FC Lisse zet trainer voor joker Sporting Trigon nog altijd niet veili Sport Waardi afschei( 'Kikkei Opluchting in Oegstgeest en Hazerswoude MAANDAG 17 APRIL 2000 Duel Leiden-Voorschoten geschrapt leiderdorp De KNVB laat de wedstrijd tussen Leiden en Voor schoten niet meer spelen. De wedstrijd in de tweede klasse C van het zaterdagvoetbal werd afgelopen zaterdag afgelast. Het duel heeft geen enkel belang meer. Door de resultaten bij de andere wedstrijden is het zeker dat Leiden op de tiende plaats eindigt en een promotie/degradatieduel moet spelen. Voor- schoten'97 legde beslag op de derde periode. Komende zater dag speelt Voorschoten de eerste wedstrijd in de nacompetitie tegen Nieuwe Tonge. De wedstrijd begint om 14.30 uur. LFC daalt af naar vijfde klasse vierde klasse zaterdag LFC is gedegradeerd. De Kanaries verlo ren met 2-1 van Semper Altius. Voor LFC schoot Sidney van der Pluym raak, een treffer van Ronald Boot werd afgekeurd. De an dere degradatiekandidaten Woubrugge en Abbenes dwongen op de valreep een barrage met LSW'70 af. Woubrugge won met 4-0 van BSC '69 door doelpunten van Danny Schijf (2x), Mike Prangers en een inzet van Cor Brunt via een Benthuizense ver dediger. Abbenes won dankzij Eric Cuiper (3x) en William Ver hoogt (2x) met 5-0 van Koudekerk. De Studenten, die genoeg hadden aan een gelijkspel, gingen tegen SVOW op eigen veld pijnlijk met 0-2 onderuit. Voor de ploeg uit Weteringbrug scoor den Antonio Serafino en Romano Alexander. MVKV won bij RV- C/Rijswijk eenvoudig met 1-6. Johan Fielmich, Maarten de Mol, Peter Verburg, Jaap Kloos, Willem Klinkenberg en Kees Bale mans zorgden voor de ruime zege. De Sleutels sloot het seizoen af met een 2-0 overwinning op Moerkapelle. Michel van der Broek en Pieter van Schie waren de doelpuntenmakers. Blauw Zwart grijpt periodetitel vijfde klasse zaterdag Blauw Zwart kaapte voor de neus van Wassenaar de tweede-periodetitel weg. Blauw Zwart versloeg in Sassenheim GWS met 3-4. Met dank aan Sander Remmerswaal, Joffrey Hoogenboom, Pascal van der Velden en een eigen doel punt van GWS'er Johan van Leeuwen. Voor GWS troffen Niels Noordermeer (2x) en Dennis van Velzen doel. Concurrent Was senaar won verrassend genoeg in de uitbeurt tegen Zwammer- dam ook met 3-4. De Wassenaarse doelpunten kwamen in Zwammerdam op naam van Jeffrey Overeem, Paul van Riet schoten (2x) en Steven Sedee. De overige duels werden afgelast. FC Lisse sluit seizoen prima af a-junioren eerste divisie FC Lisse liet in Maastricht MW met 2-0 achter zich. Door dit resultaat moeten de Maastrichtenaren vol gend jaar een treetje lager voetballen. De Lissenaren kunnen te rugkijken op een voortreffelijk seizoen. De debutant eindigde op een verdienstelijke vierde plek. Tegen MW dienden de eer stejaars Ruud Nederstigt en Willem van der Knaap zich aan. Zij maakten de doelpunten. Quick Boys speelde met 2-2 gelijk te gen Excelsior. De Katwijkers verspeelden tegen de runner-up een 2-0 voorsprong. Bennie van Fruchten en Derk van der Plas maakten de doelpunten. Na rust maakten de Rotterdammers in korte tijd gelijk. Katwijk maakt gehakt van opponent a junioren tweede divisie Katwijk maakte korte metten met Spartaan '20. Het werd 0-5. Trainer Kees van Duivenbode sprak van de beste wedstrijd