Merenwijk is springlevend Dekker Tennis debuteert verdienstelijk: 4-4 Hoofdklasser Zee Duin maakt belofte waar Tennis Hoofdklas mannen n al spannei Sterke competitiestqo van OLTC Oegstge Carlos Moya terug met toernooizege in Estoril MAANDAG 17 APRIL 2000 HOOFD/EERSTE/TWEEDE KLASSE Dekker Tennis Warmond heeft een bevredigend debuut ge maakt in de hoofdklasse van de landelijke competitie. Leidens hoogst spelende team werkte zich in het uitduel bij ELTV met winst in de afsluitende ge- mengddubbels langszij de Eindhovense formatie. In de eerste klasse was er een be scheiden 5-3 winst voor Uni cum en een ingecalculeerde 6-2 nederlaag voor Hillegom. Het vorig seizoen naar de tweede klasse gepromoveerde Zee Duin ging met een 5-3 zege bij Zoetermeer 2 van start. Unicum 2 won met 5-3 van Delftse TB. Het Eindhovense ELTV trad tegen Dekker Tennis op volle oorlogssterkte aan. Dus met de Belgische wereldranglijstspeel ster Patty van Acker en met de gestopte international Femon Wibier. Het 4-4 eindresultaat van de Warmonders bevestigt nog eens de mogelijkheden om in de top van het klassement mee te draaien. Na de enkelspelen zag dat er nog niet naar uit. Katja Nossik was de enige die, met een twee maal 6-3 score tegen Lilian Hunting, tot winst kwam. Jo- landa Mens was niet opgewas sen tegen Van Acker. Martijn de Lange verzamelde eveneens maar zes games tegen Bart Beks, die via twee eerder ge speelde A-toernooien duidelijk een beter gevoel voor het spe len op gravel had. Paul Logtens was kansloos tegen Wibier. De dubbels van Dekker Ten nis waren beter op elkaar inge speeld dan die van de Brabant se tegenstanders. Nossik be hoort met Anouk Sterk tot de beste vrouwendubbels van Ne derland. Na drie sets moest ook de Belgische Van Acker (samen met Hunting) dat erkennen. Jasper de Regt en de Lange ver kochten hun huid duur tegen Beks en Wibier, maar redden het met tweemaal 5-7 net niet. In de mixed met Sterk liet Log tens zien ook in het dubbelspel goed uit de voeten te kunnen. Van Acker moest voor de twee de en Beks voor de eerste maal buigen. Mens en De Regt stel den het gelijkspel veilig. De bescheiden 5-3 overwin ning van Unicum bij Joy Jaag pad lag niet dan het sterke te genspel van de Amsterdam mers. De Leidenaars moesten drie partijen opgeven, toen Gertjan Egberink in zijn enkel spel tegen Marcel Crok in de eerste set door zijn enkel ging. Drie singles later was de 3-3 tussenstand weer bereikt. De voor twee speeldagen aangetrokken Belgische verster kingen, Daphne van der Zande en David Basile, deden wat er van hen verwacht werd. De Amsterdamse van Brabantse komaf Miranda Nuyten was in ieder geval kansloos, maar Nico Appel hield Basile drie sets lang bezig. Dina Milosevic zorgde tegen Mariette Verbruggen voor het derde singlepunt. In de twee nog te verspelen dubbels vervulde Heddy Boers een glansrol. Met Van der Zan de liet de Hazerswoudse, die na een zware schouderoperatie op de weg terug is, Nuyten en Ver bruggen kansloos. Met Basile klopte Boers aansluitend de combinatie Verbruggen met Appel, daarmee de 5-3 totaalze ge veilig stellend. Bart van Delft, die bij het