Kluivert is Bar^a weer van dienst 'Je kan maar één keer stoppen' Sport Nederlandse Turken ondanks verbod naar Leeds novatie voor tenniscompetitie SPORTagenda ACHTERlijn Scheldpartij AO 18 APRIL 2000 akte utaties sneuvelen bij WK snooker yj. Reputaties blijven sneuvelen bij de wereldtitelstrijd eenl Jrïn Sheffield. Na het afscheid van favorieten Stephen te sc: v, Mark King en Paul Hunter vloog gisteren smaakmaker )ut-v jO'Sullivan uit het toernooi. De Brit verkeek zich op zijn bo°' -noot David Gray (10-9). Peter Ebdon, een andere ge- ante: ie Engelsman, verloor van Dominic Dale uit Wales (10-6). 2 at wint 104de Boston marathon De Keniaan Elijah Lagat heeft de 104de marathon van chtoj [gewonnen. Hij finishte in een officieuze tijd van 2.09.47. ^be< asvoor de tiende keer op rij dat een Keniaan in Boston )e Ethiopiër Gezahenge Abera werd tweede. Tweevoudig 'r veti arMoses Tanui uit Kenia finishte als derde. Het trio ging 101111 lenlijk op de finish af. Tanui plaatste een sprint, maar La- Abera konden hem nog inhalen. Bij de vrouwen ging de ïr z'i' ok naar Kenia. Catherine Ndereba kwam in 2.26.11 over 1 m° sh. n ver erlands paspoort voor Audina ji. De van oorsprong Indonesische badmintonster Mia aïieeft een Nederlands paspoort gekregen. Hiermee zijn jnsen op deelname aan de Olympische Spelen voor p toegenomen. Ze is nu alleen nog afhankelijk van de toe- 6 ling van het nationale olympisch comité in Indonesië. M a, in Atlanta winnares van het zilver, kwam vorig jaar we- 1 aan en huwelijk met een Nederlander naar ons land toe. Ze 5 namens Nederland deelgenomen aan de Grand Prix- hair' oien. i, em ■n» i de Jong rond met PSV ven» PSV heeft met middenvelder John de Jong van FC 'rs it overeenstemming bereikt over een vijfjarig contract. De ande kampioen betaalt ongeveer tien miljoen gulden Da£l e 23-jarige speler. De clubs hadden al eerder overeen- ling bereikt over de transfer, n™ wil Bosman-arrest niet veranderen M De Europese Commissie wil geen veranderingen aan- n in het Bosman-arrest. Dat zei de voor sport verant- eiijKe EU - commissaris Viviane Reding na een vergadering et: w !geVeer vijftig Europese sportbonden. Ze wil wel met de n oplossingen zoeken voor de negatieve gevolgen van het De Belgische voetballer Jean-Marc Bosman dwong eind oor het Europees Hof af dat het transfersysteem werd af- ift. Daardoor zijn sporters na afloop van hun verbintenis gaan en staan waar ze willen. Uitvloeisel van het arrest li de minder rijke clubs schade lijden. Ze leiden spelers daarna gratis naar topclubs doorstromen. lonstratieverbod Ajax-fans blijft i iCH_ï De rechtbank in Den Bosch vindt dat burgemeester mts van Den Bosch terecht een demonstratie van Ajax- ngers heeft verboden. Hij heeft dat gisteren bepaald in rt geding dat de supporters hadden aangespannen. Die dat het verbod ongedaan zou worden gemaakt. De Onaf- Uijke Fanclub Ajax, die niets te maken heeft met de officië- lortersvereniging, wilde morgen in Den Bosch vooraf- aan de wedstrijd FC Den Bosch - Ajax demonstreren te- combiregeling. Supporters van FC Utrecht, NAC. en li lord hebben laten weten dat ze ook naar Den Bosch Wil li nen. Rombouts