wy 'Eén van de mooiste dagen in mijn leven' Avanti viert titel verrassend vroeg Sport II an Tol boekt weer insprekend resultaat MSV legt het af tegen de koele Eric Huijbens [3] Lease Tweede plaats voor Casper van den Burgh LZ 1886 eindigt in mineur WDAG 17 APRIL 2000 ht plakken synchroonzwemsters cfndaalDe synchroonzwemsters van het Alphense AZC iben tijdens de nationale jeugdkampioenschappen in Roo- daal acht medailles behaald. Goud was er voor het duet ma van Stijn/Kirtsen Rozemeijer in de categorie 13 jaar en ier. Ook wonnen de Alphensen in de jongste afdelingen op onderdeel ploegen. Van Stijn pakte individueel het brons, duet Mariska de Mol/Elles van Duijn won brons bij de tten onder de 18 jaar. Zilver was er voor Nienke Henzen (so- rben 15 jaar e-j-)- Met Kelly de Haan scoorde Henzen een derde - ats. Tot slot pakte AZC met zijn ploegen onder de 18 en on- de 15 jaar het zilver. h ouwen Noordwijk naar kruisfinales aai fj De vrouwen van de Noordwijkse Golfclub zijn zeker van )gavei i plaats in de kruisfinales. Het eerste team maakte tegen de thui isendaelsche een 5-1 achterstand na de foursomes goed op va 3r vijf van de zes singles te winnen. Alleen Frederique Lem- s incasseerde een nederlaag. Zij verloor van de nationale speelster Marieke Zeisman. Marco van Basten leed met zijn m een nederlaag. Op de baan van de Eindhovensche Golf est Noordwijk in poule 2 zijn meerdere erkennen in De Pan: ?g zoi 0. Van Basten won 's ochtends nog wel samen met Tjeerd )ordv al zijn foursome, maar moest in de singles op de laatste hole uds b i meerdere erkennen in de captain van De Pan. Iwijk itief :ht. Tomt igen jken, oescl d van Tol heeft haar eerste prekende prestatie in het ies a ifoege seizoen geboekt. De veel dame uit Nieuwveen fi- ■el p e gistermiddag in Schijn- js derde. Van Tol moest al- het hoofd buigen voor urrentes Sissy van Alebeek ^ontien van Moorsel-Zij- die na krap 70 kilometer plat erste en tweede eindigden, e welkom' de bronzen po- jplaats voor Van Tol ook toch kleefde er een nare 'gend|naak aan. Vorig seizoen cte Van Tol immers nog uit van de ambitieuze •Frites Hartol-formatie ;opvrouw Van Moorsel. En twee oud-teamgenotes en haar. 'oud van der Kooij kan zich de lanifesteren in sterk bezette in s strijden over grote afstand. iv( erstejaars neo-amateur uit ir, A at* ENKELE uihüihm JE LEASE GEREGELD net f.GGl7T[§3 Lease ...En somt! je r /at is ScooterGo Le vanaf f2,50 per daq eiqena ,een Guijt Tweewielers Drieplassenweg 1 2225 JH KATWIJK ZH Tel.: 071-4013494 nde Leiderdorp liet dat zien tijdens de 16de Omloop van de Glazen Stad. De 155 kilometer lange waaierklassieker werd al in het eerste kwart opengebroken. Een groep van aanvankelijk 35 renners, waarin Van der Kooij vergezeld werd door vijf ploeg genoten van Van Vliet/Weba/Gazelle, ontsnapte op de Maasdijk. „Ik heb me in de finale opgeofferd voor Hein Zwinkels", aldus Van der Kooij. Hij behoorde uiteindelijk tot de negen renners van de kop groep, die in finishplaats Hon- selersdijk de dienst uitmaakten. De 18-jarige Leiderdorper kwam als zevende binnen. De junioren-districtsploeg van Zuid-Holland 1 heeft tij dens de Omloop van de Veluwe geen potten kunnen breken. De 26ste editie werd een prooi voor Enrico van de Laar. Hij bleef na 121 kilometer mede vluchter Rob