ITF-jeugdtoernooi in Kroatië tot de derde ronde van de kwalificaties doordrong, is bij de speelronde op Tweede Paasdag weer wel van de partij. De reserves van Unicum waren in de tweede klasse met 5-3 de meerdere van het bezoekende Delftse TB. Met het verschijnen van Auke Dijkstra op Sportpark 'De Zan derij' kon Hillegom direct ver moeden een lastige dag tege moet te gaan. Het werd zelfs te lastig. Het bezoekende Tepci uit Apeldoorn had goed geluisterd naar de adviezen van de Hol landse toptrainer, die naam maakte als jarenlang begeleider van Manon Bollegraf en als coach van de charismatische eredivisieclub De Manege, eveneens uit Apeldoorn. He- leen Uitenbogaard, in 1991 on der haar meisjesnaam Van den Berg nationaal kampioene, be machtigde drie spellen tegen Linda Akkerman. Cindy Berk hout evenaarde dit getal tegen de Belgische versterking van Tepci, Leslie Butkiewicz. Marco van Trigt kon het tij voor de eersteklasser nog even tjes keren. De Hillegomse kop man was in straight sets de meerdere van de uit Den Haag afkomstige Wimpe Thomas. Ar thur Hertzberger kreeg echter weinig kansen van eveneens Hagenaar Eric Reuijl, de coach van nationaal jeugdtopper Bart van Delft. Van Trigt zette in de mixed met Van den Berg een tweede punt op zijn naam. Het mannendubbel met HeiW ger ging in de tiebreak v derde set verloren. Wins de 6-2 nederlaag een pn aanzien gegeven. Zee Duin zette zont nog in Amerika stude Tjeerd Star alvast een de c eerste stap in de richtii >j( het behoud van het eers serschap door Zoetenr met 5-3 te kloppen. Leon kei debuteerde bij de Kati ;et met knappe winst op Kaïi m lemse. Ingrid Kruit, ooki komer, voegde daar wij Lydia Jonkman aan toe. 1 'el Zandvliet en Kees Heen moesten hun tegenstand h liciteren, maar via het nu [r en vrouwendubbel en mixed werd toch de vollt gepakt. Alleen Ingrid vj gif Plas en Zandvliet moestt een puntje afstaan. Hoofdmacht speelt gelijk tegen Marquette In tennisclub Merenwijk zit 'schwung'. Die mening van clubvoorzitter Willem Willems wordt niet alleen gedeeld door zijn rechterhand en competitieleider Ton Seriier, maar ook door de spelers, de fans en de velen die de competitiedag van hun club ook nog eens bij Merenwijk gaan afsluiten. Willems werd vorig jaar december de op volger van Piet van Sterkenburg als preses van het ten- nisdistrict Leiden. Zijn functie als voorzitter gaf hij ech ter niet op. Willems gaat pendelen tussen Merenwijk en 'Leiden'. LEIDEN PETER KLEIN Met de wedstrijdafdeling van Merenwijk gaat het ontegen zeggelijk goed. De hoofdmacht promoveerde vorig seizoen naar de tweede klasse. Gisteren werd de eerste stap voor het be houd van het veroverde terrein gezet via een 4-4 gelijkspel te gen het bezoekende Marquette. De vrouwen pakten de pun ten. Barbara van der Gugten en Marjet Groenleer wonnen hun singles. Beiden pakten een tweede winstpuntje door met respectievelijk Bionda Zonder- op en Jan-Pieter Roeloffs een dubbelspel winnend af te slui ten. Bij de mannen werden de meeste nullen genoteerd. In de tweede klasse moeten Roeloffs en zijn teamgenoten Menno Seriier en Wouter van Tongeren op hun tenen lopen. Willems