Het voordeligste weekend-arrangement vind je bij Telfort Pak&Bel Pre-Paid. Schrijvende Lezers Connexxion zoekt een stok om hond te slaan Pleiters voor afschaffing v; monarchie keurig opberge Sapvasten bij De Schou was niet zoals beschreviiS Leefbaar Zuidwest blijft strijden tegen baggerstort IS? Telfort WOENSDAG 19 APRIL 2000 978 Zaterdag 1 april publiceerde het Leidsch Dagblad een artikel op de voorpagina inzake de kwali teit van het busvervoer in de re gio. In het betreffende artikel kwam de heer Lely van vervoer bedrijf Connexxion aan het woord. Hij beweerde dat de kwaliteit van het busvervoer onder druk staat. De woord voerder gaf aan dat de Tweede Kamer een nieuwe wet voorbe reidt waarin bedrijven niet gro ter mogen zijn dan 33 procent van de totale openbaar-ver voermarkt. Volgens Connexxion is het gevolg dat men verlieslij dende contracten (lees: onren dabele lijnen) moet laten val len. De waarheid ligt genuanceer der. De overheid wil geen be drijven in het openbaar vervoer die voor meer dan 33 procent de markt beheersen. In dat ge val kan de gemeente Leiden nooit meer om het machtige Connexxion heen omdat het de kleine bedrijven altijd de baas is. Kleine bedrijven zullen het dus afleggen en uiteindelijk in het geheel verdwijnen. Leiden blijft dan dus zitten met een monopolist. Alleen wanneer er eerlijke concurrentie is tussen vervoer bedrijven van normale omvang kan de gemeente het beste en goedkoopste openbaar vervoer uitkiezen. Verplichte winkelne ring bij Connexxion zal voor Leiden en haar inwoners duur openbaar vervoer opleveren. Ik koop ook niet iedere dag mijn brood bij dezelfde bakker. Connexxion zal straks, als de nieuwe wet klaar is, inderdaad beperkt mogen inschrijven op openbaar vervoercontracten. Dat hoeft echter in het geheel niet te leiden tot een verslech tering van de kwaliteit. Er zijn andere bedrijven in Nederland die minstens even goed bedre ven zijn in het aanbieden van openbaar vervoer. Wellicht is het wel eens goed dat de huidi ge monopolist wordt uitgeslo- ten voor een aantal jaren. Een nieuwe kijk, en een nieuwe be nadering van het openbaar ver voer in de stad Leiden kan na melijk geen kwaad. Het feit dat het openbaar ver voer verslechtert door de nieu we Wet Personenvervoer be strijd ik dan ook. De heer Lely gaat in op het voorbeeld dat Franse bedrijven hier straks on beperkt kunnen inschrijven. Misschien is het goed dat hij de nieuwe wet er nog eens op na slaat. Daar staat namelijk dat alleen bedrijven uit landen kunnen inschrijven waar de busmarkt ook al open is. Franse en Duitse bedrijven zien we hier dus niet want daar is de Singapore betekent leeuwenstad en dus niet leeuweneiland Naar aanleiding van het onder schrift bij de foto op de voorpagina van het Leidsch Dagblad van woensdag 5 april het volgende. De ontleding van de naam van Singapore is niet helemaal correct: 'Singa' betekent inderdaad leeuw, maar 'pura' is niet het Maleis voor ei land, maar voor stad: Singapore de Leeuwenstad. Bei de woorden zijn afgeleid van het Sanskriet. Waarom de stad zo werd genoemd, is niet zeker. Som migen zeggen dat schipbreukelingen uit een naburig rijk het eerste wil de dier dat ze op het eiland tegen kwamen voor leeuw aanzagen. Een afbeelding daarvan hadden ze ooit gezien. Dat moet dan een tij ger zijn geweest, want leeuwen zijn er niet in dat deel van de wereld. Tom Jutte, Leiderdorp. Trium Galaxy van f 