unit 4 neerlegde. Hij had een ver schil van mening met de lei ding. Twee jaar daarvoor stapte Pffommer op bij de KNSB. Hij voelde zich bij de bond onder gewaardeerd ten opzichte van zijn collega Peter Mueller. Pfrommer sprak bij de we reldbekerwedstrijd in Heeren veen (februari) met Ids Postma. De Fries polste de luitenant-ko lonel b.d. voor een rol als trai ner/coach in het geval hij de KNSB zou verlaten. „Daar heb ik toen positief op gereageerd. Veertien dagen geleden belde Ids opnieuw. Of ik nog steeds wilde. Toen ben ik gaan praten met Frisia." Pffommer heeft een voorna me stem in de nieuwe ploeg bij het binnenhalen van nog een of twee schaatsers. „Ids en Mari anne hebben goede trainings partners nodig. Mensen met wie ze het goed kunnen vin den." istanbul gpd De voetballers van het Turkse Galatasaray zullen kogelvrije vesten dragen als ze vandaag in Engeland arriveren voor de hal ve finale van de strijd om de UEFA Cup tegen Leeds United, die morgen wordt gespeeld. Het team wordt begeleid door elf politiecommando's die vol gens bronnen in Turkije eerder de Amerikaanse president Bill Clinton beschermden tijdens zijn bezoek aan Turkije en de Koerdische PKK-leider Abdul lah öcalan uit Kenya ontvoer den. Competent genoeg in ie der geval, ook al mogen ze tot spijt van de Turkse pers geen vuurwapens dragen. Wel zullen ze peperspray en de wapenstok bij zich hebben. Angst en woede overheersen sinds het besluit van de UEFA om geen supporters uit Turkije toe te laten, naar aanleiding van de moord op twee Leeds-fans in Istanbul. Vorig weekeinde werden diverse Turken in Groot-Brittannië aangevallen en verwond, onder wie een groep matrozen van een Turks marineschip. Voorts werden Turkse restaurants vernield. Galatasaray-trainer Fatih Te- rim eiste bescherming vanuit het ministerie van Buitenlandse Zaken toen hij afgelopen week einde de wedstrijd van Leeds tegen Arsenal bijwoonde. Diep was zijn teleurstelling toen nie mand van de ambassade hem opwachtte op het vliegveld. Hij had zelf een escort en body guards moeten huren. „Als het aan hen lag, had ik gewoon met een taxi naar het stadion kun nen gaan. Wacht maar tot wij gespeeld hebben. Dan zal ik eens een boekje opendoen", al dus de boze trainer. Met hem spreekt de hele Turkse pers er schande van. Uit de reacties mag blijken dat het duel tussen Leeds en Galatasaray uitgegroeid is tot een zaak die de 'ganse' natie aangaat. Meer dan 60 parle mentsleden zijn voornemens de wedstrijd bij te wonen, al heeft Galatasaray nog maar 35 kaartjes te verdelen. Het heeft er om meer gevraagd, maar niet gekregen. Na premier Ecevit heeft ook president Demirel zijn officiële vliegtuig beschik baar gesteld voor de parlemen taire supporters. Bijzonder sneu is dat de meeste Turken deze belangrijke wedstrijd niet eens kunnen zien. Het gecodeerde tv-kanaal Cine5 bezit de uitzendrechten van Galatasaray en weigert tot nu toe de wedstrijd ongeco deerd uit te zenden, ook al heeft de Hoge Raad voor Radio en Televisie beloofd de zender niet te beboeten als het zo'n nobel gebaar zou maken. Gala tasaray zelf is van plan een reu- zescherm op <e zetten in het Ali Sami Yen-stadion, waarop de wedstrijd live te zien zal zijn. De Turkse supporters zijn fa natiek maar normaal gesproken niet gewelddadig. Wel schreeu wen en schelden ze graag. De scheidsrechters kunnen er over meepraten. Ook in Turkije krij gen ze van alles naar hun