Leython verwijst RVV naar de promotieklasse Oegstgeest '80 vindt zij Waterloo in Leeuwardi Sport Forescate Staat op de Spektakelstuk Leidse Studs - Noordwijk eindigt in 4-4 rand van de afgrond Bevriende rivalen zitten elkaar dwai DIOK derde ondanks overwinning Roomburg zakt naar gevarenzone Van Blitterswijk boekt derde IM-n« MAANDAG 17 APRIL 2000 MANNENHOCKEY RONNO 8ROEKHOF Forescate speelt voor het tweede jaar overgangsklasse. De kans dat er een derde jaar bijkomt, neemt met de week af. In en tegen Doom moest de ploeg van coach Erik Kruy- smulder winnen om de kans op lijfsbehoud zo groot moge lijk te houden. Het werd 2-0 voor Doorn. In de resterende twee duels spelen de Voor schotenaren nog tegen Hat- tem en MOP, de nummers twee en vier van de ranglijst staan. Tegen Doorn speelde Forescate niet slecht, maar in de cirkel lukte hoegenaamd niets. De ploeg uit Voorscho ten kwam achter door een strafbal. Ook in de tweede helft verzuimden de blauw- hemden tal van kansen te be nutten. Een counter vlak voor tijd bracht Forescate in mi neur. I.OHC trok met vijf invallers in Delft ten strijde tegen Hudito. De Leidse ploeg speelde ge concentreerd, maar het gemis aan ervaren krachten was LO- HC te machtig (0-2). Manager Jef Gardeniers: „We misten spelers die iets extra's kunnen. Tegen een ploeg als Hudito breekt dat je op." Alecto remiseerde met Avion (1-1). „Eigenlijk mogen we niet echt klagen. Hoewel er over en weer kansen werden gemist, waren zij iets beter", vertelde speler Richard Soe- tens. Tegen de gewoonte in startte Alecto, dat gisteren in keeper Joris Reinierse zijn bes te speler had, nogal slapjes. Het leverde een tegendoel punt op. Pas na de pauze kwam de gelijkmaker. Jasper Staal leek zich vast te lopen, maar legde leep terug op Gui- do van der Laar, die beheerst 1-1 aantekende. Roomburg versloeg staart- ploeg Baarn met 2-5 hetgeen tevens degradatie betekende voor de tegenstander van de Roomburgers. „Terecht. Die ploeg heeft in de tweede klas se niets te zoeken", zei Room burg-trainer Frank van Nu- nen. Dick van Sprundel, Lucas Walraven, David Berg, Martin du Prie en Elroy maakten van Baarn een derdeklasser. Ook Alphen komt volgend sei zoen uit in de derde ldasse, na de 7-1 nederlaag tegen Gou da. „We speelden met zes in vallers. Op dit niveau kan dat niet. Ik hoop dat het bestuur snel een beleidsplan op tafel legt, anders spelen we over een paar jaar in de vierde klas se", meldde de teleurgestelde manager Tom Gunther die volgend seizoen, evenals coach Hans Kan, niet meer te rugkeert. Alleen Thymen Gunther scoorde voor Alphen. Catwyck wiste de schande van de uitwedstrijd tegen Heerhu- gowaard uit. Destijds verloren de Katwijkers met 9-2. Nu ze gevierde Catwyck met 4-2. „Dit was nog een van onze doelstellingen dit jaar. Ik ben blij dat het gelukt is", vertelde aanvoerder Dem Graaff. Cat wyck kwam eerst met 0-2 achter. Ronald Sieval, Wouter de Mol (strafbal) en Arie Schaap bogen nog voor rust de achterstand om in een 3-2 voorsprong. Na de rust trof Martijn Houwaart doel. Hisa- lis verloor in de vierde klasse met 6-0 van Abcoude. Diep teleurgesteld liepen de beide partijen van het veld. De laatste krachten werden aangewend om er een paar stevige vloeken uit te gooien. En dat terwijl de hoofdrolspelers van gis termiddag er samen een reclamespotje voor het hockey van hadden ge maakt. Het enerverende treffen tussen de tweede klassers Leidse Studs en Noordwijk eindigde in 4-4. LEIDEN LOMAN LEEFMANS In plaats van winnaars waan den de coaches zich verliezers, want door de remise zijn beide clubs zo goed als zeker uitge schakeld voor promotie. „We gunden het elkaar van harte en nu hébben we het voor elkaar verknald", bitste Studs-coach Barend Mees. Leidse Studs en Noordwijk zijn goed bevriend, maar spor tief eikaars grote rivalen. De haat-liefde-verhouding stoelt op het feit dat er in de selectie van Noordwijk zeven oud- Studs rondlopen, die na hun studie bij de kustclub gingen hockeyen. Tot gisteren hadden beide ploegen nog kans op pro motie in de ongemeen span nende tweede klasse, waar nog vier verenigingen (Haarlem, Leusden, Gouda en Benne- broek) strijden om de twee pro motieplaatsen. Door de remise bewezen de twee regioploegen elkaar een slechte dienst en zijn ze in de laatste twee wedstrij den aangewezen op misstap pen van de andere vier. H .