'Van Rij balanceert op het randje' Leiden Bij een groot bouwproject laat men altijd steken vallen 1 Spijbelen om in Duitsland stoelen te matten Leiden Regio INiemand meer over om de schuld op af te schuiven' GERECHT «DAG 18 APRIL 2000 -Katl de god naa| ijKLADDER Nieuws en berichten uit en over de Leidse wijken, 10uc iit de buurthuizen en van de wijkverenigingen, gerangschikt i iaar stadsdeel. Persberichten en wijkbladen kunnen worden jestuurd naar Leidsch Dagblad, postbus 54, 2300 AB Leiden. Fax: 071 -5321921e-mail: redactie.ld@damiate.hdc.nl ,n|5THUISWUK Tijdens de plantenavond van Succulenta, donder- in wijkgebouw Aktief aan de Berlagestraat 2, kan informatie rden uitgewisseld over zelf gekweekte vetplanten. Er wordt om uur begonnen en de toegang is gratis. [TUINWIJK Voor 55-plussers is morgen van 15 tot 17 uur een jo in de Van der Willigenhof aan de Apollolaan 264. De entree w Iraagt zes gulden, inclusief de bingokaarten en een kopje koffie LEIDEN ONNO HAVERMANS Niet de kop van wethouder Van Rij, maar een ge degen analyse. De Leidse gemeenteraad heeft in de stadhuiskwestie geen schandblok nodig, maar een onderzoek naar gemaakte fouten. „Mis schien gaan de overschrijdingen nu nog gewoon door. Dat moet je voorkomen", meent de Leidse bestuurskundige Marc Otten, die onderzocht hoe bestuurders in grote projecten verstrikt raken. „Een analyse van wat er misging lijkt me nuttiger dan een discussie over schuld-en-boete." Otten promoveerde twee weken geleden op het proefschrift Verstrikt in grote projecten: hoe de stadhuizen in Amsterdam en Apeldoorn totstand kwamen. Hij denkt dat vrijwel elke wethouder van ruimtelijke ordening het onderzoeksrapport over de bouw van de Stopera in Amsterdamse heeft gelezen. Elke stad wil zich tenslotte indek ken tegen gierend uit de klauwen lopende bouw kosten. En toch gaat het keer op keer weer mis. Nu is Leiden weer in last, met een overschrijding van miljoenen guldens bij de verbouwing van het stadhuis. „Heel herkenbaar", stelt Otten. „Al valt het al lemaal nog wel mee. Als je de internationale lite ratuur bekijkt, beloopt het merendeel van de overschrijdingen veertig tot wel tweehonderd procent van de kostenraming. In Nederland blijft het doorgaans nog wel binnen de perken. Toch rechtvaardigt elke overschrijding de vraag hoe dat komt. Zijn er grondfouten gemaakt? Als je iets bent vergeten, zoals in Leiden de stalen ramen van het stadhuis, blijft het daar dan bij of kom je later nog meer tegen? Bij een groot bouwproject laat men altijd steken vallen. Maar de vraag is of je als bestuurder de oorzaken kent en die kunt beïnvloeden. Als je maar een gedeeltelijk beeld hebt van de meerkosten, neem je ze ook niet weg." Otten noemt het 'verfrissend' dat het Leidse college van B en W vooraf al heeft gezegd reke ning te houden met onvoorziene kosten. „Meest al is dat zo'n tien procent. Maar dat ontslaat je niet van de plicht om verantwoording af te leg gen voor verdere overschrijding. Hoe snel was je erbij en hoe snel heb je je informatie doorge speeld aan de bouwpartijen en de gemeente raad? Er zit altijd een bewust risico aan zo'n pro ject, zeker als het gaat om de verbouwing van een monument. Maar dan moet je organisatie wel zo zijn aangepast dat je snel duidelijkheid hebt als je iets vergeet. Kijk, aan zo'n vergissing met die sta len ramen kun je niet veel meer doen. Maar als eenmaal zo'n administratieve fout is gemaakt, moet je uitzoeken of er meer in zitten. En daar kun je dan wel wat aan doen." De Leidse kwestie heeft niet de omvang van de Stopera: de bouw van stadhuis en opera in Am sterdam kostte liefst 160 miljoen meer dan de driehonderd miljoen guldens die waren begroot. In Leiden gaat het vooralsnog om een slordige tien miljoen gulden bovenop de 55 miljoen