van het seizoen. Voor rust hadden de oranjehemden al veilig afstand genomen: 0-3. In de tweede helft gaf Spartaan '20 wel het nodige tegengas maar de ploeg bleef kansloos. Doelpunten Katwijk: Rob Hufkes (2x), Willem van der Luijt, Arie Jan Bakkenes en Theo van Leeuwen. DOSR laat overwining liggen a-junioren derde divisie Noordwijk speelde met 2-2 gelijk tegen Excelsior '20. Wel moesten de Noordwijkers tweemaal eeen achterstand goedmaken. Vijf minuten voor tijd maakte Antoin van Asten de tweede treffer terwijl Bryan Brown verantwoorde lijk was voor het eerste doelpunt. DOSR verloor thuis met 3-2 van Gravenzandse SV. Vener Marcel Homan zette zijn ploeg voor rust op een 1-0 voorsprong. Als teamgenoot Bart Hogen- boom wat zuiniger met de kansen was omgesprongen was de overwinning een feit geweest. Het liep ecViter anders voor DOSR. De Westlanders draaiden de rollen om en streken alsnog de winst op. Bart Hogenboom maakte de tweede treffer. Tho mas Akerboom miste vlak voor tijd een 'niet te missen' kans. Ter Leede 2 blijft in degradatiezorgen vrouwenvoetbal Het tweede elftal van Ter Leede heeft het eersteklasserschap nog niet veilig kunnen stellen. De ploeg van trainster Rita van der Laan verloor in een doelpuntrijke wed strijd van TYBB: 3-6. De Sassenheimsen begonnen sterk en gin gen de rust in met een 2-2 stand door twee treffers van Jolijn Veerman. Na de rust was Ter Leede het spoor bijster en liep TYBB in rap tempo uit. Cindy Berkhout zorgde in de slotfase voor het derde doelpunt. Schrale troost was dat concurrent WRW ook met 3-6 onderuit ging. In de tweede klasse was RCL kansloos tegen het tweede team van Stedoco, de Leiderdorpsen verloren met 4-0. De ploeg uit Hoornaar liet vier speelsters uit het eerste elftal meedoen en de zege kwam geen moment in ge vaar. Dominique (aangever) ser het af door nog twee scoren. Alphia miste nog een groot aantal Zelfs van vier meter werd het doel niet gevoi SIZO - Hoofddorp 2 g SIZO blijft derdeklasser. spannende wedstrijd ploeg van Erwin Mönich luk mee te hebben toen 55 dorp in de eerste helft v; een rode kaart met tii verder moest. SIZO ha vankelijk veel moeiti SC Hoofddorp, maar in de helft leverde de constani gomse druk toch de zege doelpunten vielen in hei kwartier. Eerst trof Haj Marsbergen de roos, Peter Heij met een vrije ZO behoedde voor d Overbos en IJ muiden af. VEW werd kampioen. leiden ruud pattiapon In de tweede klasse C wi de denmoter Monster op i dag van kampioen KRV. nam met opc rdi hoofd afscheid. De plo id" Jeroen Brussee verslo zet reeds veilige Honselersi del 4-2. k KRV - Monster 1-3 Doelman Fabian Schou hoedde KRV enkele mal een achterstand en aar dere kant raakte Hans de Monsterse kruising, braak leverde Monster van Marek Rapacz op. A Best kreeg de kans om v sor de gelijkmaker te proi hei maar hij faalde. De K< hadden een blunder va ster-verdediger Perry nodig om via Hans Ro gelijke hoogte te korne: te bleef het wat KRV bet n Een onschuldig ogend d nf sen Rapacz en Nico Gu door arbiter De Graaff met een strafschop tegi Alex de Vries gaf Schout af elf meter geen kans. bepaalde de eindstand door Schouten met een letje teverschalken. Lugdunum - H'dijk Lugdunum nam een tv dig afscheid. Voor de Kil 1 a een jaartje het tweedi voetbal erop en