heeft de demonstratie verboden omdat -®"is voor ernstige ongeregeldheden. w. welkom in Enschede ie» De competitiewedstrijd tussen FC Twente en PSV lag gewoon worden gespeeld. Burgemeester Mans van Je zei gisteren geen reden te zien het duel te verbieden. s; geerde hiermee op uitspraken van voorzitter Van Os van D portersvereniging van de Eindhovense club. De preses Krfloor ongeregeldheden rond het duel waarin PSV aan een enoeg heeft voor de landstitel. Van Os heeft serieuze aan- ;en dat zo'n 5000 supporters van PSV het duel willen iken. Voor slechts 870 van hen is een plaats in het stadi- gens Van Os kan burgemeester Mans het duel daarom erbieden. lemsen weg bij Vitesse Arco Jochemsen vertrekt na dit seizoen bij Vitesse. De ;e middenvelder kon gisteren met de Arnhemse club lereenstemming bereiken over verlènging van zijn aflo- contract. Aangezien Jochemsen in de voorbije jaren in een relatief mager contract had, wilde hij er aanzienlijk ruit gaan. „Het is een raar idee dat ik volgend jaar niet bij zal spelen", aldus Jochemsen, die in 1994 op 23-jarige bij Vitesse debuteerde in het betaalde voetbal. Jochem- gzich verheugen in de belangstelling van onder meer AZ a IC. Voor Ronald Koeman is vooral het vertrek van Jo- en een hard gelag. De trainer zag in de middenvelder een "'k0 sPe'er voor be toekomst van Vitesse. en vanavond tegen Voorschoten "E'l Leiden speelt vanavond tegen Voorschoten '97. De wed- eikf lie afgelopen zaterdag werd afgelast, is nog van belang 1 aaD lepalen of Voorschoten de eerste of de'derde periodetitel tan jegewezen. Voor w Leiden is de wedstrijd niet belangrijk 3r )e ploeg eindigt zeker op de tiende plaats in de tweede enki [en moet dg strijd om degradatie aangaan. Het duel be- navond om kwart voor zeven. LEIDERDORP WILLEM SPIERDUK Alfons Groenendijk staat op het punt zijn contract met FC Utrecht te ver lengen. De Leiderdorper verwacht vandaag overeenstemming te berei ken over een overeenkomst van één jaar. Groenendijk kondigde begin van dit jaar zijn afscheid als beroepsvoet baller aan. De linkermiddenvelder veroverde nadien wederom een ba sisplaats, waarop FC Utrecht hem aanbood nog een jaar te blijven. Groenendijk, die volgende maand 36 wordt, wilde aanvankelijk zijn loopbaan als voetballer combineren Alfons Groenendijk vrijwel rond met FC Utrecht met de opleiding Oefenmeester I. FC Utrecht gaat daar echter niet mee ak koord. De club wil dat de speler fullti me voor de club beschikbaar is. Groe nendijk kan het standpunt van FC Utrecht begrijpen. „De cursus is op maandag en dinsdag. Als wij op zater dag voetballen, zouden de trainers mij pas weer op woensdag zien." De voormalig speler van ADO Den Haag, Roda JC, Ajax, Manchester City en Sparta begon moeizaam aan het huidige seizoen. Trainer Mark Wotte leek hem aanvankelijk uitsluitend als wisselspeler te willen gebruiken. „Maar zo wilde ik geen afscheid ne men", vertelt Groenendijk. „Daarom heb ik ontzettend mijn best weer in het elftal te komen." - De Leiderdorper was aanvankelijk teleurgesteld over het geringe krediet dat hij van de trainer kreeg. „Ik stond echt weer op een nulpunt. Tegen Cambuur stonden we met 