Barcelona opnieuw hard onderuit Manchester United is al bijna weer kampioen Heerenveen zwijgt nog over Champions Leagiï te Sport MAANDAG 17 APRIL 2000 992 Nog geen titel voor Anderlecht brussel Anderlecht kan de champagnekurken nog steeds niet laten knallen. Vorige week stelde Westerlo het kampioensfeest van de Brusselaren uit door thuis met maar liefst 5-0 te winnen, gisteravond zorgde AA Gent voor de tweede zeperd op rij. An derlecht verloor thuis met 1-2. De topploeg kon tegen de Gente naren geen moment overtuigen, maar kwam vlak voor rust wel op 1 -0 door een kopbal van Scifo. Aarst in de 56ste en Dragutin- ovic in de 63ste minuut zorgden voor verslagenheid op de vol gepakte tribunes. AA Gent, de nummer drie, heeft door de winst een goede kans om Europees voetbal te halen. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft Anderlecht zeven punten voorsprong op aartsrivaal Club Brugge. Die ploeg won thuis met 3-1 van Be- veren. Franse titel voor Monaco parus Monaco heeft zaterdagavond de Franse titel veroverd. Op de 31ste speeldag had de ploeg voldoende aan een gelijkspel (2-2) tegen Nancy. De voorsprong op nummer twee Lyon be draagt met nog drie wedstrijden tien punten. Monaco had het moeilijk tegen Nancy, dat op de zestiende plaats bivakkeert en tegen degradatie strijdt. Monaco nam de titel over van Bor deaux, dat zaterdag met 3-0 van Le Havre won. Bordeaux, dat eerder in de beker werd verslagen door de amateurs van Calais, jaagt nog op de tweede plaats. Montpellier behaalde een be langrijke overwinning bij Rennes: 3-1. De nummer achttien van de ranglijst kreeg daardoor weer aansluiting bij andere degrada tiekandidaten als Le Havre, Nancy en Nantes. Rangers officieus kampioen Glasgow Officieel is het nog niet zover, maar zaterdag konden de spelers van Glasgow Rangers eigenlijk al aan het feest begin nen. Met nog zes duels te spelen in de Schotse voetbalcompeti tie heeft de ploeg achttien punten voorsprong op Celtic. Alleen een mirakel kan het team van Dick Advocaat van de elfde titel in twaalf jaar afhouden. Niemand houdt daarmee rekening. De Rangers, met Giovanni van Bronckhorst en Arhur Numan in de basis, versloegen uit Dundee United met 0-2. De treffers vielen voor rust en kwamen van Ferguson en Albertz. Celtic verspeelde twee punten in de thuiswedstrijd tegen Dundee (2-2). De twee de plaats lijkt desondanks veilig. Celtic wil Hiddink Glasgow Celtic wil Guus Hiddink als trainer. Ad-interim ma nager Kenny Dalglish heeft gemeld dat er officieel onderhan deld wordt met de oud-bondscoach van Oranje. De Schotten verwachten vandaag antwoord. Voorzitter Allan MacDonald sprak in Spanje met Hiddink. Voor de Britse radio bevestigde Hiddink de interesse van Celtic. „Ik ben overtuigd van de ambi ties van de club, anders was ik nooit in gesprek gegaan. Ze vin den dat Rangers in hun land lang genoeg toonaangevend is ge weest." Volgens Schotse zondagskranten zou Hiddink tussen de vijf en zes miljoen gulden kunnen gaan verdienen. Daarnaast krijgt hij een budget van tachtig miljoen gulden om de club te versterken. Opnieuw nederlaag voetbalsters castanet Het Nederlands vrouwenelftal is zaterdag in de EK- kwalificatie opnieuw tegen een nederlaag opgelopen. In Casta net verloor Oranje met 2-1 van Frankrijk. Door het verlies is de ploeg van bondscoach Ruud Dokter kansloos voor rechtstreek se plaatsing voor de eindronde van het EK voetbal in 2001. Ne derland nam in de 16de minuut de leiding door linksbuiten Mandy Smith van Zwart Wit'28. De Fran^aises passeerden