en Seriier sluiten de ogen niet voor de realiteit. Maar de komst van Guido van der Broek sprong tenslotte toch af. Hij koos voor de hoogste klasse van de mannencompetitie elders, maar pendelt als nieuw lid ui teraard wel naar de club. Twee Leidse BI-Masters zou voor de leiding van Merenwijk wel een aardige stunt zijn geweest. De Leidse vereniging met de naam van de gelijknamige wijk steunt als geen ander op vrijwil ligers, die in groten getale ook nog eens bergen werk verzet ten. Het clubhuis vult zich na de eerste competitiedag met ve le hongerige magen, die dankzij vrijwillige koks worden gevoed. 'Leiden' trekt zondags naar Merenwijk om het laatste com- petitienieuws uit te wisselen. Het geheim van de aantrek kingskracht is volgens Willems simpel te verklaren. „Leden het gevoel geven, dat ze belangrijk zijn", zegt de clubvoorzitter. „Een meisje als Barbara van der Gugten gaat naar de leden toe en creëert zo haar eigen fan club. We hebben binnen de club iemand die een touringcar kan regelen. De eerste plaatsen gr Barbara van der Gugten won haar single en pakte in de dubbel met Bionda Zonderop een tweede winstpunt. voor de bus naar onze eerste Als districtspreses staat Wil- sen leden uit alle geledingen, uitwedstrijd (Tweede Paasdag lems hetzelfde voor ogen. „De Net als Van der Gugten moeten tegen TION in Hengelo, red.) bond, het district is een vereni- we als bond of district naar ön- zijn op die manier al gereser- ging van verenigingen. Net als zeieden, de verenigingen toe." veerd." Merenwijk een samenhang tus- Of Merenwijk een voorbeeld functie voor het district kan zijn, laat Willems in het mid den. Maar het concept, dat hij met onder meer Seriier en vele anderen van de grond heeft ge FOTO MARK LAMERS tild, wil hij best aan de Leidse clubs overdragen. Dat wordt voor Willems regelmatig pende len tussen Merenwijk en 'Lei den'. LEIDEN PETER KLEIN ich De mannenhoofdklasse i ,el^ op zaterdag verspeeld) trictscompetitie krijgt een5 nend verloop. In de speelronde eindigden di de vier duels in een 3-3 spel. Alleen regerend kat en ook dit jaar favoriet 1 Duin nam direct al afstai gepromoveerde Dekker Warmond werd met slachtoffer. Het tweede team Noordwijkers gaat voor houd en zette een goea door tegen het bezoi TEAN de punten te dela Huis ter Duin 2 scoorde Leen van der Deijl en Jo der Lippe. De laatste voi met Arjen van der Ni dubbelwinst aan toe. Aartman en Jaap Uittenb bleven ongeslagen voi Boekhorst, dat bij Jonk fk bezoek was. Voor de thi Iers haalde Edgar Mor 'er honderd procent. In de hoofdklasse van mengde competitie is de rei tie precies omgekeerd. Voorhout (tegen het Al TEAN), Hillegom (tegen serves) en Artesia (te^ Lisse) namen met de ma 5-0 totaalzege meteen a Unicum en Merenwijk op een 2-2 tussenstand staan dus nog precies in !Pl wicht. Emmy van der won voor Merenwijk ha gle en dubbel met La Hins. Voor Unicum nc Sander de Wolf de ongi status. Met Pasen valt de sing. Dubbels geven de doorslag in eerste competitiewedstrijd tegen Halfweg MANNENCOMPETITIE PETER KLEIN. NIELS GROEN EN ROEL DE ZEEUW De nieuwe hoofdklasser Zee Duin deed in de eerste