hoofd geslingerd, over hun vermeen de seksuele geaardheid of ver onderstelde uitspattingen van hun moeder. Soortgelijke uitlatingen kost ten op 5 april aan de twee Leeds-supporters het leven. In verband daarmee zijn drie mannen in staat van beschuldi ging gesteld. Het Turkse parle ment heeft kort na dit drama tevens een wet aangenomen die in gevangenisstraf voorziet voor op scheidsrechters schel dende of gewelddadige suppor ters. De Istanbulse Kamer van Koophandel heeft beide wedu wen 400.000 gulden aangebo den. Galatasaray heeft de UEFA om toestemming gevraagd om morgen in een zwart tenue te spelen. Als dat niet mag, wil trainer Terim zijn spelers voor de wedstrijd in zwart trainings pak op het veld laten verschij nen. Zo hoopt hij de opgekrop te spanning bij de Leeds-sup porters weg te nemen en een normale wedstrijd te kunnen spelen. Na afloop gaat het team regelrecht naar het vliegveld. 'Spaanse competitie sterker dan Champions League Voor de vakman is het onomstotelijke bewijs geleverd. Zonder aarzelen ver klaarde Louis van Gaal het in de nacht, die volgde op een avond die hij als ma gisch had ervaren. „De Spaanse competitie is sterker dan de Champions Lea gue en ik ben met mijn team in de afgelopen twee jaar al twee keer kampioen van Spanje geworden." barcelona cusbert spierenburg Lazio Roma dreigt ook dit seizoen met lege handen te blijven. De Ita liaanse club kon dinsdagavond niet dezelfde stunt uithalen als Va lencia twee weken geleden. De Ita lianen kwamen in de tweede kwartfinalewedstrijd van de Champions League in Rome niet verder dan een 1-0 overwinning, onvoldoende om de 5-2 nederlaag van de eerste wedstrijd weg te poetsen. Pas in de tweede helft gooide Lazio Roma alle schroom van zich af en ging massaal ten aanval. La zio drukte Valencia meer en meer vast op eigen helft. Het offensief leidde al na zeven minuten tot de openingsgoal toen Verón vanaf 25 meter de bal hoog in de linker hoek schoot: 1-0. Het was de inleiding tot de sterkste fase van Lazio Roma met goede kansen voor Inzaghi, Con- ceicao en Negro maar steeds bracht de sterk keepende Caniza- res redding. Aan de andere kant had in de 67e minuut de beslissing kunnen vallen toen Gerard keeper Marchegiani van Lazio passeerde. Scheidsrechter Dick Jol keurde de treffer op advies van de Belgische grensrechter Bol wegens buiten spel echter onterecht af. FC Barcelona, in de Spaanse competitie en in de Spaanse beker op het ogenblik in hoge nood, plaatste zich gisteravond na een thril ler tegen Chelsea voor de halve finales van de Champions League. Valencia deed het zelfde (ten koste van Lazio Roma) en als Real Madrid vanavond Manchester United ver rast, zou de Spaanse overheersing in Europa compleet zijn. In de Spaanse competitie verloor FC Bar celona tot op heden elf van de 33 wedstrij den. Een geducht aantal. Van Gaal: „Het be wijst hoe moeilijk het is om in Spanje een competitiewedstrijd te winnen. Het niveau is heel hoog hier." Zaterdag verloor de regerend Spaanse kampioen nog kansloos bij Real Oviedo, een degradatiekandidaat. Het debacle was de derde verliespartij voor de Catalanen op rij. Maar gisteravond herrees de gevallen kampi oen. Op een dramatische avond en na een heroïsch gevecht beleefde Catalonië de we deropstanding van een doodgewaande ploeg. De halve finales van de Champions Lea gue werden bereikt, voor de eerste keer weer sinds 1994, toen Cruijff er nog