2-0 voor, toen ik uitviel door een lichte knie blessure. We verloren met 4-3. Ik ver wachtte toen dat ik er na tien dagen wel weer in zou staan. Maar dat ge beurde niet." Groenendijk nam toen het besluit om te stoppen. „Ik dacht: als je niet speelt, verlengen ze je contract niet. Dan wil je de club voor zijn door zelf maar te besluiten ermee op te hou den." De laatste maanden groeide echter de vorm van de middenvelder. „Sup porters begonnen te roepen dat ik moest blijven. Veel mensen vonden dat ik moest doorgaan. Dat doet iets met je. Collega's zeiden dat ik het zou gaan missen. Je kan ook maar één keer stoppen." Waar Patrick Kluivert vol gend seizoen onder con tract staat, bij FC Barcelo na of Arsenal, is nog on duidelijk. Vast staat wel dat hij vanavond in Camp Nou de Spaanse kampioen ver der van dienst is in de zoektocht naar de heilige graal, de victorie in de Champions League. De veelbesproken spits is door Louis van Gaal weer in ge nade aangenomen, na zich te hebben verontschuldigd voor z'n kritiek in de me dia. Kluivert maakt sinds gisteren weer deel uit van de selectie, achttien man sterk, die de coach van Barcelona nodig denkt te hebben in de return tegen Chelsea. BARCELONA CUSBERT SPIERENBURG Of Kluivert ook speelt, wilde Van Gaal gistermiddag nog niet zeggen. Zoals gebruikelijk doet de trainer vooraf geen medede lingen over de opstelling en ze ker niet in de aanloop naar een wedstrijd, die het seizoen voor de grillige Catalanen kan ma ken en breken. Van Gaal wil de Londenaren niet wijzer maken dan ze al zijn. „Chelsea heeft een sterk en homogeen team met positieve en negatieve punten, waarover ik me begrij pelijk niet zal uitlaten." Het team van Van Gaal moet, als gevolg van de twee weken geleden in Londen opgelopen achterstand (3-1), vanavond minimaal twee keer scoren. Meer dan ooit zal Van Gaal Kluivert dus nodig hebben in z'n elftal, dat de laatste tijd vol ledig van slag is en het risico loopt op alle drie de fronten naast de hoofdprijs te grijpen. De disciplinaire straf is voor Rivaldo en Kluivert, criticasters van Van Gaal, vinden elkaar op de training ter voorbereiding op het treffen met Chelsea. Kluivert beperkt gebleven tot één wedstrijd, het competitie duel van afgelopen zaterdag te gen Real Oviedo. Van Gaal trad op tegen z'n zorgen- en won derkind vanwege een aantal controversiële uitspraken in de pers. Zeer tot z'n ergernis was de spits een aantal keren voor tijdig gewisseld. Op de aanvaring met zijn sterspeler weigerde Van Gaal gisteren inhoudelijk niet al te diep in te gaan. „Communica tie met de pers is belangrijk. Maar spelers moeten wel weten wat ze tegen journalisten zeg gen. Daar zijn regels voor, zoals er ook regels gelden in de kleedkamer. Kluivert heeft zich niet zo gelukkig uitgedrukt. Meer zeg ik er niet over. Dat is tussen Patrick en mij." In de Champions League scoorde Kluivert dit seizoen voor FC Barcelona zes keer, een keer minder dan de man van Chelsea die de Catalanen twee weken geleden in Londen met twee doelpunten vernederde, de Noor Tore Andre Flo. In de Spaanse competitie heeft Klui vert twaalf treffers achter z'n naam staan, evenveel als