speelronde van de landelijke mannencompetitie haar woord gestand een rol mee te spelen in de plaatsen aan de top. Gisteren werd in Spijkenisse met 4-2 gewonnen van de reserves van Halfweg, een team dat vorig seizoen nog meespeelde in de play-offs. Na de enkelspelen was de tussen stand nog 2-2. De nieuwe kopman Mark Fleischeuer versloeg Patrick Ko- genbach met 6-4 6-2. Katwijks vaste waarde voegde daar een duidelijke tweemaal 6-2 zege op Ragnar Sar dan ger aan toe. Martin Kalkhoven, ook nieuw in het team, was niet opgewas sen tegen Raymond Schot. Jeroen Boogmans kon door rugklachten niet voluit gaan tegen Stephan Meindert en verloor eveneens in twee sets. De bei de dubbels, Fleischeuer met Kalkho ven en het vertrouwde koppel Boog mans met Lugthart, kwamen winnend uit de strijd voor de eerste zege op het hoogste competitieniveau. Eerste klasse Roomburg maakte in de eerste klasse een stroeve start mee in en tegen Deurne. Tegen de taai spelende 'jonge mannetjes' bleven de Leidenaren ste ken op twee winstpartijen. Freek Tanis en Marcel Wolfert wonnen hun sin gles. De twee dubbels waren zwaar be vochten. Zowel de dubbel van Van Leeuwen/ Doeven als van Tanis/Wol- fert werd in de derde doorgang in de tiebreak beslist. Toch was Joost van Leeuwen niet ontevreden: „Deurne is een goed team, maar het had net zo goed 4-2 voor ons kunnen zijn." Ook Unicum eindigde de eerste wedstrijd met een negatieve score. Op het kunstgras van Tegelen trok alleen Fabian Ubels, met 6-2 in de derde set, de winst in de vierde single naar zich toe. De Unicummers hadden Rutger de Wolf uit het tweede meegenomen omdat Onno van Paridon nog gebles seerd was. TEAN reisde naar Limburg af om daar met 2-4 te winnen van Maasbree. Mare Nagelkerken en Mickel Verkerk bleven ongeslagen. Marco Smit liet in zowel zijn enkelpartij als de dubbel met Albert Robben de winst aan de te genpartij. Tweede/derde klasse In de tweede klasse afdeling 1 open den de mannen van Hillegom het ten- nisseizoen met een 5-1 zege op en bij 't Melkhuisje 2. In tegenstelling tot Fred van Trigt, die zowel zijn enkelspel als het dubbel (met Willem Visser) vrij eenvoudig binnenhaalde, kwam de winst in de overige duels moeizamer tot stand. In afdeling 2 werden de mannen van LTC Lisse overrompeld door Kromme nie: 5-1. Vorig jaar was de schade nog groter. Het was te danken aan Mare Rasenberg en Rob Versteeg, die beiden hun enkelspel en samen het dubbel spel wisten te winnen, dat De Munnik een punt pakte bij Unicum 2: 3-3. In de derde klasse afdeling 4 won Leidse Hout in en tegen Pijnacker met 2-4. De twee dubbelspelen gaven de doorslag. In dezelfde poule verloor Merenwijk met dezelfde cijfers van Nieuwerkerk-Y 3. Alleen Floris Vogel haalde een honderd procent score. In afdeling 5 liep Oegstgeest pas né de enkelspelen weg van KSW: 4-2. ESTORIL ANP/RTR Carlos Moya heeft gisteren zijn eerste toernooizege sinds Ro land Garros 1998 behaald. De 23-jarige Spanjaard versloeg op het gravel van Estoril zijn land genoot Francisco Clavet in twee sets, 6-4 6-3. Moya maakte in maart zjn rentree op de tennisbaan. Hij was er zes maanden uit met een