doel- vrouwe Wissink in de 33ste en 58ste minuut. Aanvoerder Sarina Wiegman (Ter Leede) was dichtbij de gelijkmaker. Haar lob stuiterde via de onderkant van de lat terug in het veld. Na vier wedstrijden staat Nederland in groep 1 stijf onderaan met twee punten. Nederland komt nog twee keer in actie. Op 29 april uit tegen Zweden, op 17 mei op Spangen thuis tegen Zweden. Duidelijker dan tijdens de thuiswedstrijd tegen subtop per Sunderland kon koploper Manchester United de krachtsverschillen in de Engel se Premier League bijna niet onderstrepen. Trainer Alex Ferguson van de landskampi oen constateerde na een 4-0 overwinning tevreden dat zijn ploeg de titel bijna niet meer kan ontgaan. Met het oog op de thuiswed strijd van woensdag tegen Real Madrid in de Champions Lea gue gunde Ferguson Beckham, Giggs, Yorke, Cole, Irwin en Berg rust Van de invallers trok Solksjaer opnieuw de meeste aandacht. De aanvaller teken de voor twee treffers. Butt en de ingevallen Berg comple teerden het kwartet doelpun ten. Jaap Stam maakte wel deel uit van de basiself van Man chester United. De verdediger ontsnapte in de eerste helft aan een rode kaart toen hij de doorgebroken topscorer Phil lips tegen de grond werkte. Doelman Van der Gouw mocht na rust het doel van de houder van de Champions League verdedigen. Hij verving de geblesseerde Bosnich. Met nog vijf wedstrijden op het programma heeft Man chester United elf punten meer dan naaste belager Liver pool, dat won bij Wimbledon (2-1). Heskey speelde de hoofdrol bij de 'Reds' door beide doelpunten voor zijn re kening te nemen. Wim Jonk gaf Sheffield Wed nesday weer een sprankje hoop op handhaving in de Premier League. De midden velder tekende tijdens de thuiswedstrijd tegen Chelsea uit een strafschop voor de eni ge treffer. Arsenal deed gisteren goede zaken. Via Henry nam de ploeg al snel een voorsprong tegen Leeds. Leeds raakte vlak voor de rust verder in de pro blemen, toen Harte rood kreeg omdat hij Dennis Bergkamp een flinke schop gaf. Tot twin tig minuten voor het einde bleef de 1-0 staan, ondanks het sterkere spel van de bezoekers. Keown, invaller Kanu en Over- mars (eveneens ingevallen) in de slotminuut zorgden voor 4- 0. Aston Villa, met Boateng in de basis, blijft in de race om een ticket voor Europees voet bal. De toekomstige werkgever van Nilis versloeg Tottenham Hotspur met 4-2 en staat nu zesde. De wedstrijden in de Premier League werden voor afgegaan door een minuut stil te. Dit uit eerbied voor de 96 doden die elf jaar geleden op Hillsborough in Sheffield vie len. Italië In de race om de titel heeft La- zio Roma zaterdag twee dure punten gemorst. De nummer twee van de Italiaanse compe titie kwam bij Fiorentina niet verder dan een gelijkspel (3-3). Parma nestelde zich op de derde plaats door met 3-1 te winnen van Venezia. De Ar gentijn Heman Crespo scoor de twee keer, waarmee zijn to taal op 21 kwam. AC Milan liep averij op. Via een late gelijk maker (2-2) van de Argentijn Guglielminpietro haalde de ploeg één punt bij degradatie kandidaat Torino. Milan heeft als nummer vier 51 punten, twee minder dan Parma. Batistuta was zaterdag weer eens de grote man bij Fiorenti na. De Argentijn opende in de 20ste minuut de score en te kende in blessuretijd vanuit een vrije trap voor de 3-3. Mi- hajlovic had zeven minuten eerder verzuimd de wedstrijd te beslissen. Bij een 3-2 voor sprong miste hij een straf schop voor Lazio. Inter ging thuis onderuit te gen Juventus: 1-2. Clarence Seedorf scoorde voor de Mila- nezen. Twee degradanten