Rival do overigens. Beiden scoorden in de laatste vier wedstrijden niet een keer meer. De belangen zijn groot in de veertiende Champions League opdracht van het seizoen. Zo wel sportief als financieel staat er veel op het spel. Op het be reiken van de halve finales staat een bonus van circa vijf miljoen Zwitserse frank. Sinds 1994 heeft Barcelona de halve finales van het belangrijkste Europese toernooi niet meer gehaald. Volgens Van Gaal weet zijn ploeg wel raad met de grote druk. De kwakkelende vorm baart hem geen zorgen. „Nor maal heb ik een elftal dat goed presteert als de belangen groot zijn. Ik heb mijn spelers geadvi seerd te vergeten wat er is ge beurd. Er bestaat een groot ver schil tussen een competitie wedstrijd uit bij Oviedo of een Champions League-wedstrijd in eigen huis voor 100.000 toe schouwers. De motivatie bij de spelers om hun capaciteiten te laten zien, zal groot zijn, even als de wil om te winnen." Camp Nou is tot de laatste plaats uitverkocht. Het is een factor van belang, meent Van Gaal. „Publiek is een belangrijk aspect in het voetbal. Ik ben overtuigd van de support van de twaalfde man", aldus de Ne derlander, die in z'n carrière wel voor hetere vuren heeft ge staan. „Als trainer/coach heb ik heel veel belangrijke wedstrijden ge had. Europa Cup-finales, een fi nale om de wereldbeker. Ik kan moeilijk beweren dat deze wed strijd tegen Chelsea de belang rijkste is. Ik heb het al vaker ge zegd: de eerstvolgende wed strijd is altijd de belangrijkste. Ik leef in het heden, niet in het verleden. Bovendien: het gaat vanavond in feite slechts om een kwartfinale." De eisen zijn hoog in Barce lona. Men hoeft dat Van Gaal niet te vertellen. „Ik ben met Barcelona twee keer Spaans kampioen geworden. Ik heb de Spaanse beker gewonnen en de Super Cup en nu willen we met z'n allen de Champions League winnen. De socios willen dat en dan proberen we dat te realise ren, want we spelen voor het publiek. Natuurlijk komt uit schakeling hard aan. Voor ie dereen. Maar voetbal is nu een maal geen sport, waarin je alle aspecten kunt controleren. Wel als speler, niet als trainer." „Het is niet eenvoudig om al le jaren alle titels te winnen. Er is één club die in dezelfde situ atie verkeert als Barcelona en het beter doet dan wij, en dat is Manchester United. Mijn colle ga Alex Ferguson heeft het rota tiesysteem eerder ingevoerd dan wij. In dat opzicht is Uni ted verder. De ploeg is eraan gewend. In Spanje ligt zoiets gecompliceerder. De cultuur is hier anders en die cultuur kan ik niet zomaar wijzigen." Turken uit onder meer Nederland en Duitsland gaan donderdag toch naar het beladen UEFA Cupduel van Galatasaray te gen Leeds United, ondanks het verbod van de internationale voetbalbond. De Europe se Turken reageren daarmee op nationalis tisch getinte oproepen van Turkse kranten en politici. De UEFA besloot vorige week dat de wedstrijd zonder Turkse supporters moet worden gespeeld. Het besluit is een gevolg van de moord op twee supporters uit Leeds bij het eerste duel in de halve finale in Is tanbul. Volgens het UEFA-bestuur kan de Engelse politie de veiligheid van de Turkse fans niet