die drie jaar geleden werd berekend. Vallen die overschrijdingen dan niemand aan te rekenen? Zeker wel. In het democratisch spel is het normaal dat de raad de wethouder ter ver antwoording roept. „Maar het gaat niet alleen om wie schuld heeft. De raad heeft allerlei moge lijkheden. Je kunt iemand die een fout maakt be ter de kans geven om te corrigeren. Hij zal zich dan extra inspannen dat het niet weer gebeurt." Ook raadsleden collegepartijen vinden tijd rijp voor politieke consequenties Va hl 10OI In buurthuis de Kooi wordt morgen door 55-plussers jo gespeeld en er is een loterij. Om 14 uur gaan de balletjes rol- in het buurthuis aan de Driftstraat 49. alen iaf KWARTIER Kinderen tot 10 jaar kunnen op Eerste Paasdag 10.30 uur paaseieren zoeken in de Leidse Hout. Bij inleve- jvan een genummerd ei krijgen de kinderen een gratis pannen- ken warme chocolademelk aangeboden in café restaurant De Ise Hout. Nadere informatie over het ontstaan van de miljoenen tekorten op de verbouwingen van het stadhuis komt er aan en tal van vragen zijn nog niet beantwoord. Toch wankelt reeds nu de wethouderszetel van de man die het meest verantwoordelijk wordt gehouden voor het deba cle, PvdA'er Van Rij. Want niet alleen de oppositie lijkt het met hem te hebben gehad, ook een aantal raadsle den van collegepartijen vindt dat de tijd rijp is voor poli tieke consequenties. Alvorens hun fractie een standpunt heeft bepaald, laten zij zich opvallend openhartig uit over de wethouder. ITIC ik«„ »U ORDVEST Voor meiden van 14 jaar en ouder is vanaf morgen danscursus om te leren dansen als Britney Spears en vele an- eR&B Hip Hop acts. De cursus, die wordt gegeven in jongeren- -■trum 't Stathuys, bestaat uit acht lessen op woensdag van 19.30 5,21 uur, de kosten bedragen 60 gulcfen. Voor informatie en aan- ding: Nancy Winter, telefoon 5420672 of Mohamed Saddouki: tarsc Met MORS In het clubhuis van speeltuin Morskwartier bij Dam- 12a is morgen om 20 uur een paasbirigo. (ENSHOF De werkgroep 'Meer vrouwen in besturen' houdt rgen van 20 tot 22 uur onder het motto 'Vrouwen .nsiu |tevenshof een theaterspel over drempels, ladders en de m/v- louding in besturen. Deze bijeenkomst voor vrouwen uit de 'enshof vindt plaats in de aula van de Anne Frankschool aan de ter Meijboomstraat. De presentatie is handen van Elwin Men- °"Pt jarenlang buurtwerkster in deze wijk. id-wethouder Kruijt: ;sse" 1TIONSKWARTIER Tijdens de bijeenkomst van de afdeling Rijn- van de Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het :-Tramwegwezen (NVBS) vertelt Boudewijn Leeuwenburg :navond over de ontwikkeling van de Rijn Gouwe Lijn. Deze ikomst is in restaurant Eigenzorg, Stationsweg 29a, aanvang uur. Leden moeten drie gulden betalen, niet-leden een gul- meer. LEIDEN WIM KOEVOET Sorgdrager (D66): „Ik vind het een goede zaak om dit aan raadsleden te vragen voordat fractiediscipline een rol gaat spelen. Onze fractievoorzitter Welling heeft herhaaldelijk om informatie over de voortgang van het stadhuisproject ge vraagd. Bijna tot hij een ons woog. Telkens hebben we ge noegen genomen met verga ringen over de grote drukte en over allerlei ambtenaren die nodig waren voor het groteste- denbeleid. Als dan eindelijk die informatie op tafel komt en de inhoud is zo schokkend dan ga je jezelf bijna verwijten dat je genoegen hebt genomen met het verzoek nog even je geduld te bewaren. Ik denk inderdaad dat ieder raadslid dat zegt zich zelf serieus te nemen dit niet zonder politieke consequenties kan laten. Dat we ons nu verdiepen in oplossingen voor de financiële problemen wil dan ook niet zeggen dat daarmee de kous af is. Verleden, heden en toe komst zijn alle even belangrijk in dit geval. Ik ben hier echt heel kwaad over, ik bespeur minachting voor de gemeente raad. Er