(j Vooraf vond Mees, die als in valler zeer verdienstelijk keepte, zijn ploeg favoriet. „Wij hebben het beste elftal, maar je weet hoe dat gaat bij een studenten club. Onze voorbereiding start één dag voor de eerste wed strijd en daarom beginnen we de competitie meestal matig. Daarna hebben we werkelijk al les gewonnen - behalve natuur lijk de wedstrijd na 3 oktober - en waren we de gedoodverfde kampioen. Totdat er drie weken geleden plotseling de klad in kwam. We hebben een jonge ploeg. Van het eeuwige pro bleem dat er weer een paar af gestudeerden moeten vertrek ken, hebben we dit jaar geen last. Daar kunnen we op bou wen en daarom is het goed om in de eerste klasse te komen. Zijn collega Arthur van der Horst meent dat zijn equipe ook sterk genoeg is om te pro moveren. „Wij zijn wat senio ren betreft een relatief kleine vereniging en toch doen ook qua niveau niets onder voor grote clubs als Leiden, Room burg of Alecto. Als ik hoor dat bij Leiden soms niet meer dan een keer per week wordt ge traind, of dat Roomburg nood gedwongen louter jonge jon gens in het eerste elftal heeft staan, dat zet ik toch mijn vraagtekens bij het sportieve beleid van die clubs. Ik heb bij Noordwijk te maken met een goede mix van jong en oud, spelers die het juist lekker vin den om serieus en scherp te trainen. Het enige probleem dat ik nu na drie jaar krijg, is dat een aantal ouderen waarschijn lijk stopt als we niet promove ren." Achteraf stond zowel Mees als Van der Horst met lege han den. Noordwijk moest het initi atief in het eerste kwartier aan de Studs laten, maar boog ver volgens een snelle 1-0 achter stand (doelpunt van speler/trainer Wouter PI d' ga) om in een 1-4 voor door Marnix Achterbei] Sinke en twee keer Eri aI,s doorn. Tussendoor Noordwijker Lennon een strafbal ver naast, de de studenten dat ze oi de wat geflatteerde maa achterstand niet opgave slotoffensief van de thi leverde drie treffers op va ir\ de Heer, Roelof de Swan sii goals met een backha sp< over de doelman) en di maker van Plantenga. laatste minuten kreeg zoio. ic Verdoorn van Noordw al De Swart van de Studs h i m voor elkaar om een leeg missen. Van der Horst baalde ploeg een 1-4 voorspro handen gaf en Mees pest in dat Noordwijk slotfase niet definitief knieën was gebracht, treurden ze om de promt ze niet meer op eigen kunnen verwezenlijken. „Voor de neutrale toescl j v zal het er best aardig 1 uitgezien. Mooie acties a fro seld met blunders, veel d voor ons doen veel p e maar niemand schiet mee op. Balen." Leidse Studs - Noordwijk 4-4 ufl Plantenga 1-0. 13. Eric Veró pn 16. Marnix Achterberg 1-2, doorn 1-3. 49. Sinke 1-4, 52.! c 2-4. 54. De Swart 3-4. 75. Plai »rs schuur. De Heer. Luijdendij man. Van Susante. Briët, Duparc. De Swart. Viiegent Estourgie. Noordwijk: Essink. Reitsma, Schoonhoven, Verdoom. Ac Plantenga. Matser, Houwart, ne. Van Dongen. Vliegende Govaert, Kaulesar. Hofman, VViarda. en PIETER VAN DER VLIET DIOK is, ondanks een 32-20 overwinning op Am sterdam, op de derde plaats geëindigd. Castri- cum had de afgelopen week iets te veel gefeest na het behalen van het kampioenschap, waardoor dit weekeinde met 14-25 van Den Haag werd ver loren, zodat HRC tweede werd. Voor de laatste competitiewedstrijd moesten de Leidse mouwen nog even omhoog. Het nog punüoze Amsterdam was een niet al te moeilijke tegenstander. De Amsterdammers wisten niet wat ze overkwam, toen DIOK uit de startblokken stormde. Sander