garanderen. Desondanks zijn de afgelopen week in Europese edities van Turkse kranten adver tenties geplaatst waarin reizen naar Leeds worden aangeboden. Onder meer vanuit Rotterdam vertrekken de komende dagen Turkse Nederlanders naar Engeland. De krant Sabah attendeerde de in West-Euro pa wonende Turken erop dat er geen enke le belemmering is om naar de wedstrijd te gaan als ze een Europese nationaliteit be zitten. Volgens de op in Europa wonende Turken georiënteerde televisiezender TRT- INT zijn Turken na de beslissing van de UEFA gaan zoeken naar manieren om het verbod te omzeilen. De Turkse politiek houdt zich ook met de kwestie bezig. De minister van Sport, F. Ünlü van de extreem-rechtse MHP, heeft in de Turkse kranten een oproep gedaan. „Ministers, parlementariërs en Turken in Europa zullen naar de wedstrijd gaan. Hoe denken ze ons tegen te houden", zegt Ün lü. Hij beschuldigt de UEFA van het schen den van mensenrechten. Ook ex-premier Ciller heeft zich achter Galatasaray ge schaard. „We zijn vastbesloten om Galata saray niet alleen te laten", stelt ze. Premier Ecevit heeft zijn dienstvliegtuig beschik baar gesteld aan politici die naar Leeds wil len. Een speciale anti-terreureenheid van de Turkse politie beschermt de selectie van Galatasaray tijdens de reis naar en het ver blijf in Leeds. Het team bestaat uit elf be wapende lijfwachten. Zij dienen de spelers van de Turkse ploeg te behoeden voor aan slagen en andere gewelddadigheden door Engelse hooligans. de li wol RENE VAN HATTUM rstal 10,000 tennissers begon- slopen weekeinde aan letjtje Hajf aprjj( gj ja_ >att pj-jk Qat kan volgend )0"ï laar half mei worden. n i leer dan 1800 tennis- rde^t momenteel een en- irin een ingrijpende van het competitie- 5in' ordt voorgesteld. in zo maar dat er vol- landelijk tennis wordt op zaterdag en zondag neer alleen op zondag, listrictstennis op zater- - ondag, in plaats van al ii zaterdag, zoals nu ge- ovendien staat er een fnpetitie op stapel, voor rs van ieder niveau. En ereen die de ellenlange !n beu is, maar wel \Ai1 speeltis er AR an zijn dat het beslis- vQf) H-systeem wordt inge- 40-40, of de derde set teak wordt gespeeld, doel om de competitie- orter te laten duren", 'er Buter, voorzitter 'tennis van de KNLTB kop van de tennis- Je 2000 er weer af is. e technische commis- Nederlandse tennis- een enquête met vra- r de competitie. Bij voorbeeld de vraag: „Moet de competitiestart van de derde week april worden verplaatst naar de derde week mei?" Buter: „Die vraag is ingege ven omdat het met het weer toch altijd onzeker is hoe de ba nen er bij liggen. Bovendien maken steeds meer mensen echt gebruik van de paas- en mei-vakanties. Daardoor ko men hele teams niet opdagen, of zitten ze met vreselijke pro blemen om mensen op de been te brengen. Verder is er het spanningsveld tussen competi tie-spelers en recreatiespelers. Juist omdat het in april wat mooier weer wordt, wil ieder een tennissen. Vervolgens lo pen de recreatiespelers tegen al die trainende teams aan. Je neemt de druk wat weg van die eerste weken. De consequentie is wel dat de van poules van acht teams naar poules van zes moeten en je dus