is iets grondigs mis met het denken van Tjeerd van Rij over de gemeenteraad. Ik vind de vraag wat een wethouder nog méér moet doen om te worden weggestuurd, gerecht vaardigd, ja. Maar ik beant woord hem niet in de krant. Eerst in de fractie." Kuperus (WD): „Ik maak onderdeel uit van het stadsbe stuur en dus ben ik in principe mede-verantwoordelijk voor alle problemen. Zo ook voor het tekort op de stadhuisplannen. In principe, want ik moet na tuurlijk wel goed en tijdig wor den geïnformeerd. Anders kan ik mijn werk niet doen. Het fi nanciële probleem los ik niet op door Tjeerd weg te sturen of hem te laten zitten. We zullen toch moeten betalen, nietwaar? Wel geef je een signaal af als je hem wegstuurt, namelijk dat je het heel erg vindt wat er is ge beurd. Ik vind het heel erg, ja, maar ik geef nog geen ant woord op de vraag of hij weg moet. De oorzaken die de wet houder tot dusverre heeft ge noemd, nemen voor mij niet weg dat hij de gemeenteraad gewoon had moeten informe ren. Hij krijgt van mij nog wat kre diet omdat hij al tien jaar wet- Van As (Christenllnie/SGP). houder is. Dat krediet bestaat eruit dat hij nog even tijd en ge legenheid krijgt om zijn verhaal goed op papier te krijgen. Maar hij balanceert op het randje, de grens is getrokken. Sorgdragers opmerking over minachting kan ik begrijpen. Tjeerd staat er niet om bekend dat hij fijnge voelig is als het gaat om het ver strekken van informatie aan de gemeenteraad. Hij voelt zich gewoon prettiger bij solo-acties. Of het ooit tot hem zal door dringen dat hij daarmee moet stoppen, dat nu is de vraag. Heeft hij nu gehandeld vanuit die ingebakken eigenschap of is dit een incident uit een lange reeks?" Van As, ChristenUnie/SGP: „De gemeenteraad kan alleen adequaat reageren op proble men als het college van burge meester en wethouders zich aan de afspraken houdt. De vraag wat ik had kunnen doen als ik eerder op de hoogte was Van der Veen (PvdA). van de financiële problemen bij het stadhuisproject doet nu niet ter zake. Het is bepaald niet voor de eerste keer dat de gemeenteraad het nakijken heeft. Bij mij zit net als in elas tiekje heus wel wat rek, maar die rek is er nu wel uit. Ik kan me dan ook heel moeilijk voor stellen dat dit voor wethouder van Rij zonder politieke gevol gen blijft. Dat kan geen raadslid voor zichzelf verantwoorden en ook is het aan anderen niet te verkopen. Ik kan me geen ver haal voorstellen waarmee hij weg kan komen. Ik wil dan ook geen weken wachten met on derzoeken naar allerlei verzach tende omstandigheden. Ik word weer boos als ik denk aan zijn eerste reactie in de raadscom missie. Hij zei dat de voort gangsrapportage geen bestuur lijke prioriteit had. Hierover kan ik heel kort zijn: de gemeente raad wil dat stuk, heeft dat her haaldelijk laten weten en dus moet het er komen. Kom je er te laat mee en staan er dan ook nog zulke dingen in, dan zit je gewoon hartstikke fout." Van der Veen, PvdA: „Ik ben mede-verantwoordelijk voor de tekorten. Bij grote projecten als deze gaat altijd wat fout, dat weet je van tevoren en juist daarom moeten raadsleden nog meer achter informatie aan ja gen dan nu gebeurt. Ik ben op dit moment nog niet toe aan de vraag over politieke consequen ties. Toch staat voor mij nu al vast dat Tjeerd ernstig in gebre ke is gebleven. Waarbij ik direct aanteken dat dit een project is met gedeelde verantwoordelijk heid. Er zitten onderdelen in de portefeuille van Hans Baaijens (PvdA), Jan Laurier (Groen Links) en Berry Vos (WD). Maar dat Tjeerd het meest on der vuur ligt, is logisch. Hij is als enige hierbij van begin af aan betrokken geweest. Ik weet waar het in hoofdlijnen mis is gegaan, daarvoor hoef ik geen verdere rapporten af te wach ten. Het college heeft zich af hankelijk gemaakt van