slepende rugblessure die hij tijdens de US Open opliep. Voor Estoril vroeg hij een wild card aan. Hij behaalde er zijn zesde toernooizege. „Deze titel", bekende Moya, „betekent evenveel voor mij als Roland Garros in 1998. Voor het eerst in maanden heb ik pijnvrij kunnen spelen. Twee maanden geleden kon ik niet eens mijn racket vasthouden." Moya was in maart '99 twee weken num mer één van de wereld. Bij de vrouwen ging de zege naar Anke Huber. Het was haar eerste toernooizege sinds sep tember 1996 in Luxemburg. De Duitse nummer 16 van de we reld opende dit jaar met vier maal verlies in de eerste ronde. Het gravel in Portugal bleek een heilzame uitwerking te hebben. Ondanks de nabijheid van ex- vriend Medvedev die door Moya in de halve eindstrijd werd uitgeschakeld, speelde ze onder de ogen van haar ont dekker en trainer Breskvar ge controleerd. In de finale tegen de Frangaise Dechy, tweede ge plaatst, raakte ze in de tweede set uit haar ritme. De derde won ze op karakter, 6-1 2-6 7-5. In Casablanca won Fernando Vicente het King Hassan II- toernooi. De Spanjaard, zesde geplaatst, was een tikkeltje vas ter en fortuinlijker dan de Fransman Grosjean, 6-4 4-6 7-6 (3). De 23-jarige Vicente is in Monaco de eerste tegenstander van Krajicek. Voor de Catalaan was Casablanca zijn tweede toernooizege na Merano 1999. In het toernooi van Atlanta was de Australiër Andrew Ilie de sterkste. Hij won in de finale van zijn landgenoot Jason Stol- tenberg: 6-3 7-5. Ilie versloeg in de halve eindstrijd de als vierde geplaatste Amerikaan Michael Chang: 6-3 1-6 6-2. Stoltenberg was te sterk voor diens landge noot Jeff Tarango: 6-2 6-4. In Amelia Island ging Monica Seles met de hoofdprijs aan de haal. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg in de fi nale Conchita Martinez: 6-3 6- 2. De Spaanse was als nummer vier geplaatst. UITSLAGEN Carlos Moya spuit met de champagne na zijn overwinning ii De Spanjaard sloot een periode van blessures af. Gemengde competitie Hoofdklasse 1: Unit4/Lobbelaer 1 - Trg- /De Manege 2 5-3, Zandvoort 1 - Van Hecke Hhw 1 5—2,Eltv 1 - Tv Dekkerten- nis 1 4-4, Leimonias 1 - Nip/P&G Sport 1 7-1. Hoofdklasse 2: Hltc De Mets 1 - Am stelpark 2 3-5, Hertenkamp/Vries 1 - Ha ren 1 2-6, Tvp/Hornkeukens 1 - Leimo nias 2 6-2,Freeride/Sltc 1 - Halfweg 2 2-6 Eerste Klasse 1: 't Melkhuisje 1 - Hooge- veen 1 5-3,Pellikaan T 1 - Aqua-Syst/Z- 'meer 1 4-4,Hoorn 1 - Van Home 1 1-7,Joy Jaagpad 1 - Unicum 1 3-5. Eer ste Klasse 2: Van Hecke Hhw 2 - Popeye Gs 2 4-4, Wateringen 1 - Cream Crack 1 6-2, Leimonias 3 - V.Oppen/Brunssuml 4-4,Victoria 1 - Alta 1 4-4. Eerste Klasse 3: Popeye Gs 3 - Zandvoort 2 2-6,Mc Gre- gor Shot 1 - Hltc De Mets 2 5-3,Beekhui zen 1 - Gtr 1 l-7,Sboz 1 - Trg/De Mane ge 3 7-1 Eerste Klasse 4: Hillegom 1 - Tepci 1 2-6,Bltv 1 - Sfa/Volley 1 5-1 af gebroken. Thor Rw 1 - DLTC 1 6-2,Her- tenkamp/Vries2 - ETC 1 2-6. Tweede Klasse 4: Daisy 1 - Helderse Tc 1 6-2, Roosendaal 1 - Amstelpark 4 6-2,Bast Baselaar 2 - Soestdijk 1 4-4,Zoetermeer 2 - Zee Duin 1 3-5 Tweede Klasse 5: Amstelpark 3 - Eltv 3 5-3,Groenendaal 1 - Halfweg 3 4-4,Alta 2 - Tion 2 8-0,Merenwijk 