naar een competitie van vijf weken gaat. Dat is er onlosmakelijk aan ver bonden. Anders kom je in de problemen met de grote vakan tie en de toernooien." Binnen kort wordt de enquête geïnven tariseerd, in juni vergadert de sectie en wordt er beslist. Het nieuw beleidsplan wed- strijdtennis behelst meer veran deringen. „In navolging van de KNVB beginnen we in augustus en september met een beker competitie. We doen. een 'pilot' met teams van A- en BI-spe lers. Elke club mag één team in schrijven. Volgend jaar willen we in alle districten en voor alle speelsterkten bekertoernooien houden. Dan spelen de win naars van de districtsbekers om een nationale beker, ook voor E-spelers." Het bekertoernooi is ter compensatie voor het in krimpen van de competitie tot vijf speeldagen. Een andere drastische in greep moet het opheffen van de scheiding tussen district- en landelijke competities worden, de scheiding tussen zaterdag en zondagtennis. In de plannen om vooral de lange dagen van de gemengde zondagcompetitie te bekorten, zit het voorstel om het ge mengd dubbelspel te laten sneuvelen. Die discussie woedt al decennia. „Ik vind dat we de mix moeten handhaven. Dat is de charme van onze competi ties. Ik wil eerder terug naar vijf partijen, ook in de landelijke competitie, dus net als nu op zaterdag twee singles, twee dubbels en één mix. Zo wordt de nieuwe landelijke competitie op zaterdag straks ook." Buter zegt niet dat hij de wijs heid in pacht heeft. „We bieden nieuwe competities aan en dan zien we wel waar de meeste be langstelling voor is." Lucky Day, trekking maandag 17 april: 2 - 3-6-14-15-20-22-24-38-41-42 - 46 - 57 - 61 - 65 - 68 - 76 - 78 - 79 - 80. (Onder voorbehoud) Lotto 15: Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs: geen winnaar-, derde prijs; 31 win naars, elk f. 1000,00; vierde prijs: 67 winnaars, elk f. 250,00; vijfde pri|S: 1496 winnaars, elk f. 25,00; zesde prijs: 2383 winnaars, elk f. 10,00; zevende prijs- 31 405 winnaars, elk f 5,00. Cijferspel: Zes cijfers goed: geen winnaar; vijf cijfers goed. 2 winnaars, bruto f. 10.000,00; vier cijfers goed: 29 winnaars, elk f. 1000.00; drie cijfers goed: 326 winnaars, elk f. 100,00, twee cijfers goed: 3056 win naars, elk f. 10,00. Toto-13: Eerste prijs: vier winnaars, bruto elk f. 2917,20; twee de prijs.- 114 winnaars, elk f. 68.20; derde prijs: 1245 winnaars, elk f. 15.60. VOETBAL Eerste divisie: Eindhoven - A00 Den Haag 1-2 Straffen betaald voetbal: Eén wedstrijd schorsing. Witschge, Verlaat (Ajax). Abma. Durmusoglu (Cambuur), Schoenmakers (FC Groningen), Karnebeek (FC Twente), Persijn, Ravensbergen (FC Volendam), Ca- rilho, Cabeza. Lagendijk. Oosterhuis, Strobbe (Haarlem). Van Es, Stock (Hel mond Sport). Te Braak, Asmus (Heracles), Caers (MVV), Pothuizen (NEC). Schops (RKC). Cruijff (TOP), Van Hooi|donk (Vites se). ATLETIEK PRIJSVRAGEN Indiana Pacers 90-92, San Antonio Spurs - Vancouver Grizzlies 100-93, Golden Sta te Warriors - Minnesota Timberwolves 96- DAMMEN Hengelo. NK. Tweede ronde: Meijer - Oudshoorn 1-1, Hans Jansen - Scholma 2- 0, Van Ballegooi|en - Heusdens 0-2, Drent - Dolfing 0-2, Gérard Jansen - Stokkel 1-1, Van den Akker - Kemperman 1-1, Clerc - Van Leeuwen 1-1. Stand: 1. Heusdens 4 punten, 2. Van den Akker, Van Ballegooi|en, Clerc, Dolfing, Hans en Gérard Jansen, Kemperman, Van Leeuwen, Meijer. Oudshoorn, Stokkel 2, 13. Drent, Scholma 1. PAARDENSPORT Koersen Alkmaar, 17 april. Eerste koers. 