Gijs Col het tijd om zijn kicksen wilgen te hangen. Col wel betrokken bij hei want hij neemt sam« Wim van As de leiding elftal op zich. Collé scheid met een treffei bracht Jason van Out Lugdunum aan de leii volgd door de gelijkmai Jasper Steringa. De uit! de Harm de Vos zette dl l naars opnieuw op voot waarna Collé zijn laatst treffende daad op het q veld verrichtte. Steringa Honselersdijk opnieuw maar Martin de Geus definitief de deur in het: 'rdi Fluks vliegt eruit michel van cent Met nog vier speeldagen te gaan is de eerste beslissing in de veldcompetitie gevallen. Fluks degradeert naar de vierde klasse als gevolg van de 10-12 nederlaag tegen Atlantis. Spor ting Trigon, De Danaïden, Crescendo, Pernix, Tempo, Madjoe en KZ Leiden bevinden zich ook angstvallig dicht in de buurt van de rode streep. Al leen Fiks heeft uitzicht op pro motie na winst op lijstaanvoer der OWO (11-12). Sporting Trigon moet na het 16-16 gelijkspel tegen AKC nog altijd vrezen voor degradatie. De Leidse hoofdklasser had zich bij winst op de hekken sluiter veel zorgen kunnen be sparen. Alleen op 7-3 in de eer ste helft had Trigon een be hoorlijke voorsprong, maar het raakte daarna zelfs 8-9 achter. ,,Wij missen zoveel kansen en dan krijg je het tegen elke te genstander moeilijk", stelde trainer Peter Schallenberg vast. Zijn ploeg maakte in het slot- kwartier slechts één veldgoal via Christina Verbrugge. Straf- worpen van Tim van der Horst en Arnoud Lambooy brachten 15-13 en 16-14 op het score bord. Deze gunstige marge ging in de laatste zes minuten alsnog verloren, met name om dat de verdediging geen greep kreeg op het ervaren aanvals- duo Schorn/Binken van de be zoekers. Chantal van Duijn maakte net als Van der Horst en Arnoud Lambooy een hat trick. Gebrek aan inzet en motiva tie bezorgde TOP een 21-16 nederlaag bij Tjoba. De Sassen- heimers begonnen wel goed. Petra van Niekerk, Steven Baart (3) en Lisette van der Willik zorgden voor 1 -7. TOP gaf deze voorsprong in krap zeven mi nuten weer uit handen (8-8). Na rust (8-10) waren er genoeg kansen om het duel te beslis sen, met name op 11-14. De verdediging liet echter in ze ventien minuten negen doel punten door (19-14) en dat gaf de doorslag. Baart (7) en Van Niekerk (5) waren het best op schot. De Danaïden pakte in de strijd om handhaving in de eerste klasse dure punten te gen mede-tobber KVA: 12-11. De equipe van Aart van der Werff moest zorgvuldig aanval len door het stringente achter- verdedigen van de opponent. Zij kon lange tijd niet het ge duld opbrengen om naar de beste schotkans te spelen (3-5, 5-5, 7-10). Dat lukte in de slot fase steeds beter. Heiko Locher (2), Nienke Feenstra en Mark Rietbergen maakten gelijk, waarna de laatstgenoemde net voor tijd ook matchwinnaar werd met een zuiver afstands schot. Poulegenoot Crescendo was in het vier-puntenduel met LUTO minder gelukkig: 15-11 verlies. De groen-witten raak ten in de eerste helft mede door zes vlot gegeven strafwor- pen 8-4 achter. Sylvia Baak, Linda Meijers, Wijnand Al berts, Peter Baak en Remco Beije verkleinden het verschil tot drie punten (12-9) met nog zo n kwartier te gaan. De aan val had echter te veel kansen nodig, zodat twee tegentreffers op rij toch een vroege ontkno ping inluidden. Tempo boekte