ambte naren, van onder anderen ge meentesecretaris Klaas de Vries. Het college is er echter om ambtenaren aan te sturen. Ik neem deze zaak uitermate hoog op, ik steek echt mijn kop niet in het zand. Maar ik maak mezelf ook ver wijten en ik vind dat andere raadsleden dat ook moeten doen. We hadden ons niet moeten laten afschepen met het verhaal dat er alleen nog maar globale cijfers waren. We hadden gewoon moeten zeg gen: geef die cijfers dan maar en wel nu. Bij dit soort projec ten moet je keihard zijn, ook te gen je eigen wethouder. Van minachting, zoals Sorgdrager zegt, is geen sprake. Wel van bestuurlijk falen. En dat is al erg genoeg. Het is niet voor het eerst dat Tjeerd de impact on derschat van het niet goed of niet tijdig informeren van de raad. Hij is daarin erg hardleers. Van den Bosch (GroenLinks) „Ik kan zonder die nadere in formatie niet bepalen in hoe verre van verwijtbaar gedrag sprake is. Ik weet niet hoe een en ander zo heeft kunnen lopen en ga ook niet met modder gooien. Het is niet goed om je nu op één persoon te richten. Ik begrijp dat sommigen die verleiding niet kunnen weer staan. Het sfeertje is ernaar, daar laten de media geen twfijel over bestaan. Alles over Tjeerd is groot nieuws. Maar niets is nog helder, het is te vroeg voor conclusies. Waarmee ik niet wil zeggen dat ik blij ben. Ik baal behoorlijk van de ontstane situ atie." WIM KOEVOET kiest andere bewoordingen, de strekking van zijn be- is toch dat de Leidse ge- interaad met twee maten 1 Alleen zo kan worden d dat de Leidse college- ijen WD, D66 en PvdA vo- week zo mat reageerden i bleek dat wethouder Van PvdA) een half jaar lang een oenentekort op de verbou- van het stadhuis verzweeg dat zijn ambtenaren op ei- gezag extra uitgaven heb- gedaan. „Kennelijk is de oefte nu groot om de kalm- bewaren. Dat was bij mij anders, ja", aldus oud-wet- der Kruijt, die vorig najaar ist opstappen. „Aan de ene kant begrijp ik dat wel. Als binnen een halfjaar na mijn vertrek wéér een wet houder het veld zou ruimen, dan raakt het stadsbestuur ver verwijderd van het rustige vaar- Oud-wethouder Kruijt FOTO •HENK BOUWMAN water waarnaar het snakt. Maar aan de andere kant: consequent is het allemaal niet." „Een raadsmeerderheid doet nu al moeite om een oplossing te vinden voor het financiële probleem en wacht nadere in formatie af. In mijn geval wer den de oorzaken van de proble men belangrijker gevonden. De gemeenteraad was buitenge woon geïnteresseerd in dat the ma. In het geval Van Rij lijkt het vooralsnog alleen maar om de gevolgen te draaien." Kruijt stelt dat daarmee de gemeenteraad zichzelf mede verantwoordelijk maakt voor het probleem. „In feite zijn de raadsleden dat ook. Dat er pro blemen zijn kan onmogelijk een verrassing zijn voor welk raads lid dan ook. Er waren al signa len. Zo lang is het ook weer niet geleden dat Van Rij de schuld aan gemeentesecretaris De Vries gaf. Maar die is nu ook, net als ik, van het toneel ver dwenen. Er blijft nu niemand meer over om de schuld op af te schuiven." Eén van de verwijten die Kruijt destijds werd gemaakt is dat hij slecht communiceerde. Met de rest van het college maar ook met zijn ambtenaren. „Je hoeft maar de straat op te gaan en te luisteren. Dan weet je hoe er in de stad wordt ge dacht over de wijze waarop het stadsbestuur communiceert. Of tien miljoen gulden een forse overschrijding is voor een pro ject als dit? Het is simpel. Ik praat nu als burger van Leiden, belastingbetalend burger. Als je zo'n bedrag als marge wilt han teren, dan moet je dat van tevo ren aangeven. Dat is niet ge beurd." lield haar 14-jarige dochter van 27 mei tot en met 6 ng vaï van school, omdat ze tijde- Duitsland werkte. En ze niet van plan eerder terug >men vanwege de leer- )t. Wel nam ze huiswerk >eslag haar dochter mee, maar e had geweten dat ze nu de kantonrechter moest "sk chijnen had de 37-jarige idea se het niet gedaan. „Dit ge- heti! 1 nooit meer- Ik wil niet dat delfde kant opgaat die ik «n gegaan. Als u begrijpt ctuur, ik bedoel", zei de Leidse te- de kantonrechter. Dam* touw was in 1997 ook al der toestemming van Jol, samen met haar doch- aar Duitsland gegaan. Ze e in korte tijd wat extra geld ienen met het matten van 'en. Kantonrechter G. van bommel vond het niet zo landig. „Uw dochter wordt de dupe van. Ze mist haar •ol en ook haar contacten." touw schrok toen de kan- echter vroeg naar de ac- giro van justitie. Ze vertelde die nooit had ontvangen, 'eraf bleek dit te kloppen, "de vrouw voelde de bui al hangen. Ze vertelde alleen staand te zijn en te moeten rondkomen met zo'n 1300 a 1400 gulden per maand, zonder bijstand. In een brief aan de rechter schreef ze dat ze er zo'n spijt van heeft. „Ik wil dat mijn kind haar school afmaakt en niet dat zij krijgt wat ik nu heb, begrijpt u wat ik bedoel? Ik vind het leu ker als ze zélf kan kiezen, dat kan ik niet", zei ze uit de grond van haar hart. De kantonrech ter knikte. „Ja, dat uw dochter zelf kan kiezen..." „Ja, dat be doel ik!" De vrouw liet weten dat haar dochter inmiddels op een an dere school zit en dat er vorig jaar geen problemen waren. Of ficier van justitie W. Hemstede vroeg wat ze zou doen als ze weer in Duitsland kon werken. „Dan doe ik dat niet. Ik heb daar de problemen van. Eigen lijk was het 't ergste voor mijn kind. Terwijl ik eigenlijk voor me eige in de weer was. Ik wil dat zij een betere opleiding krijgt als ik heb gehad." De officier streek met zijn hand over zijn hart en eiste een voor waardelijke boete van 750 gul den. De rechter kon zich daar wel in vinden. „Dus ik hoef nou niet de gevangenis in, of wat dan ook?", vroeg de vrouw op gelucht. „Nee, dat hoeft niet", antwoordde de rechter. Waarop deze een welgemeende hand druk van de vrouw kreeg. Onverzekerde broer Het komt wel vaker voor dat mensen voor de rechter moe ten verschijnen en vervolgens melden dat niet zij, maar een dubbelganger of een vriend een verkeersovertreding hebben be gaan. Het hangt er dan maar net van af hoe overtuigend dit verhaal wordt gebracht. „U staat hier omdat u wordt ver weten dat u op 29 januari 1999 in Lisse onverzekerd in een au to hebt rondgereden", begon de kantonrechter nog zeer reso luut tegen een 41-jarige man uit Nieuw-Vennep die voor haar stond. „Dat klopt. Eh, nee- hee...dat klopt niet.", zei hij. „Ik ben nooit aangehouden en het kenteken zegt me niets." „Nou, er is wel iemand staande gehouden", probeerde de rech ter vervolgens. „Dat is mijn broer, denk ik", antwoordde de man. Hij sprak zijn broer niet meer, maar hij had navraag ge daan. En laat zijn broer nou net aan dezelfde weg in Noord wij- kerhout wonen als waar de po litie 'iemand' aanhield. Boven dien, zo wilde hij maar even la ten weten, was zijn broer niet zo'n lieverdje. „Mijn andere broer is een keer bedreigd door hem en toen reed hij in dezelf de wagen." Of zijn broer nog op hetzelfde adres woonde, wist de man niet. „Hij zwerft een beetje rond." De man vertelde dat zijn broer dit soort fratsen wel vaker uithaalde. Veel houvast had de rechter niet. De hoofdagent van politie had de opgegeven personalia genoteerd maar niet gecheckt en kon zich niets meer van de zaak herinneren. De man uit Nieuw-Vennep was nog nooit eerder veroordeeld voor onver zekerd autorijden. Reden voor de officier om de man het voor deel van de twijfel te geven en vrijspraak te eisen. „We zullen nog proberen om uw broer te achterhalen, maar doe in ieder geval aangifte bij de politie als zoiets weer gebeurt. Het gaat erom dat dit wordt stopgezet", drukte hij de man op het hart. En ja, wat