regeerde. Van het uitbundige Spaanse feest was Chelsea de dupe. Het bood moedig en taai verzet, maar moest zich in een doldwaze verlenging uit eindelijk gewonnen geven (5-1). Na de regu liere speeltijd stond het 3-1, dezelfde stand als twee weken geleden in Londen. De aanval en tactiek van de Spanjaarden loonden zich op een onvergetelijke avond. Van Gaal, de triomferende coach, kan zich met zijn team nu gaan opmaken voor de hal ve eindstrijd tegen oude bekende Valencia. De duels zijn op 2 en 10 mei. Barcelona speelt eerst uit. De finale is eind mei in Pa rijs. Op veel was door Louis van Gaal gister avond in de heksenketel van Camp Nou ge rekend. Op bijna alles in een krankzinnige Europa Cup-wedstrijd. Maar natuurlijk niet op een kolossale blunder (Hesp), een gemis te penalty (Rivaldo), ballen op paal en lat (Kluivert) en zelfs een afgekeurd doelpunt (Kluivert). Zwaardere beproevingen zijn nauwelijks denkbaar. FC Barcelona-Chelsea werd een thriller die 120 minuten duurde en die van alle betrok kenen het uiterste vergde. Ruud Hesp, de Nederlandse doelman, bezweek in de twee de helft als eerste. Hesp schoot de Londena- ren te hulp door de bal in een onbewaakt ogenblik bij Flo in te leveren. De Noor profi teerde onmiddellijk (2-1). Daarmee ver dween voor een groot deel de euforie die na de treffers van Rivaldo en Figo in de eerste helft (2-0) was losgebarsten. Hesp kon wel door de grond zakken. Van Gaal nam het zijn pupil naderhand niet kwa lijk. „Na één foutje grijp je niet zomaar in. Bij Barcelona is de doelman onze elfde speler. Iedereen maakt fouten. Die horen nu een maal bij het voetbal. Hesp trapte mis, maar met zijn actie beantwoordde hij wel aan on ze filosofie." Van Gaal koos op de avond van de waar heid voor de aanvallendste van zijn varian ten. Met niet meer dan twee verdedigers, Reiziger en Puyol, rond Frank de Boer, de li bero. Met drie controlerende middenvelders en met niet minder dan vier aanvallers. Meer druk was praktisch niet mogelijk. De Nederlandse coach speelde opzichtig de kaarten van Kluivert, die zijn rentree vier de, en Rivaldo. De Nederlander kreeg een extra steun in de rug en de Braziliaan bij wij ze van uitzondering de centrale rol die hij adoreert. Het gebaar van Van Gaal was be grijpelijk. In de alles-of-niets-poging moest hij volledig op de inzet van zijn spelers kun nen rekenen. Zij beschaamden het vertrou wen niet. Het zou voor de Spanjaarden - en natuur lijk de Nederlanders - tenslotte nog allemaal goed komen. De kopbal van invaller Dani, zeven minuten voor tijd, voerde de zinde rende partij naar een verlenging. Daarin was Chelsea fysiek uitgeput en mentaal aangesla gen door twee snelle treffers, van Rivaldo en IGuivert. Bovendien was Babayaro wegens een rode kaart al van het strijdtoneel ver dwenen. Honderdduizend Catcdanen maak ten het allemaal mee in een zinderend duel dat de ellende en de teleurstelling van de af gelopen weken in één klap wegspoelde. De voetballers waren plotseling weer helden en Van Gaal de koning van het voetbalrijk. Die smulde van zo'n einde, een verzuchting waard: „Ik heb genoten van een magische avond." Barcelona: Hesp: Reiziger (105. Sergi), Frank de Boer, Puyol (85. Abelardo); Gabri, Guar- diola, Rivaldo en Cocu; Figo, Kluivert en Zenden (73. Dani). Chelsea: De Goey; Ferrer (46. Lambourde), Desailly, Leboeuf en Babayaro; Di Matteo, Deschamps (102. Petrescu), Wise en