staan in de Serie A vast. Piacenza ver loor met 2-0 bij Perugia en moet een klasse lager gaan spelen. Voor Cagliari geldt het zelfde na de nederlaag (0-1) te gen Reggina. Duitsland Bayern München heeft in de Duitse titelstrijd een kostbare uitglijder gemaakt. De record kampioen van de Bundesliga verloor in een uitverkocht huis met 1-2 van buurman 1860 München. Leverkusen profiteerde. De formatie van coach Daum haalde flink uit tegen Arminia Bielefeld (4-1) en nestelde zich met een voorsprong van drie punten aan de kop van de ranglijst. Bayern München leed zater dag eigenlijk dubbel verlies. Spelmaker Stefan Effenberg verliet met een gescheurde spier het veld en is waarschijn lijk vier weken uitgeschakeld. Effenberg raakte kort voor de rust geblesseerd, net nadat Je- remies met een eigen doelpunt 1860 München aan de leiding had gebracht. 1860 München, dat in no vember ook al van Bayern had gewonnen, begon de 191ste stadsderby fel. De ploeg had een overwicht, won de meeste persoonlijke duels en kwam via Max na 22 minuten op voorsprong. Het was de zes tiende treffer van de topscorer in de Bundesliga. Scholl, de beste man van Bayern, trok de stand zeven minuten later weer gelijk. In de 40ste minuut kwam 1860 op curieuze wijze weer aan de leiding. Jeremies, ooit spelend voor 1860, kopte de bal na een misverstand met doelman Kahn in zijn eigen doel. Scholl schoot een keer hard op de lat, maar de 2-2 bleef uit. Door de verrassende zege nam 1860 de vierde plaats op de ranglijst over van Hertha BSC, dat 0-0 speelde tegen Wolfsburg. HSV is inmiddels zeker van Europees voetbal. De nummer drie van de ranglijst bleef voor eigen publiek tegen Werder Bremen op 0-0 steken. Pas in de hectische slotfase was er uitzicht op de winst. Werder bleef echter overeind. Hoogma kreeg geel. VfB Stuttgart behaalde een belangrijke zege op Freiburg. Door de 1 -0, via een treffer van Ganea in de 82ste minuut, heeft de ploeg weer uitzicht op Europees voetbal. Ganea kreeg enkele seconden na zijn beslis sende treffer de rode kaart na zijn tweede zware overtreding. Borussia Dortmund kon on der de nieuwe trainer Udo Lattek opnieuw niet winnen. De club moest in de uitwed strijd tegen de nummer laatst MSV Duisburg genoegen ne men met 2-2. Koploper Deportivo profiteert niet Lommel-Lierse 1-0, St Truiden-N 0-0, Aalst-RC Genk 1-3, GB Ant*! t dard 2-0, Lokeren-Charleroi l-i, dering Geel-Mechelen 3-0, Brij ren 3-1, Harelbeke-Westerlo 3-1 Stand aan kop: Anderlecht 30-68 Standard Brugge 31-61 Moeskroen /I Gent 30-54 GB Antwer. dui Stuttgart-Freiburg 1-0, Kaiserslai tracht 1-0, Bayern München-] chen 1-2, Duisburg-Dortmund Bremen 0-0, Leverkusen-Biel Unterhaching-Rostock 1-1 Stand aan kop: Leverkusen 30-64 1860 Munt Bayern M 30-61 Hertha BS 30-55 Kaïsersl. ida EU Abl Coventry-Middlesbrough 2-1, Bradford 4-0. Newcastle-Leice lip Sheffield Wednesday-Chelsea l-t ham-Aston Villa 2-4, Derby C -A 1-2, Manchester United-Sunde iegi Southampton-Watford 2-0, Leea ,nli 0-4, Wimbledon-Liverpool 1-2. Stand aan kop: Man.United 33-76 Chelsea Liverpool 33-65 Aston Vil. Arsenal 32-60 Sunderlard Leeds 33-60 West Ham Sa Monaco-Nancy 2-2, Bordeaux-Le 0, Metz-Bastia 1-1, Nantes-Ma':- Strasbourg-Sedan 1-1, Troyesi ]r0 0, Rennes-Montpellie Monaco 31-62 Bordeaui Lyon 31-52 Bastia Paris SG 31-51 Sedan Fiorentina-Lazio 3-3, Verona-Udi Ie Inter-Juventus 1-2, Perugia-Pi» jn( Roma-Bologna 2-0, Parma-Vem Cagliari-Reggina 0-1, Bari-Lecce r no-AC Milan 2-2. Stand aan kop: Juventus 30-65 Roma Lazio 30-60 Inter Parma 30-53 Udinese AC Milan 