Hadinegoro, vervanger van de geblesseerde Hendre van der Merwe, opende binnen tien minuten de score en niets wees er op dat DIOK het moeilijk zou krijgen. Ook niet toen Paul Kromhout even later 5-5 scoorde. Robin Roos kreeg langs de lijn volop ruimte voor een vijfpunter, gevolgd door een fraaie try van Rogier van der Walle. Sietse Oreel conver teerde tot de 17-5 ruststand. Ook in het vervolg bleef DIOK te sterk voor Amsterdam. Van der Walle en Oreel trokken de stand op naar 25-10. De Amsterdamse weerstand was gebroken en DIOK schakelde over op de au tomatische piloot. Junior Ramos raapte in de slotfase nog een losse bal op en sprintte de ach terlijn over, waarna Oreel de 32-20 eindstand converteerde. In zijn laatste competitiewedstrijd moest Frank Beers vlak voor tijd nog naar de strafbank. Hij kon er om lachen. „Over twee weken zal ik nog een keer alles uit de kast halen in de bekerfinale tegen Castricum. En reken er maar op dat ik graag wil winnen." Deze week lopen drie spelers van DIOK stage bij de Engelse topclub London Irish: Sander Huisman, Joost van Rappard en Robin Roos. The Bassets verloor in Roosendaal met 36-19 van de commando's. De Sassenheimers konden alleen in de tweede helft de tegenstander van re pliek dienen. De try's kwamen van Sjaak van de Berg, Derk van Haaster en Patrick van Dorp. Per ry Noordermeer converteerde. VROUWENHOCKEY RONNO BROEKHOF Alecto kwam in Arnhem tegen hekkensluiter Upward niet ver der dan 0-0. Alecto-trainer Han Kolleman vond de uitslag terecht. „Zo slecht was Up ward niet. We werkten hard, dwongen ook wel kansen af, maar we missen een killer voorin." Defensief moest Alecto goed bij de les blijven. De counters van Upward waren gevaarlijk. Maar als de Arnhemse formatie doorkwam dan stond daar Jes sica Ladan die een goede wed strijd keepte. Forescate won eenvoudig met 1-4 op sportpark 'De Kruit- huisweg', de thuishaven van Hudito. De Delftse ploeg speel de fysiek, maar moest het puur hockeyend afleggen tegen het team van coach Bas Seelen. „We waren gewoon beter. Het is leuk om te zien dat we ons steeds beter ontwikkelen. Wat Ondanks gelijkspel tegen nummer twee scorend vermogen betreft zijn we niet meer louter afhankelijk van Dominique Lingeman. Ook anderen scoren nu." Mar-- jorie Egberink zette de Voor- schotensen op 1-0. Annemieke Taberima zorgde voor 0-2. Nog vóór de pauze doelpuntte Hudito tegen. Na de rust was het andermaal Taberima die uit een strafcorner de marge weer naar twee verhoogde. Do minique Lingeman tekende voor 1-4 en haar 28ste doel punt van het seizoen. Roomburg leverde een gewel dige prestatie door Craeyen- hout op 2-2 te houden. In een spannende wedstrijd opende Willemijn Heeren voor Room burg de score na ruim twintig minuten. Een strafbal voor Craeyenhout bracht de ploe gen weer naast elkaar. Nadat Roomburg in de tweede helft op achterstand kwam, kreeg de Leidse ploeg een strafbal. Ma rieke de Visser benutte die koel. Roomburg heeft met de wedstrijden tegen mede-degra datiekandidaten Spanderbosch en Rood Wit nog alles in eigen hand in de strijd om lijfsbe houd. LOHC leverde een heel matige prestatie door met 0-1 tegen het op de een na laatste plaats staande Kieviten te verliezen. „Ik kan er weinig over zeggen. We brachten te weinig en had den een collectieve off-day", meldde LOHC coach Martijn Grosmann. In de tweede klasse speelde Leidse Studenten met 2-2 ge lijk tegen Spijkenisse. De Leid- sen openden buitenwoon fel en leidden bij rust met 0-2 door doelpunten van Quirinne den Hollander en Caroline Wink. Conditioneel moest de ploeg van coach Tjalling ten Cate de goede eerste helft be kopen. Het initiatief in de tweede helft was voor Spijke nisse dat snel op gelijke hoogte kwam. Daarna herstelden de studs zich en werd verder on heil voorkomen. Alphen staat volgend seizoen onder leiding van Mark Duff- hues die Jan Smid vervangt. Hij zag zijn ploeg met 1-2 kopje