Morris; Zola en Flo. monte carlo anp Een dagjesmens in Monte Car lo. Richard Krajicek maakte in de derde Masters Series een hoopvolle rentree in het inter nationale toptennis. In zijn eer ste partij sinds drie maanden versloeg hij de Spanjaard Fer nando Vicente gedecideerd: 7-5 6-1. De geopereerde linkerknie hield het uitstekend. Sjeng Schalken sloot zich bij de Nederlandse kopman aan als triomfator over de Zweed Jonas Bjorkman: 6-4 6-2. Twee kampioenen van het Monte Carlo Open namen na de eerste ronde afscheid. De Braziliaan Kuerten (1999) ging af tegen de Slowaak Kucera. De Chileen Rios (1997) verloor van de Spanjaard Mantilla. 'Genieten van de dag', was het bescheiden verwachtings patroon van Krajicek op het ro de gravel van de Monte Carlo Tennis Club. De herrijzenis van Nederlands tennisgigant verliep in een uur en drie minuutjes. Cijfers en tijdsduur gaven een iets geflatteerd beeld. Lang niet alles, zeker niet in de eerste set, ging even goed. Krajicek werd door de winnaar van Casablanca gebroken in de derde game bij een voorsprong van 2-0, kreeg nogal wat pas- seerslagen te verwerken, verga loppeerde zich aan het net met een handjevol volleys en ver zuimde bij 5-4 twee break points te verzilveren. „Maar ik bleef wel rustig. Ik had me voorgenomen te genieten van de dag met een wedstrijd. Mijn forehand liep goed, daar kan ik heel tevreden over zijn." Hij wist op zijn forehand te kunnen vertrouwen na een oe fenpartij tegen Santoro, waarin hij met 0-5 achterkwam waarna het begon te lopen. De 23-jarige Vicente kwam wel gelijk met de vijf jaar oudere Krajicek maar nooit op voorsprong. Nadat de Nederlander met 7-5 de eerste set had gepakt en op 2-1 in de tweede opnieuw brak, had de Catalaan geen verweer meer. Aan de knie met een 'niet zo beste' lirikermeniscus had Kra jicek tijdens de wedstrijd niet gedacht. „Als ik speel ben ik niet met de knie bezig." De knie behoeft tussen de wedstrijden wel de nodige zorg. Krajicek zet er dagelijks twee apparaten op. Een voor spiersimulatie en een ander dat een tweetal stoffen inbrengt om de pezen rustig te houden. Fysiotherapeut Jan Naaktgeboren verzorgt hem als hij stijf wordt van het serveren en andere ongemakken die ten nis op het hoogste niveau mee brengt. Krajicek onderging de laatste maandag van januari in Rotter dam een operatie, nadat hij de Australian Open in tweede ron de moest verlaten toen hij zich tegen de Fransman Nicolas Es- cudé plotseling niet meer kon verdedigen. Na vijf dagen op krukken en twee weken volledi ge rust, begon de revalidatie. Hij trainde vier weken op de tennisbaan voor zijn rentree die hij bewust uitstelde tot Monte Carlo. „Ik had ook mijn titel kunnen verdedigen in Miami maar dan was ik misschien weer iets te vlug begonnen, zo als na de vorige medische in greep." In de tweede ronde van Mon te Carlo wacht hem in Thomas Enqvist, zesde geplaatst, een zware krachtmeting. De Zweed won in de eerste ronde vlot van de Fransman Cyril Saulniet. Krajicek: „Op gravel zijn mijn verwachtingen iets lager dan op hardcourt en gras. Daar ben ik van niemand bang." In Monte Carlo is Krajicek aan een stevige serie toernooi en begonnen. Volgende week Barcelona, daarna Rome en Frans Open, alle op gravel, ver volgens Halle, Den Bosch en Wimbledon op gras. Daarna wacht de Daviscup in Oezbe kistan. Na zijn eerste zege in Monte Carlo staat Krajicek niet afwijzend tegenover de escapa de naar