in de degra datiestrijd een 13-11 zege op hekkensluiter ONDO(G). De ploeg van Bob Bergshoeff leek aanvankelijk op weg naar een ruimere winstmarge. Marcel Haagsman (3), Maaike van Rijswijk, Edwin Visser (2), Mar griet Lemkes en Ronald Drie- duite maakten in een half uur 9-3. Na de paalverwisseling kreeg de aanval het steeds moeilijker met de terugvallen de vrouwen van de tegenstan der. Daardoor slonk de marge na 13-7 behoorlijk, zonder dat de overwinning echt in gevaar kwam. Als gevolg van een ongeluk op de Utrechtsebaan kwam Fiks pas tien minuten voor aanvang aan bij OWO. De oranje-blauwen raakten door de gebrekkige warming-up 5-0 achter en maakten pas in de 25ste minuut hun eerste veld goal (5-3). Na de pauze (7-4) ging het verdedigend steeds beter. Tineke, Matthijs en Saco de Visser en Theo Vreeken be slisten de topper in tien minu ten tijd door 10-8 om te zetten in 10-12. De laatste tegentreffer van de koploper kwam vlak voor het slotsignaal: 11-12 eindstand. Madjoe kwam door hetzelfde ongeval niet meer op tijd aan bij Bolnes, zodat deze wed strijd zal moeten worden inge haald. De formatie van Gé van der Water speelt donderdag om 19.00 uur tegen Fiks in Oegstgeest. Elize Blankert zal de streekderby missen, want zij liep in de bekerwedstrijd tegen Fortuna een scheur in haar vingerkootje op. Deze blessure zal haar zeker drie weken aan de kant houden. Voor Fluks is het verblijf in de derde klasse afgelopen na de 10-12 nederlaag tegen At lantis. De ploeg van interim- coach Marcel van der Helm miste schutters Ronald van Drongelen (geblesseerd) en Frank van Wijngaarden (ziek), maar dat bleek geen bezwaar. Zij nam zelfs een 5-2 voor- lel sprong via Petra Both, A dra Braun, Arjan Cuijper vallers Erik Caspers en Versteege. Tot 9-9 bleef het spoor van de koplop vervolgens echter met goals op rij een onove baar gat sloeg. Vlak voor tijd bekroom locitas met de gelijkmai knappe inhaalrace tege DO: 16-16. De Leiderd: stonden bij rust nog me achter, maar gingen tweede helft strakker ve gen. Ook aanvallend beg te lopen, resulterend in van Arjen Bakker (4), de Mooij (3), Remco Gl gen, André van Wallinga valler Arjen Kwestro. De maker was een ingestui .(Z vrije bal van Bakker, uitgf |a( over alle vier de aanvallei KZ Leiden moest in d tervolging op Haarlem i n snelle 0-5 achterstani rSe rood-blauwen wisten de de te herstellen (5-6, 11- jêr 12), maar stonden een n erj, voor tijd weer achter Vo Bij deze stand gaf de v( djc ging een vrije schietkan om balbezit te verkrijgen gok pakte goed uit, zodat Zierikzee nog de kans kre zijn zesde goal te vervaal goed voor 14-14. Jolan st j Boer (3) en Joost Kwesl waren de andere topscon afsl Oegstgeest en Hazerswoudse Boys blijven in de derde klasse. Zij wonnen zaterdag van res pectievelijk Kagia en SEV. Duin oord speelde met 1-1 gelijk te gen TAW en werd mede daar door het kind van de rekening. RCL sloot het succesvolle sei zoen af met een 9-1 zege op de gradant UVS en DSO won met 1 -3 van Alphia. Kagia - Oegstgeest 1-2 Oegstgeest had in de eerste helft de overhand tegen Kagia, dat de laatste weken matig presteert. Eerst werd een doel punt van John Pierik afgekeurd, daarna scoorde Michael Sira volgens de regels. Een combi natie tussen Bernard Naron en Ron Kattenberg