229,- v°°rfi69,- Siemens C25 van f 299,- voorfi99,- Tl Heden, dinsdag 10 april, lezen wij in het Leidsch Dagblad dat Witteveen, Hajer en Kalma af willen van de monarchie. Ik denk dat zij slechte leerlin gen zijn geweest in de geschie denisles. Begin deze eeuw, in 1918, is er ook zo'n haan ge weest uit hetzelfde hok: Jelle Troelstra. Dat zijn ze waar schijnlijk vergeten. Die kreeg toen ook de deksel op zijni Laten ze het nu maar p ren, maar ik garandeer d dan koppen zullen rollen, zullen we de senator, del leraar en de directeur (j kennen er nog een paar) 1 opbergen. D.[ U Motorola M3588 van f199,- voorf99,- Bussen op de Prinsessenkade in Lei markt potdicht. Sterker nog, het omgekeerde is waar. Niets let Connexxion om in bijvoorbeeld Denemarken in te schrijven waar de markt al jaren open is. Naar mijn mening zoekt Con nexxion een stok om de hond te slaan. Het bedrijf gebruikt de wet om nu alvast te waarschu wen dat onrendabele lijnen worden opgeheven. Het lijkt er op dat Connexxion zich hier aan het indekken is voor het feit dat Leiden kennelijk de komen de jaren verstoken blijft van be ter stadsvervoer. Toch merkwaardig dat een dergelijk bedrijf een lang con tract heeft voor het openbaar vervoer in Leiden. Gelukkig heeft de stad, dankzij de nieu- ARCHIEFFOTO HIELCO KUIPERS we wet, straks de mogelijkheid om uit te kijken naar andere vervoerbedrijven, die wel over tuigd zijn van hun eigen kwali teit. Bart Kerkmeer, Leiden. Bij deze wil ik reageren op het artikel over kuuroord De Schouwen, in het Zaterdags Bij voegsel van het Leidsch Dag blad van 18 maart. Dit artikel, van de hand van Kees van der Linden, schetst een zeer nega tief en quasi grappig beeld over het sapvasten. Ik ben zelf de afgelopen week wezen vasten op De Schouw en mijn ervaringen zijn totaal an ders dan die van de heer Van der Linden. Ik heb het idee dat hij af en toe is binnengelopen bij De Schouw en zijn eigen vooringenomen interpretatie heeft gegeven van hetgeen hij zag. Het moest vooralerg ko misch zijn natuurlijk. Dat je daar misschien een hoop men sen mee kwetst (de medewer kers van De Schouw, bijvoor beeld) doet voor hem blijkbaar niet ter zake. Ten eerste: je bent daar een weekje voor jezelf en bent niet verplicht aan het programma deel te nemen. Het is ieders ei gen keuze wat hij of zij wel of niet wil doen. Er staan inder daad drie klysma's gepland, maar als je die niet wilt, prima. Niemand zal je ter verantwoor ding roepen of je belerend toe spreken. (De meeste mensen knapten trouwens erg op na een klysma, van braakneigin gen of groen wegtrekken heb ik in mijn groep niets gezien of vernomen.) Ook worden er spe ciale toiletten vrijgehouden voor de 'klysmaklanten'. Dus rennen om een vrij toilet te vin den, zoals Van der Linden schreef, is gewoon gelogen. Dan de Kneippse begiet (afwisselend warm en douchen). Ik vraag me Kees van der Linden wel ei d een sauna is geweest? Vi een zeer oud Fins gebru men ze hier ook koude ter ches. Vrijwillig nog wel! m Hoe durft hij trouwe rc term 'kankerpaviljoen' mond te nemen. Hierin f echt ver over de schreef. Als het er echt zo verscl lijk zou zijn, hoe is het d< l gelijk dat er in onze grot öpi achttien mensen er zeve iet de tweede keer (of zelfs d acti ker) kwamen? En een aai 2.0C aanraden van vrienden 0 je n lie? Wij hebben het erg j »n) 5 gehad in onze groep. Vei n, 1 chen, veel emoties, veel um gedeeld. Niemand heel daarbij