Golbach (district Oost) en nummer drie Marco Wesseling (Zuid-Oost) voor. Le on Notenboom was met de ze vende plaats de hoogstgeklas- seerde renner van Zuid-Hol land 1. Ploeggenoot Ron van Sintmaartensdijk finishte als twaalfde, Voorhouter Michel Willemen passeerde de meet als 27ste. Ton van Duijvenbode zege vierde in Schagen, waar cou reurs in de nieuwe 'sportklasse B' en veteranen een combi-cri terium afwerkten. Na 60 kilo meter schaarden zich nog drie regionalen bij de toptien: Hille- gommer Ton van Eijk (vijfde), Rijnsburger Piet Kralt (zesde) en Johan Goes uit Noorden (ne gende). basketbal joris zandbergen pieter van der vliet MSV verloor in eigen huis van het op de titel jagende Akrides: 58-70. MSV was tegen de tegen stander uit IJmuiden, met Lei derdorper Eric Huijbens in de gelederen, slechts in de ope ningsfase sterker. Na rust (29- 35) liep Akrides al snel verder uit in de steeds harder worden de wedstrijd. De gasten vonden elkaar makkelijker dan MSV. Een driepunter van Zeeger van Leeuwen leek de spanning even terug te brengen, maar aan de andere kant antwoordde een van de IJmuidense schutters met eenzelfde score. Pas in de slotfase lukte het de thuisploeg, via Rick Driessen, om een aan tal maal de bucket in te komen, maar toen was het al te laat. Er ic Huijbens bleef koel van de vrije-worplijn en liet MSV niet meer dichterbij komen. Scores MSV: Van der Sf Leeuwen 13, Jan Koek 11. Blitz redde het niet in Wychen. Wyba won met 105-85 van de Voorschotenaren. Hoewel de nederlaag voor Blitz ruim was, gingen beide teams lang gelijk op. Sid Bruinsma moest het doen zonder zijn junioren. Vooral door toedoen van Henk- Jan Piket die weer eens zeer goed op schot was, bleven de Voorschotenaren in de wed strijd. In de laatste drie minu ten moest Blitz zich toch ge wonnen geven. Van 84-81 liep de thuisploeg snel weg. Het moegestreden Blitz leed veel balverlies en zette de tegen standers telkens op de vrije- worplijn. BS Leiden moest in de Vijf Mei hal zijn meerdere,erkennen in Cady: 71-86. De thuisclub Was met een zege zeker van de der de plaats, maar dat leek bijna niemand te inspireren tot grote daden. Slechts Timo Versteegen leek echt bij de les te zijn. Het matte duel ging tot de rust vrij wel gelijk op: 38-39. Leiden leek bij 54-50 de partij naar zich toe te trekken, maar de verwachte tussensprint bleef uit. Cady kwam makkelijk langszij en liep vervolgens ongehinderd naar de overwinning. Een schrale troost voor het team van Ivo Boom was dat concurrent Atta- cus zijn wedstrijd verloren had waardoor Leiden toch de derde plaats bezet. Scores BS Lelden: Versteegen 30 (10 rebounds), Ginjaar 13, Agbangla 11. De junioren van Blitz wonnen in Hoofddorp met 64-54 van Challengers. In een tumultueu ze wedstrijd, waarin de thuis ploeg het voortdurend aan de stok had met de arbitrage lieten de Voorschotenaren zich niet intimideren. Na rust (2.8-40) liep Blitz verder uit. Een press van Challengers bracht het ver schil terug. De zege van Blitz kwam echter niet meer in ge vaar. Scores Blitz: Aanhanen 32. De basketbalsters van BV Lisse hebben zich dankzij een 43-59 overwinning tegen het Amster damse Lely verzekerd van de tweede plaats. „De doelstelling was om dit seizoen kampioen te worden", zei coach Hans van Vegten. „Maar dat zat er niet