moet je als rechter dan nog? De kantonrechter sprak de man dan ook vrij. Ein de oefening. Met dank aan zijn broer. CONNIE VAN UFFELEN Leidsch Dagblad VRCHIlüYlüiV ANNO 1900 Woensdag 18 April LEIDEN - Een onzer vroegere stadgenooten, den heer Anton Oudshoorn, thans in Frankrijk verblijf houdende, is een voorname onderscheiding ten deel gevallen, de hoogste op die van het Legioen van Eer na, nl. de roos van 'officier de I' instruction publique'. Het blad 'L'Eclaireur de Nice', schrijft naar aan leiding daarvan het volgende onder het opschrift: Een welverdiende eervolle onderscheiding. Met genoegen vernemen wij, dat de roos van 'offi cier de I' instruction publique' door den Franschen minister van het openbaar onderwijs en de schoone kunsten is toegekend aan den heer Oudshoorn, den begaafden violoncellist, thans verblijf houdende te Nice, maar die gedurende twintig jaren solist was bij het orkest van Monte-Carlo, waar hij de beste herinneringen heeft achtergelaten. 'Toonkunstenaar van een buitengewone voortref felijkheid, auteur van heerlijke muzikale composi ties, verdiende de heer Oudshoorn in alle opzichten de onderscheiding, die hem werd verleend op ver zoek van den heer Albert Carré, directeur van de 'Opéra-Comique', welk verzoek gesteund werd door de heeren Massenet en Saint-Saëns. ANNO 1975 Vrijdag 18 april DEN HAAG - Een meerderheid voor monumenten zorg is het er mee eens, dat Gedeputeerde Staten de minister van CRM adviseren ten gunste van de op lossing, die de Leidse gemeenteraad met grote meerderheid heeft gekozen voor het probleem van bebouwing langs de Breestraat door C en A. Deze uitspraak kwam mede tot stand onder invloed van een brief van het Leidse gemeentebestuur, waarin werd meegedeeld, dat de directie van C en A een nieuw ontwerp zal laten maken voor de gevel, die aan de Breestraatzijde van haar nieuwe kledingma gazijn moet komen. Dat nieuwe ontwerp zal in de eerste plaats rekening houden met het karakter van dit historische stadsdeel en pas daarna wordt aan dacht besteed aan de eisen, die uit oogpunt van ver kooptechniek gesteld moeten worden. BOLLENSTREEK - Met kennersblik 'schouwt' Piet LISSERBROEK - De sjoelclub van Lisserbroek be stond gisteravond tien jaar. Er werd ter gelegenheid van dit tweede lustrum een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen de sjoelclub van Beinsdorp. FOTO ARCHIEF LEIDSCH DAGBLAD Goemans (28 en de man, die moet zorgen dat het Bollenstreekcorso in de bloemen komt) een hyacin- tenveld tussen Noordwijkerhout en De Zilk. Hij heeft op deze (milde) donderdagmorgen een verkennings- rit gemaakt door de streek. Van Wassenaar tot Haar lem. Om te kijken hoe het gewas er bijstaat en te zien of hij over een week werkelijk kan beschikken over zo'n vier tot vijfduizend manden met hyacinten- trossen. Er komt een glimlach op zijn gezicht. Spontaan zegt hij: "Kijk, dat zijn trossen van goede kwaliteit. Zulke velden heb ik niet overal gezien. We zullen al les op alles moeten zetten om het corso goed in de bloemen te krijgen. Bijna durf ik te zeggen, dat 1975 voor ons op dat gebied het moeilijkste van al de achtentwintig corsojaren zal worden. Nog moeilij ker, dan drie jaar geleden toen we een tekort aan hy acinten hadden en volop narcissen hebben moeten gebruiken". Foto's in deze rubriek kunnen worden nabesteld door binnen veertien dagen na plaatsing een ingevulde cheque (geen overschrijvingskaart) ter waarde van vijf gulden (voor een exemplaar van 13 bij 18 In zwart wit) op te Muren naar hel U-idsch Dagblad, ta.v. Leidsch Dagblad Archieven, postbus 54, 2300 AB Lelden of door contante Itctaling aan de balie van hel Leidsch Dagblad aan de Rooseveltstraat 82. U ontvangt de foto binnen drie weken.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 15