2060 m l. Nibber F Boko (H. Langeweg) 1.20.2. 2. Mack Royalty. 3. Pontus Lep. Tweede koers. 1720 m: 1. Jasmin Signal (J. de Leeuw) 1.21,5, 2. Mirna Buitenzorg Boston. Marathon. Mannen: 1. Lagat (Ken)' 2.09 47. 2 Abera (Eth) 2.09 47. 3. Tanui (Ken) 2.09.50. 4. Osoro (Ken) 2.10.29. 5. 8usienei (Ken) 2.11.26. 6. Kagwe (Ken) 2.12.26. 7 Nkete (ZAf) 2.12.30. 8. Che- bet (Ken) 2.12 39. 9 Ruto (Ken) 2.13.26. 10. Guerra (Ecu) 2.14 18. Vrou wen: 1 Ndereba (Ken) 2.26.11. 2. Bogas- jeva (Kaz) 2.26.27. 3. Roba (Eth) 2.26.27. 4 Catuna (Roe) 2.29.46. 5. Kip- lagat (Ken) 2.30.12. BASKETBAL nmg) 1.20.6. 2. Lefkas Oldeson 3. Let it be Rita. Niet gestart: Just in time. Vierde koers, 2060 m 1. Kniertje B (B. Lugies) 1.21,8, 2. Mireille K 3. Lynda's Ambition. Vijfde koers, 2060 m: 1. Kid of Flora (F de Zoete) 1.21,3, 2. Kingly Nobo3.Te'Le- ga Zesde koers, 2060 m 1 Normen Vrye- nesse (T. Kooyman) 1.21.5, 2. Off Limit 3 Original Hunter. Zevende koers, finale 1. lywm L (P. Piining) 1.21,9. 2 Mirna Bui tenzorg. 3. Adonis Guard. Achtste koers, 2060 m: 1 Maldim Boko (H. Hofstra) 1 19.4, 2. Micky Jeanet 3. Mano Faune 4 Kentaur Renka Negende koers. 2060 m: 1 Kim Rainbow (L. Pegram) 1 20.12. In- ter Attack 3. Space Runner. Totalisatorom- zet: 114.671 SNOOKER Sheffield. WK. eerste ronde: Gray (Eng) - O'Sullivan (Eng) 10-9, Dale (Wal) - Ebdon (Eng) 1Ö-6. Monte Carlo. Masters Series, mannen, 6.5 miljoen gulden. Eerste ronde: Dosedel (Tsj) - Rusedski (GBr/10) 6-4 6-7 6-1, Wayne Ferreira (ZAf) - Philippoussis (Aus/14) 6-4 7-5, Ruud (Noo) - Vinciguer- ra (Zwe) 4-6 7-5 6-1, Novak (Tsj) - Federer (Zwi) 6-1 2-6 7-5, Escude (Fra) - Huet (Fra) 4-6 6-1 6-2, Sargsian (Arm) - El Ay- naoui (Mar/11) 7-6 4-2 opgave El Aynaoui, Pioline (Fra/8) - Larsson (Zwe) 6-2 6-2, Santoro (Fra) - Stanoitsjev (Bul) 6-4 6-2. Boedapest. Vrouwen, 200.000 gulden. Eerste ronde: Habsudova (Tsj/3) - Co- cheteux (Fra) 6-3 6-3, Barabansjikova (WRu) - Kleinova (Tsj/5) 6-2 6-7 6-4, Na- cuk (Joe) - Wartusch (Oos/8) 5-7 6-3 6-3, Molik (Aus) - Kandarr (Dui) 7-6 5-7 6-2, Lorenzo (Spa) - Vento (Ven) 6-4 7-5 Vrouwen, wereldranglijst: 1. Davenport (VSt) 6073 punten, 2. Hingis (Zwi) 6046, 3 Venus Williams (VSt) 3279, 4. Pierce (Fra) 2645, 5. Tauziat (Fra) 2549, 6. Se rena Williams (VSt) 2489, 7. Seles (VSt) 2202 (9). 8 Martinez (Spa) 2133, 9. Ha- lard (Fra) 1986 (7), 10. Sanchez-Vicario (Spa) 1873 (11), 66 Boogert 499, 90. Noorlander 343 (92), 97 Hopmans 323 (94), 102. Oremans 294 (101). Mannen, Champions Race: 1 Agassi (VSt) 252 punten, 2. Kafelnikov ((Rus) 224, 3. Sampras (VSt) 218, 4. Norman (Zwe) 188 (5). 5. Hewitt (Aus) 187 (4). 6 Henman (GBr) 140 (10). 7. Kiefer (Dui) 137 (6), 8. Enqvist (Zwe) 136 (7), 9. Kuerten (Bra) 134 (8), 10. Corretja (Spa) 131 (9). 36. Schalken 58 (31). 