in." Van Vegten weet waar het in het tweede deel van de com petitie aan geschort heeft. „De ploeg toonde te vaak gebrek aan lef; Daar zal volgend jaar verandering in moeten ko men." Tegen Lely maakte de ploeg uit de Bollenstreek duidelijk opnieuw de betere ploeg te zijn. Desondanks kostte het Lisse Alphians begint met nederlaag alphen aan den run De honkballers van Alphians hebben dit weekeinde slechts een wedstrijd gespeeld tegen Hoofddorp. Op zaterdag werd het duel afgelast op last van de scheidsrechter, die telefonisch informeerde hoe de gesteldheid van het veld was. „Het regent hier", was het antwoord en de leidsman bleef thuis. Gisteren kwamen de ploegen wel in actie en bleek Hoofddorp met 3-7 te sterk. De softballers van Alphians openden het seizoen in de Soft ball League met een dubbele 4- 3-zege op Bevers. Orca wint Varsity roeien anp De favoriete ploeg van Orca heeft gisteren de 117de editie van het hoofdnummer van de Varsity voor 'oude vieren' ge wonnen. Het traject werd afge legd in 10 minuten en 19 se conden. Argo finishte als twee de met een achterstand van 6,8 seconden. Derde werd Oeka- nos, voorNjord. De ploegen van Skadi, Nereus en Aegir werden wegens 'afsnijden' gediskwalifi ceerd. andermaal moeite het over wicht in de score tot uitdruk king te brengen. In de tweede helft kreeg Lisse het lange tijd zwaar te verduren en moesten de beide Lisse-centers Marleen Droogh en Antoinette van Dui venvoorde afrekenen met het fysieke spel van de thuisclub. Pas op het einde hervond Lisse zich. De beleving keerde terug en met een goed gesloten zon everdediging werd de thuisclub volledig overklast. Scores BV Lisse: Van de Heuvel 15, Koolhof 14, M. Droogh 11. Jan Koek (15) van MSV in een sprongduel met zijn tegenstander van Akrides. foto united photos de boer/michel schnater De junioren van Grasshoppers waren voor het Amsterdamse Piranhas een maatje te groot. In een eenzijdig duel wonnen de Katwijksen in Amsterdam met 40-76. bikkendklemihhten JÉ LEASE GEREGELD GcooteH jïïgo riet je scooter! Wat is ScooterGo Lease? vanaf f2,50 per daq eiqrnaar Incl. leer qunstia sr vertekennqstaner. i '~p Van Huilt Flalsan V.O.F. Stevensbloem 37 2331 JA LEIDEN leiden wilaaar kortleever Casper van den Burgh en Jan van der Marei maken zich op voor een belangrijk treffen op 28 mei. In Nieuwkoop neemt de Aarlandervener definitief af scheid van de triatlonsport ter wijl Leidenaar Van den Burgh zich daar wil kwalificeren voor de sterke lange triatlon van Ni ce. In de voorbereiding scoor de Van der Marei gisteren een eerste plaats in een zwemloop, maar de tweede plek van zijn concurrent in de Run Bike Run van Weert moet hoger worden Van den Burgh hoefde in de Brabantse wedstrijd slechts Tilburger Armand van der Smissen voor te laten gaan. De student gaf 4.50 toe op de 1.43.46 van Van der Smissen na tien kilometer lopen, veertig kilometer fietsen en nog vijf ki lometer lopen. Bij het ontbreken van zijn sterke fietsonderdeel moest Van der Marei gisteren wel aan de bak in de zwemloop van Nieuwkoop. Zwemmend be droeg de achterstand van de Aarlandervener na een kilome ter 1.20 op jongeling Paul ten Brink. Het geslagen gaatje bleek voldoende. In de openings wedstrijd van het nationale ju niorencircuit won Van den Burgh's teamgenoot Bas Die deren (AA Drink) in de eind sprint nipt van Alphenaar Bas Borreman (lid van Van der Ma- rel's team Vlasman). Van de Bilt De Road Air Run was dit week einde de voornaamste 'andere' wedstrijd op de atletiekkalen- der. Erika van de Bilt koos de Hoofddorpse wedstrijd voor een tempotest en slaagde daar voor wonderwel met de winst in 58.55. In 55 minuten - inclu sief een vertraging door ver keerd lopen - werd Warmon- der Henk van Velzen eerste ve teraan. Bij de eerste wedstrijd op de atletiekbanen benaderde Nel- leke van de Krogt (Voorschoten '97) al haar persoonlijk record kogelslingeren. In een dubbele wedstrijd van AV '47 Boskoop slingerde de nummer zeven van vorig jaar het projectiel naar 41,05 en 41,08 meter. In de veteranen- competite scoorde Leiden Atle tiek minder dan gebruikelijk met een zesde plaats tijdens wedstrijden in Alphen aan den Rijn. Groenewold leidt ploeg naar winst Verlamde autocoureur Wouter van Eeuwijk tankt bij op circuit Zolder ra de motoren brullen, drei- de ogen te verdrinken in :e van tranen. Wouter van vijk is aangedaan door de rontatie. Het weerzien met racecircus. De Venlonaar tijdcfijdt' door de pits. Gekluis- aan rolstoel en kunstmati- worlieademing. Hij snuift de )r ui inedampen, inhaleert de mf en laat even later de herrie bolides zijn trommel en penetreren. De ogen zelfi kelen fel. „Ik voel me met- m i weer meer mens." n half jaar heeft Wouter nare Eeuwijk (20) naar dit eerste weekeinde op het circuit Zolder uitgekeken. Hij ver- idigielde alle moed om de be- aan zijn Formule 3-vrien- gestand te doen. Zolder >eilif lers markeert een nieuw vei ii. „Als ik eenmaal weer op ent l circuit ben, dan kan ik ook uit gaan plannen." ange iar zit hij dan. Vastge- ueds! td in een spiksplinternieu- olstoel in een van de spon sten. Een tikkeltje onwen- nog. Pa, ma en vriendin hine steevast in de directe lerm jheid. De ontvangst in Bel li op is joviaal en hartverwar- en, d. Zowat alles en iedereen een bezoekje om de levingskunstenaar een hart i eifr de riem te steken. Een de fl 'de zin als 'blij dat je er eldei bent' kan dan al ontroe- elijk h Wouter van Eeuwijk beleefde op Zolder een emotioneel weerzien met het racecircus. ÖEWLEWNJTEH JE LEASE GEREGELD MET Lease ..in eo riet je scooter! 'at is ScooterGo Lease? vanaf f2,50 per daq eiqenaar Leendert Kuijper Hoofdstraat 144 2171 BK SASSENHEIM ^TeLj0252^211127^ ren. Wouter van Eeuwijk geniet intens. „Eén van de mooiste dagen in mijn leven." Hij weet zijn emoties aardig te camoufleren. „Alles onder controle", beweert hij. „Ieder een zei dat de hernieuwde ken nismaking me wellicht zwaar zou vallen. Maar het valt nog reuze mee in deze vertrouwde omgeving. Misschien dat straks alles loskomt." Sinds een bijna-fatale crash in de vermaledijde Castrol S- Kurve op de Nürburgring, op 22 augustus van het vorige jaar, is alle vaart uit het nog jonge le ven verdwenen. Tijdens een in haalmanoeuvre ging het mis. De bolide werd gelanceerd. De rolbeugel brak af en de wagen raasde op de kop over asfalt en door grind, om uiteindelijk op een stuk gras tot stilstand te ko men. De tijd stond even stil. Dankzij kunstmatige beade ming werd het leven van Wou ter van Eeuwijk gered. Een frac tuur in de tweede nekwervel richtte echter onherstelbare schade aan. Een blijvende ver lamming