gestoord aan een «01 De begeleiding heb ik 1 bekwaam, liefdevol en 1. dachtig voor ieder perso idei varen. Ien t Misschien is de hIe m werking van sapvasten eel wetenschappelijk vasl be Maar als de heer Van den eens de moed zou vinden om het zelf uit ren, zou hij misschien dat je je als herboren dan heb je ook geen meer nodig. Misschien ook nog wat van zijn werkte emoties kwijt! Misschien kunt u h< den: ik ga volgend jaar iin: imc ,tei Een afvaardiging van wijkvereniging Leef baar Zuidwest heeft op donderdag 6 april de openbare zitting bijgewoond in verband met de Milieu Effect Rapportage (MER) aangaande een eventuele baggerstort in de Oostvlietpolder. Met spanning zagen we een verslag in het Leidsch Dagblad tege moet, maar helaas... niets. Natuurlijk, dit is ook een onzinnig circus: de procedures kunnen niet worden stopge zet, terwijl het vrijwel zeker is dat de bag gerstort niet doorgaat. Alhoewel... je weet maar nooit, er is nog steeds ruimte. En daarom gaat Leefbaar Zuidwest ook door met het indienen van opmerkingen en be zwaren. De provincie, het Hoogheemraadschap van Rijnland, de gemeente Leidschendam, ieder probeerde ons duidelijk te maken dat Vlietweg van mening dat het geuronder zoek niet serieus is uitgevoerd. De proef- metingen bij een andere overslag, om te onderzoeken hoeveel stank er bij de bag- geroverslag zal ontstaan, werden namelijk uitgevoerd na een vriesnacht. Het oordeel luidde dat er bijna geen stankhinder zal op treden. Maar hoe zal het zijn bij warm weer? Wijkvereniging Leefbaar Zuidwest heeft een lijvig rapport met opmerkingen opge steld om aan te tonen dat een baggerstort in een gebied met zoveel menselijke activi teiten niet kan. Dit rapport zal vóór 17 april naar de provincie worden gezonden. Namens Leefbaar Zuidwest, I. Sattler, Leiden. de resultaten van de MER voldoende waren om over te gaan tot het verlenen van de verschillende vergunningen. Deze vergun ningen zouden onder meer zijn voor de aanleg van de baggerstort en voor het stor ten van het uitgegraven zand in Vlietland. In juni 2000 kunnen we zelfs die vergun ningen verwachten! Uiteraard gaven de verschillende betrok kenen, onder anderen uit de Oostvlietpol der, tijdens deze bijeenkomst flink com mentaar op de MER. Daarin wordt name lijk helemaal niet aangetoond dat de stroom van stoffen die uit de gestorte bag ger kan komen, in de hand is te houden. En wij Zuidwesters, met de overslag van bagger om de hoek - naast de Hooghka- merbrug - zijn net als de bewoners van de Inclusief totaal f 50,- beltegoed maximaal 2 toestellen per persoon, zolang de voorraad strekt, aanbieding geldig tot 1 mei Telfort 55ES Met Telfort Pak&Bel Pre-Paid begint het weekend nu wel heel voordelig. We hebben de aanschafprijs van drie populaire telefoons aanzienlijk verlaagd*, terwijl u daar ook in totaal f50,- beltegoed bij krijgt. Maar dat is nog niet alles. Dankzij de nieuwe verlaagde tarieven van Telfort Pak&Bel Pre-Paid belt u ook nog eens stukken voor deliger. Zo belt u tot 1 mei in het weekend al vanaf 15 cent per minuut (daarna vanaf 20 cent per minuut). Door de week praat u gewoon verder in de daluren vanaf 25 cent per minuut en in de piekuren voor het lage tarief van 95 per minuut. Ga nu naar de winkel en vraag daar naar de voorwaarden. Bel gratis 0800-1771 voor meer informatie. Dat praat 'n stuk inakkelijl

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 22