leverde de 1-1 van laatstgenoemde op, maar op slag van rust bracht Jan Paul van der Mey de winst bij Oegst geest. Daarna had Kagia het ini tiatief, maar dat bracht de voortzetting van het Oegstgees- ter derdeklasserschap niet meer in gevaar. Tijdens het duel nam Kagia afscheid van doelman Frank Roubos, die 23 jaar lang de kleuren van de club verde digde. SEV - Haz. Boys 1-2 Hazerswoudse Boys ontnam SEV niet alleen de punten, maar ook de kans op de derde periodetitel. De thuisploeg ging wel goed van start. Een straf schop wegens hands van SEV- verdediger Eric Jan Haastrecht zette de wedstrijd echter op zijn kop. Ernst Jan Pels benutte de elfmetertrap. Lange tijd ging de strijd gelijkop tot de laatste man van Hazerswoudse Boys van grote afstand de bal precies in de kruising prikte. Die tegen slag kwamen de Leidschen- dammers niet meer te boven. SEV probeerde met werkvoet- bal de wedstrijd naar zich toe trekken. De Leidschendammers kwamen eerst niet verder dan een schot op de lat (Ricardo Castejon) en op de paal (Mar- tijn Hutters). Erik van Dijk red de pas heel laat iets van het ge zicht van SEV. Duinoord - TAW 1-1 Beide ploegen waren na afloop teleurgesteld. Duinoord omdat het werd veroordeeld tot het spelen van een beslissingswed strijd tegen een ploeg uit de derde klasse B, en TAW omdat het door het gelijke spel kans loos werd voor de derde perio detitel. TAW begon slap en Duinoord nam een voorsprong na een afstandsschot van Thijs van Soest. Pas in de blessuretijd kwam de ploeg uit Ter Aar langszij. Een rake kopbal van Jeffrey Hoogenboom behoedde TAW voor een nederlaag. RCL - UVS 9-1 Na de rust zorgde RCL voor vuurwerk. Tot genoegen van trainer Wim Eilander, die de 1-1 ruststand wat 'gênant' vond. De rode kaart voor Leidenaar Nico van der Zeeuw was de kente ring. UVS, dat na afloop af scheid nam van doelman Bert Siera en Hans de Kruys, kon het daarna niet meer bijsloffen. De Leiderdorpse treffers kwamen op naam van Leen Guyt, Patrick Kamperveen (strafschop), Alex Barendse, Pepijn Brands (3x), André Beerling, Richard Eder- veen en doelman Matthijs de Vreede (strafschop). Voor UVS scoorde Frank Maaskant. Alphia - DSO 1-3 Alphia was niet al te scherp, maar kwam door Loean Kameri nog wel op voorsprong. Nog voor rust maakte DSO gelijk. Een overtreding op Bas van Bemmelen leverde een straf schop op die door Jos Brug werd benut. Daarna maakte de tweeling Fabian (afmaker) en Noordwijk drukt Lissenaren dieper in de problemen: 0-5 Alfred Lambooy van Sporting Trigon (links) gaat een duel aan met zijn tegenstander van AKC. FOTO MARK LAMERS FC Lisse is in degradatie nood gekomen na de ont hutsende 0-5 nederlaag te gen Noordwijk. De instel ling van de Lissese ploeg was beneden alle niveau. Alleen in de openingsfase liet Lisse iets van geestdrift zien, maar na de eerste de beste tegenvaller (de 0-1 van Patrick van Dam) knakte de ploeg van trainer Wim Schaap. Na de wed strijd hield hij zijn team de hand boven het hoofd. Heel nobel van de man die in feite door zijn ploeg pu bliekelijk voor joker werd gezet. lisse ronno broekhof ,,Ik laat natuurlijk niet met me sollen. De spelers krijgen res pect van mij en ik verwacht dat van hen. Dat is een wisselwer king die er moet zijn. Maar van daag sprong er geen