variaf de nek. „Sindsdien ben ik iedere maand een jaar ouder gewor den. Geestelijk voel ik me al 28. Het is voor een jongen van ne gentien, twintig jaar ongeloof lijk hard om met de huidige si tuatie om te gaan." Wouter van Eeuwijk absorbeert. Voor eeu wig geketend aan rolstoel en bed. „Hoe moet ik iemand uit leggen dat ik geen gevoel meer heb? Veel mensen kunnen het niet vatten. In het begin voelde ik alleen mijn hoofd. Nu voel ik ook dat er iets in bed of in de rolstoel ligt. Dat is ook alles." „Soms kan ik mijn zweetvoe ten ruiken." Het zijn soms de gekste ervaringen, minimale te kenen van vooruitgang, die hem nieuwe levensjcracht en energie geven. Van Eeuwijks mentale taaiheid werd de afge lopen vier weken echter nog danig op de proef gesteld. Long- en blaasontstekingen wierpen hem ver terug in het revalidatieproces. „Een tijdje geleden kon ik nog twee uur van de beademing af. Nu met pijn en moeite nog tien minu ten." Eventjes hing het uitstapje naar Zolder zelfs aan een zijden draadje. „Het liefst wilde ik van 's morgens vroeg tot 's avonds laat op de racebaan zijn. Maar door deze fysieke tegenslag moet ik het verblijf beperken tot een paar uur. Het zij zo." De vermoeidheid slaat genadeloos toe. Hij voelt zich een beetje duizelig, is moe na zo'n lange zit. Rillingen op zijn lijf verra den grote inspanningen. „Ik voel niet of ik het warm of koud heb. Ik moet iedere keer een ander mijn huid laten voelen." „Zo'n dag als vandaag is voor mij dan ook genieten in meer dan een opzicht. Graag, dol graag had ik nog bij de start op stelling langs de coureurs en de bolides willen crossen met mijn rolstoel. Maar ik realiseer me dat die jongens hun eigen race moeten rijden. Dat ik ze mis schien te zeer met de neus op de feiten zou drukken." In de box van JCB nestelt hij zich voor de televisie. Ziet hij de Italiaan Pantano de Formule 3- race winnen en landgenoot Je roen Bleekemolen als vierde eindigen. Oud-teamgenoot Pierre Kaffer noteert de snelste rondetijd. „Hij wil dit jaar per se met startnummer 21 rijden. Mijn nummer van vorig jaar. Daaruit blijkt wat echte vriend schap is." Sympathie en affectie die bij de leiding van zijn eigen race stal, Team Rosberg, overigens totaal ontbreekt. „Nooit, echt nooit heb ik iets van oud-For mule 1-coureur Keke Rosberg vernomen. Dat verdriet me zeer." Zaterdag hield Wouter van Eeuwijk de eer aan zichzelf. Met een bliksembezoekje aan de ploeg. „Stomverbaasd waren ze." Wouter van Eeuwijk mist op tv geen enkele autorace. „Ik ben met de sport opgegroeid en zal hem altijd trouw blijven." Thuis staat zijn geschaafde helm. Tastbaar relikwie van een zeer ongelukkig moment. „Hij staat thuis op de mooiste plek. Elk weekeinde als ik thuiskom ben ik weer blij dat ik 'm kan zien." tafeltennis ron hoogendam Avanti is kampioen geworden van de tweede divisie. De Ha- zerswoudse ploeg vierde de overstap in Breda. Tegen Bel- crum speelde de Hazerswoudse ploeg een hectische partij die in 7-3 winst eindigde. Martin Groenewold behaalde een 100- procent score. Tegen Eric Wete- rings van Belcrum moest hij een matchpoint wegwerken en in de dubbel met Peeters be wees hij zijn klasse door een 15- 8 achterstand in de derde game om te buigen tot 22-20. Scylla speelde tegen SKF zon der Gerard Bakker en dat kwam de