1 - Marquette 1 4-4 Tweede Klasse 7: CC Venlo Top 1 - Festina 1 7-l,Doetinchem 1 - Dash'35 1 3-5,Unicum 2 - Delftse Tb 1 5-3,Star- kenborgh 1 - Iduna/Bilthoven 1 7-1. Derde Klasse 1: Hillegom 2 - Hoge Heide 1 3-5 Derde Klasse 2: Park Hoeven 1 - Oranje Tc 1 l-7,Forescate 1 - Amstelpark 5 6-2,Spieghel 1 - Atalanta 1 4-4.Bad- hoevedorp 1 - Tion 3 8-0. Derde Klasse 3: Elckerlyc 2 - Asvu 1 4-4,Huissen 1 - Centre Point 1 5-3.Trg/De Manege 4 - Merenwijk 2 8-O.Uden 1 - Roosendaal 2 7-1 Derde Klasse 4: Markant 1 - Oegst geest 1 0-8,Vlieg Holl 1 - Grootslag 1 6-2,0tv 2 - Abcoude 1 4-4,Energiew- /Meppel 2 - Baarn 2 6-2. Derde Klasse 5: Tv Dekker Tennis 2 - Domstad 1 1-7 Der de Klasse 9: Rapiditas 3 - Barneveld 1 1-7,Helderse Tc 2 - Lisse 1 3-5,Bouw- huis/Meppel 3 - Luctor Emergo 1 6-2,Ab coude 2 - Z'67 1 6-2. Vierde Klasse 10: Pi|nacker 2 - Nw Ven nep 2 8-0,Oegstgeest 2 - Merenwijk 3 2-6,Hillegom 4 - Leidse Hout 1 4-4,Hltc De Mets 3 - Thor Rw 3 7-1. Vierde Klasse 11: Leidse Hout 2 - Nwe Sloot 1 4-4,Leeuwenbergh 3 - Hillegom 5 8-0,Forescate 2 - Unicum 3 l-7,Tean 1 - Leimonias 5 1-5 afgebroken. Vijfde Klasse 16: Brederode 3 - Lisse 3 5-3,Sassenheim 1 - Boogaerd 2 0-8,Merlenhove 7 - Heemstede 3 2-6,Woe 1 - Nw Vennep 3 5-3. Vijfde Klasse 18: Thor Rw 4 - Leimonias 6 6-2,'T Loo 1 - Lisse 5 2-6,Merenwijk 4 - De Munnik 1 5-3,Qravel 1 - Oranje Tc 4 4-4. Vijfde Klasse 19: Vredenburch 2 - Thor Rw 6 1-7,Zee En Duin 2 - Boekhorst 1 6-2,Zoeterwoude 2 - Nootdorp 1 6-2. Vijfde Klasse 20: Gravellers 1 - De Oude Eik 1 6-2,Leeuwenbergh 4 - Forescate 3 4-4,Thor Rw 5 - Zoeterwoude 1 3-5,Uni cum 5 - Merenwijk 5 4-4 Mannencompetitie Hoofdklasse 1: Bast Baselaar 1 - Leeu- wenbergh 1 4-2 .Trg/De Manege 1 - Vol ley 1 5-1 .Halfweg 2 - Zee En Duin 1 2-4,Nieuwenhagen 1 - Westerhout 1 1-5 Hoofdklasse 2: Halfweg 1 - Waalrac kets 1 5-l,Hatece 1 - Hertenkamp 1 ge- stDash'35 1 - Or Nassau 1 2-4,Toeg- /Ridderpoortl - Spieghel 1 3-3. Eerste Klasse 2: Animo 1 - Vredenburch 1 2-4,Deurne 1 - Roomburg 1 4-2,Dyk- zicht 1 - Reo 1 4-2. Eerste Klasse 3: Brunssum 1 - Goirle 1 2-4,Zaandam 1 - Heemstede 1 2-4,Roosendaal 1 - Hartel 1 2-4,Tegelen 1 - Unicum 15-1 Eerste Klasse 4: Maasbree 1 - Tean 1 2-4.Mij drecht 1 - Tilburg 1 5-l,Heerhugowaard 1 - Frisselstein 1 4-2,Pettelaer 1 - Sim pel veld 15-1 Tweede Klasse 1: Montfoort 1 - Aemstelsp 1 4-2,Triomf 1 - Nieuwerkerk-Y 1 5-1.'t Melkhuisje 2 - Hillegom 1 l-5,Boskoop 1 - De Gouw 1 3-3 Tweede Klasse 2: Holy 1 - De Hakkelaars 1 3-3.Watermgen 1 - 'T Melkhuisje 1 0-6,Krommenie 1 - Lisse 1 5-1.Roomburg 2 - Chip&Charge 1 3-3. Tweede Klasse 3: Binnenmaas 1 - Boog aerd 1 3-3,Amstelland 1 - Schagen 1 2-4,Unicum 2 - De Munnik 1 3-3,Zee En Duin 2 - Ad Astra 1 3-3. Derde Klasse 4: .Pijnacker 2 - Leidse Hout 1 2-4,Hltc De Mets 2 - Zoetermeer 1 5-1,Nieuwerkerk-Y 3 - Merenwijk 1 4-2 Derde Klasse 5: Roomburg 3 - Ten- mphil 1 3-3,'t Loo 1 - Holy 2 4-2,Lange- land 1 - De Hoek 1 l-5,0egstgeest 1 - Ksw14-2. DERDE/VIERDEA/UFDE KLASSE NIELS GROEN EN ROEL DE ZEEUW OLTC Oegstgeest kwam van de Leidse derdeklassers het best uit de startblokken. In Breda werd tegen Markant geen punt