30-51 Fiorentina SO Aberdeen-Hearts 1-2, Hiberniai ne 3-3, Dundee Utd-Rangers O-I Dundee 2-2, Motherwell-Kilmarn: Stand aan kop: Rangers 30-75 Mothervre» Celtic 30-57 Hibernian Hearts 31-47 Johnstone Sevilla-Valencia 1-2, Oviedo-B; 0, Zaragoza-Real Madrid 0-1, Alaves 2-0, Atl.Madrid-Malag; panyol-Betis 3-0, Santander-Va! Stand aan kop: Deportivo 32-61 Valencia Barcelona 33-56 Alaves R. Madrid 33-56 Espanyol Zaragoza 33-55 Vallecano ek kwal Vrouwen. Castanet. Groep 1: Nederland 2-1 (1-1); Doelpunt A Smith (Zwart Wit'28). Toe* 4500. Nederland: Wissink; Mer Tol, Koster en Burger (77. Van Ei aars, Migchelsen en Wiegman (fr Griffioen, Noom (70. Van Smith. Stand: 1. Frankrijk 4-8 Zweden 2-4 (7-4), 3. Spanje 4-4 Nederland 4-2 (4-6). Barcelona heeft zaterdag voor de vierde achtereen volgende keer verloren. Na nederlagen tegen Chelsea, Real Mallorca en Atletico Madrid moest de ploeg van trainer Louis van Gaal dit keer zijn meerdere er kennen in het laaggeklas seerde Real Oviedo: 3-0. oviedo ANP Barcelona lijkt daardoor kans loos voor de landstitel. Ook de perspectieven voor de Catala nen in de Champions League en nationale beker zijn ronduit slecht. Barcelona moet morgen in de kwartfinale van het lucratieve Europese toernooi tegen Chel sea een 3-1 achterstand goed maken. Atletico verdedigt tij dens de bekerreturn in Camp Nou een 3-0 voorsprong. Van Gaal maakte na afloop van de 3-0 nederlaag bij Oviedo een opvallend rustige indruk. „We hebben nog steeds op drie fronten een kans", sprak hij. „Het wordt steeds moeilijker maar het kan nog. In de com petitie kunnen we nog vijftien punten verdienen en dan komt Deportivo la Coruna toch onder druk te staan. De voormalige oefenmeester van Ajax verschool zich verder achter scheidsrechter Garcia Aranda. De ervaren arbiter oor deelde net na de hervatting ten onrechte dat Frank de Boer de bal in zijn eigen strafschopge- beid met de hand beroerde. Ju lio Cesar Dely Valdes schoot de toegekende strafschop op de paal maar zag ploeggenoot Pompei de rebound verzilve ren. Dely Valdes maakte zijn misser overigens ruimschoots goed. De voetballer uit Panama te kende na een half uur voor de openingstreffer en bepaalde negen minuten voor tijd de eindstand op 3-0. „Wat telt, is de uitslag", besefte Van Gaal. „Daarom ben ik zo teleurge steld want de uitslag geeft het spel van Barcelona niet weer. Na de rust hebben we de kan sen echter niet verzilverd. Het is Frank de Boer in duel met Julio Cesar Dely Valdes, die twee van de drie goals van Oviedo tegen Bracelona voor zijn rekening nam. foto ap niet mijn stijl de scheidsrechter aan te vallen, maar Frank de Boer heeft tegen mij gezegd dat hij de bal niet met de hand maar met het hoofd beroerde. De scheidsrechter weigerde echter de grensrechter te raad plegen. Op basis van ons spel in de tweede helft ben ik ervan overtuigd dat we ten koste van Chelsea de halve finale van de Champions League halen." Van Gaal deed zijn best over tuigend te klinken. Toch lijkt hij ook niet meer te weten hoe hij de vrije val van zijn ploeg kan breken. Na een imponerende reeks van dertig punten uit twaalf duels in de Champions League en een geslaagde in haalrace in de competitie is Barcelona volledig de weg kwijt. De ploeg speelt zonder over tuiging en kan op het veld niet maskeren dat er stevige scheu ren in het Catalaans-Hollands collectief zijn ontstaan. Van Gaal schrapte Kluivert wegens herhaalde kritiek uit de selectie voor het duel tegen Oviedo. Rivaldo spuide in de aanloop van het duel ook zijn onvrede over een