Leidenaars op de eerste ne derlaag te staan (4-6). Martin van Rijn scoorde drie klinkende zeges. Edgar Malchasian expe rimenteerde met een nieuw rubber en dat leverde hem een nul op. Docos presteerde tegen Bergeijk goed en won met 7-3. René Hijne was zijn teleurstel ling van de wedstrijd tegen Scylla te boven en dat etaleerde hij met drie gave partijen tegen Bottram, Mandemakers en Sen- gers. Ed van den Berg walste naar twee overwinningen, net als Fred van Oostenrijk. Pecos kwam tot 5-5 bij De Trefhoek. De Oegstgeester ploeg heeft te gen Flits aan een punt genoeg om zich veilig *te spelen in de eerste divisie groep 1. Pecos 2 heeft nog een punt no dig om kampioen te worden van de tweede divisie. Dat punt had er in gezeten in de kraker met 't Zand 2. Maar de Oegst- geestenaren verloren met 6-4. Rijnsoever maakt na de 7-3 overwinning op Odion een goe de kans om op de tweede plaats te eindigen. De Katwijkers moe ten dan nog wel hun goede vorm tegen kampioen DTV'84 tonen. De Treffers won in de derde di visie met 10-0 van Wibats. Dat was knap, maar waarschijnlijk niet genoeg om Victoria, dat eveneens met 10-0 van leer trok (TCS), van de titel af te houden. Op 6 mei mogen de Veners het waarmaken tegen datzelfde Victoria. Alleen na een 7-3 zege kan er gefeest worden. De vrouwen van Pecos speel den 5-5 bij Helden. Of dat re sultaat lijfsbehoud oplevert valt nog te bezien. Docos is de laat ste tijd goed bezig. Na de keuri ge 9-1 triomf op Maasbree deelt de Leidse ploeg de koppositie in de derde divisie met Sar. Bei de hebben 53 punten. binnen enkele minuten JE LEASE GEREGELD met Lease jti60 riet je scooter! Wat is ScooterGo Lease? vanaf f2,50 per daq eiqenaar EH OYAMAHA Hulsman Tweewielers BV Hogewoerd 66 2311 HR LEIDEN Tel.: 071-5134000 waterpolo minder op dreef. De Leidse hoofdklasser keek na twee pe riodes al tegen een 7-2 achter stand aan. Pas in de slotfase slaagde LZ 1886 erin de schade te beperken. Eindstand 9-5. Voor LZ 1886 scoorden Mar- tijn Laurense (2), Mathieu Spros, Remco Singeling en Marco Kerkvliet. binnen enkele minuien JE LEASE GEREGELD mei ^cootel-jgj] Lease jn 60 riet je scooter! Wat is ScooterGo Lease? vanaf f2,50 per daq eiqenaar OYAMAHA De competitie is voor LZ 1886 in mineur geëindigd. De Leidse ploeg kwam gisteren wederom niet tot winst in de kampioens afdeling en leed tegen AZPC de zestiende nederlaag op rij. De Amersfoorters waren met 9-5 te sterk voor de nummer zes van Nederland. Zaterdag verloor de Leidse ploeg van hetzelfde AZPC met 8-5. In het Vijf-Mei- bad had LZ 1886 zaterdag nog lange tijd uitzicht op een zege. Tot ver in de laatste periode was er nauwelijks verschil tus sen de Leidse ploeg en oud landskampioen AZPC (5-6). Door een gemiste kans van Martijn Laurense belandde de zege toch bij de Amersfoorters. De ploeg van oud-bondscoach Ivo Trumbic counterde naar 5- 7 en draaide in de laatste mi nuut met de 5-8 de wedstrijd helemaal op slot. Voor LZ 1886 scoorden Martijn Laurense (4) en Frans Langehorst. Een dag later was LZ 1886 Biwiwm mimen JE LEASE GEREGELD met ScóndJ-jg!] Lease jn&oii 60 riet je scooter! Wat is ScooterGo Lease? laf f2,50 per daq eiqenaar YAMAHA BIS Mooljeklnd Tweewlolcrs Schoolstraat 68 2202 HG NOORDWIJK Tel.: 071-612826

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 35