104. Van Lottum 12 (102), 114 Siemermk 11 (110), 118. Sluiter 10(111), 135. Krajicek, Wessels 7 (133) Plaatsingslijst: 1 Agassi 5074, 2. Samp ras 3334, 3. Kafelnikov 2831, 4. Kuerten 2455, 5 Norman 2275, 6. Lapentti (Ecu) 1995 (7). 7. Kiefer 1986 (6). 8. Rios (Chi) 1769, 9. Enqvist 1740, 10. Henman 1720, 43 Krajicek 808 (37). 50. Schal ken 763 (47). 101 Van Lottum 382 (92). 108. Siemennk 364 (112), 125. Wessels 320(109). 137 Sluiter 282(140). WIELRENNEN Ronde van Nedersaksen. Zevende etappe. Duderstadt - Peine: 1. Rodriguez (VSt) 156,3 km in 3.38.51, 2. Pollack (Dui), 3. Kryger (Den), 4. Zaradny (Pol), 5. Heger (Ts|), 6. Poitschke (Dui). Klassement: 1. Schmidt (Dui) 30.26 36, 2. Grabsch (Dui) 0.29, 3. Rodriguez 0.31, 4. Pollack 0.41, 5. Holtestol 0.52, 6. Dietz 1.12. Vroeger reden we naar De Meer, parkeerden de auto achter de Reynolds-tribune. Nog even een kroketje op Voor land en hup, naar de plaatsen op vak K. Soms was het voet bal niet om aan te zien. Veel vaker was dat wel zo. Het is allemaal nostalgie. Ajax maakte de noodzakelijk stap naar de Arena. De club is een bedrijf geworden, maar wor stelt met de vraag hoe een be drijf ook nog een beetje een club kan blijven. In een uit zending van I Zembla (vo- m rige week - donderdag) beklaagden supporters zich over de sfeerloze IjfóL Arena. Over het feit dat Ajax zijn supporters tegenwoor dig 'klanten' noemt. Over het feit dat sponsors be langrijker aanhang. Ajax-voor zitter Michael van Praag zei het allemaal te begrijpen, er is zelfs een werkgroep in het le ven geroepen om te kijken hoe de 'club Ajctx' overeind kan blijven. Zondag reden we naar de Are na. De auto parkeerden we een kwartier lopen van het stadi on. een kroketje was niet te krijgen of het moest meteen een Mac Kroket wezen. Op het veld was alles anders. Er moet wel een behoorlijk slechte trai ner voor de groep hebben ge staan om van een groep goede spelers zo'n onsamenhangend zootje te maken. De F-side is mede afgezakt naar een bedenkelijk peil. Lu- dieke spreekkoren, vrolijke liedjes, herinner ik me van vroeger. Nu komen ze niet ver der dan stompzinnig gescheld op spelers, scheidsrechter en de directeur van Ajax. Maar het grootste dieptepunt beleefden we voor de wed strijd. Daar stapte de voorzitter het veld op met een klein jon getje. Ah, dachten wij op de tribune. De topscorer van de jeugd wordt gehuldigd. Leuk, netzoals vroeger de teams die kampioen m werden, een ereronde over het veld maakten. Ja, die Van Praag doet er alles aan om ons weer een clubgevoel te bezorgen. Daar nam cle speaker het woord om I' ons over de geweldige prestaties van de jongeling op het veld te vertellen. Leuk, over acht jaar loopt hij mis schien met nummer 9 op het veld. En, wat was de ver dienste van deze jongeman? Hij was de honderdduizendste die een Ajax-rekening had ge opend.... Nou, ik kan u vertellen, de supporters om me heen ston den op de banken. En niet om deze sympathieke rekening houder toe te juichen. Maar om duidelijk te maken dat Van Praag er nog niets van had begrepen. Ook al is dit misschien het grootste succes dat Ajax dit jaar behaalt. Het was de enige scheldpartij waar ik het mee eens was die middag. WILLEM SPIERDIJK

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 21