aantal wissels van zijn trainer, maar mocht tegen Real Oviedo wel beginnen. Ook de beste voetballer van de wereld kon de vierde achtereenvolgen de nederlaag niet afwenden. Van Gaal stond de laatste week al erg onder vuur in de media en zal het in de aanloop van het duel tegen Chelsea nog zwaarder voor de kiezen krij gen. Voorzitter Nunez neemt het voorlopig nog voor zijn trai ner op. „We moeten met z'n al len achter de trainer en de spe lers blijven staan", schreef hij in een open brief aan de sup porters. In Spanje vragen ze zich af hoe lang nog. Door het verlies lijkt de rege rend kampioen van Spanje haast kansloos voor de titel. Ge luk had de Catalaanse ploeg gisteren met het verlies van koploper Deportivo la Coruna. In uitwedstrijden is de ploeg van aanvaller Roy Makaay lang niet zo sterk als in eigen stadi on. Bij Rayo Vallecano ging De portivo met 2-0 onderuit, door treffers van Michel (strafschop) en Ferron. Met nog vijf duels te gaan hebben Barcelona en Real Ma drid vijf punten minder dan de leider. Real Madrid won van Zarago za: 1-0. Raul benutte een om streden strafschop. Het bete kende het 100ste competitie- doelpunt van de 22-jarige aan valler voor de 'Koninklijke'. Hij dankte het aan Anelka, die met een opzichtige valpartij de strafschop versierde. In de degradatiezone had At letico Madrid weinig aan de 2-2 tegen Malaga. Jerrel Hassel- baink scoorde niet. Hij miste bij 1 -0 voor Atletico een strafschop in de 25ste minuut. In de voor laatste minuut was de frustratie bij de Nederlander kennelijk zo hoog opgeloken, dat hij een ro de kaart kreeg na een zware overtreding op een tegenstan der. Atletico staat voorlaatste. Guus Hiddink, in beeld bij Celtic, verloor met Betis Sevilla met 3-0 van Espanyol en staat zeventiende. In Heerenveen durft nog nie mand hardop te praten over de Champions League. Toch heb ben de Friezen na de zege op Fortuna Sittard (3-0) recht streekse plaatsing in eigen hand. Zonder de geblesseerde Katwijker Jeffrey Talan (enkel blessure) speelden de Friezen zeker niet de hele wedstrijd groots, maar goed genoeg om de zwakke gastploeg op een 2-0 achterstand bij de rust te zet ten. In de vijftiende minuut gleed Lurling zijn zeventiende competitietreffer van dit sei zoen achter doelman Van Zwam. Aan het doelpunt ging een goede combinatie tussen Nurmela en Huizingh vooraf. Vlak voor rust leidde Lurling zelf de 2-0 in. Hij hield de bal vast voor de opkomende Nur mela, die van dichtbij geen fout maakte. In de tweede helft ver anderde er weinig. In de 66ste minuut maakte Heerenveen het krachtsverschil duidelijk met een derde doelpunt. Lurling zag invaller Gérard de Nooijer op komen. De Friese topscorer wachtte even en zette de voor malig Spartaan met een beke ken bal vrij voor Van Zwam. De Nooijer liet vervolgens de doel man kansloos met een schuiver in de korte hoek. Vitesse - FC Twente 4-1 Ondanks een klein overwicht van Vitesse kwam FC Twente op voorsprong. Booth demar reerde in de achttiende minuut over de linkerkant en bediende Vennegoor of Hesselink op maat: 0-1. Van Hooijdonk draaide vlak voor rust een vrije trap fraai achter Boschker. Met veel gejuich kwam Sikora, we gens een lichte blessure geen basisspeler, na een uur in het veld voor Trustfull. De kleine spits deed wat Koeman van hem verlangde. Hij zorgde voor zoveel onrust dat de arme Gru- jic in de 69ste minuut pardoes in eigen doel kopte, 2-1. Binnen zeven minuten liep Vitesse daarna uit naar 4-1. Zongo en Ter Avest (na een kopbal van Stefanovic op de lat) scoorden. MW - RKC 0-1 Een blunder van MW-doelman Theo Snelders drukte MW za terdagavond dieper in de de- gradhtiezorgen. Een op het oog houdbaar schot van RKC'er Nwakire schoof onder het li chaam van de sluitpost door en bezorgde de Waalwijkers een 1- Daniel Jensen van Heerenveen wint het kopduel van Wim Kiekens van Fortuna. 