enkele vonk over. We hebben vooraf afspraken gemaakt, maar als je zag hoe makkelijk we die goals en ruimte weggaven. Ik had in ieder geval strijd verwacht. Maar die was er niet. Nou, dan zakken we toch lekker met z'n allen door het ijs. We moeten allemaal maar eens goed in de spiegel kijken. Maar ik zal mijn achterste redden hier", meldde Schaap getergd na de grootste competitienederlaag op eigen veld uit de geschiedenis. Dat er de komende week harde woor den zullen vallen op Ter Specke lijkt evident. Voor de fusieclub gold één excuus: het trof in Noordwijk een tegenstander die uitgere kend afgelopen zaterdag zijn beste wedstrijd van het seizoen speelde. Niet helemaal toevallig gebeurde dat na het povere op treden verleden week tegen Katwijk. De regerend kampioen verloor met 1-2 en werd door dat resultaat zo goed als demis sionair. Noordwijktrainer Ruud Bröring vond het zuur dat zijn ploeg nu wel de bezieling kon opbrengen die vorige week ont brak. „Toen vroeg ik ze in de rust voor Arnold Reinders te spelen die geblesseerd achter bleef. Dat lukte niet. Ik heb mij zelfs afgevraagd of ik ze nog wel kon motiveren. Vandaag heb ik de jongens gewaagd voor Rocky Pitti en Michael van der Laan te spelen. Die komen hier vandaan. Zij moesten vandaag gloreren. Dat heeft de ploeg perfect opgepakt." Lisse mag hopen op dezelfde ontwikkeling: fantastisch voet ballen na een slecht optreden. Want met de confrontaties te gen koploper Katwijk (uit) en degradatiekandidaat Zwart Wit '28 (thuis) nog voor de boeg, ziet het programma er niet vro lijk uit. Zwart Wit speelt volgen de week tegen Barendrecht, dat niets meer te winnen heeft. Afgaande op het geploeter van Lisse tegen Noordwijk lijkt het spelen van degradatiewed strijden het hoogst haalbare. En over de afloop daarvan kunnen ze bij" Lisse niet gerust zijn, want een ploeg uit de eerste klasse levert per definitie strijd. Juist op dat onderdeel scoorde de kampioen van drie jaar terug een zware onvoldoende. Zo viel er geen enkele gele kaart. Lisse voetbalde ook on der de maat. Amateurinterna tional Jerrel Linger had geen schijn van kans tegen uitblinker Martin van Kins. Linger is dit seizoen toch al niet zo op dreef. Haico Herbert had in de ope ningsfase Lisse op voorsprong moeten zetten. Daarna combi neerde Noordwijk de thuis ploeg tureluurs. Het was een wonder dat FC Lisse na 45 mi nuten de weg naar de kleedka mer nog kon vinden. Het stond toen al 0-4. Een intikkertje van de ouderwets op dreef zijnde FOTO DICK HOCEWONINC Patrick van Dam betekende 0-1. Marco Kleijn, Rocky Pitti na een prachtige aanval en nogmaals Van Dam haalden voor rust alle spanning uit de wedstrijd. Na de rust kopte Patrick van Dam Noordwijk naar 0-5 en toen zakte de concentratie weg. Lisse bleef daardoor een grotere ne derlaag bespaard. Lisse: Bouman; Langeveld (59. Boe- kestijn), Koerten (62. Groeneweg), Van der Zwet. Van der Lugt; Schnater, Bö- ke. Tan. Herbert; Luxenburg, Linger. Noordwijk: Korff; Van Kins. Smit (76. Ten Brinke), Korbee, Patrick de Jong (57. Van der Niet); Azier, Reinders (60. Scheurwater),Van der Laan; Van Dam, Kleijn, Pitti. Lissenaar Haico Herbert en Cees Smit van Noordwijk (rechts) raken in elkaar verstrikt.

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 30