Tashkent. Hij zal reeds na Barcelona beslissen of hij meegaat. Sjeng Schalken hoeft 'daar niet over na te denken. Hij speelt onvoorwaardelijk voor Nederland, al stelt hij zich als individuele toptennisser wei eens te bescheiden op. „De gouden generatie doen verge ten, is uitermate moeilijk. Ik sta al jaren in de topvijftig. Het is moeilijk genoeg me daar te handhaven en af en toe een mooi resultaat te boeken." De Martin Verkerk houdt het bij eenmalig optreden voor TEAN Richard Krajicek maakte in Monte Carlo een sterke rentree. ARCHIEFFOTO ANP 23-jarige Limburger deed weer achter elkaar verloor ik mijn een goede poging. Hij speelde eerste gravelpartij. Nu niet. Ik kordaat met de Zweed Jonas wist om te gaan met alle wa- Björkman, eens de nummer 4 pens van Bjorkman. In de twee van de wereld in 6-4 6-2. de ronde ga ik proberen Moya „Twee weken trainen op gra- of Koubek onderuit te schoffe- vel betaalde zich uit. Drie jaar len." alphen aan den run gertjan van geen Martin Verkerk was jongsüeden zondag de opvallendste ver schijning in de tenniscompeti- tie. In het uitduel met Maasbree bezorgde de Alphenaar het eer ste mannenteam van TEAN twee punten. Logisch, gezien zijn hoge positie op de wereld ranglijst. Verkerk staat 242ste, zodat de eerste klasse van de herencompetitie ver onder zijn niveau ligt. Het blijft bij een eenmalig op treden, zegt Verkerk. Hij was vanwege droeve familieomstan digheden even in Nederland. „Mijn opa was overleden dus ik ben vanuit Amerika terug naar Nederland gekomen. Ik wilde bij mijn broer zijn en die moest tennissen. Omdat Mark Nagel- kerken ziek was, vroeg hij of ik kon invallen. Voor mij was het een goede afleiding. De tegen stander vond het natuurlijk niet zo leuk, maar dat is niet mijn probleem." Verkerk kon voor TEAN spe len, omdat hij nog steeds lid is én omdat hij dit jaar geen com petitie speelt voor Amstelpark. De 21-jarige Alphenaar verbrak onlangs de banden met de hoofdstedelijke eredivisionist. Hij reist dan ook niet meer rond met coach Frits Tenbrug- gencate die hem tijdens zijn eerste schreden op de ATP-tour begeleidde. „Ik had niet zozeer problemen met hem, maar ik vond dat ik toe was aan een frisse start. Twee jaar geleden ging het met mij op het mentale vlak niet zo goed en dat werd er steeds weer bijgehaald. Daarom heb ik wat anders gezocht. Er zijn geen schokkende dingen gebeurd of zo." Hij vond in Martijn Belgraver een nieuwe coach. De Hage naar toerde zelf negen jaar lang de wereld rond en stopte eind vorig jaar. „Hij is meer een sparringpartner", zegt Verkerk. „Het is niet zo dat ik fulltime met hem bezig ben. We werken in de periodes van toernooiwe- ken. Ik ken hem goed en we hebben een goede band." Hij heeft de indruk dat er nog steeds progressie in zijn spel zit, ook al bivakkeert hij nu al drie jaar op een plaats tussen de 200 en 250 van de wereld. „Maar het kan er nu ieder mo ment uitkomen. In Japan en Singapore heb ik begin dit jaar goede resultaten geboekt en ook over drie toernooien in Amerika ben ik tevreden. De komende tijd ga ik wat punten verliezen, doordat ik mijn over winning in een Futuretoernooi in Frankrijk vorig jaar niet kan verdedigen." Komend weekeinde speelt Verkerk kwalificatie voor een Future in Riemerling (Duits land), een week later probeert hij zich te kwalificeren voor het Grandprix-toernooi van Mün- chen.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 25