verspeeld. Ondanks deze klin kende cijfers werden toch vijf partijen in de derde set beslist. Het vrouwendubbel van Marie ke Bethlehem en Marquerite Patiwael kreeg op 4-5 in de der de doorgang zelfs vier match points tegen, maar werd toch binnengehaald. Forescate kreeg thuis het vijf de team van Amstelpark op be zoek. Onder leiding van Ri chard Noltenius werd met 6-2 een goede overwinning binnen gehaald. De mannen -naast captain Noltenius speelde Ke vin Jonckheer - bleven gisteren ongeslagen. Liselot Piët verloor in drie sets haar single en Linda Verhoeven had met Amy van der Linden niets in te brengen tegen twee speelsters met de A2-sterkte op hun spelerspas. Het vorig jaar uit de vierde klasse gepromoveerde LTC Lis se opende op het hogere niveau met een verdienstelijk 5-3 over winning in Den Helder op Hel derse TC 2. Paula Sie bleek met een ongeslagen status een uit stekende aanwinst. De nieuw komer in de formatie uit de Bollenstreek won haar single, het dubbelspel - met eveneens nieuwkomer Esther Kulk - en de mixed met Henrik Kroon. De beide Lisser mannen, Kroon en Danny van der Doe, pakten eveneens winst in hun enkel spel. Hillegom 2 kwam niet verder dan een nipte 5-3 nederlaag te gen Hoge Heide uit Vlijmen. De mannen zorgden voor de drie punten. Jesse Huta Galung de buteerde in de voor hem twee niveau's hogere klasse met sin glewinst. De nummer 1 van de nationale jeugdranglijst tot en met 14 jaar van 1999 won in twee sets. Pieter Visser kreeg twee plusjes achter zijn naam. Zeges in de single en het dub bel met Remco van Oosten. Maaike Spoor en Mariette van den Berg bleven puntloos. Dekker 2 en Merenwi den de grootste nederlai de Warmondse reserves nP Jacqueline Poot en Phlip geiler de eer tegen Da Dekker-coach Marcel Be moest ervaren, dat zijn landse inbreng via de I Lisa Quiller en de Servisa nay Visnjic nog niet i gravel gewend was. Bij wijk zette het uitvallen dl blessure van Irana van en opgave van drie parti domper op de spelvreug Het vorig jaar naar de klasse gedegradee Hout deelde bij en mei gom 4 de punten. Sing was er voor Colin Vrieze fan van der Voort en Wi r1 Vader op Marjet Krijger. Williams verloor van Sjo j8(j Ier en datzelfde deed ten Berge tegen Esther Voort. Vervolgens krei Leidse team twee punt deau door opgave van van der Voort. TEAN b een 1-5 achterstand af tej bezoekende Leimonias 5 5 overwinning op Thor De Boekhorst werd na lijkopgaande enkelspelei 'ei; wel de mixen als de dub gedroogd door Zee en I ,rr In die laatste vier 'potjf u het bij elkaar slechts el lai mele games te pakken. aa door het de wedstrijd ui #oer lijk terecht verloor met 6 name Patricia Vrolijk en Laros zullen er een nare r aan hebben overgehoui 1 vergaarden respectieveli en één games in hun W tijen. Het standaardteam ii senheim ging op eigen lelijk onderuit tegen hetV. van In den Boogaerd: C s de eindstand. Het verin "f' De Munnik, met 5-3 bij l wijk 4, was hoofdzakelijl )e ten aan de dubbels. Slecf fj mixed kon winnend wot gesloten. De studentei Qravel kwamen in hun wedstrijd tegen Oranje niet verder dan 4-4 eb

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 32