onder gaan tegen een fysiek te sterk HDS. Pas kort voor tijd had Alphen daarop een weer woord, maar toen stond de ploeg al met 0-2 achter. Anoek van de Bosch scoorde tegen. Noordwijk had in de ani klasse geen kind aan s tri ploeg FIT en won eenvfers met 6-1. Jonneke Italië, Duindam, Laura Azier, Pasma, Aniek van Genn Margriet van Hal sax voor Noordwijk. Catwyck behaalde een nauwde 1-2 zege op M Anders dan de uitslag doe m moeden waren de Katv wouwen veel beter. A11& de buurt van het vijand doel liep het niet lekker, dra van Dijk zette met goals haar ploeg op sprong. Pas daarna kon iets terug doen. Hisalis vermorzelde in de de klasse Uitgeest met De eerste drie kwameL naam van Renske Wi j Verder scoorden Klinkhamer (2x), Roos va Krocht (2x), Suzan Rosr Celeste Elsendoorn en que Vastenhout. CHRIS HARTMAN In de volleybalcompetitie speel den de vrouwenteams van Gemi ni/Kangeroes en RW hun laatste competitiewedstrijd. Beide ploe gen verloren. De mannen van Leython sloten het seizoen af met een 3-0 zege op RW, dat naai de promotieklasse degradeert. NOVO won met 3-1 van Skania, dat daardoor ook een klasse terug moet. RW en NOVO komen deze week nog een keer in actie. Gemini/ Kangeroes verloor in Roosendaal met 3-2 van Mikro Electro/SR 2. Eerder in het sei zoen ging de thuiswedstrijd tegen die ploeg ook al met 1-3 verloren. Na verlies in de eerste (15-12) en tweede set (15-10) bracht Gemi- ni-coach Nico Halsema Elsbeth Bokma en Vera Versluis binnen de lijnen. In de nieuwe samen stelling begon het ineens te lopen bij de ploeg uit Voorschoten, die voordien moeite had met de stop. Gemini pakte de derde reeks met 15-11 en de vierde met 15-6. De laatste set ging echter weer met 15-9 verloren. Halsema: „Jammer van de laatste set. Toen maakten we weer te veel onnodige fouten. Toch kijk ik terug op een geslaagd seizoen. We zijn met een heel jong team in de middenmoot van de ranglijst geëindigd. Dat is bo ven verwachting. Het raamwerk voor het komend seizoen staat De competitie ging voor de vrou- wenploeg van RW uit als een nachtkaars. Nadat coach Lieuwe van der Meulen in samenspraak met zijn selectie besloten had in de laatste vier wedstrijden de jeugd in te zetten, pakte RW geen punt meer. In Bodegraven, waar Raaphorst/VSTS de opponent in de laatste competitiewedstrijd was, ontbrak een deel van de jon ge garde. Toch kon RW geen vuist maken. Via scores van 15-11, 15-3 en 15-5 ging het hardhandig onderuit. Van der Meulen: „VSTS is een talentvol team met veel aanvalskracht en goede spelverdeelsters. Onze te genstander was bovendien hon geriger dan wij. Vooral de passing was een probleem." Annelies Slabbertje en Geertje de Boer speelden hun laatste wedstrijd voor de Rijnsburgse ploeg. De derby tussen de mannenteams van Leython en RW leverde zoals verwacht mocht worden een overwinning voor Leython op. Het al gedegradeerde RW, met negen man present, deed zijn ui terste best er een echte wedstrijd van te maken. Dat lukte, want in geen enkele set werd het wegge speeld: 15-9, 15-9 en 15-12. Bij Leython wisselden Bas Donkers en Ton Verwoert elkaar af als spelverdeler. Niels Groen fun geerde de hele wedstrijd als aan valler. Voor Paul de Winter, Bas Donkers en Niels Groen was het de laatste wedstrijd in Leython 1. Wat er met RW gaat gebeuren is nog niet duidelijk. Ronald Verhey en Vincent Bakker hebben hun vertrek aangekondigd. Donderdag moet RW in Den Haag nog een keer aan de bak tegen Zenzero/Sovicos 2. Deze partij ging enkele weken geleden niet door omdat RW de spelerskaar- ten was vergeten. De 3-1 overwinning van NOVO op Skania betekende voor de laat ste ploeg degradatie naar de pro motieklasse. Door een file op de snelweg kwam NOVO veel te laat aan in Delft. Het gevolg was dat LSG'er Roosendaal 'ninabrinkt' zich naar matchwin SCHAKEN JAN BEY Nadat de grootmeesters bij Oegstgeest '80 tegen hun sterke opponenten niet verder kwamen