0 overwinning. Het doelpunt was een van de weinige memo rabele momenten in een wed strijd die vooral voor MW van belang was. Emerson had zijn club in de slotfase nog een punt kunnen bezorgen. Zijn schot passeerde weliswaar keeper Van Dijk maar routinier Van Wanrooy wist de bal nog voor de lijn weg te halen. Door de nederlaag lijkt het 'extraatje' van de nacompetitie nu onaf wendbaar voor de Maastrichtse club. Roda JC - Willem II3-4 Een duel van niets werd mede dankzij de arbiter een hoogst amusante wedstrijd. Roda JC had de beste en meeste kansen en was ook op weg te gaan win nen. Een gemiste penalty door Peeters en een schot tegen de paal van een leeg doel door de zelfde Peeters verhinderden de uitloop naar 4-2 en zelfs 5-2. Scheidsrechter Van Dongen re gisseerde het evenwicht per soonlijk. Hij trapte met open ogen in een tuimeling van 'be roepstuimelaar' Shoukov en kende Willem II twee minuten voor het verstrijken van de re guliere speeltijd een strafschop toe: Landzaat schoot onberis pelijk in naar 3-3. Willem II profiteerde in de blessuretijd nog van de algemene verwar ring en verontwaardiging door voor het eerst in zeven wedstrij den weer eens te winnen. Aan de winnende treffer van Ramzi ging buitenspel van Schulp vooraf. Het paste allemaal in de tweede eredivisiewedstrijd van arbiter Van Dongen, waarin hij vier gele kaarten gaf, drie straf schoppen toekende en een stuk of veertig verkeerde beslissin gen nam. „Absurdistisch", noemde Willem U's trainer Co Adriaanse de leiding na afloop. Adriaanse had gelijk. Alle drie strafschoppen waren discuta bel. Roda JC kreeg er voor rust een toen Van Houdt in de man gel zat bij Victoria en Landzaat. Iedereen was verrast. Peeters profiteerde voor de gelijkmaker, kort nadat Ramzi voor 0-1 had gezorgd. Roda JC leek het amu sante evenwicht voordelig te kantelen toen Rudge op slag van rust 2-1 inkopte. Aan de 3-1 van Zafarin zat ook een luchtje. Na de 3-2 door Galasek was de tweede penalty voor Roda JC net zo belachelijk als de latere voor Willem II: Aangeschoten hands. FC Den Bosch - NEC 1-1 De nacompetitie lijkt onaf wendbaar voor de club die vol op investeert in een zonnige toekomst. FC Den Bosch trok deze week Patrick Peelen (Go Ahead Eagles) en Max de Jong (ADO Den Haag) aan. De kans is na het gelijkspel tegen NEC (1-1) niet denkbeeldig dat zij volgend jaar hun opwachting in de Totodivisie mogen maken. NEC'er Anton Janssen ont- ge: nam Den Bosch al snel! im zicht op een belangrijk! V winning. Uitgerekend te 'n enige nog te passeren pi or de ranglijst, liep de thuis stj na 58 seconden achter d( ai aan. Zonder dat er eer ipi schenaar aan de bal ha» h; nen komen, kreeg NEi jki vrije trap op zo'n achttii rh ter van het doel. Het sd nr Janssen afleverde verdwe r houdbaar voor keeper n\ hoog in de rechterhoek I bi; middenvelder deed na e "i uur bijna opnieuw hf kunstje, maar ditmaal laj it< boven Aerts dwars. v Het gaf FC Den Bosd na moed om op jacht te gas de overwinning want de fe achterstand was door 'e al na negen minuten de werkt. De Marokkaan 11 aan een solo die Pothui ee het strafschopgebied be ch de met een overtredin der Laan maakte vanaf fb zijn zevende competitieo hi

Leidsch Dagblad | 2000 | | pagina 20