dan een puntdeling, was het dui delijk dat Oegstgeest een hopeloze strijd leverde. Predrag Nikolic leek rechtstreeks vanuit de opening (hij won een pion) te winnen van Karei van der Weide. Van der Weide wist echter sterk terug te komen en bereikte een remise-eindspel. Arthur van der Spek moest het initiatief aan de tegen stander laten en verloor. Caroline Slinger land kwam prima uit de opening, maar na een kleine onnauwkeurigheid gaf ze haar tegenstander voordeel en dat bleek uitein delijk voldoende voor de Leeuwarder winst. Bij een 4,5-2,5 achterstand keek Oegstgeest tegen een drietal borden aan, waar hoe dan ook geen voordeel was te bespeuren. Robert Straver, Fred Slinger land en Thomas Willemze probeerden nog van alles, maar moesten in remise vluch ten. LSG 2 ging met twee invallers naar kop loper Purmerend en kwam op een 0-1 voorsprong door een snelle zege van Ma- chiel de Heer. Die stand stond lange tijd op het scorebord, waarna het 3,5-3,5 werd. Matchwinnaar Chris Roosendaal stond weliswaar slecht, maar zijn tegenstander liet zich 'ninabrinken' en verloor uiteinde lijk materiaal. De 'Leidse' derdeklassers zijn nog niet allemaal veilig. De Alphense Schaak Club is dat wel. Met winstpartijen van Norbert Janssen, Wouter Hennink en Clement van der Laar, werd En Passant met een 5-3 ne derlaag geconfronteerd. vijl Koploper LSG 5 liet in klasse kampioenschap liggen. Na de tijdi ijd stond LSG nog met 2-3 voor, mi partij die met mat in drie kon won >ea slist, ging verloren. LSG verloor ui int lijk teleurstellend met 4,5-3,5, mi met eën gelijkspel in de slotronde nog behalen. De Zwarte Pion moest in diezelfi tel se van Voorschoten winnen om i Mi het kampioenschap te behouden de zenuwen speelden de Lissenare Eet baar parten, want ze speelden aan wet alle borden een verkrampte partij Zol Dat resulteerde in vijf hardhandigl eldi schoter winstpartijen van Bongers, sen, Den Herder, Bey en Algera. Leiderdorp had het zeer moeilif ets DD II. Henk Goeman liet zich vei kelijk bëet nemen. Zijn opponent i cirt tijdnood de onreglementaire zet uit en Goeman was daardoor zo aange ar dat hij verloor. Er was geen wedsl rd der te bekennen, zodat het feit pa analyse werd ontdekt. Philidor Leiden liet Promotie nederlaag ontsnappen (4-4) door hir partijen van Frank Zeven en Hern jhe Halderen. Van Halderen liet z'n op 's uit een houdgreep ontsnappen, <1 hij met een stukoffer werd versla] gt gelijkmakende compensatie was 'evi winstpartijen van Piet Bakker e !r Vriend, die zijn partij beëindigde i fraai torenoffer.LSG 3 en 4 speelde met 4-4 gelijk tegen respectievelijk en Moerkapelle en kunnen de sk nu met wat meer vertrouwen te^ zien. de hele voorbereiding in de soep den we noodgedwongen met liep en de ploeg 'koud' aan de twee spelverdelers. Omdat Keim- wedstrijd begon. Aanvoerder pe van der Molen en Wilco Saab Erick de Muinck: „In de eerste set ontbraken, waren we maar met maakten we veel fouten. Daarna zes man. Philippe Lixon deed het ging het een stuk beter, al speel- goed als passer, een positie waar op hij normaal nooit speelt." De volgende setstanden verschenen op de borden: 15-9, 15-17, 8-15 en 14-16. NOVO sluit het seizoen zaterdag af met een wedstrijd te gen kampioen VOC-Maarssen. Het afgelopen weekeinde keerde Leide- naar Stefan van Blitterswijk terug van een succesvolle deelname aan het First Satur day Tournament in Boedapest. Van Blit terswijk was in goeden doen en won het toernooi fraai met 9,5 punt uit 11 partijen. Meester zijn. Het is Van Blitterswijks derde norr mee boekte hij een ratingwinst punten. De voor de IM-titel bei ratinggrens van 2400 komt daarin nen bereik. Van Blitterswijk zou v Leidsch Schaakgenootschap naasl van Haastert de tweede Intern da olsi \at Noordwijker Eric Verdoom strandt op keeper-coach Barend Mees van Leidse Studenten. FOTO DICK HOGEWONING

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 34